Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Ααα και εγώ τα ζύγισα @Υβόννη μου πολύ καλή ιδέα! Τέσσερα κιλά κορίτσια Παναγία μου!! Ο άντρας μου τα κράταγε.. :P

Just now, Petalouditsaa12 είπε:

Ευχαριστω πολυυ❤️
Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολο μου.. Στον υπερηχο θα φαινεται κατι; θα ακουσω καρδουλα ή ειναι ακομα νωρις;

 

 

 

Ευχαριστω πολυυ❤️
Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολο μου.. Στον υπερηχο θα φαινεται κατι; θα ακουσω καρδουλα ή ειναι ακομα νωρις;


 

 
  •  

 Ευχαριστω πολυυ❤️


Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολο μου.. Στον υπερηχο θα φαινεται κατι; θα ακουσω καρδουλα ή ειναι ακομα νωρις;


 

 
  •  


 

Ευχαριστω πολυυ❤️
Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολο μου.. Στον υπερηχο θα φαινεται κατι; θα ακουσω καρδουλα ή ειναι ακομα νωρις;


 

 
  •  

Κορίτσι μου καταρχήν συγχαρητήρια!!! Και εμένα η πρώτη μου χοριακη ήταν 137 και ήμουν τεσσάρων εβδομάδων! Δεν με έβαλε να κάνω άλλη, κατευθείαν υπέρηχο αλλά είναι νωρίς ακόμα για καρδουλα κορίτσι μου μετά την 6η εβδομάδα θα την ακούσετε! Τώρα θα επιβεβαιώσετε ότι η κύηση είναι ενδομητρια ο σάκος μια χαρά κλπ οπότε ότι όλα προχωράνε καλά και το επόμενο ραντεβού λογικά θα είναι μετά από 2 εβδομάδες για καρδούλα!!! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ααα και εγώ τα ζύγισα @Υβόννη μου πολύ καλή ιδέα! Τέσσερα κιλά κορίτσια Παναγία μου!! Ο άντρας μου τα κράταγε.. :P

Κορίτσι μου καταρχήν συγχαρητήρια!!! Και εμένα η πρώτη μου χοριακη ήταν 137 και ήμουν τεσσάρων εβδομάδων! Δεν με έβαλε να κάνω άλλη, κατευθείαν υπέρηχο αλλά είναι νωρίς ακόμα για καρδουλα κορίτσι μου μετά την 6η εβδομάδα θα την ακούσετε! Τώρα θα επιβεβαιώσετε ότι η κύηση είναι ενδομητρια ο σάκος μια χαρά κλπ οπότε ότι όλα προχωράνε καλά και το επόμενο ραντεβού λογικά θα είναι μετά από 2 εβδομάδες για καρδούλα!!! :-D

Ρε τρελές με πείσατε!!!όταν γυρίσει ο άντρας μου θα του πω κρατά τα να τα μετρήσω!!!!αχαχαχαχααχα!δεν μπορώ να φανταστώ την φάτσα του,ειδικά μετά από τόσες ώρες δουλεια!αχαχαχααχ

 

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου, σημερα ενω σας διαβαζω δε συμμετεχω πολυ γιατι ετοιμαζουμε λιγο το ταξιδι μας, οι φοιτητες εχουν αυριο προοδο και σημερα θυμηθηκαν να εχουν αποριες και τους βαζω εναν εναν με σκαιπ! Μολις τελειωσα ομως!!!! Πριν απαντησω σε καποια που γραψατε, να σας πω μια αστεια ιστορια! Πηγαμε σουπερ μαρκετ να παρουμε υλικα για το πικ νικ μας (θα σπασουμε το ταξιδι στη μεση αυριο). Μπροστα απο τα ψωμια με πιανει αγκαλια ο αντρας μου και λεει "φετος οι τελευταιες διακοπες μας που δεν ειμαστε γονεις! Θελω να περασουμε αξεχαστα". Πριν ξεκινησετε να λετε αχ ο γλυκουλης, σας ολοκληρωνω τη φραση του! "Προτεινω να το ριξουμε εξω λοιπον και λεω να παρω  μπαγκετα ολικης να την κανω σαντουιτς"! Κοριτσια μου δεν εχω λογια!!!! Ποσο συγκινητικο, ποσο ρομαντικο! Απο που να το πιασω; Οτι θα φαει μια σαντουιτσαρα αλλα ολικης φυσικα; Οτι συνεδεσε το σαντουιτς με τις τελευταιες διακοπες; Οτι του βγηκε ολο αυτο το ρομαντικο στον παγκο με τα ψωμια; Ειμαι συγκινημενη να το πω; Δε θα το πω! Ακομη γελαω και τον κοροιδευω!

  • Χαχα 11

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι κ ποια κοπέλα με ρώτησε,νομίζω η Εύα για κάθισμα αυτοκινήτου.εμας μας πήρανε δώρο της maxi cosi,μια χαρά μας φάνηκε κ απο οτι ειδα τωρα με μια γρήγορη έρευνα στο ίντερνετ με αυτήν την μάρκα θα συνεχίσω αλλά μέχρι τα 36 κιλα τώρα.ξερω ότι κ η britax romer είναι καλή μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Ααα και εγώ τα ζύγισα @Υβόννη μου πολύ καλή ιδέα! Τέσσερα κιλά κορίτσια Παναγία μου!! Ο άντρας μου τα κράταγε.. :P

Κορίτσι μου καταρχήν συγχαρητήρια!!! Και εμένα η πρώτη μου χοριακη ήταν 137 και ήμουν τεσσάρων εβδομάδων! Δεν με έβαλε να κάνω άλλη, κατευθείαν υπέρηχο αλλά είναι νωρίς ακόμα για καρδουλα κορίτσι μου μετά την 6η εβδομάδα θα την ακούσετε! Τώρα θα επιβεβαιώσετε ότι η κύηση είναι ενδομητρια ο σάκος μια χαρά κλπ οπότε ότι όλα προχωράνε καλά και το επόμενο ραντεβού λογικά θα είναι μετά από 2 εβδομάδες για καρδούλα!!! :-D

Φραουλινο μας μου ελειψες!!!! ημουν σιγουρη οτι περνουσατε τελεια και χαιρομαι πολυ που το ευχαριστηθηκατε κοριτσακι μου!!!!!!! Εγω λατρευω τα εναλλακτικα νησια παρα πολυ, ηταν και η Αναφη στη λιστα μας αλλα με τα πανω κατω με το αεροπλανο παντα επιλεγαμε για νησακι κατι πιο κοντα λογω χρονου! Τωρα υπομονη με τη β'επιπεδου αλλα ειμαι σιγουρη θα ειναι ολα τελεια!

@Argyroulaειδες η Φραουλινο μας το εκανε σωστα με συζυγο συμμετεχοντα! Για δοκιμασε ξανα, θα δεις εξτρα βαρος στηθους χαχαχαχαχα!!!! Καλε κι εμενα 3μισι ειναι! Ειδατε τωρα πού πανε τα κιλα; Παντως δεν ξερω αν με σοκαρει περισσοτερο το οτι το σκεφτηκα να το κανω ή το οτι σας το προτεινα και το δοκιμαζετε χαχαχα! Ειμαστε τρελες!!!!! @MumMariaσυμπεθερουλα περιμενουμε νεα! Λεω στο πινακακι μαζι με τις ΠΗΤ να βαλουμε και κιλα βυζιου!!! Χαχαχαχα

2 hours ago, KarMar84 said:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας!!! 

@Geo81 η μεγάλη αδερφή την ταιζει, της δίνει φιλάκια κ της λέει τραγουδάκια να κάνει νάνι χαχα χθες πριν φύγουμε της λέει ο άντρας μου "θα πάμε με την μαμά σε μια δουλίτσα και θα έρθουμε εντάξει;" Εντάξει λέει κ μόλις της είπε ότι θα πάμε να δούμε την μπεμπουλα λέει "η Λυδία;" ήθελε να έρθει κ αυτήν γτ θα νόμιζε η ψυχούλα ότι θα πάμε να δούμε κανονικό μωρό :x

Κοριτσακι μου μπραβο για τη β'επιπεδου!!!!!!! Παρα πολυ χαρηκα με τα νεα σας!!!!! Καλα με την "μεγαλη" αδερφη εχω λιωσει! Ποσο γλυκουλα ειναι μωρε; @Geo81o Γιωργακης κανει πολυ ευστοχες ερωτησεις!!! Να δουμε ποτε θα ρωτησει ακι για το πώς μπηκε το μωρο στην κοιλια! Γελασα πολυ που ρωτησε για το κρεβατακι του αλλα και μου ηρθε να του δωσω ενα φιλι!!!!!!!! Να του δωσεις ενα μεγαλο απο μενα!!!

@Evitheodorouκαι @ΕΥΑ!υπομονη με τον αερα! Κυκλαδες και αερας ειναι σετ αλλα ειναι και τοσο ομορφη αυτη η μυρωδια του αερα με τη θαλασσα!!!! Μου εχει λειψει τοσο πολυ! Οποτε ερχομαστε Αθηνα, κοιταω τη θαλασσα απο ψηλα απο το αεροπλανο και τη λαχταραω!!!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Petalouditsaa12 λογικά τώρα θα δείτε το σάκο.Η καρδούλα ξεκινά να χτυπά στην 6η εβδομάδα περίπου. Εμείς πρώτη φορά την ακούσαμε στις 7 εβδομάδες και 2 ημέρες. Λίγη υπομονή λοιπόν..

@Υβόννη ρομαντική ψυχή ο άντρας σου... Χαχαχαχαχα. Έκλαψα με το συνειρμός διακοπών και σάντουιτς όλα τα λεφτά :grin:

Εντωμεταξυ κορίτσια αύριο πρωί θα μετρήσω κι εγώ βυζι.. Ψηθηκα. Τώρα δεν μπαίνω στη διαδικασία γιατί με 3 λίτρα νερό που ήπια απ τις 14:00 δεν θέλω να απογοητευτώ..

  • Χαχα 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

@Petalouditsaa12 λογικά τώρα θα δείτε το σάκο.Η καρδούλα ξεκινά να χτυπά στην 6η εβδομάδα περίπου. Εμείς πρώτη φορά την ακούσαμε στις 7 εβδομάδες και 2 ημέρες. Λίγη υπομονή λοιπόν..

@Υβόννη ρομαντική ψυχή ο άντρας σου... Χαχαχαχαχα. Έκλαψα με το συνειρμός διακοπών και σάντουιτς όλα τα λεφτά :grin:

Εντωμεταξυ κορίτσια αύριο πρωί θα μετρήσω κι εγώ βυζι.. Ψηθηκα. Τώρα δεν μπαίνω στη διαδικασία γιατί με 3 λίτρα νερό που ήπια απ τις 14:00 δεν θέλω να απογοητευτώ..

Ακριβώς την ίδια σκέψη έχω. Να το κανω πρωί καλέ γιατί τωραα θα δω αλλά 3 συν πιάσει δε πιάσει στήθος ο αντρας μου. Χάχα κατά τα άλλα κορίτσια μου τα ξημερώματα ένιωθα πονακια δεξιά πάνω περίπου από τα κόκαλα της λεκάνης. Μάλλον ανοίγει κι άλλο η μήτρα Ε?  

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Δεν θυμάμαι κ ποια κοπέλα με ρώτησε,νομίζω η Εύα για κάθισμα αυτοκινήτου.εμας μας πήρανε δώρο της maxi cosi,μια χαρά μας φάνηκε κ απο οτι ειδα τωρα με μια γρήγορη έρευνα στο ίντερνετ με αυτήν την μάρκα θα συνεχίσω αλλά μέχρι τα 36 κιλα τώρα.ξερω ότι κ η britax romer είναι καλή μάρκα.

Ναι εγω ημουν!!θα το βαλω στην λιστα!!τρελοκομεια ολες σας κ εγω θα ζυγιστω με τον τροπο της @Υβόννη  χαχα!!!δεν γινεται εχω περιεργεια 


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

ελπιζω να είστε όλες καλά..έχω χαθεί λίγο με της δουλειές του σπιτιού, συνεντεύξεις για δουλειά (η ελπίδα πεθαίνει τελευταία) κτλ..σήμερα πήγα για μωρουδιακά κ πήρα τα πρώτα μας φανελάκια..κοντομάνικα γιατί διάβασα τις συμβουλές σας..ομολογώ ότι με τη συγκατάθεση μου βέβαια τα έσκασα γιατί παρασύρθηκα από τα χρώματα,τα σχέδια, κτλ..κ πληρωσα ακριβά το οργανικό βαμβάκι..δε ξέρω αν έχει καμία ιδιαίτερη σημασία να είναι από οργανικό βαμβάκι..δεδομένου του κόστους τους όμως πιστεύω θα είναι τα τελευταία μας.

κ τώρα θέλω να ρωτήσω..για πιτζαμουλες να προτιμήσω αυτές που είναι ολόσωμες;;ή αυτές που είναι μπλουζάκι κ παντελονάκι;κ πόσες λέτε να χρειαστούμε;

κ καλτσακια ποσα ζευγαράκια θελουμε;;;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

ελπιζω να είστε όλες καλά..έχω χαθεί λίγο με της δουλειές του σπιτιού, συνεντεύξεις για δουλειά (η ελπίδα πεθαίνει τελευταία) κτλ..σήμερα πήγα για μωρουδιακά κ πήρα τα πρώτα μας φανελάκια..κοντομάνικα γιατί διάβασα τις συμβουλές σας..ομολογώ ότι με τη συγκατάθεση μου βέβαια τα έσκασα γιατί παρασύρθηκα από τα χρώματα,τα σχέδια, κτλ..κ πληρωσα ακριβά το οργανικό βαμβάκι..δε ξέρω αν έχει καμία ιδιαίτερη σημασία να είναι από οργανικό βαμβάκι..δεδομένου του κόστους τους όμως πιστεύω θα είναι τα τελευταία μας.

κ τώρα θέλω να ρωτήσω..για πιτζαμουλες να προτιμήσω αυτές που είναι ολόσωμες;;ή αυτές που είναι μπλουζάκι κ παντελονάκι;κ πόσες λέτε να χρειαστούμε;

κ καλτσακια ποσα ζευγαράκια θελουμε;;;

 

Αν του φοράς ολόσωμο φορμακι ,δεν χρειάζονται καλτσουλες.εγω του είχα πάρει καλτσακια γιατί γεννήθηκε Αύγουστο κ του είχα τα μπούτια εξω.

Πιτζαμακια δεν του έχω πάρει να πω την αλήθεια μου.με ολόσωμα κορμάκια τον κοιμιζα.μια καλή αγορά είναι υπνοσακοι.εμενα με βολεψαν,έχω δύο χειμωνιάτικους κ 2 καλοκαιρινούς.κουβερτα δεν κράτησε λεπτό!!

6 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλημεραααα κοριτσια μου...

@Petalouditsaa12 συγχαρητηρια, καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι...

Δεν θα κρυωνουν λετε με κοντομανικα ε;; 

Εγω ετοιμαζομαι να παω να κανω μια καλιεργεια που μου ζητησε ο γιατρος, θα βγω επιτελους εστω κ λιγο απ το σπιτι...

Πες μου λίγο την ΠΗΤ σου κ το φύλο του μπεμπέ να σε βάλω στο πινακακι:x

@Geo81 πες μου την πητ σου να σε βάλω στο πινακακι μας!!!:x

@Alkyoni πες μου κι εσύ την πητ σου κοπελιά:x

@MinakiG μάθαμε το μωρό σου τι φύλο έχει;;;να σε βάλω ολοκληρωμένα στο πινακακι;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Αν του φοράς ολόσωμο φορμακι ,δεν χρειάζονται καλτσουλες.εγω του είχα πάρει καλτσακια γιατί γεννήθηκε Αύγουστο κ του είχα τα μπούτια εξω.

Πιτζαμακια δεν του έχω πάρει να πω την αλήθεια μου.με ολόσωμα κορμάκια τον κοιμιζα.μια καλή αγορά είναι υπνοσακοι.εμενα με βολεψαν,έχω δύο χειμωνιάτικους κ 2 καλοκαιρινούς.κουβερτα δεν κράτησε λεπτό!!

Πες μου λίγο την ΠΗΤ σου κ το φύλο του μπεμπέ να σε βάλω στο πινακακι:x

@Geo81 πες μου την πητ σου να σε βάλω στο πινακακι μας!!!:x

@Alkyoni πες μου κι εσύ την πητ σου κοπελιά:x

@MinakiG μάθαμε το μωρό σου τι φύλο έχει;;;να σε βάλω ολοκληρωμένα στο πινακακι;)

27/11 

@Sousamaki εμένα ο γιος μου γεννήθηκε Ιανουάριο και μέχρι τους 3 πρώτους μήνες του φορούσα ολόσωμα φορμάκια! Είχα πάρει 7 και μου είχαν φέρει αλλά 7 δώρο για την αρχική ηλικία , δεν είχα χρειαστεί άλλα να σου πω !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αν του φοράς ολόσωμο φορμακι ,δεν χρειάζονται καλτσουλες.εγω του είχα πάρει καλτσακια γιατί γεννήθηκε Αύγουστο κ του είχα τα μπούτια εξω.

Πιτζαμακια δεν του έχω πάρει να πω την αλήθεια μου.με ολόσωμα κορμάκια τον κοιμιζα.μια καλή αγορά είναι υπνοσακοι.εμενα με βολεψαν,έχω δύο χειμωνιάτικους κ 2 καλοκαιρινούς.κουβερτα δεν κράτησε λεπτό!!

Πες μου λίγο την ΠΗΤ σου κ το φύλο του μπεμπέ να σε βάλω στο πινακακι:x

@Geo81 πες μου την πητ σου να σε βάλω στο πινακακι μας!!!:x

@Alkyoni πες μου κι εσύ την πητ σου κοπελιά:x

@MinakiG μάθαμε το μωρό σου τι φύλο έχει;;;να σε βάλω ολοκληρωμένα στο πινακακι;)

23/12 αγορακι...

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...