Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Κ εγώ το βλέπω προς το θετικό. Μήπως να πάρεις αυτό με τον Σταύρο? Είναι πιο ξεκάθαρο. Ή το ηλεκτρονικό που γράφει .. 

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

PRP Ωοθηκών Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Ζωη83 είπε:

Καλημέρα. εχω κάνει στην κρήτη, Ηρακλείο .δεν νομίζω ότι μπορώ να πω κλινική.

Καλησπέρα, 

Αν κατάλαβα καλά μετά από ένα τρίμηνο της θεραπείας έμεινες έγκυος; 

Θέλεις να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες δηλαδή, πόσο χρονών είσαι, πόσες φορές έκανες prp, πως κατάφερες να μείνεις έγκυος; με εξωσωματικη η φυσική σύλληψη; 

Συγνώμη που ρωτάω τόσα πολλά, αλλά θα μας βοηθηθεις πολύ με τις απαιτήσεις σου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/2/2021 at 2:18 ΠΜ, 7077maria είπε:

ΜΕ ενδιαφέρει και εμένα, μπορείς να μου πεις σε ποιο κέντρο πηγές κ ποία ήταν η εξέλιξη! 

Σε ευχαριστώ! 

Έχω κάνει θεραπεία Δεκεμβρίο και τώρα μετά από 2 φορές,που μου έχει έρθει περίοδος μπορώ να πω ότι κάτι γίνεται.

Ε2 αρχίζει να κατεβαίνει .... αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα μου είπε γιατρός.

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, pelagia 88 είπε:

Έχω κάνει θεραπεία Δεκεμβρίο και τώρα μετά από 2 φορές,που μου έχει έρθει περίοδος μπορώ να πω ότι κάτι γίνεται.

Ε2 αρχίζει να κατεβαίνει .... αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα μου είπε γιατρός.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, 

Θα ήθελες να μας δώσεις κ κάποιες άλλες πληροφορίες, δηλαδή, πόσο χρονών είσαι, ποιο είναι το πρόβλημα σου,  αναφέρεις ότι πέφτει η Ε2, πόσο ήταν, τι τιμές είχες στην ΑΜΗ κ στην fsh κ αν μπορείς σε ποιο κέντρο έκανες την θεραπεία, 

Ενδιαφέρομαι να μάθω προκειμένου να κάνω και εγώ! 

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2021 at 11:54 ΜΜ, 7077maria είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, 

Θα ήθελες να μας δώσεις κ κάποιες άλλες πληροφορίες, δηλαδή, πόσο χρονών είσαι, ποιο είναι το πρόβλημα σου,  αναφέρεις ότι πέφτει η Ε2, πόσο ήταν, τι τιμές είχες στην ΑΜΗ κ στην fsh κ αν μπορείς σε ποιο κέντρο έκανες την θεραπεία, 

Ενδιαφέρομαι να μάθω προκειμένου να κάνω και εγώ! 

 

Είμαι 42 χρόνων. Τελευταία καιρό (2χρονια) δεν είναι σταθερό περίοδο μου.40-60 μέρες. Γιατρός μου είπε ότι είμαι σε φάση προ εμμηνόπαυση.Αλλα επειδή ορμόνες σχετικά καλές ,μου πρότεινε να κάνουμε εξωσωματική,για να μην χάνουμε χρόνο. Αύγουστο ήταν αποτυχημένη προσπάθεια....τι να πω . περισσότερες από σας θα με καταλάβετε πως ένιωσα....μετά από πολύ σκέψη( και πολύ διάβασμα στο σάιτ μας εδώ) άρχισα να καταλαβαίνω ότι έχουν γίνει λάθη και πολύ βιαστική δουλειά.

Άλλαξα γιατρό. Έκανα πολλές εξετάσεις. Επειδή έχω διαβάσει για πρπ θεραπεία εδώ στο σάιτ , ρώτησα και μου είπε ότι μπορεί να δουλέψει μπορεί όχι. Εξαρτάται από οργανισμό και γιατρό που θα κάνει αυτή θεραπεία.

Θέμα είναι ότι υπάρχουν πολλές κατηγορίες πρπ θεραπείες.

Αυτές που χρησιμοποιούνται για αισθητικούς λόγους και αυτές που χρησιμοποιούνται για γιατρικους.

Όλα εξαρτάται από επεξεργασία αίματος. Σε πρώτη περίπτωση μπορεί αίμα απλά να περάσει από φυγοκεντρητής( είναι όντως φτηνά),σε δεύτερη περίπτωση γίνεται αλλιώς επεξεργασία αίματος ( είναι πολύ πιο ακριβά). Αλλά οπός αποδείχτηκε πολύ γιατροι( όχι όλοι) χρησιμοποιούνε πρώτη περίπτωση επεξεργασίας και μετά δεν έχουν αποτέλεσμα ( έχω μια φίλη,που έχει κάνει Νοεμβρίο στην Αθήνα αυτή θεραπεία.)

Δεν είμαι έξυπνη, απλά απότομα ξύπνησα ( μετά από ταρακουνημα εξωσωματικής). πολύ διάβασμα και ευχαριστώ πολύ στα κορίτσια που γράφουν εδώ πληροφορίες.

Είχα αυτές ορμόνες FSH 19, e2- 100, AMH 0.90.

Πρώτο μήνα δεν άλλαξαν, δεύτερο ε2- 84, FSH 17. Αυτες τιμές μου δίνουν ελπίδα ότι σε 1-2μηνες θα δουλέψει καλά θεραπεία και θα μπορώ να προχωρήσω σε διαδικασία εξωσωματικής. Έχω κάνει στο Cr..te fer...y ce...r. Ηρακλείο, Κρήτης. Νομίζω ότι δεν επιτρέπεται εδώ να γράψω όλο όνομα της κλινικής.

 

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pelagia 88 είπε:

Είμαι 42 χρόνων. Τελευταία καιρό (2χρονια) δεν είναι σταθερό περίοδο μου.40-60 μέρες. Γιατρός μου είπε ότι είμαι σε φάση προ εμμηνόπαυση.Αλλα επειδή ορμόνες σχετικά καλές ,μου πρότεινε να κάνουμε εξωσωματική,για να μην χάνουμε χρόνο. Αύγουστο ήταν αποτυχημένη προσπάθεια....τι να πω . περισσότερες από σας θα με καταλάβετε πως ένιωσα....μετά από πολύ σκέψη( και πολύ διάβασμα στο σάιτ μας εδώ) άρχισα να καταλαβαίνω ότι έχουν γίνει λάθη και πολύ βιαστική δουλειά.

Άλλαξα γιατρό. Έκανα πολλές εξετάσεις. Επειδή έχω διαβάσει για πρπ θεραπεία εδώ στο σάιτ , ρώτησα και μου είπε ότι μπορεί να δουλέψει μπορεί όχι. Εξαρτάται από οργανισμό και γιατρό που θα κάνει αυτή θεραπεία.

Θέμα είναι ότι υπάρχουν πολλές κατηγορίες πρπ θεραπείες.

Αυτές που χρησιμοποιούνται για αισθητικούς λόγους και αυτές που χρησιμοποιούνται για γιατρικους.

Όλα εξαρτάται από επεξεργασία αίματος. Σε πρώτη περίπτωση μπορεί αίμα απλά να περάσει από φυγοκεντρητής( είναι όντως φτηνά),σε δεύτερη περίπτωση γίνεται αλλιώς επεξεργασία αίματος ( είναι πολύ πιο ακριβά). Αλλά οπός αποδείχτηκε πολύ γιατροι( όχι όλοι) χρησιμοποιούνε πρώτη περίπτωση επεξεργασίας και μετά δεν έχουν αποτέλεσμα ( έχω μια φίλη,που έχει κάνει Νοεμβρίο στην Αθήνα αυτή θεραπεία.)

Δεν είμαι έξυπνη, απλά απότομα ξύπνησα ( μετά από ταρακουνημα εξωσωματικής). πολύ διάβασμα και ευχαριστώ πολύ στα κορίτσια που γράφουν εδώ πληροφορίες.

Είχα αυτές ορμόνες FSH 19, e2- 100, AMH 0.90.

Πρώτο μήνα δεν άλλαξαν, δεύτερο ε2- 84, FSH 17. Αυτες τιμές μου δίνουν ελπίδα ότι σε 1-2μηνες θα δουλέψει καλά θεραπεία και θα μπορώ να προχωρήσω σε διαδικασία εξωσωματικής. Έχω κάνει στο Cr..te fer...y ce...r. Ηρακλείο, Κρήτης. Νομίζω ότι δεν επιτρέπεται εδώ να γράψω όλο όνομα της κλινικής.

 

 

 

 

 

 

 

Καλημέρα. Δηλαδη υπάρχουν 2  διαδικασιες που γίνονται για το  prp? Όταν λες επεξεργασια μπορείς να μας γράψεις κάτι ακόμη ή που να το διαβάσουμε; Εγω ενδιαφέρομαι για prp ενδομητρίου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/3/2021 at 3:53 ΜΜ, anoulious είπε:

Καλημέρα. Δηλαδη υπάρχουν 2  διαδικασιες που γίνονται για το  prp? Όταν λες επεξεργασια μπορείς να μας γράψεις κάτι ακόμη ή που να το διαβάσουμε; Εγω ενδιαφέρομαι για prp ενδομητρίου. 

Δεν θα τόλεγα ότι υπάρχει 2 διαδικασίες. Απλά υπάρχει 1 τρόπος, που χρησιμοποιούνται για αισθητικούς λόγους και 2 τρόπος, για γιατρούς.

Πρώτος:  μετά από επεξεργασία αίμα απλά χωρίζει στα τμήματα.

Δεύτερες: μετά από επεξεργασία αίμα και χωρίζεται και εμπλουτίζεται.εδω γίνεται πλάσμα πιο καθαρό και πιο δηνατο. Αυτή διαδικασία δεν γίνεται με απλό φυγοκεντρητι , γίνεται με άλλο μηχάνημα. Και πολύ ποιο ακριβό.Για αυτό και δεν κοστίζει φτηνά. Όλο αυτό που σας έγραψα μου εξήγησε γιατρός, εκεί που έκανα θεραπεία.Για  θέμα επεξεργασίας , μπορείτε εύκολα να διαπιστώσετε απλά ρωτώντας γιατρό προς θα κάνει πλάσμα ,που θα χρησιμοποιηθεί στην θεραπεία ( χωρίς να πείτε ότι κάτι ξέρετε).αν θα σας πει μόνο φυγοκεντρητι η θα σας πει και για εμπλουτισμό αίματος.

Στο ίντερνετ όσο έχω διαβάσει για πρπ θεραπεία χρησιμοποιείτε πιο πολύ 1 μεθόδους ( στην αισθητική όντως δουλεύει και πολύ καλά μάλιστα)

Στα γιατρικό κομμάτι θέλει περισσότερο δύναμη πλάσμα.καπιες μήνες πριν έχω διαβάσει ένα καινούργιο έρευνα για αυτή θεραπεία ( στα αγγλικά) αν θα βρω να σας γράψω που θα μπορείτε να βρείτε.

Δεν είμαι γιατρός,αυτά που ξέρω είναι από ότι έχω ακούσει από γιατρό που έχω κάνει θεραπεία,από συζήτηση με μια φίλη μου ( που έχει κάνει και αυτή θεραπεία ),από ότι έχω διαβάσει στο ίντερνετ.

 

 

 

Και όταν γράφω επεξεργασία αίματος, εννοώ σε πρώτη περίπτωση φυγοκεντρητι σε δεύτερη δεν ξέρω ακριβώς, αλλά κατάλαβα ότι είναι άλλο μηχάνημα, που ξεχωρίζει τμήματα αίματος ,και εμπλουτίζει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , pelagia 88 είπε:

Δεν θα τόλεγα ότι υπάρχει 2 διαδικασίες. Απλά υπάρχει 1 τρόπος, που χρησιμοποιούνται για αισθητικούς λόγους και 2 τρόπος, για γιατρούς.

Πρώτος:  μετά από επεξεργασία αίμα απλά χωρίζει στα τμήματα.

Δεύτερες: μετά από επεξεργασία αίμα και χωρίζεται και εμπλουτίζεται.εδω γίνεται πλάσμα πιο καθαρό και πιο δηνατο. Αυτή διαδικασία δεν γίνεται με απλό φυγοκεντρητι , γίνεται με άλλο μηχάνημα. Και πολύ ποιο ακριβό.Για αυτό και δεν κοστίζει φτηνά. Όλο αυτό που σας έγραψα μου εξήγησε γιατρός, εκεί που έκανα θεραπεία.Για  θέμα επεξεργασίας , μπορείτε εύκολα να διαπιστώσετε απλά ρωτώντας γιατρό προς θα κάνει πλάσμα ,που θα χρησιμοποιηθεί στην θεραπεία ( χωρίς να πείτε ότι κάτι ξέρετε).αν θα σας πει μόνο φυγοκεντρητι η θα σας πει και για εμπλουτισμό αίματος.

Στο ίντερνετ όσο έχω διαβάσει για πρπ θεραπεία χρησιμοποιείτε πιο πολύ 1 μεθόδους ( στην αισθητική όντως δουλεύει και πολύ καλά μάλιστα)

Στα γιατρικό κομμάτι θέλει περισσότερο δύναμη πλάσμα.καπιες μήνες πριν έχω διαβάσει ένα καινούργιο έρευνα για αυτή θεραπεία ( στα αγγλικά) αν θα βρω να σας γράψω που θα μπορείτε να βρείτε.

Δεν είμαι γιατρός,αυτά που ξέρω είναι από ότι έχω ακούσει από γιατρό που έχω κάνει θεραπεία,από συζήτηση με μια φίλη μου ( που έχει κάνει και αυτή θεραπεία ),από ότι έχω διαβάσει στο ίντερνετ.

 

 

 

Και όταν γράφω επεξεργασία αίματος, εννοώ σε πρώτη περίπτωση φυγοκεντρητι σε δεύτερη δεν ξέρω ακριβώς, αλλά κατάλαβα ότι είναι άλλο μηχάνημα, που ξεχωρίζει τμήματα αίματος ,και εμπλουτίζει.

Ευχαριστουμε πολυ.Δηλαδη στα prp για γυναικολογικους λογους δυστυχως χρησιμοποιουν και το prp με απλη φυγοκεντριση.Διαβαζα και εγω για μια εταιρεια Bioh...που ελεγε εμπλουτισμενο αν θυμαμαι καλα καο αναρωτηθηκα.Καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Καντι είπε:

Εγω παντως που εκανα μου ειχε πει οτι θα βάλουμε πλάσμα.

Νομιζω οτι σε όλες τις περιπτώσεις είναι πλάσμα. Τα αρχικά του Prp είναι platelet rich plasma. Αιμοπεταλια πλουσια σε πλάσμα;... Μάλλον πλάσμα πλούσιο σε αιμοπεταλια.. Υποθέσεις κάνω από τη μετάφραση... Το θέμα είναι ότι μάλλον υπαρχει διαφορά στη διαδικασία 

Να ρωτήσω λιγο με αφορμή εσενα Καντι, που αν θυμάμαι καλά έκανες το prp ενδομητρίου στον προηγουμενο της εμβρυομεταφορας κύκλο, οι κοπελες που έκαναν prp ενδομητρίου ποτέ το έκαναν; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
On 19/3/2020 at 10:50 ΠΜ, CATHRINE είπε:

Kαλημέρα   και πάλι , δεν ξέρω αν δημοσιεύτηκε η ερώτηση μου η όντως δεν υπάρχει καμία κοπέλα να γνωρίζει για την αναζωογόνηση ωοθηκών .

Καλησπέρα, 

Η δημοσίευση σου έχει ένα χρόνο, κ επειδή με ενδιαφέρει να μάθω κ γω, 

Έχεις κάνει κάτι; είχες κάποια ευχάριστη εξέλιξη; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χθες πήγα σε ένα γιατρο και μιλήσαμε για το prp, μού είπε ότι είναι σε πειρατικό στάδιο, οπότε δε ξέρουν ποιες είναι οι παρενέργειες που θα έχουν μετέπειτα όσες προχωρήσουν στη μέθοδο αυτή.. Είμαι 29 χρόνων και θα ήθελα μέσα στο επόμενο διάστημα να κάνω προσπάθεια για παιδί. Οι επιλογές μου είναι prp ή δωρεά, η αμη για την ηλικία μου ειναι πολύ χαμηλή 0.12 λέτε αν κάνω προσπάθεια με prp να τα έχω κάποια αποτελέσματα; εσας(που σκοπεύετε να κάνετε) πόσο είναι η αμη σας; 

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2021 at 10:43 ΜΜ, Iona είπε:

Καλησπέρα! Χθες πήγα σε ένα γιατρο και μιλήσαμε για το prp, μού είπε ότι είναι σε πειρατικό στάδιο, οπότε δε ξέρουν ποιες είναι οι παρενέργειες που θα έχουν μετέπειτα όσες προχωρήσουν στη μέθοδο αυτή.. Είμαι 29 χρόνων και θα ήθελα μέσα στο επόμενο διάστημα να κάνω προσπάθεια για παιδί. Οι επιλογές μου είναι prp ή δωρεά, η αμη για την ηλικία μου ειναι πολύ χαμηλή 0.12 λέτε αν κάνω προσπάθεια με prp να τα έχω κάποια αποτελέσματα; εσας(που σκοπεύετε να κάνετε) πόσο είναι η αμη σας; 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! 

Ελπίζω να είσαι καλά! 

Έχεις πολύ χαμηλή αμη για την ηλικία σου, μήπως να την ξανά κοιτάξεις! 

Όπως κ να έχει όμως είσαι μικρή κ έστω τα ελάχιστα απόθεμα σου σε ωάρια θα είναι καλά! 

Εγώ είμαι 43 κεχω αμη 1,24 έκανα 2 εξωσωματικές αλλά δεν προέκυψε εγκυμοσύνη με 3 ωάρια που μάζεψα. 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!!!καλή επιτυχία σε όλες!!!!

@Malntalia που την έκανες???με φυσικο κυκλο ησουν η με διέγερση???οπότε μπορει να γίνει ταυτόχρονα με ωοληψια ε????σε εχω βομβαρδίσει με ερωτήσεις...αλλα ειναι εύκολο να μου πεις και το κόστος???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...