Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!! Εχω πελαγωσει με τις αγορες για το μωρο!! Να σας ρωτησω για τα προιοντα περιποιησης του μωρου πηρατε καποιο σετ η πηρατε μεμονομενα προιοντα; και τι μαρκα;; νιωθω οτι οποια επιλογη κανω ειναι λαθος!! Επισης για μαρσιπο εχετε να προτεινετε καποιον καλο αλλα σχετικά οικονομικο; πχ δε θελω να δωσω πανω απο 70-80 ευρω!! Εννοειται πως οτι μου αρεσει στο ματι ειναι ακριβο!! Χιχι διαβαζω κι αυτα που λετε για απορρυπαντικο κλπ!! Οτι μοιραζομαστε πραγματικα ειναι πολυτιμη πληροφορια!! Τα βλεπω ολα βουνο!! 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, nairobi είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εχω πελαγωσει με τις αγορες για το μωρο!! Να σας ρωτησω για τα προιοντα περιποιησης του μωρου πηρατε καποιο σετ η πηρατε μεμονομενα προιοντα; και τι μαρκα;; νιωθω οτι οποια επιλογη κανω ειναι λαθος!! Επισης για μαρσιπο εχετε να προτεινετε καποιον καλο αλλα σχετικά οικονομικο; πχ δε θελω να δωσω πανω απο 70-80 ευρω!! Εννοειται πως οτι μου αρεσει στο ματι ειναι ακριβο!! Χιχι διαβαζω κι αυτα που λετε για απορρυπαντικο κλπ!! Οτι μοιραζομαστε πραγματικα ειναι πολυτιμη πληροφορια!! Τα βλεπω ολα βουνο!! 

Κ εγώ έτσι νομιζω....θα τα μάθουμε στη πορειαααα....Εγώ πήρα ξεχωριστά....πήρα κρέμα συγκαματος frezyderm, αφρολουτρο σαμπουάν πήρα pharmasept....κρέμα για το σώμα δεν πήρα δεν θέλω να βάζω τουλάχιστον στην αρχή δεν θέλω να επιβαρύνω το δερματακι του..μάρσιπο μου δώσανε δεν αγόρασα....αν έχεις fb υπάρχει μια ομάδα babywearing που είναι μόνο για μάρσιπο.... υπάρχουν πολλά μπες κ διάβασε τι λένε τα κορίτσια κ θα βρεις κάτι εργονομικό κ οικονομικο!!!!!Τι ψωνισες???ειμασταν αν θυμάμαι καλά οι μόνες που τα αφήσαμε τελευταία στιγμή!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!Να σας ρωτησω κατι;Ειμαι 33η εβδομαδα κ νιωθω μπουκωμα χαμηλα,πονους στο ηβικο οστο κ ακομα πιο εντονη αναγκη για συχνοτερη ουρηση..Ξερω οτι το μωρο εχει παρει θεση αλλα φοβαμαι μηπως αυτα ειναι συμπτωματα οτι εχει εμπεδωθει κιολας;;Φοβαμαι μη γινει κατι κ γεννησω νωρις γιατι τη μεσαια μου τη γεννησα 36 εβδομαδων κ μου μπηκε εντατικη με ταχυπνοια...Εσεις τα εχετε αυτα;Γενικα νιωθω οτι εχω βαρυνει αρκετα...

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , nairobi είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εχω πελαγωσει με τις αγορες για το μωρο!! Να σας ρωτησω για τα προιοντα περιποιησης του μωρου πηρατε καποιο σετ η πηρατε μεμονομενα προιοντα; και τι μαρκα;; νιωθω οτι οποια επιλογη κανω ειναι λαθος!! Επισης για μαρσιπο εχετε να προτεινετε καποιον καλο αλλα σχετικά οικονομικο; πχ δε θελω να δωσω πανω απο 70-80 ευρω!! Εννοειται πως οτι μου αρεσει στο ματι ειναι ακριβο!! Χιχι διαβαζω κι αυτα που λετε για απορρυπαντικο κλπ!! Οτι μοιραζομαστε πραγματικα ειναι πολυτιμη πληροφορια!! Τα βλεπω ολα βουνο!! 

Εγώ από την εμπειρία μου συστήνω για κρέμα συγκάματος την Bepanthol για το σύγκαμα! Είναι με διαφορα η καλύτερη. Τη Sudocream για παράδειγμα την βρίσκω πολύ δυνατή! Η bepanthol είναι αυτό ακριβώς που έψαχνα. Προστατεύει απίστευτα χωρίς να είναι παρά πολύ ισχυρή.

Επισης μου είπαν πως όσες έχουμε κοριτσάκια θα πρέπει να προσέχουμε με τις κρέμες συγκάματος να βάζουμε ελάχιστα και μακρυά από τον κόλπο τους γιατί δημιουργεί κολπίτιδα! Θα ρωτήσω βέβαια και τον παιδίατρο να μου πει...
Τα υπόλοιπα γαλάκτωμα και λαδακι τα πήρα από το mothercate (τα δικά του) και θα τα δοκιμάσω....

 

Just now, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Να σας ρωτησω κατι;Ειμαι 33η εβδομαδα κ νιωθω μπουκωμα χαμηλα,πονους στο ηβικο οστο κ ακομα πιο εντονη αναγκη για συχνοτερη ουρηση..Ξερω οτι το μωρο εχει παρει θεση αλλα φοβαμαι μηπως αυτα ειναι συμπτωματα οτι εχει εμπεδωθει κιολας;;Φοβαμαι μη γινει κατι κ γεννησω νωρις γιατι τη μεσαια μου τη γεννησα 36 εβδομαδων κ μου μπηκε εντατικη με ταχυπνοια...Εσεις τα εχετε αυτα;Γενικα νιωθω οτι εχω βαρυνει αρκετα...

Εγώ δεν έχω τέτοια συμπτώματα καθόλου. Θα ελεγα να μιλήσεις με τον γιατρό σου

  • Ευχαριστώ 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Να σας ρωτησω κατι;Ειμαι 33η εβδομαδα κ νιωθω μπουκωμα χαμηλα,πονους στο ηβικο οστο κ ακομα πιο εντονη αναγκη για συχνοτερη ουρηση..Ξερω οτι το μωρο εχει παρει θεση αλλα φοβαμαι μηπως αυτα ειναι συμπτωματα οτι εχει εμπεδωθει κιολας;;Φοβαμαι μη γινει κατι κ γεννησω νωρις γιατι τη μεσαια μου τη γεννησα 36 εβδομαδων κ μου μπηκε εντατικη με ταχυπνοια...Εσεις τα εχετε αυτα;Γενικα νιωθω οτι εχω βαρυνει αρκετα...

Κορίτσι μου καλημέρα....κοίτα κ μένα έχει πάρει θέση το μωρό...είναι χαμηλά....πηγαίνω πιο συχνά τουαλέτα....κ εννοείται πως νιώθω έντονο βάρος!!!!!νομίζω ότι είναι όμως επειδή έχει πάρει θέση....κ είμαστε κ στην 33 εβδομάδα....δεν είναι λογικό να δυσκολευόμαστε περισσότερο???εμένα ο γιατρός μου είπε να μην κουράζομαι κ όχι πολύ κινητικότητα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα....κοίτα κ μένα έχει πάρει θέση το μωρό...είναι χαμηλά....πηγαίνω πιο συχνά τουαλέτα....κ εννοείται πως νιώθω έντονο βάρος!!!!!νομίζω ότι είναι όμως επειδή έχει πάρει θέση....κ είμαστε κ στην 33 εβδομάδα....δεν είναι λογικό να δυσκολευόμαστε περισσότερο???εμένα ο γιατρός μου είπε να μην κουράζομαι κ όχι πολύ κινητικότητα!!!!

Ευχαριστω για τις απαντησεις!!Η αληθεια ειναι οτι παω καθε μερα για μπανιο με τις μικρες,βολτες το απογευμα κ δεν ξεκουραζομαι ιδιαιτερα...Μαλλον πρεπει να ριξω ρυθμους...Ελπιζω να ερθουν ολα τα μωρακια στην ωρα τους!!

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Ευχαριστω για τις απαντησεις!!Η αληθεια ειναι οτι παω καθε μερα για μπανιο με τις μικρες,βολτες το απογευμα κ δεν ξεκουραζομαι ιδιαιτερα...Μαλλον πρεπει να ριξω ρυθμους...Ελπιζω να ερθουν ολα τα μωρακια στην ωρα τους!!

Σίγουρα πρέπει να ρίξεις ρυθμούς....μην ξεχνάς κ την ζέστη....βέβαια με δύο παιδιά καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δύσκολο αυτό δεν μπορείς να τα κλείσεις κ μέσα!!!!απλά λίγο προσοχή να μπούμε κ στο μήνα μας κ έχει ο θεος:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Οσο για αυτα που λενε οι αντρες μας..ο δικος μου,μου πεταξε το κορυφαιο...Επειδη οπως ολες εχω τρελες αϋπνιες κ ειναι βραδια που στριφογυριζω σαν το αρνι στη σουβλα στο κρεβατι κ τον ξυπναω,μου λεει ενα πρωι «παλι με ξυπνησες το βραδυ...σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ!!!!!!»:confused::confused::confused:

  • Χαχα 4

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εχω πελαγωσει με τις αγορες για το μωρο!! Να σας ρωτησω για τα προιοντα περιποιησης του μωρου πηρατε καποιο σετ η πηρατε μεμονομενα προιοντα; και τι μαρκα;; νιωθω οτι οποια επιλογη κανω ειναι λαθος!! Επισης για μαρσιπο εχετε να προτεινετε καποιον καλο αλλα σχετικά οικονομικο; πχ δε θελω να δωσω πανω απο 70-80 ευρω!! Εννοειται πως οτι μου αρεσει στο ματι ειναι ακριβο!! Χιχι διαβαζω κι αυτα που λετε για απορρυπαντικο κλπ!! Οτι μοιραζομαστε πραγματικα ειναι πολυτιμη πληροφορια!! Τα βλεπω ολα βουνο!! 

Καλησπερα.Εγω το σαμπουάν,το αφρολουτρο ,τον αφρό για καθαρισμό στην αλλαγή πανας,όπως και την κρέμα για μετά από κάθε αλλαγή πήρα της frezyderm.Μαρσιπο ακόμη δεν έχω πάρει και δεν έχω δει να σου πω την αλήθεια.Οσον αφορά το απορρυπαντικό ρούχων πήρα το planet baby και μυρίζει πολύ ωραία.Μαλακτικο η παιδίατρος μου είπε ότι δεν είναι καλό να χρησιμοποιούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσια....ξύπνια από τς 4 κ 30 εγώ!!!!δεν μου έχει πει κάτι ο δικός μου γι'αυτό.....έχει πάρει θέση  η μπέμπα???πόσο βάρος είχε??? @Fofi!

Θαλια μου ηταν 2200 φυσιολογικοτςτη μου ειπε ο γιατρος...εμενα να πω την αληθεια απο 18 εβδομαδων που ειχε γυρισει με το κεφαλακι απλα δεν ξανα γυρισει..οποτε ναι εχει παρει θεση και μακαρι να μεινει ετσι και να εμπεδωθει στην λεκανη....

πρίν από 48 λεπτά , Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Να σας ρωτησω κατι;Ειμαι 33η εβδομαδα κ νιωθω μπουκωμα χαμηλα,πονους στο ηβικο οστο κ ακομα πιο εντονη αναγκη για συχνοτερη ουρηση..Ξερω οτι το μωρο εχει παρει θεση αλλα φοβαμαι μηπως αυτα ειναι συμπτωματα οτι εχει εμπεδωθει κιολας;;Φοβαμαι μη γινει κατι κ γεννησω νωρις γιατι τη μεσαια μου τη γεννησα 36 εβδομαδων κ μου μπηκε εντατικη με ταχυπνοια...Εσεις τα εχετε αυτα;Γενικα νιωθω οτι εχω βαρυνει αρκετα...

Εγω ειμαι 34 εβδομαδων και εννοειται οτι κατουραω συνεχεια και νιωθω πονακια...αλλα ο τραχηλος ακομη ειναι κλειστος..

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα....κοίτα κ μένα έχει πάρει θέση το μωρό...είναι χαμηλά....πηγαίνω πιο συχνά τουαλέτα....κ εννοείται πως νιώθω έντονο βάρος!!!!!νομίζω ότι είναι όμως επειδή έχει πάρει θέση....κ είμαστε κ στην 33 εβδομάδα....δεν είναι λογικό να δυσκολευόμαστε περισσότερο???εμένα ο γιατρός μου είπε να μην κουράζομαι κ όχι πολύ κινητικότητα!!!!

Εμενα μου ειπε φουλ περπατημα και επαφη με εκσπερματωση μεσα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Να σας ρωτησω κατι;Ειμαι 33η εβδομαδα κ νιωθω μπουκωμα χαμηλα,πονους στο ηβικο οστο κ ακομα πιο εντονη αναγκη για συχνοτερη ουρηση..Ξερω οτι το μωρο εχει παρει θεση αλλα φοβαμαι μηπως αυτα ειναι συμπτωματα οτι εχει εμπεδωθει κιολας;;Φοβαμαι μη γινει κατι κ γεννησω νωρις γιατι τη μεσαια μου τη γεννησα 36 εβδομαδων κ μου μπηκε εντατικη με ταχυπνοια...Εσεις τα εχετε αυτα;Γενικα νιωθω οτι εχω βαρυνει αρκετα...

Καλησπέρα.Να σου πω την αλήθεια δεν έχω τέτοια συμπτώματα.Το μόνο που νιώθω χαμηλά είναι όταν κουνιέται έντονα,νιώθω μια πίεση χαμηλά και έχει πάρει θέση.Γενικα κι εγώ εχω βάρυνε αλλά πιστεύω ότι είναι λογικό.Παρε καλύτερα τον γιατρό σου για να είσαι ηρεμη.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Θαλια μου ηταν 2200 φυσιολογικοτςτη μου ειπε ο γιατρος...εμενα να πω την αληθεια απο 18 εβδομαδων που ειχε γυρισει με το κεφαλακι απλα δεν ξανα γυρισει..οποτε ναι εχει παρει θεση και μακαρι να μεινει ετσι και να εμπεδωθει στην λεκανη....

Εγω ειμαι 34 εβδομαδων και εννοειται οτι κατουραω συνεχεια και νιωθω πονακια...αλλα ο τραχηλος ακομη ειναι κλειστος..

Εμενα μου ειπε φουλ περπατημα και επαφη με εκσπερματωση μεσα....

Νωρις δεν ειναι ρε κοριτσι μου;;Αυτες ειναι τεχνικες για να προκληθει τοκετος...αλλα τον θελουμε απο τωρα;;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εχω πελαγωσει με τις αγορες για το μωρο!! Να σας ρωτησω για τα προιοντα περιποιησης του μωρου πηρατε καποιο σετ η πηρατε μεμονομενα προιοντα; και τι μαρκα;; νιωθω οτι οποια επιλογη κανω ειναι λαθος!! Επισης για μαρσιπο εχετε να προτεινετε καποιον καλο αλλα σχετικά οικονομικο; πχ δε θελω να δωσω πανω απο 70-80 ευρω!! Εννοειται πως οτι μου αρεσει στο ματι ειναι ακριβο!! Χιχι διαβαζω κι αυτα που λετε για απορρυπαντικο κλπ!! Οτι μοιραζομαστε πραγματικα ειναι πολυτιμη πληροφορια!! Τα βλεπω ολα βουνο!! 

Μαρσιπο εχουμε απο το πρωτο παιδι babybjorn μετα απο πολλες δοκιμες, ειναι πολυ ποιοτικος και μας βολεψε παρα πολυ, λιγο πιο ακριβος απο τις τιμες που αναφερεις. Κρεμες κ σαμπουαν δεν πηραμε ακομα γτ δε βρισκουμε λογο να τα ετοιμαζουμε πιο νωρις:ph34r:. Στον πρωτο ειχαμε δοκιμασει κυριολεκτικα ολες τις μαρκες χωρις καμια διαφορα, φαρμακειου και σουπερ μαρκετ. Εξαιρεση τα pharm..ept που δεν μας αρεσαν σαν ποιοτητα αλλα κ κει καθε παιδακι ειναι διαφορετικο.

1 hour ago, Dinakim είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Να σας ρωτησω κατι;Ειμαι 33η εβδομαδα κ νιωθω μπουκωμα χαμηλα,πονους στο ηβικο οστο κ ακομα πιο εντονη αναγκη για συχνοτερη ουρηση..Ξερω οτι το μωρο εχει παρει θεση αλλα φοβαμαι μηπως αυτα ειναι συμπτωματα οτι εχει εμπεδωθει κιολας;;Φοβαμαι μη γινει κατι κ γεννησω νωρις γιατι τη μεσαια μου τη γεννησα 36 εβδομαδων κ μου μπηκε εντατικη με ταχυπνοια...Εσεις τα εχετε αυτα;Γενικα νιωθω οτι εχω βαρυνει αρκετα...

Αυτα τα συμπτωματα τα χα στο πρωτο μου ολο το 3ο τριμηνο, γεννησα 40+, επισης τα εχω και τωρα παρα πολυ εντονα εδω και μηνες και χειροτερευουν οσο περναει ο καιρος. Τωρα θα παω σιγουρα νωριτερα γτ ειμαι καισαρικη. Αλλα ισως ακομα νωριτερα γι αλλους λογους. Πες το ομως στο γιατρο σου, αφου σε ανησυχει, μια που ηρθε κ το πρωτο σου παιδακι λιγο πιο νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT είπε:

Μαρσιπο εχουμε απο το πρωτο παιδι babybjorn μετα απο πολλες δοκιμες, ειναι πολυ ποιοτικος και μας βολεψε παρα πολυ, λιγο πιο ακριβος απο τις τιμες που αναφερεις. Κρεμες κ σαμπουαν δεν πηραμε ακομα γτ δε βρισκουμε λογο να τα ετοιμαζουμε πιο νωρις:ph34r:. Στον πρωτο ειχαμε δοκιμασει κυριολεκτικα ολες τις μαρκες χωρις καμια διαφορα, φαρμακειου και σουπερ μαρκετ. Εξαιρεση τα pharm..ept που δεν μας αρεσαν σαν ποιοτητα αλλα κ κει καθε παιδακι ειναι διαφορετικο.

Αυτα τα συμπτωματα τα χα στο πρωτο μου ολο το 3ο τριμηνο, γεννησα 40+, επισης τα εχω και τωρα παρα πολυ εντονα εδω και μηνες και χειροτερευουν οσο περναει ο καιρος. Τωρα θα παω σιγουρα νωριτερα γτ ειμαι καισαρικη. Αλλα ισως ακομα νωριτερα γι αλλους λογους. Πες το ομως στο γιατρο σου, αφου σε ανησυχει, μια που ηρθε κ το πρωτο σου παιδακι λιγο πιο νωρις.

Ευχαριστω για την απαντηση!Η αληθεια ειναι οτι ειμαι των ακρων..δηλαδη η μεγαλη μου γεννηθηκε με προκληση στις 40 εβδ.ενω η μικρη μονη της στις 36...Οποτε τωρα δεν ξερω τι να περιμενω!!Η αληθεια ειναι οτι σημερα που εκατσα σπιτι πιο χαλαρα δεν εχω τοσο εντονα πονακια..


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...