Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Dinakim είπε:

Κοριτσι μου εσενα εχει γοπ κ θελει αγκαλια για να μην του ανεβαινει το γαλα στο ριλαξ ή ξαπλωμενος δυσανασχετει για τον ιδιο λογο!Στο λεω γιατι τα περασα με τη μεγαλη που ειχε κ εμενα γοπ!

Αχ κορίτσι μου ευχαριστω....πότε έγιναν καλύτερα τα πράγματα..????σου έβγαζε γουλιες?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια ! Τι κάνετε? 

Εμειε ειμαστε δύσκολα με 2 μωρά ..ο μεγάλος μου ζηλεύει κ θέλει συνέχεια την  προσοχή μας ακόμα.. η μπέμπα γενικά είναι ήσυχη , την νύχτα μου κοιμάται 6-7 ώρες σερί.. κ τη μέρα κοιμάται καπως. Έχει κολικούς κ το βράδυ θέλει μόνο αγκαλιά να κοιμηθεί μέχρι τις 1 το βράδυ . Μετά ηρεμεί. πλέον της βάζω σε κινητό λευκό ήχο κ την βάζω για ύπνο.έχει κ τοπ οπότε μετά από θηλασμό πρεπ ει να ρευτει  οπωσδήποτε κ οπου την ξαπλωνω Πρεπει να είναι λίγο πιο σηκωμενη.

Κάναμε το πρώτο εμβόλιο χθες, 59 εκ κ 5250 βάρος.  Δεν πήρε πολύ βάρος γτ κ εγώ φοβάμαι να της δώσω παραπάνω Μήπως μου κάνει εμετό. 

Εμένα μπου έχει ανοίξει η όρεξη μου πολύ...είμαι σταθερά στα 68 ακόμα ...

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Αχ κορίτσι μου ευχαριστω....πότε έγιναν καλύτερα τα πράγματα..????σου έβγαζε γουλιες?????

Κ γουλιες πολλες κ εμετους ρουκετα!Οταν εμαθε να καθεται καλα στον πωπο της εφτιαξαν παρα πολυ τα πραγματα!

  • Ευχαριστώ 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Τι κάνετε? 

Εμειε ειμαστε δύσκολα με 2 μωρά ..ο μεγάλος μου ζηλεύει κ θέλει συνέχεια την  προσοχή μας ακόμα.. η μπέμπα γενικά είναι ήσυχη , την νύχτα μου κοιμάται 6-7 ώρες σερί.. κ τη μέρα κοιμάται καπως. Έχει κολικούς κ το βράδυ θέλει μόνο αγκαλιά να κοιμηθεί μέχρι τις 1 το βράδυ . Μετά ηρεμεί. πλέον της βάζω σε κινητό λευκό ήχο κ την βάζω για ύπνο.έχει κ τοπ οπότε μετά από θηλασμό πρεπ ει να ρευτει  οπωσδήποτε κ οπου την ξαπλωνω Πρεπει να είναι λίγο πιο σηκωμενη.

Κάναμε το πρώτο εμβόλιο χθες, 59 εκ κ 5250 βάρος.  Δεν πήρε πολύ βάρος γτ κ εγώ φοβάμαι να της δώσω παραπάνω Μήπως μου κάνει εμετό. 

Εμένα μπου έχει ανοίξει η όρεξη μου πολύ...είμαι σταθερά στα 68 ακόμα ...

 

Αχ τι ωραία όμως που σου κοιμάται το βράδυ να ξεκουράζεσαι κ εσύ λίγο!!!!είμαι σίγουρη ότι είστε δύσκολα εγώ με ένα κ πραγματικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα....ακόμα κ για να πάω στο μπάνιο πρέπει να τον αφήσω να κλαίει!!!δεν κάθεται καθόλου μόνος του!!!υπομονή σε όλες μας!!!κ εμένα έχει γοπ!!!με το αντιαναγωγικο ευτυχώς βγάζει λιγότερο!!!κ εγώ τρώω κ πρέπει να έχω πάρει 4 κιλά σίγουρα!!!! πρέπει να μαζευτω....γέννησα κ ήμουν πιο αδύνατη από ότι τώρα....έχω φάει τα πάντα μετά τη στέρηση με το ζάχαρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααα σημαντική ερώτηση!!!!περίοδος μου ηρθε 27 οκτωμβρη.εχω κύκλο 28 ημερών .....άρα έπρεπε να έρθει τη δεύτερα κ είναι Πέμπτη.....να αγχωθω???η είναι φυσιολογικό να υπάρχει κάποια ανωμαλία????πριν τη γέννα πάντα η περίοδος ήταν ρολόι!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Κοριτσιααααα σημαντική ερώτηση!!!!περίοδος μου ηρθε 27 οκτωμβρη.εχω κύκλο 28 ημερών .....άρα έπρεπε να έρθει τη δεύτερα κ είναι Πέμπτη.....να αγχωθω???η είναι φυσιολογικό να υπάρχει κάποια ανωμαλία????πριν τη γέννα πάντα η περίοδος ήταν ρολόι!!!!!

Μην αγχώνεσαι.Στο μεγάλο θήλασα σύνολο 6 μήνες.Μολις αποθηλασα ήρθε περίοδος και οι επόμενη ήταν μετά από 40 μέρες!Μετά ήρθε στις 29 και μετά στις 22 μέρες.Οτι να ναι δηλ.Θελει καιρό να στρώσει.

Just now, Thaliamp είπε:

Αχ τι ωραία όμως που σου κοιμάται το βράδυ να ξεκουράζεσαι κ εσύ λίγο!!!!είμαι σίγουρη ότι είστε δύσκολα εγώ με ένα κ πραγματικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα....ακόμα κ για να πάω στο μπάνιο πρέπει να τον αφήσω να κλαίει!!!δεν κάθεται καθόλου μόνος του!!!υπομονή σε όλες μας!!!κ εμένα έχει γοπ!!!με το αντιαναγωγικο ευτυχώς βγάζει λιγότερο!!!κ εγώ τρώω κ πρέπει να έχω πάρει 4 κιλά σίγουρα!!!! πρέπει να μαζευτω....γέννησα κ ήμουν πιο αδύνατη από ότι τώρα....έχω φάει τα πάντα μετά τη στέρηση με το ζάχαρο!!!

Κι εγώ είμαι ένα κιλό πιο παχιά από ότι γέννησα.Λογω εμμετων είχα πάρει 3 κιλά μόνο.Μολις γέννησα τα έχασα και τώρα είμαι +4.Εδω και 2 μήνες δηλ.Λογικο είναι μετά από τόση στερηση


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Κάνει πιστεύω για όλα ναι, εκτος από κάποια πολύ μικρά που βγήκανε τα τελευταία χρόνια κ έχει γύρω στα 5€. Εγώ το πήρα από «παιδουπολη» Θεσσαλονίκη, έχει κ στα τζάμπο κ σε πολλά αλλα! Σου Βαζω το Λινκ αλλά λέει θέλει έγκριση για να δημοσιευτεί,  γράψε στο Σκρουτζ κάθισμα για μπάνιο μωρού Κ στις επιλογές βάλε να σου τα βγάλει με αύξουσα τιμη, δηλαδή από το πιο φθηνό κ τα βγάζει πρώτα! 

Ούτε εμένα κάθεται έτσι στη θέση ρεψιματος τις τελευταίες μέρες, μόνο γυρισμένη ώστε να βλέπει κ εγώ να είμαι όρθια. Τίποτα τι με ευχαριστείς, καταλαβαίνω κ εγώ όλη την ώρα μες στο άγχος είμαι κ ήμουν ειδικά στο πρώτο...!

Καταλαβααα.... Σε ευχαριστώ κ παλι! Καλά στη θέση ρεψίματος θέλει να σηκώσει το κεφάλι κ όλο πεφτει με τη μυτη του πανω στον ώμο μου, κοπανιεται, ποναει κ κλαιει ο χαζός!!! 

21 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Κ εμένα όσο μεγαλώνει έτσι ακριβώς! Όρθια αγκαλιά κ να κοιτάει, ή όταν είμαι καθιστή ξαπλωμένη στα πόδια μου κ να κοιτάει προς τα εμένα!

Το ίδιο είχα κ εγώ με το μπανάκι κ πήρα ένα καθισματακι που το βάζεις μέσα στο μπανιερο (παμφθηνο) κ έχω σωθεί!

Μην ανησυχείς λογικό να μην κοιτάει συνέχεια, κ εμένα μια κοιτάει μια παρατηρεί τον χώρο γύρω της. Επίσης όλα τα παιδιά δεν είναι ίδια, εμένα η δεύτερη είναι πιο επικοινωνιακή σε αυτή την ηλικία από ότι ήταν η πρώτη! 

Σε ευχαριστωωωω... Να σου ζήσουν! 

πρίν από 13 λεπτά , Thaliamp είπε:

Αχ τι ωραία όμως που σου κοιμάται το βράδυ να ξεκουράζεσαι κ εσύ λίγο!!!!είμαι σίγουρη ότι είστε δύσκολα εγώ με ένα κ πραγματικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα....ακόμα κ για να πάω στο μπάνιο πρέπει να τον αφήσω να κλαίει!!!δεν κάθεται καθόλου μόνος του!!!υπομονή σε όλες μας!!!κ εμένα έχει γοπ!!!με το αντιαναγωγικο ευτυχώς βγάζει λιγότερο!!!κ εγώ τρώω κ πρέπει να έχω πάρει 4 κιλά σίγουρα!!!! πρέπει να μαζευτω....γέννησα κ ήμουν πιο αδύνατη από ότι τώρα....έχω φάει τα πάντα μετά τη στέρηση με το ζάχαρο!!!

Εγω που πηρα 5 κιλά στην εγκυμοσύνη.. Πραγματικά δεν ξέρω πως..Είχα κ εγώ ζάχαρο πολυ λίγο κ είχα κόψει πολυ λίγες συγκεκριμένες τροφές .... Έτρωγα δηλαδή αλλά με προσοχη,οχο τις διαιτες που διάβαζα...Τώρα τρώω ό, τι δεν έφαγα στην εγκυμοσυνη τους τελευταίους 4 μήνες... Δεν ξέρω ποσα κιλα έχω παρει, αλλά έχω παρει σίγουρα... Σε νιώθω...εχω φαει δεν ξέρω κ εγώ ποσα πραγματα με ζάχαρη... 

Just now, Thaliamp είπε:

Κοριτσιααααα σημαντική ερώτηση!!!!περίοδος μου ηρθε 27 οκτωμβρη.εχω κύκλο 28 ημερών .....άρα έπρεπε να έρθει τη δεύτερα κ είναι Πέμπτη.....να αγχωθω???η είναι φυσιολογικό να υπάρχει κάποια ανωμαλία????πριν τη γέννα πάντα η περίοδος ήταν ρολόι!!!!!

Λογικα θα σου άργησε λόγω της γέννας... Δε νομίζω ότι πρεπει να ανησυχείς... Εμένα μου είπε η μαία ότι τώρα αλλάζουν κάποια πραγματα με την περιοδο... Πχ μπορεί να μην νιώθαμε την ωορρηξία πριν τη γεννά κ τωρα να την καταλαβαινουμε... 

Επίσης θα θέλει λίγο χρόνο να φτιάξει ο κυκλος παλι πιστευω... Δεν ξέρω κ σίγουρα... 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε??εγω κουραστικη μερα σημερα....να σας ρωτησω ξερετε καποιον κορυφαιο ενδοκρινολογο να μου προτεινεται στην αθηνα?μου ειπανε για καποιον καμηλαρη..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε??εγω κουραστικη μερα σημερα....να σας ρωτησω ξερετε καποιον κορυφαιο ενδοκρινολογο να μου προτεινεται στην αθηνα?μου ειπανε για καποιον καμηλαρη..

Δυστυχως δεν ξερω..Βγηκαν τα αποτελεσματα;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dinakim είπε:

Δυστυχως δεν ξερω..Βγηκαν τα αποτελεσματα;

Βγηκαν αλλα οι αποψεις διαφερουν.βγηκε καλοηθεια αλλα η γιατρος φοβαται οτι δεν ειναι λογο σχηματος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Fofi! said:

Βγηκαν αλλα οι αποψεις διαφερουν.βγηκε καλοηθεια αλλα η γιατρος φοβαται οτι δεν ειναι λογο σχηματος.

Καλησπέρα Fofi! Ήθελα να σε ρωτήσω αν βρήκες καλό ενδοκρινολόγο γιατί χρειάζομαι δεύτερη γνώμη, δεν είμαι ευχαριστημένη από τον πρώτο που είδα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irida Mundo είπε:

Καλησπέρα Fofi! Ήθελα να σε ρωτήσω αν βρήκες καλό ενδοκρινολόγο γιατί χρειάζομαι δεύτερη γνώμη, δεν είμαι ευχαριστημένη από τον πρώτο που είδα..

Μου εχουν πει για εναν στην βασσιλισσης σοφιας καμηλαρης θεμιστοκλης..ψαχνω για σχολια..λεω να παω και σε αυτον..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! said:

Μου εχουν πει για εναν στην βασσιλισσης σοφιας καμηλαρης θεμιστοκλης..ψαχνω για σχολια..λεω να παω και σε αυτον..

Σε ευχαριστώ πολύ θα τον ψάξω κι εγω :) Please πες μου εντυπωσεις οταν πας! Σε ποιον αλλον εχεις παει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Βγηκαν αλλα οι αποψεις διαφερουν.βγηκε καλοηθεια αλλα η γιατρος φοβαται οτι δεν ειναι λογο σχηματος.

Κορίτσι μου ότι έδειξε η παρακέντηση αυτό είναι.Τα κυτταρα εξεταζει.Παρε βέβαια και δεύτερη γνώμη από άλλο γιατρό αλλά μου φαίνεται απίστευτο να ναι λάθος.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2020 at 6:32 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Αχ τι ωραία όμως που σου κοιμάται το βράδυ να ξεκουράζεσαι κ εσύ λίγο!!!!είμαι σίγουρη ότι είστε δύσκολα εγώ με ένα κ πραγματικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα....ακόμα κ για να πάω στο μπάνιο πρέπει να τον αφήσω να κλαίει!!!δεν κάθεται καθόλου μόνος του!!!υπομονή σε όλες μας!!!κ εμένα έχει γοπ!!!με το αντιαναγωγικο ευτυχώς βγάζει λιγότερο!!!κ εγώ τρώω κ πρέπει να έχω πάρει 4 κιλά σίγουρα!!!! πρέπει να μαζευτω....γέννησα κ ήμουν πιο αδύνατη από ότι τώρα....έχω φάει τα πάντα μετά τη στέρηση με το ζάχαρο!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Κ εγώ στο πρώτο ήμουν μόνη στο σπίτι κ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα ούτε τουαλέτα να πάω.. ευτυχώς Ναι κοιμάται γενικά κ μέρα κ νύχτα απλά με αυτή την γοπ πρεπ ει να τν προσέχω λιγάκι παραπάνω.  Αν θήλασει κ την ξαπλώσω μετά από 5 λεπτά , Θα βγάλει κατευθείαν γουλιά.. άσε που προχτές πήγαν να της δώσουν γάλα με μπιμπερό κ δεν δεχόταν με τίποτα την θηλή.. ενώ θέλω να της δίνω κ ξένο σιγά σιγά. 

Όσο για τα κιλά , άσε.. ξεκίνησα κ τα γλυκά πάλι..

On 25/11/2020 at 3:05 ΠΜ, Christine. S είπε:

Καλησπερα κορίτσια, 

Τι κάνετε;

Ήθελα να μοιραστω μαζί σας έναν φόβο μου.. 

Ο Μπεμπης δεν θέλει καθόλου αγκαλιά... Είναι ενα μηνα τώρα που κλαίει αν τον παρουμε αγκαλιά... Ανησυχώ παρα πολυ γιατί στο ίντερνετ γράφει οτι σχετίζεται με αυτισμό... Μιλησα λίγο στην παιδιατρο την προηγ. φορά ότι δε θέλει αγκαλιά , φάνηκε να το σκεφτεται λίγο κ μου είπε απλά να μην τον παιρνουμε οταν δεν θελει... Τώρα όμως μια εβδομαδα βλέπω ότι ποτε δεν είναι χαρουμενος στην αγκαλιά μου... Στην κουνια του ή το ριλαξ μας κάνει γελάκια κ μας χαμογελάει... Στην αγκαλιά ποτέ κ γκρινιαζει, κάθεται μόνο με πιπιλα

Εσας κλαίνε;;;δεν θα έπρεπε να νιώθει ασφάλεια στην αγκαλιά μου;;;

Κορίτσια είμαι να σκάσω.... Επίσης κ στο μπάνιο όση ώρα είναι στο μπανάκι φαίνεται ότι του αρέσει.... Όταν τον σηκώσει ο άντρας μου  κ τον πιανεκ για να τον ξεπλυνω με το μπρίκι ουρλιάζει... 

 Κ μένα κλαίει αν τν πάρω αγκαλιά από την αλλαξιερα κ όταν την βγάζουνε από το μπάνιο.  Μήπως τόυς αρέσει έτσι όπως βολεύονται κ όταν αλλάζουν θέση , νευριαζουν.. είναι πολύ νωρίς πιστεύω για σημάδια αυτισμού.. 

Καλά στο πρώτο είχα πάθει ψύχωση κ τι  δεν διάβαζα  στο ίντερνετ... Τώρα δεν τα ψσχνω από τώρα γτ είναι μικρούλα ακόμα..

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...