Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

On 31/1/2020 at 5:17 ΜΜ, Fofi29 είπε:

Γενικά αναψυκτικά δεν είναι υγιεινό.. απλά λίγη σοδα η ανθρακουχο μέτρο θα σε ανακουφίσει. Όπως επίσης παξιμάδια με λίγο γιαούρτι...είχες εύκολη πρώτη εγκυμοσύνη?

Αχ όταν δεν μπορείς να φας , Δεν κοιτάς τι δεν  είναι υγιεινό!! Απλά τι δέχεται ο οργανισμός σου να φας για να μπορείς να είσαι όρθια.. Είχα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με εμετούς μέχρι που γέννησα..Κ είχα δοκιμάσει τα πάντα, όπως ξινο Φλωρίνης , σοδές, αναψυκτικά, βραχιολακια ναυτιας κ χάλια κ δεν μου έκαναν τίποτα. Κ το ίδιο θα είμαι κ τωρα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ada32 είπε:

Αχ όταν δεν μπορείς να φας , Δεν κοιτάς τι δεν  είναι υγιεινό!! Απλά τι δέχεται ο οργανισμός σου να φας για να μπορείς να είσαι όρθια.. Είχα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με εμετούς μέχρι που γέννησα..Κ είχα δοκιμάσει τα πάντα, όπως ξινο Φλωρίνης , σοδές, αναψυκτικά, βραχιολακια ναυτιας κ χάλια κ δεν μου έκαναν τίποτα. Κ το ίδιο θα είμαι κ τωρα

Ωχ ελπίζω να μην συνεχίσουν τα συμπτώματα γιατί πραγματικά νιώθεις άρρωστη...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Fofi29 είπε:

Ωχ ελπίζω να μην συνεχίσουν τα συμπτώματα γιατί πραγματικά νιώθεις άρρωστη...

Ναι άστα... Δεν παλεύεται..

On 1/2/2020 at 12:51 ΠΜ, Ασία είπε:

Αυτή τη φορά μπορεί να είναι πιο ήρεμα τα πράγματα η μπορεί να σταματήσουν πιο νωρίς τα άσχημα συμπτώματα.μην σε πάρει από κάτω,τουλαχιατον όχι από τώρα,είναι πολύ νωρίς κ πρέπει να σκέφτεσαι ότι πιο θετικό για την κατάσταση κ το μικρό σπιτάκι.

Αχ κορίτσι μου ξεκίνησαν ήδη.  Είναι ξαπλωμένη από το ΣΣάββατο  πρωί έως κ τώρα .. Απλά τελικά κατάλαβα ότι το νερό με χαλάει πάρα πολύ.. @Comet  όπως κ εσύ από πίνω μόνο σπραιτ κ δεν ξερασα Σήμερα.. βέβαια πεινάω πολύ κ διψάω για νερό.. αλλά τι να κάνω.. Είχα δοκιμάσει την προηγούμενη  φορά τα navatac κ πήρα κ τώρα ένα.  Είχα ολόκληρο κουτι όπως κ βραχιόλια ναυτικές κ emecalm κτλ.. ελπίζω να είναι το ίδιο με την προηγ οξυμένη έγκυμοσυνη κ όχι χειρότερα. Γτ φοβάμαι πολύ..μου μένουν άλλες 8 εβδομάδες μέχρι να υποχωρήσουν ελαφρώς οι ναύτες . Γτ τους εμετούς τους αντέχω.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια εγώ δεν αντέχω.. Ίσως να είναι αμαρτία αυτό που λέω και μακάρι να μην είναι αλλά να πάνε όλα καλά με αυτή την εγκυμοσύνη και δεν με βλέπω για δεύτερο.. 

Κορίτσι να έχεις εμένα για παράδειγμα!! Υπομονή θα το περάσουμε μαζί.  

Δες εγώ είμαι στο δεύτερο έγκυος.. τι έχεις ?εμετούς?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

Κορίτσι να έχεις εμένα για παράδειγμα!! Υπομονή θα το περάσουμε μαζί.  

Δες εγώ είμαι στο δεύτερο έγκυος.. τι έχεις ?εμετούς?

Έχω αναγούλα όλη μέρα,δυσκοιλιότητα,πόνο στην κοιλιά και στο στήθος,επίσης πόνο στον στομάχι δεν ξέρω αν είναι επειδή δεν τρώω η επειδή αλλάζουν Όλα,δυσφορία,Ενώ νυστάζω ελεεινά δεν μπορώ να κοιμηθώ από το φούσκωμα που νιώθω.. γενικώς δεν ειμαι καλά...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Έχω αναγούλα όλη μέρα,δυσκοιλιότητα,πόνο στην κοιλιά και στο στήθος,επίσης πόνο στον στομάχι δεν ξέρω αν είναι επειδή δεν τρώω η επειδή αλλάζουν Όλα,δυσφορία,Ενώ νυστάζω ελεεινά δεν μπορώ να κοιμηθώ από το φούσκωμα που νιώθω.. γενικώς δεν ειμαι καλά...

Αχ σε καταλαβαίνω!άλλα σκέψου ότι είναι το πρώτο σου μωράκι , ξέρεις ότι θα τα ξεχάσεις όλα όταν γεννήσεις?? Υπομονή άλλες 5 βδομάδες έχεις.  Μετά θα ηρεμήσεις λίγο. Πιες τσάι μέντας,γουλιά γουλιά θα σε βοηθήσει. Εγώ πήρα σήμερα τα χάπια navatac κ τελικά μου έκαναν δουλειά γτ μπόρεσα κ έφαγα. Δοκίμασε τα. Είναι φυτικά όπως είπε κ η άλλη κοπέλα. Εμένα τελικά με πειράζει το νερό,οπότε κομμένο. 

Να δοκιμάσεις τροφές που μπορείς να φας. Εγώ πχ τρώω πατάτες βραστές, φρυγανιές,ξινομηλο,ψωμί του τοστ,κυδώνι, λίγο γιαούρτι, σπραιτ  πίνω αντί νερού κ τσάι μέντας. Δοκίμασε ότι μπορείς να αντεξεις,Απλά αν δεν φας δεν έχεις καθόλου ενέργεια. Εγ ω μέχρι πριν λίγο δεν μπορούσα  να σταθώ όρθια..  τώρα έφαγε κ είναι καλύτερα.. 

Επίσης όταν έβλεπα το μωρό στον υπέρηχο,έπαιρνα θάρρος κ δύναμη κ άντεχα..οπότε υπομονή κ κουραγιο

 

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Έχω αναγούλα όλη μέρα,δυσκοιλιότητα,πόνο στην κοιλιά και στο στήθος,επίσης πόνο στον στομάχι δεν ξέρω αν είναι επειδή δεν τρώω η επειδή αλλάζουν Όλα,δυσφορία,Ενώ νυστάζω ελεεινά δεν μπορώ να κοιμηθώ από το φούσκωμα που νιώθω.. γενικώς δεν ειμαι καλά...

Καλησπέρα κορίτσια!

Δεν μπαίνω τακτικά γιατί είμαι χάλια! 
Ακριβως όπως τα αναφέρεις Fofi...

Εμετούς ευτυχώς δεν κάνω αλλά είμαι πραγματικά σαν άρρωστη με τις αναγούλες και τα υπόλοιπα που αναφέρεις...

επισης παρότι είμαι 8 εβδομάδων έχει φουσκώσει ήδη λίγο η κοιλιά μου και αισθάνομαι βάρος... Είναι δυνατόν τόσο νωρίς;

Αχ δύσκολη μου φαίνεται αυτή η εγκυμοσύνη...


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινούρια στην ομαδα!

Και σε εμας μπήκε πολυ καλα ο χρονος καθως ανακαλυψαμε ενα σπορακι που προσπαθούσαμε 1.5 χρονο για να το πιασουμε!

Ειμαι 7 + 4 ημ. ❤! Καλο υπολοιπο σε ολες μας! Να μας βρει ο Σεπτεμβρίος με γεμάτες τις αγκαλιές μας! 

  • Μου αρέσει 4

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Κι εγώ υποφέρω από τα ίδια συμπτώματα!! Σήμερα απέφυγα 2 φορές τον εμετό δεν ήθελα με τίποτα να κάνω... αλλά δεν θα μπορέσω να ξεφύγω για πολύ το νιώθω!! Αναγουλιάζω ζαλίζομαι νιώθω καταβεβλημένη γενικά!! Ξυπνάω 4-5 φορές για τουαλέτα και μετά ξαγρυπνάω οπότε κάνω χάλια ύπνο!! Αλλά λέω να είναι καλά το νινί και ας περνάω ότι περνάω!! Αύριο ο υπέρηχος για να ακούσουμε καρδούλα ελπίζω να πάνε όλα καλά!! 

Just now, Karotaki92 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινούρια στην ομαδα!

Και σε εμας μπήκε πολυ καλα ο χρονος καθως ανακαλυψαμε ενα σπορακι που προσπαθούσαμε 1.5 χρονο για να το πιασουμε!

Ειμαι 7 + 4 ημ. ❤! Καλο υπολοιπο σε ολες μας! Να μας βρει ο Σεπτεμβρίος με γεμάτες τις αγκαλιές 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Αμήν!! Έχεις επισκεφθεί τον γιατρό σου; σε τι φάση είσαι;;

  • Λυπημένη/-ος 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nairobi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Κι εγώ υποφέρω από τα ίδια συμπτώματα!! Σήμερα απέφυγα 2 φορές τον εμετό δεν ήθελα με τίποτα να κάνω... αλλά δεν θα μπορέσω να ξεφύγω για πολύ το νιώθω!! Αναγουλιάζω ζαλίζομαι νιώθω καταβεβλημένη γενικά!! Ξυπνάω 4-5 φορές για τουαλέτα και μετά ξαγρυπνάω οπότε κάνω χάλια ύπνο!! Αλλά λέω να είναι καλά το νινί και ας περνάω ότι περνάω!! Αύριο ο υπέρηχος για να ακούσουμε καρδούλα ελπίζω να πάνε όλα καλά!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Αμήν!! Έχεις επισκεφθεί τον γιατρό σου; σε τι φάση είσαι;;

Ναι την εχουμε επισκεφτεί! Ολα καλα μεχρι στιγμης! Ακουσαμε και καρδουλα την Πέμπτη που μας περασε! Εγω ευτυχως δεν εχω πολυ έντονα συμπτωματα! Την εχω περασει προς το παρόν αναίμακτα! 

  • Μου αρέσει 3

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Karotaki92 είπε:

Ναι την εχουμε επισκεφτεί! Ολα καλα μεχρι στιγμης! Ακουσαμε και καρδουλα την Πέμπτη που μας περασε! Εγω ευτυχως δεν εχω πολυ έντονα συμπτωματα! Την εχω περασει προς το παρόν αναίμακτα! 

Τέλεια και έτσι να συνεχίσεις σου εύχομαι!! :):)

  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Δεν μπαίνω τακτικά γιατί είμαι χάλια! 
Ακριβως όπως τα αναφέρεις Fofi...

Εμετούς ευτυχώς δεν κάνω αλλά είμαι πραγματικά σαν άρρωστη με τις αναγούλες και τα υπόλοιπα που αναφέρεις...

επισης παρότι είμαι 8 εβδομάδων έχει φουσκώσει ήδη λίγο η κοιλιά μου και αισθάνομαι βάρος... Είναι δυνατόν τόσο νωρίς;

Αχ δύσκολη μου φαίνεται αυτή η εγκυμοσύνη...

Καλημέρα...αχ αυτό το βάρος...Ούτε στο πλάι δεν μπορώ να κοιμηθώ που έτσι κοιμόμουν...Όπως λέτε αδυναμία....

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Δεν μπαίνω τακτικά γιατί είμαι χάλια! 
Ακριβως όπως τα αναφέρεις Fofi...

Εμετούς ευτυχώς δεν κάνω αλλά είμαι πραγματικά σαν άρρωστη με τις αναγούλες και τα υπόλοιπα που αναφέρεις...

επισης παρότι είμαι 8 εβδομάδων έχει φουσκώσει ήδη λίγο η κοιλιά μου και αισθάνομαι βάρος... Είναι δυνατόν τόσο νωρίς;

Αχ δύσκολη μου φαίνεται αυτή η εγκυμοσύνη...

Καλημέρα ! τελικά είμαστε αρκετές έτσι.. να γράφεται τι σας ανακουφίζει , να τα δοκιμάζουμε κ εμείς , Μήπως πιάσει.. 

Υπομονή μέχρι να περάσει το πρώτο τρίμηνο

8 ώρες πρίν, Karotaki92 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινούρια στην ομαδα!

Και σε εμας μπήκε πολυ καλα ο χρονος καθως ανακαλυψαμε ενα σπορακι που προσπαθούσαμε 1.5 χρονο για να το πιασουμε!

Ειμαι 7 + 4 ημ. ❤! Καλο υπολοιπο σε ολες μας! Να μας βρει ο Σεπτεμβρίος με γεμάτες τις αγκαλιές μας! 

Συγχαρητήρια!

Κορίτσια εγώ κοιμάμαι όλη μέρα για να περάσει η ώρα.. Δεν ξέρω τι θα  κάνω

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...