Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

6μηνο επίδομα ΟΑΕΔ!


Elenikk

Recommended Posts

Κορίτσια υπάρχει κάποια που να είναι στο 6μηνο επίδομα ΟΑΕΔ και να δουλεύει ημιαπασχόληση;
Πιο συγκεκριμένα, είμαι δηλωμένη με 18 ολόκληρα ένσημα το μήνα (4 φορές την εβδομάδα)  αλλά 13 ώρες την εβδομάδα (3,5 ώρες τη μέρα) . Καποιες διάβασα ότι όταν έχεις ολόκληρα ένσημα είναι τ ίδιο με τις 8ωρες όποτε παίρνεις όλο το ποσό και όχι το μισό. 
 

τα φωτα σας!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Elenikk είπε:

Κορίτσια υπάρχει κάποια που να είναι στο 6μηνο επίδομα ΟΑΕΔ και να δουλεύει ημιαπασχόληση;
Πιο συγκεκριμένα, είμαι δηλωμένη με 18 ολόκληρα ένσημα το μήνα (4 φορές την εβδομάδα)  αλλά 13 ώρες την εβδομάδα (3,5 ώρες τη μέρα) . Καποιες διάβασα ότι όταν έχεις ολόκληρα ένσημα είναι τ ίδιο με τις 8ωρες όποτε παίρνεις όλο το ποσό και όχι το μισό. 
 

τα φωτα σας!! 

Εννοεις πριν το επίδομα δούλευες .

καινπως εχεις ολόκληρα ένσημα αφού εχεις 18; Με μπέρδεψες 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εννοεις πριν το επίδομα δούλευες .

καινπως εχεις ολόκληρα ένσημα αφού εχεις 18; Με μπέρδεψες 

Ναι δουλεύω κανονικά. 18 ημέρες απασχόλησης το μήνα έχω. Δλδ 18 ένσημα όπως είδα και στο σύστημα. 

Just now, RubberSoul είπε:

Ξερω ότι απαγορεύεται να έχεις οποιαδήποτε εργασιακή σχέση κατά την περίοδο της επιδότησης, το υπογράφεις κιόλας σε σχετική υπεύθυνη δήλωση.

δεν έχω γεννήσει ακόμη! Ακόμη δουλεύω. Απλά ψάχνομαι με το τι θα δικαιούμαι. Το ξέρω ότι απαγορεύεται στο 6μηνο αυτό εφόσον θα παίρνεις από ΟΑΕΔ να δουλεύεις. 

Just now, RubberSoul είπε:

Ξερω ότι απαγορεύεται να έχεις οποιαδήποτε εργασιακή σχέση κατά την περίοδο της επιδότησης, το υπογράφεις κιόλας σε σχετική υπεύθυνη δήλωση.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι σχετικό; Εγώ είμαι ιδιωτική υπάλληλος με  ΙΚΑ αλλά παράλληλα ειμαι μέτοχος σε μια επιχείρηση αλλά από την οποία δεν έχω κάποιο εισόδημα αφού δεν έχει κέρδη ακόμα..Ειναι απλά το όνομα μου στα χαρτιά..σε αυτή την περίπτωση δικαιούμαι το 6μηνο οαεδ; γνωρίζετε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι σχετικό; Εγώ είμαι ιδιωτική υπάλληλος με  ΙΚΑ αλλά παράλληλα ειμαι μέτοχος σε μια επιχείρηση αλλά από την οποία δεν έχω κάποιο εισόδημα αφού δεν έχει κέρδη ακόμα..Ειναι απλά το όνομα μου στα χαρτιά..σε αυτή την περίπτωση δικαιούμαι το 6μηνο οαεδ; γνωρίζετε;

Σύμφωνα με οοοολα αυτά που έχω διαβάσει αυτό το διάστημα αν είσαι με εφκα ναι δικαιούσαι. Εκτός αν έχεις μπλοκάκι ελεύθερου επαγγελματία. Δεν είμαι σχετική απλά από τα συμπεράσματα π έχω βγάλει τα λέω. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι σχετικό; Εγώ είμαι ιδιωτική υπάλληλος με  ΙΚΑ αλλά παράλληλα ειμαι μέτοχος σε μια επιχείρηση αλλά από την οποία δεν έχω κάποιο εισόδημα αφού δεν έχει κέρδη ακόμα..Ειναι απλά το όνομα μου στα χαρτιά..σε αυτή την περίπτωση δικαιούμαι το 6μηνο οαεδ; γνωρίζετε;

Που είσαι ασφαλισμένη; Ποια είναι εννοώ η κυρία σου ασφάλιση; 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...