Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

PRP Ωοθηκών Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Γεια  σας,  είμαι 43 ,5 ετών και  θέλω να ρωτήσω εάν έχει κάνει καμία κοπέλα prp ωοθηκών (αναζωογόνηση) για παραγωγή ωαρίων λόγω χαμηλής ΑΜΗ

με σκοπό την εξωσωματική. Θα με ενδιέφερε στην Θεσσαλονίκη με πληροφορίες αν γίνεται για την αποτελεσματικότητα του  κι αν όχι τότε στην Αθήνα ίσως . Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 9/3/2020 at 1:09 ΜΜ, CATHRINE είπε:

Γεια  σας,  είμαι 43 ,5 ετών και  θέλω να ρωτήσω εάν έχει κάνει καμία κοπέλα prp ωοθηκών (αναζωογόνηση) για παραγωγή ωαρίων λόγω χαμηλής ΑΜΗ

με σκοπό την εξωσωματική. Θα με ενδιέφερε στην Θεσσαλονίκη με πληροφορίες αν γίνεται για την αποτελεσματικότητα του  κι αν όχι τότε στην Αθήνα ίσως . Ευχαριστώ πολύ 

Η @anoulious θα μπορούσε να σου απαντήσει. Εγω εκανα μήτρας στην Αθηνα, αλλα εγκυμοσυνη και πάλι δεν προέκυψε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Η @anoulious θα μπορούσε να σου απαντήσει. Εγω εκανα μήτρας στην Αθηνα, αλλα εγκυμοσυνη και πάλι δεν προέκυψε.

 PRP Μήτρας κάνουνε  ? δεν το ήξερα αυτό .. για ποιο σκοπό γίνεται αυτό αν επιτρέπεται ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Για ανάπλαση του ενδομητριου.

Τουλάχιστον βοήθησε καθόλου γι αυτό τον σκοπό ?  Πόσες φορές χρειάζεται ?  Γιατί εδώ στην Θεσσαλονίκη σε κάποιο πολύ γνωστό  ιατρό μου είπαν 3 φορές να γίνει και κάποιος άλλος οχι τόσο γνωστός μου είπε ότι σπάνια θα χρειασθεί και 2η φορά. Πάντα μιλάω για prp ωοθηκών  με σκοπό να ''ξυπνήσουν'' τα  τελευταία ωάρια  όπως λένε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CATHRINE είπε:

Τουλάχιστον βοήθησε καθόλου γι αυτό τον σκοπό ?  Πόσες φορές χρειάζεται ?  Γιατί εδώ στην Θεσσαλονίκη σε κάποιο πολύ γνωστό  ιατρό μου είπαν 3 φορές να γίνει και κάποιος άλλος οχι τόσο γνωστός μου είπε ότι σπάνια θα χρειασθεί και 2η φορά. Πάντα μιλάω για prp ωοθηκών  με σκοπό να ''ξυπνήσουν'' τα  τελευταία ωάρια  όπως λένε 

Δεν βοήθησε αφου εγκυμοσυνη δεν υπήρξε, εκ του αποτελέσματος δηλαδη.

 Τωρα για το τρεις φορές τι να σχολιάσω, ζητάνε κανα χιλιάρικο καθε φορα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δεν βοήθησε αφου εγκυμοσυνη δεν υπήρξε, εκ του αποτελέσματος δηλαδη.

 Τωρα για το τρεις φορές τι να σχολιάσω, ζητάνε κανα χιλιάρικο καθε φορα;

ακριβώς έτσι... κάθε φορά η αλλιώς  πάει και πακέτο περίπου 2500 όλα μαζί ,,, παζάρι κανονικό...  εσυ μια φορά έκανες ??  Επίσης και το μήτρας και το ωοθηκών τον ίδιο 

σκοπό έχουν ?  στο ωοθηκών ξυπνάνε τα ωάρια στο μήτρας τι γίνεται ? μηπως ειναι το ιδιο πραγμα  ? εχω μπερδευτει ,,,με το αίμα σου  γινεται 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CATHRINE είπε:

ακριβώς έτσι... κάθε φορά η αλλιώς  πάει και πακέτο περίπου 2500 όλα μαζί ,,, παζάρι κανονικό...  εσυ μια φορά έκανες ??  Επίσης και το μήτρας και το ωοθηκών τον ίδιο 

σκοπό έχουν ?  στο ωοθηκών ξυπνάνε τα ωάρια στο μήτρας τι γίνεται ? μηπως ειναι το ιδιο πραγμα  ? εχω μπερδευτει ,,,με το αίμα σου  γινεται 

Πολλα λεφτά για μια διαδικασία λίγων λεπτών. Μια φορα εκανα. Όχι δεν έχουν τον ίδιο σκοπό ουτε γινεται με την ίδια διαδικασία. Οπως σου εγραψα ειναι αναζωογόνηση της μήτρας γινεται με έγχυση στην μήτρα. Των ωοθηκών γινεται με μέθη και εγχυεται στις ωοθήκες. Ναι με φυγοκέντριση του δικού σου αίματος.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Πολλα λεφτά για μια διαδικασία λίγων λεπτών. Μια φορα εκανα. Όχι δεν έχουν τον ίδιο σκοπό ουτε γινεται με την ίδια διαδικασία. Οπως σου εγραψα ειναι αναζωογόνηση της μήτρας γινεται με έγχυση στην μήτρα. Των ωοθηκών γινεται με μέθη και εγχυεται στις ωοθήκες. Ναι με φυγοκέντριση του δικού σου αίματος.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ  ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ .. ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΩΟΘΗΚΩΝ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/3/2020 at 1:56 ΜΜ, CATHRINE είπε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ  ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ .. ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΩΟΘΗΚΩΝ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ

Όντως αν κάποια κοπέλα έχει κάνει ,παρακαλώ και γω να μας πει την εμπειρία της.

Εγώ έχω ρωτήσει γιατρούς και μου παν ότι είναι σε πειραματικό στάδιο και ότι δεν το χρειάζομαι.Μονο ένας μου πε ότι θα μπορούσα να έκανα μια φορά και το κόστος είναι στα 450 €

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγω εχω κανει prp ωοθηκων Θεσσαλονικη.Γιατρος μου ειναι ο Παπανικολαου Κυριακος.Αν και το εκανα οταν ουσιαστικα ειχα αποφασισει να σταματησω τις ωοληψιες,δεν ειδα ιδιαιτερη βελτιωση..Ειναι πιο αποτελεσματικο σε γυναικες κατω απο 40 που εχουν ΠΩΑ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Όντως αν κάποια κοπέλα έχει κάνει ,παρακαλώ και γω να μας πει την εμπειρία της.

Εγώ έχω ρωτήσει γιατρούς και μου παν ότι είναι σε πειραματικό στάδιο και ότι δεν το χρειάζομαι.Μονο ένας μου πε ότι θα μπορούσα να έκανα μια φορά και το κόστος είναι στα 450 €

 Ευχαριστώ πολύ .Σε ποια περιοχή , πόλη  λες ? 

14 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπερα.Εγω εχω κανει prp ωοθηκων Θεσσαλονικη.Γιατρος μου ειναι ο Παπανικολαου Κυριακος.Αν και το εκανα οταν ουσιαστικα ειχα αποφασισει να σταματησω τις ωοληψιες,δεν ειδα ιδιαιτερη βελτιωση..Ειναι πιο αποτελεσματικο σε γυναικες κατω απο 40 που εχουν ΠΩΑ. 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση .Κι εγώ με αυτόν τον γιατρό μιλάω  γι ΄αυτόν τον λόγο .. Πες μου σε παρακαλώ πως είναι σαν γιατρός για εξωσωματική παρακολούθηση  αν έχεις εμπειρία  . Εγώ είμαι 43,5 ετών ..δεν μου είπε για μικρότερες γυναίκες ισα ισα που μου ειπε οτι το 70% που έκαναν ειχαν και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, CATHRINE είπε:

 Ευχαριστώ πολύ .Σε ποια περιοχή , πόλη  λες ? 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση .Κι εγώ με αυτόν τον γιατρό μιλάω  γι ΄αυτόν τον λόγο .. Πες μου σε παρακαλώ πως είναι σαν γιατρός για εξωσωματική παρακολούθηση  αν έχεις εμπειρία  . Εγώ είμαι 43,5 ετών ..δεν μου είπε για μικρότερες γυναίκες ισα ισα που μου ειπε οτι το 70% που έκαναν ειχαν και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. 

Καλησπέρα.Προσοχή δεν ξέρω αν μιλάμε  για τον ίδιο γιατρό. Παπανικολάου υπάρχουν πολλοι γιατροι. Αν μιλάμε για τον ίδιο δεν έχω κάνει μαζί του ακριβως εξωσωματική. Μου έχει κάνει παρακαλουθησεις  για εξωσωματική στην Αθήνα.. Οι συμβουλές του ήτανε όμως πολύ χρήσιμες και με γλύτωσε από μεγάλη ταλαιπωρία..Έχω κάνει όμως μαζί του λαπαροσκόπηση και γενικώς με παρακολουθεί σε ένα σωρό αλλα κλπ..Ειναι πολύ καλός επιστημονας και καλός άνθρωπος.Έντιμος. Αυτό μετά από πολυετή ταλαιπωρία το θεωρώ πιο σημαντικό. Όσο για το prp είναι γενικώς γνωστό ότι ειναι πιο αποτελεσματικο σε πιο μικρές ηλικίες.. Και εγώ  στην ηλικία σου περίπου το έκανα. Δεν σημαίνει ότι δε θα λειτουργήσει αλλά μην περιμένεις σίγουρα θαύματα.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, CATHRINE είπε:

 Ευχαριστώ πολύ .Σε ποια περιοχή , πόλη  λες ? 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση .Κι εγώ με αυτόν τον γιατρό μιλάω  γι ΄αυτόν τον λόγο .. Πες μου σε παρακαλώ πως είναι σαν γιατρός για εξωσωματική παρακολούθηση  αν έχεις εμπειρία  . Εγώ είμαι 43,5 ετών ..δεν μου είπε για μικρότερες γυναίκες ισα ισα που μου ειπε οτι το 70% που έκαναν ειχαν και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. 

Στην Αθήνα έχω ρωτήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...