Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Ωχ κοπέλα μου,δύσκολα χωρίς τον αντρουλη,το καταλαβαίνω,αλλά θα έχεις την μανούλα σου που σίγουρα θα σε έχει σαν βασίλισσα.ολα στο πιάτο θα στα έχει.κ για το πότε θα περάσει ο μήνας,τσουυυυπ κ θα γυρίσει πίσω ο καλός σου!!:x

Έτσι μου αρέσεις συμπεθερα!!!δεν θα μας ρίξει ο καιρός!!!αχαχαχααχα

Ναι αργυρουλα μου.το νηστείας μου έβγαινε πολύ χαμηλό κ οι άλλες δύο τιμές στα ύψη στην ώρα κ στο 2ωρο μετά την γλυκόζη.βεβαια το ότι έγινε έτσι σε μένα,δεν είναι κανόνας.κρατα τώρα ότι η υπογλυκαιμία δεν βλάπτει καθόλου το μωράκι κ υπομονή μέχρι την καμπύλη.παντως πραγματικά κ διαβήτη κύησης να σου βγει,κοπελα μου δεν είναι κάτι,ούτε για σένα ούτε για το μωρό,είναι εντελώς διαχειρισιμο να ξέρεις.κ το μωράκι το γέννας κανονικότατα κ ούτε μενν μπαίνει ούτε τίποτα.

Θα δεις ,με το αντράκι σου στα 3,οριακά θα σε βοηθάει κιόλας!!!θα του εξηγείς κ ότι είναι μεγάλος αδελφός κ πρέπει να προσέχει την αδελφούλα του που είναι μικρό μωρό,όλα καλά θα πανε..Αλί σε μένα που δεν θα καταλαβαίνει ακόμα τίποτα!αχαχαχαχα

Εννοείται αγωνιστικούς χαιρετισμούς!χαχααχαχα

@Alkyoni που είσαι;;;;;;;;;καλή επιτυχία σήμερα!να έχουμε τέλεια πόζες τσουπρας παρακαλώ,έτσι;;;:grin:

@Υβόννη μια χαρά το ζάχαρο συμπεθερα ε;ελεγχομενο,θα προσέχεις λιγάκι κ θα είσαι σούπερ!το γλίτωσες τον διαβήτη πουλάκι μου!!!χιχιχιχι!

Θα δεις που θα αρχίσει ο Βασιλακης να μιλάει να περπατάει κ θα σε βοηθάει κ αυτός! Το καλό είναι ότι θα μεγαλώσουν μαζί!!!! Και ο Βασίλης θα μάθει να μοιράζεται!!! Γιατί για τον Γιώργο δεν υπάρχει αυτή η φράση στο λεξιλόγιο του!!! 
@Υβόννη μου ελπίζω να ξεμπέρδεψες γρήγορα με το πανεπιστήμιο και να περάσετε υπέροχα στη λίμνη ότι καιρό και να σας κάνει!!! Και εννοείται το μαγιό θα βάλεις!!!!! Και σούπερ με το ζάχαρο!!!!! Ολεεεέ

@Argyroula Και εγώ στο γιο μου είχα νηστείας πολύ χαμηλό, την πρώτη ώρα μεταγευματικό ήμουν στο ανώτατο όριο και στη δεύτερη ώρα έκανα υπογλυκαιμία ... το ρύθμισα με διατροφή !!


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Συμπεθερουλα ναι εσενα θα ειναι σαν διδυμακια (ετσι ημασταν κι εμεις με τον αδερφο μου) αλλα θα πηγαινουν παραλληλα σε ολα! Και αυτο εχει την πλακα του, συμφωνα με τη μαμα μου τουλαχιστον χιχιχχι! Θα τα καταφερετε κοριτσακια μου ολες με τα παιδακια σας! Ουτε εμεις εδω εχουμε βοηθεια, βεβαια ενα μωρο θα ειναι οχι δυο, αλλα αυτο δενει και το ζευγαρι καμια φορα διαφορετικα!

Ναι τον γλιτωσα το διαβητη, αλλα θελει μετρησεις κτλ, απλα οχι τοσες πολλες ειπε! Θα πειραματιστω με το βραδινο φαγητακι μετα τις διακοπες και θα βρω μερικα μενου να μην εχω να σκεφτομαι τί να φαω κτλ! Και στις διακοπες μου ειπε να φαω κανονικα μεν αλλα οχι πολλα γλυκα και λευκο ψωμι. Θα κουβαλησω μαζι τις φρυγανιες μου απο πιτουρο οπως εκανα και περισυ!

Φυσικα δε μασαμε με τον καιρο, θα βγω εγω με το μαγιω μου να χορεψω και το χορο της βροχης αν χρειαστει χιχιχιχιχιχιχχι!!!!!1

Άντε ετοίμασε σιγά σιγά τις λίστες σου κ τα πραγματα σου για μεθαύριο κ βουρ για εκδρομή!τι καλά δεν θα χρειάζεται να προσέχεις κ τόσο στο φαγακι,θα το ευχαριστηθεις..μετά όταν γυρίσεις θα το βρεις εσύ το θα τρως το βράδυ,δεν σε φοβάμαι..:grin:

Just now, Geo81 είπε:

Θα δεις που θα αρχίσει ο Βασιλακης να μιλάει να περπατάει κ θα σε βοηθάει κ αυτός! Το καλό είναι ότι θα μεγαλώσουν μαζί!!!! Και ο Βασίλης θα μάθει να μοιράζεται!!! Γιατί για τον Γιώργο δεν υπάρχει αυτή η φράση στο λεξιλόγιο του!!! 
@Υβόννη μου ελπίζω να ξεμπέρδεψες γρήγορα με το πανεπιστήμιο και να περάσετε υπέροχα στη λίμνη ότι καιρό και να σας κάνει!!! Και εννοείται το μαγιό θα βάλεις!!!!! Και σούπερ με το ζάχαρο!!!!! Ολεεεέ

@Argyroula Και εγώ στο γιο μου είχα νηστείας πολύ χαμηλό, την πρώτη ώρα μεταγευματικό ήμουν στο ανώτατο όριο και στη δεύτερη ώρα έκανα υπογλυκαιμία ... το ρύθμισα με διατροφή !!

Αχ λες ε;να βοηθάει κ ο μπομπιρακος μου;;:x ρε συ θα δεις τον Γιωργάκη σου πως θα αλλάξει κ τι όμορφα θα παίζουν μαζί,όλα θα της τα δινει..αααααχ τι τέλεια εικόνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Θα δεις που θα αρχίσει ο Βασιλακης να μιλάει να περπατάει κ θα σε βοηθάει κ αυτός! Το καλό είναι ότι θα μεγαλώσουν μαζί!!!! Και ο Βασίλης θα μάθει να μοιράζεται!!! Γιατί για τον Γιώργο δεν υπάρχει αυτή η φράση στο λεξιλόγιο του!!! 
@Υβόννη μου ελπίζω να ξεμπέρδεψες γρήγορα με το πανεπιστήμιο και να περάσετε υπέροχα στη λίμνη ότι καιρό και να σας κάνει!!! Και εννοείται το μαγιό θα βάλεις!!!!! Και σούπερ με το ζάχαρο!!!!! Ολεεεέ

@Argyroula Και εγώ στο γιο μου είχα νηστείας πολύ χαμηλό, την πρώτη ώρα μεταγευματικό ήμουν στο ανώτατο όριο και στη δεύτερη ώρα έκανα υπογλυκαιμία ... το ρύθμισα με διατροφή !!

Αγαπημενη μου φιλεναδα, αυτο με τη μοιρασια δεν ξερω αν ειναι θεμα διαφορας ηλικιας, γιατι αν γνωριζες τον αδερφο μου μικρο νομιζω θα καταλαβαινες χιχιχχιχι! Μπορει να τον βλεπεις ετσι το Γιωργακη και μετα να εχει τρελη αδυναμια στην αδερφη και να της τα δινει ολα! Και ξαφνικα η αδερφη να μην μοιραζεται τιποτα! Ασε εχετε να ριξετε πολυ γελιο με τα παιδακια σας!!!! Ποση ευλογια ειναι τα αδερφακια μωρε! Εμεις τα λεμε με τον αδερφο μου μερικα σκηνικα και γελαμε παρα πολυ!!! Ειδικα ο αδερφος μου δεν ηθελε να χανει στα επιτραπεζια και εχει πει το εξης παραπονο στη μαμα μου "μαμαααααααααα η Ειρηνη ειναι κακια γιατι κερδιζειιιι". Χαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ωραία δροσιά σήμερα!!! @MumMaria εγώ μπορεί να το χαίρομαι αλλά σας χάλασε λίγο τα σχέδια.. Πιστευω βέβαια θα στρώσει και θα το κάνετε το μπανάκι σας..

Εγω περιμένω τον κουμπάρο μου για καφέ. Θα έρθει να μας δει σήμερα να μας τονώσει λίγο την ψυχολογία. Νομίζω δεν σας το έχω αναφέρει ξανά αλλά τώρα με την άρση των μέτρων ξεκινάει για εμάς το πήγαινε έλα Αγγλία. Ο άντρας μου δουλεύει σε μια εταιρεία περιμένοντας παράλληλα να ξεκινήσει το διδακτορικό του εκεί (ήταν να ξεκινήσει από Απρίλιο αλλά λόγω κατάστασης πήγε πίσω). Τωρα θα πρέπει να φύγει την Κυριακή και θα έρθει ξανά τέλη Αυγούστου. Η ψυχολογία μου είναι λίγο χάλια και κάθε τρεις και λίγο με παίρνουν τα ζουμιά.. Θα μείνει η μαμά μου μαζί μου αυτόν τον καιρό αλλά πάλι δεν είναι το ίδιο..

Υπομονή κορίτσι μου και θα δεις ότι θα περάσει γρήγορα ο καιρός. Εμένα οι δικοί μου μένουν μακριά και με αυτόν τον ΚΟΡΟΝΟΙΟ έχω να τους δω μήνες. Υπομονή και όλα θα γίνουν :) να ναι καλά το ίντερνετ :)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ,καλη εβδομαδα να εχουμε.εχω ενα προβληματισμο κ θα ηθελα την γνωμη σας.τωρα ειμαι 60 κιλα,ξεκινησα με 50 κιλα.Μου φαινονται αρκετα τα 10 κ εχουμε ακομα ενα 4μηνο μπροστα μας.ο γιατρος μου δεν μου ειπε κατι ,τον ρωτησα την παρασκευη ,μου ειπε οτι ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα μες τα πλαισια.σκεφτομαι για διατροφολογο,ο ανδρας μου λεει οτι ειμαι υπερβολικη κ οτι δεν χρειαζεται να παω.το θεμα ειναι οτι δεν κανω υπερβολες στο φαγητο.αυτος ο προβληματισμος της ημερας :razz:


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για τα κορίτσια που είναι είδη μανουλες και μιας και θα ξεκινήσουν σε λίγο οι λίστες με τα ψώνια :) πόσα φορμακια πιστεύετε ότι χρειάζονται; Και για τα χειμωνιάτικα μωράκια να είναι καλύτερα μακρυμάνικα ή κοντομανικα; :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλησπερα κοριτσια ,καλη εβδομαδα να εχουμε.εχω ενα προβληματισμο κ θα ηθελα την γνωμη σας.τωρα ειμαι 60 κιλα,ξεκινησα με 50 κιλα.Μου φαινονται αρκετα τα 10 κ εχουμε ακομα ενα 4μηνο μπροστα μας.ο γιατρος μου δεν μου ειπε κατι ,τον ρωτησα την παρασκευη ,μου ειπε οτι ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα μες τα πλαισια.σκεφτομαι για διατροφολογο,ο ανδρας μου λεει οτι ειμαι υπερβολικη κ οτι δεν χρειαζεται να παω.το θεμα ειναι οτι δεν κανω υπερβολες στο φαγητο.αυτος ο προβληματισμος της ημερας :razz:

Εύα μου μάλλον είχες κ το περιθώριο να πάρεις τώρα,έτσι;τι εννοώ;άλλο μια κοπέλα που τα έχει ήδη τα κολακεία της,ε αυτή δυστυχώς πρέπει να προσέχει περισσότερο κ άλλο μια κοπέλα που ξεκινάει από τα 50 κιλά.δεν μου φαίνεται ανησυχητικό.παντως αν εσύ δεν νιώθεις καλά,μπορείς να πας μια επίσκεψη σε διατροφολόγος,δεν το θεωρώ κακο.μαλλον επειδή θυμάμαι ότι έλεγες ότι είσαι γυμνασμενη,έπαθε λίγο σοκ ο μεταβολισμός σου,αλλά θα συνέλθει.

Just now, Ellizza είπε:

για τα κορίτσια που είναι είδη μανουλες και μιας και θα ξεκινήσουν σε λίγο οι λίστες με τα ψώνια :) πόσα φορμακια πιστεύετε ότι χρειάζονται; Και για τα χειμωνιάτικα μωράκια να είναι καλύτερα μακρυμάνικα ή κοντομανικα; :)

Για τα χειμωνιατικα μωράκια ένα εσώρουχακι από μέσα κ ένα μακρυμάνικο απεξω;) εγώ θα έλεγα φορμακια newborn ελάχιστα γιατί αν κάνουμε κ μεγάλα μωράκια δεν θα τα φορέσουν ποτε.εμενα ο γιος μου πχ 0 νούμερο δεν φόρεσε ποτέ.πηγαμε κατευθείαν στο 0-3 θα έλεγα μια δεκάρα από αυτα(αν δεν θες να πλένεις συνεχεια,) και μια δεκάρα από 3-6μηνων.εχει πολύ καλές προσφορές σε όλα τα μωρουδιακα σε ζιπουνακια 2+1 δωρο ή 1+1 κτλ.για να συμφερουν κ οικονομικά.newborn αν θες,βαριά 5 θα έλεγα κ θα δείξει κ στην Doppler που θα κάνουμε ,αν είναι ψηλό μωρό κ χοντρουυσικο ή μινιον.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! said:

Καλησπερα κοριτσια ,καλη εβδομαδα να εχουμε.εχω ενα προβληματισμο κ θα ηθελα την γνωμη σας.τωρα ειμαι 60 κιλα,ξεκινησα με 50 κιλα.Μου φαινονται αρκετα τα 10 κ εχουμε ακομα ενα 4μηνο μπροστα μας.ο γιατρος μου δεν μου ειπε κατι ,τον ρωτησα την παρασκευη ,μου ειπε οτι ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα μες τα πλαισια.σκεφτομαι για διατροφολογο,ο ανδρας μου λεει οτι ειμαι υπερβολικη κ οτι δεν χρειαζεται να παω.το θεμα ειναι οτι δεν κανω υπερβολες στο φαγητο.αυτος ο προβληματισμος της ημερας :razz:

Καλως το το Ευακι μας! Κοριτσι μου τα κιλα ειναι λιγο σχετικο θεμα. Δηλαδη αν τα εχεις παρει επειδη τρως καθε μερα 10 κιλα παγωτο και πατατακια και ειναι λιπος ή επειδη απλα το σωμα λιγω της εγκυμοσυνης καιει λιγοτερο απο πριν, εχει κατακρατησεις, η κοιλιτσα ειναι πιο μεγαλη κτλ! Αυτο θα το καταλαβεις νομιζω λιγακι με την εικονα σου. Δηλαδη εσενα σου φαινεσαι συν δεκα κιλα; Αν οχι και αν τρως και σωστα συν πλην ειναι καθαρα απο την εγκυμοσυνη. Επειδη ξεκινησες και λιγα κιλακια ειχες περιθωριο, οποτε μη σκας καθολου! Τωρα αν θες να πας μια βολτα να δεις τί θα σου πει ο διατροφολογος, γιατι οχι; Αλλα μονο για να μην ανησυχεις εσυ το λεω αυτο!

Just now, MumMaria said:

Εύα μου μάλλον είχες κ το περιθώριο να πάρεις τώρα,έτσι;τι εννοώ;άλλο μια κοπέλα που τα έχει ήδη τα κολακεία της,ε αυτή δυστυχώς πρέπει να προσέχει περισσότερο κ άλλο μια κοπέλα που ξεκινάει από τα 50 κιλά.δεν μου φαίνεται ανησυχητικό.παντως αν εσύ δεν νιώθεις καλά,μπορείς να πας μια επίσκεψη σε διατροφολόγος,δεν το θεωρώ κακο.μαλλον επειδή θυμάμαι ότι έλεγες ότι είσαι γυμνασμενη,έπαθε λίγο σοκ ο μεταβολισμός σου,αλλά θα συνέλθει.

Για τα χειμωνιατικα μωράκια ένα εσώρουχακι από μέσα κ ένα μακρυμάνικο απεξω;) εγώ θα έλεγα φορμακια newborn ελάχιστα γιατί αν κάνουμε κ μεγάλα μωράκια δεν θα τα φορέσουν ποτε.εμενα ο γιος μου πχ 0 νούμερο δεν φόρεσε ποτέ.πηγαμε κατευθείαν στο 0-3 θα έλεγα μια δεκάρα από αυτα(αν δεν θες να πλένεις συνεχεια,) και μια δεκάρα από 3-6μηνων.εχει πολύ καλές προσφορές σε όλα τα μωρουδιακα σε ζιπουνακια 2+1 δωρο ή 1+1 κτλ.για να συμφερουν κ οικονομικά.newborn αν θες,βαριά 5 θα έλεγα κ θα δείξει κ στην Doppler που θα κάνουμε ,αν είναι ψηλό μωρό κ χοντρουυσικο ή μινιον.

Απορια!! Αυτες οι δεκαδες Μαρακι ειναι τα ζιπουνακια ε; Και αυτα ειναι κοντομανικα συνηθως και ειναι αυτο που λες το εσωρουχακι ε;

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Καλημέρα Μαράκι μου! Έχω κάποιες μετρήσεις αρκετα χαμηλές στην μια ωρα ναι. Τύπου 75 μετά από φαγητό. Και μετά ίσως ανεβαίνει απότομα και πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να πέσει κι άλλο. Ακόμα στο ψάξιμο είμαστε. Αλλά μου είπε ότι πρέπει να το ρυθμίζω. Εγώ τρώω κάθε 1.5 ώρα μεριπου αλλά κι αυτό είναι πολύ κουραστικό. Δηλαδή τρώω μα@@@ες γιατι αν έτρωγα κανονικά κάθε μιάμιση ώρα...παει χαθήκαμε. Αύριο πιστεύω να έχω απαντήσεις. Τώρα πάω για άνω κοιλιάς να δούμε ότι όλα τα όργανα κι εκεί λειτουργούν κανονικά. Λέτε Άμα του πω του κυρίου κατέβα πιο κάτω να δούμε τον μπεμπη θα μου το κάνει τζάμπα?? Χάχα 

Κορίτσι μου γλυκό καλημέρα!! Δεν θα σου πω ψέματα δεν με χαλάρωσε ακριβώς γιατί κρύωνα πάρα πολύ και φοβόμουν μην του κάνω κακό. Χάχα Αλλά δεν του έκανα τελικά! Μια χαρά είναι χορεύει τώρα που γράφω!! 

Ευχομαι Αργυρούλα να το ρυθμίσετε σύντομα κ να χαλαρώσεις λίγο !ο υπέρηχος ελπιζω να ήταν καλός !!

1 ώρα πρίν, MumMaria είπε:

Αργυρώ κι εγώ αυτό είχα,ειδικά το πρωινό κυμαινόταν από 65 μέχρι 75 στον Βασίλη.θα την βρεις την άκρη.παντως εμένα κ ο ενδοκρινολόγος κ ο γυναικολόγος μου είπαν ότι οι υπογλυκαιμίες δεν είναι επικίνδυνες για το μωρό.καλο είναι να τις ρυθμίσεις για σένα,αλλά για το μπεμπεδακι δεν υπάρχει πρόβλημα.στο λεω γιατί το είχα ρωτήσει πέρσι.

Καλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια.κ σήμερα που λεγαμε για μπανακι,χαααααλια ο καιρός!!!για να δούμε μέχρι το απόγευμα μήπως φτιάξει,αλλιώς άλλη μέρα,τι να κάνουμε;;:evil:εβγαλα κ τα κουβαδάκια εγώ από χθες παναθεμα με!χαχααχα

 

Συμπεθερουλα μου καλη δεν πειράζει αν δεν πάτε σήμερα !θα ξανά ανεβεί η θερμοκρασία σύντομα !!

@Υβόννηαλλο ένα καλό νέο ,,,με λιγη προσοχή κ ολα θα είναι περίφημα !

1 ώρα πρίν, Geo81 είπε:

Γελάω με τη ζακέτα γιατί πάντα ειρωνευόμουν αυτή την ατάκα και φέτος το χειμώνα έπιασα τον εαυτό μου να το λέει στο Γιώργο και ο άντρας μου να με δουλεύει ... αχαχαχαχαχ

Η πισίνα καλά ήταν χθες παίξαμε κ με νεροπίστολα ... ήμασταν μόνοι μας με το Σπάικ κ το Γιώργο γιατί δυστυχώς ο μπαμπάς μας δούλευε όλη μέρα :( κλαψ , και όπως καταλαβαίνετε χωρίς βοήθεια είναι λίγο δύσκολη η ξεκούραση ... το βράδυ που ήρθε ο Πέτρος έβαλα τα κλάμματα γιατί συνειδητοποίησα ότι τώρα που θα έρθει κ η Μπέμπα και ο άντρας μου θα είναι πάλι βάρδιες αναγκαστικά θα μένω μόνη μου με τα μικρά... αγχώθηκα λίγο ... ειδικά εκείνα τα βραδινά του 10 το βράδυ με 6 το πρωί με σκοτώνουν ...αγχώθηκα ... θα μου πεις ρε κοπέλια τώρα το σκέφτηκες;;; Είναι αργά .... 

Καλησπερα κοπέλα μου !Ξερω ότι θα είναι δύσκολα για σένα αλλα θα είσαι τόσο χαρούμενη με την Μπέμπα κ δεν θα το σκέφτεσαι καθόλου !!Με το σωστό συντονισμό κ προγραμμα ,,,θα τα καταφέρεις πολύ καλα !!εσυ να είσαι καλα κορίτσι μου κ να χαρείς τα παιδάκια σου !!

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ωραία δροσιά σήμερα!!! @MumMaria εγώ μπορεί να το χαίρομαι αλλά σας χάλασε λίγο τα σχέδια.. Πιστευω βέβαια θα στρώσει και θα το κάνετε το μπανάκι σας..

Εγω περιμένω τον κουμπάρο μου για καφέ. Θα έρθει να μας δει σήμερα να μας τονώσει λίγο την ψυχολογία. Νομίζω δεν σας το έχω αναφέρει ξανά αλλά τώρα με την άρση των μέτρων ξεκινάει για εμάς το πήγαινε έλα Αγγλία. Ο άντρας μου δουλεύει σε μια εταιρεία περιμένοντας παράλληλα να ξεκινήσει το διδακτορικό του εκεί (ήταν να ξεκινήσει από Απρίλιο αλλά λόγω κατάστασης πήγε πίσω). Τωρα θα πρέπει να φύγει την Κυριακή και θα έρθει ξανά τέλη Αυγούστου. Η ψυχολογία μου είναι λίγο χάλια και κάθε τρεις και λίγο με παίρνουν τα ζουμιά.. Θα μείνει η μαμά μου μαζί μου αυτόν τον καιρό αλλά πάλι δεν είναι το ίδιο..

Καλησπερα Ειρηνη μου !καλα να περάσετε με τον κουμπάρο !!Θα ανεβεί η ψυχολογία σου στο επόμενο ραντεβού σου με τ γιατρό !Ευτυχως θα έχεις την μανούλα κοντά σου κ θα περάσει ο καιρός να ρθει ο αντρουλης σου !

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλησπερα κοριτσια ,καλη εβδομαδα να εχουμε.εχω ενα προβληματισμο κ θα ηθελα την γνωμη σας.τωρα ειμαι 60 κιλα,ξεκινησα με 50 κιλα.Μου φαινονται αρκετα τα 10 κ εχουμε ακομα ενα 4μηνο μπροστα μας.ο γιατρος μου δεν μου ειπε κατι ,τον ρωτησα την παρασκευη ,μου ειπε οτι ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα μες τα πλαισια.σκεφτομαι για διατροφολογο,ο ανδρας μου λεει οτι ειμαι υπερβολικη κ οτι δεν χρειαζεται να παω.το θεμα ειναι οτι δεν κανω υπερβολες στο φαγητο.αυτος ο προβληματισμος της ημερας :razz:

Ξεκίνησες με λίγα κιλά όπως σου είπε κ η Μαρία !κ εγω έβαλα κάμποσα (6κιλα )κ ξεκίνησα 64 !!νομιζω Δ χρειάζεται να σε προβληματίζει τόσο πολύ !απο μόνη σου μπορείς να προσεχείς λίγο και θα είσαι καλα μέχρι τέλους !ασε που θα χαθούν πολύ εύκολα μετά την γεννά !

  • Μου αρέσει 3

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλως το το Ευακι μας! Κοριτσι μου τα κιλα ειναι λιγο σχετικο θεμα. Δηλαδη αν τα εχεις παρει επειδη τρως καθε μερα 10 κιλα παγωτο και πατατακια και ειναι λιπος ή επειδη απλα το σωμα λιγω της εγκυμοσυνης καιει λιγοτερο απο πριν, εχει κατακρατησεις, η κοιλιτσα ειναι πιο μεγαλη κτλ! Αυτο θα το καταλαβεις νομιζω λιγακι με την εικονα σου. Δηλαδη εσενα σου φαινεσαι συν δεκα κιλα; Αν οχι και αν τρως και σωστα συν πλην ειναι καθαρα απο την εγκυμοσυνη. Επειδη ξεκινησες και λιγα κιλακια ειχες περιθωριο, οποτε μη σκας καθολου! Τωρα αν θες να πας μια βολτα να δεις τί θα σου πει ο διατροφολογος, γιατι οχι; Αλλα μονο για να μην ανησυχεις εσυ το λεω αυτο!

Απορια!! Αυτες οι δεκαδες Μαρακι ειναι τα ζιπουνακια ε; Και αυτα ειναι κοντομανικα συνηθως και ειναι αυτο που λες το εσωρουχακι ε;

Ναι ναι τα ζιπουνακια είναι τα εσωρουχακια.εγω του φορούσα φθινόπωρο,χειμώνα κοντομανικα.προς άνοιξη κ τώρα καλοκαίρι,αμανικα.τα πετάξαμε τα μπρατσακια μας!!χααχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα όμορφα λόγια.. Ξέρω θα περάσει γρήγορα ο καιρός κι ας μου φαίνεται βουνό τώρα. Να με συγχωρήσετε αν γίνω λίγο πιο γκρινιάρα το επόμενο διαστημα:razz:... Προς το παρόν θα κάνω και μια έρευνα αγοράς για φορμάκια και στην Αγγλία. Γενικά έχει καλές τιμές..

Επίσης για να αλλάξω θέμα, είδα έχει πολύ καλές εκπτώσεις στα mothercare. Έπιπλα -50%, καρότσια -20% σκεφτόμουν να πάω καμμια βόλτα..

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Ευχομαι Αργυρούλα να το ρυθμίσετε σύντομα κ να χαλαρώσεις λίγο !ο υπέρηχος ελπιζω να ήταν καλός !!

Συμπεθερουλα μου καλη δεν πειράζει αν δεν πάτε σήμερα !θα ξανά ανεβεί η θερμοκρασία σύντομα !!

@Υβόννηαλλο ένα καλό νέο ,,,με λιγη προσοχή κ ολα θα είναι περίφημα !

Καλησπερα κοπέλα μου !Ξερω ότι θα είναι δύσκολα για σένα αλλα θα είσαι τόσο χαρούμενη με την Μπέμπα κ δεν θα το σκέφτεσαι καθόλου !!Με το σωστό συντονισμό κ προγραμμα ,,,θα τα καταφέρεις πολύ καλα !!εσυ να είσαι καλα κορίτσι μου κ να χαρείς τα παιδάκια σου !!

Συμπεθερουλα μου!εννοείται δεν πειράζει,τώρα γύρισε ο άντρας μου κ είπαμε να μην πάμε τελικά.εχει 6 μποφόρ,ε εντάξει μην κρυώσει κ το παιδί για να μην χάσουμε το μπάνιο μας!!άλλη μέρα ,απλά θα πρέπει να το προγραμματίσουμε ένα απόγευμα που να μην δουλευω πάλι.;)

Just now, Eirini1988 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα όμορφα λόγια.. Ξέρω θα περάσει γρήγορα ο καιρός κι ας μου φαίνεται βουνό τώρα. Να με συγχωρήσετε αν γίνω λίγο πιο γκρινιάρα το επόμενο διαστημα:razz:... Προς το παρόν θα κάνω και μια έρευνα αγοράς για φορμάκια και στην Αγγλία. Γενικά έχει καλές τιμές..

Επίσης για να αλλάξω θέμα, είδα έχει πολύ καλές εκπτώσεις στα mothercare. Έπιπλα -50%, καρότσια -20% σκεφτόμουν να πάω καμμια βόλτα..

Να πας ρηνακι μου!αν έχει όντως τόσο καλές εκπτώσεις,αξίζει.κ γενικά το mothercare έχουν κ ρουχαλακια καλής ποιότητας.κανε μια βολτουλα!!:grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια εγώ για τα κιλα που σας έλεγα 62 ξεκίνησα κ έβαλα 8 αλλά δεν φαίνεται άρα είναι αυτό που λέει η Υβόννη είναι όλα τα εσωτερικά δεν είναι λίπος ολα

Γωγουλα κανε και ενα πειραμα! Το εκανα εγω και εχει πολυ γελιο! Ζυγισου μια κανονικα και μετα βαλε τον αντρουλη να κραταει το στηθος σου οσο ξαναζυγιζεσαι! Εγω ειμαι 3μισι κιλα λιγοτερη χαχαχαχαχα!!!! Ειναι και το βυζι κοριτσια, μη το προσπερναμε καθολου!

Και τωρα μου ηρθε ενα προβλημα για την δευτερα Δημοτικου "Η εγκυος Μαρια ζυγιζει 65 κιλα και οταν ξαναζυγιστηκε με τον αντρα της να κραταει το στηθος της ηταν 62.  Ποσα κιλα ειναι το στηθος της Μαριας;" Το ονομα Μαρια το εβαλα επειδη ολο αυτο βαζουν στα προβληματα @MumMaria! Δεν υπονοοω τιποτα για το δικο σου βυζι χαχαχα!!!!

  • Χαχα 7

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...