Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια για εγκυμοσύνη.


Recommended Posts

Καλησπερα, πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ, βασικά γράφτηκα για να σας γράψω.

Εδώ και τρία χρόνια προασπαθουμε με τον άντρα μου για παιδάκι. Είμαστε νέοι σε ηλικία και αυτό είναι θετικό πιστεύω. 
Υποφέρω από μικρή από πόνους περιόδους σε άσχημο βαθμό, έχω πάει και στο νοσοκομείο πάνω από 10 φορές από τους τόσους πόνους και όλοι μου έλεγαν πάντα ότι οι πόνοι μου είναι παρόμοιοι με τους πόνους γενας και είναι δυσμυνορροια. Έχω κάνει άπειρες φορές εξετάσεις γονιμότητας μέχρι και υστεροσαλπιγγογραφια  και υστεροσκοπηση έχω κάνει και όλα δείχνουν φυσιολογικά και ότι έχω τοξοειδές μήτρα. Φέτος έκανε εξετάσεις και ο άντρας μου μετά από πίεση γιατί δεν ήθελε και έδειξε ότι είχε κινητικότητα χαμηλή δηλαδή 16 %  αλλά και 94 της εκατό ανώμαλη μορφολογία. Ο γιατρός του έδωσε ένα σωρό βιταμίνες και σε ενάμισι μήνα θα κάνει επανέλεγχο. Μας είπε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και ότι διορθώνεται το θέμα. Έκοψε και το τσιγάρο. 
το θέμα μου είναι ότι εδώ και τρία χρόνια κάθε φορά που νομίζω ότι είμαι εγγυος αδιαθετώ και απογοητεύομαι μετά άσχημα. Τον προηγούμενο μήνα πάλι τα ίδια εκεί που νόμιζα ότι έμεινα εγγυος πάλι ήρθε η περίοδος. Τώρα είμαι στην 25 μέρα του κύκλου σε τρεις μέρες πάλι πιστεύω θα μου έρθει αυτή η περίοδος και πάλι θα πέσω στα πατώματα. Έχω φτάσει σε σημείο να μετράω και την θερμοκρασία μου. Κουράστηκα έτσι μου έρχεται να μην προσπαθήσω ποτέ ξανά γιατί κουράζομαι ψυχολογικα. Ξέρω δεν με πήρανε τα χρόνια είμαι 29 αλλά βαρέθηκα όλο αυτό. 
 

 

υπαρχει καμία που να με νιώθει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!! Υπάρχουν πολλές κοπέλες που σε νιώθουν!!! Νομίζω ότι τελικά για τον ένα ή τον άλλο λόγο ειναι πολλές οι γυναίκες που δυσκολεύονται να κάνουν παιδιά δυστυχώς....

Θα πρέπει να σκέφτεσαι θετικά,  έχεις κουραστεί απο τα τοσα χρόνια προσπαθειών, αλλά πλέον έχεις βρει τι φταίει. Προσπάθησε να διώξεις το ανχος, είσαι νεα ακόμα, κανε βόλτες γυμναστική (βοηθαει πολύ να ξερεις) και σου εύχομαι να έρθει σύντομα αυτο που τόσο επιθυμείς!!!

Καλή επιτυχία να χεις!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chris-no-name είπε:

Καλημέρα σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα 

Δεν μου ήρθε κάποιο μήνυμα από τι βλέπω :/ 

1 ώρα πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!!!! Υπάρχουν πολλές κοπέλες που σε νιώθουν!!! Νομίζω ότι τελικά για τον ένα ή τον άλλο λόγο ειναι πολλές οι γυναίκες που δυσκολεύονται να κάνουν παιδιά δυστυχώς....

Θα πρέπει να σκέφτεσαι θετικά,  έχεις κουραστεί απο τα τοσα χρόνια προσπαθειών, αλλά πλέον έχεις βρει τι φταίει. Προσπάθησε να διώξεις το ανχος, είσαι νεα ακόμα, κανε βόλτες γυμναστική (βοηθαει πολύ να ξερεις) και σου εύχομαι να έρθει σύντομα αυτο που τόσο επιθυμείς!!!

Καλή επιτυχία να χεις!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Crazyelena είπε:

Καλησπερα, πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ, βασικά γράφτηκα για να σας γράψω.

Εδώ και τρία χρόνια προασπαθουμε με τον άντρα μου για παιδάκι. Είμαστε νέοι σε ηλικία και αυτό είναι θετικό πιστεύω. 
Υποφέρω από μικρή από πόνους περιόδους σε άσχημο βαθμό, έχω πάει και στο νοσοκομείο πάνω από 10 φορές από τους τόσους πόνους και όλοι μου έλεγαν πάντα ότι οι πόνοι μου είναι παρόμοιοι με τους πόνους γενας και είναι δυσμυνορροια. Έχω κάνει άπειρες φορές εξετάσεις γονιμότητας μέχρι και υστεροσαλπιγγογραφια  και υστεροσκοπηση έχω κάνει και όλα δείχνουν φυσιολογικά και ότι έχω τοξοειδές μήτρα. Φέτος έκανε εξετάσεις και ο άντρας μου μετά από πίεση γιατί δεν ήθελε και έδειξε ότι είχε κινητικότητα χαμηλή δηλαδή 16 %  αλλά και 94 της εκατό ανώμαλη μορφολογία. Ο γιατρός του έδωσε ένα σωρό βιταμίνες και σε ενάμισι μήνα θα κάνει επανέλεγχο. Μας είπε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και ότι διορθώνεται το θέμα. Έκοψε και το τσιγάρο. 
το θέμα μου είναι ότι εδώ και τρία χρόνια κάθε φορά που νομίζω ότι είμαι εγγυος αδιαθετώ και απογοητεύομαι μετά άσχημα. Τον προηγούμενο μήνα πάλι τα ίδια εκεί που νόμιζα ότι έμεινα εγγυος πάλι ήρθε η περίοδος. Τώρα είμαι στην 25 μέρα του κύκλου σε τρεις μέρες πάλι πιστεύω θα μου έρθει αυτή η περίοδος και πάλι θα πέσω στα πατώματα. Έχω φτάσει σε σημείο να μετράω και την θερμοκρασία μου. Κουράστηκα έτσι μου έρχεται να μην προσπαθήσω ποτέ ξανά γιατί κουράζομαι ψυχολογικα. Ξέρω δεν με πήρανε τα χρόνια είμαι 29 αλλά βαρέθηκα όλο αυτό. 
 

 

υπαρχει καμία που να με νιώθει; 

Και εγώ όταν ξεκινήσαμε με τον άντρα μου προσπάθεια ήμουν φουλ στο άγχος για κάποιο λόγο είχα στο μυαλό μου από παλιά χωρίς ένδειξη ότι θα μείνω δύσκολα τον πρώτο μήνα δεν ήρθε και μάλιστα είχα και 8μερες καθυστέρηση πρώτη φορά στην ζωή μου φαντάζεσαι την στεναχώρια μου όταν ήρθε μετρούσα και εγώ θερμοκρασία και είχα το μυαλό μου όλη μέρα εκεί μετά μου είπε ο άντρας μου ηρέμησε είσαι πολύ αγχωμενη και το άφησα να κυλήσει μόνο του όχι ότι το είχα βγάλει από το μυαλό μου αλλά έκανα πράγματα να ξεχαστω μάλιστα δεν είχαμε επαφές μέρα ωορρηξίας αλλά 3μερες πριν και 3 μετά το είχα αποκλείσει είχα και πόνους περιόδου να φανταστείς ότι βγηκα στο κήπο που έχουμε ένα αμάξι και είχε μπασει νερά και φοβήθηκα μην βγάλει μούχλα και πήγα με σφουγγάρι και χλωρίνη και καθάριζα μέσα το πάτωμα του τελικά ήμουν έγκυος χαχαχαχ..... Έχω ακούσει για βιταμίνες και για εσένα τώρα τον γυναικολόγο σου άκουσα βοηθάνε θα έρθει κορίτσι μου πίστεψέ το και χαλαρωσε

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Crazyelena είπε:

Καλησπερα, πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ, βασικά γράφτηκα για να σας γράψω.

Εδώ και τρία χρόνια προασπαθουμε με τον άντρα μου για παιδάκι. Είμαστε νέοι σε ηλικία και αυτό είναι θετικό πιστεύω. 
Υποφέρω από μικρή από πόνους περιόδους σε άσχημο βαθμό, έχω πάει και στο νοσοκομείο πάνω από 10 φορές από τους τόσους πόνους και όλοι μου έλεγαν πάντα ότι οι πόνοι μου είναι παρόμοιοι με τους πόνους γενας και είναι δυσμυνορροια. Έχω κάνει άπειρες φορές εξετάσεις γονιμότητας μέχρι και υστεροσαλπιγγογραφια  και υστεροσκοπηση έχω κάνει και όλα δείχνουν φυσιολογικά και ότι έχω τοξοειδές μήτρα. Φέτος έκανε εξετάσεις και ο άντρας μου μετά από πίεση γιατί δεν ήθελε και έδειξε ότι είχε κινητικότητα χαμηλή δηλαδή 16 %  αλλά και 94 της εκατό ανώμαλη μορφολογία. Ο γιατρός του έδωσε ένα σωρό βιταμίνες και σε ενάμισι μήνα θα κάνει επανέλεγχο. Μας είπε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και ότι διορθώνεται το θέμα. Έκοψε και το τσιγάρο. 
το θέμα μου είναι ότι εδώ και τρία χρόνια κάθε φορά που νομίζω ότι είμαι εγγυος αδιαθετώ και απογοητεύομαι μετά άσχημα. Τον προηγούμενο μήνα πάλι τα ίδια εκεί που νόμιζα ότι έμεινα εγγυος πάλι ήρθε η περίοδος. Τώρα είμαι στην 25 μέρα του κύκλου σε τρεις μέρες πάλι πιστεύω θα μου έρθει αυτή η περίοδος και πάλι θα πέσω στα πατώματα. Έχω φτάσει σε σημείο να μετράω και την θερμοκρασία μου. Κουράστηκα έτσι μου έρχεται να μην προσπαθήσω ποτέ ξανά γιατί κουράζομαι ψυχολογικα. Ξέρω δεν με πήρανε τα χρόνια είμαι 29 αλλά βαρέθηκα όλο αυτό. 
 

 

υπαρχει καμία που να με νιώθει; 

Εδώ εγώ παρούσα !!!Σε νιώθω στο 100%!

Λοιπόν, εμείς ήμασταν τυχεροί γιατί πριν τον χρόνο κάναμε και οι δύο εξετάσεις και βρήκαμε το πρόβλημα γρήγορα , παρόλο που ο τότε γιατρός μου μου έλεγε μην αγχώνομαι γιατί ήμουν μόνο 30, επέμενα γιατί ένιωθα πως κάτι δεν πήγαινε καλά.  Για να μην τα πολυλογώ λοιπόν βρήκαμε το πρόβλημα, άλλαξα γιατρό και καταλλήξαμε να προσπαθούμε για να λύσουμε το πρόβλημα τρία χρόνια (είχα φτάσει δηλαδή 33) , τρία χρόνια δύσκολα άσχημα και μαρτυρικά, τρία χρόνια με χειρουργεία εξετάσεις και θεραπείες, και φυσικά όλα αυτά συνοδεύονταν από πολύ κλάμα στεναχώρια και λύπη. Έπειτα, και αφού έχουμε εξαντλήσει κάθε άλλο μέσο ώστε να διορθωθούν τα πρόβληματα (εμείς είμαστε και οι δύο υπογόνιμοι), καταλήγουμε στην εξωσωματική, έκανα τέσσερις μέσα σε έναν χρόνο, η 4η και τελευταία ήταν η τυχερή μου. Το παιδάκι μου είναι αυτή την στιγμή 4 1/2 ετών. Όσο και αν λυγίσεις να σκέφτεσαι τον προορισμό σου, δώσε χρόνο στον εαυτό σου να επεξεργαστεί τα νέα δεδομένα και όταν νιώσεις έτοιμη κάνε το επόμενο βήμα. Να είσαι όσο μπορείς ήρεμη και να είσαι σίγουρη πως όλα γίνονται. Μην χάσεις την ελπίδα σου, και τέλος να θυμάσαι πως όσο κλάμα και να ρίξεις τώρα από λύπη θα έρθει η στιγμή που θα ρίξεις από χαρά το διπλάσιο κλάμα. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα.

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Εδώ εγώ παρούσα !!!Σε νιώθω στο 100%!

Λοιπόν, εμείς ήμασταν τυχεροί γιατί πριν τον χρόνο κάναμε και οι δύο εξετάσεις και βρήκαμε το πρόβλημα γρήγορα , παρόλο που ο τότε γιατρός μου μου έλεγε μην αγχώνομαι γιατί ήμουν μόνο 30, επέμενα γιατί ένιωθα πως κάτι δεν πήγαινε καλά.  Για να μην τα πολυλογώ λοιπόν βρήκαμε το πρόβλημα, άλλαξα γιατρό και καταλλήξαμε να προσπαθούμε για να λύσουμε το πρόβλημα τρία χρόνια (είχα φτάσει δηλαδή 33) , τρία χρόνια δύσκολα άσχημα και μαρτυρικά, τρία χρόνια με χειρουργεία εξετάσεις και θεραπείες, και φυσικά όλα αυτά συνοδεύονταν από πολύ κλάμα στεναχώρια και λύπη. Έπειτα, και αφού έχουμε εξαντλήσει κάθε άλλο μέσο ώστε να διορθωθούν τα πρόβληματα (εμείς είμαστε και οι δύο υπογόνιμοι), καταλήγουμε στην εξωσωματική, έκανα τέσσερις μέσα σε έναν χρόνο, η 4η και τελευταία ήταν η τυχερή μου. Το παιδάκι μου είναι αυτή την στιγμή 4 1/2 ετών. Όσο και αν λυγίσεις να σκέφτεσαι τον προορισμό σου, δώσε χρόνο στον εαυτό σου να επεξεργαστεί τα νέα δεδομένα και όταν νιώσεις έτοιμη κάνε το επόμενο βήμα. Να είσαι όσο μπορείς ήρεμη και να είσαι σίγουρη πως όλα γίνονται. Μην χάσεις την ελπίδα σου, και τέλος να θυμάσαι πως όσο κλάμα και να ρίξεις τώρα από λύπη θα έρθει η στιγμή που θα ρίξεις από χαρά το διπλάσιο κλάμα. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα.

Τι πρόβλημα είχατε κοτσιφάκο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και εγώ όταν ξεκινήσαμε με τον άντρα μου προσπάθεια ήμουν φουλ στο άγχος για κάποιο λόγο είχα στο μυαλό μου από παλιά χωρίς ένδειξη ότι θα μείνω δύσκολα τον πρώτο μήνα δεν ήρθε και μάλιστα είχα και 8μερες καθυστέρηση πρώτη φορά στην ζωή μου φαντάζεσαι την στεναχώρια μου όταν ήρθε μετρούσα και εγώ θερμοκρασία και είχα το μυαλό μου όλη μέρα εκεί μετά μου είπε ο άντρας μου ηρέμησε είσαι πολύ αγχωμενη και το άφησα να κυλήσει μόνο του όχι ότι το είχα βγάλει από το μυαλό μου αλλά έκανα πράγματα να ξεχαστω μάλιστα δεν είχαμε επαφές μέρα ωορρηξίας αλλά 3μερες πριν και 3 μετά το είχα αποκλείσει είχα και πόνους περιόδου να φανταστείς ότι βγηκα στο κήπο που έχουμε ένα αμάξι και είχε μπασει νερά και φοβήθηκα μην βγάλει μούχλα και πήγα με σφουγγάρι και χλωρίνη και καθάριζα μέσα το πάτωμα του τελικά ήμουν έγκυος χαχαχαχ..... Έχω ακούσει για βιταμίνες και για εσένα τώρα τον γυναικολόγο σου άκουσα βοηθάνε θα έρθει κορίτσι μου πίστεψέ το και χαλαρωσε

Μου έσωσες πολύ θετική ενέργεια, να είσαι Καλα!!!! Μου έδωσε ο γυναικολόγος βιταμίνες και παίρνω από τον Δεκέμβριο. 
 

Just now, kotsifikos είπε:

Εδώ εγώ παρούσα !!!Σε νιώθω στο 100%!

Λοιπόν, εμείς ήμασταν τυχεροί γιατί πριν τον χρόνο κάναμε και οι δύο εξετάσεις και βρήκαμε το πρόβλημα γρήγορα , παρόλο που ο τότε γιατρός μου μου έλεγε μην αγχώνομαι γιατί ήμουν μόνο 30, επέμενα γιατί ένιωθα πως κάτι δεν πήγαινε καλά.  Για να μην τα πολυλογώ λοιπόν βρήκαμε το πρόβλημα, άλλαξα γιατρό και καταλλήξαμε να προσπαθούμε για να λύσουμε το πρόβλημα τρία χρόνια (είχα φτάσει δηλαδή 33) , τρία χρόνια δύσκολα άσχημα και μαρτυρικά, τρία χρόνια με χειρουργεία εξετάσεις και θεραπείες, και φυσικά όλα αυτά συνοδεύονταν από πολύ κλάμα στεναχώρια και λύπη. Έπειτα, και αφού έχουμε εξαντλήσει κάθε άλλο μέσο ώστε να διορθωθούν τα πρόβληματα (εμείς είμαστε και οι δύο υπογόνιμοι), καταλήγουμε στην εξωσωματική, έκανα τέσσερις μέσα σε έναν χρόνο, η 4η και τελευταία ήταν η τυχερή μου. Το παιδάκι μου είναι αυτή την στιγμή 4 1/2 ετών. Όσο και αν λυγίσεις να σκέφτεσαι τον προορισμό σου, δώσε χρόνο στον εαυτό σου να επεξεργαστεί τα νέα δεδομένα και όταν νιώσεις έτοιμη κάνε το επόμενο βήμα. Να είσαι όσο μπορείς ήρεμη και να είσαι σίγουρη πως όλα γίνονται. Μην χάσεις την ελπίδα σου, και τέλος να θυμάσαι πως όσο κλάμα και να ρίξεις τώρα από λύπη θα έρθει η στιγμή που θα ρίξεις από χαρά το διπλάσιο κλάμα. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα.

Μακαρι, κάθε φορά έχω τόσες ελπίδες μα στο τέλος έρχεται. Ακόμα και τώρα βλέπω σημάδια χωρίς να υπάρχουν μάλλον γιατί έκανα το τεστ που δείχνει για πιο νωρίς και δείχνει αρνητικό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Crazyelena είπε:

Μου έσωσες πολύ θετική ενέργεια, να είσαι Καλα!!!! Μου έδωσε ο γυναικολόγος βιταμίνες και παίρνω από τον Δεκέμβριο. 
 

Μακαρι, κάθε φορά έχω τόσες ελπίδες μα στο τέλος έρχεται. Ακόμα και τώρα βλέπω σημάδια χωρίς να υπάρχουν μάλλον γιατί έκανα το τεστ που δείχνει για πιο νωρίς και δείχνει αρνητικό. 

Καλά μην κάνεις τεστ πιο πριν κάνε την ημέρα της περιόδου έστω μια πριν αν δεν κρατιέται!!!! Εύχομαι να μην σου έρθει για τους επόμενους 9μηνες

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλά μην κάνεις τεστ πιο πριν κάνε την ημέρα της περιόδου έστω μια πριν αν δεν κρατιέται!!!! Εύχομαι να μην σου έρθει για τους επόμενους 9μηνες

σε 2 μέρες κανονικά θα έρθει, δεν κρατήθηκα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Crazyelena είπε:

 

σε 2 μέρες κανονικά θα έρθει, δεν κρατήθηκα 

Και εγώ είχα θετικό 2μερες πριν την περίοδο.....τώρα θα περιμένω καθυστέρηση γιατί δεν το έχω τόσο στο μυαλό μου νομίζω σε 5μερες είναι να μου έρθει ειδωμεν.....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και εγώ είχα θετικό 2μερες πριν την περίοδο.....τώρα θα περιμένω καθυστέρηση γιατί δεν το έχω τόσο στο μυαλό μου νομίζω σε 5μερες είναι να μου έρθει ειδωμεν.....

Nα σας ζήσει το μωράκι σας και ελπίζω να ξανά αποκτήσεις παιδάκι σύντομα ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Crazyelena said:

Καλησπερα, πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ, βασικά γράφτηκα για να σας γράψω.

Εδώ και τρία χρόνια προασπαθουμε με τον άντρα μου για παιδάκι. Είμαστε νέοι σε ηλικία και αυτό είναι θετικό πιστεύω. 
Υποφέρω από μικρή από πόνους περιόδους σε άσχημο βαθμό, έχω πάει και στο νοσοκομείο πάνω από 10 φορές από τους τόσους πόνους και όλοι μου έλεγαν πάντα ότι οι πόνοι μου είναι παρόμοιοι με τους πόνους γενας και είναι δυσμυνορροια. Έχω κάνει άπειρες φορές εξετάσεις γονιμότητας μέχρι και υστεροσαλπιγγογραφια  και υστεροσκοπηση έχω κάνει και όλα δείχνουν φυσιολογικά και ότι έχω τοξοειδές μήτρα. Φέτος έκανε εξετάσεις και ο άντρας μου μετά από πίεση γιατί δεν ήθελε και έδειξε ότι είχε κινητικότητα χαμηλή δηλαδή 16 %  αλλά και 94 της εκατό ανώμαλη μορφολογία. Ο γιατρός του έδωσε ένα σωρό βιταμίνες και σε ενάμισι μήνα θα κάνει επανέλεγχο. Μας είπε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και ότι διορθώνεται το θέμα. Έκοψε και το τσιγάρο. 
το θέμα μου είναι ότι εδώ και τρία χρόνια κάθε φορά που νομίζω ότι είμαι εγγυος αδιαθετώ και απογοητεύομαι μετά άσχημα. Τον προηγούμενο μήνα πάλι τα ίδια εκεί που νόμιζα ότι έμεινα εγγυος πάλι ήρθε η περίοδος. Τώρα είμαι στην 25 μέρα του κύκλου σε τρεις μέρες πάλι πιστεύω θα μου έρθει αυτή η περίοδος και πάλι θα πέσω στα πατώματα. Έχω φτάσει σε σημείο να μετράω και την θερμοκρασία μου. Κουράστηκα έτσι μου έρχεται να μην προσπαθήσω ποτέ ξανά γιατί κουράζομαι ψυχολογικα. Ξέρω δεν με πήρανε τα χρόνια είμαι 29 αλλά βαρέθηκα όλο αυτό. 
 

 

υπαρχει καμία που να με νιώθει; 

4 χρόνια (πλέον) στη προσπάθεια...από πού να ξεκινήσω κ που να τελειώσω!

Αφού έχεις κάνει υστεροσκοπηση από δική σ πλευρά δε αυτά που μπορούμε να ελέγξουμε είσαι οκ(εφόσον έχεις ελέγξει φυσικά και τα ορμονικά σου) το λέω γτ εγώ είχα κάνει στο χρόνο πάνω των προσπαθειών (τότε ήμουν 29) σαλπιγγογραφια κ είχαν δείξει όλα τέλεια...2μιση χρονια αργότερα έκανα υστεροσκοπηση (για ένα πολύποδα στο τραχηλο) κ η μήτρα μας είχε έκπληξη! Είχα λεπτό κ μικρό διάφραγμα που δεν είχε φανεί σε κανένα υπέρηχο αλλά ούτε κ στη σαλπιγγογραφια (κ την είχα πάει σε 2-3 γιατρούς) αφού το αφαίρεσα 4 μήνες μετά έμεινα έγκυος για πρώτη φορά αλλά παλινδρομησε (σιγά μην ήταν τόσο απλο κ μην στεκομασταν τόσο τυχεροί)

Όσον αφορά τώρα για το σύζυγό γτ κ εκεί δε μπορώ να πω κ παράπονο δεν έχω τη ζήσαμε τη περιπέτεια μας!

1. Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλύτερα να γίνει σε διαγνωστικό.κεντρο σπέρματος που οι άνθρωποι εκεί ασχολούνται μόνο με αυτο κ όχι οπουδήποτε γτ είναι υποκειμενικό γενικά το αποτέλεσμα κ εξαρτάται πολύ από το μάτι του γιατρού ενδεικτικά(1ο σπερμοδιαγραμμα μέτριο προς κακό, 2ο σε άλλο που μας έστειλε ουρολογος-μη χέσω- το τέλειο σπερμοδιαγραμμα 3ο εκεί που κάναμε το 1ο μετριο προς κακό,κ εν τέλει πήγαμε στο Λυμπερόπουλο κ πήραμε τα πιο σωστά αποτελέσματα)

2. Οι γυναικολόγοι είναι γυναικολογοι, ναι μεν ξέρουν να διαβάσουν ένα σπερμοδιαγραμμα αλλά δεν ειδικεύονται σε αυτό...για μένα πάρτε τις εξετάσεις του συζύγου βρείτε ένα καλό ουρολόγο κ πηγαίνετε...το πιο νορμάλ είναι να σα στείλει για υπέρηχο τριπλεξ όρχεων(ώστε να αποκλειστεί η ύπαρξη κιρσοκήλης) σπερμοδιαγραμμα που θα ελέγχει και υπάρξει μικροβίου η κάποιας φλεγμονής ώστε να πάρει αντιβιοση. Και αν δεν έχει τπτ από όλα αυτά οι βιταμινουλες κάνουν θαυματακια! Ο δικός μ πήρε profertil για ένα 3μηνο και ισιωσαμε...

ΥΓ βέβαια δε καπνίζουμε κ μειώσαμε έως κόψαμε το αλκοόλ θα πιούμε σε καμία γιορτή μόνο....

Ελπίζω να μη ξεχνάω τπτ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...