Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Πωωωω τι λες τώρα! 
Ναι να φύγετε από εκεί μέσα άμεσα! Να έχεις την ηρεμία σου ειδικά όταν γεννηθεί το μωρό.

Τωρα όσον αφορά τον Ιό όλοι έχουμε αγχωθεί πολύ αλλά δεν βγαίνει πουθενά.

Εμενα ο άντρας μου είχε τεραστιο πρόβλημα με τη δουλειά του και ήταν χάλια και το είχε περάσει και σε εμένα. Δεν βγάζει όμως πουθενά αυτό... πρέπει να το ξεπεράσουμε και ίσως να συνηθίσουμε σε μια νέα κατάσταση γιατί ως φαίνεται αυτός ο ιός θα μείνει και θα πρέπει να προσαρμοστούμε σε ένα νέο τρόπο ζωής.

Για παράδειγμα σκέφτομαι πως όταν γεννήσουμε θα είμαστε μόνες μας, είναι πολύ πιθανό να μην αφήνουν ακόμα επισκέψεις στα μαιευτήρια. Θα είναι επικίνδυνο να έρθουμε εμείς και το μωρό σε επαφή με άλλους ανθρώπους... θΘα πρέπει να προσέχουμε πολύ περισσότερο τώρα...

Ας είμαστε όλοι καλά και θα προσαρμοστούμε στις νέες καταστάσεις για όσο χρειαστεί.

Καποια στιγμή θα περάσει...

Ετσι ειναι πρεπει να συνηθισουμε δεν εχουμε αλλη επιλογη!! Υπαρχουν και πολυ χειροτερες καταστασεις και εχουν υπαρξει και στο παρελθον!! Γεροί να είμαστε και να μιλάμε με τους ανθρώπους μας για να ελαφρύνει το άγχος και η στεναχώρια!! 

Εχθές είδα το μωράκι μου!! Κορίτσια περιμένω αγοράκι !!!! :x:x:x

  • Μου αρέσει 3

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?πως τα πάτε?εγώ κάθε βράδυ δέκα και μισή δίνω ραντεβού με την κόρη μου...κουνιομαστε αισθητά...πως τα πάτε από φαγητό?εμετούς?κιλά?

Τι ωραια που την καταλαβαινεις τοσο πολυ!!Κ εγω την καταλαβαινω αλλα ελαχιστα ακομα κ οχι πολυ συχνα!Απο φαγητο εννοειται καθολου κρεας,αλλαντικα,αυγο αλλα κατα τ’αλλα φουλ ορεξη κυριως για αλμυρα!!Τα εχω παρει τα κιλακια μου σιγουρα!!Οι εμετοι με εχουν ξεχασει εδω κ 3 εβδομαδες,ευτυχως!!!Εσυ πως τα πας με εμετους,συσπασεις,κτλ.;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Τι ωραια που την καταλαβαινεις τοσο πολυ!!Κ εγω την καταλαβαινω αλλα ελαχιστα ακομα κ οχι πολυ συχνα!Απο φαγητο εννοειται καθολου κρεας,αλλαντικα,αυγο αλλα κατα τ’αλλα φουλ ορεξη κυριως για αλμυρα!!Τα εχω παρει τα κιλακια μου σιγουρα!!Οι εμετοι με εχουν ξεχασει εδω κ 3 εβδομαδες,ευτυχως!!!Εσυ πως τα πας με εμετους,συσπασεις,κτλ.;

Εμετούς και εμένα έχουν ψιλό σταμάτησει.. συσπάσεις έχω ακόμη ευτυχώς....


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!εγώ δεν καταλαβαίνω καθόλου το μωρό....νιώθω ώρες ώρες αν κάτσω ακίνητη σαν γουργουρητο αλλά δεν καταλαβαίνω κάτι άλλο!!!Εγώ τρώω τα πάντα με όλη τη σημασία της λέξης....έχω φάει οτιδήποτε μπορείτε να φανταστείτε....κ έχω πάρει 5 κιλακια που είχα χάσει πριν.....καλά να πάθω!!!βέβαια η κοιλιά μου είναι σαν πεπόνι:-D  φαίνεται πολύ πλέον...μου δίνουν κ την θέση τους στο σούπερ..... χαχαχαχα .  .στον ένατο τι θα κάνω????

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα!Κ εγώ σαν μπουρμπουληθρα την έχω νιώσει λίγες φορές. Ακόμα δεν μπορώ να φάω πολλά φαγητά. Ζυμαρικά μπορώ να φάω , πράσινα καθόλου, Ούτε γαλακτοκομικά εκτός φέτας κ γραβιέρα.. τώρα ξεκίνησα κ τρώω κ μερέντα γτ νιώθω ότι μου δίνει λίγο δύναμη.  Εμετούς 2-3 την μέρα ,Η κοιλιά μου φαίνεται ελάχιστα..δουλειές μπορώ να κάνω ελάχιστα , πλένω πιάτα κ κουράζομαι. 

Θέλω  να βγάλω τα ρούχα εγκυμοσύνης που είχα, κ δεν έχω το κουράγιο.. ευτυχώς με τον κορονοιο δεν πάω δουλειά , βόλεψε..

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!εγώ δεν καταλαβαίνω καθόλου το μωρό....νιώθω ώρες ώρες αν κάτσω ακίνητη σαν γουργουρητο αλλά δεν καταλαβαίνω κάτι άλλο!!!Εγώ τρώω τα πάντα με όλη τη σημασία της λέξης....έχω φάει οτιδήποτε μπορείτε να φανταστείτε....κ έχω πάρει 5 κιλακια που είχα χάσει πριν.....καλά να πάθω!!!βέβαια η κοιλιά μου είναι σαν πεπόνι:-D  φαίνεται πολύ πλέον...μου δίνουν κ την θέση τους στο σούπερ..... χαχαχαχα .  .στον ένατο τι θα κάνω????

 Φάε κ μην ανησυχείς!! Υπάρχουμε κ εμείς που δεν μπορούμε να φάμε σχεδόν τίποτα..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!εγώ δεν καταλαβαίνω καθόλου το μωρό....νιώθω ώρες ώρες αν κάτσω ακίνητη σαν γουργουρητο αλλά δεν καταλαβαίνω κάτι άλλο!!!Εγώ τρώω τα πάντα με όλη τη σημασία της λέξης....έχω φάει οτιδήποτε μπορείτε να φανταστείτε....κ έχω πάρει 5 κιλακια που είχα χάσει πριν.....καλά να πάθω!!!βέβαια η κοιλιά μου είναι σαν πεπόνι:-D  φαίνεται πολύ πλέον...μου δίνουν κ την θέση τους στο σούπερ..... χαχαχαχα .  .στον ένατο τι θα κάνω????

Άσε φίλη κ εγώ που είμαι κ 3 βδομάδες "μικρότερη " από εσάς έχω ήδη πάρει 4 κιλά!! Είχα πάρει ήδη κ 4 πριν μείνω έγκυος γμτ κ τώρα είμαι 64 δε μου κάνει κανένα μου παντελόνι,τα είχα κ όλα Θεό στενά τρομάρα μου (μονο κολάν κ φόρμες) και κάτι πρωινά που ξυπνάω πρισμενη βλέπω τη κοιλιά που θα είχα στον 6ο κανονικά!! 

Φρίκη!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Renez είπε:

Άσε φίλη κ εγώ που είμαι κ 3 βδομάδες "μικρότερη " από εσάς έχω ήδη πάρει 4 κιλά!! Είχα πάρει ήδη κ 4 πριν μείνω έγκυος γμτ κ τώρα είμαι 64 δε μου κάνει κανένα μου παντελόνι,τα είχα κ όλα Θεό στενά τρομάρα μου (μονο κολάν κ φόρμες) και κάτι πρωινά που ξυπνάω πρισμενη βλέπω τη κοιλιά που θα είχα στον 6ο κανονικά!! 

Φρίκη!!

Χαχαχα.....δε πειράζει τι να κάνουμε.....εμένα είναι η καλύτερη μου τώρα που δεν βγαίνουμε φοράω πυτζάμα όλη μέρα κ είμαι αερατή!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2020 at 6:18 ΜΜ, Fofi29 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?πως τα πάτε?εγώ κάθε βράδυ δέκα και μισή δίνω ραντεβού με την κόρη μου...κουνιομαστε αισθητά...πως τα πάτε από φαγητό?εμετούς?κιλά?

Χαχαχαχα κο εγώ το βράδυ κυρίως την καταλαβαίνω που κάνει γυμναστικές επιδείξεις...

Σε αυτή την εγκυμοσύνη την κατάλαβα πολύ γρήγορα! Και πλέον μου ρίχνει κάτι κλοτσιές που με πιάνουν τα γέλια όταν είμαι ξαπλωμένη...

Από κιλά είμαι ήδη στα 5,5... και μου φαίνονται πολλαααααααα

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέραααα μόλις γύρισα από το γιατρό!!!!Όλα καλά μεγαλώνει το μωράκι....μου είπε ότι είναι πιο μεγάλο 4 μέρες όπως με είχαν βγάλει και στην αυχενικη....και μας είπαν είναι αγορακιιιι!!!!!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέραααα μόλις γύρισα από το γιατρό!!!!Όλα καλά μεγαλώνει το μωράκι....μου είπε ότι είναι πιο μεγάλο 4 μέρες όπως με είχαν βγάλει και στην αυχενικη....και μας είπαν είναι αγορακιιιι!!!!!!!

Μπράβο!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέραααα μόλις γύρισα από το γιατρό!!!!Όλα καλά μεγαλώνει το μωράκι....μου είπε ότι είναι πιο μεγάλο 4 μέρες όπως με είχαν βγάλει και στην αυχενικη....και μας είπαν είναι αγορακιιιι!!!!!!!

Άντε με το καλό!!:)

 

Κορίτσια με καούρες πως τα πάτε;; ακόμα και φρούτο να φάω με πιάνει αμέσως...


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nairobi είπε:

Άντε με το καλό!!:)

 

Κορίτσια με καούρες πως τα πάτε;; ακόμα και φρούτο να φάω με πιάνει αμέσως...

Εγώ δεν έχω καθόλου σχεδόν πλέον...στην αρχή ότι κ να έτρωγα με έπιανε καούρα....λένε ότι βοηθάει το κρύο νερό,γάλα, φρυγανιες ....κ να μην ξαπλώνεις αμέσως!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!Έκανα τις καθιερωμένες εξετάσεις....και έχει ανέβει το ζάχαρο μου....στην προηγούμενη ήταν 89 και τώρα ήταν 98.Μου είπε πρέπει να προσέχω πολύ την διατροφή μου.....εσας τι σας έχουν πει οι δικοί σας???τι περίπου τρώτε????έχω αγχωθει λιγο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...