Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria said:

Αν του φοράς ολόσωμο φορμακι ,δεν χρειάζονται καλτσουλες.εγω του είχα πάρει καλτσακια γιατί γεννήθηκε Αύγουστο κ του είχα τα μπούτια εξω.

Πιτζαμακια δεν του έχω πάρει να πω την αλήθεια μου.με ολόσωμα κορμάκια τον κοιμιζα.μια καλή αγορά είναι υπνοσακοι.εμενα με βολεψαν,έχω δύο χειμωνιάτικους κ 2 καλοκαιρινούς.κουβερτα δεν κράτησε λεπτό!!

Πες μου λίγο την ΠΗΤ σου κ το φύλο του μπεμπέ να σε βάλω στο πινακακι:x

@Geo81 πες μου την πητ σου να σε βάλω στο πινακακι μας!!!:x

@Alkyoni πες μου κι εσύ την πητ σου κοπελιά:x

@MinakiG μάθαμε το μωρό σου τι φύλο έχει;;;να σε βάλω ολοκληρωμένα στο πινακακι;)

@MumMaria Καλησπέρα και σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες!! Το αθλητικό μπεμπέ μου μόνο το ποπό του μας έχει δείξει μέχρι στιγμής αλλά την Πέμπτη έχω την Β Επιπέδου και μας υποσχέθηκε ο γιατρός μας ότι δεν θα μπορεί να το κρύψει πια!! Έχω τόση αγωνία να το δω και να είναι καλά που δεν περνάνε οι μέρες!!! Και έχω και τον γάμο μας την Κυριακή.... 

  • Χαχα 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MinakiG είπε:

@MumMaria Καλησπέρα και σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες!! Το αθλητικό μπεμπέ μου μόνο το ποπό του μας έχει δείξει μέχρι στιγμής αλλά την Πέμπτη έχω την Β Επιπέδου και μας υποσχέθηκε ο γιατρός μας ότι δεν θα μπορεί να το κρύψει πια!! Έχω τόση αγωνία να το δω και να είναι καλά που δεν περνάνε οι μέρες!!! Και έχω και τον γάμο μας την Κυριακή.... 

Αχ ναι μωρε,το αθλητικό μωρό σου!!!χαχαχααχαχ!μεθαύριο είναι Πέμπτη κοπέλα μου!!!θα το μάθουμε τοτε;)

@Sofaki_88 κοπέλα μου γράψε μου την πητ κ το φύλο του μωρού αν θέλεις,να σε περάσω στο πινακακι;)

@rosy87 μάθαμε το φύλο του μωρού;;;να το συμπληρώσω κ αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Αχ ναι μωρε,το αθλητικό μωρό σου!!!χαχαχααχαχ!μεθαύριο είναι Πέμπτη κοπέλα μου!!!θα το μάθουμε τοτε;)

@MumMaria Ειλικρινά μετράω ώρες, λεπτά και δευτερόλεπτα..... Θέλω να ακούσω ότι όλα είναι καλά και μετά τι μαγειρεύω 22 εβδομάδες πια!!!


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, MinakiG είπε:

@MumMaria Ειλικρινά μετράω ώρες, λεπτά και δευτερόλεπτα..... Θέλω να ακούσω ότι όλα είναι καλά και μετά τι μαγειρεύω 22 εβδομάδες πια!!!

Λογικό μου ακούγεται!!!εδώ εμένα με έχει φάει η αγωνία!!!!χχιχιχιχιχιχι!δώρο γάμου είπαμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ σήμερα έκανα την β επιπέδου. Όλα καλά με το μπεμπακι μας. Μας έδειξε και το προσωπάκι του. Όμως ενώ κοιλιακά ο τράχηλος έδειχνε 27mm στον κολπικό ήταν πάρα κάτω :( ο γιατρος μου μας είπε παρακολουθηση θα πάω την άλλη βδομάδα και μας είπε και μόνος του για να είμαστε πιο ήρεμοι να πάρουμε και μια δεύτερη γνώμη. Θέλει να δει λίγο ακόμη την πρόοδο του τραχήλου και μετά νομίζω περίδεση. Δε βλέπω να τη γλυτώνω. Θετική σκέψη και υπομονή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Sofaki_88 άκυρο κοπέλα μου!σε βρήκα στα τεφτέρια μου!χαχααχα 29/11 κοριτσάκι!!

Just now, Ellizza είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα έκανα την β επιπέδου. Όλα καλά με το μπεμπακι μας. Μας έδειξε και το προσωπάκι του. Όμως ενώ κοιλιακά ο τράχηλος έδειχνε 27mm στον κολπικό ήταν πάρα κάτω :( ο γιατρος μου μας είπε παρακολουθηση θα πάω την άλλη βδομάδα και μας είπε και μόνος του για να είμαστε πιο ήρεμοι να πάρουμε και μια δεύτερη γνώμη. Θέλει να δει λίγο ακόμη την πρόοδο του τραχήλου και μετά νομίζω περίδεση. Δε βλέπω να τη γλυτώνω. Θετική σκέψη και υπομονή! 

Να μην στεναχωριέσαι γλυκιά μου.εφοσον το βρήκατε τώρα στην β επιπέδου,είναι ελεγχόμενο κ θα κάνεις ο,τι χρειαστεί.το μπεμπακι σου είναι καλά κ με τον τράχηλο ευτυχώς υπάρχει λυση.δευτερη γνώμη για ποιον λόγο;αν χρειάζεται περίδεση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

@Sofaki_88 άκυρο κοπέλα μου!σε βρήκα στα τεφτέρια μου!χαχααχα 29/11 κοριτσάκι!!

Να μην στεναχωριέσαι γλυκιά μου.εφοσον το βρήκατε τώρα στην β επιπέδου,είναι ελεγχόμενο κ θα κάνεις ο,τι χρειαστεί.το μπεμπακι σου είναι καλά κ με τον τράχηλο ευτυχώς υπάρχει λυση.δευτερη γνώμη για ποιον λόγο;αν χρειάζεται περίδεση;

Ευχαριστώ πολυ! Ευτυχώς ο γιατρός μου το βρήκε πριν ένα μήνα. Είναι λίγο της λεπτομέρειας και παίρνω αγωγή από τότε. Ναι για την περίδεση. Βέβαια πιστεύω ότι μας είπε να πάρουμε δεύτερη γνώμη κυρίως για ψυχολογικούς λόγους. Μου είπε ότι υπάρχουν τράχηλοι που το χρειάζονται και κάποιοι όχι. Οπότε μας είπε λίγο υπομονή. Εύχομαι να είναι για καλό. 

Link to comment
Share on other sites

@Καντι θυμάμαι ότι έχει γιοκα αλλά δεν θυμάμαι πητ..26/12;;στείλε μου γιατί φτιάχνω πινακακι;)

Just now, Ellizza είπε:

Ευχαριστώ πολυ! Ευτυχώς ο γιατρός μου το βρήκε πριν ένα μήνα. Είναι λίγο της λεπτομέρειας και παίρνω αγωγή από τότε. Ναι για την περίδεση. Μου είπε ότι υπάρχουν τράχηλοι που το χρειάζονται και κάποιοι όχι. Οπότε μας είπε λίγο υπομονή. Εύχομαι να είναι για καλό. 

Θα ξεκουραστείς λίγο ακόμα ,να δεις πως προχωράει το θέμα,θα πάρεις κ δεύτερη γνώμη αν χρειαστεί κ όλα θα πάνε καλά.προσπαθησε να μην στεναχωριέσαι όσο γίνεται.να σκέφτεσαι ότι το παρακολουθείτε,αυτό είναι το βασικό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

@Καντι θυμάμαι ότι έχει γιοκα αλλά δεν θυμάμαι πητ..26/12;;στείλε μου γιατί φτιάχνω πινακακι;)

Θα ξεκουραστείς λίγο ακόμα ,να δεις πως προχωράει το θέμα,θα πάρεις κ δεύτερη γνώμη αν χρειαστεί κ όλα θα πάνε καλά.προσπαθησε να μην στεναχωριέσαι όσο γίνεται.να σκέφτεσαι ότι το παρακολουθείτε,αυτό είναι το βασικό.

Εννοείται ξεκούραση ξεκούραση ξεκούραση :) και εννοείται αυτό που θέλω να πω και σε άλλες κοπέλες είναι ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Αυτό μου είπε και ο γιατρός. Να μην διαβάζω διαφορά και αγχώνομαι. Γιατί διαβάζουμε τόσα στο ίντερνετ που γίνεται το κεφάλι μας καζάνι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellizza είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα έκανα την β επιπέδου. Όλα καλά με το μπεμπακι μας. Μας έδειξε και το προσωπάκι του. Όμως ενώ κοιλιακά ο τράχηλος έδειχνε 27mm στον κολπικό ήταν πάρα κάτω :( ο γιατρος μου μας είπε παρακολουθηση θα πάω την άλλη βδομάδα και μας είπε και μόνος του για να είμαστε πιο ήρεμοι να πάρουμε και μια δεύτερη γνώμη. Θέλει να δει λίγο ακόμη την πρόοδο του τραχήλου και μετά νομίζω περίδεση. Δε βλέπω να τη γλυτώνω. Θετική σκέψη και υπομονή! 

Κοριτσι μου χαίρομαι πολύ που όλα ήταν καλά με το μωράκι σου!!! Οσον αφορά τον τράχηλο θυμάσαι ποσό ήταν; Εμένα στη β επιπέδου ήταν 24mm, παρόλα αυτά με το utrogestan ανέβηκε λίγο και περιμένω την Πέμπτη να δω τι γίνεται. Μην αγχώνεσαι θα το παρακολουθείς και υπάρχουν πάντα λύσεις. Αυτό με το Ίντερνετ ισχύει πολύ και στο λέω γιατί το έκανα το λάθος.

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eirini1988 είπε:

Κοριτσι μου χαίρομαι πολύ που όλα ήταν καλά με το μωράκι σου!!! Οσον αφορά τον τράχηλο θυμάσαι ποσό ήταν; Εμένα στη β επιπέδου ήταν 24mm, παρόλα αυτά με το utrogestan ανέβηκε λίγο και περιμένω την Πέμπτη να δω τι γίνεται. Μην αγχώνεσαι θα το παρακολουθείς και υπάρχουν πάντα λύσεις. Αυτό με το Ίντερνετ ισχύει πολύ και στο λέω γιατί το έκανα το λάθος.

Μου το βρήκε κολπικά λίγο παραπάνω από 20. Το καλό είναι ότι είναι κλειστος. Ευχαριστώ πολύ το εύχομαι κι εγώ! Υπομονή μια εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

 

Αγαπημένη, που τα θυμάσαι ολα;;; Ναι αγόρι 26/12. Αλλα εχω φτιάξει ήδη πινακακι στον δικο μας μήνα Μανούλες Δεκέμβριου του 2020, άμα θες βάλε με και στο δικο σας αλλα ευχομαι να μην γεννήσω το Νοέμβρη.:wub:

 Η rosy87 εχει κοριτσάκι.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αγαπημένη, που τα θυμάσαι ολα;;; Ναι αγόρι 26/12. Αλλα εχω φτιάξει ήδη πινακακι στον δικο μας μήνα Δεκέμβριο του 2020, άμα θες βάλε με και στο δικο σας αλλα ευχομαι να μην γεννήσω το Νοέμβρη.:wub:

 Η rosy87 εχει κοριτσάκι.

Αχ τελεί σε ευχαριστώ για την rosy

Έχουμε κ άλλες Δεκέμβρη,μην ανησυχείς;)θυμαμαι που λέγαμε ότι θα γεννήσεις Χριστούγεννα:P καλά κ για τον γιο,το θυμάμαι γιατί κι εγώ ως αγορομανα (μεχρι τώρα) είχα καταχαρει να μάθω ότι περιμενεις αγοραρο!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellizza said:

Εννοείται ξεκούραση ξεκούραση ξεκούραση :) και εννοείται αυτό που θέλω να πω και σε άλλες κοπέλες είναι ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Αυτό μου είπε και ο γιατρός. Να μην διαβάζω διαφορά και αγχώνομαι. Γιατί διαβάζουμε τόσα στο ίντερνετ που γίνεται το κεφάλι μας καζάνι!

Κοριτσακι μου καταρχην μπραβο για τη β'επιπεδου! Εσυ ησουν σημερα που δε μπορουσα να θυμηθω ποιο κοριτσι μας ηταν!!! Για τον τραχηλο, ειναι και αλλα κοριτσια ετσι στην παρεα μας. Αν κανεις οτι σου λενε θα πανε ολα καλα! Μπραβο συο γιατρο που ειπε να μην διαβαζεις τιποτα. Εκτος απο αγχος τιποτα καλο δε θα βγει! Ηρεμια, ξεκουραση και υπομονη και ιεμαι σιγουρη θα πανε ολα τελεια!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...