Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Χαίρομαι πάρα πολύ για τα όμορφα νέα σας!! Όλα πάνε πολύ καλά λοιπόν κι αυτό μου έφτιαξε την διάθεση σήμερα που μπήκα να σας διαβάσω!!!! @MumMaria πωω πολύ σοκαριστικο πρέπει να ήταν... Εγω ευτυχώς την τελευταία φορά βρέθηκα απλά στο κρεβατι απ όπου και πήγα να σηκωθώ ταβλα ήμουν τυχερή και εννοείται φοβάμαι λίγο να βγω έξω. όπως το είπες με κράκερ και πορτοκαλαδα μόνο έξω! Εμένα κορίτσια αυτές τις μέρες με έχουν πιάσει τα ψυχολογικά μου... Νιώθω πολύ ευάλωτη και ευερεθιστη! Καταρχήν τα συμπτώματα καλά κρατούν (όλο εμετούς έχω) και έχω και αρκετή δουλίτσα (κάνω συνεδρίες μέσω  Skype είμαι ψυχολόγος) και έχω πιεστεί λίγο παραπάνω! Κάποια κοπέλα το έλεγε και το διάβασα ότι περίμενε αλλιώς την εγκυμοσύνη της... Ναι... Σε καταλαβαίνω πολύ! Κι εγώ!! Μου έχει πέσει πολύ βαρύ όλο αυτό με το ιό και την δουλειά που δεν πάω από κοντά μεν αλλά δουλεύω και κουράζομαι πολύ και δεν πάει και καλά και δεν πληρώνομαι γιατί προφανώς όλα έχουν πάει πίσω για όλους.... Επίσης δεν βλέπω τους φίλους μου όπως θα ήθελα όλον αυτόν τον καιρό... Γιατί έτυχε και δούλευαν όλοι... Και αυτοί είναι χαλαροί κι εγώ ψιλόυστερικη. Επιπλέον δεν κάνω τις δουλειές στο σπίτι όπως θέλω γιατί έχω αυτές τις συσπασουλες όλη την ώρα... Και τα βλέπω όλα άνω κάτω και τρελαίνομαι... Εμένα οι ορμόνες σε αυτά με έχουν χτυπήσει... Ούτε κλάματα έχω ούτε μεταπτώσεις έντονες... Αλλά σε όλα αυτά που σας είπα... Βέβαια θα σας πω και κάτι άλλο. Χθες με είδε μια συναδελφος και μου είπε ότι δεν φαίνεται η κοιλιά μου καν και στεναχωρηθηκα (δεν ξέρω γιατί)... Το σκεφτόμουν όλη μέρα. Και μετά μου είπε ελπίζω να μην γίνεις ευαίσθητη όταν γεννήσεις και δικαιολογείς συνέχεια τους γονείς (ασχολούμαι με παιδιά και κάνω συμβουλευτικες στους γονείς τους) και δεν μου άρεσε καθόλου... Γενικα στο περιβάλλον μου δεν έχω άλλες μαμάδες και νιώθω περίεργα (30 είμαι δεν είμαι και μωρό). Αυτά τα άπειρα από μένα... Θα ήθελα να σας γράφω πιο συχνά αλλά ντρέπομαι και λίγο να τα λέω όλα αυτά! Έχω μάθει στην ζωή μου λόγω επαγγέλματος να στηρίζω και αυτήν την περίοδο είμαι σε τελείως άλλη φάση... Όση στήριξη κι αν παίρνω από τον άντρα μου (που είναι πάρα πολλή) δεν μου φτάνει ρε κορίτσια!! Και η μαμά μου και η πεθερά μου είναι πολύ καλές αλλά δεν τις βλέπω συχνά λογω ιού! Αχ σταματάω... 

Γεια σου κοπέλα μου !με κάλυψε απόλυτα η Μαρία !πιστεψε με  ολοι σε καταλαβαίνουμε σ αυτό το φορουμ και είμαστε εδώ να στηρίζουμε η μια την άλλη !Να μιλάς πιο συχνά ,εάν πιστεύεις ότι σε βοηθάει !Τα συμπτώματα σε λίγο καιρό θα σταματήσουν ,,κανε υπομονη και γεμισε τον ελάχιστο χρόνο σου με όνειρα !!

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου!!!!να κ μια συνάδελφος!!!κι εγώ ψυχολογος είμαι , κάνω συνεδρίες κ  ασχολουμαι κ με παιδιά με ειδικές ανάγκες.το ότι είναι το επάγγελμα σου αυτό,δεν σημαίνει ότι τα προσωπικά μας ζητηματα μπορούμε πάντα να τα λύνουμε μόνες μας κ πάντα ψύχραιμα κ σωστά.καλα κάνεις κ τα μοιράζεσαι όλα αυτά στην ομάδα μας.το έχει αποδείξει ότι δεν είμαστε μόνο στα καλά αλλά κ στα δύσκολα.κ να μην ντρέπεσαι.σου εγγυώμαι ότι δεν υπάρχει εγκυουλα.που να μην έχει σκεφτεί ο,τι σκέφτεσαι εσύ κάποια στιγμή στην εγκυμοσύνη της.επισης θα σου πω πως ναι,υπάρχει περιπτώση να αλλάξεις κ να βλέπεις τα πράγματα κ με μια άλλη οπτική ,αυτή του γονιού ,αλλά δεν το θεωρώ απαραίτητα κακό.ισα ίσα πλάι στην ταυτότητα του επαγγελματία,συντρόφου,συζύγου,φίλου,κόρης,αδελφής,θα μπει κ αυτό του γονιού γιατί ολοι οι άνθρωποι δεν είμαστε μόνο ένα πράγμα κ αυτό μας καθορίζει.οσον αφορά την κοιλίτσα,το έχω ξαναπεί εμένα στον γιο μου φάνηκε αλλά.πεταχτηκε για τα καλά τρίτο τρίμηνο,ε κ τι με αυτό;;;με έκανε λιγότερο έγκυο,όλα πήγαν άψογα κ γέννησα 4 κιλα αγόρι!μην ανησυχείς για τίποτα..αλλά κ να ανησυχείς για κάτι ακόμα κ χωρίς να έχει βάση βρε αδελφε,φυσιολογικό είναι..ας μην ξεχνάμε ότι εκτός από τις ορμόνες που μας κατακλύζουν κ μας κάνουν ευάλωτες,ζούμε κ μια κατάσταση πρωτόγνωρη με τον ιό που όσο να ναι κ αυτό μας αγχωνει έστω κ υποσυνείδητα.

Πω πω χαίρομαι πολύ με τα λόγια σου πραγματικά! Δυσκολεύομαι πολύ με την δουλειά! Δεν μου αρέσει μέσω Skype! Δεν πάει καλά.... Το μόνο ευχάριστο είναι που χαίρονται τα μικρά που θα κάνω κι εγώ μωρο! Αυτό είναι τέλειο!!! Τι ξέρω ότι δεν είναι το ίδιο με την ζωή μας ή δουλειά αλλά τωρα το νιώθω πολύ έντονα... Σαν να περίμεναν όλοι από μένα να το περάσω αλλιώς... Πιο δυνατή! Βέβαια το ξέρω ότι κατά βάθος δικέςου είναι οι προσδοκίες αλλά νταξει... Ετσι νομίζω ότι το λαμβάνω απ έξω...

Σ ευχαριστώ πολύ!! Εσύ τι κάνεις με την δουλειά?? Έχεις σταματήσει λόγω κρεβατιού? 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria σ΄'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, θα σε ενημερώσω για το πινακάκι! :)  @demifilol ευχαριστώ πολύυυυ! αντε να δουμε!

@Argyroula όντως δεν είσαι μόνη ουτε η μόνη που νιώθεις έτσι! εμείς παλεύαμε 2 χρόνια για παιδί και πανω που θα κάναμε εξωσωματική εμεινα έγκυος! όμως τα περναω πολύ δυσκολα και ψυχολογικά και σωματικά..όσο και να σκέφτομαι είμαι αχάριστη τόσο το ήθελα και τώρα γκρινιάζω για τις αναγούλες και κλαίω με το παραμικρό..αλλά δεν φταίμε εμείς, άτιμες είναι η ορμόνες! να χαρείς την εγκυμοσύνη σου όσο μπορείς και με όση δύναμη έχεις..δεν χρειάζεται όλη μερα να σαι μεσα στην τρελή χαρά..το σώμα σου αλλάζει, η ζωη σου αλλάζει, δεν είναι και λίγο...και εγω δουλεύω απο το σπιτί, όχι λογω του ιου απο πάντα δουλευα και ειναι πολύ δυσκολο..σε καταλαβαίνω απόλυτα! Θα δεις με τον καιρό όλα θα ηρεμήσουν..όλες μου οι φίλες με παρηγορούν με αυτό οτι στον 4ο όλα χαλαρώνουν και νιώθεις την ομορφιά της εγκυμοσύνης!

Να μας γράφεις πιο συχνα...

  • Μου αρέσει 2

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσι μου σε αυτήν την ομαδουλα έχουμε βγάλει όλες τα εσωψυχα μας.Μπορεις μα επικοινωνήσεις γιατί όλες οι κοπέλες εδώ έχουμε ίδια συναισθήματα και βιώνουμε ακριβώς τα ίδια πράγματα.Ημουν και εγωω μια από τις κοπέλες που δεν περίμεναν έτσι την εγκυμοσύνη τους αλλά νομίζω κ όλες μας αλλιώς το φανταζόμασταν έτυχε να μας έρθει το θαύμα αυτή τη περίοδο δε πειράζει όμως εμείς θα γίνουμε πιο δυνατές μέσα από όλο αυτό.Θα πιστέψουμε σε εμάς και στα μωράκια μας.Για τη κοιλίτσα μη σε νοιάζει είναι στον οργανισμό.Μια φίλη μου είναι 1-2 βδομάδες πιο πολύ από εμένα και δεν φαίνεται τίποτα τα ίδια της λένε ότι έχει αδυνατίσει κ έχει μείνει μισή λόγω εμετών μάλλον.Εμενα πάλι τελευταία φαίνεται σαν να είμαι πολύ παραπάνω τι να πω του οργανισμού και της ανατομίας είναι

Σ ευχαριστώ πολύ!! Αυτό με την κοιλια το πήρα πολύ προσωπικά χάχα... Δνε ξέρω γιατί... Εγω την βλέπω μάλλον γι αυτό! 

  • Λυπημένη/-ος 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Argyroula καλησπέρα !!!

δε ξερεις ποσό σε νιώθω..κ για το σπίτι κ για τη δουλειά κ για το καθάρισμα κτλ κτλ..

οσον αγορά το αν έχεις κοιλιά η όχι να μη σκας καθόλου..εγώ μέχρι πριν 6 μέρες δε φαινόταν τίποτα κ έλεγα «Μα δε φαίνομαι καν ότι είμαι έγκυος κτλ»..ξαφνικα όμως κάτι φάνηκε..αν δε ξέρει κάποιος για την εγκυμοσύνη μου απλά θα πιστέψει ότι έφαγα παραπάνω η ότι έχω θέμα με το εντερακι μου..κ εκεί που περίμενα να χαρώ ξαφνικα με έπιασε το «κ τώρα το σώμα μου αλλάζει,κ πως θα γίνω;θα επανέλθω;θα ξαναμπώ στα ρούχα μου;κτλ κτλ»..αλλά σκέψη ήταν κ πέρασε..μη δίνεις την ίδια αξία σε κάθε σκέψη σου..δεν έχουν όλες την ίδια βάση..

τωρα για το ότι δεν έχεις καμία άλλη εγκυουλα στο περιβάλλον σου..δε χάνεις κ κάτι!!η καθεμία έχει άλλες προτεραιότητες κ αντιμετωπίζει αλλιώς την εγκυμοσύνη ..κάποιες ανοίγονται όλη μέρα με κρέμες για να μη δουν ούτε ραγαδα ή μετράνε κ το μπιζέλι του αρακά που θα φάνε γιατί θέλουν να είναι υπέρ φιτ , άλλες έχουν ήδη κάνει διατριβή στον θηλασμό κ δε ξέρω κ γω τι άλλο κ προσπαθούν να σε «μυήσουν» ενώ Εσυ ρε παιδί μου μπορεί να θες να είσαι πιο χαλαρή.αλλες πάλι με το που θα κανείς μια εξεταση θα αρχίσουν να σε ρωτάνε λεπτομέρειες κ να συγκρίνουν το εμβρυακι σου με ρο δικό τους..Α υπάρχει κ η κατηγορία που ο,τι δυσκολία κ να έχεις Εσυ στην εγκυμοσύνη αυτές είχαν πιο πολλες..θέλω να σου πω ότι δε σου χρειάζεται μια εγκυουλα στο περιβάλλον σου..είμαστε εδώ στο φόρουμ τόσες νορμαλ μαζεμένες κ διαθέσιμες..για οποίες απορίες έχεις μπορεί να σου τις λύσει κ ο γιατρός σου..πλασε με τις συνθήκες που έχεις ,την πιο ιδανική εγκυμοσύνη για σένα κ μην ακούς κανέναν..

για τη δουλειά κ το οικονομικό ,πολύ σε νιώθω καθότι είμαι ελευθερη επαγγελματίας κ γω.ειναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να μη το πολύ σκέφτεσαι..θα έρθουν καλύτερες μέρες..θα πάνε καλύτερα τα πράγματα,για όλους ..σιγά σιγά θα κινηθεί η οικονομία..οι περισσότεροι ζορίζονται αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα χάσουμε την αισιοδοξία μας.κατι θα γίνει, κ με ελάχιστα θα περάσουμε..

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofaki_88 είπε:

@MumMaria σ΄'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, θα σε ενημερώσω για το πινακάκι! :)  @demifilol ευχαριστώ πολύυυυ! αντε να δουμε!

@Argyroula όντως δεν είσαι μόνη ουτε η μόνη που νιώθεις έτσι! εμείς παλεύαμε 2 χρόνια για παιδί και πανω που θα κάναμε εξωσωματική εμεινα έγκυος! όμως τα περναω πολύ δυσκολα και ψυχολογικά και σωματικά..όσο και να σκέφτομαι είμαι αχάριστη τόσο το ήθελα και τώρα γκρινιάζω για τις αναγούλες και κλαίω με το παραμικρό..αλλά δεν φταίμε εμείς, άτιμες είναι η ορμόνες! να χαρείς την εγκυμοσύνη σου όσο μπορείς και με όση δύναμη έχεις..δεν χρειάζεται όλη μερα να σαι μεσα στην τρελή χαρά..το σώμα σου αλλάζει, η ζωη σου αλλάζει, δεν είναι και λίγο...και εγω δουλεύω απο το σπιτί, όχι λογω του ιου απο πάντα δουλευα και ειναι πολύ δυσκολο..σε καταλαβαίνω απόλυτα! Θα δεις με τον καιρό όλα θα ηρεμήσουν..όλες μου οι φίλες με παρηγορούν με αυτό οτι στον 4ο όλα χαλαρώνουν και νιώθεις την ομορφιά της εγκυμοσύνης!

Να μας γράφεις πιο συχνα...

Αχχχ... Σας απαντάω και νιώθω πολύ καλύτερα πραγματικά! Κι εγώ ενοχές για την γκρίνια μου έχω πολλές... Και νομίζω ότι με θεωρούν όλοι υπερβολική σε όλα... Και μου την δίνει αυτό πολύ... Οποτε και πάλι καταλήγω ότι θα στέλνω πιο συχνά!! :)

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Αχχχ... Σας απαντάω και νιώθω πολύ καλύτερα πραγματικά! Κι εγώ ενοχές για την γκρίνια μου έχω πολλές... Και νομίζω ότι με θεωρούν όλοι υπερβολική σε όλα... Και μου την δίνει αυτό πολύ... Οποτε και πάλι καταλήγω ότι θα στέλνω πιο συχνά!! :)

και εγω δεν γράφω συχνά στα κορίτσια αλλά κακώς..γιατί αυτη η ομάδα πραγματικά σε ανεβάζει! :) επίσης όντως το @Sousamaki έχει απόλυτο δικιο, μάλλον πιο πολύ θα σε αγχώσει να έχεις κοπέλα έγκυο στον περίγυρο..εγω το έχω πει σε 2 άτομα μόνο γιατί θέλω να γλυτώσω τις ανούσιες συμβουλές! η γιατρός μου τις δίνει μια χαρά! :) επίσης εκεί που κατέληξα εγω είναι οτι όλοι μας αγαπάνε και ανυσηχούν για μας αλλά δυσκολα να μας καταλάβουν.. ενω εδω περνάμε πάνω κάτω όλες τα ίδια, είναι μια ανακούφιση!

  • Μου αρέσει 3

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

@Argyroula καλησπέρα !!!

δε ξερεις ποσό σε νιώθω..κ για το σπίτι κ για τη δουλειά κ για το καθάρισμα κτλ κτλ..

οσον αγορά το αν έχεις κοιλιά η όχι να μη σκας καθόλου..εγώ μέχρι πριν 6 μέρες δε φαινόταν τίποτα κ έλεγα «Μα δε φαίνομαι καν ότι είμαι έγκυος κτλ»..ξαφνικα όμως κάτι φάνηκε..αν δε ξέρει κάποιος για την εγκυμοσύνη μου απλά θα πιστέψει ότι έφαγα παραπάνω η ότι έχω θέμα με το εντερακι μου..κ εκεί που περίμενα να χαρώ ξαφνικα με έπιασε το «κ τώρα το σώμα μου αλλάζει,κ πως θα γίνω;θα επανέλθω;θα ξαναμπώ στα ρούχα μου;κτλ κτλ»..αλλά σκέψη ήταν κ πέρασε..μη δίνεις την ίδια αξία σε κάθε σκέψη σου..δεν έχουν όλες την ίδια βάση..

τωρα για το ότι δεν έχεις καμία άλλη εγκυουλα στο περιβάλλον σου..δε χάνεις κ κάτι!!η καθεμία έχει άλλες προτεραιότητες κ αντιμετωπίζει αλλιώς την εγκυμοσύνη ..κάποιες ανοίγονται όλη μέρα με κρέμες για να μη δουν ούτε ραγαδα ή μετράνε κ το μπιζέλι του αρακά που θα φάνε γιατί θέλουν να είναι υπέρ φιτ , άλλες έχουν ήδη κάνει διατριβή στον θηλασμό κ δε ξέρω κ γω τι άλλο κ προσπαθούν να σε «μυήσουν» ενώ Εσυ ρε παιδί μου μπορεί να θες να είσαι πιο χαλαρή.αλλες πάλι με το που θα κανείς μια εξεταση θα αρχίσουν να σε ρωτάνε λεπτομέρειες κ να συγκρίνουν το εμβρυακι σου με ρο δικό τους..Α υπάρχει κ η κατηγορία που ο,τι δυσκολία κ να έχεις Εσυ στην εγκυμοσύνη αυτές είχαν πιο πολλες..θέλω να σου πω ότι δε σου χρειάζεται μια εγκυουλα στο περιβάλλον σου..είμαστε εδώ στο φόρουμ τόσες νορμαλ μαζεμένες κ διαθέσιμες..για οποίες απορίες έχεις μπορεί να σου τις λύσει κ ο γιατρός σου..πλασε με τις συνθήκες που έχεις ,την πιο ιδανική εγκυμοσύνη για σένα κ μην ακούς κανέναν..

για τη δουλειά κ το οικονομικό ,πολύ σε νιώθω καθότι είμαι ελευθερη επαγγελματίας κ γω.ειναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να μη το πολύ σκέφτεσαι..θα έρθουν καλύτερες μέρες..θα πάνε καλύτερα τα πράγματα,για όλους ..σιγά σιγά θα κινηθεί η οικονομία..οι περισσότεροι ζορίζονται αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα χάσουμε την αισιοδοξία μας.κατι θα γίνει, κ με ελάχιστα θα περάσουμε..

 

 

Πολύ χαίρομαι που μοιραζόμαστε τις ίδιες ανησυχίες!!! Μου την δίνει όλο αυτό που λες με την καθεμία να λέει το δικό της...νομιζω δεν είμαι έτσι σαν άνθρωπος και δεν είχα και ιδιαίτερα τέτοια θεματα στο παρελθόν! Τώρα νιώθω πολύ ευάλωτη στις κουβέντες των άλλων... Μόνο η μαμά μου και ο άντρας μου κάθονται  και με  ακούνε ο, τι κι αν λεω... Αλλά νομίζω ότι απλά κάνουν υπομονή... Χάχα δεν είμαι σίγουρη ότι ε καταλαβαίνουν. Ο άντρας μου βέβαια όταν με βλέπει να κάνω εμετό σαν τρελή κατάλαβαινει ότι δεν υπερβάλω... 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Πολύ χαίρομαι που μοιραζόμαστε τις ίδιες ανησυχίες!!! Μου την δίνει όλο αυτό που λες με την καθεμία να λέει το δικό της...νομιζω δεν είμαι έτσι σαν άνθρωπος και δεν είχα και ιδιαίτερα τέτοια θεματα στο παρελθόν! Τώρα νιώθω πολύ ευάλωτη στις κουβέντες των άλλων... Μόνο η μαμά μου και ο άντρας μου κάθονται  και με  ακούνε ο, τι κι αν λεω... Αλλά νομίζω ότι απλά κάνουν υπομονή... Χάχα δεν είμαι σίγουρη ότι ε καταλαβαίνουν. Ο άντρας μου βέβαια όταν με βλέπει να κάνω εμετό σαν τρελή κατάλαβαινει ότι δεν υπερβάλω... 

Μόνο εσυ ξέρεις τι περνάς κορίτσι μου κ αυτοι που σε νοιάζονται,απλά συμπάσχουν !!ολες αυτές οι σκέψεις ,οι τύψεις ,η αχαριστία ,είναι μέσα στο πλαίσιο της κύησης !!εγω δεν με αναγνωρίζω μερικες φορές !να χαίρεσαι που έχεις ανθρώπους δίπλα σου και Ασε τους υπόλοιπους !να στέλνεις φυσικά Οποτε θελεις !

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Κορίτσια καλησπέρα!! Χαίρομαι πάρα πολύ για τα όμορφα νέα σας!! Όλα πάνε πολύ καλά λοιπόν κι αυτό μου έφτιαξε την διάθεση σήμερα που μπήκα να σας διαβάσω!!!! @MumMaria πωω πολύ σοκαριστικο πρέπει να ήταν... Εγω ευτυχώς την τελευταία φορά βρέθηκα απλά στο κρεβατι απ όπου και πήγα να σηκωθώ ταβλα ήμουν τυχερή και εννοείται φοβάμαι λίγο να βγω έξω. όπως το είπες με κράκερ και πορτοκαλαδα μόνο έξω! Εμένα κορίτσια αυτές τις μέρες με έχουν πιάσει τα ψυχολογικά μου... Νιώθω πολύ ευάλωτη και ευερεθιστη! Καταρχήν τα συμπτώματα καλά κρατούν (όλο εμετούς έχω) και έχω και αρκετή δουλίτσα (κάνω συνεδρίες μέσω  Skype είμαι ψυχολόγος) και έχω πιεστεί λίγο παραπάνω! Κάποια κοπέλα το έλεγε και το διάβασα ότι περίμενε αλλιώς την εγκυμοσύνη της... Ναι... Σε καταλαβαίνω πολύ! Κι εγώ!! Μου έχει πέσει πολύ βαρύ όλο αυτό με το ιό και την δουλειά που δεν πάω από κοντά μεν αλλά δουλεύω και κουράζομαι πολύ και δεν πάει και καλά και δεν πληρώνομαι γιατί προφανώς όλα έχουν πάει πίσω για όλους.... Επίσης δεν βλέπω τους φίλους μου όπως θα ήθελα όλον αυτόν τον καιρό... Γιατί έτυχε και δούλευαν όλοι... Και αυτοί είναι χαλαροί κι εγώ ψιλόυστερικη. Επιπλέον δεν κάνω τις δουλειές στο σπίτι όπως θέλω γιατί έχω αυτές τις συσπασουλες όλη την ώρα... Και τα βλέπω όλα άνω κάτω και τρελαίνομαι... Εμένα οι ορμόνες σε αυτά με έχουν χτυπήσει... Ούτε κλάματα έχω ούτε μεταπτώσεις έντονες... Αλλά σε όλα αυτά που σας είπα... Βέβαια θα σας πω και κάτι άλλο. Χθες με είδε μια συναδελφος και μου είπε ότι δεν φαίνεται η κοιλιά μου καν και στεναχωρηθηκα (δεν ξέρω γιατί)... Το σκεφτόμουν όλη μέρα. Και μετά μου είπε ελπίζω να μην γίνεις ευαίσθητη όταν γεννήσεις και δικαιολογείς συνέχεια τους γονείς (ασχολούμαι με παιδιά και κάνω συμβουλευτικες στους γονείς τους) και δεν μου άρεσε καθόλου... Γενικα στο περιβάλλον μου δεν έχω άλλες μαμάδες και νιώθω περίεργα (30 είμαι δεν είμαι και μωρό). Αυτά τα άπειρα από μένα... Θα ήθελα να σας γράφω πιο συχνά αλλά ντρέπομαι και λίγο να τα λέω όλα αυτά! Έχω μάθει στην ζωή μου λόγω επαγγέλματος να στηρίζω και αυτήν την περίοδο είμαι σε τελείως άλλη φάση... Όση στήριξη κι αν παίρνω από τον άντρα μου (που είναι πάρα πολλή) δεν μου φτάνει ρε κορίτσια!! Και η μαμά μου και η πεθερά μου είναι πολύ καλές αλλά δεν τις βλέπω συχνά λογω ιού! Αχ σταματάω... 

Κοριτσι μου καλησπερα και καλως μας ηρθες!!!! Καταρχην αρχιζω με το τελευταιο! Αυτη η ομαδα εδω ειναι και για να γκρινιαζουμε και για να ξεσπαμε! Δε θες αλλες εγκυες στον περιγυρο, ειμαστε εδω ολες μια και μια περιπτωσεις χαχαχα! Αλλη με εμετους, αλλη με νευρα, αλλη με αγχη αλλη με ολα μαζι!!!

Καταρχην εγω ειμαι μαθηματικος στο πανεπιστημιο και ενω λατρευα να κανω μαθημα, να μπαινω στο αμφιθεατρο και να δινω ενεργεια, να βλεπω τα προσωπακια αλλωτε σαν χαμενα (το πιο συνηθες χχαχαχα) και μετα να φωτιζονται αν καταλαβαιναν, να ρωταω αποριες κτλ ξαφνικα ειμαι με μια καμερα και γυριζω βιντεο και τα ανεβαζω στο ιντερνετ...Αυτο μαθημα δε το λες...Ειχα κι εγω φανταστει να πξγαινω με τα ανοιξιατικα μου ρουχαλακια στη σχολη, να μου λενε ολοι αααα τι ωραια κοιλια χαχαχα! Αργυρουλα μου ολες ετσι ειμαστε, ξενερωμενες με ολο αυτο...Και δεν ειναι κακο να γκρινιαζεις, ισα ισα ξεσπας! Και εμεις σε καταλαβαινουμε και να μας τα λες!

Επισης με την κοιλια που ειπες! Καταρχην εμενα λιγο τωρα φανηκε αποτομα, οποτε δεν ξερεις τι θα γινει στο δικο σου σωμα! Δευτερον, για να δεις εδω ορμονη καγκελο! Εδειξα σε μια φιλη τον υπερηχο και ειπε οτι το μωρο μοιαζει με τον κασπερ (που οντως μοιαζει χαχαχα) και εγω νευριασα και στεναψωρεθηκα που ειπαν το παιδι κασπερ!!!! Το Πασχα εκλαιγα με μαυρο δακρυ επειδη ειδα μια διαφημιση για αρνι στο φουρνο και λυπηθηκα τα σφαγμενα αρνια, που καθε χρονο χλαπακιαζω αλλα φετος τα λυπηθηκα!

Λοιπον, εδω σε αυτη τηνομαδα δεν εισαι ψυχολογος που στηριζεις, εισαι μια γλυκια εγκυουλα που θελει φροντιδα και ειμαστε ολες εδω να σου τη δωσουμε!!!!

41 minutes ago, demifilol said:

@Υβόννηπολυ χαρηκα με τα αποτελέσματα σου αν κ περίμενα ότι θα είναι καλα !Να ηρεμήσεις τωρα και ναι μπορείς να φας κ κάτι άλλο που Σαρεσει !!

Κοριτσακι μου το ηξερα θα χαρεις και σε ευχαριστω για ολα-ξερεις εσυ!!! Κυριακη θα φαμε κατι ειπαμε πιο εξω απο το στρατιωτικο νομο διατροφης χιχιχιχιχιχιχι! Ο αντρας σου εμαθε τα ευχαριστα για τον υπερηχο; Γελαω τοσο με αυτα που λεγαμε χτες!!

Just now, Sofaki_88 said:

Καλησπέρα κορίτσια!! πωπω βλέπω πολύ ωραία νεα για όλες! σιγά σιγά θα συνηθίζουμε να ακούμε μόνο ευχάριστα!  :)@Υβόννη πολύ ωραία, τώρα θα ηρεμήσεις, είναι δύσκολο με το φαγητό να πρέπει συνέχεια να προσέχεις, τώρα θα σαι χαλαρή..

@MumMaria πωπω μόνο που το είπες και εγω τρόμαξα! ευτυχώς που είσαι καλά και δεν έχεις πονάκια, ευτυχώς ολα καλά! και εγω όταν δίνω αίμα επειδή έχω πολύ χαμηλό αιματοκρίτη πάντα τους λεω αφήστε με 5 λεπτά να κάτσω στην καρέκλα.. δεν θα πέφτουμε σαν τα κοτόπουλα για να τελειώνουν τη δουλειά τους..

κορίτσια και εγω έχω αυχενική την Παρασκευή, αντε να δουμε! πρώτα κάνω την αυχενική και μετα το αίμα σωστά; κορίτσια έχει καμια άλλη ίδιο συμπτωμα με μένα να νιώθει το στομάχι μεσα στα πνευμόνια; ώρες ωρες δεν μπορώ να αναπνεύσω! νομίζω οτι έχω φαγητό μεσα στα πνευμόνια μου και έτσι καταλήγω 2-3 φορές την μέρα να κάνω εμετο..αχ τι τραβάμε..

Κοριτσακι μου σε ευχαριστω πολυ!!! Καλη επιτυχια με την αυχενικη!!!!!!! Θα ειναι ολα τελεια!

Just now, Φραουλίνο said:

@MumMaria κορίτσι μου περαστικά σου!! Ευτυχώς όλα καλά τώρα, μήπως βρε κορίτσι μου στρεσαριστικες με την άλλη που δεν ήξερε που να βάλει τη βελόνα;; Η αδερφή μου το παθαίνει αυτό λίγο αφού κάνει ένεση και είναι ψυχολογικό.. Βέβαια και η ζέστη ριχνει6την πίεση στα τάρταρα!!

@Υβόννη μου μπράβο πολύ ωραία νέα!!! Άντε να φας και τίποτα που λαχταράς και δεν το έτρωγες από ενοχές.. Όλα μια χαρά!! Αλήθεια νούμερο δεν σου είπε για το ζάχαρο; Εγώ την Παρασκευή έχω ραντεβού με την ενδοκρινολογο να μου πεξ πως να κινηθώ προς το παρόν κάνω ότι έκανα γιατί έχω πάλι εξετάσεις την Πέμπτη και δεν θέλω να επηρεαστεί το αποτέλεσμα..

@Sofaki_88 ναι πρώτα τον υπέρηχο και μετά αίμα! Είχα ρωτήσει και εγώ μήπως γινόταν να κάνω το αίμα πριν για να έχω τα αποτελέσματα όταν κάνω τον υπέρηχο αλλά μου είπαν το θέλουν την ίδια στιγμή.. 

Φραουλινο μου δεν ειπε νουμερο αλλα θα παω να παρω τα αποτελεσματα σε καποια φαση να τα εχω και στο αρχειο μου! Εδω δε λενε πολλα ρε παιδι μου...Σου λενε μονο το πορισμα και αν ρωτησεις εσυ θα πουν! Δυστυχως δουλευα και δεν ειχα το κινητο οταν πηρε και μου αφησε απλα μηνυμα! Καλα κανεις να κανεις οτι εκανες, κι εγω ετσι να ξερουμε που βρισκομαστε!

14 minutes ago, MumMaria said:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,τώρα μια χαρά είμαι πάντως.περιμενω να βγούνε οι εξετάσεις κ βλέπουμε.:razz:

Ευχαριστώ Δεσποινάκι μου,ήπια χυμό κ έφαγα κ συνηλθα.μαλλον από την αφαγια.επισης ρε κορίτσια περπατούσα κ λαχανιαζα σε σημείο εξευτελιστική.μαλλον 3-4 μήνες σπίτι,σκουριασα λίγο..:?

Ξέρω κι εγώ;δεν τους ρώτησα..πάντως δεν πονάω κάπου..περαστικό ήταν,όλα καλά.τωρα θα πηγαίνω για αιματολογικές κ θα έχω μετα χυμό στο χερι;-)

Τέλεια που είσαι ήρεμη,μακάρι έτσι να συνεχισεις:-D

Ναι όντως αυτο που σου είπε η γιατρός σου ισχύει.πχ αν εγώ έτρωγα κάτι λιπαρό,τηγανητό,κάτι βαρύ τέλος πάντων για το ζάχαρο,μετά σηκώνουν κ για κάνα δεκάλεπτο έκανα καμία δουλειτσα στο σπίτι κ έστρωνε κατευθείαν αυτό ,να το ξέρεις αυτό γενικά σαν tip.επισης αν σου αρέσει να τρως ντομάτα,είναι εξισορροπιστης στο ζάχαρο.οχι ότι έχεις θέμα,αλλά για να νιώθεις εσύ καλύτερα με την διατροφή σου.;-)

Ειδες βρε Μαρακι τελικα το πιτογυρο ποσο αθωο ειναι; Εχει τη ντοματουλα του, οποτε τρως εκει και εξισορροπει χαχαχαχαχα! Ευχαριστω κοριτσακι μου για τα τιπς! Ολα ειναι καλα μεν αλλα οντως μου ειπε να εχω το νου μου, οποτε αυτο με τις δουλεις στο σπιτι μου εδωσε καλη ιδεα, γιατι δεν εινα παντα ευκολο να βγεις εξω!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας και από μένα κορίτσια..καλωσηρθαν οι καινούργιες κοπέλες εύχομαι κ όλα με το καλό..καλά αποτελέσματα σε όσες κοπέλες έχουν αυχενικες!!διαβάζω και τα σούπερ νέα με τα αποτελέσματα και να συνεχίσουν έτσι εύχομαι σε όλες τις κοπέλες.!!Μαρακι Περαστικά εύχομαι..δεν γραφω συχνά αλλά σας διαβάζω..βγαινω κιόλας έξω ξεχνιεμαι ασχολούμαι κ με άλλα πράγματα αλλά πάντα σας διαβάζω..

  • Μου αρέσει 6

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

βλέπω και ετοιμασιες γάμων με το καλό κορίτσια!!!να το χαρείτε όσο μπορείτε κ να περάσετε όσο πιο όμορφα γίνεται..

εγώ το έχω ρίξει κ στις δουλειές αλλά με προσοχή έχετε ξαναδεί σίδερομα στο κρεβάτι χαχαχα..

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou said:

βλέπω και ετοιμασιες γάμων με το καλό κορίτσια!!!να το χαρείτε όσο μπορείτε κ να περάσετε όσο πιο όμορφα γίνεται..

εγώ το έχω ρίξει κ στις δουλειές αλλά με προσοχή έχετε ξαναδεί σίδερομα στο κρεβάτι χαχαχα..

Ευακι μου πολυ χαιρομαι που σε νιωθω καπως κεφατη! Εγω δεν σιδερωνω τιποτα οποτε σε θαυμαζω και μονο που σιδερωνεις!!!! Αχ τι νοικοκυρα εχει ο αντρας σου!!!!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου θα σας τα πω !!Για να καταλάβετε ποσό τρελή είμαι!ας παρεξηγηθώ !!

Ολη μέρα το πρωί κοιτούσα ον-λάιν ότιδηποτε ξεκινάει με το βρεφικό-,,,και χαμογελούσα ,ονειρεύοντας!!

,από το μεσημέρι και μετά ,,,με έπιασε πόνος στο ηβικό οστό ,τσιμπηματάκια κάτω, στον κόλπο ,,,Και έλεγα μέσα μου για δυο ώρες περίπου :δημητρα αυτός είναι παραλογισμός ,φόβος ,δεν είναι κάτι σοβαρό κτλ!!περνουσε η ώρα ,προσευοχομουν,,,διάβαζα διαφορά ,καθησύχαζα κάπως,ανησυχούσα με αλλα !!
Εμ δεν άντεξα κορίτσια ,,πήρα τηλ την γιατρό μου πριν λίγο !!με καθησυχάσε για ακόμα μια φορά η γυναίκα ευτυχως !!ολα είναι από την μέση ,την ξάπλα ,Ότι εάν δούλευα /είχα απασχολημένο το μυαλό μου ,,δεν θα παρατηρούσα τίποτε !Μου είπε για ακόμη μια φορά ,,,ότι έχουμε κάνει τα παντα ,κ παίρνω αυτά που ήδη χρειάζονται !μου έδωσε μαγνήσιο για τα μυϊκά μου !Ηρεμησα κ είπα ότι δεν θα ξανασκεφτώ τίποτε άσχημο !(Αντε να δω πόσες μέρες θα το τηρήσω )

Αυτη ήταν η σχιζοφρένεια μου για σήμερα !!!

  • Μου αρέσει 4

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol said:

Κορίτσια μου θα σας τα πω !!Για να καταλάβετε ποσό τρελή είμαι!ας παρεξηγηθώ !!

Ολη μέρα το πρωί κοιτούσα ον-λάιν ότιδηποτε ξεκινάει με το βρεφικό-,,,και χαμογελούσα ,ονειρεύοντας!!

,από το μεσημέρι και μετά ,,,με έπιασε πόνος στο ηβικό οστό ,τσιμπηματάκια κάτω, στον κόλπο ,,,Και έλεγα μέσα μου για δυο ώρες περίπου :δημητρα αυτός είναι παραλογισμός ,φόβος ,δεν είναι κάτι σοβαρό κτλ!!περνουσε η ώρα ,προσευοχομουν,,,διάβαζα διαφορά ,καθησύχαζα κάπως,ανησυχούσα με αλλα !!
Εμ δεν άντεξα κορίτσια ,,πήρα τηλ την γιατρό μου πριν λίγο !!με καθησυχάσε για ακόμα μια φορά η γυναίκα ευτυχως !!ολα είναι από την μέση ,την ξάπλα ,Ότι εάν δούλευα /είχα απασχολημένο το μυαλό μου ,,δεν θα παρατηρούσα τίποτε !Μου είπε για ακόμη μια φορά ,,,ότι έχουμε κάνει τα παντα ,κ παίρνω αυτά που ήδη χρειάζονται !μου έδωσε μαγνήσιο για τα μυϊκά μου !Ηρεμησα κ είπα ότι δεν θα ξανασκεφτώ τίποτε άσχημο !(Αντε να δω πόσες μέρες θα το τηρήσω )

Αυτη ήταν η σχιζοφρένεια μου για σήμερα !!!

Αχ κοριτσακι μου εχεις χιλια δικια τωρα. Πολλες ωρες μεσα στη μερα και το μυαλο κανει συνειρμους!!! Δεν ξερω μηπως μπορεις να παρεις κανενα ανατομικο μαξιλαρι να βαζεις στη μεση, μπας και ειναι λιγο καλυτερα...

Καλα εκανες και πηρες τη γιατρο!!!! Απο το να εκανες σεναρια καταστροφης δε το συζητω!!!! Τί καλη μωρε, παλι σε βοηθησε και σου εδωσε θαρρος! Η ατιμη η ξαπλα φταιει αλλα ειπαμε, θα παρεις την εκδικηση σου στο βιντεο που ο μελλοντικος πατερας θα κλαιει με τον υπερηχο χιχιχχιιχι!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...