Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Τι φοράμε;;;


Γεωργιαjo

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, παντρεύομαι και έχω ένα δίλημμα για την προετοιμασία πριν τον γάμο.

Λέω όταν θα έρθουν οι κοπέλες να με βάψουν και να μου κάνουν τα μαλλιά να φοράω ένα όμορφο άσπρο φόρεμα , αλλά από τη μια λέω να φοράω το ρομπακι που φοράνε η περισσότερες , δεν ξέρω ακόμα γιατί μου έβαλε σκέψεις ο άντρας μου.

 Μου είπε πως στης αδερφής του τον γάμο αυτή δεν το φορούσε αλλά ήταν κάπως καλά ντυμένη και μετά έβαλε το νυφικό, εκτός από αυτό μου λέει σκέψου ότι θα έχεις κόσμο σπίτι θείους θείες γιαγιά ( δεν έχω δυστυχώς τους γονείς μου στην ζωή) και έτσι λέει θα είσαι;;; Με το ρομπακι;; 

Για πείτε μου γνώμες και προσωπικές γαμήλιες στιγμές!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Γεωργιαjo είπε:

Γεια σας κορίτσια, παντρεύομαι και έχω ένα δίλημμα για την προετοιμασία πριν τον γάμο.

Λέω όταν θα έρθουν οι κοπέλες να με βάψουν και να μου κάνουν τα μαλλιά να φοράω ένα όμορφο άσπρο φόρεμα , αλλά από τη μια λέω να φοράω το ρομπακι που φοράνε η περισσότερες , δεν ξέρω ακόμα γιατί μου έβαλε σκέψεις ο άντρας μου.

 Μου είπε πως στης αδερφής του τον γάμο αυτή δεν το φορούσε αλλά ήταν κάπως καλά ντυμένη και μετά έβαλε το νυφικό, εκτός από αυτό μου λέει σκέψου ότι θα έχεις κόσμο σπίτι θείους θείες γιαγιά ( δεν έχω δυστυχώς τους γονείς μου στην ζωή) και έτσι λέει θα είσαι;;; Με το ρομπακι;; 

Για πείτε μου γνώμες και προσωπικές γαμήλιες στιγμές!!!! 

γιατι οταν διαβαζω τετοιες μεσαιωνικες αντιληψεις νευριαζομαι και με λενε κακια κοριτσι μου εσυ θα εισαι η νυφη και θα βαλεις οτι θες εγω ξερω οτι ολες οι νυφες βαφονται με τα ρομπακια τους και επειδη η αδερφη του ανδρα σου εκανε ετσι δεν καταλαβα γιατι να σου επιβαλει αυτος αυτο που θελει και κατσε δηλαδη επειδη θα ειναι κοσμος με τον κωλο εξω θα εισαι ;;; λυπαμαι που δεν θα εχεις τους γονεις σου να κανεις οτι θες εσυ παντως λυπαμαι πολυ που σου ειπε αυτο το πραγμα

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις ο, τι θέλεις εσύ. Μια χαρά είναι το ρομπακι, συνηθίζεται. Αν θέλεις να βάλεις φορεμα, οκ κ αυτο το έχω δει

Προσωπικα έβαλα φορμες:P:-P

Είχα δει φωτογραφίες μια εγκυουλα νύφη που φορούσε κτ υπέροχες κουφετι σατέν μπυτζαμες στην προετοιμασία κ ηταν τελεια

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Γεωργιαjo είπε:

Γεια σας κορίτσια, παντρεύομαι και έχω ένα δίλημμα για την προετοιμασία πριν τον γάμο.

Λέω όταν θα έρθουν οι κοπέλες να με βάψουν και να μου κάνουν τα μαλλιά να φοράω ένα όμορφο άσπρο φόρεμα , αλλά από τη μια λέω να φοράω το ρομπακι που φοράνε η περισσότερες , δεν ξέρω ακόμα γιατί μου έβαλε σκέψεις ο άντρας μου.

 Μου είπε πως στης αδερφής του τον γάμο αυτή δεν το φορούσε αλλά ήταν κάπως καλά ντυμένη και μετά έβαλε το νυφικό, εκτός από αυτό μου λέει σκέψου ότι θα έχεις κόσμο σπίτι θείους θείες γιαγιά ( δεν έχω δυστυχώς τους γονείς μου στην ζωή) και έτσι λέει θα είσαι;;; Με το ρομπακι;; 

Για πείτε μου γνώμες και προσωπικές γαμήλιες στιγμές!!!! 

Καλημέρα και με το καλό ο γάμος σας!!!

Εγώ να σου πω στο δικό μου γάμο φορούσα το κλασικό νυφιατικο ρομπακι με το κλασικό νυχτικο από μέσα,  μέχρι λίγο πάνω από το γόνατο ήταν και οι φωτο φαίνονται πολύ ωραίες. Εξάλλου δεν με είδε και κανένας από τους καλεσμένους,  δεν γυρνούσα έξω που ερχόταν κόσμος, ήμουν στο δωμάτιο μου με τις κοπέλες που με έβαφαν και με την κομμώτρια και με τον φωτογράφο και όταν ετοιμάστηκα φώναξα και τις φίλες μου στο δωμάτιο και βγάλαμε όλες μαζί φωτο που με εντυναν και ήπιαμε και τα σφηνάκια μας...Δεν είχα φωνάξει όλους τους συγγενείς στο δωμάτιο,  όταν ντύθηκα και ήμουν έτοιμη εκτός από παπούτσια,  βγήκα στο σαλόνι, ήρθαν οι κουμπάροι και μου φόρεσαν τα παπούτσια και τότε με είδαν όλοι οι συγγενείς...Τώρα με ότι αισθάνεσαι εσύ πιο ωραία,  υπάρχουν διάφορα είδη που μπορείς να φορέσεις,  υπάρχει και παντελόνι με μπλουζάκι και την ρόμπα από πάνω σε σατεν ποιότητα αν δεν θες να φορέσεις το νυχτικο, εμενα φιλη μου φορουσε ενα δαντελοτο φορεμα λευκο στην προετοιμασια της και δεν μου άρεσε γιατί φαινόταν σαν καλεσμένη του γάμου,  δεν φαινόταν ως νύφη που ετοιμάζεται για τον γάμο..βέβαια είχε και παραπάνω κιλά και ίσως να μην έβρισκε κάτι που να της αρέσει επάνω της...ότι καλύτερο σας εύχομαι και ότι νιώθεις εσύ όμορφα να βάλεις!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Με το καλό σου εύχομαι! Κάθε ευτυχία στη ζωή σας!! Εγώ φορούσα ένα jumpsuit άσπρο-πλε στράπλες για να μη μου κάνει και σημάδι το σουτιέν όταν θα ερχόταν η ώρα να φορέσω το νυφικό και για να μην χαλάσουν τα μαλλιά μου. Δεν ήμουν καθόλου παραδοσιακή :) Για εμένα να βάλεις αυτό που σε βολεύει. Τα ρομπάκια πάντα τα έβρισκα άβολα γιατί ήθελα να κάθομαι άνετα και να μην τραβάω όλη την ώρα ένα νυχτικάκι. Ούτε βρίσκω το λόγο να φοράς κάτι σούπερ επίσημο. Είναι η μέρα σου! Κοίτα να το ευχαριστηθείς γιατί περνάει γρήγορα! :) 

  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Penny... είπε:

γιατι οταν διαβαζω τετοιες μεσαιωνικες αντιληψεις νευριαζομαι και με λενε κακια κοριτσι μου εσυ θα εισαι η νυφη και θα βαλεις οτι θες εγω ξερω οτι ολες οι νυφες βαφονται με τα ρομπακια τους και επειδη η αδερφη του ανδρα σου εκανε ετσι δεν καταλαβα γιατι να σου επιβαλει αυτος αυτο που θελει και κατσε δηλαδη επειδη θα ειναι κοσμος με τον κωλο εξω θα εισαι ;;; λυπαμαι που δεν θα εχεις τους γονεις σου να κανεις οτι θες εσυ παντως λυπαμαι πολυ που σου ειπε αυτο το πραγμα

Αγάπη μου, ο άντρας μου δεν έχει πρόβλημα , η μάνα του ,του βάζει λόγια γιατί θέλει όλα να γίνουν όπως τα έκανε στην κόρη της. Τελικά σήμερα μου είπε πως θα κάνω ότι θέλω εγώ!!! 

 

11 ώρες πρίν, Penny... είπε:

 

 

Αχ σας Ευχαριστώ όλες!!! Ένιωσα πιο άνετα τώρα.

Τελικά ο αντρουλης μου, μου ζήτησε συγνώμη !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Αγάπη μου, ο άντρας μου δεν έχει πρόβλημα , η μάνα του ,του βάζει λόγια γιατί θέλει όλα να γίνουν όπως τα έκανε στην κόρη της. Τελικά σήμερα μου είπε πως θα κάνω ότι θέλω εγώ!!! 

 

 

Αχ σας Ευχαριστώ όλες!!! Ένιωσα πιο άνετα τώρα.

Τελικά ο αντρουλης μου, μου ζήτησε συγνώμη !!!

Άσε να λένε ότι θέλουν,  γενικά θα ακούσεις πολλά στην προετοιμασία του γάμου Αλλά και μετά το γάμο,  προσπάθησε  να κάνεις ότι αρέσει σε εσένα και στον άντρα σου γιατί μια φορά το ζεις, να είναι όπως το έχεις φανταστεί και τώρα δεν τα λέω για το τι θα φορέσεις στην προετοιμασία σου αλλά γενικά, η κάθε πεθερά και η κάθε μάνα παντρεύτηκαν και τους έκαναν τους γάμους τους, τώρα δεν είναι η σειρά τους να ανακατεύονται, μια γνώμη ας την πουν αλλά μέχρι εκεί...

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, vikib είπε:

Να βάλεις ο, τι θέλεις εσύ. Μια χαρά είναι το ρομπακι, συνηθίζεται. Αν θέλεις να βάλεις φορεμα, οκ κ αυτο το έχω δει

Προσωπικα έβαλα φορμες:P:-P

Είχα δει φωτογραφίες μια εγκυουλα νύφη που φορούσε κτ υπέροχες κουφετι σατέν μπυτζαμες στην προετοιμασία κ ηταν τελεια

Εγώ πάλι που είχα και την μικρή μωρο(8μηνων) φορούσα πυτζάμες χαχαχχα.....αφού την τάιζα την κοιμηζα μέχρι να έρθει η ώρα να την ετοιμάσω γιατί καναμε γαμοβαπτιση και αργήσαμε τόσο που ούτε παπούτσια δεν Μ έβαλε ο κουμπάρος τα φόρεσα μόνη μου!!!

 

On 17/1/2020 at 1:41 ΠΜ, Γεωργιαjo είπε:

Γεια σας κορίτσια, παντρεύομαι και έχω ένα δίλημμα για την προετοιμασία πριν τον γάμο.

Λέω όταν θα έρθουν οι κοπέλες να με βάψουν και να μου κάνουν τα μαλλιά να φοράω ένα όμορφο άσπρο φόρεμα , αλλά από τη μια λέω να φοράω το ρομπακι που φοράνε η περισσότερες , δεν ξέρω ακόμα γιατί μου έβαλε σκέψεις ο άντρας μου.

 Μου είπε πως στης αδερφής του τον γάμο αυτή δεν το φορούσε αλλά ήταν κάπως καλά ντυμένη και μετά έβαλε το νυφικό, εκτός από αυτό μου λέει σκέψου ότι θα έχεις κόσμο σπίτι θείους θείες γιαγιά ( δεν έχω δυστυχώς τους γονείς μου στην ζωή) και έτσι λέει θα είσαι;;; Με το ρομπακι;; 

Για πείτε μου γνώμες και προσωπικές γαμήλιες στιγμές!!!! 

Να βάλεις ότι αισθάνεσαι εσύ άνετα! Εγώ φορούσα πυτζάμες! 

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2020 at 1:41 ΠΜ, Γεωργιαjo είπε:

Γεια σας κορίτσια, παντρεύομαι και έχω ένα δίλημμα για την προετοιμασία πριν τον γάμο.

Λέω όταν θα έρθουν οι κοπέλες να με βάψουν και να μου κάνουν τα μαλλιά να φοράω ένα όμορφο άσπρο φόρεμα , αλλά από τη μια λέω να φοράω το ρομπακι που φοράνε η περισσότερες , δεν ξέρω ακόμα γιατί μου έβαλε σκέψεις ο άντρας μου.

 Μου είπε πως στης αδερφής του τον γάμο αυτή δεν το φορούσε αλλά ήταν κάπως καλά ντυμένη και μετά έβαλε το νυφικό, εκτός από αυτό μου λέει σκέψου ότι θα έχεις κόσμο σπίτι θείους θείες γιαγιά ( δεν έχω δυστυχώς τους γονείς μου στην ζωή) και έτσι λέει θα είσαι;;; Με το ρομπακι;; 

Για πείτε μου γνώμες και προσωπικές γαμήλιες στιγμές!!!! 

Καλημέρα Γεωργία μου...Εγώ φορούσα ωραιότατο νυχτικο και ρόμπα νυφιατικη χωρίς σουτιέν για να μην κάνει σημάδι και ήμουν ανετοτατη.επίσης δεν θα μπαίνει και ο καθένας όταν θα ετοιμάζεσαι.. Και εκτός από αυτό νυφη είσαι και θα βγουν και τέλειες οι φωτο...το νυχτικο θα είναι τέλειο και θα είσαι νυφη...Ούτε καλά ρούχα ούτε πυτζάμες..

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2020 at 1:41 AM, Ξένη said:

Άσε να λένε ότι θέλουν,  γενικά θα ακούσεις πολλά στην προετοιμασία του γάμου Αλλά και μετά το γάμο,  προσπάθησε  να κάνεις ότι αρέσει σε εσένα και στον άντρα σου γιατί μια φορά το ζεις, να είναι όπως το έχεις φανταστεί και τώρα δεν τα λέω για το τι θα φορέσεις στην προετοιμασία σου αλλά γενικά, η κάθε πεθερά και η κάθε μάνα παντρεύτηκαν και τους έκαναν τους γάμους τους, τώρα δεν είναι η σειρά τους να ανακατεύονται, μια γνώμη ας την πουν αλλά μέχρι εκεί...

Δεν θα πορούσα να συμφωνώ περισσότερο με την Ξένη!!! :-D Δυστυχώς κι εγώ όταν παντεύτηκα, παντρεύτηκα και την πεθερά μου. Δεν ανήκω στην κατηγορία των εξαιρέσεων. Θα ακούς πολλά και γνώμη μου είναι να μπαίνουν και να βγαίνουν. Εγώ απλά δεν δίνω σημασία. Κάνω αυτό που νομίζω και την αφήνω να λέει τα δικά της. Το σημαντικό είναι να σε στηρίζει ο άντρας σου. Γιατί αν δεν πατάει πόδι, βράστα. Εγώ ανήκω και σε αυτήν την κατηγορία. Αλλά αφότου πληγώθηκαι και στενοχωρήθηκα, έμαθα ότι στην περίπτωση της πεθεράς μου πονάει περισσότερο να μην δίνω σημασία, παρά να προσπαθώ να πιάσω συζήτηση και να πω τη γνώμη μου. Να θυμάσαι ότι είναι η ζωή σας και να προσέχεις τον εαυτό σου. Θα δεις μετά με το καλό πόσα λένε που θα κάνετε παιδιά. Κι εμένα δεν της άρεσε το νυφικό μου, δεν της άρεσε η τούρτα και πάει λέγοντας... Ο τοξικός και γκρινιάρης άνθρωπος θα βρει κάτι ΠΑΝΤΑ :) 

Σου εύχομαι κάθε ευτυχία και μάθε να κλείνεις και τα αυτιά σου ;)  

  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να βάλεις ότι θες εσύ, να μην ακούς κανέναν, μην περιμένεις να σου δώσει ο άντρας σου το οκ για να φορέσεις ότι θες εσύ! Να είσαι ο εαυτός σου, εγώ φορούσα φόρμα γιατί με αυτή ένιωθα άνετα, ήταν και χειμώνας οπότε ήταν ότι πρέπει.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια που σου λένε να βάλεις ότι θέλεις , αλλά διαφωνήσω με όσες λένε οτι ο άντρας δεν θα σου πει τι να κάνεις..Ο  άνθρωπος είπε την γνώμη του, δεν νομίζω οτι σου επέβαλε κάτι!Κ εγώ στον γάμο μου δεν αισθανόμουν άνετα να είμαι με το ρομπάκι γιατί ήθελα να μπαινοβγαίνω και να χαιρετάω όλο τον κόσμο που θα ερχόταν(δεν καθόμουν ήσυχη).Εγώ έβαλα ένα κολάν ανοιχτοχρωμο γκρι, μια λευκή πουκαμίσα και ΄μια μακρυά ζακετουλα σε χρώμα ροζ πούδρας .. άν εσύ νιώθεις άνετα και θες να βάλεις νυχτικάκι να το βάλεις !να χαρείς τον γάμο σου με τον αντρούλη σου , οι υπόλοιποι οταν σου δημιουργούν θέμα(πεθερες κλπ) περισσεύουν!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι όμορφο να ακούς ωραία λόγια!!!! 

Το θέμα πεθερά για εμένα είναι σοβαρό γιατι δεν μπορώ να ηρεμήσω όσο πόδι και να πατάει ο άντρας μου αυτή θα πει κ θα κάνει τα δικά της.

Τον γάμο μας τον κάνουμε όπως θέλουμε της είπε ο άντρας μου και από τότε ούτε το νυφικό της άρεσε , ούτε η τούρτα που σκεφτήκαμε ,ούτε τα παπούτσια μου( αν και απλά άσπρα παπούτσια , φαντάσου) ούτε οι προσκλήσεις , μπομπονιέρες κτλ . 

Αλλά πραγματικά την κρατάω ως τον γάμο έξω από το σπίτι μου να μην ανακατεύεται για να είμαι ήρεμη .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Τι όμορφο να ακούς ωραία λόγια!!!! 

Το θέμα πεθερά για εμένα είναι σοβαρό γιατι δεν μπορώ να ηρεμήσω όσο πόδι και να πατάει ο άντρας μου αυτή θα πει κ θα κάνει τα δικά της.

Τον γάμο μας τον κάνουμε όπως θέλουμε της είπε ο άντρας μου και από τότε ούτε το νυφικό της άρεσε , ούτε η τούρτα που σκεφτήκαμε ,ούτε τα παπούτσια μου( αν και απλά άσπρα παπούτσια , φαντάσου) ούτε οι προσκλήσεις , μπομπονιέρες κτλ . 

Αλλά πραγματικά την κρατάω ως τον γάμο έξω από το σπίτι μου να μην ανακατεύεται για να είμαι ήρεμη .

Δυστυχώς υπάρχουν περίεργοι άνθρωποι που δεν έχουν μάθει να κρατάνε την άποψη τους για τον εαυτό τους....να μην σε απασχολεί αν δεν της αρέσει το ένα ή το άλλο, αρκεί να αρέσουν σε εσένα και στον άντρα σου...και αφού την έχεις καταλάβει από τώρα κρατά την μακριά από τώρα!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Δυστυχώς υπάρχουν περίεργοι άνθρωποι που δεν έχουν μάθει να κρατάνε την άποψη τους για τον εαυτό τους....να μην σε απασχολεί αν δεν της αρέσει το ένα ή το άλλο, αρκεί να αρέσουν σε εσένα και στον άντρα σου...και αφού την έχεις καταλάβει από τώρα κρατά την μακριά από τώρα!!

Εεεεε 3 χρόνια την τρώω στα μούτρα!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...