Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ;


Anastasia_01

Recommended Posts

Just now, Κυκλαμινο είπε:

 Καλησπέρα κορίτσια έχω καθυστέρηση 12 μέρες εννοείται έκανα τεστ 2του φαρμακείου και μια χωριακη αλλά αρνητικά όλα....ποναλακια υπάρχουν βαρύ στήθος και πολύ κάψιμο στις θηλές....το είπα στον γιατρό μου και μου είπε να πάρω ενα χάπι για 5 μέρες.... εγώ όμως δεν πίνω χάπια γτ φοβάμαι.... κανονικά όμως δεν θα έπρεπε να κάνω υπέρηχο;;;; Κάτι δυνατό μέσα μου μου λέει ότι είμαι έγκυος και ότι όλα τα τεστ είναι λάθος.... απελπισία μάλλον...χιιχιχ.... πείτε μου τι να κάνω....

Ποτέ έκανες χοριακη; 

Αν δ εισαι εγκυος μπορεί να φταίει καμια κύστη, γι αυτό μάλλον κ τα χάπια. Κ εγω προσωπικά θα ήθελα πρώτα υπερηχο κ μετα θα επαιρνα τα χαπια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

Ποτέ έκανες χοριακη; 

Αν δ εισαι εγκυος μπορεί να φταίει καμια κύστη, γι αυτό μάλλον κ τα χάπια. Κ εγω προσωπικά θα ήθελα πρώτα υπερηχο κ μετα θα επαιρνα τα χαπια

Την Τετάρτη έκανα.... αυτό είπα κι εγώ αλλά ο γιατρός κατευθείαν χάπι....και λέω να αλλάξω γιατρό... αλλά όποιον και να πήρα δεν έχει κενό τώρα.... μετά από τις 10 του άλλου μήνα.... αλλά μέχρι τότε τι κάνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κυκλαμινο είπε:

Την Τετάρτη έκανα.... αυτό είπα κι εγώ αλλά ο γιατρός κατευθείαν χάπι....και λέω να αλλάξω γιατρό... αλλά όποιον και να πήρα δεν έχει κενό τώρα.... μετά από τις 10 του άλλου μήνα.... αλλά μέχρι τότε τι κάνω;;;;

Σε ποια περιοχή μένεις? 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Ηράκλειο Κρήτης

Καλημέρα. Με τόσες μέρες καθυστέρηση δεν υπάρχει περίπτωση να μην είχε δείξει η χοριακη αν αναλογιστείς πως δείχνει πριν από αυτή. Από την άλλη καλό θα ήταν να γίνει υπέρηχος ώστε να εξακριβωθεί ο λόγος. Όπως είπαν μπορεί να υπάρχει κύστη. Επίσης αν δεν σου έχει ξανά συμβεί θα ζητήσεις να σου γράψει ορμονικές εξετάσεις οι οποίες γίνονται σε συγκεκριμένες ημέρες του κύκλου στις αρχές δλδ. Σε κάτι ορμονικο μπορεί να ευθύνεται και το τσούξιμο στο στήθος. Η αυξημένη προλακτινη το κάνει αυτό. Πέρασες κάποια στρεσογονα φάση μήπως; Πάραυτα δεν θέλω να σε απογοητεύσω λέγοντας σου πως δεν υπάρχει περίπτωση ούτε όμως να σου πω ότι όλα γίνονται και αυτό γιατί κατάλαβα ότι το θέλεις κ ξέρω πολύ καλά πως είναι αυτή η λαχτάρα τα έχω περάσει και σου εύχομαι εφόσον το θέλεις να σου συμβεί πολύ σύντομα! Είσαι κ από το μέρος που κατάγομαι ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@kotsifikos συγγνώμη που γέλασα με το σχόλιο σου αλλά για να φοβάται το κορίτσι να μιλήσει στην μάνα του μάλλον η μάνα της δεν είναι και τόσο κατάλληλη για να της ανοιχτεί θα ταυτιστεί με την κόρη αμέσως και θα επικρατήσει ντόμινο πανικού και ενοχής για την κοπέλα.

@Anastasia_01 γλυκιά μου το σεξ δεν είναι ντροπή είναι απόλαυση και απόλυτα φυσική διαδικασία και ναι και εμείς οι γυναίκες κάνουμε σεξ για ευχαρίστηση και όχι μόνο για τεκνοποίηση. 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Κυκλαμινο είπε:

Την Τετάρτη έκανα.... αυτό είπα κι εγώ αλλά ο γιατρός κατευθείαν χάπι....και λέω να αλλάξω γιατρό... αλλά όποιον και να πήρα δεν έχει κενό τώρα.... μετά από τις 10 του άλλου μήνα.... αλλά μέχρι τότε τι κάνω;;;;

Δ πιστευω πως ηταν λάθος η χοριακη

Τώρα ισως να περιμένεις ως την τριτη, η να πας στο νοσοκομειο; δ βρίσκω κτ αλλο που μπορεις να κανεις αμεσα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ~Κική~ είπε:

Καλημέρα. Με τόσες μέρες καθυστέρηση δεν υπάρχει περίπτωση να μην είχε δείξει η χοριακη αν αναλογιστείς πως δείχνει πριν από αυτή. Από την άλλη καλό θα ήταν να γίνει υπέρηχος ώστε να εξακριβωθεί ο λόγος. Όπως είπαν μπορεί να υπάρχει κύστη. Επίσης αν δεν σου έχει ξανά συμβεί θα ζητήσεις να σου γράψει ορμονικές εξετάσεις οι οποίες γίνονται σε συγκεκριμένες ημέρες του κύκλου στις αρχές δλδ. Σε κάτι ορμονικο μπορεί να ευθύνεται και το τσούξιμο στο στήθος. Η αυξημένη προλακτινη το κάνει αυτό. Πέρασες κάποια στρεσογονα φάση μήπως; Πάραυτα δεν θέλω να σε απογοητεύσω λέγοντας σου πως δεν υπάρχει περίπτωση ούτε όμως να σου πω ότι όλα γίνονται και αυτό γιατί κατάλαβα ότι το θέλεις κ ξέρω πολύ καλά πως είναι αυτή η λαχτάρα τα έχω περάσει και σου εύχομαι εφόσον το θέλεις να σου συμβεί πολύ σύντομα! Είσαι κ από το μέρος που κατάγομαι ❤️

Παίρνω ήδη αγωγή για τις ορμόνες....και ενώ έχει φτιάξει ο κύκλος μου τώρα μου κάνει αυτά.... έχω τρελαθεί....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κυκλαμινο είπε:

Παίρνω ήδη αγωγή για τις ορμόνες....και ενώ έχει φτιάξει ο κύκλος μου τώρα μου κάνει αυτά.... έχω τρελαθεί....

Παίρνεις ήδη δλδ. Βλέπεις ενδοκρινολογο σωστά; Και σε αυτόν πρέπει να απευθυνθείς τώρα να δείτε τι γίνεται. Ηρεμία μην αγχώνεσαι και το επιβαρύνεις όλα αυτά φτιάχνουν. Κάνε άλλη μια χοριακη αύριο αν θες ώστε να είσαι σίγουρη μιας και έχεις την ανησυχία αυτή και προχωράς με τα υπόλοιπα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/3/2020 at 10:30 ΠΜ, boukitsa123 είπε:

@kotsifikos συγγνώμη που γέλασα με το σχόλιο σου αλλά για να φοβάται το κορίτσι να μιλήσει στην μάνα του μάλλον η μάνα της δεν είναι και τόσο κατάλληλη για να της ανοιχτεί θα ταυτιστεί με την κόρη αμέσως και θα επικρατήσει ντόμινο πανικού και ενοχής για την κοπέλα.

Nαι κατάλαβα πως το γέλιο μόνο ειρωνικό μπορεί να είναι στο συγκεκριμένο ποστ, το να λες σε ένα 17χρονο πως η μητέρα του είναι ακατάλληλη για να της μιλήσει χωρίς καν να γνωρίζεις την σχέση που έχουν μόνο άστοχο μπορώ να το θεωρήσω.  Όσο αστείο και αν σου φαίνεται, καμία εδώ δεν θα νοιαστεί περισσότερο για το κορίτσι αυτό από ότι η μητέρα του. Θα ήθελα πολύ να μάθω ποια από εμάς ένιωθε άνετα στην εφηβεία της να μιλήσει με την μητέρα της για το σεξ, καμία πιστεύω, αυτό δεν σημαίνει πως όλες οι μαμάδες ήταν ακατάλληλες. Σε όλα τα παιδιά που μπαίνουν εδώ δίνω πάντα την ίδια συμβουλή, να μιλήσουν στους γονείς τους, ή σε  κάποιον γιατρό για να ενημερωθούν γιατί θεωρώ πως το σωστότερο είναι για αυτά τα πράγματα να ενημερώνονται από τους οικείους, για αν αποφεύγουν καταστάσεις όπως αυτή εδώ.

Προσωπικά δεν θα πάρω την ευθύνη να συμβουλεύσω ένα 17χρονο (δηλαδή ανήλικο) να κάνει ότι του κατέβει στο κεφάλι, το μόνο που μπορώ να κάνω όταν μπαίνει εδώ να ζητήσει βοήθεια είναι να απευθυνθεί στους γονείς του, για σένα είναι αστείο για μένα είναι αναγκαίο.


 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Nαι κατάλαβα πως το γέλιο μόνο ειρωνικό μπορεί να είναι στο συγκεκριμένο ποστ, το να λες σε ένα 17χρονο πως η μητέρα του είναι ακατάλληλη για να της μιλήσει χωρίς καν να γνωρίζεις την σχέση που έχουν μόνο άστοχο μπορώ να το θεωρήσω.  Όσο αστείο και αν σου φαίνεται, καμία εδώ δεν θα νοιαστεί περισσότερο για το κορίτσι αυτό από ότι η μητέρα του. Θα ήθελα πολύ να μάθω ποια από εμάς ένιωθε άνετα στην εφηβεία της να μιλήσει με την μητέρα της για το σεξ, καμία πιστεύω, αυτό δεν σημαίνει πως όλες οι μαμάδες ήταν ακατάλληλες. Σε όλα τα παιδιά που μπαίνουν εδώ δίνω πάντα την ίδια συμβουλή, να μιλήσουν στους γονείς τους, ή σε  κάποιον γιατρό για να ενημερωθούν γιατί θεωρώ πως το σωστότερο είναι για αυτά τα πράγματα να ενημερώνονται από τους οικείους, για αν αποφεύγουν καταστάσεις όπως αυτή εδώ.

Προσωπικά δεν θα πάρω την ευθύνη να συμβουλεύσω ένα 17χρονο (δηλαδή ανήλικο) να κάνει ότι του κατέβει στο κεφάλι, το μόνο που μπορώ να κάνω όταν μπαίνει εδώ να ζητήσει βοήθεια είναι να απευθυνθεί στους γονείς του, για σένα είναι αστείο για μένα είναι αναγκαίο.

Καταλαβαίνω ότι θα έπρεπε να το συζητήσει με τους γονείς της σε 1ο χρόνο αλλά εδώ έκανε σεξ και δεν ήξερε πως μπορεί να σπάσει το προφυλακτικό ή σε ποια περίπτωση μπορεί να μην πιάσει η προφύλαξη άρα ενδέχεται να ήξερε ότι α μπαίνει το προφυλακτικό (αν ήξερε και ο σύντροφος να το βάζει σωστά) και δεν μένω έγκυος δεν κολλάω τίποτα και όλα κομπλέ. Επίσης το τι κάναμε εμείς σε πρότερα χρόνια θεωρώ ότι δεν μπορούμε να το παίρνουμε σαν δεδομένο μιας και οι εποχές αλλάζουν και πλέον το σεξ δεν είναι ταμπού (α κάτσε στην Ελλάδα ζω μήπως είναι άραγε ακόμα;) Και τέλος το ότι είναι ανήλικη δεν σημαίνει ότι το σώμα της δεν της ανήκει. Εκείνη αποφασίζει πως και που θα το διαθέσει. Όπως ακριβώς ένα νήπιο δεν θα το εξαναγκάσω να δώσει φιλάκι στο τάδε επειδή του έφερε το τάδε γιατί το σώμα του του ανήκει κι ας είναι ανήλικο το ίδιο ισχύει και για μια κοπέλα στα μέσα/τέλη της εφηβείας της. Εύχομαι λοιπόν η θεματοθέτρια να έχει άριστη σχέση με την μάνα της (Ελλάδα 2020 πλέον) και να έγραψε απλά για επιπρόσθετες πληροφορίες. (αν και αυτές τις ρωτάς πριν το κάνεις όχι μετά). 

 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καταλαβαίνω ότι θα έπρεπε να το συζητήσει με τους γονείς της σε 1ο χρόνο αλλά εδώ έκανε σεξ και δεν ήξερε πως μπορεί να σπάσει το προφυλακτικό ή σε ποια περίπτωση μπορεί να μην πιάσει η προφύλαξη άρα ενδέχεται να ήξερε ότι α μπαίνει το προφυλακτικό (αν ήξερε και ο σύντροφος να το βάζει σωστά) και δεν μένω έγκυος δεν κολλάω τίποτα και όλα κομπλέ. Επίσης το τι κάναμε εμείς σε πρότερα χρόνια θεωρώ ότι δεν μπορούμε να το παίρνουμε σαν δεδομένο μιας και οι εποχές αλλάζουν και πλέον το σεξ δεν είναι ταμπού (α κάτσε στην Ελλάδα ζω μήπως είναι άραγε ακόμα;) Και τέλος το ότι είναι ανήλικη δεν σημαίνει ότι το σώμα της δεν της ανήκει. Εκείνη αποφασίζει πως και που θα το διαθέσει. Όπως ακριβώς ένα νήπιο δεν θα το εξαναγκάσω να δώσει φιλάκι στο τάδε επειδή του έφερε το τάδε γιατί το σώμα του του ανήκει κι ας είναι ανήλικο το ίδιο ισχύει και για μια κοπέλα στα μέσα/τέλη της εφηβείας της. Εύχομαι λοιπόν η θεματοθέτρια να έχει άριστη σχέση με την μάνα της (Ελλάδα 2020 πλέον) και να έγραψε απλά για επιπρόσθετες πληροφορίες. (αν και αυτές τις ρωτάς πριν το κάνεις όχι μετά). 

 

Καμία σχέση δεν έχουν τα συμπεράσματα που έβγαλες με αυτό που εγώ την συμβούλευσα, προφανώς και δεν έχεις καταλάβει καθόλου τι γράφω.

Πουθενά και ποτέ δεν υπονόησα ότι το σώμα δεν ανήκει στην εκάστοτε γυναίκα-κοπέλα, ούτε φυσικά θεωρώ το σεξ ταμπού. Επειδή ακριβώς καταλαβαίνω πως η κοπέλα δεν είναι σωστά ενημερωμένη για τα θέματα του σεξ την παροτρύνω να μιλήσει με την μητέρα της ή με κάποιο γιατρό, όχι για να λύσει την απορία για το άν είναι έγκυος, αλλά για να την συμβουλεύσει για το θέμα έτσι ώστε να ξέρει πως να προσέχει και να προφυλάσσει το σώμα της.

Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα σου και ειρωνεύεσαι, αυτή την συμβουλή θεωρώ σωστή αυτή τη δίνω, αν δεν σου αρέσει μην την διαβάζεις καθόλου δεν με νοιάζει, βγάζεις άκυρα συμπεράσματα και κάνεις τον φεμινιστικό σου αγώνα παραποιώντας εντελώς αυτά που γράφω.


 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...