Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Πρώτες εβδομάδες


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Υπάρχει κάποια κοπέλα που στις πρώτες εβδομάδες πονούσε η κοιλιακή χώρα γενικά και ιδιαίτερα τις μέρες που ήταν κανονικά να έρθει περίοδος? 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ... Ήμουν από το είδος των πόνων απολύτως σίγουρη ότι περιμένω να αδιαθετησω. Για περίπου 3 μέρες... Μετά επειδή ήταν αρκετές μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ κι ήταν θετικό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @Erm.. ! Κι εγώ είχα κάτι πονακια στην αρχή και ροζ υγρά. Δεν ήταν τίποτα. Για τα ροζ υγρά μόνο πήρα προγεστερονη κ μια κολπική κρέμα. Η πόνοι μου είπαν ήταν φυσιολογικοί. 

Σου εύχομαι να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/2/2020 at 1:58 ΠΜ, Erm.. είπε:

Καλησπέρα σας! Υπάρχει κάποια κοπέλα που στις πρώτες εβδομάδες πονούσε η κοιλιακή χώρα γενικά και ιδιαίτερα τις μέρες που ήταν κανονικά να έρθει περίοδος? 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Καλησπέρα! Εγώ είχα ελαφρύ πόνο περιόδου τους πρώτους τρις μήνες καθημερινά  είναι φυσιολογικό. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλησπέρα! Εγώ είχα ελαφρύ πόνο περιόδου τους πρώτους τρις μήνες καθημερινά  είναι φυσιολογικό. 

Υπήρχε καμία π ν είδε αίμα κόκκινο η καφε στ αρχη;;;Όχι περίοδο κανονική δλδ


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Υπήρχε καμία π ν είδε αίμα κόκκινο η καφε στ αρχη;;;Όχι περίοδο κανονική δλδ

Είσαι έγκυος? Εγώ είχα στην 6η εβδομάδα καφέ πολύ σκούρο για αρκετή ποσότητα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω είδα καφέ δυο φορες μικρή ποσότητα. 4+3ημ κ 5+2.λιγες μέρες μετά ξεκίνησα προγεστερονη κ δ ξαναειδα

Επισης από τις αναμενόμενες μέρες περιόδου που δ ηρθε, άρχισα να έχω πονους περιόδου. Κ ειχα κ στο πρώτο κ στο δεύτερο τρίμηνο. Στο πρώτο που έπαιρνα κ προγεστερονη πονουσα συνέχεια, παρά πολύ δυνατά. Στα 5' όρθια δ άντεχα.την έβγαλα ξαπλα. Αλλα ειχε πιαστεί κ λιγο χαμηλά ο σάκος κ έτσι ειμασταν προσεκτικοι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Υπήρχε καμία π ν είδε αίμα κόκκινο η καφε στ αρχη;;;Όχι περίοδο κανονική δλδ

Είχα καφέ και ροζ υγρά για όλο το 1ο τρίμηνο. Φυσικά από την 1η στιγμή πήγα στον γιατρό κι αφού με εξέτασε προσεκτικά και δεν βρήκε κάτι ανησυχητικό μου έδωσε προγεστερονη utogestan σε χάπια (3/ημ) και μια ενδοκολπικη κρέμα vasclor (Για μερικές ημέρες).

Επίσης Προσοχή μην σκύβω, μην σηκώνω βάρη, μην κάνω σεξ και γενικά να ξεκουράζομαι και να προσέχω. 

Μόλις μπήκα στο 2ο τρίμηνο σταμάτησαν. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/2/2020 at 10:23 ΜΜ, Brigitt είπε:

Καλησπέρα! Εγώ είχα ελαφρύ πόνο περιόδου τους πρώτους τρις μήνες καθημερινά  είναι φυσιολογικό. 

Νάι κοπέλα μου και ακόμα και τώρα που θα ήταν οι γόνιμες μέρες λίγο με πονάει ακόμα. Μην αγχώνεσαι ειανι φυσιολογικό αν δεν συνοδεύεται με αίμα. 

On 25/2/2020 at 9:42 ΜΜ, Despoina Mar είπε:

Καλησπέρα οι χοριακες σας πως εξελίχθηκαν στ αρχη;;

Ακόμα κ γιατρός δεν μου είπε για χοριακη γιατί βλέπει την εγκυμοσύνη να εξελίσσεται φυσιολογικα. Το μόνο λέει που τον προβλημάτισε είναι ότι ενώ είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών  βλέπει την καρδούλα να χτυπάει στον υπέρηχο αλλά δεν την ακούει θα πάω την Παρασκευή ξανά για υπέρηχο να δούμε αν την ακούσει εσείς τι λέτε είναι νωρίς? Είναι φυσιολογικό? 

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2020 at 7:44 ΜΜ, Erm.. είπε:

Νάι κοπέλα μου και ακόμα και τώρα που θα ήταν οι γόνιμες μέρες λίγο με πονάει ακόμα. Μην αγχώνεσαι ειανι φυσιολογικό αν δεν συνοδεύεται με αίμα. 

Ακόμα κ γιατρός δεν μου είπε για χοριακη γιατί βλέπει την εγκυμοσύνη να εξελίσσεται φυσιολογικα. Το μόνο λέει που τον προβλημάτισε είναι ότι ενώ είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών  βλέπει την καρδούλα να χτυπάει στον υπέρηχο αλλά δεν την ακούει θα πάω την Παρασκευή ξανά για υπέρηχο να δούμε αν την ακούσει εσείς τι λέτε είναι νωρίς? Είναι φυσιολογικό? 

Με πόσο χοριακη είδατε σάκο κ εβρυικα στοιχεια;; 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Με πόσο χοριακη είδατε σάκο κ εβρυικα στοιχεια;; 

Δεν μου είπε να κάνω χοριακη καθώς είδε την εγκυμοσύνη μου προς το παρόν να εξελίσσεται ομαλά αυτο ανέφερε  απλά θεώρησα ότι είναι νωρίς για να ακούγαμε καρδούλα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όπου και το έχασα δυστυχώς ακούσαμε 6 εβδομαδες και κατι την καρδούλα.. Είναι ανάλογα με το πότε έγινε και η σύλληψη.. Οι γιατροί λένε περίπου πάνω κάτω ποσων εβδομάδων είναι αλλά δεν είναι και θεοί να ξέρουν ποτέ ακριβώς έγινε η σύλληψη 

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2020 at 3:43 ΜΜ, Erm.. είπε:

Δεν μου είπε να κάνω χοριακη καθώς είδε την εγκυμοσύνη μου προς το παρόν να εξελίσσεται ομαλά αυτο ανέφερε  απλά θεώρησα ότι είναι νωρίς για να ακούγαμε καρδούλα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όπου και το έχασα δυστυχώς ακούσαμε 6 εβδομαδες και κατι την καρδούλα.. Είναι ανάλογα με το πότε έγινε και η σύλληψη.. Οι γιατροί λένε περίπου πάνω κάτω ποσων εβδομάδων είναι αλλά δεν είναι και θεοί να ξέρουν ποτέ ακριβώς έγινε η σύλληψη 

Ααα μάλιστα κ εγώ είμαι τώρα 3 εβδομάδων με χοριακη 5.800 ,πριν 2 μέρες είδαμε μόνο σάκο γ αυτο..πάντως κ εγώ είχα πονακια περιοδου


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...