Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Ολες οι θυσιες για την κλωτσια του μωρου μου!!!Θα το πιω και αυτο το κρυο ποτηρι!

Ναι κανουμε κι εμεις ενα τελειο σορμπε φραουλα με στεβια!! Εχει εδω φραουλες απο το δασος που ειναι υπεροχες! Αλλα και με μελακι θα ειναι τελειο! Μιαμ!!

Ο άντρας μου βρήκε κάτι τέλεια μάνγκο βιολογικά για το παιδί (βλέπεις με μάνγκο κ παπαγια τον μεγαλώνουμε,τα τονίζω αυτά για να ξέρει η κόρη σου) κ λέω να κλέψω 2-3 κ να κάνω σορμπε μάνγκο γλυκοξινουτσικο θα είναι!!!τέλειες κ οι φράουλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Θα την ακούσεις την τσαουσα σου σε πολύ μια δυο βδομάδες,θα δεις!!!!χααχαχα!πω πω ενώ πέρσι το έζησα,σαν αίσθηση δεν υπάρχει,λες κ είναι η πρώτη φορά το νιώθω:x

Νόμιζα οτι την νιώθω αλλα Δ ξέρω εάν είναι  η Μπέμπα !εδω στη κλινική Δ μπορούσαν να την βρουν που είναι ,για να ακούσουν καρδιά !αλλα παντα βολεύεται σε ένα σημείο κ εκεί κάτι συνήθως Πάει να γίνει !!!εσενα όμως σε προειδοποίησε κανονικά !!!ΜΑΜΑΑΑΑ εδώ είμαι!!!!τελειο συναίσθημα !!!συγκινητικο και όντως απερίγραπτο !!

Καλημερα κορίτσια !!!ευχομαι να μην κλάψετε όταν νιώσετε την πρώτη κλωτσιά !!!(μόνο συγκίνηση )


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!16η εβδομάδα και εγώ στην 1η εγκυμοσύνη... Κάτι παράξενο ένιωσα χθες,αλλα λέω..μπα... έντερο παίζει να είναι...κοριτσάκι μαλλον κ εγω...Αλλα δεν εχω καταλάβει κάτι... Τι εννοούμε το έμβρυο κινείται; Στον υπέρηχο βλέπω χεράκια κ ποδαράκια να κουνιούνται, αλλα δεν βλέπω να γυρίζει πλατη, να αλλάζει δηλ θέση... επρεπε να γινεται κάτι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρούλα Γ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!16η εβδομάδα και εγώ στην 1η εγκυμοσύνη... Κάτι παράξενο ένιωσα χθες,αλλα λέω..μπα... έντερο παίζει να είναι...κοριτσάκι μαλλον κ εγω...Αλλα δεν εχω καταλάβει κάτι... Τι εννοούμε το έμβρυο κινείται; Στον υπέρηχο βλέπω χεράκια κ ποδαράκια να κουνιούνται, αλλα δεν βλέπω να γυρίζει πλατη, να αλλάζει δηλ θέση... επρεπε να γινεται κάτι τετοιο;

Καλημέρα !!!κ εμεις μπερδευόμαστε εάν είναι έντερο η μωρό !σιγα σιγά θα γίνει πιο έντονο κ θα σιγουρευτούμε !δεν κινείται όλη την ώρα το έμβρυο ,,αλλα μπορεί κ αλλάζει θέση Γτ ακόμα έχει χώρο !ο γιατρός παντα το βλέπει από την πλευρά που θέλει !ειτε από πάνω είτε από το πλάι !εμεις την τελευταία φορά την ξυπνήσαμε ,την βλέπαμε από το κεφάλι να ρίχνει μπουνιές !!!εαν κρατούσε περισσσοτερο ξ υπέρηχος σίγουρα θα γυρνούσε !!αλλα η γιατρός μ μ είπε ας μην την ταλαιπωρήσουμε άλλο !χαχαχά

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Έλα ρε και 3 κιλα μια χαρουλα είναι!!!δεν θα ζοριστεις κ πολύ,άκουσε εδώ την μάνα που 12 ώρες κοιλοπονουσε κ βγήκε ο μικρός με το χέρι του κολλημένο στο πρόσωπο του!!!θα με θυμηθείς τότε!!!χααχαχα

Κοριτσιααααα

Έτρωγα πατατοσαλάτα κρύα παγωμένη αλλά νοστιμότατη κ μόλις ένιωσα την μπουμπού!!!είμαι σχεδόν σίγουρη!!δεν ήταν έντερο,ήταν κάπως από το βάθος,τικ τικ!!!θα τρελαθωωωωωω

Καλημέρα κορίτσιαα!! Τι τέλεια νέα Μαράκι!! Τώρα θα ακούς τη μικρούλα και θα ηρεμείς, δεν θα έχεις ανάγκη τόσο τον υπέρηχο! Σαν πιο έμπειρη και δεύτερη εγκυμοσύνη πιστεύω το κατάλαβες πιο εύκολα! Εγω με σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου που όλη μέρα μου κάνει ήχους δε νομίζω να το ξεμπερδεψω πότε πρόκειται για το μωρό:-P συνήθως από 17 εβδομαδα και μετά το ακούμε ή και λίγο νωρίτερα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, rosy87 είπε:

Καλημέρα κορίτσιαα!! Τι τέλεια νέα Μαράκι!! Τώρα θα ακούς τη μικρούλα και θα ηρεμείς, δεν θα έχεις ανάγκη τόσο τον υπέρηχο! Σαν πιο έμπειρη και δεύτερη εγκυμοσύνη πιστεύω το κατάλαβες πιο εύκολα! Εγω με σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου που όλη μέρα μου κάνει ήχους δε νομίζω να το ξεμπερδεψω πότε πρόκειται για το μωρό:-P συνήθως από 17 εβδομαδα και μετά το ακούμε ή και λίγο νωρίτερα; 

Καλημέρα σε ολεςςς.Λενε @rosy87 ότι στη πρώτη εγκυμοσύνη αργείς λίγο να το ακούσεις μπορεί κ μέχρι την 20η 

Ας μετράμε μερουλες 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα σε ολεςςς.Λενε @rosy87 ότι στη πρώτη εγκυμοσύνη αργείς λίγο να το ακούσεις μπορεί κ μέχρι την 20η 

Ας μετράμε μερουλες 

Κατάλαβα... Οπότε έχω μέλλον ακόμα:) ας κάνουμε υπομονή!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Έλα ρε και 3 κιλα μια χαρουλα είναι!!!δεν θα ζοριστεις κ πολύ,άκουσε εδώ την μάνα που 12 ώρες κοιλοπονουσε κ βγήκε ο μικρός με το χέρι του κολλημένο στο πρόσωπο του!!!θα με θυμηθείς τότε!!!χααχαχα

Κοριτσιααααα

Έτρωγα πατατοσαλάτα κρύα παγωμένη αλλά νοστιμότατη κ μόλις ένιωσα την μπουμπού!!!είμαι σχεδόν σίγουρη!!δεν ήταν έντερο,ήταν κάπως από το βάθος,τικ τικ!!!θα τρελαθωωωωωω

Αααααααααααα:-D:grin: αλήθεια Μαράκι?? Τι υπέροχα νέα!! Ανυπομονώ κ εγώ γι αυτή τη στιγμή!! Τι ωραία!!!

Βρε λες?? Παγωμένη είπες ε??χιχιχιχι

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rosy87 είπε:

Κατάλαβα... Οπότε έχω μέλλον ακόμα:) ας κάνουμε υπομονή!!

Ποια βδομάδα εισαι κορίτσι μου; Συγγνώμη δε θυμάμαι.Εγω είμαι 16 και εγώ κάτι πήγα να ακούσω αλλά τίποτα ξεκάθαρο είναι περίεργο στη πρώτη εγκυμοσύνης λέω ας περιμένω να σιγουρευτώ αλλά θα είναι τέλεια μετά δε θα με νοιάζει όσο καιρός κ να περνάει μέχρι τον υπέρηχο


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου!!! Βλεπω ολες περιμενουμε την κλωτσια με χαρα! Αχ κοριτσια κι εγω ανυπομονω να σας πω, αλλα οπως λεει η @Gogo1994μας, ισως αργησει λιγο ακομη! Υπομονη κοριτσια μου!

@MumMariaΜαρακι σημερα πας για το νυχι αν θυμαμαι καλα. Να μας πεις νεα, ελπιζω να ξεμπερδεψεις τσακ μπαμ. Με τη ζαλαδα εισαι καλυτερα; Ελπιζω ναι!

@demifilolεδινε μπουνιες; Θα τρελαθωωωωωωω!!! Δηλαδη εβλεπες χερακια κανονικα!!! Νομιζω συντομα θα τη φας την κλωτσια σου, τη βλεπω δυναμικη τη μικρη!

 

Just now, VDPap said:

Αααααααααααα:-D:grin: αλήθεια Μαράκι?? Τι υπέροχα νέα!! Ανυπομονώ κ εγώ γι αυτή τη στιγμή!! Τι ωραία!!!

Βρε λες?? Παγωμένη είπες ε??χιχιχιχι

Κι εγω το σκεφτηκα χαχαχαχα! Κοριτσια κανονιστε να παθουμε κανενα λαιμο! Εγω ικανη ειμαι και παγακια να μασησω μπας και νιωσω καμια κλωτσια!!!

Just now, Gogo1994 said:

Ποια βδομάδα εισαι κορίτσι μου; Συγγνώμη δε θυμάμαι.Εγω είμαι 16 και εγώ κάτι πήγα να ακούσω αλλά τίποτα ξεκάθαρο είναι περίεργο στη πρώτη εγκυμοσύνης λέω ας περιμένω να σιγουρευτώ αλλά θα είναι τέλεια μετά δε θα με νοιάζει όσο καιρός κ να περνάει μέχρι τον υπέρηχο

Γωγουλα εσυ μαλλον εισαι κοντα!!! Αλλα ειναι τοσο μικρουλια που αντε να βγαλεις ακρη τί νιωθεις! Να δεις εσυ θα μας πεις νεα συντομα ετσι οπως τον κοβω τον μικρο!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!!! Βλεπω ολες περιμενουμε την κλωτσια με χαρα! Αχ κοριτσια κι εγω ανυπομονω να σας πω, αλλα οπως λεει η @Gogo1994μας, ισως αργησει λιγο ακομη! Υπομονη κοριτσια μου!

@MumMariaΜαρακι σημερα πας για το νυχι αν θυμαμαι καλα. Να μας πεις νεα, ελπιζω να ξεμπερδεψεις τσακ μπαμ. Με τη ζαλαδα εισαι καλυτερα; Ελπιζω ναι!

@demifilolεδινε μπουνιες; Θα τρελαθωωωωωωω!!! Δηλαδη εβλεπες χερακια κανονικα!!! Νομιζω συντομα θα τη φας την κλωτσια σου, τη βλεπω δυναμικη τη μικρη!

 

Κι εγω το σκεφτηκα χαχαχαχα! Κοριτσια κανονιστε να παθουμε κανενα λαιμο! Εγω ικανη ειμαι και παγακια να μασησω μπας και νιωσω καμια κλωτσια!!!

Γωγουλα εσυ μαλλον εισαι κοντα!!! Αλλα ειναι τοσο μικρουλια που αντε να βγαλεις ακρη τί νιωθεις! Να δεις εσυ θα μας πεις νεα συντομα ετσι οπως τον κοβω τον μικρο!!!

Καλημέρα ηβοννη  μουυ ο μικρός από ορέξεις δε ξέρει τι θέλει μια γνήσιος κρητικός που θέλει πιλάφι μια της υγιεινής.Ξυπνησα 8 η ώρα και ήθελα cottage χαχαχα έτσι σκέτο το έφαγα σαν γιαούρτι όλο το κεσεδάκι.Και ήταν κ παγωμένο αλλά δεν...

  • Χαχα 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Νόμιζα οτι την νιώθω αλλα Δ ξέρω εάν είναι  η Μπέμπα !εδω στη κλινική Δ μπορούσαν να την βρουν που είναι ,για να ακούσουν καρδιά !αλλα παντα βολεύεται σε ένα σημείο κ εκεί κάτι συνήθως Πάει να γίνει !!!εσενα όμως σε προειδοποίησε κανονικά !!!ΜΑΜΑΑΑΑ εδώ είμαι!!!!τελειο συναίσθημα !!!συγκινητικο και όντως απερίγραπτο !!

Καλημερα κορίτσια !!!ευχομαι να μην κλάψετε όταν νιώσετε την πρώτη κλωτσιά !!!(μόνο συγκίνηση )

Καλημέρα!!!νομίζω οοοολες θα κλάψουμε!!εγώ χθες συγκινήθηκα αρκετά, κοιμήθηκα με ένα χαζό χαμόγελο:x

Just now, Ρούλα Γ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!16η εβδομάδα και εγώ στην 1η εγκυμοσύνη... Κάτι παράξενο ένιωσα χθες,αλλα λέω..μπα... έντερο παίζει να είναι...κοριτσάκι μαλλον κ εγω...Αλλα δεν εχω καταλάβει κάτι... Τι εννοούμε το έμβρυο κινείται; Στον υπέρηχο βλέπω χεράκια κ ποδαράκια να κουνιούνται, αλλα δεν βλέπω να γυρίζει πλατη, να αλλάζει δηλ θέση... επρεπε να γινεται κάτι τετοιο;

Καλημέρα,είναι αναλόγως σε τι φάση θα πετύχετε το μωράκι σας,επειδή έχει χώρο ακόμα,μπορεί να το δεις να κάνει κ κωλοτουμπες αλλά κ ήσυχο να είναι δεν σημαίνει κάτι.αν οι μετρήσεις είναι καλές,ο γιατρός σου ξέρει.

Αααα σε λιγάκι θα το ακούσεις κι αυτό!!!κοριτσάκι ε;να σε σημειώσω λοιπον:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@MumMaria ελπίζω να είσαι καλύτερα με τη ζαλάδα σήμερα.. Κι εγώ το παθαίνω συχνά όποτε πλέον για εξέταση αίματος δεν πηγαίνω ποτέ μόνη..

Εγω κορίτσια μόνο παγωμένα πίνω χειμώνα καλοκαίρι όποτε πρέπει μάλλον να βρω άλλο τρικ.. Φαίνεται είναι εξοικειωμένος ο μικρός μου πλέον :razz:. Είναι και πρώτη εγκυμοσύνη όποτε νομίζω πρέπει να κάνει κάτι πολύ ξεκάθαρο το μωρό για να το σιγουρέψω γιατί μέχρι στιγμής δεν μπορώ να ξεχωρίσω εάν είναι το έντερο. Στο υπερηχογράφημα πάντως την προηγούμενη βδομάδα ο γιατρός τον χαρακτήρισε ζωηρό. Ελπίζω σύντομα να τον νιώσω, ανυπομονώ πραγματικά..

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Καλημέρα ηβοννη  μουυ ο μικρός από ορέξεις δε ξέρει τι θέλει μια γνήσιος κρητικός που θέλει πιλάφι μια της υγιεινής.Ξυπνησα 8 η ώρα και ήθελα cottage χαχαχα έτσι σκέτο το έφαγα σαν γιαούρτι όλο το κεσεδάκι.Και ήταν κ παγωμένο αλλά δεν...

Εμενα το δικο μου παλι αν και εχει ριζες απο γιαγια Κρητικια μας βγηκε πολυ βετζετεριαν! Ηθελα ακτινιδιο και φραουλες χαχαχα! Cottage για πρωινο ε; Μα τί αλλο πια αυτο το παιδι;

Just now, Eirini1988 said:

Καλημέρα κορίτσια!!

@MumMaria ελπίζω να είσαι καλύτερα με τη ζαλάδα σήμερα.. Κι εγώ το παθαίνω συχνά όποτε πλέον για εξέταση αίματος δεν πηγαίνω ποτέ μόνη..

Εγω κορίτσια μόνο παγωμένα πίνω χειμώνα καλοκαίρι όποτε πρέπει μάλλον να βρω άλλο τρικ.. Φαίνεται είναι εξοικειωμένος ο μικρός μου πλέον :razz:. Είναι και πρώτη εγκυμοσύνη όποτε νομίζω πρέπει να κάνει κάτι πολύ ξεκάθαρο το μωρό για να το σιγουρέψω γιατί μέχρι στιγμής δεν μπορώ να ξεχωρίσω εάν είναι το έντερο. Στο υπερηχογράφημα πάντως την προηγούμενη βδομάδα ο γιατρός τον χαρακτήρισε ζωηρό. Ελπίζω σύντομα να τον νιώσω, ανυπομονώ πραγματικά..

Εσυ Ειρηνακι ξεκινα καλοκαιριατικα τα ζεστα!!! Τί αλλο θα κανουμε για την πολυποθητη κλωτσια οι δολιες μανες;;;;;;

Ζωηρος ε; Σε βλεπω σε δυο χρονακια τετοια εποχη να κυνηγας σε ολη την παραλια!!! Αχ με το καλο μωρε τα μωρακια μας! Φτασαμε κοντα στο τελος του 4 μηνα κοριτσια μου!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rosy87 είπε:

Καλημέρα κορίτσιαα!! Τι τέλεια νέα Μαράκι!! Τώρα θα ακούς τη μικρούλα και θα ηρεμείς, δεν θα έχεις ανάγκη τόσο τον υπέρηχο! Σαν πιο έμπειρη και δεύτερη εγκυμοσύνη πιστεύω το κατάλαβες πιο εύκολα! Εγω με σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου που όλη μέρα μου κάνει ήχους δε νομίζω να το ξεμπερδεψω πότε πρόκειται για το μωρό:-P συνήθως από 17 εβδομαδα και μετά το ακούμε ή και λίγο νωρίτερα; 

Ακριβώς αυτό που σου είπε κ η Γωγουλα κοπέλα μου.δεν υπάρχει κανόνας αλλά κ ούτε άγχος.αυτην την χαρά θα την πάρεις όπως κ να χει!!σε άλλες έρχεται λίγο νωρίτερα σε άλλες λίγο αργότερα,δεν έχει σημασία..περιμένω μια μια να μου λέτε για τις κλωτσιες' που θα τρώτε!!χααχαχα

Just now, VDPap είπε:

Αααααααααααα:-D:grin: αλήθεια Μαράκι?? Τι υπέροχα νέα!! Ανυπομονώ κ εγώ γι αυτή τη στιγμή!! Τι ωραία!!!

Βρε λες?? Παγωμένη είπες ε??χιχιχιχι

Κ ξέρεις ,ξαφνικά ,μια μία στην ομάδα μας με ερεθισμένους φαρυγγες, πονόλαιμους από τα κρύα!!!χαχααχαχα!κοίτα είναι λίγο κ στο παιδί,άλλοι τα νιώθουν με το που φάνε ζάχαρη,άλλοι καφεινη,άλλοι κρύα.θαβτονδεις στην πορεία..θα γίνει συντομα:x

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!!! Βλεπω ολες περιμενουμε την κλωτσια με χαρα! Αχ κοριτσια κι εγω ανυπομονω να σας πω, αλλα οπως λεει η @Gogo1994μας, ισως αργησει λιγο ακομη! Υπομονη κοριτσια μου!

@MumMariaΜαρακι σημερα πας για το νυχι αν θυμαμαι καλα. Να μας πεις νεα, ελπιζω να ξεμπερδεψεις τσακ μπαμ. Με τη ζαλαδα εισαι καλυτερα; Ελπιζω ναι!

@demifilolεδινε μπουνιες; Θα τρελαθωωωωωωω!!! Δηλαδη εβλεπες χερακια κανονικα!!! Νομιζω συντομα θα τη φας την κλωτσια σου, τη βλεπω δυναμικη τη μικρη!

 

Κι εγω το σκεφτηκα χαχαχαχα! Κοριτσια κανονιστε να παθουμε κανενα λαιμο! Εγω ικανη ειμαι και παγακια να μασησω μπας και νιωσω καμια κλωτσια!!!

Γωγουλα εσυ μαλλον εισαι κοντα!!! Αλλα ειναι τοσο μικρουλια που αντε να βγαλεις ακρη τί νιωθεις! Να δεις εσυ θα μας πεις νεα συντομα ετσι οπως τον κοβω τον μικρο!!!

Αχ αυτό έγραψα κι εγώ!!!με πονόλαιμους καλοκαιριατικο!αχααχα!

Ναι σήμερα πάω στις 14.00 .ναι με την ζαλάδα είμαι μια χαρουλα.θα σας γράψω κ μετά τον χειρουργό.:grin:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...