Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Εγώ εχω κάνει κοιλιά ναι....δεν θέλω να σκέφτομαι τη γέννα έχουμε καιροοο να αγχωθουμε..... χαχαχα....μακάρι να πάνε όλα καλά να φτασουμε ως εκεί...κ ας ελπίσουμε να μην μας παιδεψουν πολύ τα μπεμπακια....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Renez είπε:

Και εγώ ξεκίνησα 60kg και είμαι ήδη 63kg και είμαι κ 2 εβδομαδες πριν από εσένα.. εντάξει δεν είμαι και υπέρβαρη (που ούτε εσύ μου φαίνεσαι για 80κιλα εκτός αν είσαι κατω από 1.60..) αλλά μου φαίνονται πολλά ήδη τα 3 κιλά που πήρα γμτ.. η αλήθεια είναι στην αρχή δε πρόσεχα καθόλου σα να μπηκε δικαιολογία σε κάθε μου μπουκιά..μετά τα 2 κιλά άρχισα να προσέχω τον τελευταίο μήνα κ τρώω πολύ πιο υγιεινά κ το βράδυ ελάχιστα σαλάτα ή φρούτα.. άντε να καλοκαιριασει λίγο να το ρίξουμε στα καρπούζια ,πεπόνια ,ροδάκινα κ σαλατουλες!!!!!

Επίσης να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια? Έχετε ακόμη ανεβασμένη θερμοκρασία εσείς? Εγώ από όταν έμεινα έγκυος (που έβαζα θερμόμετρο μετά την ωορρηξία για να δω μην πέσει η θερμοκρασία κ αδιαθετησω) μέχρι τώρα που ειμαι 12 εβδομάδων έχω 36.7-36.9 ενώ πριν την εγκυμοσύνη είχα 36.5-36.6.. κοινώς έχω ανέβει περίπου 0.3.. 

Εγω ειμαι 1,72 υψος που σημαινει οτι το ανωτερο για φυσιολογικο βαρος για μενα ειναι τα 72 κιλα! Κι εγω εμεινα εγκυος 80! Καλα ταλαιπωριεμαι χρονια με διαιτες εχω παει και σε διαιτολογο 2 φορες! Το θεμα μου δεν ειναι το οτι θα παχυνω τοσο! Οσο το οτι φοβαμαι τις επιπλοκες λογω κιλων! Ειναι πιο δυσκολος ο τοκετος καταλαβα απο αυτα που διαβαζω! Και φοβαμαι επισης μην ανεβασω ζαχαρο! Ανεκαθεν αποθηκευω το λιπος στην κοιλια και αυτο ειναι το πιο δυσκολο! Οποτε η κοιλιτσα μου η καημενη δε φαινεται αφου ηδη ειχα το φουσκωματακι μου :D

Οσο για τον τοκετο καλα λετε εχουμε ακομα καιρο... δεν χρειαζεται αγχος και γι αυτο!! Θα αγχωθουμε στην ωρα μας!! :P

Απο θερμοκρασια επισης ειμαι στο φυσιολογικο 36.5!

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Χαχαχα κ εγώ σκέφτομαι διάφορα...

Πφφφ να ναι καλά η επισκληριδιος φίλη!! Μόνο αυτή η σκέψη με καθησυχάζει!! :-)

θα κάνεις εσύ επισκληριδιο ε..?

Καλημέρα...ΘΑ τρελαθείς αν σου πω ότι και επισκληρηδιο αν όλα πάνε καλά δεν θα κάνω??,,,,,??????φοβάμαι τις ενέσεις.....


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Fofi29 διάβασα τα νέα σου. Πως είσαι κορίτσι? Έχεις ακόμα πετρώματα ε? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου είπε για αποβολή τώρα πια έχεις περάσει στο το επικίνδυνο πρώτο τρίμηνο. Θα πάνε όλα καλά απλά προσπάθησε να ξεκουράζεσαι...

Εγώ κορίτσια έχω πάρει 1,5 κιλό. Καλά είναι αδύνατη γενικά και δεν παίρνω κιλά. Στην μικρή μου είχα πάρει σε όλη την εγκυμοσύνη 12κιλα και όταν γέννησα τα έχασα αμέσως και έχασα και άλλα. 

Αχ κορίτσια μην σκέφτεσαι από τώρα τον τοκετό. Έχουμε ακόμα.. πάντως εγώ δεν έκανα επισκληρίδιο στην πρώτη γέννα ήταν επιλογή μου και επίσης ούτε τώρα θέλω να κάνω. Θέλω να το ζήσω πάλι.  :P

  • Μου αρέσει 4

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Καλημέρα...ΘΑ τρελαθείς αν σου πω ότι και επισκληρηδιο αν όλα πάνε καλά δεν θα κάνω??,,,,,??????φοβάμαι τις ενέσεις.....

Όντως ρε θηρίο???? Όχι ρε φίλη είναι το μόνο που με καθυσηχασει όσο σκέφτομαι τη μέρα της γέννας αν το στερουμουν και αυτό δε ξέρω..

Καλά άστο σαν πισινη ομως..σε ιδιωτικό η δημόσιο θα γεννήσεις? Ρωτάω γτ αν είναι σε δημόσιο πες εσύ ότι τη θες να την έχουν έτοιμη κ ας μη τη κάνεις τελικά!! Γτ νομίζω ότι αν δε το έχεις πει είναι ολόκληρη διαδικασία να φέρουν αναισθησιολογο να στη κάνει κτλ.. δε ξέρω..εμένα σκέψου με ρώτησε ο γιατρός μου από τώρα αν θέλω η όχι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Όντως ρε θηρίο???? Όχι ρε φίλη είναι το μόνο που με καθυσηχασει όσο σκέφτομαι τη μέρα της γέννας αν το στερουμουν και αυτό δε ξέρω..

Καλά άστο σαν πισινη ομως..σε ιδιωτικό η δημόσιο θα γεννήσεις? Ρωτάω γτ αν είναι σε δημόσιο πες εσύ ότι τη θες να την έχουν έτοιμη κ ας μη τη κάνεις τελικά!! Γτ νομίζω ότι αν δε το έχεις πει είναι ολόκληρη διαδικασία να φέρουν αναισθησιολογο να στη κάνει κτλ.. δε ξέρω..εμένα σκέψου με ρώτησε ο γιατρός μου από τώρα αν θέλω η όχι..

Σε ιδιωτικό θα γεννήσω..πρώτα ο θεος...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα   κορίτσια,  Εγώ ακόμα συνεχίσω με εμετούς..κ πολύ πεινά.. 

 ξεκίνησα 61 κ 1.60 υψος αλλά πλέον Πρέπει  να έχω χάσει 2 κιλά γτ βλέπω ότι έχω πολύ λίγη κοιλιά. Γενικά μη φοβάστε τα κιλά.. στην πρώτη πήρα 29 κιλά κ έχασα τα 25 σε λιγότερο από χρόνο. 

Όσο για τον τοκετό ,κ εγώ φοβόμουν πολύ τη επισκληριδιο!! Κ γέννησα φυσιολογικά σε δημόσιο. Κ τώρα έτσι θέλω αλλα αναλόγως πως θα φτάσουμε έως εκεί.. βέβαια τώρα σκέφτομαι σε ιδιωτικό λόγω της κατάστασης..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2020 at 6:45 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Καλησπέρα καλώς μας ήρθες!!!!!έχεις μάθει τι είναι το μωράκι???σε ποια εβδομάδα είσαι??:)

Μάλλον κοριτσάκι αλλά θα ξέρουμε σίγουρα τέλος Απριλίου στη β επιπέδου. Την άλλη βδομάδα μπαίνω στον 5ο:-D:-D:-D:wub::wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλαααα....λίγο βαρετά ....ταινίες κ σειρες κ καμιά δουλειά....εμένα ναι φαίνεται πλέον. ..και με τραβάει πολύ νιώθω σαν να είναι τεντωμένη συνέχεια.....εσύ?????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα   κορίτσια,  Εγώ ακόμα συνεχίσω με εμετούς..κ πολύ πεινά.. 

 ξεκίνησα 61 κ 1.60 υψος αλλά πλέον Πρέπει  να έχω χάσει 2 κιλά γτ βλέπω ότι έχω πολύ λίγη κοιλιά. Γενικά μη φοβάστε τα κιλά.. στην πρώτη πήρα 29 κιλά κ έχασα τα 25 σε λιγότερο από χρόνο. 

Όσο για τον τοκετό ,κ εγώ φοβόμουν πολύ τη επισκληριδιο!! Κ γέννησα φυσιολογικά σε δημόσιο. Κ τώρα έτσι θέλω αλλα αναλόγως πως θα φτάσουμε έως εκεί.. βέβαια τώρα σκέφτομαι σε ιδιωτικό λόγω της κατάστασης..

κορίτσι μου με το καλο το μωράκι σου. να σε ρωτήσω κάτι; περιμένω από μέρα σε μέρα να γεννήσω και δεν θα κάνω επισκληριδιο. πως ήταν η εμπειρία σου; με τα δικά σου δεδομένα πως θα χαρακτηριζες τον πονο; μπόρεσες εύκολα να συνεργαστείς; σου έβαλαν κανένα άλλο παυσίπονο έστω να μειώσουν λίγο τον πονο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , didi2 είπε:

Κορίτσια πως είστε; Πως περνάει η μέρα σας;

Εχετε φουσκώσει καθόλου;

Πολύ δουλειά...το έχω ρίξει στην δουλειά να περνάει η ώρα...και δυστυχώς είδα και λίγο αίμα σήμερα....


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Πολύ δουλειά...το έχω ρίξει στην δουλειά να περνάει η ώρα...και δυστυχώς είδα και λίγο αίμα σήμερα....

Το είπες στο γιατρό σου???? μήπως πρέπει να σε δει????

Κοριτσια γιατί δεν θέλετε επισκληριδιο????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Το είπες στο γιατρό σου???? μήπως πρέπει να σε δει????

Κοριτσια γιατί δεν θέλετε επισκληριδιο????

εγώ έχω ακούσει πως είναι πολύ επικίνδυνη. 1/10000 εννοείται. τόσες έκαναν και όλα καλά.. είχα ακούσει για μια γυναίκα από την δουλειά του άντρα μου ότι της την έκαναν λιιιγο πιο αριστερά χιλιοστά και έμεινε 15 μέρες φυτο!!! και γενικά στις 8/10 από ότι έχω ακούσει Φυσικά!!!έχουν θέμα με την μεση μετά και τα πόδια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

εγώ έχω ακούσει πως είναι πολύ επικίνδυνη. 1/10000 εννοείται. τόσες έκαναν και όλα καλά.. είχα ακούσει για μια γυναίκα από την δουλειά του άντρα μου ότι της την έκαναν λιιιγο πιο αριστερά χιλιοστά και έμεινε 15 μέρες φυτο!!! και γενικά στις 8/10 από ότι έχω ακούσει Φυσικά!!!έχουν θέμα με την μεση μετά και τα πόδια. 

Νομίζω ότι Εξαρτάται και ποιος θα στην κάνει....εμένα όλες οι γνωστές μου έκαναν....κ η ξαδέρφη μου είναι νοσηλεύτρια κ φοβόταν πολύ φαντάσου....κ γέννησε με καισαρική τώρα τον Δεκέμβριο κ της έκαναν επισκληριδιο....όλα καλά όμως.Εγω φοβάμαι πολύ τις ενέσεις αλλά θα κάνω πρώτα ο Θεός...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...