Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

1 hour ago, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε;εγω ειχα δυσκολο υπνο,με εχει πιασει απο χτες φαγουρα εξωτερικα στα γεν.οργανα.τωρα θα παρω τον γιατρο να ρωτησω τι μπορω να βαλω.εξετασεις ουρων κ καλλιεργεια προχτες βγηκαν κ ειναι μια χαρα.δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα με εχει εξαντλησει.

Ευακι πιστεύω είναι τα σερβιετακια κι ας λέει ότι ειναι βαμβακερά,ε όπως κ να το κάνουμε δεν είναι σαν τα βρακιά.εγω λέω πάρε καμία δεκαριά βρακιά (κ από λαϊκή,γιατί όχι;) κ άλλαζε τα συχνά μέσα στην μέρα.εγω αυτό κάνω γιατί έχω κ υγρά κ ιδρώτα,άστα..για ανακούφιση γιαουρτακι στην περιοχή κ αν θες να επανέλθει η χλωρίδα πίνε κεφίρ.βοηθαει επίσης πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου!!! Διαβάζω για καλλωπισμό , σερβιετάκια...βαφές ανταύγειες !!!

 σήμερα της μουρλης στη δουλειά εγώ, απελπισία με έπιασε , από την ζέστη πρηστηκαν τα πόδια μου ένιωσα κ μια δυσφορία και αποφάσισα κάπου εμείς στις 4 παρά να φύγω από την δουλειά ... ήρθα έκανα ένα μπάνιο κ περιμένω τον μικρό μου με το σχολικό να μου τον φέρουν! 
εγω και πριν από την εγκυμοσύνη είχα θέματα με τα σερβιετακια και μύκητες... φανταστείτε τώρα με το ph εκεί κάτω που αλλάζει κάθε τρεις και λίγο !!! Η χρήση ειδικών σαπουνιών ξέρω ότι δεν συνίσταται συχνά στην περιοχή, εγβ προσωπικά πλένομαι πολλές φορές την ημέρα με σκέτο νεράκι εκεί κ αλλάζω συχνά εσώρουχο βαμβακερό  , και στο καθημερινό μου μπάνιο ή ντουζ βάζω κανονικά το αφρόλουτρο μου, και 2-3 φορές την εβδομάδα το σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή.

τα μαλλιά μου δυστυχώς από 25 χρόνων (μάλλον λόγω κληρονομικότητας ) έχουν αρχίσει να ασπρίζουν... πλέον έχω αρκετά λευκά ... ο γιατρός μου δεν μου επέτρεπε ούτε ανταύγειες μέχρι τις 23 εβδομάδες   όπου και τελειώνει η όργανογέννεση του εμβρύου. Στο γιο μου λίγο πριν γεννήσω τα έβαψα με φυτική βαφή ! Για λέιζερ με άφησε να κάνω μετά το δεύτερο τρίμηνο κανονικά εγώ δεν πήγα γιατί πλέον έχω 3 τρίχες κυριολεκτικά ... 1 στο μπικίνι , και από μια σε κάθε μπουτακι

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου φιλεναδες!

@Nancy Zafπαρα πολυ καλα τα νεα σου! Πώς ηταν το μπεμπακι; Ειδατε το φατσακι του; Ξετρελαθηκατε; Μην ανησυχεις για την εξτρα εξεταση, ειναι καθαρα για προληπτικους λογους. Αντε να την κανεις και αυτη να ξεμπερδευεις μετα με αυτο το θεμα!! Τωρα οσο για το ζαχαρο, μη σκας κοριτσι μου καθολου! Διατροφουλα χαλαρα και ηρεμια! Εχει πλεον και σε γλυκα απειρες επιλογες με στεβια, οποτε θα βρεις σιγουρα πραγματακια να υποκαταστησεις αυτα που ετρωγες!!!

Καλημερα Δεσπονακι μου με το κοιλουμπινι σου το ομορφο! Εχεις μαξιλαρι εγκυμοσυνης; Εμενα με εσωσε στον υπνο! Μηπως να το δοκιμαζες;

Φτιαχνετε βαλιτσες για Κρητη ερωτευμενα νιοπαντρα πιτσουνακια; Με το καλο ευχομαι και να περασετε τελεια!!!!

Ναι έχω κ με έχει σώσει κυριολεκτικά.. Μπράβο σε αυτόν π τ βρήκε χαχα.. Ναιι πεταμε τωρα τ απόγευμα γ ηρακλειοο:D

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Γεια σου Δημητρουλα! Χαμομηλι εκανα πλυσεις κ καπως με ανακουφισε.μου εδωσε κ μια άλοιφη να βαλω για 2 μερες.αυριο θα με δει κ απο κοντα που εχω ραντεβου.θα τον ρωτησω κ για το αφρολουτρο που λενε τα κοριτσια,αυτο που επαιρνα παντα εχω δεν εχω αλλαξει.οι μυκητες φαινονται με την καλλιεργεια ουρων;γιατι μου βγηκε καθαρη,προχτες εκανα την εξεταση.

Κοπελα μ εγώ είχα κ πριν κ στην αρχή της εγκυμοσυνης.. Πλυσεις με χαμομηλι, οχι στενά κ συνθετικά εσώρουχα κ φάε όσο μπορείς γιαουρτι παραδοσιακο μ τ πετσα.. Εμένα κάθε μήνα στα ουρά φαίνεται εκεί π λέει μικροοργανισμοί αλλά δεν έχω συμπτωματα

Just now, Υβόννη είπε:

 

Ευχαριστω γλυκουλες μου! Εχω ρωτησει τη γιατρο οπως σας ειπα αλλα κλασσικη τρελη ηθελα να επιβεβαιωσω! Ανυπομονω να φτιαξω τα μαλλακια μου!!!!!!

Ναιι κ εμένα μ είχε πει μαλλιά κ νυχια δεν έχει αποδειχθεί ότι πειραζουν.. Όποτε βουρ γ ανανεωσηηηη

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ναι έχω κ με έχει σώσει κυριολεκτικά.. Μπράβο σε αυτόν π τ βρήκε χαχα.. Ναιι πεταμε τωρα τ απόγευμα γ ηρακλειοο:D

Κοπελα μ εγώ είχα κ πριν κ στην αρχή της εγκυμοσυνης.. Πλυσεις με χαμομηλι, οχι στενά κ συνθετικά εσώρουχα κ φάε όσο μπορείς γιαουρτι παραδοσιακο μ τ πετσα.. Εμένα κάθε μήνα στα ουρά φαίνεται εκεί π λέει μικροοργανισμοί αλλά δεν έχω συμπτωματα

Ναιι κ εμένα μ είχε πει μαλλιά κ νυχια δεν έχει αποδειχθεί ότι πειραζουν.. Όποτε βουρ γ ανανεωσηηηη

Δέσποινακι μου θα μας έρθεις δίπλα.να περάσετε τέλειααα. Κάντε βολτες στη παραλιακή αν θέλετε θάλασσα πηγαίνετε αμνισσο και αν θέλετε προς τα έξω κοντινό χωριουδάκι εννοείται φοδελε. Ότι άλλο θες πες μου

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Ναι έχω κ με έχει σώσει κυριολεκτικά.. Μπράβο σε αυτόν π τ βρήκε χαχα.. Ναιι πεταμε τωρα τ απόγευμα γ ηρακλειοο:D

Κοπελα μ εγώ είχα κ πριν κ στην αρχή της εγκυμοσυνης.. Πλυσεις με χαμομηλι, οχι στενά κ συνθετικά εσώρουχα κ φάε όσο μπορείς γιαουρτι παραδοσιακο μ τ πετσα.. Εμένα κάθε μήνα στα ουρά φαίνεται εκεί π λέει μικροοργανισμοί αλλά δεν έχω συμπτωματα

Ναιι κ εμένα μ είχε πει μαλλιά κ νυχια δεν έχει αποδειχθεί ότι πειραζουν.. Όποτε βουρ γ ανανεωσηηηη

Καλα να περασετε στην ομορφη Κρητη!:)

  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/8/2020 at 5:00 PM, Eirini1988 said:

@Υβόννη μου καλά αποτελέσματα τώρα.. Είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι τέλεια. Τι καλά που άκουσες τον μικρούλη σου.. Και 15 ολόκληρα λεπτά; Ζήλεψα λίγο να σου πω την αλήθεια.. Εντωμεταξύ παίζει να βάλουμε 3 κιλά μαζεμένα; Πάλι καλά που δεν έχω ραντεβού στον ενδοκρινολόγο για το επόμενο διάστημα. Δε θέλω να ξέρω τι θα άκουγα χαχαχαχαχαχα 

@MumMaria καλά ψώνια!! Αν δεις καμμια καλή προσφορά εχε μας στο νου σου.. Αν καταφέρω και κατέβω κάποια στιγμή να ξέρω.

@Depykal έρχεται η ώρα... Νομίζω πως οι περισσότερες από εμάς κάπου λίγο πριν τις 20 εβδομάδες το νιώσαμε. Μέχρι τότε εγώ τλχστον δοκίμασα οτιδήποτε θα βοηθούσε υποτίθεται για να τον καταλάβω. Τελικά το κόλπο ήταν απλά να ηρεμήσω στον καναπέ και τσουπ έδωσε το παρόν. Τώρα δεν σταματάει..

@Alkyoni όντως πρέπει να το λέμε.. Για ποιο λόγο να περιμένεις στην αναμονή; Εγώ τελευταία ξεκίνησα να το λέω γιατί όχι τίποτε άλλο η κοιλιτσα μου είναι μια σταλιά όποτε κανείς δεν το καταλαβαίνει.

Ειρηνη μου δεν είχα πρόβλημα να περιμένω στην ουρά. Η χαρά μου ήταν επειδή πρώτη φορά καταλαβαίνει κάποιος ότι είμαι έγκυος! Αργότερα βέβαια που θα φουσκώσουμε πιο πολύ καλό θα ήταν να μας παραχωρούν την θέση τους 

21 hours ago, Υβόννη said:

Μαρακι μου υπεροχα τα ρουχαλακια!!!!! Τρελαθηκα με το καπελο, και επειδη ειναι μαγκακι αλλα και επειδη εχει γουστο αν και τοσο μικρουλης!!!! Καλα το ζιπουνακι το λατρεψα...Να τα χαρειτε ολα ευχομαι!!!

Καλε μηπως θα σερβιρει ο γιατρος και κανενα ποτακι; Κανενα κοκτειλακι που ειναι καλοκαιρακι; Δεν πειραζε βρε κοριτσακι μου, ας δεις εσυ τη ζουζουνα σου να τη χαρεις και θα τα ξεχασεις ολα!  Περιμενουμε τα υπεροχα νεακια της!!

Καλη ξεκουραση κοριτσακι μου! Δες για κανενα μαξιλαρακι για τη δουλεια! Για τα ποδια εκτος απο ποδολουτρο, βαλε και τον αντρουλη να σου κανει κανενα μασαζακι και μηπως βαλεις μαξιλαρακια να τα σηκωσεις και λιγο. Ειναι η ζεστη εκει τωρα που δεν ευνοει τα ποδαρακια απο τις εγκυουλες.

Ολοι θα κοκκινιζαν αν ηξεραν οτι το κρεβατι τους το ξερουμε ολο το παρεακι εδω καλυτερα απο αυτους χαχαχα!

Λιωνωωωωωωωωωωωω!!!! Το θελωωωωωω!

Ειρηνακι μου ακολούθησα πίστα την συμβουλή σου. Πήρα ένα μαξιλαράκι μαζί μου κ να σου πω την αλήθεια η κατάσταση ήταν πολύ καλύτερα. 
Μασαζακι δεν ζήτησα από τον άνδρα γιατί φοβήθηκα να μην μου ζητήσει δεύτερο γύρο μετά τα προχθεσινά χχχ 

21 hours ago, Geo81 said:

Εντάξει θεικοοοοοοοοοο!!!!!! 
 

@MumMaria Τον έχω κάνει εικόνα τον τυπακο με το καπελάκι του στραβαααα!!! Αχαχαχαχα

@Alkyoni ακριβώς και εγώ το ίδιο θέμα έχω στη δουλειά , πρέπει να σηκώνεσαι που και που να περπατάς , αρκετό νερό και ναι γιατί όχι ένα μαξιλαράκι που είπε και η Ειρήνη μας!

@Υβόννη εγώ του το έχω πει... να βγάζει μεζεδάκι και τσικουδιά αχαχαχαχαχ 

Geo μου οντως πρέπει να σηκωνόμαστε που κ που αλλά πολλές φορές είναι δύσκολο. Πριν την εγκυμοσυνη από την πολύ δουλειά δεν σηκωνόμασταν από το γραφείο ούτε για κατούρημα 

18 hours ago, MumMaria said:

Όχι όχι ευτυχως ήταν καλά,απλά μετά νυσταξαμε κ τα δυο μας!χαχααχα

Ωχ καλά κουραγια ρε συ! τουλάχιστον αφού θα είσαι που θα είσαι τελευταίο ραντεβού πες του να σε αφήσει λιιιιγο παραπάνω να την χαζεψετε μωρε:x

Ναι μωρέ,εντάξει...μεταξύ μας τα λέμε αυτά τα πονηρά:P

Από το marks and Spencer το πήρα,μπες να το δεις αν θες.γενικα για μένα έχουν την καλύτερη ποιότητα στα μωρουδιακα!!!

Τελειοοοο!!να του το πάρεις!!να είναι το πρώτο του!!!:x

Μαρακι μου χθες αργά το βράδυ μπήκα στο site αλλά δεν το είδα. Βέβαια ήμουν κ πολύ κουρασμένη κ παίζει να ήταν μπροστά στα ματια μου κ να μην το έβλεπα. Θα το ψάξω ξανά σήμερα γιατί πολύ μου άρεσε η ιδέα!!!

5 hours ago, Nancy Zaf said:

Καλημερα κοριτσαρες! Τι κανουν οι κοιλιτσες σας; τη Δευτερα εκανα τη β επιπεδου και μου παν ολα μια χαρα. Προληπτικα μου ειπαν να κανω εμβρυικη υπερηχοκαρδιογραφια για αυτο που ειχαμε δει στην καρδια στην αυχενικη, οπως μου χε πει και η @MumMaria. Το μονο που μου εκαναν σαν παρατηρηση ειναι οτι εχω αυξημενο αμνιακο υγρο που σημαινει ζαχαρο! Οποτε κομμενα τα γλυκακια! 

Ρε κοριτσια εκτος απο το στηθος σας εχουν πρηστει και οι αδενες στις μασχαλες σας; Γιατι εμενα εχουν πρηστει αρκετα..

Πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με την β επιπέδου. Κάνε κ την προληπτική εξέταση που σου είπαν για να μην το έχεις στο μυαλό σου! Τώρα αυτό με το αμνιακό υγρό κ το ζάχαρο δεν το έχω ξανακούσει. Προσπάθησε να κανεις μια ισορροπημένη διατροφή κ όλα θα πάνε καλά! 

3 hours ago, ΕΥΑ! said:

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε;εγω ειχα δυσκολο υπνο,με εχει πιασει απο χτες φαγουρα εξωτερικα στα γεν.οργανα.τωρα θα παρω τον γιατρο να ρωτησω τι μπορω να βαλω.εξετασεις ουρων κ καλλιεργεια προχτες βγηκαν κ ειναι μια χαρα.δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα με εχει εξαντλησει.

Ευα μου όπως σου είπαν κ τα κορίτσια είναι από τα σερβιετακια. Είναι κακος συνδυασμος με την ζεστη κ την προγεστερονη. Προσωπικά τα φοράω αναγκαστικά στη δουλειά με πολύ συχνή αλλαγή. Το υπόλοιπο όμως της ημέρας φοράω βαμβακερά εσώρουχα τύπου ντουμανα επίσης με συχνή αλλαγή με το που νιώσω υγρασία. 

7 minutes ago, Υβόννη said:

εκλεισα ηδη!!! Χαχαχαχα! Βασικα ειχα ενα μαλλι μεχρι τη μεση μπουκλα και μετα απο 15 χρονια το εκοψα τον Οκτωβρη και ειχα ξετρελαθει! Ε, τα εκλεισαν ολα με τον ιο και εμεινα με το μαλλι να εχει μακρυνει και να μην ειναι ουτε το παλιο μακρυ ουτε και το ωραιο κοντο που ηταν!

Ευχαριστω πολυ πολυ παντως! Ενιωσα τυψεις η μανα για το γιοκα χαχαχα!

Να αφεθεις στα χέρια τους αύριο κ να το απολαύσεις Ειρηνη μου!!! Αφού ο γιατρός στο επιτρέπει όλα καλά. 

Just now, Geo81 said:

Γεια σας κορίτσια μου!!! Διαβάζω για καλλωπισμό , σερβιετάκια...βαφές ανταύγειες !!!

 σήμερα της μουρλης στη δουλειά εγώ, απελπισία με έπιασε , από την ζέστη πρηστηκαν τα πόδια μου ένιωσα κ μια δυσφορία και αποφάσισα κάπου εμείς στις 4 παρά να φύγω από την δουλειά ... ήρθα έκανα ένα μπάνιο κ περιμένω τον μικρό μου με το σχολικό να μου τον φέρουν! 
εγω και πριν από την εγκυμοσύνη είχα θέματα με τα σερβιετακια και μύκητες... φανταστείτε τώρα με το ph εκεί κάτω που αλλάζει κάθε τρεις και λίγο !!! Η χρήση ειδικών σαπουνιών ξέρω ότι δεν συνίσταται συχνά στην περιοχή, εγβ προσωπικά πλένομαι πολλές φορές την ημέρα με σκέτο νεράκι εκεί κ αλλάζω συχνά εσώρουχο βαμβακερό  , και στο καθημερινό μου μπάνιο ή ντουζ βάζω κανονικά το αφρόλουτρο μου, και 2-3 φορές την εβδομάδα το σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή.

τα μαλλιά μου δυστυχώς από 25 χρόνων (μάλλον λόγω κληρονομικότητας ) έχουν αρχίσει να ασπρίζουν... πλέον έχω αρκετά λευκά ... ο γιατρός μου δεν μου επέτρεπε ούτε ανταύγειες μέχρι τις 23 εβδομάδες   όπου και τελειώνει η όργανογέννεση του εμβρύου. Στο γιο μου λίγο πριν γεννήσω τα έβαψα με φυτική βαφή ! Για λέιζερ με άφησε να κάνω μετά το δεύτερο τρίμηνο κανονικά εγώ δεν πήγα γιατί πλέον έχω 3 τρίχες κυριολεκτικά ... 1 στο μπικίνι , και από μια σε κάθε μπουτακι

Ελπίζω να ξεκουραστηκες κ να είσαι καλύτερα τώρα Geo μου! Φαντάζομαι θα σου έδωσε ο μικρός μια αγκαλιά κ θα βοήθησε να νιώσεις καλύτερα, έτσι δεν είναι;

Just now, Despoina Mar said:

Ναι έχω κ με έχει σώσει κυριολεκτικά.. Μπράβο σε αυτόν π τ βρήκε χαχα.. Ναιι πεταμε τωρα τ απόγευμα γ ηρακλειοο:D

Κοπελα μ εγώ είχα κ πριν κ στην αρχή της εγκυμοσυνης.. Πλυσεις με χαμομηλι, οχι στενά κ συνθετικά εσώρουχα κ φάε όσο μπορείς γιαουρτι παραδοσιακο μ τ πετσα.. Εμένα κάθε μήνα στα ουρά φαίνεται εκεί π λέει μικροοργανισμοί αλλά δεν έχω συμπτωματα

Ναιι κ εμένα μ είχε πει μαλλιά κ νυχια δεν έχει αποδειχθεί ότι πειραζουν.. Όποτε βουρ γ ανανεωσηηηη

Με καλό να έρθεις στο νησί!!!! 

Κόρες διάβασα τα νέα σας λίγο ετεροχρονισμένα. Χθες είχαμε κόσμο στο σπίτι κ έκατσαν μέχρι αργά. Ευτυχώς μας έκανε πολύ ωραία βραδιά κ περάσαμε πολύ όμορφα! Η φίλη μου μου έφερε κ ωραία δωράκια. Ζωγραφική με αριθμούς!  
Οποτε παρόλο που δεν ξέρω να ζωγραφίζω με αυτό αισθάνομαι κ πολύ ζωγράφος χαχα. Εννοείται ότι ξεκίνησα ήδη κ είναι φουλ αντιστρες 

 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Geo81 said:

Γεια σας κορίτσια μου!!! Διαβάζω για καλλωπισμό , σερβιετάκια...βαφές ανταύγειες !!!

 σήμερα της μουρλης στη δουλειά εγώ, απελπισία με έπιασε , από την ζέστη πρηστηκαν τα πόδια μου ένιωσα κ μια δυσφορία και αποφάσισα κάπου εμείς στις 4 παρά να φύγω από την δουλειά ... ήρθα έκανα ένα μπάνιο κ περιμένω τον μικρό μου με το σχολικό να μου τον φέρουν! 
εγω και πριν από την εγκυμοσύνη είχα θέματα με τα σερβιετακια και μύκητες... φανταστείτε τώρα με το ph εκεί κάτω που αλλάζει κάθε τρεις και λίγο !!! Η χρήση ειδικών σαπουνιών ξέρω ότι δεν συνίσταται συχνά στην περιοχή, εγβ προσωπικά πλένομαι πολλές φορές την ημέρα με σκέτο νεράκι εκεί κ αλλάζω συχνά εσώρουχο βαμβακερό  , και στο καθημερινό μου μπάνιο ή ντουζ βάζω κανονικά το αφρόλουτρο μου, και 2-3 φορές την εβδομάδα το σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή.

τα μαλλιά μου δυστυχώς από 25 χρόνων (μάλλον λόγω κληρονομικότητας ) έχουν αρχίσει να ασπρίζουν... πλέον έχω αρκετά λευκά ... ο γιατρός μου δεν μου επέτρεπε ούτε ανταύγειες μέχρι τις 23 εβδομάδες   όπου και τελειώνει η όργανογέννεση του εμβρύου. Στο γιο μου λίγο πριν γεννήσω τα έβαψα με φυτική βαφή ! Για λέιζερ με άφησε να κάνω μετά το δεύτερο τρίμηνο κανονικά εγώ δεν πήγα γιατί πλέον έχω 3 τρίχες κυριολεκτικά ... 1 στο μπικίνι , και από μια σε κάθε μπουτακι

Αχ κοριτσακι μου, ελπιζω να εφυγε τωρα η ενταση απο τη δουλεια...Εχει και ζεστη, συν το τρεξιμο...Δεν ξερω τι φορατε στη δουλεια, αλλα εχει αυτες τις καλτσες που ειναι για καλη κυκλοφορια, μηπως τις φορας καμια φορα οταν γυριζεις σπιτι. Η να βαζεις τα ποδαρακια σου ψηλα για λιγο.

Η καλυτερη μου φιλη στο εξωτερικο (ειναι γαλλιδα) εχει ασπρα μαλλια απο τα 24 και πλεον ειναι αρκετα λευκα αλλα ειναι τελεια!!!! Της δινουν φοβερο στυλ!  Ειναι και αυτη εγκυος τωρα, μπαινει σε μια βδομαδα στο μηνα της! Δεν τα εχει βαψει ποτε, ισως τα βαψει καποια στιγμη μου ειπε, αλλα της πανε τοσο πολυ! Η οποια σημερα που καναμε σκαιπ μου εδειξε κατι κεντηματα που εκανε στη μπεμπα και σκεφτηκα την @Alkyoniμας! Ηταν πραγματικα πολυ ομορφα! Ποσο ωραιο να ξερεις να κανεις οικοκυρικα...Καποτε λεει τα εδειχναν στα σχολεια.

Καταφερες να εχεις 3 τριχες, τί ωραια!! Αντιο ξυραφι για παντααααααααααααααα!!!! Εγω θελω ακομη λιγο για να γινουν 3 οι τριχες, αλλα ευτυχως ειχα καθαρισει παρα πολυ, οποτε αυτες που εχουν μεινει ειναι απο δω και απο κει και δε φαινονται! Τα καλυτερα λεφτα ηταν το λειζερ χιχιχιχι!! Ωρες ωρες σκεφτομαι οτι η γυναικεια ομορφια ειναι η καλυτερη μπιζνα!!

Just now, Alkyoni said:

Ειρηνη μου δεν είχα πρόβλημα να περιμένω στην ουρά. Η χαρά μου ήταν επειδή πρώτη φορά καταλαβαίνει κάποιος ότι είμαι έγκυος! Αργότερα βέβαια που θα φουσκώσουμε πιο πολύ καλό θα ήταν να μας παραχωρούν την θέση τους 

Ειρηνακι μου ακολούθησα πίστα την συμβουλή σου. Πήρα ένα μαξιλαράκι μαζί μου κ να σου πω την αλήθεια η κατάσταση ήταν πολύ καλύτερα. 
Μασαζακι δεν ζήτησα από τον άνδρα γιατί φοβήθηκα να μην μου ζητήσει δεύτερο γύρο μετά τα προχθεσινά χχχ 

Geo μου οντως πρέπει να σηκωνόμαστε που κ που αλλά πολλές φορές είναι δύσκολο. Πριν την εγκυμοσυνη από την πολύ δουλειά δεν σηκωνόμασταν από το γραφείο ούτε για κατούρημα 

Μαρακι μου χθες αργά το βράδυ μπήκα στο site αλλά δεν το είδα. Βέβαια ήμουν κ πολύ κουρασμένη κ παίζει να ήταν μπροστά στα ματια μου κ να μην το έβλεπα. Θα το ψάξω ξανά σήμερα γιατί πολύ μου άρεσε η ιδέα!!!

Πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με την β επιπέδου. Κάνε κ την προληπτική εξέταση που σου είπαν για να μην το έχεις στο μυαλό σου! Τώρα αυτό με το αμνιακό υγρό κ το ζάχαρο δεν το έχω ξανακούσει. Προσπάθησε να κανεις μια ισορροπημένη διατροφή κ όλα θα πάνε καλά! 

Ευα μου όπως σου είπαν κ τα κορίτσια είναι από τα σερβιετακια. Είναι κακος συνδυασμος με την ζεστη κ την προγεστερονη. Προσωπικά τα φοράω αναγκαστικά στη δουλειά με πολύ συχνή αλλαγή. Το υπόλοιπο όμως της ημέρας φοράω βαμβακερά εσώρουχα τύπου ντουμανα επίσης με συχνή αλλαγή με το που νιώσω υγρασία. 

Να αφεθεις στα χέρια τους αύριο κ να το απολαύσεις Ειρηνη μου!!! Αφού ο γιατρός στο επιτρέπει όλα καλά. 

Ελπίζω να ξεκουραστηκες κ να είσαι καλύτερα τώρα Geo μου! Φαντάζομαι θα σου έδωσε ο μικρός μια αγκαλιά κ θα βοήθησε να νιώσεις καλύτερα, έτσι δεν είναι;

Με καλό να έρθεις στο νησί!!!! 

Κόρες διάβασα τα νέα σας λίγο ετεροχρονισμένα. Χθες είχαμε κόσμο στο σπίτι κ έκατσαν μέχρι αργά. Ευτυχώς μας έκανε πολύ ωραία βραδιά κ περάσαμε πολύ όμορφα! Η φίλη μου μου έφερε κ ωραία δωράκια. Ζωγραφική με αριθμούς!  
Οποτε παρόλο που δεν ξέρω να ζωγραφίζω με αυτό αισθάνομαι κ πολύ ζωγράφος χαχα. Εννοείται ότι ξεκίνησα ήδη κ είναι φουλ αντιστρες 

 

Αλκυονη μου, τί ωραια που βοηθησε το μαξιλαρακι! Μπορεις να δεις και σε μαγαζι με ορθοπεδικα μηπως εχουν κανενα καταλληλο για καθισιο. Επισης πολυ χαρηκα που ειχατε φιλους χτες και το δωρο ειναι τελειοοοοοοοοο!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη said:

Αχ κοριτσακι μου, ελπιζω να εφυγε τωρα η ενταση απο τη δουλεια...Εχει και ζεστη, συν το τρεξιμο...Δεν ξερω τι φορατε στη δουλεια, αλλα εχει αυτες τις καλτσες που ειναι για καλη κυκλοφορια, μηπως τις φορας καμια φορα οταν γυριζεις σπιτι. Η να βαζεις τα ποδαρακια σου ψηλα για λιγο.

Η καλυτερη μου φιλη στο εξωτερικο (ειναι γαλλιδα) εχει ασπρα μαλλια απο τα 24 και πλεον ειναι αρκετα λευκα αλλα ειναι τελεια!!!! Της δινουν φοβερο στυλ!  Ειναι και αυτη εγκυος τωρα, μπαινει σε μια βδομαδα στο μηνα της! Δεν τα εχει βαψει ποτε, ισως τα βαψει καποια στιγμη μου ειπε, αλλα της πανε τοσο πολυ! Η οποια σημερα που καναμε σκαιπ μου εδειξε κατι κεντηματα που εκανε στη μπεμπα και σκεφτηκα την @Alkyoniμας! Ηταν πραγματικα πολυ ομορφα! Ποσο ωραιο να ξερεις να κανεις οικοκυρικα...Καποτε λεει τα εδειχναν στα σχολεια.

Καταφερες να εχεις 3 τριχες, τί ωραια!! Αντιο ξυραφι για παντααααααααααααααα!!!! Εγω θελω ακομη λιγο για να γινουν 3 οι τριχες, αλλα ευτυχως ειχα καθαρισει παρα πολυ, οποτε αυτες που εχουν μεινει ειναι απο δω και απο κει και δε φαινονται! Τα καλυτερα λεφτα ηταν το λειζερ χιχιχιχι!! Ωρες ωρες σκεφτομαι οτι η γυναικεια ομορφια ειναι η καλυτερη μπιζνα!!

Αλκυονη μου, τί ωραια που βοηθησε το μαξιλαρακι! Μπορεις να δεις και σε μαγαζι με ορθοπεδικα μηπως εχουν κανενα καταλληλο για καθισιο. Επισης πολυ χαρηκα που ειχατε φιλους χτες και το δωρο ειναι τελειοοοοοοοοο!!!

Τι καλό κέντησε η φίλη σου; Πρέπει κ εγώ σιγά σιγά να βρω σχέδια. Ειρηνη μου ότι κ να κανεις με αγάπη γίνεται όμορφο. 
Ναι βοήθησε πολύ το μαξιλαράκι! Αλλά είπα στον εαυτό μου από αύριο κιόλας να σηκώνομαι λίγο για περπάτημα. 
Αυριο θα πάρεις τα αποτελέσματα του ζαχαρου. Άντε να είναι όλα καλά. 

Just now, Depykal said:

Κοριτσια εγω μολις εκανα κερι...μετανιωνω τα χρονια που εχασα κ δεν εκανα laiser...πεθανα στον πονο...

Κ εγώ παρόλο που έκανα έχω το ίδιο πρόβλημα επειδή δεν είχα καθαρίσει εντελώς. Τώρα ακόμα βλέπω το κουτί, αναρωτιέμαι πως θα βλέπω να ξυρίζομαι σε λίγο καιρό 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal said:

Κοριτσια εγω μολις εκανα κερι...μετανιωνω τα χρονια που εχασα κ δεν εκανα laiser...πεθανα στον πονο...

Κοριτσακι μου περασε τωρα. Λογικα για ενα μηνα θα εισαι μια χαρα!!! Τη δευτερη φορα δε θα ποναει τοσο! Εκανα κι εγω κερι προ λειζερ και ναι οντως ποναει αλλα κραταει το αποτελεσμα. Ποδαρακι βελουδινο τωρα; Μου αρεσει πολυ και η μυρωδια απο το κερι!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Gogo1994 είπε:

Δέσποινακι μου θα μας έρθεις δίπλα.να περάσετε τέλειααα. Κάντε βολτες στη παραλιακή αν θέλετε θάλασσα πηγαίνετε αμνισσο και αν θέλετε προς τα έξω κοντινό χωριουδάκι εννοείται φοδελε. Ότι άλλο θες πες μου

Ευχαριστωωωω ναι ναιι πριν 5 χρόνια ήρθαμε παλι κ γυρίσαμε σε παρα πολλα μέρη τώρα θ πιάσουμε τ υπόλοιπα κ λέμε ν παμε κ Κάρπαθο μια βόλτα!! 

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni said:

Τι καλό κέντησε η φίλη σου; Πρέπει κ εγώ σιγά σιγά να βρω σχέδια. Ειρηνη μου ότι κ να κανεις με αγάπη γίνεται όμορφο. 
Ναι βοήθησε πολύ το μαξιλαράκι! Αλλά είπα στον εαυτό μου από αύριο κιόλας να σηκώνομαι λίγο για περπάτημα. 
Αυριο θα πάρεις τα αποτελέσματα του ζαχαρου. Άντε να είναι όλα καλά. 

Κ εγώ παρόλο που έκανα έχω το ίδιο πρόβλημα επειδή δεν είχα καθαρίσει εντελώς. Τώρα ακόμα βλέπω το κουτί, αναρωτιέμαι πως θα βλέπω να ξυρίζομαι σε λίγο καιρό 

Εχουν ενα πολυ μικρο σπιτακι εκει στη Γαλλια και επειδη δεν ειχε χωρο για αλλαξιερα, εφτιαξαν μια ξυλινη κατασκευη πανω απο το πλυντηριο που ανοιγει και κλεινει! Κεντησε λοιπον το πανακι που θα βαλει στην αλλαξιερα και εκανε 2 λαγουδακια!!! Και εφτιαξε και καλαθακια πανινα, που κεντησε μαργαριτες και παπαρουνες, για να βαζει το ταλκ, το λαδακι, τη χτενα κτλ! Ειναι ονειρο!!!! Μακαρι να ηξερα κι εγω να κανω!!! Της ελεγα για το φορουμ μας σημερα, μου λεει μονο ελληνικα γραφετε; Θα ηθελα να εμπαινα! Και γελουσαμε οτι δεν προλαβαινει να μαθει ελληνικα τοσο γρηγορα! Ξερει βεβαια να λεει "μουσακας" και "Ειρηνη μου ελειψες" χεχεχε!

Ναι θελει και λιγο περπατημα...Μπορεις να βαλεις 1-2 αφυπνησεις στο κινητο αν φοβασαι οτι θα το ξεχασεις! Παντως πολυ καλυτερα σημερα, αυτο μετραει!!!

Ευχαριστω πολυ πολυ για το ζαχαρο! Θα σας ενημερωσω!

Just now, Despoina Mar said:

Ευχαριστωωωω ναι ναιι πριν 5 χρόνια ήρθαμε παλι κ γυρίσαμε σε παρα πολλα μέρη τώρα θ πιάσουμε τ υπόλοιπα κ λέμε ν παμε κ Κάρπαθο μια βόλτα!! 

Δεσποινακι μου καλη διαμονη και καλα να περασετε!!!!! Να κανεις και για εμας βουτιτσες και φυσικα Κρητικο φαγοποτι!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Εχουν ενα πολυ μικρο σπιτακι εκει στη Γαλλια και επειδη δεν ειχε χωρο για αλλαξιερα, εφτιαξαν μια ξυλινη κατασκευη πανω απο το πλυντηριο που ανοιγει και κλεινει! Κεντησε λοιπον το πανακι που θα βαλει στην αλλαξιερα και εκανε 2 λαγουδακια!!! Και εφτιαξε και καλαθακια πανινα, που κεντησε μαργαριτες και παπαρουνες, για να βαζει το ταλκ, το λαδακι, τη χτενα κτλ! Ειναι ονειρο!!!! Μακαρι να ηξερα κι εγω να κανω!!! Της ελεγα για το φορουμ μας σημερα, μου λεει μονο ελληνικα γραφετε; Θα ηθελα να εμπαινα! Και γελουσαμε οτι δεν προλαβαινει να μαθει ελληνικα τοσο γρηγορα! Ξερει βεβαια να λεει "μουσακας" και "Ειρηνη μου ελειψες" χεχεχε!

Ναι θελει και λιγο περπατημα...Μπορεις να βαλεις 1-2 αφυπνησεις στο κινητο αν φοβασαι οτι θα το ξεχασεις! Παντως πολυ καλυτερα σημερα, αυτο μετραει!!!

Ευχαριστω πολυ πολυ για το ζαχαρο! Θα σας ενημερωσω!

Δεσποινακι μου καλη διαμονη και καλα να περασετε!!!!! Να κανεις και για εμας βουτιτσες και φυσικα Κρητικο φαγοποτι!!!!

Με βλέπω να γυρνάω συν δέκα κιλά ειδικά έτσι όπως μπήκαν τ τελευταία χαχα

  • Χαχα 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακι μου περασε τωρα. Λογικα για ενα μηνα θα εισαι μια χαρα!!! Τη δευτερη φορα δε θα ποναει τοσο! Εκανα κι εγω κερι προ λειζερ και ναι οντως ποναει αλλα κραταει το αποτελεσμα. Ποδαρακι βελουδινο τωρα; Μου αρεσει πολυ και η μυρωδια απο το κερι!!!

Ναι οντως ειναι σαν βελουδο....τωρα σκεφτομαι να παρω κ ενα silk e pill κ οπου βλεπω τριχα να το κανω...εκανα περυσι το καλοκαιρι κ οσο πιο μικρες ειναι τοσο δεν ποναει, οποτε να διατηρησω το αποτελεσμα..

Φοβηθηκα ειναι η αληθεια μηπως σφιγγομαι απο τον πονο κ κανω κακο στο μωρο...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...