Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Αιμοδοσία και τοκετός


Sofaki00

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια , θα ήθελα την βοήθεια σας όσες γνωρίζεται 

είμαι στον μήνα μου και θα γεννήσω στον Άγιο Λουκά , το θέμα μου είναι ότι έχω ομάδα αίματος 0ρεζους αρνητικό. Με χαμηλό αιματοκρίτη και πιθανότητες αιμορραγίας στον τοκετό. Γνωρίζεται ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να υπάρχει αίμα για δική μου χρήση στην κλινική που θα γεννήσω ;; 
Ο γιατρός μου μου είπε να βρω δυο φιάλες αίμα στο όνομα μου και να υπάρχουν. Να υπάρχουν που;; Πως λειτουργεί όλο αυτό;; Γνωρίζεται;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofaki00 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , θα ήθελα την βοήθεια σας όσες γνωρίζεται 

είμαι στον μήνα μου και θα γεννήσω στον Άγιο Λουκά , το θέμα μου είναι ότι έχω ομάδα αίματος 0ρεζους αρνητικό. Με χαμηλό αιματοκρίτη και πιθανότητες αιμορραγίας στον τοκετό. Γνωρίζεται ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να υπάρχει αίμα για δική μου χρήση στην κλινική που θα γεννήσω ;; 
Ο γιατρός μου μου είπε να βρω δυο φιάλες αίμα στο όνομα μου και να υπάρχουν. Να υπάρχουν που;; Πως λειτουργεί όλο αυτό;; Γνωρίζεται;;

Δεν γνωρίζω πως γίνεται αλλά θα ρωτήσω το σύζυγο γιατί έχει 0- πότε πήγε τελευταία φορά (δεν θυμάμαι χρονικά) αν μπορεί να δώσει στο όνομα σου. Τα νοσοκομεία που έχουν μονάδες αιμοδοσίας έχουν αίμα και μπορείς να πάρεις φυσικά (γίνεται συννενόηση με τα νοσοκομεία) απλά σου λένε ανανέωσε το με γνωστούς σου για να υπάρχει πάντα απόθεμα. Μη τρομάξεις δλδ αν δεν καταφέρεις να βρεις. Πάρε στον Άγιο Λουκά να ρωτήσεις πως γίνεται ακριβώς δεν θα ξέρει ο γιατρός σου ακριβώς τη διαδικασία. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από τον Άγιο Λουκά ότι παίρνουν αίμα από την αιμοδοσία του Ιπποκράτειου , και να πάνε να δώσουν αίμα στο όνομα μου και θα το ζητήσουν όταν γεννάω. Το θέμα είναι ότι είναι δύσκολο να πάνε οι αιμοδότες στην Θεσσαλονίκη καθώς δεν μένουμε και τόσο κοντά .... έχω αγχωθεί με αυτό το θέμα... θα πάρω τηλέφωνο και στο τοπικό νοσοκομείο αν μπορούν να δώσουν εδώ και να μεταφερθεί εκει... δεν έχω ιδέα τι γίνεται. Και όλα αυτά τα χρόνια έλεγα να γινω αιμοδότης και το άφηνα. Κακώς .......

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Μου είπαν από τον Άγιο Λουκά ότι παίρνουν αίμα από την αιμοδοσία του Ιπποκράτειου , και να πάνε να δώσουν αίμα στο όνομα μου και θα το ζητήσουν όταν γεννάω. Το θέμα είναι ότι είναι δύσκολο να πάνε οι αιμοδότες στην Θεσσαλονίκη καθώς δεν μένουμε και τόσο κοντά .... έχω αγχωθεί με αυτό το θέμα... θα πάρω τηλέφωνο και στο τοπικό νοσοκομείο αν μπορούν να δώσουν εδώ και να μεταφερθεί εκει... δεν έχω ιδέα τι γίνεται. Και όλα αυτά τα χρόνια έλεγα να γινω αιμοδότης και το άφηνα. Κακώς .......

Ο σύζυγος μπορεί να δώσει είναι οκ οπότε θα σου πω ποιά μέρα τον βολεύει να μας στείλεις τα στοιχεία σου. Υπολογίζουμε μέχρι την άλλη Τετάρτη. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

@loukoumadaki σε ευχαριστώ παρά πολύ!!  Μπορείς να τον ρωτήσεις σε παρακαλώ... αν δώσει αίμα πχ σε άλλη πόλη μπορεί να το χρησιμοποιήσουν εκει που χρειάζεται;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

@loukoumadaki σε ευχαριστώ παρά πολύ!!  Μπορείς να τον ρωτήσεις σε παρακαλώ... αν δώσει αίμα πχ σε άλλη πόλη μπορεί να το χρησιμοποιήσουν εκει που χρειάζεται;;; 

Πες μου πως ακριβώς να το ρωτήσει. Πχ να δώσει κάποιος Κρήτη για εσένα και να δώσουν από το Ιπποκράτειο η πχ Κοζάνη και να μεταφερθεί; Δεν τα ξέρω και γω καθόλου αυτά. 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

@loukoumadaki σε ευχαριστώ παρά πολύ!!  Μπορείς να τον ρωτήσεις σε παρακαλώ... αν δώσει αίμα πχ σε άλλη πόλη μπορεί να το χρησιμοποιήσουν εκει που χρειάζεται;;; 

 καλημερα

με το  καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλια !!

δεν μεταφερεται κανενα αιμα, ο αιμοδοτης παει  στο πλησιεστερο νοσοκομειο που γινονται οι αιμοδοσιες. λεει απλα το ονομα σου , και το νοσοκομειο που προκειται να γεννησεις . και αυτο ειναι . εκεινοι μετα φροντιζουν τα υπολοιπα . δεν χρησιμοποιουν το αιμα των γνωστων σου που δωσανε , αλλα παλιο αιμα που εχουν δωσει αλλα ατομα. απλα ειναι τραπεζα. το κανουν αυτο για να μην λειψει το αιμα.  το νοσοκομειο σου εχει αιμα να σου βαλει , απλα το κανουν και¨ πιεζουν" τον κοσμο να πηγαινει να δινει , για να καλυπτουνται οι αναγκες, και εκεινων που δεν εχουν να δωσουν . εγω οταν γεννησα και χρειαστηκα δυο φυαλες , δεν ζητησαν απο συγγενεις μου να δωσουν. απλα μου εκαναν την μεταγγιση.

αν μαζεψεις δυο τρεις δεκα φυαλες, και δεν τις χρειαστεις, ή χρειαστεις μονο τη μια,  οι υπολοιπες θα ειναι στο ονομα σου, και οταν θα ξαναχρειαστει καποιος δικο σου , ή εσυ , στο μελλον,θα μπορεσεις να τις ζητησεις .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...