Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κοριτσακια μου,

μετα την επεξηγηση απο το Μαρακι μας @MumMariaγια το οτι ζιπουνακια και εσωρουχακια ειναι το ιδιο πραγμα (ναι τοσο ασχετη ημουν) μπηκα να δω στο μαρκς αντ σπενσερ που λεγατε οτι εχει καλη ποιοτητα και τα θελω ολαααααααααααα!!!!!!! Εχει πολλα πακετακια με 5 ή 7 ζιπουνακια και λεει οτι ειναι βαμβακερα! Νομιζω μετα τις διακοπες θα ξεκινησω σιγα σιγα τα ψωνια:wub:

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου,

μετα την επεξηγηση απο το Μαρακι μας @MumMariaγια το οτι ζιπουνακια και εσωρουχακια ειναι το ιδιο πραγμα (ναι τοσο ασχετη ημουν) μπηκα να δω στο μαρκς αντ σπενσερ που λεγατε οτι εχει καλη ποιοτητα και τα θελω ολαααααααααααα!!!!!!! Εχει πολλα πακετακια με 5 ή 7 ζιπουνακια και λεει οτι ειναι βαμβακερα! Νομιζω μετα τις διακοπες θα ξεκινησω σιγα σιγα τα ψωνια:wub:

Κι εγώ άσχετη ήμουν συμπεθέρα μέχρι πέρσι.αφου νόμιζα ότι τα ζιπουνακια είναι τα καλτσακια του μωρού.δεν λέγανε οι παλιές γιαγιάδες θα πλέξω ζιπουνακια;;ε νόμιζα ότι εννοούσαν τα καλτσακια!

Marks and Spencer πολύ καλή ποιότητα,είναι σαν καινούρια,θα τα φορέσει κ η μικρή.κ εννοείται ειδικά τον πρώτο καιρό να προτιμάς μόνο 100% βαμβακερά.καλες αγορές μετά τις διακοπουλες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2020 at 4:14 ΜΜ, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου, μια υπεροχη και ευλογημενη Κυριακη σε ολες σας!!!! Εγω νομιζω εχω αρχισει και χανω το μυαλο μου! Σας εξηγω ευθυς αμεσως τι εγινε χτες βραδυ, για δευτερη φορα στην εγκυμοσυνη! Ξυπναω γυρω στις 3 γιατι κατουριομουν. Ανοιγω πορτατιφ και λεω "πού πηγε ο Αγγελος"? Σηκωνομαι αλαφιασμενη, παω στο σαλονι τιποτα. Παω στο γραφειο του τιποτα, παω στο μπανιο κανεις. Επιστρεφω στο δωματιο, παιρνω το κινητο μου και τον παιρνω τηλεφωνο. Ακουω να δονειται. Σηκωνεται ο αντρας μου που ηταν στο κρεβατι ολη αυτη την ωρα και μου λεει "αγαπη μου ολα καλα;". Ο ανθρωπος ηταν στο κρεβατι κοριτσια και δεν τον ειχα δει!!!!!!!!!

Κοριτσακι μου καλημερα. Εγω λεω κανεν ενα τεστακι, γιατι αν εισαι εγκυουλα χρειαζεσαι αμεσα φροντιδα απο το γιατρο σου και για σενα και για το μωρακι σου! Ευχομαι καλη καλη επιτυχια!!!!!

Συμπεθερουλα μου τελεια να περασετε!!! Αυριο θα ειναι φανταστικα, ανυπομονω να μας πεις τα νεα!!!!!!!!!! Θα γινει χαμος πιστευω! Εκανες λιστα με το τι να εχεις μαζι; Χιχιχιχιχιχι! Αν ναι τη θελω για του χρονου, μην την πεταξεις!!! Να περνατε τελεια!

Καλημερα Γωγουλα μου!!!!!!!! Μπραβο παιδια μου, πολυ καλα κανατε!!! Ο αντρουλης σημερα καπως ανανεωμενος να το πω, καπως με ενα χαμογελο να το πω; Χιχιχιχχιχχι! Να περασετε τελεια με τη νονα σας και συγχαρητηρια για την ορκομωσια της!!!!

Καλως το το κοριτσακι μας!!! Περαστικα γλυκια μου με τον πονοκεφαλο και ευχομαι να περασετε τελεια με την πισινουλα σας και τον Σπαικ! Θα μπει και αυτος στην πισινα αραγε; Εσυ κοριτσι μου ομορφο ξεκουραστηκες λιγο το σκ; Ελπιζω ναι!!!

Σωστη σε βρισκω Δημητρουλα!!!! Δεν παθαινουν κατι να μας βοηθησουν και λιγακι χιχιχιχιχιχ!

Καλημεραα σε ολες.. Εκανα τεστακι βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε. ειναι καλα η τιμη της χοριακης ή να ανυσηχησω;

On 12/7/2020 at 4:14 ΜΜ, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου, μια υπεροχη και ευλογημενη Κυριακη σε ολες σας!!!! Εγω νομιζω εχω αρχισει και χανω το μυαλο μου! Σας εξηγω ευθυς αμεσως τι εγινε χτες βραδυ, για δευτερη φορα στην εγκυμοσυνη! Ξυπναω γυρω στις 3 γιατι κατουριομουν. Ανοιγω πορτατιφ και λεω "πού πηγε ο Αγγελος"? Σηκωνομαι αλαφιασμενη, παω στο σαλονι τιποτα. Παω στο γραφειο του τιποτα, παω στο μπανιο κανεις. Επιστρεφω στο δωματιο, παιρνω το κινητο μου και τον παιρνω τηλεφωνο. Ακουω να δονειται. Σηκωνεται ο αντρας μου που ηταν στο κρεβατι ολη αυτη την ωρα και μου λεει "αγαπη μου ολα καλα;". Ο ανθρωπος ηταν στο κρεβατι κοριτσια και δεν τον ειχα δει!!!!!!!!!

Κοριτσακι μου καλημερα. Εγω λεω κανεν ενα τεστακι, γιατι αν εισαι εγκυουλα χρειαζεσαι αμεσα φροντιδα απο το γιατρο σου και για σενα και για το μωρακι σου! Ευχομαι καλη καλη επιτυχια!!!!!

Συμπεθερουλα μου τελεια να περασετε!!! Αυριο θα ειναι φανταστικα, ανυπομονω να μας πεις τα νεα!!!!!!!!!! Θα γινει χαμος πιστευω! Εκανες λιστα με το τι να εχεις μαζι; Χιχιχιχιχιχι! Αν ναι τη θελω για του χρονου, μην την πεταξεις!!! Να περνατε τελεια!

Καλημερα Γωγουλα μου!!!!!!!! Μπραβο παιδια μου, πολυ καλα κανατε!!! Ο αντρουλης σημερα καπως ανανεωμενος να το πω, καπως με ενα χαμογελο να το πω; Χιχιχιχχιχχι! Να περασετε τελεια με τη νονα σας και συγχαρητηρια για την ορκομωσια της!!!!

Καλως το το κοριτσακι μας!!! Περαστικα γλυκια μου με τον πονοκεφαλο και ευχομαι να περασετε τελεια με την πισινουλα σας και τον Σπαικ! Θα μπει και αυτος στην πισινα αραγε; Εσυ κοριτσι μου ομορφο ξεκουραστηκες λιγο το σκ; Ελπιζω ναι!!!

Σωστη σε βρισκω Δημητρουλα!!!! Δεν παθαινουν κατι να μας βοηθησουν και λιγακι χιχιχιχιχιχ!

Καλημερα σε ολες.. Εκανα τεστ και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου;; 

On 12/7/2020 at 2:21 ΜΜ, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα!παρε ενα τεστακι οπως σου εγραψε κ η Γωγω.καλυτερα να το κανεις πρωι νομιζω ειναι πιο αξιοπιστο το αποτελεσμα

Εκανα τεστακι και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων μου ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης ;

On 12/7/2020 at 1:31 ΜΜ, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου κανε ένα τεστακι σήμερα να σου φύγει η αγωνια τα τεστ πρωιμης ανίχνευσης δειχνουν

Εκανα τεστ βγηκε θετικο και η β χοριακη βγηκε 161,54 ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου; μου ειπε οτι ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Petalouditsaa12 είπε:

Καλημεραα σε ολες.. Εκανα τεστακι βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε. ειναι καλα η τιμη της χοριακης ή να ανυσηχησω;

Καλημερα σε ολες.. Εκανα τεστ και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου;; 

Εκανα τεστακι και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων μου ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης ;

Εκανα τεστ βγηκε θετικο και η β χοριακη βγηκε 161,54 ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου; μου ειπε οτι ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων

Καλημερα κορίτσι μου!!! Είναι υπέροχα τα νέα σου!!!! Μια χαρά είναι η χοριακη σου! Επικοινώνησε με το γιατρό σου να σε καθοδηγήσει , ίσως χρειαστεί να την επαναλάβεις 2 μέρες μετά !!! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και μέχρι μέσα Μαρτίου να έχεις αγκαλιά ένα υπέροχο Μωράκι!!!!

5 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κι εγώ άσχετη ήμουν συμπεθέρα μέχρι πέρσι.αφου νόμιζα ότι τα ζιπουνακια είναι τα καλτσακια του μωρού.δεν λέγανε οι παλιές γιαγιάδες θα πλέξω ζιπουνακια;;ε νόμιζα ότι εννοούσαν τα καλτσακια!

Marks and Spencer πολύ καλή ποιότητα,είναι σαν καινούρια,θα τα φορέσει κ η μικρή.κ εννοείται ειδικά τον πρώτο καιρό να προτιμάς μόνο 100% βαμβακερά.καλες αγορές μετά τις διακοπουλες!!

Έτσι ακριβώς όπως τα λές κορίτσι μου !!! Βαμβακερά γιατί και τα μωράκια μας έχουν ευαίσθητο δερματακι πολύ τους πρώτους μήνες μήνες!!! Επίσης θα σας έλεγα να πάρετε και πετσετουλες αρκετές για τον πρώτο καιρό που λερώνονται πανεύκολα ( κάνουν κακά από 7 έως κ 10 φορές την ημέρα ειδικά τις πρώτες 40 μέρες) και ενώ τα έχεις πλύνει κ μοσχομυρίζουν αποφασίζουν μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα να σε κατουρήσουν ξανά!! 10 φορμάκια 0-3 και 10 ζιπουνακια (εγώ έβαζα κοντομάνικα) είναι αρκετά για αρχή! Πρέπει να δείτε ρυθμό ανάπτυξης , ποσό θα γεννηθούν για να κινηθείτε σε ρουχαλάκια! Και κάτι αλλοοο αν τα φορμάκια σας δεν έχουν ενσωματωμένα γαντάκια στα χεράκια πάρτε γαντακιανγια τα χέρια γιατί τα κακομοίρα όλο με το πρόσωπο τους ασχολούνται και με τα νυχάκια τους τραυματίζουν τα μαγουλακια τους!!! 

  • Μου αρέσει 3

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Petalouditsaa12 said:

Καλημεραα σε ολες.. Εκανα τεστακι βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε. ειναι καλα η τιμη της χοριακης ή να ανυσηχησω;

Καλημερα σε ολες.. Εκανα τεστ και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου;; 

Εκανα τεστακι και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων μου ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης ;

Εκανα τεστ βγηκε θετικο και η β χοριακη βγηκε 161,54 ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου; μου ειπε οτι ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων

Καλημερα κοριτσι νου και συγχαρητηρια!!!!!! Να σου πω ημουαν σχεδον σιγουρη!!!!!!! Τελεια ειναι η χοριακη σου!! Τωρα παρε τηλεφωνο το γιατρο σου και θα σε καθοδηγησει αυτος τωρα για ολα! Με το καλο το μωρακι σου και μια υπεροζη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Καλημερα αγαπημενες μου!!! Να εχετε μια τελεια μερα! Καποιο κοριτσι μας εχει υπερηχο/β'επιπεδου σημερα αλλα δε θυμαμαι...Καλη καλη επιτυχια και περιμενουμε νεα!!!

@Geo81και @MumMaria ευχαριστουμε παρα παρα πολυ για τις συμβουλες! Γαντακια ουτε καν θα σκεφτομουν! Μπηκε στη λιστα! Τοσες φορες κακα ε; Πωπω κια ειχα αγωνια πώς θα μαθουμε να τα αλλαζουμε! Σε τρεις μερες θα γινουμε εξπερ χαχαχα! Ξερω να αλλαζω μωρο απο τη βαφτιστηρα μου, αλλα οχι νεογεννητο! 

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Petalouditsaa12 είπε:

Καλημεραα σε ολες.. Εκανα τεστακι βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε. ειναι καλα η τιμη της χοριακης ή να ανυσηχησω;

Καλημερα σε ολες.. Εκανα τεστ και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου;; 

Εκανα τεστακι και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων μου ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης ;

Εκανα τεστ βγηκε θετικο και η β χοριακη βγηκε 161,54 ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου; μου ειπε οτι ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων

Καλημέρα πωπω πόσο χάρηκα κορίτσι μου. Με το καλό. Ναι μην ανησυχείς αυτή αυξάνεται από εδώ και πέρα πολύ γρήγορα. 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Argyroula said:

Κάτι έδειξε και ο υπέρηχος στον θηροειδη. Θα δούμε ο γιατρός δεν το σηκώσε σήμερα! Αύριο πάλι! Σ ευχαριστώ πολύ!! 

Καλημερα κοριτσακι νου! Ο θυροειδης ρυθμιζεται μην ανησυχεις. Να μας πεις νεα απο το γιατρο. Ολα ειναι υπο ελεγχο, οποτε μια χαρα!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Petalouditsaa12 είπε:

Καλημεραα σε ολες.. Εκανα τεστακι βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε. ειναι καλα η τιμη της χοριακης ή να ανυσηχησω;

Καλημερα σε ολες.. Εκανα τεστ και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου;; 

Εκανα τεστακι και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων μου ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης ;

Εκανα τεστ βγηκε θετικο και η β χοριακη βγηκε 161,54 ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου; μου ειπε οτι ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων

Καλημερα υπέροχα νέα θα συμφωνήσω μ τ κορίτσια μίλησε μ τ γιατρό σ κ ίσως χρειαστεί ν κανεις ακόμα μια χοριακη ακόμα.. Σ ευχομαι μια Τελειομηνη κυηση


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα κοριτσια μου...

@Petalouditsaa12 συγχαρητηρια, καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι...

Δεν θα κρυωνουν λετε με κοντομανικα ε;; 

Εγω ετοιμαζομαι να παω να κανω μια καλιεργεια που μου ζητησε ο γιατρος, θα βγω επιτελους εστω κ λιγο απ το σπιτι...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Petalouditsaa12 είπε:

Καλημεραα σε ολες.. Εκανα τεστακι βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε. ειναι καλα η τιμη της χοριακης ή να ανυσηχησω;

Καλημερα σε ολες.. Εκανα τεστ και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου;; 

Εκανα τεστακι και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων μου ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης ;

Εκανα τεστ βγηκε θετικο και η β χοριακη βγηκε 161,54 ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου; μου ειπε οτι ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων

τέλεια!!!!εύχομαι μια τελειομηνή κ όμορφη εγκυμοσυνη..καλημέρα κιόλας κ καλημέρα σε όλες κορίτσια.εδώ έχεί πιάσει πολύ αέρας αυτές τις μέρες κ σε τρελένει αλλά απ την άλλη δεν ζεσταίνεσαι τόσο οπότε μη τα θέλω κ όλα!!κορίτσια θα μας δώσουν κάποιες οδηγίες από το μαιευτήριο για φροντίδα του μωρού η μόνες σας εσείς διαβάζετε κανένα βιβλίο κτλ?


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Κάναμε και εμείς χθες β επιπέδου :x δόξα τω Θεό όλα τα όργανα αναπτύσσονται σωστά και είναι γύρω στα 490 γρ. :-D μας δυσκόλεψε λίγο γτ κουράστηκα αρκετά στην δουλειά κ έκανα συσπάσεις οπότε η καημένη είχε κουλουριαστει σε ένα σημείο και προσπαθούσαμε να την τεντωσουμε οπότε κράτησε 2 ώρες η εξέταση! Μας χάρισε όμως 3-4 ωραίες φωτογραφίες χιχι

Φιλιά σε όλες, σας παρακολουθώ ;)

  • Μου αρέσει 7

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Petalouditsaa12 είπε:

Καλημεραα σε ολες.. Εκανα τεστακι βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε. ειναι καλα η τιμη της χοριακης ή να ανυσηχησω;

Καλημερα σε ολες.. Εκανα τεστ και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου;; 

Εκανα τεστακι και βγηκε θετικο και η χοριακη μου βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων μου ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης ;

Εκανα τεστ βγηκε θετικο και η β χοριακη βγηκε 161,54 ειναι καλα η τιμη της χοριακης μου; μου ειπε οτι ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων

Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κοπέλα μου!μια χαρά είναι η χοριακη σου.λογοκα θα σου ζητήσει ο γιατρός σου αλλη μια,σε 2-3 μέρες για να δούμε αν διπλασιάζεται κ μετά υπέρηχο!με το καλό!!

πρίν από 27 λεπτά , Geo81 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου!!! Είναι υπέροχα τα νέα σου!!!! Μια χαρά είναι η χοριακη σου! Επικοινώνησε με το γιατρό σου να σε καθοδηγήσει , ίσως χρειαστεί να την επαναλάβεις 2 μέρες μετά !!! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και μέχρι μέσα Μαρτίου να έχεις αγκαλιά ένα υπέροχο Μωράκι!!!!

Έτσι ακριβώς όπως τα λές κορίτσι μου !!! Βαμβακερά γιατί και τα μωράκια μας έχουν ευαίσθητο δερματακι πολύ τους πρώτους μήνες μήνες!!! Επίσης θα σας έλεγα να πάρετε και πετσετουλες αρκετές για τον πρώτο καιρό που λερώνονται πανεύκολα ( κάνουν κακά από 7 έως κ 10 φορές την ημέρα ειδικά τις πρώτες 40 μέρες) και ενώ τα έχεις πλύνει κ μοσχομυρίζουν αποφασίζουν μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα να σε κατουρήσουν ξανά!! 10 φορμάκια 0-3 και 10 ζιπουνακια (εγώ έβαζα κοντομάνικα) είναι αρκετά για αρχή! Πρέπει να δείτε ρυθμό ανάπτυξης , ποσό θα γεννηθούν για να κινηθείτε σε ρουχαλάκια! Και κάτι αλλοοο αν τα φορμάκια σας δεν έχουν ενσωματωμένα γαντάκια στα χεράκια πάρτε γαντακιανγια τα χέρια γιατί τα κακομοίρα όλο με το πρόσωπο τους ασχολούνται και με τα νυχάκια τους τραυματίζουν τα μαγουλακια τους!!! 

Ανά μπραβο!!!εγώ δεν είχα πάρει γαντακια,κ του έβαζα καλτσακια γιατί συνέχεια γτατζουνιοταν! Κ εκτός από πετσετουλες για τα καλά,να έχετε κ πανακια/πετσετακια για τις γουλιτσες..αυτά κι αν φεύγουν νερό,είχα πάρει καμία 20αρια από ικεα κ μου χρειατηκαν όλα.αλλαζα 5 την μέρα,γιατί αν βγάλει γουλιες γάλα στο ρέψιμο,μετά μυρίζει πολύ(σαν εμετός) οπότε πάει κατευθείαν άπλυτα!

Just now, Depykal είπε:

Καλημεραααα κοριτσια μου...

@Petalouditsaa12 συγχαρητηρια, καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι...

Δεν θα κρυωνουν λετε με κοντομανικα ε;; 

Εγω ετοιμαζομαι να παω να κανω μια καλιεργεια που μου ζητησε ο γιατρος, θα βγω επιτελους εστω κ λιγο απ το σπιτι...

Καλημέρα κοπέλα μου,κοντομανικο εσώρουχακι κ μακρυμάνικο από πάνω.οχι δεν θα κρυώνουν.εμενα οι μαίες μου είπαν,για να καταλάβεις,ότι θα φοράς εσύ,συν ένα ρουχαλακι το μωρό.δηλαδη πες εσύ φοράς μακρυμάνικο μόνο,στο μωρό θα βάζεις κ εσώρουχακι,αν βάλεις φανελάκι κιε συ,στο μωρό βάζεις ζακετακι κ πάει λέγοντας;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Κάναμε και εμείς χθες β επιπέδου :x δόξα τω Θεό όλα τα όργανα αναπτύσσονται σωστά και είναι γύρω στα 490 γρ. :-D μας δυσκόλεψε λίγο γτ κουράστηκα αρκετά στην δουλειά κ έκανα συσπάσεις οπότε η καημένη είχε κουλουριαστει σε ένα σημείο και προσπαθούσαμε να την τεντωσουμε οπότε κράτησε 2 ώρες η εξέταση! Μας χάρισε όμως 3-4 ωραίες φωτογραφίες χιχι

Φιλιά σε όλες, σας παρακολουθώ ;)

Κοριτσάκι μου ποσό όμορφα νέα!!!!!!! Και τι ωραία που πήρατε ομορφες φωτογραφίες!!!! Με το καλό η κουκλάρα σας!!!! Προσοχή με την κούραση και τις συσπάσεις!!! Η μεγάλη αδερφούλα τι λέει για όλα αυτά;

  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

τέλεια!!!!εύχομαι μια τελειομηνή κ όμορφη εγκυμοσυνη..καλημέρα κιόλας κ καλημέρα σε όλες κορίτσια.εδώ έχεί πιάσει πολύ αέρας αυτές τις μέρες κ σε τρελένει αλλά απ την άλλη δεν ζεσταίνεσαι τόσο οπότε μη τα θέλω κ όλα!!κορίτσια θα μας δώσουν κάποιες οδηγίες από το μαιευτήριο για φροντίδα του μωρού η μόνες σας εσείς διαβάζετε κανένα βιβλίο κτλ?

Εγώ έκανα ευουλα κάποια σεμινάρια ψυχοπροφυλακτικης στο Ιπποκράτειο αλλά κ επειδή γέννησα σε ιδιωτική κλινική κάνουν κάτι 3ημερα κι εκεί.επισης όταν γεννησαμε μας έδειξαν οι μαίες πως να κάνουμε μπανάκι σε μωράκι αγοράκι κ αντίστοιχα κοριτσάκι.οποτε πιστεύω ότι κ εκεί θα σου δείξουν.που θα γεννήσεις;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

τέλεια!!!!εύχομαι μια τελειομηνή κ όμορφη εγκυμοσυνη..καλημέρα κιόλας κ καλημέρα σε όλες κορίτσια.εδώ έχεί πιάσει πολύ αέρας αυτές τις μέρες κ σε τρελένει αλλά απ την άλλη δεν ζεσταίνεσαι τόσο οπότε μη τα θέλω κ όλα!!κορίτσια θα μας δώσουν κάποιες οδηγίες από το μαιευτήριο για φροντίδα του μωρού η μόνες σας εσείς διαβάζετε κανένα βιβλίο κτλ?

Θα λειτουργήσει τόσο πολύ το ένστικτο σου όταν το πάρεις στα χέρια σου που σίγουρα θα ξέρεις τι να κανεις κορίτσι μου! Στο μαιευτήριο την ημέρα του εξιτηρίου τουλάχιστον ατο ρεα που γέννησα εγώ μας έδειξαν πως να το κάνουμε μπάνιο και να φροντίζουμε τον αφαλό! Μπορείς βέβαια να παρακολουθήσεις και διαφορά σεμινάρια βρεφικής φροντίδας ! Και σίγουρα υπάρχουν και βιβλία πολλά να σε καθοδηγήσουν !!!

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...