Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις!! 

Ναι η αλήθεια ειναι ότι και εμένα μου θύμιζε τα πονακια που έχω μετά τα τεστ ΠΑΠ απλώς τώρα ήταν λίγο πιο ψηλά στην κοιλιά! 

Μετά από λίγες ώρες και εμένα πέρασαν οπότε μάλλον δεν χρειάζεται να το σκέφτομαι.. 

Ισως να με αγχωσε λίγο ο γιατρός που μου είπε ότι δεν κάνει να το στρέφει για πολύ ώρα στην καρδιά του μωρού τώρα που είναι νωρίς και εγώ το συνδύασα με τους πόνους μετά και φοβήθηκα μην κάναμε κανένα κακό.. Τρελή :-P

Εμένα για σουβλάκι μου είπε άφοβα! Και του λέω με γύρο γιατρέ;; Και μου λέει με ότι θες αρκεί να μην έχει καμία σως με ωμό αυγό και να λες καλά ψημένο το κρέας λόγω εγκυμοσύνης.. 

Καλή όρεξη!! :-D

καλως ήρθες κιόλας όλα να πάνε καλά ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 1

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Εμένα απόψε  με πιάνουν που και που πονακια αριστερά δεξιά αριστερά κυρίως όμως.μαλλον σπρώχνει τη μήτρα να κάνει χώρο το μικρακι μου.μου είχε πει η γιατρός ότι είναι φυσιολογικοί δεξιά αριστερά οι πόνοι.

Κορίτσια έχω ένα θέμα.30 Απριλίου που έχω την αυχενική είναι 7 η ώρα το απογευμα.εγω ν πάω το πρωί για τη Papp a αλλά μετά πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να τους δώσω τα αποτελέσματα από την αυχενική και την επόμενη είναι πρωτομαγιά δε θα δουλεύουν λογικά ε; 

Αγάπη λογικά κάνεις την pappA ,μετά αυχενική κ τα αποτελέσματα της pappA τα στέλνουν στον εμβρυολογο κ βγάζει το αποτέλεσμα.δεν νομίζω εσύ να χρειάζεται να κάνεις κάτι.;-) σε μένα τουλάχιστον έτσι είχε γίνει.

Just now, Evitheodorou είπε:

κορίτσια λέτε το ένα σουβλακι που θα φάω να προκαλέσω τίποτα κακό?

Τίποτα καλέ!φάε κ δύο αν θες!!!!αααααααχ μου έτρεξε ένα σαλακι!χαχααχαχ

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι έχεις δίκιο, ο κάθε γιατρός έχει άλλη άποψη σε αυτά τα θέματα! 

Χάχαχα γελάω με το ματσουκι αλλά ναι η αλήθεια είναι ότι όπως πήγαινε να εστιάσει για να ακούσουμε την καρδούλα πίεζε λίγο..και εμεις εντομεταξυ λέγαμε γιατρέ μπορούμε να την ξανακούσουμε λίγο..; χάχαχα είχαμε τρελαθεί από τη χαρά μας!!! :x

Ε είναι να μην τρελαθεις!!!!ε τότε ρε συ από αυτό είναι!!!όλα καλαααααα:-D

Just now, VDPap είπε:

Το σουβλάκι κάνει πάντα καλό. Αυτό είναι ΝΟΜΟΣ:grin:

Enjoy!

Εεεεεετσι!!! χαχαχααχαχχα

Just now, Papakι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..30 χρόνων είναι εγώ και είμαι με τον άντρα μου 6 χρόνια!Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι...χρησιμοποιώ από πριν την εμβρυομεταφορα μια ενδοσκοπική κρέμα (vasclor),τις τελευταίες μέρες διαπίστωσα ότι ζοριζομαι να βάλω κρέμα,το ανέφερα στο γιατρό μου κ Μ είπε ότι είναι λογικό γτ έχω στον κόλπο μου υπόλειμματα της και να κάνω πλύσεις με χαμομήλι.Αγορασα ,λοιπόν,το χαμομηλι αλλά δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει!Το έχει χρησιμοποιήσει καμία από σας να μου πει την εμπειρία της;

Δυστυχώς όχι,ίσως κάποια άλλη κοπέλα αλλιώς ρωτά τον γιατρό σου,δεν είναι ντροπή.εξωτερικα μόνο ξέρω,ταμποναριστα με λίγη γαζουλα.φανταζομαι όμως εσύ εννοείς εσωτερικά κ δεν ξέρω αν γίνεται με τον ίδιο τρόπο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, InaRina είπε:

Έχώ φάέί κ σόύβλάκί κ μπέργκέρ  ....όλά κάλά ....σήμέρά έφάγά λόύκάνίκό κ μπρίζόλά κάί μέ πέίράξάν .....δέν ξέρέίς πότέ θά σέ πέίράξέί κάτί ...κάλά ψήμένά νά νάί  ..άύτό σέ νόίάζέί.....σόρρύ γίά τόύς τόνόύσκόλλάέί τό κίν μέρίκές φόρές

Σε τι σε πείραξε το λουκανικο; Και εγώ έφαγα σήμερα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αγάπη λογικά κάνεις την pappA ,μετά αυχενική κ τα αποτελέσματα της pappA τα στέλνουν στον εμβρυολογο κ βγάζει το αποτέλεσμα.δεν νομίζω εσύ να χρειάζεται να κάνεις κάτι.;-) σε μένα τουλάχιστον έτσι είχε γίνει.

Τίποτα καλέ!φάε κ δύο αν θες!!!!αααααααχ μου έτρεξε ένα σαλακι!χαχααχαχ

Ε είναι να μην τρελαθεις!!!!ε τότε ρε συ από αυτό είναι!!!όλα καλαααααα:-D

Εεεεεετσι!!! χαχαχααχαχχα

Δυστυχώς όχι,ίσως κάποια άλλη κοπέλα αλλιώς ρωτά τον γιατρό σου,δεν είναι ντροπή.εξωτερικα μόνο ξέρω,ταμποναριστα με λίγη γαζουλα.φανταζομαι όμως εσύ εννοείς εσωτερικά κ δεν ξέρω αν γίνεται με τον ίδιο τρόπο.

Μου είπε η γυναικολόγος να τους τα στείλω με Μάιλ στο ιατρικό κέντρο τα αποτελέσματα της αυχενικής αφού είναι 7 το απόγευμα αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι την επόμενη είναι πρωτομαγιά κ δε ξέρω θα το δουν; Το αίμα ποσο μπορούν να το κρατήσουν γιατί εγώ θα το δώσω από τις 30


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Μου είπε η γυναικολόγος να τους τα στείλω με Μάιλ στο ιατρικό κέντρο τα αποτελέσματα της αυχενικής αφού είναι 7 το απόγευμα αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι την επόμενη είναι πρωτομαγιά κ δε ξέρω θα το δουν; Το αίμα ποσο μπορούν να το κρατήσουν γιατί εγώ θα το δώσω από τις 30

Δεν έχω ιδέα να σου πω..αλλά αν αγχώνεσαι επειδή είναι 3ημερο κ θα έχεις αγωνία,να ξέρεις με το που τελειώσεις την αυχενική θα σου δώσει κ σένα ένα 2σελιδο χαρτί με τις μετρήσεις κ δίπλα έχει κ τα όρια,οπότε ξέρεις αν είναι καλά ή όχι.δεν ξέρω κ πως να σου δείξω την περσινή μου αυχενική για να καταλάβεις τι λέω.επισης πιο σημαντική είναι η αυχενική κ δευτερεύουσα η αιματολογική,πολλοί γυναικολόγοι δεν της δίνουν καν σημασία.30 του μηνός θα ξέρεις αν όλα είναι οκ,το πολύ πολύ την Δευτέρα να πάρεις κ την επιβεβαίωση!;-)

Just now, Evitheodorou είπε:

ωχ συγνώμη κορίτσια για όσες δεν μπορουν να φάνε..:(

Σιγά καλέ!εγώ μετράω αντίστροφα, μετά την αυχενική μου θέλω να πιστεύω θα στρώσει σιγά σιγά το πράγμα..8)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

στην αυχενική ξερετε αν δίνουν σαν φωτογράφιες όπως στους υπερηχους η οχι?

Δίνουν πεντακάθαρες φωτό,βασικά στις στέλνουν κ σε μέιλ.κ μπορείς να ζητήσεις κ dvd την διάρκεια του υπερήχου.ασε!!!το περιμένω πως κ πως!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Δεν έχω ιδέα να σου πω..αλλά αν αγχώνεσαι επειδή είναι 3ημερο κ θα έχεις αγωνία,να ξέρεις με το που τελειώσεις την αυχενική θα σου δώσει κ σένα ένα 2σελιδο χαρτί με τις μετρήσεις κ δίπλα έχει κ τα όρια,οπότε ξέρεις αν είναι καλά ή όχι.δεν ξέρω κ πως να σου δείξω την περσινή μου αυχενική για να καταλάβεις τι λέω.επισης πιο σημαντική είναι η αυχενική κ δευτερεύουσα η αιματολογική,πολλοί γυναικολόγοι δεν της δίνουν καν σημασία.30 του μηνός θα ξέρεις αν όλα είναι οκ,το πολύ πολύ την Δευτέρα να πάρεις κ την επιβεβαίωση!;-)

Αχ καλό αυτό κορίτσι μου.υπαρχει κ μια εξέταση που βγαίνουν τα αποτελέσματα αμέσως :grin:

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evitheodorou είπε:

εντωμεταξυ ξέρετε αν την προηγούμενη μέρα της αυχενικής κάνω αίματος για θυροειδη κ ζακχαρο αν κ δεν νομίζω να επηρεάζει?

Όχι ρε συ τι να επηρεάσει..αν είναι να κάνεις εξετάσεις,καντες κανονικά.μηπως βέβαια περιμένεις μια κ μια να σου πάρουν αίμα κ για την pappA και για τα άλλα;για να μην τρυπιεσαι συνέχεια το λεω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Papakι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..30 χρόνων είναι εγώ και είμαι με τον άντρα μου 6 χρόνια!Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι...χρησιμοποιώ από πριν την εμβρυομεταφορα μια ενδοσκοπική κρέμα (vasclor),τις τελευταίες μέρες διαπίστωσα ότι ζοριζομαι να βάλω κρέμα,το ανέφερα στο γιατρό μου κ Μ είπε ότι είναι λογικό γτ έχω στον κόλπο μου υπόλειμματα της και να κάνω πλύσεις με χαμομήλι.Αγορασα ,λοιπόν,το χαμομηλι αλλά δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει!Το έχει χρησιμοποιήσει καμία από σας να μου πει την εμπειρία της;

Το καλύτερο ειναι!! Λοιπόν εγώ το έβαλα κάποτε που είχα μύκητες κ τώρα αν καμιά φορά από το σεξ κ τη τριβή με πονάει χαμηλά κάνω πλύσεις κ είναι όλα καλά!! Το βράζεις σαν να θες να το πιεις αλλά με περισσότερο χαμομήλι δλδ σαν να το κάνεις λίγο πιο δυνατό. Το αφήνεις λίγο να κρυώσει κ με βαμβάκι κάνεις τις πλύσεις είναι ζεστό κ πολύ ανακουφιστικο. Φυσικά μετά σκουπιζεσαι ταμπωναριστα με μια καθαρή πετσέτα αλλά δεν το ξεπλένουμε!! Κάνε το 2 φορές τη μέρα ,σε 2-3 θα εισαι μια χαρά :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Αχ καλό αυτό κορίτσι μου.υπαρχει κ μια εξέταση που βγαίνουν τα αποτελέσματα αμέσως :grin:

Τώρα π τ λες κ εγώ π έχω 30 έχω απόγευμα ραντεβού κ μ είχε πει να τις κάνω τ επόμενο πρωί.. Αλλά ξεχάσαμε ότι είναι 1μαγια κ τ Σάββατο μετά δεν ξέρω αν κάνουν κ αν κάνει μετά από 2 μέρες.. πφφφ

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου και χρονια πολλα για τη μερα! Να βαλει ο Χριστουλης το χερι του να ειναι καλα τα μωρακια μας και να βοηθησει και οσα κοριτσια προσπαθουν για το θαυματακι τους!!

Κατι για σουβλακια ειδα  @Evitheodorou και ενα εχω να πω! Φαε κοριτσι μου και για εμας να το χαρεις, γιατι εδω βραστη πατατα και παλι βραστη πατατα χαχαχα!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...