Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

      έφαγα λίγο πιροσκί με πατάτα που ειχα γιατί νηστεύω και μπυ φάνηκε τρομερά αλμυρό ! ενώ εχω φάει πάλι και μ ήταν μια χαρά , τώρα δεν μπόρεσα να το φάω!

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

Χοριακη


G-E-O-R

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα μολις εκανα εγγραφη και θα θελα να σας ρωτησω κατι... ειχα περιοδο 17 γεναρη σταθερο κυκλο 26-28 μερων ... επειδη ειχε πρηστει πολυ το στηθος μου κ ειχα ποναλακια χαμηλα εκανα την δευτερα μια χοριακη με 21.098 αρα θετικη πηγα στον γυναικολογο μου δωσε φολικο οξυ και το ultrogestan  και σημερα την επανελαβα και ηταν αρνητικη υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα, η χοριακη σου αντί να διπλασιαστεί ήταν αρνητική;πως γίνεται αυτό;μήπως έγινε κάποιο λάθος στο εργαστήριο ;ο γυναικολόγος που σε εξέτασε τι σου είπε ;

Επανέλαβε ξανά την χοριακη σου μεθαυριο να δεις ξανά τι αποτέλεσμα θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Τι;;;

Δέκατη εβδομη μερα του κυκλου σου έβγαλε χοριακη είκοσι μια χιλιάδες και εικοστή πρώτη μερα του κυκλου μηδέν;

Το μηδέν λογικά ειναι σωστό ηταν ούτως ή άλλως πολυ νωρίς για χοριακη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα, τι εννοείς ήταν αρνητική τι ποσό σου έδωσε??Την έκανες στο ίδιο διαγνωστικό??

Ναι .. στο ιδιο μικροβιολογικο ... κ μ ρωτησε αν ειχα καθυστερηση της ειπα οχι αλλα πως γινεται αυτο δεν ειχα αιμα ... μου πε οτι ηταν λιγοτερο απο 5 ..  ν τν εμπιστευτω η ν κανω κ ενα τεστ προωρης εγκυμοσυνης;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, G-E-O-R είπε:

Ναι .. στο ιδιο μικροβιολογικο ... κ μ ρωτησε αν ειχα καθυστερηση της ειπα οχι αλλα πως γινεται αυτο δεν ειχα αιμα ... 

Ήταν 21 χιλιάδες η χοριακη σου ή απλά 21? Αν ήταν 21 ίσως να είχες βιοχημική κύηση ή κάποια από τις χοριακες ήταν λανθασμένη. Σ εύχομαι αν το προσπαθείς να μείνεις σύντομα έγκυος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Καλησπερα, η χοριακη σου αντί να διπλασιαστεί ήταν αρνητική;πως γίνεται αυτό;μήπως έγινε κάποιο λάθος στο εργαστήριο ;ο γυναικολόγος που σε εξέτασε τι σου είπε ;

Επανέλαβε ξανά την χοριακη σου μεθαυριο να δεις ξανά τι αποτέλεσμα θα δείξει.

Ο γυναικολογος μ πε τν δευτερα οτι δεν μπορουμε ν κανουμε υπερηχο δεν θ δειξει κατι .. κ σημερα οτι πηγε ν γινει συλληψη αλλα δεν εγινε αλλα ρε κοριτσια τοσο πρηξιμο στο στηθος κ πονος κ στν μεση κ πλατη π δεν ειχα πριν τν περιοδο ειναι λογικο ?

Just now, mama16 είπε:

Ήταν 21 χιλιάδες η χοριακη σου ή απλά 21? Αν ήταν 21 ίσως να είχες βιοχημική κύηση ή κάποια από τις χοριακες ήταν λανθασμένη. Σ εύχομαι αν το προσπαθείς να μείνεις σύντομα έγκυος

21.098 ηταν η χοριακη αλλα μου φαινεται πολυ περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Just now, G-E-O-R είπε:

Ο γυναικολογος μ πε τν δευτερα οτι δεν μπορουμε ν κανουμε υπερηχο δεν θ δειξει κατι .. κ σημερα οτι πηγε ν γινει συλληψη αλλα δεν εγινε αλλα ρε κοριτσια τοσο πρηξιμο στο στηθος κ πονος κ στν μεση κ πλατη π δεν ειχα πριν τν περιοδο ειναι λογικο ?

Τι να σου πω κορίτσι μου, μπορεί να έχεις αυτά τα συμπτώματα και στην περιοδο . Εσυ αν θες καλου κακου κάνει άλλη μια χοριακη μεθαυριο να δεις τι θα δείξει. Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, αν το αποτέλεσμα ειναι παλι αρνητικό μάλλον δεν είσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, G-E-O-R είπε:

Ο γυναικολογος μ πε τν δευτερα οτι δεν μπορουμε ν κανουμε υπερηχο δεν θ δειξει κατι .. κ σημερα οτι πηγε ν γινει συλληψη αλλα δεν εγινε αλλα ρε κοριτσια τοσο πρηξιμο στο στηθος κ πονος κ στν μεση κ πλατη π δεν ειχα πριν τν περιοδο ειναι λογικο ?

21.098 ηταν η χοριακη αλλα μου φαινεται πολυ περιεργο

Ποια μερα το κυκλου σου ηταν 21.098?


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποια απο τις 2 μετρησεις ειναι λαθος; 21χιλιαδες πριν καν την καθυστερηση είναι παραλογο. Επισης με τετοια χοριακη, οχι απλα βλεπεις σακο, πιθανον ακους και παλμο. Οποτε μου φαινεται περιεργο ο γυναικολογος σου να μην ειδε τιποτα στον υπερηχο. Κι επίσης αν ισχυε το 21χιλ. μετα απο τοσο λιγες μερες, ακομα κι αν πχ ηταν βιοχημικη κι επεφτε, δεν θα χε προλαβει να μηδενισει. Μηπως να πας σε αλλο μικροβιολογικο;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, G-E-O-R είπε:

Ναι .. στο ιδιο μικροβιολογικο ... κ μ ρωτησε αν ειχα καθυστερηση της ειπα οχι αλλα πως γινεται αυτο δεν ειχα αιμα ... μου πε οτι ηταν λιγοτερο απο 5 ..  ν τν εμπιστευτω η ν κανω κ ενα τεστ προωρης εγκυμοσυνης;

Aρχικά να αλλάξεις μικροβιολογικό εαν όντως σου έλεγε 21000 η πρώτη χοριακή εχει γίνει λάθος!!Θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια δεν γίνεται αυτό!!είναι πολύ νωρίς για εμένα, αν κατάλαβα καλά περιμένεις ΄γυρω στις 13 /02 ΄κάνε υπομονή λίγες μερούλες ακόμα και κάνε τεστ την επόμενη εβδομάδα και χοριακή σε αλλο μικροβιολογικό!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είσαι στην 22η μέρα του κύκλου σου? 

Πέρα ότι αποκλείεται να ήταν τόσο υψηλό το νούμερο της χοριακης σου την 18η μέρα δεν στεκουν και αυτά που σου λέει ο γιατρός!! Τόσο μεγάλο νούμερο προφανώς και βλέπεις στον υπέρηχο και οντως ακούς και καρδούλα επίσης δεν μπορεί να σου λέει τόσες μέρες πριν την καθυστέρηση ότι πήγε να γίνει σύλληψη και δεν έγινε :shock:

Πολύ πιθανον πάντως να σου έδωσαν λάθος χοριακη αλλης κοπέλας! Το μόνο σίγουρο είναι ότι ήταν λάθος! Επανέλαβε σε ένα αξιόπιστο μικροβιολογικό!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, G-E-O-R είπε:

 

18η 

Κορίτσι μου, τέτοια χοριακη είναι στους 6-7 εβδομάδες περιπου , μη σου πω μπορεί και παραπανω. Ο γυναικολογος θα έβλεπε σακο και πιθανον και την καρδιά του μωρου. Δεν θα υπήρχε αμφιβολία αν εισαι έγκυος η οχι. Συνήθως μια χοριακη μέσα σε δυο μερες είτε θα διπλασιαστεί, είτε θα παραμείνει στις ίδιες τιμές. Δεν υπάρχει περιπτωση από 21.000 να γίνει αρνητικό.Εχει γίνει κάποιο λάθος στο εργαστήριο. Ξανακανε χοριακη να δεις τι θα δείξει αυτή τη φορά. Πάντως μέχρι την επόμενη χοριακη, μπορείς να αγοράσεις ένα τεστ εγκυμοσύνης να δεις τι θα δείξει και αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...