Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

νκ κύτταρα αξίζει?


νκ κύτταρα.. αξίζει?  

1

  1. 1. Πόσες απο εσας είχατε επιτυχία στην εξελιξη της κύησης μετα απο καθεξην αποβολές , επειδη κάνατε θεραπέια για τα νκ κύτταρα?

    • Είχα επιτυχία χαρη στην θεραπεία για τα νκ κύτταρα
    • Δεν με βοήθησε και εκανα παιδι τελικά χωρίς τη θεραπεία για τα νκ
      0


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, LenaEsperanzaMar είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 
Αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα με εσάς. Έχω 3 βιοχημικές κυήσεις (στην 5η εβδομάδα  όλες) μέσα σε 9 μήνες. Έχω κάνει καμπύλη ζαχαρου, ορμονολογικές, καρυότυπο ζεύγους, υστεροσκόπηση κ είναι όλα φυσιολογικά. Έχω βρεθεί θετική με διπλή ετεροζυγωτία στην κληρονομική θρομβοφιλία (v-Leiden κ prothrombine) αλλά οι δείκτες για το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο κ λύκο είναι όλοι φυσιολογικοί. Μόλις παρέλαβα κ τις απαντήσεις για τα NK τα οποία φαίνονται ελαφρώς αυξημένα  (20%). Έχω μιλήσει με αιματολόγο ο οποίος με διαβεβαιώνει ότι οι  καθ’έξιν αποβολες μου δεν προκύπτουν από αιματολογικό θέμα. Η κληρονομική θρομβοφιλία δεν κάνει αποβολες μου είπε, αλλά ούτε κ τα NK σχετίζονται με αυτό. Είναι τελείως παλαιές θεωρίες που έχουν καταρριφθεί!

Με τον γυναικολόγο θα μιλήσω από βδομάδα, αλλά όταν είχαμε πάρει τα αποτελέσματα της θρομβοφιλιας μου είπε ότι βρέθηκε η αιτία των αποβολών.  Ειλικρινά έχω λαλήσει κ δεν ξέρω τι να πιστέψω. Δεν έχουμε κάνει μόνο εξέταση σπέρματος, την οποία έχουμε σκοπό να κάνουμε άμεσα μπας κ βγάλουμε άκρη. 
@Summer love εσείς τελικά πως τα καταφέρατε; Βρέθηκε η αιτία των προβλημάτων; 
@Myrainbow Εσένα τα NK στα είπε να τα κανείς ο γιατρός σου;

Εμένα ο λόγος ήταν ξεκάθαρα οι ανωμαλίες τω ν εμβρύων , δεν υπήρχε θέμα στον καρυοτυπο ζευγους όμως . Η διαφορά στην εγκυμοσύνη που μου έδωσε την κόρη ήταν το γκλουκοφαζ (θεωρητικά βελτίωνει κάπως την ποιότητα των ωαρίων ,κυρίως σε εικόνα πολυκυστικών ) . Με τα νκ όπως έγραψα δεν ασχολήθηκε κανείς σοβαρά . 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προσωπικά έκανα την εξέταση της αιματολογου ανοσολογου η οποία γράφεται ( με κάποια άλλη ονομασία). Δεν έκανα την πιο εξειδικευμένη γιατί μου είχε πει ότι ανοσολογικά αυτήν αποδέχονται.Μου είχε βγει οκ ωστόσο σε μια μου προσπάθεια έκανα τον όρο σε δύο δόσεις ( ήταν εντελώς αντίθετη με εμβόλια κτλ ) .σε εκείνη την κύηση πέτυχα αλλά παλλινδρομη λόγω χρωμοσωμιας.Εγω θα σου έλεγα να ρωτήσεις έναν ανοσολογο ποια εξέταση να κάνεις κ τη θεραπεία.Ο όρος είναι ο κλασικός του νοσοκομείου.εαν δεν έχεις αλλεργίες κάνε τον .Δε χάνεις κάτι..σόγια είναι..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...