Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπέρα σας είμαι έγκυος 7 εβδμαδων νομίζω η πρώτη χοριακη ήταν 31/03/ "1973.00 mIU7mL η δεύτερη 03/04 "2214.00 mIU7mL η τρίτη 07/04 "3234.00 mIU7mL η τελευταία που έκανα σήμερα 10/04" 
"3974.00mIU7mL.......
Την Τρίτη που πήγα στο γυναικολογο είδαμε έμβρυο Μέσα αλλά δεν είχε χτύπους κ τώρα είναι να ξαναπώ την Τρίτη που μας έρχεται σε 4 μέρες δλδ μπας κ ακούσουμε καρδούλα... πόσες ελπίδες δίνετε να πάει καλά η εγκυμοσύνη μου; ο γιατρός μου είπε ελάχιστες έχω απογοητευτεί τόσο πολύ.... Έχω χάσει κάθε ελπίδα πλέον κ με τις χοριακες που δεν διπλασιάζεται.... Είναι πολύ χαμηλές οι τιμές έτσι; το έχει πάθει καμία άλλη αυτό κ να πήγε καλά η εγκυμοσύνη της;; είμαι 29 χρόνων είχα κάνει μια έκτρωση στα 17 μου κ πριν 3 χρονια είχα ξαναμείνει έγκυος κ απεβαλα.... Δεν θέλω να γίνει ξανά αυτό... Οποιασδήποτε γνώμη θα με βοηθούσε πολύ είμαι μέσα στο άγχος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alexandra1991 είπε:

Καλησπέρα σας είμαι έγκυος 7 εβδμαδων νομίζω η πρώτη χοριακη ήταν 31/03/ "1973.00 mIU7mL η δεύτερη 03/04 "2214.00 mIU7mL η τρίτη 07/04 "3234.00 mIU7mL η τελευταία που έκανα σήμερα 10/04" 
"3974.00mIU7mL.......
Την Τρίτη που πήγα στο γυναικολογο είδαμε έμβρυο Μέσα αλλά δεν είχε χτύπους κ τώρα είναι να ξαναπώ την Τρίτη που μας έρχεται σε 4 μέρες δλδ μπας κ ακούσουμε καρδούλα... πόσες ελπίδες δίνετε να πάει καλά η εγκυμοσύνη μου; ο γιατρός μου είπε ελάχιστες έχω απογοητευτεί τόσο πολύ.... Έχω χάσει κάθε ελπίδα πλέον κ με τις χοριακες που δεν διπλασιάζεται.... Είναι πολύ χαμηλές οι τιμές έτσι; το έχει πάθει καμία άλλη αυτό κ να πήγε καλά η εγκυμοσύνη της;; είμαι 29 χρόνων είχα κάνει μια έκτρωση στα 17 μου κ πριν 3 χρονια είχα ξαναμείνει έγκυος κ απεβαλα.... Δεν θέλω να γίνει ξανά αυτό... Οποιασδήποτε γνώμη θα με βοηθούσε πολύ είμαι μέσα στο άγχος...

Καλησπέρα!καταρχάς τρις αιματολογικές τις έκανες στο ίδιο εργαστήριο;κοίτα συνήθως μια χοριακη πρέπει να διπλασιαστεί κάθε 48-72 ώρες για να ξέρουμε ότι πάει καλά η κύηση.σε σένα η αλήθεια δεν συμβαίνει αυτό αλλά ούτε κ έχει πέσει τραγικά για βιοχημική.ισως να ήταν δίδυμα κ το ένα να παλινδρομησε,πολλά τα ίσως...το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή κ να το ξαναδείς στον γιατρό σου.μην σε παίρνει πάντως από κάτω,γιατί είσαι μικρή κ μπορείς να μείνεις έγκυος!!πολύ βασικό αυτό!! Και όσο τετριμμένο κι αν ακούγεται αυτό που θα σου πω αλλά το λέγανε κ σε μένα μετά τις 2 παλινδρομες που ειχα 'αφου μένεις έγκυος,αργά ή γρήγορα θα κάνεις παιδακι' σου εύχομαι μια καλή εξέλιξη!:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γειά σας κορίτσια!

Πριν λίγο καιρό έμαθα πως περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου! η κόρη μου είναι 13 μηνών.

αν και ΠΗΤ λογικά θα έχω αρχές Δεκέμβρη θα γεννήσω Νοέμβρη γιατί θα πάω με καισαρική.

Δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό λόγω της κατάστασης, τη Δευτέρα έχω το πρώτο ραντεβού να ακούσουμε κατευθείαν και καρδιά.

θα είμαι 7 εβδομάδων.

έχω κάνει μόνο μια χοριακή με 1 εβδομάδα καθυστέρησης που ήταν 10.800 μονάδες.

είμαι πολύ αγχωμένη και πεσμένη ψυχολογικά και λόγω της κατάστασης με τον ιό.

 

Καλώς ήρθες κοπέλα μ όλα καλά θ πάνε!!Άντε μαζευόμαστε πολλές σιγά σιγά να μπούμε σε μια σειρά!!Θ ακούσεις και καρδούλα κ θ είναι κ μεγαλουτσικο


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλησπέρα!καταρχάς τρις αιματολογικές τις έκανες στο ίδιο εργαστήριο;κοίτα συνήθως μια χοριακη πρέπει να διπλασιαστεί κάθε 48-72 ώρες για να ξέρουμε ότι πάει καλά η κύηση.σε σένα η αλήθεια δεν συμβαίνει αυτό αλλά ούτε κ έχει πέσει τραγικά για βιοχημική.ισως να ήταν δίδυμα κ το ένα να παλινδρομησε,πολλά τα ίσως...το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή κ να το ξαναδείς στον γιατρό σου.μην σε παίρνει πάντως από κάτω,γιατί είσαι μικρή κ μπορείς να μείνεις έγκυος!!πολύ βασικό αυτό!! Και όσο τετριμμένο κι αν ακούγεται αυτό που θα σου πω αλλά το λέγανε κ σε μένα μετά τις 2 παλινδρομες που ειχα 'αφου μένεις έγκυος,αργά ή γρήγορα θα κάνεις παιδακι' σου εύχομαι μια καλή εξέλιξη!:-P

Στο ίδιο εργαστήριο τα έκανα κ τα 4... Αλλά από ότι διαβάζω γενικά πρέπει να διπλασιάζεται κ εμένα ανεβαίνει πιο αργά κ από χελώνα δυστυχώς. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας.. Σας παρακολουθώ τις τελευταίες μέρες και είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας.. Εγώ είμαι 10 εβδομάδων και 6 ημερών σήμερα με πιθανή ημερομηνία τοκετού στις 1/11. Χθες έκανα τον δεύτερο μου υπέρηχο και το βλαστάρι μου έκανε κωλοτούμπες. Μένει τώρα η αυχενική διαφάνεια στις 22/4 για να ηρεμήσω. Αυτό που με ανησυχεί λίγο είναι η τρομερή δίψα που έχω. Πίνω 3-4 λίτρα νερό την ημέρα και δεν ξεδιψαω με τίποτα. Έχει κάποια άλλη  ανάλογο σύμπτωμα;

Καλώς ήρθες κ εσύ!!! Όλα καλά θ πάνε!!!Ααα είσαι μάλλον η πιο μεγάλη σε εβδομάδες εδώ χαχα..Είσαι τυχερή γτ εγώ π ανακατεύομαι μ τ ζόρι πινωω

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια το σύμπτωμα της δυσκοιλιότητας μου έχει χτυπήσει για τα καλά τη πόρτα.Τα έχω κάνει όλα χυμό δαμάσκηνα νερό φυτικές ίνες αλλά κ πάλι δύσκολα τα πράγματα.

Κορίτσι μ κ εγώ ενώ πριν δεν είχα πρόβλημα  τώρα έχω.. Εγώ τρώω κ ακτινίδια.. τσάι μπορείς ν πιεις;;Ίσως σε βοηθήσει κάτι ζεστο


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra1991 είπε:

Στο ίδιο εργαστήριο τα έκανα κ τα 4... Αλλά από ότι διαβάζω γενικά πρέπει να διπλασιάζεται κ εμένα ανεβαίνει πιο αργά κ από χελώνα δυστυχώς. 

Προσπάθησε να μην σε παίρνει από κάτω και να κάνεις τώρα λίγο υπομονή.κατι άλλο στην προκειμένη φάση,δεν μπορείς να κάνεις.προσπαθουσατε καιρό;

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια το σύμπτωμα της δυσκοιλιότητας μου έχει χτυπήσει για τα καλά τη πόρτα.Τα έχω κάνει όλα χυμό δαμάσκηνα νερό φυτικές ίνες αλλά κ πάλι δύσκολα τα πράγματα.

Δυσκοιλιότητα πολλές έχουν στο πρώτο τρίμηνο λόγω προγεστερόνης(ένα παραπάνω εσύ που παίρνεις έξτρα) και μετά χαλαρώνει λίγο το πρόβλημα.φρουτα προσπάθησε να τρως κ πράσινα λαχανικά,μπρόκολο,σπανάκι.αν βρεις τα σκούρα,εμένα αυτό που με πάει κατευθείαν(σορυ κιόλας) είμαι Μερέντα με στέβια.λογω διαβήτη κύησης έτρωγα προϊόντα με στέβια κ με βοηθούσαν απίστευτα!αφού το συνέχισα κ μετά την εγκυμοσύνη οπότε τύχαινε να δυσκολευτω!φάε 2 φέτες ψωμί ολικής με Μερέντα στέβια μπόλικο κ θα χαλαρώσεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλώς ήρθες κ εσύ!!! Όλα καλά θ πάνε!!!Ααα είσαι μάλλον η πιο μεγάλη σε εβδομάδες εδώ χαχα..Είσαι τυχερή γτ εγώ π ανακατεύομαι μ τ ζόρι πινωω

Κορίτσι μ κ εγώ ενώ πριν δεν είχα πρόβλημα  τώρα έχω.. Εγώ τρώω κ ακτινίδια.. τσάι μπορείς ν πιεις;;Ίσως σε βοηθήσει κάτι ζεστο

Μου τα έχει απαγορεύσει όλα τα βότανα.Θα δοκιμάσω και ακτινίδια αύριο αν κ δεν τα θέλω κ πολύ.

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπαθούσαμε ήρθε από μόνο του δεν το περιμέναμε.... Και το θέλω τόσο πολύ..... Αλλά όπως βλέπω δεν πηγαίνει καθόλου καλά κ έχω χάσει κάθε ελπίδα να γίνει κάποιο θαύμα... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra1991 είπε:

Δεν προσπαθούσαμε ήρθε από μόνο του δεν το περιμέναμε.... Και το θέλω τόσο πολύ..... Αλλά όπως βλέπω δεν πηγαίνει καθόλου καλά κ έχω χάσει κάθε ελπίδα να γίνει κάποιο θαύμα... 

Κορίτσι μ υπομονή κ δύναμη όσο κλείσε κ να ακούγεται όλα γίνονται γ κάποιο λόγο!Θ δεις πως θ πάει.. Κ αν δεν πάει καλά ίσως ν ήταν καλύτερα έτσι γτ μπορεί ν υπήρχε κάποια χρωμοσωματικη ανωμαλία π θα δυσκόλευε τ πράγματα κ αργότερα.. Κ εγώ πέρασα εξωμητριο στα 25 μ χωρίς ν έχω τπτ..θετικές σκέψεις κ δύναμη ν προχωρήσεις σε ότι κ αν γινει


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Despoina Mar είπε:

Κορίτσι μ υπομονή κ δύναμη όσο κλείσε κ να ακούγεται όλα γίνονται γ κάποιο λόγο!Θ δεις πως θ πάει.. Κ αν δεν πάει καλά ίσως ν ήταν καλύτερα έτσι γτ μπορεί ν υπήρχε κάποια χρωμοσωματικη ανωμαλία π θα δυσκόλευε τ πράγματα κ αργότερα.. Κ εγώ πέρασα εξωμητριο στα 25 μ χωρίς ν έχω τπτ..θετικές σκέψεις κ δύναμη ν προχωρήσεις σε ότι κ αν γινει

Μου έγινε μια φορά αυτό όμως... Αν γίνει ξανά τώρα θα με πάρει πολύ από κάτω είδη ψυχολογικά δεν αισθάνομαι καθόλου καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra1991 είπε:

Μου έγινε μια φορά αυτό όμως... Αν γίνει ξανά τώρα θα με πάρει πολύ από κάτω είδη ψυχολογικά δεν αισθάνομαι καθόλου καλά.. 

Καταλαβαίνω αλλά πρέπει ν φανείς δυνατή κ να συνεχίσεις με πείσμα.. Υπάρχουν γυναίκες π πέρασαν χειρότερα κ είχαν κ βιοχημικές κ παλλινδρομες κ άλλες π δεν μπορούν να κάνουν καν κ οδηγούνται σε εξωσωματική.. Η ψυχολογία παίζει πολύ ρόλο κ θ σ βοηθήσει μόνο αν φανείς δυνατή όσο δύσκολο κ αν είναι!!


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Alexandra1991 είπε:

Μου έγινε μια φορά αυτό όμως... Αν γίνει ξανά τώρα θα με πάρει πολύ από κάτω είδη ψυχολογικά δεν αισθάνομαι καθόλου καλά.. 

Το καταλαβαίνω ότι θα σε πάρει από κάτω,είναι απολύτως φυσιολογικό.κι εγώ είχα 2 παλινδρομες και μετά ξεκίνησα έναν μεγάλο κύκλο εξετάσεων να βρω τι φταίει και τελικά δεν έφταιγε τίποτα.ηταν τυχαίο.και τις δύο φορές.μετα έκανα τον γιο μου κ τώρα είμαι πάλι έγκυος κ πάει ως τώρα καλά!οπότε πραγματικά μην σε παίρνει από κάτω,μένεις εύκολα έγκυος,χωρίς προσπάθεια,ε τότε σίγουρα θα κάνεις μωράκι!αν δεν πάει καλά και αυτήν την φορά, μπορείς να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου μήπως να κάνεις κάποιες εξετάσεις πιο πολύ για την δική σου ψυχολογία.σου εύχομαι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alexandra1991 είπε:

Καλησπέρα σας είμαι έγκυος 7 εβδμαδων νομίζω η πρώτη χοριακη ήταν 31/03/ "1973.00 mIU7mL η δεύτερη 03/04 "2214.00 mIU7mL η τρίτη 07/04 "3234.00 mIU7mL η τελευταία που έκανα σήμερα 10/04" 
"3974.00mIU7mL.......
Την Τρίτη που πήγα στο γυναικολογο είδαμε έμβρυο Μέσα αλλά δεν είχε χτύπους κ τώρα είναι να ξαναπώ την Τρίτη που μας έρχεται σε 4 μέρες δλδ μπας κ ακούσουμε καρδούλα... πόσες ελπίδες δίνετε να πάει καλά η εγκυμοσύνη μου; ο γιατρός μου είπε ελάχιστες έχω απογοητευτεί τόσο πολύ.... Έχω χάσει κάθε ελπίδα πλέον κ με τις χοριακες που δεν διπλασιάζεται.... Είναι πολύ χαμηλές οι τιμές έτσι; το έχει πάθει καμία άλλη αυτό κ να πήγε καλά η εγκυμοσύνη της;; είμαι 29 χρόνων είχα κάνει μια έκτρωση στα 17 μου κ πριν 3 χρονια είχα ξαναμείνει έγκυος κ απεβαλα.... Δεν θέλω να γίνει ξανά αυτό... Οποιασδήποτε γνώμη θα με βοηθούσε πολύ είμαι μέσα στο άγχος...

Κοπελα μου έχω ξανακουσει τέτοιες περιπτώσεις κ μετά ανεβαίνει απότομα οπότε θέλω όλες να σκεφτούμε θετικά και να σου στείλουμε την ενέργεια μας

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2020 at 4:21 ΜΜ, KarMar84 είπε:

Κορίτσια εγώ αυτή την φορά έχω κάτι περίεργο, τρομερή ξηροδερμια στις πατούσες μου, από την φτέρνα μέχρι και στα δάχτυλα, σε σημείο που σε ένα δύο σημεία έχει ανοίξει κ μικρή πληγή :(

@demifilol ζήλεψα την γέννα σου! :-D

Και εγώ είμαι της άποψης ότι μάλλον δεν έχουν σχέση τα συμπτώματα με το φύλο αλλά κυρίως με τον οργανισμό της κάθε γυναίκας

Υ.Γ. @InaRina ναι επισκληριδιο στα δημόσια δεν κάνουν, μόνοο στα ιδιωτικά

Κοριτσια καλησπέρα,είμαι από τις μανουλες Οκτωβρίου αλλά σας χαζεύω καμιά φορά γτ καταλαβαίνω τα άγχη που έχετε όπως κ εμείς ένα μήνα πριν..

Να σας πω μόνο απλά για να γνωρίζετε πως ναι εννοείται η ξηροδερμια είναι φουλ χαρακτηριστικό της εγκυμοσύνης,εμένα όσο περνάει ο καιρός έχει όλη μου η ομάδα σχεδόν!! Για αυτό πολυυυυ νερό!

Και 2ο εννοείται καλέ ότι κάνουν επισκληριδιο στα δημόσια!! 2 από την ομάδα μου + 3 φίλες μου κάνανε κανονικοτατα + εμένα που θα γεννήσω με το καλό στο Έλενα κ από το πρώτο ραντεβού με ρώτησε κ γιατρός μου αν θελω επισκληριδιο για να το σημειώσει στο φάκελο μου μέχρι τη γέννα! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...