Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Κ εγώ το βλέπω προς το θετικό. Μήπως να πάρεις αυτό με τον Σταύρο? Είναι πιο ξεκάθαρο. Ή το ηλεκτρονικό που γράφει .. 

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

PRP Ωοθηκών Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

16 hours ago, Klelia81 said:

Μου είχε πει ο γιατρός απο την αρχή πω θέλει τουλαχιστον ενα 6μηνο και αφου ερθει η πρωτη περιοδος απο μονη της για να δουμε αν έχει πιάσει. Εμενα πρωτη περιοδος απο μονη της ηρθε τον προηγουμενο μήνα στις 21 αλλα μετα δεν πηγα να με δει γιατι αν μου ελεγε πως εχουν δημιουργηθεί οωθηλακια θα αγχονομουν επειδη προσπαθουμε για το δευτερο.  Το αφησα να δω πως κυλησει. Αυτον τον μηνα απο τις 19 εχω καφε εκκρισεις και σκέφτομαι αν δεν μου ερθει περιοδος μεχρι τη παρασκςυη να παω για χοριακή. Ο γιατρός που εκανα παντα ολα τα τσεκ απ μου ελεγε συνεχεια για παρενθετες και εξωσωματικές άν σε περιπτωση βγάλω καποιο καλό ωαριο. Αυθος ο γιατρος που εκανα το prp οταν του εδειξα την ΑΜΗ  του λεώ δύσκολο γιατρε έτσι? Και μου λέει δύσκολο αλλα όχι ακατόρθωτο. Και οποιος σου πει για παρενθετες και τα σχετικα θα στο πει καθαρα για να σου παρει λεφτα. Παιδί θα κανετε μόνοι σας με μια μικρή βοήθεια απο μένα.Μου μιλησε λοιπον για αυτη τη θεραπεία και έτσι την έκανα. Αν σε περιπτωση τωρα η χοριακη βγει αρνητικη θα παω να με δει. Γενικότερα ειναι μια θεραπεία που βρίσκεται σε πειραματικό σταδιο και δεν μπορουν να πουν με σιγουριά σε ποιες γυναίκες πιάνει και σε ποιες οχι. Πάντως μεσα στις πιο καταλληλες είναι και αυτές που περνανε στο σταδιο της προεμμυνοπαυσης οπως ήμουν και εγω.

Επισης ξέχασα να αναφέρω οτι έχει διαρκεια περιπου 2 με 2μιση χρόνια.

Καταπληκτικό! Έτσι μου έρχεται να πάω αύριο. Εγώ περιοδο για την ώρα ευτυχώς έχω κανονικα.. Ωστόσο, ναι, και εμένα μου μίλησαν για δωρεα ωαρίων κάτι που δεν με βρίσκει σύμφωνη. 

PRP έχω κάνει στο πρόσωπο με πολύ καλά αποτελεσματα, γι αυτό έχω πειστεί να το κάνω.. 

Είναι εύκολο να πεις τιμή? Θεσ/κη είπες το έκανες? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Arriel_83 είπε:

Καταπληκτικό! Έτσι μου έρχεται να πάω αύριο. Εγώ περιοδο για την ώρα ευτυχώς έχω κανονικα.. Ωστόσο, ναι, και εμένα μου μίλησαν για δωρεα ωαρίων κάτι που δεν με βρίσκει σύμφωνη. 

PRP έχω κάνει στο πρόσωπο με πολύ καλά αποτελεσματα, γι αυτό έχω πειστεί να το κάνω.. 

Είναι εύκολο να πεις τιμή? Θεσ/κη είπες το έκανες? 

Καλημερα!! Οχι το εκανα στο κέντρο γονιμότητας Κρητης στο Ηράκλειο. Εχθες τελικα μιλησα με τον γιατρό και μου είπε πως οι εκκρίσεις μου ειναι μία θετική εξέλιξη και να μην ανησυχώ για την ροή που είναι λιγο άναρχη. Οπότε ουσιαστικά μπορώ να πώ οτι εχω πολλές πιθανότητες σε μένα να έχει πιάσει. Θα το κοιτάξουμε βεβαια και με υπερηχο μολις καθαρίσω. 

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 23/3/2020 at 12:37 ΠΜ, Clouds είπε:

Όντως αν κάποια κοπέλα έχει κάνει ,παρακαλώ και γω να μας πει την εμπειρία της.

Εγώ έχω ρωτήσει γιατρούς και μου παν ότι είναι σε πειραματικό στάδιο και ότι δεν το χρειάζομαι.Μονο ένας μου πε ότι θα μπορούσα να έκανα μια φορά και το κόστος είναι στα 450 €

Καλησπέρα είμαι νέος μέλος στο φόρουμ.Μπορει κάποια κοπέλα να με ενημερώσει σχετικά με την νέα μέθοδο κ το κόστος??

On 23/3/2020 at 12:37 ΠΜ, Clouds είπε:

Όντως αν κάποια κοπέλα έχει κάνει ,παρακαλώ και γω να μας πει την εμπειρία της.

Εγώ έχω ρωτήσει γιατρούς και μου παν ότι είναι σε πειραματικό στάδιο και ότι δεν το χρειάζομαι.Μονο ένας μου πε ότι θα μπορούσα να έκανα μια φορά και το κόστος είναι στα 450 €

Καλησπέρα θα ήθελα να μάθω περισσότερα σχετικά με το κόστος κ ποιος γιατρός κάνει prp ωοθηκων

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια...εγώ έχω κάνει αυτή την θεραπεία 2017.Είχα διάγνωση πρόωρη γήρανση  ωοφικων. 10 χρόνια προσπαθούσα για παιδί.

Όπως έγραψε klelia81 και σε μένα είπαν ότι μπορεί να πάρει και 6μηνες για αποτέλεσμα.αλλα μετά από 3μηνες ορμόνες μου ήταν πολύ καλύτερα από πριν.

Τώρα έχω ένα νανάκια

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/3/2020 at 12:59 ΜΜ, CATHRINE είπε:

 PRP Μήτρας κάνουνε  ? δεν το ήξερα αυτό .. για ποιο σκοπό γίνεται αυτό αν επιτρέπεται ? 

Εγω εκανα prp μητρας. Μια φορα εχω κανει, τωρα στην 4η εξωσωματικη, αυτη δλδ που εδωσε εγκυμοσυνη. Γινεται για Αναζωογόνηση της μητρας για καλυτερη εμφυτευση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα ότι θα κάνω PRP θεραπεία ωοφικων και μήτρας.

Έχω βρει κέντρο,που μου φενετε αξιόπιστο. Αρχική Δεκεμβρίου θα προχωρήσω. Ελπίζω θα με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα.εχω κάνει θεραπεία  και έχω ήδη πρώτη φορά κάνει εξετάσεις αίματος για ορμόνες... προς το παρόν τα ίδια. Ελπίζω άλλη φορά θα είναι καλύτερα και να μην έχω πετάξει λεφτά και όνειρα στο αέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...
On 21/11/2020 at 12:46 ΠΜ, pelagia 88 είπε:

Μετά από πολύ σκέψη αποφάσισα ότι θα κάνω PRP θεραπεία ωοφικων και μήτρας.

Έχω βρει κέντρο,που μου φενετε αξιόπιστο. Αρχική Δεκεμβρίου θα προχωρήσω. Ελπίζω θα με βοηθήσει.

ΜΕ ενδιαφέρει και εμένα, μπορείς να μου πεις σε ποιο κέντρο πηγές κ ποία ήταν η εξέλιξη! 

Σε ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2020 at 7:57 ΜΜ, Ζωη83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...εγώ έχω κάνει αυτή την θεραπεία 2017.Είχα διάγνωση πρόωρη γήρανση  ωοφικων. 10 χρόνια προσπαθούσα για παιδί.

Όπως έγραψε klelia81 και σε μένα είπαν ότι μπορεί να πάρει και 6μηνες για αποτέλεσμα.αλλα μετά από 3μηνες ορμόνες μου ήταν πολύ καλύτερα από πριν.

Τώρα έχω ένα νανάκια

 

Καλησπέρα! Να σου ζήσει το μωράκι σου! 

Που έκανες prp? 

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2020 at 5:05 ΜΜ, Klelia81 είπε:

Μου είχε πει ο γιατρός απο την αρχή πω θέλει τουλαχιστον ενα 6μηνο και αφου ερθει η πρωτη περιοδος απο μονη της για να δουμε αν έχει πιάσει. Εμενα πρωτη περιοδος απο μονη της ηρθε τον προηγουμενο μήνα στις 21 αλλα μετα δεν πηγα να με δει γιατι αν μου ελεγε πως εχουν δημιουργηθεί οωθηλακια θα αγχονομουν επειδη προσπαθουμε για το δευτερο.  Το αφησα να δω πως κυλησει. Αυτον τον μηνα απο τις 19 εχω καφε εκκρισεις και σκέφτομαι αν δεν μου ερθει περιοδος μεχρι τη παρασκςυη να παω για χοριακή. Ο γιατρός που εκανα παντα ολα τα τσεκ απ μου ελεγε συνεχεια για παρενθετες και εξωσωματικές άν σε περιπτωση βγάλω καποιο καλό ωαριο. Αυθος ο γιατρος που εκανα το prp οταν του εδειξα την ΑΜΗ  του λεώ δύσκολο γιατρε έτσι? Και μου λέει δύσκολο αλλα όχι ακατόρθωτο. Και οποιος σου πει για παρενθετες και τα σχετικα θα στο πει καθαρα για να σου παρει λεφτα. Παιδί θα κανετε μόνοι σας με μια μικρή βοήθεια απο μένα.Μου μιλησε λοιπον για αυτη τη θεραπεία και έτσι την έκανα. Αν σε περιπτωση τωρα η χοριακη βγει αρνητικη θα παω να με δει. Γενικότερα ειναι μια θεραπεία που βρίσκεται σε πειραματικό σταδιο και δεν μπορουν να πουν με σιγουριά σε ποιες γυναίκες πιάνει και σε ποιες οχι. Πάντως μεσα στις πιο καταλληλες είναι και αυτές που περνανε στο σταδιο της προεμμυνοπαυσης οπως ήμουν και εγω.

Επισης ξέχασα να αναφέρω οτι έχει διαρκεια περιπου 2 με 2μιση χρόνια.

Καλησπέρα, ελπίζω να είσαι καλά, μπορείς να μας ενημερώσεις για την εξέλιξη σου, προκειμένου να μάθουμε περισσότερα για αυτή την μέθοδο! 

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 7077maria είπε:

Καλησπέρα, ελπίζω να είσαι καλά, μπορείς να μας ενημερώσεις για την εξέλιξη σου, προκειμένου να μάθουμε περισσότερα για αυτή την μέθοδο! 

Ευχαριστώ! 

Σε εμένα κοριτσια δεν έπιασε το prp.Έχει περάσει ηδη εναμισης χρόνος και τιποτα.  Αποφασισα να το δω μεσω ενδοκρινολόγου γιατί δεν είχα πάει μεχρι εχθες. Μου εγραψε εξετασεις τις έκανα και την Τετάρτη θα πάω να τις δει. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...