Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.. 

Δεν θέλω να πάω και σε τρίτο γιατρό. Ο γιατρός που πήγα σήμερα είναι κορυφή στους υπερηχους, ο χθεσινός είναι καλός αλλά φοβάμαι μήπως δεν είδε κατι ενώ υπήρχε. Πρόσφατα με τον ίδιο γιατρό αυτό έπαθε 1φιλη μου, είχε αποκόλληση σοβαρή και δεν της είπε ούτε ξεκούραση ούτε ξάπλα ούτε τίποτα και πήγε τελικά σε άλλον γιατρό στην Αθήνα (είμαστε επαρχία) και της είπε ότι τα πράγματα είναι επικίνδυνα. Φοβάμαι ότι ο χθεσινός δεν έχει εξίσου καλά μηχ/τα με τον σημερινό ή μηπως δεν διαβάζει καλά τον υπερηχο. Μπερδεμένη, ανχομενη και γενικά σκατα ειμαι.. 

Ο άντρας μου λέει ότι όσο υπάρχει καρδιά υπάρχει ελπίδα.υπαρχουν2 ειδών γιατροί, οι καταστροφολογοι και οι ψύχραιμοι.. Δεν ξέρω κορίτσια μου. Πραγματικά δεν μπορώ να το διαχειριστώ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.. 

Δεν θέλω να πάω και σε τρίτο γιατρό. Ο γιατρός που πήγα σήμερα είναι κορυφή στους υπερηχους, ο χθεσινός είναι καλός αλλά φοβάμαι μήπως δεν είδε κατι ενώ υπήρχε. Πρόσφατα με τον ίδιο γιατρό αυτό έπαθε 1φιλη μου, είχε αποκόλληση σοβαρή και δεν της είπε ούτε ξεκούραση ούτε ξάπλα ούτε τίποτα και πήγε τελικά σε άλλον γιατρό στην Αθήνα (είμαστε επαρχία) και της είπε ότι τα πράγματα είναι επικίνδυνα. Φοβάμαι ότι ο χθεσινός δεν έχει εξίσου καλά μηχ/τα με τον σημερινό ή μηπως δεν διαβάζει καλά τον υπερηχο. Μπερδεμένη, ανχομενη και γενικά σκατα ειμαι.. 

Ο άντρας μου λέει ότι όσο υπάρχει καρδιά υπάρχει ελπίδα.υπαρχουν2 ειδών γιατροί, οι καταστροφολογοι και οι ψύχραιμοι.. Δεν ξέρω κορίτσια μου. Πραγματικά δεν μπορώ να το διαχειριστώ. 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι αυτή τη στιγμή..προσπάθησε να χαλαρώσεις....κ να περιμένεις την Δευτέρα να δεις πως θα είναι η κατάσταση!!!Το ξέρω ότι ο,τι κ να σου λέμε δεν μειώνει το άγχος σου...απλά να είσαι ψύχραιμη όσο γίνεται γιατί σου κάνει κακό.Ελπιζω να πάνε όλα καλά....κ να ακούσουμε καλύτερα νέα τη Δευτέρα!!!:mellow:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.. 

Δεν θέλω να πάω και σε τρίτο γιατρό. Ο γιατρός που πήγα σήμερα είναι κορυφή στους υπερηχους, ο χθεσινός είναι καλός αλλά φοβάμαι μήπως δεν είδε κατι ενώ υπήρχε. Πρόσφατα με τον ίδιο γιατρό αυτό έπαθε 1φιλη μου, είχε αποκόλληση σοβαρή και δεν της είπε ούτε ξεκούραση ούτε ξάπλα ούτε τίποτα και πήγε τελικά σε άλλον γιατρό στην Αθήνα (είμαστε επαρχία) και της είπε ότι τα πράγματα είναι επικίνδυνα. Φοβάμαι ότι ο χθεσινός δεν έχει εξίσου καλά μηχ/τα με τον σημερινό ή μηπως δεν διαβάζει καλά τον υπερηχο. Μπερδεμένη, ανχομενη και γενικά σκατα ειμαι.. 

Ο άντρας μου λέει ότι όσο υπάρχει καρδιά υπάρχει ελπίδα.υπαρχουν2 ειδών γιατροί, οι καταστροφολογοι και οι ψύχραιμοι.. Δεν ξέρω κορίτσια μου. Πραγματικά δεν μπορώ να το διαχειριστώ. 

Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο ολόψυχα κορίτσι μου. Τουλάχιστον έχεις τον άντρα σου κοντά σου να σου υπενθυμίζει πως ακόμη όντως υπάρχει ελπίδα και είναι ακόμη μέσα σου!! Περιμένω νέα τη Δευτέρα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Πριν μια βδομάδα έμαθα πως θα γίνω και εγώ μανούλα τον Σεπτέμβριο.... Χ2 (διδυμακια δλδ). Όλοι οι γύρω μου με έχουν αγχώσει. "Θα ζοριστείς, είναι δύσκολο κλπ κλπ..." Αναγούλες και τέτοια δεν έχω ιδιαίτερα σχεδόν καθόλου μπορώ να πω. Και από χάπια 3 διαφορετικά μου έδωσε. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, 19Ρένα89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Πριν μια βδομάδα έμαθα πως θα γίνω και εγώ μανούλα τον Σεπτέμβριο.... Χ2 (διδυμακια δλδ). Όλοι οι γύρω μου με έχουν αγχώσει. "Θα ζοριστείς, είναι δύσκολο κλπ κλπ..." 

Τι λες καλέ??τι τελεια Νέα είναι αυτά...προχωρά δυναμική με τα κουτσουνακια...σε έναν σάκο Είναι??

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Τι λες καλέ??τι τελεια Νέα είναι αυτά...προχωρά δυναμική με τα κουτσουνακια...σε έναν σάκο Είναι??

Όχι είναι σε διαφορετικό. Και μάλλον είναι ένα αγόρι ένα κορίτσι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.. 

Δεν θέλω να πάω και σε τρίτο γιατρό. Ο γιατρός που πήγα σήμερα είναι κορυφή στους υπερηχους, ο χθεσινός είναι καλός αλλά φοβάμαι μήπως δεν είδε κατι ενώ υπήρχε. Πρόσφατα με τον ίδιο γιατρό αυτό έπαθε 1φιλη μου, είχε αποκόλληση σοβαρή και δεν της είπε ούτε ξεκούραση ούτε ξάπλα ούτε τίποτα και πήγε τελικά σε άλλον γιατρό στην Αθήνα (είμαστε επαρχία) και της είπε ότι τα πράγματα είναι επικίνδυνα. Φοβάμαι ότι ο χθεσινός δεν έχει εξίσου καλά μηχ/τα με τον σημερινό ή μηπως δεν διαβάζει καλά τον υπερηχο. Μπερδεμένη, ανχομενη και γενικά σκατα ειμαι.. 

Ο άντρας μου λέει ότι όσο υπάρχει καρδιά υπάρχει ελπίδα.υπαρχουν2 ειδών γιατροί, οι καταστροφολογοι και οι ψύχραιμοι.. Δεν ξέρω κορίτσια μου. Πραγματικά δεν μπορώ να το διαχειριστώ. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την πιο ευτυχή κατάληξη!! 

  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, 19Ρένα89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Πριν μια βδομάδα έμαθα πως θα γίνω και εγώ μανούλα τον Σεπτέμβριο.... Χ2 (διδυμακια δλδ). Όλοι οι γύρω μου με έχουν αγχώσει. "Θα ζοριστείς, είναι δύσκολο κλπ κλπ..." Αναγούλες και τέτοια δεν έχω ιδιαίτερα σχεδόν καθόλου μπορώ να πω. Και από χάπια 3 διαφορετικά μου έδωσε. 

Καλώς όρισες κορίτσι μου...εμείς έχουμε πολλά δίδυμα στην οικογένεια....κ εγώ δίδυμο ήμουν αλλά δεν τα κατάφερε το άλλο μωρό....μην αγχώνεσαι....μπορεί να έχεις ένα κ να κάνει για δέκα κ να μην μπορείς να το κάνεις καλά....όλα καλά θα πανε:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.. 

Δεν θέλω να πάω και σε τρίτο γιατρό. Ο γιατρός που πήγα σήμερα είναι κορυφή στους υπερηχους, ο χθεσινός είναι καλός αλλά φοβάμαι μήπως δεν είδε κατι ενώ υπήρχε. Πρόσφατα με τον ίδιο γιατρό αυτό έπαθε 1φιλη μου, είχε αποκόλληση σοβαρή και δεν της είπε ούτε ξεκούραση ούτε ξάπλα ούτε τίποτα και πήγε τελικά σε άλλον γιατρό στην Αθήνα (είμαστε επαρχία) και της είπε ότι τα πράγματα είναι επικίνδυνα. Φοβάμαι ότι ο χθεσινός δεν έχει εξίσου καλά μηχ/τα με τον σημερινό ή μηπως δεν διαβάζει καλά τον υπερηχο. Μπερδεμένη, ανχομενη και γενικά σκατα ειμαι.. 

Ο άντρας μου λέει ότι όσο υπάρχει καρδιά υπάρχει ελπίδα.υπαρχουν2 ειδών γιατροί, οι καταστροφολογοι και οι ψύχραιμοι.. Δεν ξέρω κορίτσια μου. Πραγματικά δεν μπορώ να το διαχειριστώ. 

Πόσους παλμούς είχε το μωράκι? Εφόσον υπάρχει χτυπος , όντως υπάρχουν ελπίδες.. να είσαι αισιόδοξη..

5 ώρες πρίν, 19Ρένα89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Πριν μια βδομάδα έμαθα πως θα γίνω και εγώ μανούλα τον Σεπτέμβριο.... Χ2 (διδυμακια δλδ). Όλοι οι γύρω μου με έχουν αγχώσει. "Θα ζοριστείς, είναι δύσκολο κλπ κλπ..." Αναγούλες και τέτοια δεν έχω ιδιαίτερα σχεδόν καθόλου μπορώ να πω. Και από χάπια 3 διαφορετικά μου έδωσε. 

 Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.  Να μην ακούς χαζομάρες!!! Όλα μια θα πάνε, έχεις κ ένα ακόμα παιδί αν θυμάμαι καλά οπότε θα σε βοηθήσει κ αυτό. 

Κορίτσια τι κάνετε? εγώ ξαπλα με την ναυτία μου.μετράω  ανάποδα τις μέρες μέχρι τη Αυχενική..Σήμερα μου πήραν κομματάκια τζίντζερ με επικάλυψη ζάχαρης . Θα τα δοκιμάσω κ θα σας πω αν κάνουν δουλειά... μου τα ανέφερε η γιατρός μου. Επίσης μου είπε ότι υγρό κ να πιω,γουλια γουλιά  Όχι πολυ κ ν α τρώω συνέχεια κάτι που μπορώ. Πχ κρακερ ,bake rolls,μπανανα Έτσι τελικά έχω ξεφύγει από τους εμετούς. Παίρνω βέβαια κ χάπι τζίντζερ.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω σας ζήτησε ο γιατρός σας καλλιέργεια κολπικού υγρού???εμένα όχι....κ αν ναι τι είναι???

Ναι μου πήρε χθες που πήγα δείγμα

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Πόσους παλμούς είχε το μωράκι? Εφόσον υπάρχει χτυπος , όντως υπάρχουν ελπίδες.. να είσαι αισιόδοξη..

 Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.  Να μην ακούς χαζομάρες!!! Όλα μια θα πάνε, έχεις κ ένα ακόμα παιδί αν θυμάμαι καλά οπότε θα σε βοηθήσει κ αυτό. 

Κορίτσια τι κάνετε? εγώ ξαπλα με την ναυτία μου.μετράω  ανάποδα τις μέρες μέχρι τη Αυχενική..Σήμερα μου πήραν κομματάκια τζίντζερ με επικάλυψη ζάχαρης . Θα τα δοκιμάσω κ θα σας πω αν κάνουν δουλειά... μου τα ανέφερε η γιατρός μου. Επίσης μου είπε ότι υγρό κ να πιω,γουλια γουλιά  Όχι πολυ κ ν α τρώω συνέχεια κάτι που μπορώ. Πχ κρακερ ,bake rolls,μπανανα Έτσι τελικά έχω ξεφύγει από τους εμετούς. Παίρνω βέβαια κ χάπι τζίντζερ.. 

Σου είπε ο γιατρός να σταματήσεις τον θηλασμό λόγω εγκυμοσύνης;γιατί ακούω πως από την αρχή πολλοί λένε στοπ χωρίς κάποιον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Σου είπε ο γιατρός να σταματήσεις τον θηλασμό λόγω εγκυμοσύνης;γιατί ακούω πως από την αρχή πολλοί λένε στοπ χωρίς κάποιον λόγο.

Δεν ισχύει αυτό.....η ξαδέρφη μου το θήλαζε μέχρι 2,5 χρόνων..ενώ ήταν έγκυος κ στη μικρή της..ο γιατρός της είπε κανένα πρόβλημα!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Πόσο είσαι και έχεις δει τι έχεις??αχ και εγώ Ανυπομονώ να δω τι είναι..

Είναι ακόμα για να είμαστε σίγουροι αλλά η γυναικολόγος μου είπε πως 70% είναι ένα κ ένα. Είμαι 2μιση μηνών. Η αλήθεια είναι ότι το ένα από τα δύο είχε πολύ έντονους χτύπους της καρδιάς δεν ξέρω αν αυτό την έκανε να μου το πει αυτό. 

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι μου...εμείς έχουμε πολλά δίδυμα στην οικογένεια....κ εγώ δίδυμο ήμουν αλλά δεν τα κατάφερε το άλλο μωρό....μην αγχώνεσαι....μπορεί να έχεις ένα κ να κάνει για δέκα κ να μην μπορείς να το κάνεις καλά....όλα καλά θα πανε:)

Καλός σας βρήκα... Λυπάμαι για την απώλεια... Ναι πράγματι τα έχω δει και αυτά... Μακάρι να μπορέσω να τα ρυθμίσω στο τάισμα και στον ύπνο τους να μην νιώθω ανχωμενη... 

1 hour ago, ada32 είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.  Να μην ακούς χαζομάρες!!! Όλα μια θα πάνε, έχεις κ ένα ακόμα παιδί αν θυμάμαι καλά οπότε θα σε βοηθήσει κ αυτό.  

Ευχαριστώ πολύ Αda μου... Ναι πράγματι θα έχω μεγάλη βοήθεια το άλλο μου είναι 12 χρονών αρκετά μεγάλο για να με βοηθήσει.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...