Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημερα αγαπημενες μου φιλεναδες!

@Nancy Zafπαρα πολυ καλα τα νεα σου! Πώς ηταν το μπεμπακι; Ειδατε το φατσακι του; Ξετρελαθηκατε; Μην ανησυχεις για την εξτρα εξεταση, ειναι καθαρα για προληπτικους λογους. Αντε να την κανεις και αυτη να ξεμπερδευεις μετα με αυτο το θεμα!! Τωρα οσο για το ζαχαρο, μη σκας κοριτσι μου καθολου! Διατροφουλα χαλαρα και ηρεμια! Εχει πλεον και σε γλυκα απειρες επιλογες με στεβια, οποτε θα βρεις σιγουρα πραγματακια να υποκαταστησεις αυτα που ετρωγες!!!

4 hours ago, Despoina Mar said:

Κοπελα μ παει κ αυτό τ έκανες κ τελείωσες!! Με τ κιλά ισχυει τ κατάλαβα κ εγώ πριν δυο μερες είδα δυο απανωτά κ λεω δεν μπορεί!! 

Αχ τ ομορφιά ψώνια κορίτσι μ, σ ανεβάζουν τ διάθεση!! 

Τωρα π λες γ τον υπνο κ εγώ από αυπνιες τ γυρισα σε υπνηλία κάθε πρωι κ παιζει πλεον ν κοιμηθώ κ κανένα μεσημεριιι

Αχ θ ξετρελάνεις.. Στην 23 π μπήκα είναι ότι πιο όμορφο κ όσο παει γίνεται κ πιο έντονο, καταλαβαίνεις π είναι γτ σκληραίνει τ σημείο.. Αχχ:x

Καλημερα Δεσπονακι μου με το κοιλουμπινι σου το ομορφο! Εχεις μαξιλαρι εγκυμοσυνης; Εμενα με εσωσε στον υπνο! Μηπως να το δοκιμαζες;

Φτιαχνετε βαλιτσες για Κρητη ερωτευμενα νιοπαντρα πιτσουνακια; Με το καλο ευχομαι και να περασετε τελεια!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Ναι τωρα ολα σπρωχνουν εκει! Προσαγωγοι και μεση ειναι επειδη ανοιγει και η λεκανη μας!

Ενα θαυμα παντως ολο αυτο...Ολο το σωμα αλλαζει για να δημιουργηθει μια ζωουλα....

Τι ωραία που τα λες :) ετσι είναι :)

Καλημέρα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy Zaf είπε:

Καλημερα κοριτσαρες! Τι κανουν οι κοιλιτσες σας; τη Δευτερα εκανα τη β επιπεδου και μου παν ολα μια χαρα. Προληπτικα μου ειπαν να κανω εμβρυικη υπερηχοκαρδιογραφια για αυτο που ειχαμε δει στην καρδια στην αυχενικη, οπως μου χε πει και η @MumMaria. Το μονο που μου εκαναν σαν παρατηρηση ειναι οτι εχω αυξημενο αμνιακο υγρο που σημαινει ζαχαρο! Οποτε κομμενα τα γλυκακια! 

Ρε κοριτσια εκτος απο το στηθος σας εχουν πρηστει και οι αδενες στις μασχαλες σας; Γιατι εμενα εχουν πρηστει αρκετα..

Καλη σου μέρα !!πολυ καλα νέα !!ν κανεις κ το προληπτικό κ να ησυχάσεις περισσότερο !οσο για τις μασχάλες νομίζω κ εμένα έχουν πρηστεί λίγο!απο εδώ κ περα ολα θα πρήζονται !!!

καλημερα σε ολα τα κορίτσια τα όμορφα !!!

  • Χαχα 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol said:

Καλη σου μέρα !!πολυ καλα νέα !!ν κανεις κ το προληπτικό κ να ησυχάσεις περισσότερο !οσο για τις μασχάλες νομίζω κ εμένα έχουν πρηστεί λίγο!απο εδώ κ περα ολα θα πρήζονται !!!

καλημερα σε ολα τα κορίτσια τα όμορφα !!!

Καλημερα Δημητρουλα μας! Γελασα πολυ με το "ολα θα πρηζονται"! Εχεις δικιο, ξεκιναμε τωρα σιγα σιγα χιχιχιχι!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε;εγω ειχα δυσκολο υπνο,με εχει πιασει απο χτες φαγουρα εξωτερικα στα γεν.οργανα.τωρα θα παρω τον γιατρο να ρωτησω τι μπορω να βαλω.εξετασεις ουρων κ καλλιεργεια προχτες βγηκαν κ ειναι μια χαρα.δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα με εχει εξαντλησει.

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΕΥΑ! said:

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε;εγω ειχα δυσκολο υπνο,με εχει πιασει απο χτες φαγουρα εξωτερικα στα γεν.οργανα.τωρα θα παρω τον γιατρο να ρωτησω τι μπορω να βαλω.εξετασεις ουρων κ καλλιεργεια προχτες βγηκαν κ ειναι μια χαρα.δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα με εχει εξαντλησει.

Καλημερα Ευακι μου! Φορας βαμβακερο εσωρουχο; Σερβιετακι; Μηπως σε πειραξε το σερβιετακι σκεφτομαι. Αφου ολα ειναι καθαρα πιθανοτατα κατι απλο θα ειναι. Εννοειται μιλας με το γιατρο και ελπιζω να ανακουφιστεις αμεσα κοριτσακι μου


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα Ευακι μου! Φορας βαμβακερο εσωρουχο; Σερβιετακι; Μηπως σε πειραξε το σερβιετακι σκεφτομαι. Αφου ολα ειναι καθαρα πιθανοτατα κατι απλο θα ειναι. Εννοειται μιλας με το γιατρο και ελπιζω να ανακουφιστεις αμεσα κοριτσακι μου

Κ εγω το σκεφτηκα αυτο,γιατι λογω των υγρων αρχιζα να βαζω σερβετακια.βαμβακερα μονο κ αλλαγη 3 τη μερα με τη ζεστη αυτες τις μερες.


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! said:

Κ εγω το σκεφτηκα αυτο,γιατι λογω των υγρων αρχιζα να βαζω σερβετακια.βαμβακερα μονο κ αλλαγη 3 τη μερα με τη ζεστη αυτες τις μερες.

Εμενα κοριτσακι μου εδω δε με αφηνουν σερβιετακι για κανενα λογο. Μου λεει καλυτερα αλλαζε βρακι συχνα! Ρωτα κι εσυ το γιατρο εννοειται, γιατι και βαμβακερα να ειναι τα σερβιετακια, μαζευουν υγρασια. Αν ειναι αυτο, αλλαζε βρακια! Παρε εκει εξτρα βρακες (Γιατι δε μας χωραει και κατι αλλο) και αλλαζε!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Εμενα κοριτσακι μου εδω δε με αφηνουν σερβιετακι για κανενα λογο. Μου λεει καλυτερα αλλαζε βρακι συχνα! Ρωτα κι εσυ το γιατρο εννοειται, γιατι και βαμβακερα να ειναι τα σερβιετακια, μαζευουν υγρασια. Αν ειναι αυτο, αλλαζε βρακια! Παρε εκει εξτρα βρακες (Γιατι δε μας χωραει και κατι αλλο) και αλλαζε!

Γενικα δεν χρησιμοποιω ποτε τετοια,την προηγουμενη εβδομαδα πηρα ,το ειδα σαν λυση η χαζη χαχα.


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! said:

Γενικα δεν χρησιμοποιω ποτε τετοια,την προηγουμενη εβδομαδα πηρα ,το ειδα σαν λυση η χαζη χαχα.

Ουτε κι εγω αλλα ξερω ακριβως τι λες! Μετα την εξωσωματικη επαιρνα τοση προγεστερονη που ειχα απειρα υγρα! Πηρα λοιπον κι εγω σερβιετακια επισης βαμβακερα και μολις το ειπα στη γιατρο αμεσως μου τα εκοψε! Νομιζω αν σημερα δε βαλεις θα ανακουφιστει μεχρι αυριο. Θα σου πει και ο γιατρος την αποψη του βεβαια!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου....

Κ εγω πιστευω η φαγουρα ειναι απο τα σερβιετακια γιατι κ εγω που φοραω σερβιετες τα ιδια εχω συχνα...

Αγορασα μια κεριερα για αποτριχωση κ σημερα επιτελους θα ερθει η αδερφη μου να μου κανει...

  • Μου αρέσει 3

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν βγαλαμε πολλες φωτογραφιες γιατι δεν μας γυρναγε μουριτσα.. σε καποια φαση προς το τελος γυρναει και ποζαρει με χαμογελο και ευτυχως βγαλαμε εστω μια φωτογραφια!! Αυτη ειναι ολα τα λεφτα θα την κορνιζαρω! Νονιζω οτι εχει το χαμογελο μου! Ο αντρουλης μου καταχαρουμενος που ειναι ολα τελεια με κυνηγαει να μην τρωω γλυκα χαχα!

Και ο γιατρος μου που του ειπα για τους αδενες της μασχαλης δεν με εξετασε καν το θεωρει φυσιολογικο.. σκεφτειτσ μου ειπε να παω να κανω λειζερ για να μην ξυριζομαι και ερεθιζονται περισσοτερο αλλα εγω φοβαμαι ρε κοριτσια να κανω στην εγκυμοσυνη λειζερ! Με τιποτα... δεν ξερεις ποτε τι επιπτωση μπορει να εχει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε;εγω ειχα δυσκολο υπνο,με εχει πιασει απο χτες φαγουρα εξωτερικα στα γεν.οργανα.τωρα θα παρω τον γιατρο να ρωτησω τι μπορω να βαλω.εξετασεις ουρων κ καλλιεργεια προχτες βγηκαν κ ειναι μια χαρα.δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα με εχει εξαντλησει.

Κ εγώ από σερβιέτα μαλλον το έπαθα Ευα μου!ειχα κ εγώ φαγούρα εξωτερική κ τελικά είχα μύκητες !η καλη μου Μαρία μου είχε πει να βάλω γιαούρτι στην περιοχή κ όντως με ανακούφιζε !δεν είναι κάτι σοβαρό αλλα ξέρω ότι είναι ενοχλητικό !επισης,μπορείς να κανεις πλύση εξωτερικά με χαμομήλι η μαγειρική σόδα !

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σχετικά με τη φαγούρα που αναφέρετε κ επειδή κ εγώ χρησιμοποιώ σερβιετακια (αλλάζω όμως σαν μανιακή κάθε δυο-τρεις ώρες), βοηθάει πολύ να πάρετε κ ένα ειδικό σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή..έχει κ στο σούπερ ,έχει κ πολύ καλές φαρμακευτικές εταιρείες στα φαρμακεία..γενικά δεν κάνει να χρησιμοποιούμε το κλασικό αφρόλουτρο η οτιδήποτε άλλο εκεί πέρα (εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης το έμαθα,με έκραξε ο γιατρός)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal said:

Καλημερα κοριτσια μου....

Κ εγω πιστευω η φαγουρα ειναι απο τα σερβιετακια γιατι κ εγω που φοραω σερβιετες τα ιδια εχω συχνα...

Αγορασα μια κεριερα για αποτριχωση κ σημερα επιτελους θα ερθει η αδερφη μου να μου κανει...

Με το καλο, καλη κουρα ομορφιας!!!!!!!! Μεταξενιο το βλεπω το ποδαρακι μας!!!! Να το χαρεις ευχομαι παρεα με την αδερφη!!!

Just now, Nancy Zaf said:

Δυστυχως δεν βγαλαμε πολλες φωτογραφιες γιατι δεν μας γυρναγε μουριτσα.. σε καποια φαση προς το τελος γυρναει και ποζαρει με χαμογελο και ευτυχως βγαλαμε εστω μια φωτογραφια!! Αυτη ειναι ολα τα λεφτα θα την κορνιζαρω! Νονιζω οτι εχει το χαμογελο μου! Ο αντρουλης μου καταχαρουμενος που ειναι ολα τελεια με κυνηγαει να μην τρωω γλυκα χαχα!

Και ο γιατρος μου που του ειπα για τους αδενες της μασχαλης δεν με εξετασε καν το θεωρει φυσιολογικο.. σκεφτειτσ μου ειπε να παω να κανω λειζερ για να μην ξυριζομαι και ερεθιζονται περισσοτερο αλλα εγω φοβαμαι ρε κοριτσια να κανω στην εγκυμοσυνη λειζερ! Με τιποτα... δεν ξερεις ποτε τι επιπτωση μπορει να εχει.

Αχ λιωνω με το χαμογελακι του!!!! Ψυχουλα μου γελαστη μωρε!!! Εγω δυστυχως δεν την εχω αυτη που χαμογελουσε το δικο μας...Μου εδωσε μια προφιλ...

Κι εγω το φοβαμαι το λειζερ, αν και λενε δεν ειναι επικινδυνο γιατι ειναι επιδερμικο. Αλλα σε καταλαβαινω...

Just now, Sousamaki said:

Κορίτσια σχετικά με τη φαγούρα που αναφέρετε κ επειδή κ εγώ χρησιμοποιώ σερβιετακια (αλλάζω όμως σαν μανιακή κάθε δυο-τρεις ώρες), βοηθάει πολύ να πάρετε κ ένα ειδικό σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή..έχει κ στο σούπερ ,έχει κ πολύ καλές φαρμακευτικές εταιρείες στα φαρμακεία..γενικά δεν κάνει να χρησιμοποιούμε το κλασικό αφρόλουτρο η οτιδήποτε άλλο εκεί πέρα (εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης το έμαθα,με έκραξε ο γιατρός)

Ααααα δεν το ηξερα! Εγω εχω αγορασει ενα παιδικο αφρολουτρο και με αυτο πλενομαι γενικα απο την αρχη της εγκυμοσυνης. Ηταν το μονο που δεν μυριζε και δεν μου ερχοταν εμετος. Θα ριξω μια ματια παντως γα ειδικο σαπουνακι, γιατι τωρα που κανει ζεστη θελει αλλη φροντιδα η περιοχη εκει κατω...

Κοριτσακια μου, μιας που λεμε για περιποιηση να σας ρωτησω κατι; Εκλεισα να παω να κουρευτω το Σαββατο το πρωι και ειπα να κανω ξανα τις ανταυηειες μου τις μελι, γιατι το μαλλι ειναι το μισο ετσι και το μισο αλλιως. Μου ειπε ανταυγειες κανενα θεμα, μπορω να κανω. Και η γιατρος και η κομμωτρια. Εσεις εχετε κανει; Θα κανατε; Οτι διαβασα στο ιντερνετ λεει οτι ειναι ασφαλες.

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...