Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, demifilol είπε:

Κ εγώ από σερβιέτα μαλλον το έπαθα Ευα μου!ειχα κ εγώ φαγούρα εξωτερική κ τελικά είχα μύκητες !η καλη μου Μαρία μου είχε πει να βάλω γιαούρτι στην περιοχή κ όντως με ανακούφιζε !δεν είναι κάτι σοβαρό αλλα ξέρω ότι είναι ενοχλητικό !επισης,μπορείς να κανεις πλύση εξωτερικά με χαμομήλι η μαγειρική σόδα !

Γεια σου Δημητρουλα! Χαμομηλι εκανα πλυσεις κ καπως με ανακουφισε.μου εδωσε κ μια άλοιφη να βαλω για 2 μερες.αυριο θα με δει κ απο κοντα που εχω ραντεβου.θα τον ρωτησω κ για το αφρολουτρο που λενε τα κοριτσια,αυτο που επαιρνα παντα εχω δεν εχω αλλαξει.οι μυκητες φαινονται με την καλλιεργεια ουρων;γιατι μου βγηκε καθαρη,προχτες εκανα την εξεταση.


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Γεια σου Δημητρουλα! Χαμομηλι εκανα πλυσεις κ καπως με ανακουφισε.μου εδωσε κ μια άλοιφη να βαλω για 2 μερες.αυριο θα με δει κ απο κοντα που εχω ραντεβου.θα τον ρωτησω κ για το αφρολουτρο που λενε τα κοριτσια,αυτο που επαιρνα παντα εχω δεν εχω αλλαξει.οι μυκητες φαινονται με την καλλιεργεια ουρων;γιατι μου βγηκε καθαρη,προχτες εκανα την εξεταση.

Κορίτσι μου με καλλιέργεια κολπικό υγρού φαίνονται ο Γυναικολογος σου παίρνει δειγμα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη μου χωρις να σε παρω στο λαιμο μου εχω την εντυπωση οτι μπορεις να κανεις..ξερω κ πολλες εγκυες που βαφαν το μαλλι απο τη ριζα κ τα νυχια τους παντα βαμμενα κ δεν τους επηρεασε πουθενα στο μωρο....ειδικα οι ανταυγειες που δεν γινονται απο τη ριζα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα..


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσι μου με καλλιέργεια κολπικό υγρού φαίνονται ο Γυναικολογος σου παίρνει δειγμα

Σε ευχαριστω Γωγω μου δεν το ηξερα,να δω αυριο μηπως μου παρει δειγμα που θα παω


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε;εγω ειχα δυσκολο υπνο,με εχει πιασει απο χτες φαγουρα εξωτερικα στα γεν.οργανα.τωρα θα παρω τον γιατρο να ρωτησω τι μπορω να βαλω.εξετασεις ουρων κ καλλιεργεια προχτες βγηκαν κ ειναι μια χαρα.δεν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα με εχει εξαντλησει.

Καλημέρα κορίτσι μου!! 

Εγώ χρησιμοποιώ σε όλη την εγκυμοσύνη σερβιετακια (7 μήνες τώρα) αλλά(!) Μόνο στη δουλειά για 7 ώρες δλδλ κ τα αλλάζω κάθε φορά που γίνεται υγρό έστω κ λίγο (περίπου ανά 40'-60') κ μόλις γυρνάω σπίτι πλενομαι κ μένω μόνο με βρακάκι όλη την υπόλοιπη μέρα να αναπνέει το κουτάκι..

Αν τα χρησιμοποίεις έτσι (δλδ μονο σε ανάγκη όταν είσαι έξω ή στη δουλειά)θεωρώ πως δεν θα έχεις πρόβλημα επίσης ΣΩΤΗΡΙΟ κι κορίτσια για δροσερό κ μυρωδάτο κουτάκι το ειδικό σαπούνι για ευαίσθητη περιοχή της apivita!! Εγώ πλενομαι 2 φορές τη μέρα με αυτό κ νιώθω πολύ πιο καθαρή πλέον..!!

Just now, Nancy Zaf είπε:

Δυστυχως δεν βγαλαμε πολλες φωτογραφιες γιατι δεν μας γυρναγε μουριτσα.. σε καποια φαση προς το τελος γυρναει και ποζαρει με χαμογελο και ευτυχως βγαλαμε εστω μια φωτογραφια!! Αυτη ειναι ολα τα λεφτα θα την κορνιζαρω! Νονιζω οτι εχει το χαμογελο μου! Ο αντρουλης μου καταχαρουμενος που ειναι ολα τελεια με κυνηγαει να μην τρωω γλυκα χαχα!

Και ο γιατρος μου που του ειπα για τους αδενες της μασχαλης δεν με εξετασε καν το θεωρει φυσιολογικο.. σκεφτειτσ μου ειπε να παω να κανω λειζερ για να μην ξυριζομαι και ερεθιζονται περισσοτερο αλλα εγω φοβαμαι ρε κοριτσια να κανω στην εγκυμοσυνη λειζερ! Με τιποτα... δεν ξερεις ποτε τι επιπτωση μπορει να εχει.

Επειδή κ εγώ έκανα κ έχω ρωτήσει για αυτό τον γυναικολόγο, τον εμβρυολογο και την δερματολόγο μου που μου έκανε λέιζερ όλοι μου είπαν πως επιτρέπεται ΜΟΝΟ μασχάλες και πρόσωπο ακριβώς επειδή η ακτινοβολία του είναι μακρυά από τη κοιλίτσα κ δεν επηρεάζει το μωρό ούτε το φως από την ακτινοβολία ούτε η θερμότητα.. 

Αλλιώς μια λυση προσωρινή είναι το σιλκ επιλ αν αντέχεις ή ταινία κερί που ναι ίσως τσούξει αλλά σκέψου είναι ένα κρατσ στη κάθε μασχαλιτσα κ θα είσαι ένα μήνα περίπου καθαρουλα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki said:

@Υβόννη ανταύγειες κανε άφοβα!!μη το σκέφτεσαι καν..

μετα το πέρας του τρίτου μήνα κ βαφή κανονικά από τη ρίζα επιτρέπεται!!

 

Just now, Depykal said:

@Υβόννη μου χωρις να σε παρω στο λαιμο μου εχω την εντυπωση οτι μπορεις να κανεις..ξερω κ πολλες εγκυες που βαφαν το μαλλι απο τη ριζα κ τα νυχια τους παντα βαμμενα κ δεν τους επηρεασε πουθενα στο μωρο....ειδικα οι ανταυγειες που δεν γινονται απο τη ριζα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα..

Ευχαριστω γλυκουλες μου! Εχω ρωτησει τη γιατρο οπως σας ειπα αλλα κλασσικη τρελη ηθελα να επιβεβαιωσω! Ανυπομονω να φτιαξω τα μαλλακια μου!!!!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Με το καλο, καλη κουρα ομορφιας!!!!!!!! Μεταξενιο το βλεπω το ποδαρακι μας!!!! Να το χαρεις ευχομαι παρεα με την αδερφη!!!

Αχ λιωνω με το χαμογελακι του!!!! Ψυχουλα μου γελαστη μωρε!!! Εγω δυστυχως δεν την εχω αυτη που χαμογελουσε το δικο μας...Μου εδωσε μια προφιλ...

Κι εγω το φοβαμαι το λειζερ, αν και λενε δεν ειναι επικινδυνο γιατι ειναι επιδερμικο. Αλλα σε καταλαβαινω...

Ααααα δεν το ηξερα! Εγω εχω αγορασει ενα παιδικο αφρολουτρο και με αυτο πλενομαι γενικα απο την αρχη της εγκυμοσυνης. Ηταν το μονο που δεν μυριζε και δεν μου ερχοταν εμετος. Θα ριξω μια ματια παντως γα ειδικο σαπουνακι, γιατι τωρα που κανει ζεστη θελει αλλη φροντιδα η περιοχη εκει κατω...

Κοριτσακια μου, μιας που λεμε για περιποιηση να σας ρωτησω κατι; Εκλεισα να παω να κουρευτω το Σαββατο το πρωι και ειπα να κανω ξανα τις ανταυηειες μου τις μελι, γιατι το μαλλι ειναι το μισο ετσι και το μισο αλλιως. Μου ειπε ανταυγειες κανενα θεμα, μπορω να κανω. Και η γιατρος και η κομμωτρια. Εσεις εχετε κανει; Θα κανατε; Οτι διαβασα στο ιντερνετ λεει οτι ειναι ασφαλες.

Υβόννη μου κάνε κ μη το σκέφτεσαι!! Ασυζητητί!! Σε λίγο θα μπείτε 3ο τρίμηνο,είναι μια χαρά δεμένα κ υγιέστατα τα παιδάκια σας μην αγχώνεστε!! Ειδικά ανταύγιες που δεν ακουμπάνε ρίζα είναι μια χαρά αλλά να προσέχεις να είσαι κοντά στη πόρτα στο κομμωτήριο με ανοιχτή εννοείται πόρτα να μην εισπνέεις τη βαφή..αυτό είναι χειρότερο κοριτσακι μου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Γεια σου Δημητρουλα! Χαμομηλι εκανα πλυσεις κ καπως με ανακουφισε.μου εδωσε κ μια άλοιφη να βαλω για 2 μερες.αυριο θα με δει κ απο κοντα που εχω ραντεβου.θα τον ρωτησω κ για το αφρολουτρο που λενε τα κοριτσια,αυτο που επαιρνα παντα εχω δεν εχω αλλαξει.οι μυκητες φαινονται με την καλλιεργεια ουρων;γιατι μου βγηκε καθαρη,προχτες εκανα την εξεταση.

Daktarin?κ εγώ αυτήν έβαζα !ναι φαίνεται από την καλλιέργεια !αλλα μπορεί ν σου δημιουργήθηκε αυτές τις μέρες !Επειδη είμαστε σε κυηση αλλάζει το ph του κόλπου !ισως απλά ερεθίστηκες κ από τη σερβιέτα !δοκιμασε εάν θελεις κ το γιαούρτι ,θα σε δροσίσει !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Υβόννη μου κάνε κ μη το σκέφτεσαι!! Ασυζητητί!! Σε λίγο θα μπείτε 3ο τρίμηνο,είναι μια χαρά δεμένα κ υγιέστατα τα παιδάκια σας μην αγχώνεστε!! Ειδικά ανταύγιες που δεν ακουμπάνε ρίζα είναι μια χαρά αλλά να προσέχεις να είσαι κοντά στη πόρτα στο κομμωτήριο με ανοιχτή εννοείται πόρτα να μην εισπνέεις τη βαφή..αυτό είναι χειρότερο κοριτσακι μου!!

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου!!! Θα της πω αυτο με την πορτα! Αν και θα φοραω μασκα λογω της καταστασης ετσι και αλλιως! Το σκεφτομουν μερες, να κανω και ανταυγειες ή μονο κουρεμα ελεγα; Ημουν μικρη καστανοξανθη προς ξανθια, μετα σκουρυνε σχετικα και το τονιζω με ανταυγεις και μου φαινεται σκουρο πλεον αν δεν τις κανω! Αλλα προφανως αν δεν επιτρεποταν δε θα εκανα! Χιχιχιχιχι


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! 

Εγώ χρησιμοποιώ σε όλη την εγκυμοσύνη σερβιετακια (7 μήνες τώρα) αλλά(!) Μόνο στη δουλειά για 7 ώρες δλδλ κ τα αλλάζω κάθε φορά που γίνεται υγρό έστω κ λίγο (περίπου ανά 40'-60') κ μόλις γυρνάω σπίτι πλενομαι κ μένω μόνο με βρακάκι όλη την υπόλοιπη μέρα να αναπνέει το κουτάκι..

Αν τα χρησιμοποίεις έτσι (δλδ μονο σε ανάγκη όταν είσαι έξω ή στη δουλειά)θεωρώ πως δεν θα έχεις πρόβλημα επίσης ΣΩΤΗΡΙΟ κι κορίτσια για δροσερό κ μυρωδάτο κουτάκι το ειδικό σαπούνι για ευαίσθητη περιοχή της apivita!! Εγώ πλενομαι 2 φορές τη μέρα με αυτό κ νιώθω πολύ πιο καθαρή πλέον..!!

Γεια σου @Renez αρχικα κλαιω με το κουτακι,δεν υπαρχεις χαχα! Ισως έπειδη δεν εβαζα ποτε κ τωρα τα ειχα μια εβδομαδα σερι να με ερεθισε.Α θα το κοιταξω αυτο το σαπουνακι.

Just now, Υβόννη είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου!!! Θα της πω αυτο με την πορτα! Αν και θα φοραω μασκα λογω της καταστασης ετσι και αλλιως! Το σκεφτομουν μερες, να κανω και ανταυγειες ή μονο κουρεμα ελεγα; Ημουν μικρη καστανοξανθη προς ξανθια, μετα σκουρυνε σχετικα και το τονιζω με ανταυγεις και μου φαινεται σκουρο πλεον αν δεν τις κανω! Αλλα προφανως αν δεν επιτρεποταν δε θα εκανα! Χιχιχιχιχι

Να τις κανεις τις ανταυγειες,θα ειναι κ μια ωραια αλλαγη!:)  

Just now, demifilol είπε:

Daktarin?κ εγώ αυτήν έβαζα !ναι φαίνεται από την καλλιέργεια !αλλα μπορεί ν σου δημιουργήθηκε αυτές τις μέρες !Επειδη είμαστε σε κυηση αλλάζει το ph του κόλπου !ισως απλά ερεθίστηκες κ από τη σερβιέτα !δοκιμασε εάν θελεις κ το γιαούρτι ,θα σε δροσίσει !

Ναι αυτην μου είπε.την πηρα ηδη. ,παντως κ το χαμομηλι βοηθησε.καμια σχεση με χτες βραδυ η κατασταση μου

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου!!! Θα της πω αυτο με την πορτα! Αν και θα φοραω μασκα λογω της καταστασης ετσι και αλλιως! Το σκεφτομουν μερες, να κανω και ανταυγειες ή μονο κουρεμα ελεγα; Ημουν μικρη καστανοξανθη προς ξανθια, μετα σκουρυνε σχετικα και το τονιζω με ανταυγεις και μου φαινεται σκουρο πλεον αν δεν τις κανω! Αλλα προφανως αν δεν επιτρεποταν δε θα εκανα! Χιχιχιχιχι

Κάνε μαναρακι μου,από τα πιο σημαντικά για το μπεμπέ μας είναι κ η ψυχολογια μας μη το ξεχνάμε..!!!!!

Άντε κλείσε ραντεβού λοιποοοον κ γίνε μια κουκλάρα!!!

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Γεια σου @Renez αρχικα κλαιω με το κουτακι,δεν υπαρχεις χαχα! Ισως έπειδη δεν εβαζα ποτε κ τωρα τα ειχα μια εβδομαδα σερι να με ερεθισε.Α θα το κοιταξω αυτο το σαπουνακι.

Να τις κανεις τις ανταυγειες,θα ειναι κ μια ωραια αλλαγη!:)  

Ναι αυτην μου είπε.την πηρα ηδη. ,παντως κ το χαμομηλι βοηθησε.καμια σχεση με χτες βραδυ η κατασταση μου

Κουραγιο μάνα!!!

Σε λίγους μήνες θα απελευθερωθεί ξανά το κουτί σου !!!:P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Κάνε μαναρακι μου,από τα πιο σημαντικά για το μπεμπέ μας είναι κ η ψυχολογια μας μη το ξεχνάμε..!!!!!

Άντε κλείσε ραντεβού λοιποοοον κ γίνε μια κουκλάρα!!!

εκλεισα ηδη!!! Χαχαχαχα! Βασικα ειχα ενα μαλλι μεχρι τη μεση μπουκλα και μετα απο 15 χρονια το εκοψα τον Οκτωβρη και ειχα ξετρελαθει! Ε, τα εκλεισαν ολα με τον ιο και εμεινα με το μαλλι να εχει μακρυνει και να μην ειναι ουτε το παλιο μακρυ ουτε και το ωραιο κοντο που ηταν!

Ευχαριστω πολυ πολυ παντως! Ενιωσα τυψεις η μανα για το γιοκα χαχαχα!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Με το καλο, καλη κουρα ομορφιας!!!!!!!! Μεταξενιο το βλεπω το ποδαρακι μας!!!! Να το χαρεις ευχομαι παρεα με την αδερφη!!!

Αχ λιωνω με το χαμογελακι του!!!! Ψυχουλα μου γελαστη μωρε!!! Εγω δυστυχως δεν την εχω αυτη που χαμογελουσε το δικο μας...Μου εδωσε μια προφιλ...

Κι εγω το φοβαμαι το λειζερ, αν και λενε δεν ειναι επικινδυνο γιατι ειναι επιδερμικο. Αλλα σε καταλαβαινω...

Ααααα δεν το ηξερα! Εγω εχω αγορασει ενα παιδικο αφρολουτρο και με αυτο πλενομαι γενικα απο την αρχη της εγκυμοσυνης. Ηταν το μονο που δεν μυριζε και δεν μου ερχοταν εμετος. Θα ριξω μια ματια παντως γα ειδικο σαπουνακι, γιατι τωρα που κανει ζεστη θελει αλλη φροντιδα η περιοχη εκει κατω...

Κοριτσακια μου, μιας που λεμε για περιποιηση να σας ρωτησω κατι; Εκλεισα να παω να κουρευτω το Σαββατο το πρωι και ειπα να κανω ξανα τις ανταυηειες μου τις μελι, γιατι το μαλλι ειναι το μισο ετσι και το μισο αλλιως. Μου ειπε ανταυγειες κανενα θεμα, μπορω να κανω. Και η γιατρος και η κομμωτρια. Εσεις εχετε κανει; Θα κανατε; Οτι διαβασα στο ιντερνετ λεει οτι ειναι ασφαλες.

Ειρήνη θα σου απαντήσω γιατί έχω κάνω τρελή έρευνα κ έχω ρωτήσει γιατρούς.ανταυγειες δεν πειράζει καθόλου κ γενικά δεν έχει αποδειχτεί κάτι στην χρήση βαφών αλλά το λένε προληπτικά να το κάνεις μετά το πρώτο τρίμηνο.εγω κ στον γιο μου κ τώρα έχω κάνει ανταύγειες,εμένα ο γιατρός μου μετά το τρίμηνο με άφηνε κ κανονικά βαφή από ρίζα αλλά δεν ήθελα γιατί σκεφτόμουν ότι κάθε τρεις κ λίγο θα πρέπει να την ανανεώνω.ε και πολύ χημεία ρε παιδί μου!κάνε τις ανταύγειες σου αφοβα;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Ειρήνη θα σου απαντήσω γιατί έχω κάνω τρελή έρευνα κ έχω ρωτήσει γιατρούς.ανταυγειες δεν πειράζει καθόλου κ γενικά δεν έχει αποδειχτεί κάτι στην χρήση βαφών αλλά το λένε προληπτικά να το κάνεις μετά το πρώτο τρίμηνο.εγω κ στον γιο μου κ τώρα έχω κάνει ανταύγειες,εμένα ο γιατρός μου μετά το τρίμηνο με άφηνε κ κανονικά βαφή από ρίζα αλλά δεν ήθελα γιατί σκεφτόμουν ότι κάθε τρεις κ λίγο θα πρέπει να την ανανεώνω.ε και πολύ χημεία ρε παιδί μου!κάνε τις ανταύγειες σου αφοβα;)

Εμπιστευομαι την ερευνα σου συμπεθερουλα μου!!! Χαχαχαχα! Κι εγω γι'αυτο δε θελω βαφη-δεν εχω κανει ποτε ως τωρα! Ευχαριστω πολυ πολυ για την απαντηση! Παμε να ανοιξουμε το μαλλι!!!!!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...