Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Κορίτσια από Ηλεία-Αχαια


anemoni1989

Recommended Posts

Καλημέρα!! Υπάρχει κάποια εδώ από Πελοπόννησο και πιο συγκεκριμένα από την περιοχή της Ηλείας και της Αχαιας? Πρόκειται να μετακομίσουμε οικογενειακώς στην ιδιαίτερη πατρίδα του συζύγου και (κακά τα ψέματα) έχω φρικαρει, αν και ήταν κοινή επιλογή... Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με το πώς περνάει η μέρα σας, σας αρέσει η ζωή εκεί, γενικότερα "την παλεύετε"??

Πάντα ονειρευόμουν μια ζωή στην επαρχία, αλλά τώρα που έρχομαι αντιμέτωπη με αυτό το ενδεχόμενο, τρομάζω, μιας και είμαι γέννημα θρέμμα Αθηναία (υπάρχει χωριό και από τη μεριά μου, φυσικα, αλλά άλλο να πηγαίνεις τα σ/κ και το καλοκαίρι και τα Χριστούγεννα και άλλο να μένεις μόνιμα).

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!! Υπάρχει κάποια εδώ από Πελοπόννησο και πιο συγκεκριμένα από την περιοχή της Ηλείας και της Αχαιας? Πρόκειται να μετακομίσουμε οικογενειακώς στην ιδιαίτερη πατρίδα του συζύγου και (κακά τα ψέματα) έχω φρικαρει, αν και ήταν κοινή επιλογή... Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με το πώς περνάει η μέρα σας, σας αρέσει η ζωή εκεί, γενικότερα "την παλεύετε"??

Πάντα ονειρευόμουν μια ζωή στην επαρχία, αλλά τώρα που έρχομαι αντιμέτωπη με αυτό το ενδεχόμενο, τρομάζω, μιας και είμαι γέννημα θρέμμα Αθηναία (υπάρχει χωριό και από τη μεριά μου, φυσικα, αλλά άλλο να πηγαίνεις τα σ/κ και το καλοκαίρι και τα Χριστούγεννα και άλλο να μένεις μόνιμα).

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)

Καλημέρα κορίτσι μου είμαι από την Πάτρα γέννημα θρέμμα... Δεν αλλάζω με τίποτα τη ζωή μου εδώ..... Θεωρώ πως η Πάτρα είναι από τις πιο όμορφες πόλεις της Ελλάδας. Μπορείς να κάνεις πολλά έχει και βουνό και θάλασσα . Πρέπει να ξέρω τα ενδιαφέροντα σου για να σου πω τι μπορείς να κάνεις για να περνάει ωραία η μέρα σου... Λόγω δουλειάς του άντρα μου είχα την ευκαιρία να μείνω Αθήνα όμως δεν πήγα ποτέ...μετά από 2 χρόνια ήταν να μείνουμε σε νησί συγκεκριμένα στην Κεφαλλονιά πάλι δεν πήγα. Δεν αλλάζω την Πάτρα μου με τίποτα... Εσεις που θα μείνετε;;; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!! Υπάρχει κάποια εδώ από Πελοπόννησο και πιο συγκεκριμένα από την περιοχή της Ηλείας και της Αχαιας? Πρόκειται να μετακομίσουμε οικογενειακώς στην ιδιαίτερη πατρίδα του συζύγου και (κακά τα ψέματα) έχω φρικαρει, αν και ήταν κοινή επιλογή... Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με το πώς περνάει η μέρα σας, σας αρέσει η ζωή εκεί, γενικότερα "την παλεύετε"??

Πάντα ονειρευόμουν μια ζωή στην επαρχία, αλλά τώρα που έρχομαι αντιμέτωπη με αυτό το ενδεχόμενο, τρομάζω, μιας και είμαι γέννημα θρέμμα Αθηναία (υπάρχει χωριό και από τη μεριά μου, φυσικα, αλλά άλλο να πηγαίνεις τα σ/κ και το καλοκαίρι και τα Χριστούγεννα και άλλο να μένεις μόνιμα).

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)

Καλησπερα..Κι εγω απο Πατρα....αλλα εσεις που ακριβως θα μεινετε;ηλεια η αχαια; γιατι εχουν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους....κι εγω να σου πω την αληθεια την πατρα δεν την αλλαζα...εχει τα παντα και δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο τις υπολοιπες πολεις...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2020 at 1:58 ΜΜ, Linaki.24 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου είμαι από την Πάτρα γέννημα θρέμμα... Δεν αλλάζω με τίποτα τη ζωή μου εδώ..... Θεωρώ πως η Πάτρα είναι από τις πιο όμορφες πόλεις της Ελλάδας. Μπορείς να κάνεις πολλά έχει και βουνό και θάλασσα . Πρέπει να ξέρω τα ενδιαφέροντα σου για να σου πω τι μπορείς να κάνεις για να περνάει ωραία η μέρα σου... Λόγω δουλειάς του άντρα μου είχα την ευκαιρία να μείνω Αθήνα όμως δεν πήγα ποτέ...μετά από 2 χρόνια ήταν να μείνουμε σε νησί συγκεκριμένα στην Κεφαλλονιά πάλι δεν πήγα. Δεν αλλάζω την Πάτρα μου με τίποτα... Εσεις που θα μείνετε;;; 

 

On 13/2/2020 at 3:03 ΜΜ, Γλυκερια123 είπε:

Καλησπερα..Κι εγω απο Πατρα....αλλα εσεις που ακριβως θα μεινετε;ηλεια η αχαια; γιατι εχουν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους....κι εγω να σου πω την αληθεια την πατρα δεν την αλλαζα...εχει τα παντα και δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο τις υπολοιπες πολεις...

Στην περιοχή της Κυλλήνης θα μείνουμε!! Γενικά ασχολούμαι με διάφορα! Μου αρέσουν οι κατασκευές, οι ομάδες εργασίες, εθελοντικές δράσεις, εκπαιδευτικά προγράμματα... Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο! Σίγουρα τα πρωινά τις καθημερινές θα εργάζομαι, αλλά ήθελα μια άποψη από άτομα που ήδη μένουν επαρχία σχετικά με το αν η ζωή περνάει ευχάριστα εκεί! Βασικά έχω ήδη γνωστές σε διάφορες επαρχιακές πόλεις και με έχουν φρικαρει λέγοντας ότι είναι βαρετά, δεν έχουν τι να κάνουν κλπ κλπ κλπ


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...