Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες του Νοέμβρη 2020!!!

παρακολουθω καιρό τις συζητήσεις στο φόρουμ κ αν και δεν είναι σίγουρο ότι ανήκω στις μανούλες του Νοεμβρίου (πητ 28/11) είπα να γράψω εδώ αρχικά!!

Ας συστηθουμε λοιπόν!!

πρωτη εγκυμοσυνη, 7 εβδομάδων σήμερα, αρκετά αγχωμένη γιατί έχουμε μια μικρή αποκόλληση, ωστόσο εξαιρετικά αισιοδοξη..

εύχομαι όλες να έχουμε καλές, εύκολες κ χαρούμενες εγκυμοσύνες!!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα μανούλες του Νοέμβρη 2020!!!

παρακολουθω καιρό τις συζητήσεις στο φόρουμ κ αν και δεν είναι σίγουρο ότι ανήκω στις μανούλες του Νοεμβρίου (πητ 28/11) είπα να γράψω εδώ αρχικά!!

Ας συστηθουμε λοιπόν!!

πρωτη εγκυμοσυνη, 7 εβδομάδων σήμερα, αρκετά αγχωμένη γιατί έχουμε μια μικρή αποκόλληση, ωστόσο εξαιρετικά αισιοδοξη..

εύχομαι όλες να έχουμε καλές, εύκολες κ χαρούμενες εγκυμοσύνες!!

 

Καλημέρα κοπέλα μ με το καλό!!Κ εγώ είχα αιμάτωμα στ υπέρηχο χωρίς αποκόλληση πήρα τ χάπια μ κ έφυγε.. να ξεκουράζεσαι κ όλα θ πάνε τέλεια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κοριτσια καλησπέρα,είμαι από τις μανουλες Οκτωβρίου αλλά σας χαζεύω καμιά φορά γτ καταλαβαίνω τα άγχη που έχετε όπως κ εμείς ένα μήνα πριν..

Να σας πω μόνο απλά για να γνωρίζετε πως ναι εννοείται η ξηροδερμια είναι φουλ χαρακτηριστικό της εγκυμοσύνης,εμένα όσο περνάει ο καιρός έχει όλη μου η ομάδα σχεδόν!! Για αυτό πολυυυυ νερό!

Και 2ο εννοείται καλέ ότι κάνουν επισκληριδιο στα δημόσια!! 2 από την ομάδα μου + 3 φίλες μου κάνανε κανονικοτατα + εμένα που θα γεννήσω με το καλό στο Έλενα κ από το πρώτο ραντεβού με ρώτησε κ γιατρός μου αν θελω επισκληριδιο για να το σημειώσει στο φάκελο μου μέχρι τη γέννα! :-)

Κι εγώ η αλήθεια είναι ήξερα ότι στα δημόσια νοσοκομεια δεν κάνουνε επισκληριδιο ή τουλάχιστον δεν κάνουνε αν δεν διατρέχει κάποιος λόγος,στης θεσνικης τουλάχιστον.εγω πέρσι όταν είχα πάει για κάτι σεμινάρια σε δημόσιο νοσοκομείο κ φτάσαμε στο κομμάτι της επισκληριδιου,μας είπαν κατά κύριο λόγο μόνο σε καισαρικές!!ε ηταν κ ένας από τους λόγους που αποφάσισα να γεννήσω σε κλινική (ο άλλος κ πιο σημαντικός ήταν ότι ο γιατρός μου ξεγεννουσε μονο εκεί)

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κοριτσια καλησπέρα,είμαι από τις μανουλες Οκτωβρίου αλλά σας χαζεύω καμιά φορά γτ καταλαβαίνω τα άγχη που έχετε όπως κ εμείς ένα μήνα πριν..

Να σας πω μόνο απλά για να γνωρίζετε πως ναι εννοείται η ξηροδερμια είναι φουλ χαρακτηριστικό της εγκυμοσύνης,εμένα όσο περνάει ο καιρός έχει όλη μου η ομάδα σχεδόν!! Για αυτό πολυυυυ νερό!

Και 2ο εννοείται καλέ ότι κάνουν επισκληριδιο στα δημόσια!! 2 από την ομάδα μου + 3 φίλες μου κάνανε κανονικοτατα + εμένα που θα γεννήσω με το καλό στο Έλενα κ από το πρώτο ραντεβού με ρώτησε κ γιατρός μου αν θελω επισκληριδιο για να το σημειώσει στο φάκελο μου μέχρι τη γέννα! :-)

Αααααα!με το καλό κ το παιδάκι σου!!! Ξεχάστηκα να ευχηθώ το ζώον!;-)κ εγώ σας παρακολουθώ που κ που:grin:

πρίν από 13 λεπτά , Sousamaki είπε:

Καλημέρα μανούλες του Νοέμβρη 2020!!!

παρακολουθω καιρό τις συζητήσεις στο φόρουμ κ αν και δεν είναι σίγουρο ότι ανήκω στις μανούλες του Νοεμβρίου (πητ 28/11) είπα να γράψω εδώ αρχικά!!

Ας συστηθουμε λοιπόν!!

πρωτη εγκυμοσυνη, 7 εβδομάδων σήμερα, αρκετά αγχωμένη γιατί έχουμε μια μικρή αποκόλληση, ωστόσο εξαιρετικά αισιοδοξη..

εύχομαι όλες να έχουμε καλές, εύκολες κ χαρούμενες εγκυμοσύνες!!

 

Καλημέρα σουσαμακι!καλά έκανες κ έγραψες κ καλώς ήρθες!μην φοβάσαι για την αποκόλληση,είναι πολύ συνηθισμένο,εγώ όταν πρωτοπηγα στον γιατρό είχα ήδη μια μικρή που σχεδόν είχε περάσει από μόνη της κ απλά μου είπε ο γιατρός να προσέχω λίγο με τα βάρη (δηλ να μην σηκώνω τον γιο μου,χαχαχα) και να ξεκουράζομαι όσο μπορώ!οπότε ξαααααπλα κ θα περάσει γρήγορα!καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Sousamaki είπε:

Καλημέρα μανούλες του Νοέμβρη 2020!!!

παρακολουθω καιρό τις συζητήσεις στο φόρουμ κ αν και δεν είναι σίγουρο ότι ανήκω στις μανούλες του Νοεμβρίου (πητ 28/11) είπα να γράψω εδώ αρχικά!!

Ας συστηθουμε λοιπόν!!

πρωτη εγκυμοσυνη, 7 εβδομάδων σήμερα, αρκετά αγχωμένη γιατί έχουμε μια μικρή αποκόλληση, ωστόσο εξαιρετικά αισιοδοξη..

εύχομαι όλες να έχουμε καλές, εύκολες κ χαρούμενες εγκυμοσύνες!!

 

Καλώς ήρθες και με το καλό !!! Μην αγχώνεσαι καθόλου λίγο παραπάνω ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά! Παίρνεις προγεστερονη;;


hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια το σύμπτωμα της δυσκοιλιότητας μου έχει χτυπήσει για τα καλά τη πόρτα.Τα έχω κάνει όλα χυμό δαμάσκηνα νερό φυτικές ίνες αλλά κ πάλι δύσκολα τα πράγματα.

Δοκίμασε κεφιρ εμένα με βοηθάει πολύ... Βάζω και μερικά φρούτα μέσα.

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Lady_M  ναι παίρνω προγεστερονη 3 φορές την ημέρα!!

Ελπίζω στον επόμενο υπέρηχο να είναι καλύτερη η κατασταση

Εντάξει τότε μη σε αγχώνει τίποτα ! Ακούσατε καρδούλα ;; Ποτέ έχεις ξανά ραντεβού τώρα ;; Είμαστε κοντά εμείς :grin:


hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε οι νέες μανούλες της ομάδαςΨυχραιμία, υπομονή και όλα θα πάνε καλά για όλες μας:wink:

Ευτυχώς η δυσκοιλιότητα δν μου χει χτυπήσει ως τώρα την πόρτα. Το μόνο που με ταλαιπωρεί ακόμη είναι ένα έντονο αίσθημα κόπωσης κυρίως από το απόγευμα και μετά.

Εν τω μεταξύ αισθάνομαι πως έχω σκουριάσει, και λέω μιας και έχει ιδανικό καιρό να επιχειρήσω να βγαίνω για περπάτημα για ένα 40´. Εσείς τι κάνετε από σωματική άσκηση?

  • Μου αρέσει 1

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, VDPap said:

Καλώς ήρθατε οι νέες μανούλες της ομάδαςΨυχραιμία, υπομονή και όλα θα πάνε καλά για όλες μας:wink:

Ευτυχώς η δυσκοιλιότητα δν μου χει χτυπήσει ως τώρα την πόρτα. Το μόνο που με ταλαιπωρεί ακόμη είναι ένα έντονο αίσθημα κόπωσης κυρίως από το απόγευμα και μετά.

Εν τω μεταξύ αισθάνομαι πως έχω σκουριάσει, και λέω μιας και έχει ιδανικό καιρό να επιχειρήσω να βγαίνω για περπάτημα για ένα 40´. Εσείς τι κάνετε από σωματική άσκηση?

Καλημερα!!!!! Βασικα καλο μεσημερι χιχιχι!

Εγω περπατημα κανω (30') και αν δεν μπορω να βγω (δυστυχως εμενα με ταλαιπωρει αναγουλα, ζαλαδες και ναυτιες) τοτε κανω ενα βιντεακι (walk at home λεγεται) στο σπιτι. Ειχα πει μετα το τριμηνο να ξεκινουσα γιογκα αλλα χλωμο με την καραντινα χαχαχα! Εδω στη Γερμανια η γιατρος επιμενει πολυ στην ασκηση και ειδικα εξω για να παιρνω λεει καθαρο αερα, οποτε η ιδεα σου με το περπατημα εξω ακουγεται πολυ  καλη!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, VDPap είπε:

Καλώς ήρθατε οι νέες μανούλες της ομάδαςΨυχραιμία, υπομονή και όλα θα πάνε καλά για όλες μας:wink:

Ευτυχώς η δυσκοιλιότητα δν μου χει χτυπήσει ως τώρα την πόρτα. Το μόνο που με ταλαιπωρεί ακόμη είναι ένα έντονο αίσθημα κόπωσης κυρίως από το απόγευμα και μετά.

Εν τω μεταξύ αισθάνομαι πως έχω σκουριάσει, και λέω μιας και έχει ιδανικό καιρό να επιχειρήσω να βγαίνω για περπάτημα για ένα 40´. Εσείς τι κάνετε από σωματική άσκηση?

Καλημέρα κορίτσι μου.Δυστυχως από το φόβο της κατάστασης δε βγαίνω για περπάτημα το αποφεύγω και μου έχει λειψει.Και γενικά επειδή είμαι φοβιτσιαρα κ με την εγκυμοσύνη δεν κάνω ούτε σπίτι ασκησουλες.Κανω υπομονή να περάσει αυτο ν αβγαινουμε για περπάτημα

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθατε οι καινούργιες κορίτσια γινόμαστε πιο πολλές τι καλά!!!καλές τελειομηνες εγκυμοσυνες σε όλες..εγώ μπόρεσα να φάω μαρούλι μετά από 2 μήνες..σιγά σιγά προσθέτω λαχανικά που τόσο πολύ μου άρεσαν αλλά μου έφερναν κ ανακατοσουρα.η συχνοουρια είναι το πιο έντονο συμπτωμα εμένα ακόμα κ τραβηγματα στη κοιλια..να περάσουν οι μερούλες για την αυχενικη τώρα..και σε όλες τις κοπέλες εύχομαι βήμα βήμα να πηγαίνουν  όλα καλά κ να μαθαίνουμε όμορφα νέα κ να ξεπερνάμε οποία δυσκολία.υπομονή θα τελειώσει όλο αυτό!!!καλό μεσημέρι σας εύχομαι!

  • Μου αρέσει 5

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lady_m είπε:

Εντάξει τότε μη σε αγχώνει τίποτα ! Ακούσατε καρδούλα ;; Ποτέ έχεις ξανά ραντεβού τώρα ;; Είμαστε κοντά εμείς :grin:

Ακούσαμε καρδούλα στις 6w3d!!

Περιττό να πω ότι ξετρελαθήκαμε γιατί ο προηγούμενος γυναικολόγος που πήγαινα μας είχε απογοητεύσει πολύ ..(ότι μάλλον κάτι δεν πάει καλά με την εγκυμοσύνη, για αυτό κ οι καφε εκκρίσεις κτλ)

οποτε όπως καταλαβαινεις πηγαίναμε με φόβο κ σίγουρα δε περιμέναμε να ακούσουμε καρδούλα!!

επομενο υπέρηχο έχω στις 21/4..

εσυ;;σε ποια εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou said:

καλώς ήρθατε οι καινούργιες κορίτσια γινόμαστε πιο πολλές τι καλά!!!καλές τελειομηνες εγκυμοσυνες σε όλες..εγώ μπόρεσα να φάω μαρούλι μετά από 2 μήνες..σιγά σιγά προσθέτω λαχανικά που τόσο πολύ μου άρεσαν αλλά μου έφερναν κ ανακατοσουρα.η συχνοουρια είναι το πιο έντονο συμπτωμα εμένα ακόμα κ τραβηγματα στη κοιλια..να περάσουν οι μερούλες για την αυχενικη τώρα..και σε όλες τις κοπέλες εύχομαι βήμα βήμα να πηγαίνουν  όλα καλά κ να μαθαίνουμε όμορφα νέα κ να ξεπερνάμε οποία δυσκολία.υπομονή θα τελειώσει όλο αυτό!!!καλό μεσημέρι σας εύχομαι!

Αχ μου δινεις τοσες ελπιδες!!!! Εκτος απο ντοματα ακομη τιποτα απο λαχανικα, που κι εγω πριν την εγκυμοσυνη τα λατρευα!!!! Πού καταντησαμε, να ανυπομονουμε να φαμε μαρουλι χαχαχαχα!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Ακούσαμε καρδούλα στις 6w3d!!

Περιττό να πω ότι ξετρελαθήκαμε γιατί ο προηγούμενος γυναικολόγος που πήγαινα μας είχε απογοητεύσει πολύ ..(ότι μάλλον κάτι δεν πάει καλά με την εγκυμοσύνη, για αυτό κ οι καφε εκκρίσεις κτλ)

οποτε όπως καταλαβαινεις πηγαίναμε με φόβο κ σίγουρα δε περιμέναμε να ακούσουμε καρδούλα!!

επομενο υπέρηχο έχω στις 21/4..

εσυ;;σε ποια εβδομάδα είσαι;

Εγώ είμαι 7w5d σήμερα !! Χθες έκανα όλες τις εξετάσεις που μου έδωσε κι επόμενο εγώ έχω στις 27!!! Τι ωραία ρε κορίτσια!!! Ποσό χρόνων είστε οι υπόλοιπες δε ξέρω !!!! Εγώ είμαι 26!!! 

Just now, Evitheodorou είπε:

καλώς ήρθατε οι καινούργιες κορίτσια γινόμαστε πιο πολλές τι καλά!!!καλές τελειομηνες εγκυμοσυνες σε όλες..εγώ μπόρεσα να φάω μαρούλι μετά από 2 μήνες..σιγά σιγά προσθέτω λαχανικά που τόσο πολύ μου άρεσαν αλλά μου έφερναν κ ανακατοσουρα.η συχνοουρια είναι το πιο έντονο συμπτωμα εμένα ακόμα κ τραβηγματα στη κοιλια..να περάσουν οι μερούλες για την αυχενικη τώρα..και σε όλες τις κοπέλες εύχομαι βήμα βήμα να πηγαίνουν  όλα καλά κ να μαθαίνουμε όμορφα νέα κ να ξεπερνάμε οποία δυσκολία.υπομονή θα τελειώσει όλο αυτό!!!καλό μεσημέρι σας εύχομαι!

Μπειμπι ξέρετε όλες για τα λαχανικά ναι ;;; Εγώ τα έχω πάρει λίγο από φόβο για το τοξόπλασμα αλλά αν καθαρίζονται καλά τότε όλα κομπλέ !!! Γενικά σας έχει πει ο γιατρός πιες τροφές να αποφεύγετε ; Εμένα μου είπε παρά πολλά !!

  • Μου αρέσει 1

hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...