Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Όνομα παιδιών


Maggie78

Recommended Posts

Καλημέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας ....

Μετά από προσπάθεια 2 εξωσωματικών κατάφερα και έμεινα έγκυος και μάλιστα σε δίδυμα. Πριν την επιτυχία της δεύτερης εξωσωματικής,  όταν συζητούσαμε για ονόματα παιδιού,  αναφέραμε σε περίπτωση αγοριού Όνομα με συνδυασμό τα ονόματα των 2 γονιών του συζύγου μου και σε περίπτωση κοριτσιού συνδυασμό τα ονόματα από τη μητέρα μου και την πεθερά μου. Δεν είχαμε όμως συζητήσει ποτέ την περίπτωση διδύμων και κυρίως.την περίπτωση αγοριού κοριτσιού, τα οποία και κυοφορω. Όταν λοιπόν είδαμε τα φύλα των μωρών, τέθηκε το θέμα ονομάτων. Είπα στον σύζυγό μου ότι μπορεί να βγάλει το αγόρι όπως επιθυμεί και το κορίτσι να το βγάλουμε με το όνομα της μητέρας μου. Δηλαδή ένα όνομα από κάθε οικογένειά. Διευκρινίζω ότι ο μοναδικός άνθρωπος από τον οποίο περιμένω βοήθεια με το μεγάλωμα των μωρών, είναι η μητέρα μου, καθώς η πεθερά.μου είναι σε μεγάλη ηλικία και δεν είναι εφικτό να βοηθήσει. Όταν λοιπόν εξέφρασα τη γνώμη μου για τα ονόματα, δηλαδη ένα από κάθε οικογένειά, ο σύζυγός μου μου είπε να το ξεχάσω και ότι επιθυμεί να βγουν όπως συζητάγαμε αρχικά δηλαδή σε συνδυασμούς. Επίσης διευκρινίζω ότι το όνομα της πεθεράς μου , επιθυμεί να βρίσκεται και στα 2 παιδιά.... τα 2 παιδιά να έχουν μέσα το Μαρία της πεθεράς μου.... 

Ο εκνευρισμός μου είναι μεγάλος.... Δεν πρόκειται να δεχθώ ποτέ κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον να μη βγάλω τη μητέρα μου καθαρά με το όνομα της... 

Θα το τραβήξω όσο μπορω...

Την τελευταία φορά που συζητήσαμε μου ανέφερε επίσης τη δυνατότητα να μη βγάλω καθόλου τη μητέρα μου και να βγάλουμε χωρίς συνδυασμούς καθαρά τα ονόματα των γονιών του.....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maggie78 είπε:

Καλημέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας ....

Μετά από προσπάθεια 2 εξωσωματικών κατάφερα και έμεινα έγκυος και μάλιστα σε δίδυμα. Πριν την επιτυχία της δεύτερης εξωσωματικής,  όταν συζητούσαμε για ονόματα παιδιού,  αναφέραμε σε περίπτωση αγοριού Όνομα με συνδυασμό τα ονόματα των 2 γονιών του συζύγου μου και σε περίπτωση κοριτσιού συνδυασμό τα ονόματα από τη μητέρα μου και την πεθερά μου. Δεν είχαμε όμως συζητήσει ποτέ την περίπτωση διδύμων και κυρίως.την περίπτωση αγοριού κοριτσιού, τα οποία και κυοφορω. Όταν λοιπόν είδαμε τα φύλα των μωρών, τέθηκε το θέμα ονομάτων. Είπα στον σύζυγό μου ότι μπορεί να βγάλει το αγόρι όπως επιθυμεί και το κορίτσι να το βγάλουμε με το όνομα της μητέρας μου. Δηλαδή ένα όνομα από κάθε οικογένειά. Διευκρινίζω ότι ο μοναδικός άνθρωπος από τον οποίο περιμένω βοήθεια με το μεγάλωμα των μωρών, είναι η μητέρα μου, καθώς η πεθερά.μου είναι σε μεγάλη ηλικία και δεν είναι εφικτό να βοηθήσει. Όταν λοιπόν εξέφρασα τη γνώμη μου για τα ονόματα, δηλαδη ένα από κάθε οικογένειά, ο σύζυγός μου μου είπε να το ξεχάσω και ότι επιθυμεί να βγουν όπως συζητάγαμε αρχικά δηλαδή σε συνδυασμούς. Επίσης διευκρινίζω ότι το όνομα της πεθεράς μου , επιθυμεί να βρίσκεται και στα 2 παιδιά.... τα 2 παιδιά να έχουν μέσα το Μαρία της πεθεράς μου.... 

Ο εκνευρισμός μου είναι μεγάλος.... Δεν πρόκειται να δεχθώ ποτέ κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον να μη βγάλω τη μητέρα μου καθαρά με το όνομα της... 

Θα το τραβήξω όσο μπορω...

Την τελευταία φορά που συζητήσαμε μου ανέφερε επίσης τη δυνατότητα να μη βγάλω καθόλου τη μητέρα μου και να βγάλουμε χωρίς συνδυασμούς καθαρά τα ονόματα των γονιών του.....

 

Καλησπέρα και σένα! Λίγο εγωιστικό δεν είναι αυτό απο τον άντρα σου; Εμενα η λογική σου μου φαίνεται δίκαιη, ότι δηλαδή ο καθένας δίνει το όνομα του γονιού του σε ένα μωράκι. Και πολύ καλά θα κάνεις να το τραβήξεις γιατί είναι δίκαιο! Δεν έχεις σκεφτεί να διαλέξεις εσύ όνομα για το αγορακι σου κ ο αντρας σου για τη μικρή; 

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλησπέρα και σένα! Λίγο εγωιστικό δεν είναι αυτό απο τον άντρα σου; Εμενα η λογική σου μου φαίνεται δίκαιη, ότι δηλαδή ο καθένας δίνει το όνομα του γονιού του σε ένα μωράκι. Και πολύ καλά θα κάνεις να το τραβήξεις γιατί είναι δίκαιο! Δεν έχεις σκεφτεί να διαλέξεις εσύ όνομα για το αγορακι σου κ ο αντρας σου για τη μικρή; 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. 

Δεν έχω σκεφτεί να διαλέξω  όνομα για το αγόρι,  καθώς θεωρώ και πιστεύω ότι συνήθως τα αγόρια παίρνουν ονόματα από τον πατέρα... για να "συνεχιστεί" το όνομα της οικογένειας... και δεν έχω καμία αντίρρηση σε αυτό... είναι απόλυτα σύμφωνη... 

Η μητέρα μου εντωμεταξύ δεν έχει ακούσει το ονομα της καθώς ο αδερφός μου,πολύ σωστά, έδωσε το όνομα του πατέρα μου στον γιο του. 

Αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ απ όλα είναι ότι ο σύζυγός μου δεν δείχνει να έχει διάθεση να κατανοήσει και τη δική μου θέση, λες και εγώ φύτρωσα....

Έχω σταθεί στον ίδιο και στην οικογένειά του εδω και Χρόνια σε πολυ δύσκολα ζητήματα υγείας , τα οποία ακόμη βιώνω καθημερινα, παρ' όλη την εγκυμοσύνη μου. 

Στη χθεσινή κουβέντα μας, στην οποία έδειξε ότι δεν κάνει πίσω, του ανέφερε ότι εγώ δεν πρόκειται να υπογράψω για βαπτίσεις και θα τα φωνάζουμε ψιτ και ψουτ.... Θα μείνουν έτσι... αν είναι λάθος θα ήθελα πολύ να το γνωρίζω...

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχεις δίκιο.

 Πες του να διαλέξει σε ποιο μωρο θελει να δώσει το ονομα και το αλλο μωρο ας το πεις οπως θες εσυ. Απλα δίκαια και ξεκάθαρα. Δεν μπορει να τα εχει ολα δικά του.

 Συνδυασμός ονομάτων του μπαμπά και της μαμάς σας γινεται; Δηλαδη το καθε μωρο να εχει συνδυασμένα ονόματα απο τα ζευγάρια;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Βασικα εχεις δίκιο.

 Πες του να διαλέξει σε ποιο μωρο θελει να δώσει το ονομα και το αλλο μωρο ας το πεις οπως θες εσυ. Απλα δίκαια και ξεκάθαρα. Δεν μπορει να τα εχει ολα δικά του.

 Συνδυασμός ονομάτων του μπαμπά και της μαμάς σας γινεται; Δηλαδη το καθε μωρο να εχει συνδυασμένα ονόματα απο τα ζευγάρια;

Συγκεκριμένα, αν ήταν μόνο αγόρι να το λέγαμε Μάριος Γεώργιος ( ονόματα πεθερικων μου) , ενώ αν ήταν μόνο κορίτσι Μαρία Ελισάβετ ( ονόματα πεθεράς και μητερας), την οποία θα φωνάζαμε Μαριελλη. 

Τώρα που είναι διδυμα έχει προτείνει αγόρι Μάριος Γεώργιος ενώ κορίτσι,  πάλι Μαρία Ελισάβετ. 

Και χτες άκουσα το νέο κουλό....αγόρι Γεώργιος και κορίτσι Μαρία....

Χαχαχαχαχαχα απλά γελάω από τα νεύρα μου.....

 

Ψιτ και ψιτ τέλεια ονόματα.....Δεν υπογράψω για βαπτίσεις...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maggie78 είπε:

Συγκεκριμένα, αν ήταν μόνο αγόρι να το λέγαμε Μάριος Γεώργιος ( ονόματα πεθερικων μου) , ενώ αν ήταν μόνο κορίτσι Μαρία Ελισάβετ ( ονόματα πεθεράς και μητερας), την οποία θα φωνάζαμε Μαριελλη. 

Τώρα που είναι διδυμα έχει προτείνει αγόρι Μάριος Γεώργιος ενώ κορίτσι,  πάλι Μαρία Ελισάβετ. 

Και χτες άκουσα το νέο κουλό....αγόρι Γεώργιος και κορίτσι Μαρία....

Χαχαχαχαχαχα απλά γελάω από τα νεύρα μου.....

 

Ψιτ και ψιτ τέλεια ονόματα.....Δεν υπογράψω για βαπτίσεις...

Εντάξει παραλογισμός λένε τα πεθερικά σου Μάριο και Μαρία και θελει να ακουστούν και τα δυο;

 Βεβαια εγω αυτο που διαβάζω τωρα ειναι οτι θελει ντε και καλα να ακουστεί η μαμά του στο κορίτσι.

πες του οκ θα πουμε το αγόρι Ελίσσαβω.

Παντως στο σχολειο δεν ειναι λίγες οι περιπτώσεις παιδιων που έχουν γραφτεί Ακο (άνευ κυρίου ονόματος)

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εντάξει παραλογισμός λένε τα πεθερικά σου Μάριο και Μαρία και θελει να ακουστούν και τα δυο;

 Βεβαια εγω αυτο που διαβάζω τωρα ειναι οτι θελει ντε και καλα να ακουστεί η μαμά του στο κορίτσι.

πες του οκ θα πουμε το αγόρι Ελίσσαβω.

Παντως στο σχολειο δεν ειναι λίγες οι περιπτώσεις παιδιων που έχουν γραφτεί Ακο (άνευ κυρίου ονόματος)

Να φανταστείς ο παραλογισμός είναι κατ'αρχήν του άντρα μου. Οι γονείς μας δεν γνωρίζουν τπτ. Οι συζητήσεις είναι μόνο δικές μας... 

Και ναι επιθυμεί η μαμά του να ακουστεί και στα 2 παιδιά... 

Εννοείται ότι φαντάζεστε την κατάστασή μου... Ούτε να τον δω δεν θέλω... και είμαι ακόμη μόνο στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου... τι έχω να περάσω ακόμη... Αλλά ειλικρινά δεν πρόκειται να κάνω πίσω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maggie78 είπε:

Να φανταστείς ο παραλογισμός είναι κατ'αρχήν του άντρα μου. Οι γονείς μας δεν γνωρίζουν τπτ. Οι συζητήσεις είναι μόνο δικές μας... 

Και ναι επιθυμεί η μαμά του να ακουστεί και στα 2 παιδιά... 

Εννοείται ότι φαντάζεστε την κατάστασή μου... Ούτε να τον δω δεν θέλω... και είμαι ακόμη μόνο στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου... τι έχω να περάσω ακόμη... Αλλά ειλικρινά δεν πρόκειται να κάνω πίσω... 

Εγώ αυτό που πρέπει να ακουστει εις διπλούν το όνομα της μαμάς του δεν το καταλαβαίνω. Μια φορά δεν είναι αρκετή;;;; Να σκέφτεσαι την υγεία των μωρών σου και τίποτα άλλο προς το παρόν. Κατανοώ πόσο δύσκολο και άδικο είναι αυτό που κάνει ο άντρας σου όμως στην παρούσα φάση τίποτα μα τίποτα δεν θα έπρεπε να είναι πιο σημαντικό από την υγεία σου, σωματική και ψυχική. 

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maggie78 είπε:

Καλημέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας ....

Μετά από προσπάθεια 2 εξωσωματικών κατάφερα και έμεινα έγκυος και μάλιστα σε δίδυμα. Πριν την επιτυχία της δεύτερης εξωσωματικής,  όταν συζητούσαμε για ονόματα παιδιού,  αναφέραμε σε περίπτωση αγοριού Όνομα με συνδυασμό τα ονόματα των 2 γονιών του συζύγου μου και σε περίπτωση κοριτσιού συνδυασμό τα ονόματα από τη μητέρα μου και την πεθερά μου. Δεν είχαμε όμως συζητήσει ποτέ την περίπτωση διδύμων και κυρίως.την περίπτωση αγοριού κοριτσιού, τα οποία και κυοφορω. Όταν λοιπόν είδαμε τα φύλα των μωρών, τέθηκε το θέμα ονομάτων. Είπα στον σύζυγό μου ότι μπορεί να βγάλει το αγόρι όπως επιθυμεί και το κορίτσι να το βγάλουμε με το όνομα της μητέρας μου. Δηλαδή ένα όνομα από κάθε οικογένειά. Διευκρινίζω ότι ο μοναδικός άνθρωπος από τον οποίο περιμένω βοήθεια με το μεγάλωμα των μωρών, είναι η μητέρα μου, καθώς η πεθερά.μου είναι σε μεγάλη ηλικία και δεν είναι εφικτό να βοηθήσει. Όταν λοιπόν εξέφρασα τη γνώμη μου για τα ονόματα, δηλαδη ένα από κάθε οικογένειά, ο σύζυγός μου μου είπε να το ξεχάσω και ότι επιθυμεί να βγουν όπως συζητάγαμε αρχικά δηλαδή σε συνδυασμούς. Επίσης διευκρινίζω ότι το όνομα της πεθεράς μου , επιθυμεί να βρίσκεται και στα 2 παιδιά.... τα 2 παιδιά να έχουν μέσα το Μαρία της πεθεράς μου.... 

Ο εκνευρισμός μου είναι μεγάλος.... Δεν πρόκειται να δεχθώ ποτέ κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον να μη βγάλω τη μητέρα μου καθαρά με το όνομα της... 

Θα το τραβήξω όσο μπορω...

Την τελευταία φορά που συζητήσαμε μου ανέφερε επίσης τη δυνατότητα να μη βγάλω καθόλου τη μητέρα μου και να βγάλουμε χωρίς συνδυασμούς καθαρά τα ονόματα των γονιών του.....

 

Καλησπέρα και από μένα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι προβλημα η ονοματοδοσία στη περιπτωση σας,θα αποκτήσετε 2 παιδια , ένα ονομα από κάθε οικογένεια. Τι εγωισμός είναι αυτός από τον άνδρα σου ;Να του εξηγήσεις ότι δεν ζουμε πια όπως παλια και ότι θα ήθελες και εσυ να ακουστεί το όνομα της μητέρας σου. 

Σε αυτή τη φάση της ζωής σας θα έπρεπε να είστε πανευτυχεις και να μην τσακωνεστε για μικροπραγματα, απ'οτι στιγμή που η εγκυμοσυνη ήρθε με κόπο. Είναι πολυ σημαντικό να μπορείτε μέσα από την συζήτηση και τον διάλογο να λύνετε τις οποίες διάφορες θα έχετε από δω και περα, γιατί αν δεν μπορείτε να βρείτε λυση σε ένα τόσο μικρό ζητημα όπως το όνομα πως θα τα βρείτε όταν θα είστε κουρασμένοι με δυο παιδια και θα πρεπει να συμφωνείτε στην ανατροφή τους;

Στη συγκεκριμένη φάση της ζωής σου, πρεπει να είσαι ήρεμη και χαρουμενη χωρίς εντάσεις και τσακωμους. Ελπίζω να κάνετε μια ήρεμη συζήτηση με τον συζυγο και να τα βρείτε όχι μόνο για το όνομα αλλά για όλα τα υπόλοιπα ζητήματα που αφορουν τα παιδια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Maggie78 είπε:

Καλημέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας ....

Μετά από προσπάθεια 2 εξωσωματικών κατάφερα και έμεινα έγκυος και μάλιστα σε δίδυμα. Πριν την επιτυχία της δεύτερης εξωσωματικής,  όταν συζητούσαμε για ονόματα παιδιού,  αναφέραμε σε περίπτωση αγοριού Όνομα με συνδυασμό τα ονόματα των 2 γονιών του συζύγου μου και σε περίπτωση κοριτσιού συνδυασμό τα ονόματα από τη μητέρα μου και την πεθερά μου. Δεν είχαμε όμως συζητήσει ποτέ την περίπτωση διδύμων και κυρίως.την περίπτωση αγοριού κοριτσιού, τα οποία και κυοφορω. Όταν λοιπόν είδαμε τα φύλα των μωρών, τέθηκε το θέμα ονομάτων. Είπα στον σύζυγό μου ότι μπορεί να βγάλει το αγόρι όπως επιθυμεί και το κορίτσι να το βγάλουμε με το όνομα της μητέρας μου. Δηλαδή ένα όνομα από κάθε οικογένειά. Διευκρινίζω ότι ο μοναδικός άνθρωπος από τον οποίο περιμένω βοήθεια με το μεγάλωμα των μωρών, είναι η μητέρα μου, καθώς η πεθερά.μου είναι σε μεγάλη ηλικία και δεν είναι εφικτό να βοηθήσει. Όταν λοιπόν εξέφρασα τη γνώμη μου για τα ονόματα, δηλαδη ένα από κάθε οικογένειά, ο σύζυγός μου μου είπε να το ξεχάσω και ότι επιθυμεί να βγουν όπως συζητάγαμε αρχικά δηλαδή σε συνδυασμούς. Επίσης διευκρινίζω ότι το όνομα της πεθεράς μου , επιθυμεί να βρίσκεται και στα 2 παιδιά.... τα 2 παιδιά να έχουν μέσα το Μαρία της πεθεράς μου.... 

Ο εκνευρισμός μου είναι μεγάλος.... Δεν πρόκειται να δεχθώ ποτέ κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον να μη βγάλω τη μητέρα μου καθαρά με το όνομα της... 

Θα το τραβήξω όσο μπορω...

Την τελευταία φορά που συζητήσαμε μου ανέφερε επίσης τη δυνατότητα να μη βγάλω καθόλου τη μητέρα μου και να βγάλουμε χωρίς συνδυασμούς καθαρά τα ονόματα των γονιών του.....

 

Αρχικά θέλω να αναφέρω κτ προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Δ ειμαι της άποψης ότι αν δυσκολευτείς για να κάνεις μωρό η κ κάνεις εξωσωματική πρέπει να είσαι για πάντα αιώνια ευγνώμων κ να μην γκρινιάξεις σαν γονιός για τις οποιες δυσκολίες. 

Αλλα δυσκολεύτηκες τόσο πολύ, κ είσαι ακόμη εγκυος, τα μωρακια δ εχουν καν γεννηθεί. Μου ακούγεται τόσο "παράλογο" να μαλωνετε για τα ονόματα. Πρώτα ο Θεός να πανε ολα καλα να γυρίσετε στο σπιτι μια ευτυχισμένη τετραμελής οικογένεια κ έχετε χρόνο για βαπτίσεις. Πόσο μάλλον που μαλωνετε ως ζευγάρι, ενώ έπρεπε να είστε στα καλύτερα σας, κ οχι οι παππουδες

Συν ότι αυτήν την στιγμή προέχει η ηρεμία σου

Ίσως επειδή το ζεις να γράφεις πολύ παθιασμένα, κ με νεύρα, κ η αλήθεια είναι ότι δ μπορούσα να ταυτιστω με τα λεγόμενα σου. Αλλα έχασε το δίκιο του ο αντρας σου λεγωντας να βγουν κ τα δυο παιδιά από εκείνον. Η δική σου συμμετοχή που ειναι; 

Εγω προσωπικά τι θα έκανα; θα του έλεγα να τα βγάλουμε Γιώργο κ ελισαβετ, κ αν τόσο θελει την μαμα του Μάριο κ ελισαβετ. Σαν μοναδική παραχώρηση ισως ακουγόταν μαρια-ελισαβετ η μικρη, αλλα θα την φωνάζαμε σκετο ελισαβετ(που ειναι κ πολυ ωραιο). Αν προτιματε μπορεις εσύ να επιλέξεις όνομα για το αγορι κ εκείνος για το κορίτσι, μην κοιτάς τι ειθισται. Κ σαν έσχατη λύση αν δ συμφωνείτε με τπτ δυο άσχετα ονόματα που θα σας αρεσουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, γνώμη μου ειναι, πως μπορειτε να βγάλετε το αγοράκι Γεώργιο - Μάριο (και να το φωνάζετε όπως θέλετε) και το κοριτσάκι Ελισάβετ. Εφόσον η μαμά σου δεν έχει βγει και το Ελισάβετ δεν γίνεται να πάει σε αρσενικό νομίζω είναι λογικό να γίνει κάπως έτσι. Και νομίζω πως όλοι ειναι ευχαριστημένοι. Τώρα αν επιμένει πάρα πολύ και προκειμένου να τσακωνεστε ας βαφτιστεί και το κοριτσάκι Ελισάβετ - Μαρία να γιορτάζουν μαζι και ας το φωνάζετε Ελισάβετ. Αν και το θεωρώ υπερβολή! Πάντως, εύχομαι ολόψυχα τα παιδακια σας να είναι γερά και όλα τα υπόλοιπα θα τα βρείτε στην πορεία! Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και στα 2 παιδιά 2ο όνομα το Μαρία να χαρεί ο πατέρας και να μην το φωνάζετε σε κανένα χαχα

Γεώργιος Μάριος

Ελισάβετ Μαρία

Και θα του πεις κιόλας πως έκανες μεγάλη υποχώρηση κ έβγαλες κ στα 2 παιδιά της πεθεράς σου,την τιμησες με το παραπάνω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ ξέρεις κάτι??? Όσο και να την αγαπώ, γιατί είναι μια πολύ ήσυχη πεθερά, δεν θα το έκανα ποτέ αυτό.... κρίμα είναι η μανούλα μου... Επίσης, θεωρώ ότι είναι λίγο γελοίο, χωρίς κανένα σοβαρό λόγο, να ακουστεί το Μαρία και στα 2 μου παιδιά...Δεν βρίσκω λόγο ειλικρινά....

Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...