Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Αργυρώ κι εγώ αυτό είχα,ειδικά το πρωινό κυμαινόταν από 65 μέχρι 75 στον Βασίλη.θα την βρεις την άκρη.παντως εμένα κ ο ενδοκρινολόγος κ ο γυναικολόγος μου είπαν ότι οι υπογλυκαιμίες δεν είναι επικίνδυνες για το μωρό.καλο είναι να τις ρυθμίσεις για σένα,αλλά για το μπεμπεδακι δεν υπάρχει πρόβλημα.στο λεω γιατί το είχα ρωτήσει πέρσι.

Καλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια.κ σήμερα που λεγαμε για μπανακι,χαααααλια ο καιρός!!!για να δούμε μέχρι το απόγευμα μήπως φτιάξει,αλλιώς άλλη μέρα,τι να κάνουμε;;:evil:εβγαλα κ τα κουβαδάκια εγώ από χθες παναθεμα με!χαχααχα

 

Καλημέρα Μαρία μου... Εγω έχω νοσταλγησει τα σύννεφα και το κρύουλι με αυτή τη ζέστη που τραβάω εδώ. Κάντε καμμια βολτούλα στη δροσιά άμα είναι σήμερα 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα Μαρία μου... Εγω έχω νοσταλγησει τα σύννεφα και το κρύουλι με αυτή τη ζέστη που τραβάω εδώ. Κάντε καμμια βολτούλα στη δροσιά άμα είναι σήμερα 

Βρε τώρα θα τον βγάλω την βόλτα μας,απλά το περίμενα πως κ πως!κάτσε να γυρίσει κ ο άντρας μου απο δουλειά κ το βλέπουμε..

Καλά η μαμά,χαζογιαγια από τώρα!!!αχαχαχααχα!φαντάζομαι αδυναμία ο εγγονός!:P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Αργυρώ κι εγώ αυτό είχα,ειδικά το πρωινό κυμαινόταν από 65 μέχρι 75 στον Βασίλη.θα την βρεις την άκρη.παντως εμένα κ ο ενδοκρινολόγος κ ο γυναικολόγος μου είπαν ότι οι υπογλυκαιμίες δεν είναι επικίνδυνες για το μωρό.καλο είναι να τις ρυθμίσεις για σένα,αλλά για το μπεμπεδακι δεν υπάρχει πρόβλημα.στο λεω γιατί το είχα ρωτήσει πέρσι.

Καλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια.κ σήμερα που λεγαμε για μπανακι,χαααααλια ο καιρός!!!για να δούμε μέχρι το απόγευμα μήπως φτιάξει,αλλιώς άλλη μέρα,τι να κάνουμε;;:evil:εβγαλα κ τα κουβαδάκια εγώ από χθες παναθεμα με!χαχααχα

 

Συμπεθερουλα μου μπορει να ειστε τυχεροι το απογευμα. Αλλιως σιγουρα θα πετυχετε νια ωραια μερα μεσα στη βδομαδα! Αλλα πιστευω θα φτιαξει!!!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου ομορφα, καλημερα!!!! Καλη βδομαδα να εχουμε, καλα μπανακια σε οσες πανε σημερα, καλη ξεκουραση σε οσες ειναι σπιτι, καλη δουλιτσα σε οσες δουλευουν! 

Εγω κοριτσια μου οηρα τη γιατρο, 89 ζαχαρο νηστειας, οποτε ειπε ειναι οκ. Βεβαια πρεπει να μετριεμαι γενικως το πρωι και να εχω το νου μου με το βραδινο γευμα γιατι ανεβαινει καποιες φορες.

@Alkyoni μου το πετυχα νομιζω σημερα για τον υπερηχο!! Με το καλο να δεις τη μπεμπα σου!

@Argyroula να ειναι ολα τελεια σημερα και απλα να θελει μια μικρη ρυθμιση με διατροφη!

Απειρα φιλακια σε ολες, εγω ανεβαινω στο πανεπιστημιο σημερα για λιγο και ελπιζω να μη σκασω απο τη ζεστη! 

 

Καλημερα κοριτσι μου!!! Πως ηταν η πισινα χτες; Χαμος;

Τί μου θυμησες τωρα με αυτη την αναλυση για το αμνιακο υγρο και τη θερμοκρασια του μωρου! Λοιπον, εγω τις προαλλες ηπια κρυο νερο, το οποιο αρεσει πολυ στο μπεμπη και καθε φορα κουνιεται! Το λεω στη μαμα μου και τί μου λεει; Λες να κρυωνει το παιδι; Να πινεις ζεστο νερο! Χαχχααχχ αφου δεν μου ειπε να του βαλω και ζακετα παλι.καλα!

Γελάω με τη ζακέτα γιατί πάντα ειρωνευόμουν αυτή την ατάκα και φέτος το χειμώνα έπιασα τον εαυτό μου να το λέει στο Γιώργο και ο άντρας μου να με δουλεύει ... αχαχαχαχαχ

Η πισίνα καλά ήταν χθες παίξαμε κ με νεροπίστολα ... ήμασταν μόνοι μας με το Σπάικ κ το Γιώργο γιατί δυστυχώς ο μπαμπάς μας δούλευε όλη μέρα :( κλαψ , και όπως καταλαβαίνετε χωρίς βοήθεια είναι λίγο δύσκολη η ξεκούραση ... το βράδυ που ήρθε ο Πέτρος έβαλα τα κλάμματα γιατί συνειδητοποίησα ότι τώρα που θα έρθει κ η Μπέμπα και ο άντρας μου θα είναι πάλι βάρδιες αναγκαστικά θα μένω μόνη μου με τα μικρά... αγχώθηκα λίγο ... ειδικά εκείνα τα βραδινά του 10 το βράδυ με 6 το πρωί με σκοτώνουν ...αγχώθηκα ... θα μου πεις ρε κοπέλια τώρα το σκέφτηκες;;; Είναι αργά .... 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Γελάω με τη ζακέτα γιατί πάντα ειρωνευόμουν αυτή την ατάκα και φέτος το χειμώνα έπιασα τον εαυτό μου να το λέει στο Γιώργο και ο άντρας μου να με δουλεύει ... αχαχαχαχαχ

Η πισίνα καλά ήταν χθες παίξαμε κ με νεροπίστολα ... ήμασταν μόνοι μας με το Σπάικ κ το Γιώργο γιατί δυστυχώς ο μπαμπάς μας δούλευε όλη μέρα :( κλαψ , και όπως καταλαβαίνετε χωρίς βοήθεια είναι λίγο δύσκολη η ξεκούραση ... το βράδυ που ήρθε ο Πέτρος έβαλα τα κλάμματα γιατί συνειδητοποίησα ότι τώρα που θα έρθει κ η Μπέμπα και ο άντρας μου θα είναι πάλι βάρδιες αναγκαστικά θα μένω μόνη μου με τα μικρά... αγχώθηκα λίγο ... ειδικά εκείνα τα βραδινά του 10 το βράδυ με 6 το πρωί με σκοτώνουν ...αγχώθηκα ... θα μου πεις ρε κοπέλια τώρα το σκέφτηκες;;; Είναι αργά .... 

Ολες θα την πουμε την ατακα με τη ζακετα ειμαι σιγουρη!!! Χαχαχαχα

Γλυκουλα μου καλα εκανες και ξεσπασες με ενα κλαμα. Βασικα ειναι και οι ορμονες τωρα συν τοις αλλοις. Παντως οταν θα ερθει και η μπεμπουλα δε θα εισαι πλεον εγκυος που θελει προσοχη κτλ κτλ. Ο Γιωργακης σε λιγο θα ειναι ολο και πιο ανεξαρτητος. Κανει μεγαλη διαφορα το 2μισι με το 3 λενε! Και το πιστευω! Ειστε κι εσεις εκει χωρις βοηθεια και το καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες...Απο την αλλη ομως να θυμασαι πως εχουμε μεσα μας ενα ενστικτο επιβιωσης και ειμαι σιγουρη θα πανε ολα καλα οταν ερθει η ωρα! Λιγο εξαντληση μεν αλλα θα βρειτε ενα ρυθμο σαν οικογενεια. Μην αγχωνεσαι εσυ οσο μπορεις απο τωρα. Αν με εχει μαθει κατι η ζωη ειναι οτι οταν συμβαινει κατι, ειναι συνηθως πολυ πιο αντιμετωπισιμο απ'οτι οταν το ειχα σαν σεναριο στο κεφαλι μου.

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ωραία δροσιά σήμερα!!! @MumMaria εγώ μπορεί να το χαίρομαι αλλά σας χάλασε λίγο τα σχέδια.. Πιστευω βέβαια θα στρώσει και θα το κάνετε το μπανάκι σας..

Εγω περιμένω τον κουμπάρο μου για καφέ. Θα έρθει να μας δει σήμερα να μας τονώσει λίγο την ψυχολογία. Νομίζω δεν σας το έχω αναφέρει ξανά αλλά τώρα με την άρση των μέτρων ξεκινάει για εμάς το πήγαινε έλα Αγγλία. Ο άντρας μου δουλεύει σε μια εταιρεία περιμένοντας παράλληλα να ξεκινήσει το διδακτορικό του εκεί (ήταν να ξεκινήσει από Απρίλιο αλλά λόγω κατάστασης πήγε πίσω). Τωρα θα πρέπει να φύγει την Κυριακή και θα έρθει ξανά τέλη Αυγούστου. Η ψυχολογία μου είναι λίγο χάλια και κάθε τρεις και λίγο με παίρνουν τα ζουμιά.. Θα μείνει η μαμά μου μαζί μου αυτόν τον καιρό αλλά πάλι δεν είναι το ίδιο..

  • Λυπημένη/-ος 3

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Κορίτσι μου τώρα το είδα :)..

Κι εμένα ακριβώς τα ίδια μου έχει πει.. Ξεκούραση, καθόλου δουλειές και λίγο περπάτημα. Ξάπλα όλη μέρα είναι δύσκολη άσε που μετά πονάνε όλα. Εγώ η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο καιρό μετά τη β επιπέδου δεν έχω βγει πολύ απ  το σπίτι.. Μέχρι τη μαμά μου και την πεθερά μου που πάμε με αυτοκίνητο και λίγο χθες για καφέ. Όλα καλά θα πάνε την Τρίτη.. Μπορεί και να μεγάλωσε ο τράχηλος σου.

Ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Και πιστεύω ότι μόλις έρθουν τα μωράκια μας όλες οι δυσκολίες θα ξεχαστούν! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 said:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ωραία δροσιά σήμερα!!! @MumMaria εγώ μπορεί να το χαίρομαι αλλά σας χάλασε λίγο τα σχέδια.. Πιστευω βέβαια θα στρώσει και θα το κάνετε το μπανάκι σας..

Εγω περιμένω τον κουμπάρο μου για καφέ. Θα έρθει να μας δει σήμερα να μας τονώσει λίγο την ψυχολογία. Νομίζω δεν σας το έχω αναφέρει ξανά αλλά τώρα με την άρση των μέτρων ξεκινάει για εμάς το πήγαινε έλα Αγγλία. Ο άντρας μου δουλεύει σε μια εταιρεία περιμένοντας παράλληλα να ξεκινήσει το διδακτορικό του εκεί (ήταν να ξεκινήσει από Απρίλιο αλλά λόγω κατάστασης πήγε πίσω). Τωρα θα πρέπει να φύγει την Κυριακή και θα έρθει ξανά τέλη Αυγούστου. Η ψυχολογία μου είναι λίγο χάλια και κάθε τρεις και λίγο με παίρνουν τα ζουμιά.. Θα μείνει η μαμά μου μαζί μου αυτόν τον καιρό αλλά πάλι δεν είναι το ίδιο..

Ειρηνακι μου ο κουμπαρος ειναι που εχει και αυτος ενα αγορακι μωρακι, αν θυμαμαι καλα! Θα σας το φτιαξει το κεφι σιγουρα!!

Αχ βρε κοριτσακι μου καλο, εχεις δικιο. Φυσικα δεν ειναι το ιδιο και σε καταλαβαινω απολυτα. Απο την αλλη, θα περασει νερακι ο καιρος θα δεις! Θα εχεις τη μανουλα σου, θα ξεκινησεις να οργανωνεις λιστες με πραγματακια, θα μιλατε στο σκαιπ και πριν το καταλαβεις θα ειναι παλι πισω μαζι σου στο σπιτακι σας! Μη σου πω να του πεις να φερει και τιποτα απο την Αγγλια για το μωρακι σας! Αγγλικη μοδα, οχι αστεια! Θα ειμαστε και ολες εδω μαζι σου παρεουλα και θα δεις θα περασει γρηγορα ο καιρος.

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Συμπεθερουλα μου μπορει να ειστε τυχεροι το απογευμα. Αλλιως σιγουρα θα πετυχετε νια ωραια μερα μεσα στη βδομαδα! Αλλα πιστευω θα φτιαξει!!!

Σε ευχαριστώ ειρηνουλα μου!εντάξει κ να μην φτιάξει, δεν πειράζει,όπως είπε κ η Γωγώ θα έχουμε δροσουλα σήμερα,κ όταν ζεστάνει θα πάμε να τσαλαβουτηξουμε τοτε:P

Just now, Geo81 είπε:

Γελάω με τη ζακέτα γιατί πάντα ειρωνευόμουν αυτή την ατάκα και φέτος το χειμώνα έπιασα τον εαυτό μου να το λέει στο Γιώργο και ο άντρας μου να με δουλεύει ... αχαχαχαχαχ

Η πισίνα καλά ήταν χθες παίξαμε κ με νεροπίστολα ... ήμασταν μόνοι μας με το Σπάικ κ το Γιώργο γιατί δυστυχώς ο μπαμπάς μας δούλευε όλη μέρα :( κλαψ , και όπως καταλαβαίνετε χωρίς βοήθεια είναι λίγο δύσκολη η ξεκούραση ... το βράδυ που ήρθε ο Πέτρος έβαλα τα κλάμματα γιατί συνειδητοποίησα ότι τώρα που θα έρθει κ η Μπέμπα και ο άντρας μου θα είναι πάλι βάρδιες αναγκαστικά θα μένω μόνη μου με τα μικρά... αγχώθηκα λίγο ... ειδικά εκείνα τα βραδινά του 10 το βράδυ με 6 το πρωί με σκοτώνουν ...αγχώθηκα ... θα μου πεις ρε κοπέλια τώρα το σκέφτηκες;;; Είναι αργά .... 

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω ωωωω!κι εγώ αγχώνομαι ανά διαστηματα geo μου!!εμένα λείπει ταξίδια κ Κιλκίς,Γιαννιτσά, Έδεσσα,Χαλκιδική σχεδόν όλο το καλοκαίρι,για θέατρα ,φεστιβάλ κτλ(σε διαφημιστική είναι) και σκέφτομαι ότι είναι πολλεεεες οι ώρες με δύο μωρά!θα το παλέψουμε όμως!!κάτι θα γίνει!!! ή θα αποτρελαθουμε:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Σε ευχαριστώ ειρηνουλα μου!εντάξει κ να μην φτιάξει, δεν πειράζει,όπως είπε κ η Γωγώ θα έχουμε δροσουλα σήμερα,κ όταν ζεστάνει θα πάμε να τσαλαβουτηξουμε τοτε:P

Θες να σε παρηγορησω και αλλο; Στη λιμνη τοσες μερες ηλιος και 25 βαθμοι (για Γερμανια ειναι πολυ ζεστη)! Τεταρτη-Πεμπτη-Παρασκευη ισως βρεχει χαχαχαχαχαχα! Βρε θα το βαλω εγω το μαγιω μου και στη βροχη αν χρειαστει χαχαχα!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Αργυρώ κι εγώ αυτό είχα,ειδικά το πρωινό κυμαινόταν από 65 μέχρι 75 στον Βασίλη.θα την βρεις την άκρη.παντως εμένα κ ο ενδοκρινολόγος κ ο γυναικολόγος μου είπαν ότι οι υπογλυκαιμίες δεν είναι επικίνδυνες για το μωρό.καλο είναι να τις ρυθμίσεις για σένα,αλλά για το μπεμπεδακι δεν υπάρχει πρόβλημα.στο λεω γιατί το είχα ρωτήσει πέρσι.

Καλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια.κ σήμερα που λεγαμε για μπανακι,χαααααλια ο καιρός!!!για να δούμε μέχρι το απόγευμα μήπως φτιάξει,αλλιώς άλλη μέρα,τι να κάνουμε;;:evil:εβγαλα κ τα κουβαδάκια εγώ από χθες παναθεμα με!χαχααχα

 

Είχες υπογλυκαιμιες οι οποίες ήταν ζάχαρο τελικά?? Γιατί απέξω απέξω αυτό νομίζω ότι μου είπε ο γιατρός ότι στην καμπύλη θα κριθούν όλα.... Τέλος πάντων αναμονή λίγη ακόμα. 

Όσο για το μπάνιο σας.... Κρίμα που χάλασε ο καιρός... Ελπίζω να φτιάξει γιατί το πρωτο μπάνιο του Βασίλη δεν μπορεί να είναι με αέρα και κύμα.... Να το απολαύσει το παιδί!!! Χιχι


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ολες θα την πουμε την ατακα με τη ζακετα ειμαι σιγουρη!!! Χαχαχαχα

Γλυκουλα μου καλα εκανες και ξεσπασες με ενα κλαμα. Βασικα ειναι και οι ορμονες τωρα συν τοις αλλοις. Παντως οταν θα ερθει και η μπεμπουλα δε θα εισαι πλεον εγκυος που θελει προσοχη κτλ κτλ. Ο Γιωργακης σε λιγο θα ειναι ολο και πιο ανεξαρτητος. Κανει μεγαλη διαφορα το 2μισι με το 3 λενε! Και το πιστευω! Ειστε κι εσεις εκει χωρις βοηθεια και το καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες...Απο την αλλη ομως να θυμασαι πως εχουμε μεσα μας ενα ενστικτο επιβιωσης και ειμαι σιγουρη θα πανε ολα καλα οταν ερθει η ωρα! Λιγο εξαντληση μεν αλλα θα βρειτε ενα ρυθμο σαν οικογενεια. Μην αγχωνεσαι εσυ οσο μπορεις απο τωρα. Αν με εχει μαθει κατι η ζωη ειναι οτι οταν συμβαινει κατι, ειναι συνηθως πολυ πιο αντιμετωπισιμο απ'οτι οταν το ειχα σαν σεναριο στο κεφαλι μου.

Έχεις απόλυτο δίκιο ! Ήταν οι ορμόνες , δεν μπορεί να είναι ακατόρθωτα... δύσκολα σίγουρα αλλά όντως θα βρούμε ρυθμούς , και αυτό που λες ότι στο κεφάλι μας το «πρόβλημα» φαντάζει ανυπέρβλητο , αλλά στην ουσία είναι άκρως αντιμετωπίσιμο !!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

Just now, MumMaria είπε:

Σε ευχαριστώ ειρηνουλα μου!εντάξει κ να μην φτιάξει, δεν πειράζει,όπως είπε κ η Γωγώ θα έχουμε δροσουλα σήμερα,κ όταν ζεστάνει θα πάμε να τσαλαβουτηξουμε τοτε:P

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω ωωωω!κι εγώ αγχώνομαι ανά διαστηματα geo μου!!εμένα λείπει ταξίδια κ Κιλκίς,Γιαννιτσά, Έδεσσα,Χαλκιδική σχεδόν όλο το καλοκαίρι,για θέατρα ,φεστιβάλ κτλ(σε διαφημιστική είναι) και σκέφτομαι ότι είναι πολλεεεες οι ώρες με δύο μωρά!θα το παλέψουμε όμως!!κάτι θα γίνει!!! ή θα αποτρελαθουμε:P

Μαρία μουυυυυ πόσο δίκιο έχεις!!!! Και εσένα είναι μωρούλια και τα δυο... όντως δεν θα αποτρελαθούμε!!! Θα στέλνουμε αγωνιστικούς χαιρετισμούς !!!!! :) 

@Alkyoni μου με το καλό να δείτε το κοριτσάκι σας σήμερα!!!!!!

ποια αλκή κοπέλα έχει υπέρηχο ή β επιπέδου ;;; 

  • Χαχα 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Έχεις απόλυτο δίκιο ! Ήταν οι ορμόνες , δεν μπορεί να είναι ακατόρθωτα... δύσκολα σίγουρα αλλά όντως θα βρούμε ρυθμούς , και αυτό που λες ότι στο κεφάλι μας το «πρόβλημα» φαντάζει ανυπέρβλητο , αλλά στην ουσία είναι άκρως αντιμετωπίσιμο !!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

Μαρία μουυυυυ πόσο δίκιο έχεις!!!! Και εσένα είναι μωρούλια και τα δυο... όντως δεν θα αποτρελαθούμε!!! Θα στέλνουμε αγωνιστικούς χαιρετισμούς !!!!! :) 

@Alkyoni μου με το καλό να δείτε το κοριτσάκι σας σήμερα!!!!!!

ποια αλκή κοπέλα έχει υπέρηχο ή β επιπέδου ;;; 

Ναι κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε! Οκ θα ειναι μια τρελα λιγο αλλα και η απολυτη ευτυχια πιστευω!!! Αυτες οι δουλειες με βαρδια ειναι δυσκολες, το ξερω απο τον κολλητο μου. Αλλα ειστε ομαδαρα εκει σαν οικογενεια! Θα εχεις και τον Σπαικ βοηθο χιχιχιχι! Εχουμε καιρο ως τοτε ομως! 

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ωραία δροσιά σήμερα!!! @MumMaria εγώ μπορεί να το χαίρομαι αλλά σας χάλασε λίγο τα σχέδια.. Πιστευω βέβαια θα στρώσει και θα το κάνετε το μπανάκι σας..

Εγω περιμένω τον κουμπάρο μου για καφέ. Θα έρθει να μας δει σήμερα να μας τονώσει λίγο την ψυχολογία. Νομίζω δεν σας το έχω αναφέρει ξανά αλλά τώρα με την άρση των μέτρων ξεκινάει για εμάς το πήγαινε έλα Αγγλία. Ο άντρας μου δουλεύει σε μια εταιρεία περιμένοντας παράλληλα να ξεκινήσει το διδακτορικό του εκεί (ήταν να ξεκινήσει από Απρίλιο αλλά λόγω κατάστασης πήγε πίσω). Τωρα θα πρέπει να φύγει την Κυριακή και θα έρθει ξανά τέλη Αυγούστου. Η ψυχολογία μου είναι λίγο χάλια και κάθε τρεις και λίγο με παίρνουν τα ζουμιά.. Θα μείνει η μαμά μου μαζί μου αυτόν τον καιρό αλλά πάλι δεν είναι το ίδιο..

Ωχ κοπέλα μου,δύσκολα χωρίς τον αντρουλη,το καταλαβαίνω,αλλά θα έχεις την μανούλα σου που σίγουρα θα σε έχει σαν βασίλισσα.ολα στο πιάτο θα στα έχει.κ για το πότε θα περάσει ο μήνας,τσουυυυπ κ θα γυρίσει πίσω ο καλός σου!!:x

Just now, Υβόννη είπε:

Θες να σε παρηγορησω και αλλο; Στη λιμνη τοσες μερες ηλιος και 25 βαθμοι (για Γερμανια ειναι πολυ ζεστη)! Τεταρτη-Πεμπτη-Παρασκευη ισως βρεχει χαχαχαχαχαχα! Βρε θα το βαλω εγω το μαγιω μου και στη βροχη αν χρειαστει χαχαχα!!!!!!!!!!!!

Έτσι μου αρέσεις συμπεθερα!!!δεν θα μας ρίξει ο καιρός!!!αχαχαχααχα

Just now, Argyroula είπε:

Είχες υπογλυκαιμιες οι οποίες ήταν ζάχαρο τελικά?? Γιατί απέξω απέξω αυτό νομίζω ότι μου είπε ο γιατρός ότι στην καμπύλη θα κριθούν όλα.... Τέλος πάντων αναμονή λίγη ακόμα. 

Όσο για το μπάνιο σας.... Κρίμα που χάλασε ο καιρός... Ελπίζω να φτιάξει γιατί το πρωτο μπάνιο του Βασίλη δεν μπορεί να είναι με αέρα και κύμα.... Να το απολαύσει το παιδί!!! Χιχι

Ναι αργυρουλα μου.το νηστείας μου έβγαινε πολύ χαμηλό κ οι άλλες δύο τιμές στα ύψη στην ώρα κ στο 2ωρο μετά την γλυκόζη.βεβαια το ότι έγινε έτσι σε μένα,δεν είναι κανόνας.κρατα τώρα ότι η υπογλυκαιμία δεν βλάπτει καθόλου το μωράκι κ υπομονή μέχρι την καμπύλη.παντως πραγματικά κ διαβήτη κύησης να σου βγει,κοπελα μου δεν είναι κάτι,ούτε για σένα ούτε για το μωρό,είναι εντελώς διαχειρισιμο να ξέρεις.κ το μωράκι το γέννας κανονικότατα κ ούτε μενν μπαίνει ούτε τίποτα.

Just now, Geo81 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο ! Ήταν οι ορμόνες , δεν μπορεί να είναι ακατόρθωτα... δύσκολα σίγουρα αλλά όντως θα βρούμε ρυθμούς , και αυτό που λες ότι στο κεφάλι μας το «πρόβλημα» φαντάζει ανυπέρβλητο , αλλά στην ουσία είναι άκρως αντιμετωπίσιμο !!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

Μαρία μουυυυυ πόσο δίκιο έχεις!!!! Και εσένα είναι μωρούλια και τα δυο... όντως δεν θα αποτρελαθούμε!!! Θα στέλνουμε αγωνιστικούς χαιρετισμούς !!!!! :) 

@Alkyoni μου με το καλό να δείτε το κοριτσάκι σας σήμερα!!!!!!

ποια αλκή κοπέλα έχει υπέρηχο ή β επιπέδου ;;; 

Θα δεις ,με το αντράκι σου στα 3,οριακά θα σε βοηθάει κιόλας!!!θα του εξηγείς κ ότι είναι μεγάλος αδελφός κ πρέπει να προσέχει την αδελφούλα του που είναι μικρό μωρό,όλα καλά θα πανε..Αλί σε μένα που δεν θα καταλαβαίνει ακόμα τίποτα!αχαχαχαχα

Εννοείται αγωνιστικούς χαιρετισμούς!χαχααχαχα

@Alkyoni που είσαι;;;;;;;;;καλή επιτυχία σήμερα!να έχουμε τέλεια πόζες τσουπρας παρακαλώ,έτσι;;;:grin:

@Υβόννη μια χαρά το ζάχαρο συμπεθερα ε;ελεγχομενο,θα προσέχεις λιγάκι κ θα είσαι σούπερ!το γλίτωσες τον διαβήτη πουλάκι μου!!!χιχιχιχι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Ωχ κοπέλα μου,δύσκολα χωρίς τον αντρουλη,το καταλαβαίνω,αλλά θα έχεις την μανούλα σου που σίγουρα θα σε έχει σαν βασίλισσα.ολα στο πιάτο θα στα έχει.κ για το πότε θα περάσει ο μήνας,τσουυυυπ κ θα γυρίσει πίσω ο καλός σου!!:x

Έτσι μου αρέσεις συμπεθερα!!!δεν θα μας ρίξει ο καιρός!!!αχαχαχααχα

Ναι αργυρουλα μου.το νηστείας μου έβγαινε πολύ χαμηλό κ οι άλλες δύο τιμές στα ύψη στην ώρα κ στο 2ωρο μετά την γλυκόζη.βεβαια το ότι έγινε έτσι σε μένα,δεν είναι κανόνας.κρατα τώρα ότι η υπογλυκαιμία δεν βλάπτει καθόλου το μωράκι κ υπομονή μέχρι την καμπύλη.παντως πραγματικά κ διαβήτη κύησης να σου βγει,κοπελα μου δεν είναι κάτι,ούτε για σένα ούτε για το μωρό,είναι εντελώς διαχειρισιμο να ξέρεις.κ το μωράκι το γέννας κανονικότατα κ ούτε μενν μπαίνει ούτε τίποτα.

Θα δεις ,με το αντράκι σου στα 3,οριακά θα σε βοηθάει κιόλας!!!θα του εξηγείς κ ότι είναι μεγάλος αδελφός κ πρέπει να προσέχει την αδελφούλα του που είναι μικρό μωρό,όλα καλά θα πανε..Αλί σε μένα που δεν θα καταλαβαίνει ακόμα τίποτα!αχαχαχαχα

Εννοείται αγωνιστικούς χαιρετισμούς!χαχααχαχα

@Alkyoni που είσαι;;;;;;;;;καλή επιτυχία σήμερα!να έχουμε τέλεια πόζες τσουπρας παρακαλώ,έτσι;;;:grin:

@Υβόννη μια χαρά το ζάχαρο συμπεθερα ε;ελεγχομενο,θα προσέχεις λιγάκι κ θα είσαι σούπερ!το γλίτωσες τον διαβήτη πουλάκι μου!!!χιχιχιχι!

Συμπεθερουλα ναι εσενα θα ειναι σαν διδυμακια (ετσι ημασταν κι εμεις με τον αδερφο μου) αλλα θα πηγαινουν παραλληλα σε ολα! Και αυτο εχει την πλακα του, συμφωνα με τη μαμα μου τουλαχιστον χιχιχχι! Θα τα καταφερετε κοριτσακια μου ολες με τα παιδακια σας! Ουτε εμεις εδω εχουμε βοηθεια, βεβαια ενα μωρο θα ειναι οχι δυο, αλλα αυτο δενει και το ζευγαρι καμια φορα διαφορετικα!

Ναι τον γλιτωσα το διαβητη, αλλα θελει μετρησεις κτλ, απλα οχι τοσες πολλες ειπε! Θα πειραματιστω με το βραδινο φαγητακι μετα τις διακοπες και θα βρω μερικα μενου να μην εχω να σκεφτομαι τί να φαω κτλ! Και στις διακοπες μου ειπε να φαω κανονικα μεν αλλα οχι πολλα γλυκα και λευκο ψωμι. Θα κουβαλησω μαζι τις φρυγανιες μου απο πιτουρο οπως εκανα και περισυ!

Φυσικα δε μασαμε με τον καιρο, θα βγω εγω με το μαγιω μου να χορεψω και το χορο της βροχης αν χρειαστει χιχιχιχιχιχιχχι!!!!!1

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...