Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

 

Τέλεια είδες κ το μωράκι σου!!ακόμα δεν επιτρέπουν συζύγους ε;είπαμε θα τα δούμε κατευθείαν γέννα!χααχαχα

Κανονικά κλωτσιτσα σίγουρα 22η αλλά κ νωρίτερα πιστεύω κάτι θα ακούσεις..;-) μήπως έχεις πρόσθιο πλακούντα;γιατί τότε λειτουργεί σαν μαξιλαράκι κ δεν καταλαβαίνουμε εύκολα τις κινήσεις του μωρού.

 

Δεν έχω ιδέα, το μόνο που ξέρω για τον πλακούντα είναι ότι αφού δε συζητήσαμε κάτι στην αυχενική κ σήμερα να μη ρωτάω λέει όλα καλά και φυσιολογικά.. δεν περιέγραψε τίποτα σχετικά με αυτό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Ευουλα μου καλημέρα!!!μια χαρά είναι τα κιλά σου κ αν σκεφτείς ότι είσαι κατά κύριο λόγο μέσα κλεισμένη σπιτι,λογικό μου φαινεται.επισης είναι λογικό ακόμα να μην έχεις ακούσει το μπεμπακι σου,εγώ στον μικρό που ήταν πρώτη εγκυμοσυνη,τον κατάλαβα 18η,πιο πριν δεν ήμουν σίγουρη.να ξέρεις σε σκεφτόμαστε,να κάνεις κ την εξέταση,να φύγει κ αυτόματο άγχος κ να χαρείς ανέμελη την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου:x

Τέλεια είδες κ το μωράκι σου!!ακόμα δεν επιτρέπουν συζύγους ε;είπαμε θα τα δούμε κατευθείαν γέννα!χααχαχα

Κανονικά κλωτσιτσα σίγουρα 22η αλλά κ νωρίτερα πιστεύω κάτι θα ακούσεις..;-) μήπως έχεις πρόσθιο πλακούντα;γιατί τότε λειτουργεί σαν μαξιλαράκι κ δεν καταλαβαίνουμε εύκολα τις κινήσεις του μωρού.

Πότε έχεις τώρα ραντεβού κοπέλα μου εσύ;

Κορίτσια μου διαβάζω τις ιστορίες σας .. μακάρι να μου πάνε όλα καλά και εμένα ..είχατε κάποια επιπλοκή στην αρχή της εγκυμοσύνης ; Πόνους στην κοιλιά ή αιμορραγία ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πόνους στη κοιλια είχα και ακομα εχω καποιες φορες αλλά και οι πονοι κ η αιμορραγία ειναι καταστασεις που αντιμετωπιζονται πιστεύω σε συνεννόηση με τους γιατρούς κάθε φορά ότι κι αν μας συμβαίνει.


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

πόνους στη κοιλια είχα και ακομα εχω καποιες φορες αλλά και οι πονοι κ η αιμορραγία ειναι καταστασεις που αντιμετωπιζονται πιστεύω σε συνεννόηση με τους γιατρούς κάθε φορά ότι κι αν μας συμβαίνει.

Μακάρι ... εντωμεταξύ πρώτη φορά μπαίνω σε αυτό το. Site και δεν ξέρω αν φαίνεται το κείμενο που έγραψα χθες βράδυ ! Έλεγα πως ήμουν έγκυος σε δίδυμα αλλά το ένα παλινδρόμησε .. το άλλο το είδαμε την Τετάρτη και ήταν όλα μια χαρα αλλά θα ξανά πάω σήμερα .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Euakiii είπε:

Μακάρι ... εντωμεταξύ πρώτη φορά μπαίνω σε αυτό το. Site και δεν ξέρω αν φαίνεται το κείμενο που έγραψα χθες βράδυ ! Έλεγα πως ήμουν έγκυος σε δίδυμα αλλά το ένα παλινδρόμησε .. το άλλο το είδαμε την Τετάρτη και ήταν όλα μια χαρα αλλά θα ξανά πάω σήμερα .. 

όλα να πάνε καλά ευχομαι!!!


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, rosy87 είπε:

Δεν έχω ιδέα, το μόνο που ξέρω για τον πλακούντα είναι ότι αφού δε συζητήσαμε κάτι στην αυχενική κ σήμερα να μη ρωτάω λέει όλα καλά και φυσιολογικά.. δεν περιέγραψε τίποτα σχετικά με αυτό.. 

Και πρόσθιος να είναι πάντως,δεν είναι κάτι κακό.απλα αντί για πίσω,είναι μπροστά.τελειως ανατομικό δηλαδη το θεμα;-)

Just now, Euakiii είπε:

Μακάρι ... εντωμεταξύ πρώτη φορά μπαίνω σε αυτό το. Site και δεν ξέρω αν φαίνεται το κείμενο που έγραψα χθες βράδυ ! Έλεγα πως ήμουν έγκυος σε δίδυμα αλλά το ένα παλινδρόμησε .. το άλλο το είδαμε την Τετάρτη και ήταν όλα μια χαρα αλλά θα ξανά πάω σήμερα .. 

Ναι κοπέλα μου,το είδαμε κ σου απάντησα.ειχα κι εγώ αίμα κόκκινο λόγω αποκόλλησης κ τώρα είναι όλα καλά.να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου,ξεκούραση κ προγεστερονη.ειναι συχνο στα δίδυμα αυτό,μπορεί να είναι κ από αυτό τα πονακια κ το αίμα.θα το παρακολουθείς κ θα είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες! Σημερα συνειδητοποιησα οτι εχει πρηστει η δεξια μου μασχαλη. Εχει καμια αυτο το συμπτωμα; αναρωτιεμαι αν ειναι απο την εγκυμοσυνη.. τελευταια εχω αλλαξει αποσμητικο και βαζω ενα spray της dove. Μπορει να με ενοχλει και αυτο. Βεβαια το βραδυ εχω γιατρο οποτε θα μου λυσει την απορια!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου, να εχετε ολες μια υπεροχη βδομαδα και με το καλο οσα κοριτσια εχουμε υπερηχους ή περιμενουμε αποτελεσματα εξετασεων να εχουμε υπεροχα νεα!

Εγω αυριο εχω μια πολυ σημαντικη συνεντευξη για δουλεια και ειμαι λιγακι αγχωμενη αλλα θα προσπαθησω να ειμαι ηρεμη, γιατι δεν φταιει σε τιποτα το μωρακι μου!

Χτες κοριτσια μου ειχα βαρυστομαχια μεχρι τα μεσανυχτα ενω εφαγα κατα τις 7 για βραδυ και ελαφρια! @Φραουλίνομου πολυ ωραια τα εξηγησες, αλλα ο οργανισμος μου δεν ξερω τί δε δεχεται πλεον χαχαχαχα!!

@Argyroulaκαι @Gogo1994ρωτηστε οντως για το σεξ αλλα σας ευχομαι και το οκ να παρετε να μπορεσετε να λειτουργησετε, γιατι εγω που εχω το οκ απο τον δευτερο μηνα δεν μπορω με τιποτα να χαλαρωσω. Νομιζω θα το συζητησω με τη γιατρο ξανα, γιατι κατι με φοβιζει και δεν ξερω τι!

Υβοννη μου με το καλό η συνέντευξη όχι άγχος καλέ κ για αυτά. Σιγά ίσα ίσα έχεις γούρι τώρα το μωράκι σου. Θα περιμένουμε νέα να μας πεις Και εγώ θα φοβάμαι λίγο το σεξ βασικά μετά από τόσο καιρό μη γίνει τίποτα με αυτά τα αγγειακια που λέτε κ εσείς κ δω αίμα κ με αγχώσει χωρίς λόγο 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα!!!!

ηθελα να ρωτήσω όσες παίρνετε σίδηρο έχετε μήπως παρατηρήσει αλλαγή στο χρωμα των κενώσεων σας;(γιατί παρατήρησα ένα μαύρο χρωμα που κάπως με άγχωσε)

Μαύρο σαν πίσσα Σουσαμακι μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα!!!!

ηθελα να ρωτήσω όσες παίρνετε σίδηρο έχετε μήπως παρατηρήσει αλλαγή στο χρωμα των κενώσεων σας;(γιατί παρατήρησα ένα μαύρο χρωμα που κάπως με άγχωσε)

Ναι είναι αυτό κορίτσι μου από τη πρώτη μέρα μαύρα και ακόμα δεν αλλάζει 

Σίγουρα από αυτό μου το είχε πει κ η γιατρός κανένα άγχος μην έχεις πάλι καλά που κάνουμε να λες χαχαχ

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα Γωγουλα μου!!ωραίο προγραμματακι έκανες χθες,θα σε βοηθησε να χαλαρώσεις κιόλας.τελεια, κοντεύει ο υπέρηχος σου κ θα δεις τον κούκλο σου! Όσο για το σεξ,καλά θα κάνεις να ρωτήσεις,αν το χετε,θα σας κάνει πολύ καλά,θα σε χαλαρώσει κι αυτό ακόμα περισσότερο;-)

Καλημέρα σουσαμακι,μαύρο κατράμι!!χααχαχαχα!έτσι γίνονται από τον σίδηρο,είναι φυσιολογικο:razz:

Καλημερααααα! τι συνέντευξη έχεις;για το πανεπιστήμιο ή άλλου;

Δεν θα ησυχασουμε ποτέ από τα γαστρεντερικά μας,κι εγώ είχα χθες βράδυ αλλά πλέον αρχίζω κ το συνηθίζω..πάντως ο μουσακάς το μεσημέρι καλά πήγε..κ θα φάω κ σημερα:-P

Συζήτησε το με την γιατρό αλλά νομίζω η φοβία σου είναι περισσότερη ψυχολογική.κι ο άντρας μου έτσι είναι κ μετά από κάποια φάση δεν ήθελα να το πιεσω το θέμα.αφου κ ένατο μήνα που το κάναμε για να μαλακώσει ο τράχηλος,γινόταν σαν ιεροτελεστία κ αγχωνοταν πολύ,οπότε κάνεις μας δεν το ευχαριστιόταν πραγματικα:? έχουμε μείνει στα προκαταρκτικά εδώ κ πολύ καιρό,αναβιωνουμε τον πρώτο καιρό μας!!χααχαχαχα! Εύχομαι σε σας να πετύχει γιατί είναι πολύ καλό κ για τους τρεις σας!;-)

Μαράκι μου μουσακά διαβάζω κ ξαναδιαβάζω κ έχω αρχίσει να τον σκέφτομαι χαχαχα που δεν είμαι κ λάτρης ούτε για παστίτσιο 

Ας βολευτώ με τα φασολάκια μου σήμερα επίσης μου μύρισε φάβα με κρεμμυδάκι από πάνω. Αυτό το παιδί των άκρων είναι μια πιλάφι μια φάβα 

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα Μαρακι μου!!! Αχ ζηλευω το μουσακα σου παρα πολυ! Ναι για το πανεπιστημιο, ειναι μια μονιμη θεση. Δεν ξερω τί θα γινει τελικα, εχει ανταγωνισμο μεγαλο αλλα ελπιζω να τα παω καλα και ας μην κατσει τελικα! Να ξερω οτι εκανα οτι καλυτεροι τουλαχιστον!

Ναι ειναι ψυχολογικο το ξερω! Αλλα δεν ξερω τί φοβαμαι! Θα μιλησω με τη γιατρο ξανα ομως την Πεμπτη γιατι προφανως και μπορουμε να κανουμε υπομονη, απλα δε θελω να βαζω φοβιες εξτρα στον εαυτο μου! Καλα ναι ουτε στο Λυκειο να ημασταν ολοι μας!

Επισης κοριτσια εχω και μια ερωτηση! Αιμορροιδες καμια στην παρεα μας; Ειχα εγω παντα θεμα, αλλα ειχα καιρο να παθω και τσουπ εμφανιστηκε παλι το προβλημα. Θα παω φαρμακειο να ρωτησω για φυτικη κρεμα καταλληλη για εγκυους αλλα αν εχετε καμια συμβουλη ευπροσδεκτη!

Κατραμι μαυρο και αραχνο!!!! Ειναι το κλασσικο που συμβαινει με το σιδηρο!

Υβόννη μου αιμορροΐδες είναι συχνό από ότι έχω ακούσει λόγω της πίεσης από τη δυσκοιλιοτητα αλλά δε ξέρω κάτι παραπάνω 

Just now, Evitheodorou είπε:

καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!μόνο εγώ έχω πάρει 5 κιλά αχ άντε να δούμε δεν πειράζει..εγώ ακόμα περνώ σίδηρο ,φυλλικο οξυ,d3,Ω3 και συνεχίζω ναι οι κενώσεις έχουν αλλάξει χρώμα είναι φυσιολογικό νομίζω..πλησιάζει και ο καιρός και μια αγωνία την έχω..διαβάζω τα νέα σας καθημερινά..

εγώ έχω και ένα ΑΝΧΌΣ που ακόμα δεν έχω νιώσει το μωρό και προσπαθώ να το νιωσω αλλά τίποτα ακόμα ππφφφ..

εμένα ο γιατρός ούτε σεξουαλικες επαφές με αφήνει ούτε μπάνιο στη θαλασσα ούτε περπάτημα όπως πήγαινα..μόνο πολύ σιγά όπως πάμε βόλτα στα μαγαζιά κάνα μισάωρο αλλά οκ πάω τη βόλτα μου σιγά σιγά.

Εύη μου και  εμένα  η ζυγαριά ανεβαίνει τώρα μπορώ να σου πω μετά με τη μέρα ενώ δε κάνω κάτι διαφορετικό κ δε τρώω ξαφνικά βλακειες ας πούμε 

Δε πειράζει κορίτσι μου πότε έχεις ραντεβού? 

  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Ναι είναι αυτό κορίτσι μου από τη πρώτη μέρα μαύρα και ακόμα δεν αλλάζει 

Σίγουρα από αυτό μου το είχε πει κ η γιατρός κανένα άγχος μην έχεις πάλι καλά που κάνουμε να λες χαχαχ

Μαράκι μου μουσακά διαβάζω κ ξαναδιαβάζω κ έχω αρχίσει να τον σκέφτομαι χαχαχα που δεν είμαι κ λάτρης ούτε για παστίτσιο 

Ας βολευτώ με τα φασολάκια μου σήμερα επίσης μου μύρισε φάβα με κρεμμυδάκι από πάνω. Αυτό το παιδί των άκρων είναι μια πιλάφι μια φάβα 

Υβόννη μου αιμορροΐδες είναι συχνό από ότι έχω ακούσει λόγω της πίεσης από τη δυσκοιλιοτητα αλλά δε ξέρω κάτι παραπάνω 

Κ φασολάκια μου αρέσουν πολύ!!με μπόλικη φετουλα κ είναι τέλεια!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, rosy87 είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια, καλή εβδομάδα με καλά αποτελέσματα και νέα!

Εγώ γιατρό σημερα, μας έδωσε και μούντζα στον υπέρηχο, επιτυχία:) μεγαλώνουμε.. απλά αυτή τη φορά δεν είχε ούτε εκτυπωτή να το πάρω έστω μια φωτό για τον σύζυγο..όλο κ καλύτερα δηλαδή το πράγμα.. 

Σχετικά με το σεξ, εμένα μου το συσχέτισε με τον τράχηλο. Όσο είναι καλά, κ δεν έχω άλλες ενοχλήσεις είπε μπορώ..επίσης ρώτησα πότε νιωθουμε τα μωρά κ ήταν κατηγορηματικός ότι πριν την 22 εβδομάδα κ να καταλάβω κάτι θα ναι τόσο ελαφρύ ώστε δε θα νιώθω κάτι..οπότε έχω μέλλον ακόμα εκεί γύρω θα το καταλάβω είπε.

Καλή σου επιτυχία @Υβόννη !! 

Α με ωραία νέα ξεκίνησε η βδομαδουλα μας μπράβο κορίτσι μου 

Επίσης με καθυσηχασες λίγο με τη 22 η βδομάδα γιατί καθημερινά αυτή είναι η έννοια μου και είχα σκοπό και εγώ να τη ρωτησω τη Τετάρτη 

Just now, MumMaria είπε:

Κ φασολάκια μου αρέσουν πολύ!!με μπόλικη φετουλα κ είναι τέλεια!!:wink:

Εννοείται φετουλα παντού είμαι λάτρης με τα πάντα τρώω φέτα 

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy Zaf είπε:

Καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες! Σημερα συνειδητοποιησα οτι εχει πρηστει η δεξια μου μασχαλη. Εχει καμια αυτο το συμπτωμα; αναρωτιεμαι αν ειναι απο την εγκυμοσυνη.. τελευταια εχω αλλαξει αποσμητικο και βαζω ενα spray της dove. Μπορει να με ενοχλει και αυτο. Βεβαια το βραδυ εχω γιατρο οποτε θα μου λυσει την απορια!  

Καλησπέρα κοπέλα μου,όχι δεν εχω ιδέα αλλά ίσως να είναι κ από το αποσμητικο.ρωτα τον γιατρό σου καλού κακου;-)

Κορίτσια ο μικρός έφαγε σήμερα πρώτη φορά φακές!!καλά ,όχι σκέτες,με καροτάκι κ κολοκυθάκι αλλά κ πάλι.πολυ το χάρηκα!τώρα μπορώ να φάω ήσυχη τον μουσακά!χαχααχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Μαύρο σαν πίσσα Σουσαμακι μου! 

Έτσι θα είναι στο εξής;!;!;η θα επανέλθει κάποια στιγμή το χρωμα;γιατί αν δε κάνω λάθος σίδηρο θα παιρνουμε μέχρι να γεννησουμεγεννήσουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...