Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

PRP Ωοθηκών Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα.Προσοχή δεν ξέρω αν μιλάμε  για τον ίδιο γιατρό. Παπανικολάου υπάρχουν πολλοι γιατροι. Αν μιλάμε για τον ίδιο δεν έχω κάνει μαζί του ακριβως εξωσωματική. Μου έχει κάνει παρακαλουθησεις  για εξωσωματική στην Αθήνα.. Οι συμβουλές του ήτανε όμως πολύ χρήσιμες και με γλύτωσε από μεγάλη ταλαιπωρία..Έχω κάνει όμως μαζί του λαπαροσκόπηση και γενικώς με παρακολουθεί σε ένα σωρό αλλα κλπ..Ειναι πολύ καλός επιστημονας και καλός άνθρωπος.Έντιμος. Αυτό μετά από πολυετή ταλαιπωρία το θεωρώ πιο σημαντικό. Όσο για το prp είναι γενικώς γνωστό ότι ειναι πιο αποτελεσματικο σε πιο μικρές ηλικίες.. Και εγώ  στην ηλικία σου περίπου το έκανα. Δεν σημαίνει ότι δε θα λειτουργήσει αλλά μην περιμένεις σίγουρα θαύματα.. 

Στην Θεσσαλονίκη δεν είπες  το εκανες? Με ποιον γιατρο δεν καταλαβα. Ο Παπανικολαου Κυριακος ενας ειναι γυναικολογος στην Εγνατια. Τωρα αν κατεβαινει και Αθηνα δεν ξερω ισως. Ειναι συνεργάτης του Σφακιανουδη εμαθα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, CATHRINE είπε:

Στην Θεσσαλονίκη δεν είπες  το εκανες? Με ποιον γιατρο δεν καταλαβα. Ο Παπανικολαου Κυριακος ενας ειναι γυναικολογος στην Εγνατια. Τωρα αν κατεβαινει και Αθηνα δεν ξερω ισως. Ειναι συνεργάτης του Σφακιανουδη εμαθα. 

Μου έχει κάνει παρακολουθήσεις(όπως έγραψα) και πολλά άλλα για  εξωσωματική που έκανα στην Αθήνα.. Καλή συνέχεια  ο, τι και αν κάνεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Μου έχει κάνει παρακολουθήσεις(όπως έγραψα) και πολλά άλλα για  εξωσωματική που έκανα στην Αθήνα.. Καλή συνέχεια  ο, τι και αν κάνεις. 

Σ ευχαριστω πολυ. Καλη δυναμη σε ολες..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nana7 είπε:

Εχω κάνει prp ωοθηκών αλλά δεν είδα βελτίωση και τώρα το σκεφτομαι να κάνω αλλη μια στη Θεσσαλονικη στον κύριο Παπανικολάου.Ειναι καλός;

Που την έκανες και πόσο χρονών είσαι ? ΑΜΗ  πόσο ?  Εγώ μιλάω και μαζί του αυτό τον καιρό εκτός από το κέντρο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, CATHRINE είπε:

Που την έκανες και πόσο χρονών είσαι ? ΑΜΗ  πόσο ?  Εγώ μιλάω και μαζί του αυτό τον καιρό εκτός από το κέντρο .

Την εκανα Αθήνα περυσι και ειμαι 41.ΑΜΗ 0,1.Δεν εμεινα ικανοποιημένη απο το κεντρο και μου είπαν κάνε κι άλλη μπορει να το έχουν συστημα.Μιλησα κι εγώ μαζι του και μου φάνηκε ειλικρινής και πολυ συζητήσιμος.Εσυ ποσο εχεις ΑΜΗ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nana7 είπε:

Την εκανα Αθήνα περυσι και ειμαι 41.ΑΜΗ 0,1.Δεν εμεινα ικανοποιημένη απο το κεντρο και μου είπαν κάνε κι άλλη μπορει να το έχουν συστημα.Μιλησα κι εγώ μαζι του και μου φάνηκε ειλικρινής και πολυ συζητήσιμος.Εσυ ποσο εχεις ΑΜΗ;

Ναι είναι πολύ συζητήσιμος  και ήρεμος ..Μου είπε σπάνια χρειάζεται και 2η φορά όταν υπάρχουν κι άλλα θέματα. . Αλλά σαφώς παίζουν κι άλλοι παράγοντες που μπορεί να βοηθήσει σε κάποιες ή και οχι. Ουτως η άλλως και στην εξωσωματική με διέγερση  που είναι αποδεδειγμένη θεραπεία  δεν σου υπόσχονται 100 % επιτυχία. Αλλες πετυχαίνουν κι άλλες γυναίκες αποτυγχάνουν.  Εγώ έχω ΑΜΗ 1 αλλά σε μέτρηση p/mol  οχι  ng( που σημαίνει πολύ πιο χαμηλή περίπου στα μισά 0,5 )    43.5 ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 3/23/2020 at 12:37 AM, Clouds said:

Όντως αν κάποια κοπέλα έχει κάνει ,παρακαλώ και γω να μας πει την εμπειρία της.

Εγώ έχω ρωτήσει γιατρούς και μου παν ότι είναι σε πειραματικό στάδιο και ότι δεν το χρειάζομαι.Μονο ένας μου πε ότι θα μπορούσα να έκανα μια φορά και το κόστος είναι στα 450 €

Καλησπέρα,

Σε ποιον γιατρό έκανες σε αυτή την τιμή;

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2020 at 5:47 ΜΜ, CATHRINE είπε:

Ναι είναι πολύ συζητήσιμος  και ήρεμος ..Μου είπε σπάνια χρειάζεται και 2η φορά όταν υπάρχουν κι άλλα θέματα. . Αλλά σαφώς παίζουν κι άλλοι παράγοντες που μπορεί να βοηθήσει σε κάποιες ή και οχι. Ουτως η άλλως και στην εξωσωματική με διέγερση  που είναι αποδεδειγμένη θεραπεία  δεν σου υπόσχονται 100 % επιτυχία. Αλλες πετυχαίνουν κι άλλες γυναίκες αποτυγχάνουν.  Εγώ έχω ΑΜΗ 1 αλλά σε μέτρηση p/mol  οχι  ng( που σημαίνει πολύ πιο χαμηλή περίπου στα μισά 0,5 )    43.5 ειμαι.

Καλημέρα. Εμενα ο Παπανικολάου Κυρ. είναι ο γυναικολογος μου και είναι εξαιρετικός. Τώρα για το prp δυστυχώς δεν έχει πάντα αποτελέσματα.. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2020 at 2:33 ΠΜ, Arriel_83 είπε:

Καλησπέρα,

Σε ποιον γιατρό έκανες σε αυτή την τιμή;

Δεν έκανα .Μου χε πει αυτή την τιμή Ο Αρκ ...λ. στον Πειραιά.Δεν έκανα όμως διότι άλλος γιατρός μου πε ότι δεν χρειάζεται.Μαλλον είναι ανάλογα την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 hours ago, Clouds said:

Δεν έκανα .Μου χε πει αυτή την τιμή Ο Αρκ ...λ. στον Πειραιά.Δεν έκανα όμως διότι άλλος γιατρός μου πε ότι δεν χρειάζεται.Μαλλον είναι ανάλογα την περίπτωση.

Οκ ευχαριστώ! 

Σίγουρα είναι ανάλογα την περιπτωση και έχει και το ρίσκο ότι μπορεί να μην έχει καμία επίδραση τελικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Οκ ευχαριστώ! 

Σίγουρα είναι ανάλογα την περιπτωση και έχει και το ρίσκο ότι μπορεί να μην έχει καμία επίδραση τελικά. 

Καλησπέρα σε όλες. Εγώ έχω κανει prp οωθηκών τον περασμένο Νοέμβριο με ΑΜΗ 0,1 αλλά το έκανα στη Κρήτη.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Καλησπέρα σε όλες. Εγώ έχω κανει prp οωθηκών τον περασμένο Νοέμβριο με ΑΜΗ 0,1 αλλά το έκανα στη Κρήτη.

Ενδιαφέρον γιατί ίδια τιμή έχω κι εγώ.. Και, πως πήγε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

Ενδιαφέρον γιατί ίδια τιμή έχω κι εγώ.. Και, πως πήγε? 

Μου είχε πει ο γιατρός απο την αρχή πω θέλει τουλαχιστον ενα 6μηνο και αφου ερθει η πρωτη περιοδος απο μονη της για να δουμε αν έχει πιάσει. Εμενα πρωτη περιοδος απο μονη της ηρθε τον προηγουμενο μήνα στις 21 αλλα μετα δεν πηγα να με δει γιατι αν μου ελεγε πως εχουν δημιουργηθεί οωθηλακια θα αγχονομουν επειδη προσπαθουμε για το δευτερο.  Το αφησα να δω πως κυλησει. Αυτον τον μηνα απο τις 19 εχω καφε εκκρισεις και σκέφτομαι αν δεν μου ερθει περιοδος μεχρι τη παρασκςυη να παω για χοριακή. Ο γιατρός που εκανα παντα ολα τα τσεκ απ μου ελεγε συνεχεια για παρενθετες και εξωσωματικές άν σε περιπτωση βγάλω καποιο καλό ωαριο. Αυθος ο γιατρος που εκανα το prp οταν του εδειξα την ΑΜΗ  του λεώ δύσκολο γιατρε έτσι? Και μου λέει δύσκολο αλλα όχι ακατόρθωτο. Και οποιος σου πει για παρενθετες και τα σχετικα θα στο πει καθαρα για να σου παρει λεφτα. Παιδί θα κανετε μόνοι σας με μια μικρή βοήθεια απο μένα.Μου μιλησε λοιπον για αυτη τη θεραπεία και έτσι την έκανα. Αν σε περιπτωση τωρα η χοριακη βγει αρνητικη θα παω να με δει. Γενικότερα ειναι μια θεραπεία που βρίσκεται σε πειραματικό σταδιο και δεν μπορουν να πουν με σιγουριά σε ποιες γυναίκες πιάνει και σε ποιες οχι. Πάντως μεσα στις πιο καταλληλες είναι και αυτές που περνανε στο σταδιο της προεμμυνοπαυσης οπως ήμουν και εγω.

Just now, Klelia81 είπε:

Μου είχε πει ο γιατρός απο την αρχή πω θέλει τουλαχιστον ενα 6μηνο και αφου ερθει η πρωτη περιοδος απο μονη της για να δουμε αν έχει πιάσει. Εμενα πρωτη περιοδος απο μονη της ηρθε τον προηγουμενο μήνα στις 21 αλλα μετα δεν πηγα να με δει γιατι αν μου ελεγε πως εχουν δημιουργηθεί οωθηλακια θα αγχονομουν επειδη προσπαθουμε για το δευτερο.  Το αφησα να δω πως κυλησει. Αυτον τον μηνα απο τις 19 εχω καφε εκκρισεις και σκέφτομαι αν δεν μου ερθει περιοδος μεχρι τη παρασκςυη να παω για χοριακή. Ο γιατρός που εκανα παντα ολα τα τσεκ απ μου ελεγε συνεχεια για παρενθετες και εξωσωματικές άν σε περιπτωση βγάλω καποιο καλό ωαριο. Αυθος ο γιατρος που εκανα το prp οταν του εδειξα την ΑΜΗ  του λεώ δύσκολο γιατρε έτσι? Και μου λέει δύσκολο αλλα όχι ακατόρθωτο. Και οποιος σου πει για παρενθετες και τα σχετικα θα στο πει καθαρα για να σου παρει λεφτα.Μου μιλησε λοιπον για αυτη τη θεραπεία και έτσι την έκανα. Αν σε περιπτωση τωρα η χοριακη βγει αρνητικη θα παω να με δει. Γενικότερα ειναι μια θεραπεία που βρίσκεται σε πειραματικό σταδιο και δεν μπορουν να πουν με σιγουριά σε ποιες γυναίκες πιάνει και σε ποιες οχι. Πάντως μεσα στις πιο καταλληλες είναι και αυτές που περνανε στο σταδιο της προεμμυνοπαυσης οπως ήμουν και εγω.

Επισης ξέχασα να αναφέρω οτι έχει διαρκεια περιπου 2 με 2μιση χρόνια.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Ενδιαφέρον γιατί ίδια τιμή έχω κι εγώ.. Και, πως πήγε? 

Μπορείς αν δεν έχεις πρόβλημα να μου και σε πμ αν δε θέλεις δημόσια που σου έκαναν Θεσσαλονίκη αυτή την τιμή? Prp ενδομητρίου έχει κάνει καμμία Θεσσαλονικη? Τιμη?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...