Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Καλά εγώ ...έχω βαρεθεί λίγο στο σπίτι....την άλλη παρασκευή θα πάω κ εγώ στο γιατρό για υπέρηχο...κ ελπίζω να μου πει κ το φύλο του μωρού εχω αγωνια.....β επιπέδου πότε έχεις????

Λογικά τώρα την Δευτέρα θα μου πει ποτέ θα την κάνουμε.. Από ότι διάβασα μεταξύ 20ης και 24ης εβδομάδας την κάνουμε.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Λογικά τώρα την Δευτέρα θα μου πει ποτέ θα την κάνουμε.. Από ότι διάβασα μεταξύ 20ης και 24ης εβδομάδας την κάνουμε.. 

Ναι εσύ κοντεύεις είσαι πιο μπροστά λίγο από μένα....εγώ έχω κλείσει για 20 μαϊου έχω καιρό ακομααα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Ναι εσύ κοντεύεις είσαι πιο μπροστά λίγο από μένα....εγώ έχω κλείσει για 20 μαϊου έχω καιρό ακομααα!!!!!!!!

Περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός...Στην Αυχενική δεν είδατε τι είχατε Ε....Ε τώρα θα δεις ακόμη περισσότερο το μωράκι σου...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπέρα!!!!πως είστε????βρε κορίτσια έχει καμία πόνο στη μέση????Εγώ υποφέρω....ειδικά σήμερα πλακωθηκα στις δουλειές....κ τώρα κυριολεκτικά δεν μπορώ να σηκωθώ ο πόνος είναι αφορητος:-(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!!!!πως είστε????βρε κορίτσια έχει καμία πόνο στη μέση????Εγώ υποφέρω....ειδικά σήμερα πλακωθηκα στις δουλειές....κ τώρα κυριολεκτικά δεν μπορώ να σηκωθώ ο πόνος είναι αφορητος:-(

Υπάρχουν μέρες που πονάει σαν να έπεσα και χτύπησα ή μπορεί να ξυπνήσω έτσι!! Αλλάζει το κέντρο βάρους μας γι αυτο!! 

Εν τω μεταξύ τις προηγούμενες μέρες ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά με όλα αυτά που συμβαίνουν, πέρασα και μια κρίση πανικού και σήμερα έχω τσιμπήματα έντονα!! Το στεναχώρεσα το μωράκι μου!! Ελπίζω να μην είναι κάτι κακό! Τρίτη θα πάμε να το δούμε!! Πως τα πάτε εσείς από ψυχολογία;;; Εμένα με έβαλαν κάτω όλοι γονείς, πεθερικά, αδέλφια, φίλοι να μου βάλουν μυαλό γιατί είχα γίνει εμμονική με τα απαισιόδοξα σενάρια!! Νομίζω αρχίζω να το βλέπω πιο "χαλαρά" τώρα...


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου Καλημέρα...εμένα με πονάει λίγο η μέση αλλά εδώ και 2 μέρες πονάνε οι γάμπες μου πολύ...αύριο έχω γιατρό για τις συσπάσεις πάλι οι οποίες δεν έχουν σταμάτησει..Και νιώθω ελαφρώς συχνά την μικρή μου...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Υπάρχουν μέρες που πονάει σαν να έπεσα και χτύπησα ή μπορεί να ξυπνήσω έτσι!! Αλλάζει το κέντρο βάρους μας γι αυτο!! 

Εν τω μεταξύ τις προηγούμενες μέρες ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά με όλα αυτά που συμβαίνουν, πέρασα και μια κρίση πανικού και σήμερα έχω τσιμπήματα έντονα!! Το στεναχώρεσα το μωράκι μου!! Ελπίζω να μην είναι κάτι κακό! Τρίτη θα πάμε να το δούμε!! Πως τα πάτε εσείς από ψυχολογία;;; Εμένα με έβαλαν κάτω όλοι γονείς, πεθερικά, αδέλφια, φίλοι να μου βάλουν μυαλό γιατί είχα γίνει εμμονική με τα απαισιόδοξα σενάρια!! Νομίζω αρχίζω να το βλέπω πιο "χαλαρά" τώρα...

Βρε κοπέλα μου γιατί έτσι???Μια περίοδος είναι θα περάσει...απόλαυσε την ξεκούραση σου....διάβασε για το μωρό σου κοίτα πραγματακια για να περνάει η ώρα...δες καμιά ταινια....λίγο προσοχή θέλει κ όλα καλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας .. θα επιστρέψουμε στην καθημερινότητα μας....κ εγώ μπορεί να βαριέμαι να γκρινιάζω λίγο ..δεν βγαίνω κ καθόλου από το σπίτι ...μόνο για απαραίτητα....αλλά υπομονή ...κ θα περάσει γρήγορα ο καιρός η υγεία όλων μας πάνω από όλα!!!!!

3 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα...εμένα με πονάει λίγο η μέση αλλά εδώ και 2 μέρες πονάνε οι γάμπες μου πολύ...αύριο έχω γιατρό για τις συσπάσεις πάλι οι οποίες δεν έχουν σταμάτησει..Και νιώθω ελαφρώς συχνά την μικρή μου... 

Καλημέρα Φώφη μου ....ναι το θυμάμαι να μας πεις τι σου είπε πως πάνε τα πράγματα...εγώ παρασκευή έχω....τι ωραία που την νιώθεις εγώ τίποτα ακόμαααα.....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Thaliamp είπε:

Βρε κοπέλα μου γιατί έτσι???Μια περίοδος είναι θα περάσει...απόλαυσε την ξεκούραση σου....διάβασε για το μωρό σου κοίτα πραγματακια για να περνάει η ώρα...δες καμιά ταινια....λίγο προσοχή θέλει κ όλα καλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας .. θα επιστρέψουμε στην καθημερινότητα μας....κ εγώ μπορεί να βαριέμαι να γκρινιάζω λίγο ..δεν βγαίνω κ καθόλου από το σπίτι ...μόνο για απαραίτητα....αλλά υπομονή ...κ θα περάσει γρήγορα ο καιρός η υγεία όλων μας πάνω από όλα!!!!!

Καλημέρα Φώφη μου ....ναι το θυμάμαι να μας πεις τι σου είπε πως πάνε τα πράγματα...εγώ παρασκευή έχω....τι ωραία που την νιώθεις εγώ τίποτα ακόμαααα.....

Ναι όχι πάρα πολύ αισθητά αλλά ορισμένες φορές έτσι μπουρμπουλήθρες.. 

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Βρε κοπέλα μου γιατί έτσι???Μια περίοδος είναι θα περάσει...απόλαυσε την ξεκούραση σου....διάβασε για το μωρό σου κοίτα πραγματακια για να περνάει η ώρα...δες καμιά ταινια....λίγο προσοχή θέλει κ όλα καλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας .. θα επιστρέψουμε στην καθημερινότητα μας....κ εγώ μπορεί να βαριέμαι να γκρινιάζω λίγο ..δεν βγαίνω κ καθόλου από το σπίτι ...μόνο για απαραίτητα....αλλά υπομονή ...κ θα περάσει γρήγορα ο καιρός η υγεία όλων μας πάνω από όλα!!!!!

Καλημέρα Φώφη μου ....ναι το θυμάμαι να μας πεις τι σου είπε πως πάνε τα πράγματα...εγώ παρασκευή έχω....τι ωραία που την νιώθεις εγώ τίποτα ακόμαααα.....

Έχουμε προβλήματα στο σπίτι με τους από πάνω! Έχουν γίνει ανυπόφοροι με τον εγκλεισμό έχουν κ άτομο που είναι τοξικομανής και τσακώνονται συνέχεια!! Ξημερώματα ότι ώρα να ναι! Οι γείτονες καλούν την αστυνομία αλλά δεν τους κάνουν και κάτι στην τελική μόνο παρατήρηση! Σήμερα πήρα την σπιτονοικοκυρά μου να την ενημερώσω για την κατάσταση (η οποία επικρατεί όσα χρόνια μένουμε εδώ και το ξέρει) και της είπα επίσης πως μόλις περάσουν όλα αυτά με τον ιό θα ψάξουμε για σπίτι! Αυτή μας συμπαθεί και στεναχωρέθηκε και φαίνεται πως κινήθηκε εναντίον τους καθώς τους ξέρει γιατί είναι ιδιοκτήτες και αυτοί και όχι στο ενοίκιο και αυτοί άρχισαν να εκτοξεύουν απειλές εναντίον μας να φωνάζουν "θα σας γ..." και καταλαβαίνετε!! Οπότε ο λόγος που έπεσε η ψυχολογία μου τόσο είναι και αυτός!


url%5D

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Έχουμε προβλήματα στο σπίτι με τους από πάνω! Έχουν γίνει ανυπόφοροι με τον εγκλεισμό έχουν κ άτομο που είναι τοξικομανής και τσακώνονται συνέχεια!! Ξημερώματα ότι ώρα να ναι! Οι γείτονες καλούν την αστυνομία αλλά δεν τους κάνουν και κάτι στην τελική μόνο παρατήρηση! Σήμερα πήρα την σπιτονοικοκυρά μου να την ενημερώσω για την κατάσταση (η οποία επικρατεί όσα χρόνια μένουμε εδώ και το ξέρει) και της είπα επίσης πως μόλις περάσουν όλα αυτά με τον ιό θα ψάξουμε για σπίτι! Αυτή μας συμπαθεί και στεναχωρέθηκε και φαίνεται πως κινήθηκε εναντίον τους καθώς τους ξέρει γιατί είναι ιδιοκτήτες και αυτοί και όχι στο ενοίκιο και αυτοί άρχισαν να εκτοξεύουν απειλές εναντίον μας να φωνάζουν "θα σας γ..." και καταλαβαίνετε!! Οπότε ο λόγος που έπεσε η ψυχολογία μου τόσο είναι και αυτός!

Α καλαααα...εσείς έχετε αλλά θέματα...δεν το συζητώ να αλλάξετε σπίτι οπωσδήποτε....να έχετε την ηρεμία σας...θα έχεις κ ένα μωράκι σε λίγο δεν γίνεται αυτό....υπομονή κορίτσι μου είναι δύσκολες καταστάσεις αυτές....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Α καλαααα...εσείς έχετε αλλά θέματα...δεν το συζητώ να αλλάξετε σπίτι οπωσδήποτε....να έχετε την ηρεμία σας...θα έχεις κ ένα μωράκι σε λίγο δεν γίνεται αυτό....υπομονή κορίτσι μου είναι δύσκολες καταστάσεις αυτές....

Ευχαριστώ πολύ ανυπομονώ να τελειώσει η καραντίνα και να φύγουμε επιτέλους!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?εγώ ενθουσιασμένη αλλά κράτημενη ακόμη μέχρι την Β επιπέδου.πηγα είδα την μπουμπού...απίστευτη αλλαγή...είδα πλευρακια δαχτυλάκια μπουτάκια προσωπάκι μυτούλα τα πάντα.. όλη την ώρα έκανε τούμπες...όλα καλά λέει ο γιατρός.. μειώθηκαν και οι συσπάσεις.. απλά μου είπε ότι ένα 60 τοις εκατό η καρδούλα ειναι καλά το υπόλοιπο 40 θα μου το πει ο γιατρός που θα μου κάνει την Β επιπέδου.. 

  • Μου αρέσει 3

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?εγώ ενθουσιασμένη αλλά κράτημενη ακόμη μέχρι την Β επιπέδου.πηγα είδα την μπουμπού...απίστευτη αλλαγή...είδα πλευρακια δαχτυλάκια μπουτάκια προσωπάκι μυτούλα τα πάντα.. όλη την ώρα έκανε τούμπες...όλα καλά λέει ο γιατρός.. μειώθηκαν και οι συσπάσεις.. απλά μου είπε ότι ένα 60 τοις εκατό η καρδούλα ειναι καλά το υπόλοιπο 40 θα μου το πει ο γιατρός που θα μου κάνει την Β επιπέδου.. 

Φανταστικά νέα!!!

Ήμουν σίγουρη!!! 

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2020 at 10:01 ΜΜ, nairobi είπε:

Έχουμε προβλήματα στο σπίτι με τους από πάνω! Έχουν γίνει ανυπόφοροι με τον εγκλεισμό έχουν κ άτομο που είναι τοξικομανής και τσακώνονται συνέχεια!! Ξημερώματα ότι ώρα να ναι! Οι γείτονες καλούν την αστυνομία αλλά δεν τους κάνουν και κάτι στην τελική μόνο παρατήρηση! Σήμερα πήρα την σπιτονοικοκυρά μου να την ενημερώσω για την κατάσταση (η οποία επικρατεί όσα χρόνια μένουμε εδώ και το ξέρει) και της είπα επίσης πως μόλις περάσουν όλα αυτά με τον ιό θα ψάξουμε για σπίτι! Αυτή μας συμπαθεί και στεναχωρέθηκε και φαίνεται πως κινήθηκε εναντίον τους καθώς τους ξέρει γιατί είναι ιδιοκτήτες και αυτοί και όχι στο ενοίκιο και αυτοί άρχισαν να εκτοξεύουν απειλές εναντίον μας να φωνάζουν "θα σας γ..." και καταλαβαίνετε!! Οπότε ο λόγος που έπεσε η ψυχολογία μου τόσο είναι και αυτός!

Πωωωω τι λες τώρα! 
Ναι να φύγετε από εκεί μέσα άμεσα! Να έχεις την ηρεμία σου ειδικά όταν γεννηθεί το μωρό.

Τωρα όσον αφορά τον Ιό όλοι έχουμε αγχωθεί πολύ αλλά δεν βγαίνει πουθενά.

Εμενα ο άντρας μου είχε τεραστιο πρόβλημα με τη δουλειά του και ήταν χάλια και το είχε περάσει και σε εμένα. Δεν βγάζει όμως πουθενά αυτό... πρέπει να το ξεπεράσουμε και ίσως να συνηθίσουμε σε μια νέα κατάσταση γιατί ως φαίνεται αυτός ο ιός θα μείνει και θα πρέπει να προσαρμοστούμε σε ένα νέο τρόπο ζωής.

Για παράδειγμα σκέφτομαι πως όταν γεννήσουμε θα είμαστε μόνες μας, είναι πολύ πιθανό να μην αφήνουν ακόμα επισκέψεις στα μαιευτήρια. Θα είναι επικίνδυνο να έρθουμε εμείς και το μωρό σε επαφή με άλλους ανθρώπους... θΘα πρέπει να προσέχουμε πολύ περισσότερο τώρα...

Ας είμαστε όλοι καλά και θα προσαρμοστούμε στις νέες καταστάσεις για όσο χρειαστεί.

Καποια στιγμή θα περάσει...

  • Μου αρέσει 3

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...