Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Despoina Mar είπε:

Ναι κ εγω 26 κ ειμαστε 10 χρονια μαζι μτ ανδρα μ..Αχ κ εγώ λαχανιαζω κ με την ακινησία στα σπίτια τώρα ένα παραπάνω.. Κ εγώ περιμένω να συνέλθω λίγο με τις αναγούλες μπας κ βγαίνω κ περπατάω..η γιογκα δλδ επιτρεπεται κ απο τωρα;;;να το ψαξω αν ειναιιι

Αμέ!καλά μην κάνεις κι εσύ καμία τρέλα εξελιγμένη κίνηση... χαλαρά:P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα!! 

Διαβάζω μέρες αυτά που γράφετε και είπα να συμμετέχω και εγώ στην παρέα σας! 

Ειμαι 7 εβδομάδων στο πρώτο μου και ακούσαμε καρδούλα πριν λίγες μέρες (6w4d). 

Είμαι 30 χρονών και μέχρι τώρα όλα καλά! Από συμπτώματα όλα σχετικά ήπια, πιο πολύ ναυτία αφού ξυπνήσω και μέχρι να φάω, πονοκεφάλους και αξεπέραστη κούραση από το απόγευμα και μετά. Πονοκεφάλους έχει καμία από εσάς; Με πιάνουν κάθε βράδυ. 

Από φαγητά μου έχει πει ο γιατρός όχι μόνο για τόνο, σκουμπρι, σολωμό και καλά ψημένο κρέας και πολύ καλά πλυμένα λαχανικά γιατί δεν έχω καθόλου αντισώματα στο τοξοπλασμα. Εγώ αποφεύγω τελείως τα ωμά και τρώω μόνο όσα βράζονται (σπαράγγια, μπρόκολο, κουνουπίδι κλπ). Επίσης αποφεύγω ωμά αλλαντικά τύπου προσουτο και ζαμπόν. 

Σχετικά με γυμναστική μετά τον 1ο υπέρηχο που ήταν όλα καλά μου είπε να κάνω κανονικά ότι έκανα οπότε συνεχίζω τη γυμναστική μου κανονικά απλώς αποφεύγω έντονους κραδασμούς κατα τα άλλα κάνω κανονικά ασκήσεις, ελεύθερα βάρη και προσέχω να μην ανεβάζω πολλούς παλμούς δηλαδή να μην κάνω καθόλου αερόβιο. Το ίδιο μου είπε και για το σεξ οπότε κάνουμε κανονικα απλά χωρίς πολύ ένταση.

Κάπου διάβασα σε προηγούμενα post από κάποιες κοπέλες που ο γιατρός τους είπε μόνο χαλαρό περπάτημα και όχι επαφές για όλο το 1ο τρίμηνο και μου έκανε εντύπωση γιατί εμένα μου είπε ότι αυτό το συστήνουν μόνο αν υπάρχει λίγο αίμα στην αρχή ή αν είναι η εγκυμοσυνη από εξωσωματική. Μήπως ο δικός μου πάρα είναι χαλαρός..; :rolleyes:

Επισης ήθελα να σας ρωτήσω, έχει τύχει σε καμία μετά από ενδοκολπικο υπέρηχο τώρα στην εγκυμοσύνη να νιώθει τσιμπήματα στην κοιλιά; Μετά τον υπέρηχο που ακούσαμε καρδούλα γύρισα στο σπίτι και ένιωθα πονάκια σχετικά έντονα στην κοιλιά και σε συγκεκριμένο σημείο και φοβήθηκα λίγο.. Στον 1ο υπέρηχο που ήταν μόνο για επιβεβαίωση κύησης κλπ δεν είχα μετά κάτι τέτοιο.. 

Αυτα από μένα προς το παρον, εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα και να είμαστε εδώ να λέμε μόνο ευχάριστα από εδώ και πέρα!!

Καλώς ήρθες κοπέλα μ!!με το καλό!!Είσαι από τις τυχερές π δεν έχουν συμπτώματα τρέλα.. Εγώ είχα από την αρχή σαν πονακια περιόδου κ έχω ως τώρα.. μ είπε ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα μας..βέβαια αν είναι κάτι έντονο κ σε διάρκεια καλό είναι να μιλάς μ τ γιατρό σ!!πιστεύω είναι φυσιολογικά αυτά π έχεις!!

Just now, MumMaria είπε:

Αμέ!καλά μην κάνεις κι εσύ καμία τρέλα εξελιγμένη κίνηση... χαλαρά:P

Έκανα πιλάτες μέχρι τ Σεπτέμβριο αλλά με τ εξωμητριο κ μετά σταμάτησα.. Αφού έχω τα σύνεργα τώρα θα ξεκινήσω χαχα

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλώς ήρθες κοπέλα μ!!με το καλό!!Είσαι από τις τυχερές π δεν έχουν συμπτώματα τρέλα.. Εγώ είχα από την αρχή σαν πονακια περιόδου κ έχω ως τώρα.. μ είπε ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα μας..βέβαια αν είναι κάτι έντονο κ σε διάρκεια καλό είναι να μιλάς μ τ γιατρό σ!!πιστεύω είναι φυσιολογικά αυτά π έχεις!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις ευχές! 

Ναι και εγώ είχα και μάλιστα τις πρώτες μέρες νόμιζα ότι θα μου έρθει περίοδος από τον πόνο. Γύρω στην 6η εβδομάδα σταμάτησε αυτό και τώρα έχω κάτι τραβηγματακια αραιά και που.. 

Πιο πολύ ανησύχησα επειδή τώρα ήταν αμέσως μετά τον υπέρηχο και ήταν πιο έντονα σαν δυνατά τσιμπήματα! Δεν πήρα τον γιατρό γιατί την επόμενη μέρα είχαν περάσει. Είπα απλώς να ρωτήσω μήπως έχει συμβεί και σε καμία άλλη γιατί φοβήθηκα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα!! 

Διαβάζω μέρες αυτά που γράφετε και είπα να συμμετέχω και εγώ στην παρέα σας! 

Ειμαι 7 εβδομάδων στο πρώτο μου και ακούσαμε καρδούλα πριν λίγες μέρες (6w4d). 

Είμαι 30 χρονών και μέχρι τώρα όλα καλά! Από συμπτώματα όλα σχετικά ήπια, πιο πολύ ναυτία αφού ξυπνήσω και μέχρι να φάω, πονοκεφάλους και αξεπέραστη κούραση από το απόγευμα και μετά. Πονοκεφάλους έχει καμία από εσάς; Με πιάνουν κάθε βράδυ. 

Από φαγητά μου έχει πει ο γιατρός όχι μόνο για τόνο, σκουμπρι, σολωμό και καλά ψημένο κρέας και πολύ καλά πλυμένα λαχανικά γιατί δεν έχω καθόλου αντισώματα στο τοξοπλασμα. Εγώ αποφεύγω τελείως τα ωμά και τρώω μόνο όσα βράζονται (σπαράγγια, μπρόκολο, κουνουπίδι κλπ). Επίσης αποφεύγω ωμά αλλαντικά τύπου προσουτο και ζαμπόν. 

Σχετικά με γυμναστική μετά τον 1ο υπέρηχο που ήταν όλα καλά μου είπε να κάνω κανονικά ότι έκανα οπότε συνεχίζω τη γυμναστική μου κανονικά απλώς αποφεύγω έντονους κραδασμούς κατα τα άλλα κάνω κανονικά ασκήσεις, ελεύθερα βάρη και προσέχω να μην ανεβάζω πολλούς παλμούς δηλαδή να μην κάνω καθόλου αερόβιο. Το ίδιο μου είπε και για το σεξ οπότε κάνουμε κανονικα απλά χωρίς πολύ ένταση.

Κάπου διάβασα σε προηγούμενα post από κάποιες κοπέλες που ο γιατρός τους είπε μόνο χαλαρό περπάτημα και όχι επαφές για όλο το 1ο τρίμηνο και μου έκανε εντύπωση γιατί εμένα μου είπε ότι αυτό το συστήνουν μόνο αν υπάρχει λίγο αίμα στην αρχή ή αν είναι η εγκυμοσυνη από εξωσωματική. Μήπως ο δικός μου πάρα είναι χαλαρός..; :rolleyes:

Επισης ήθελα να σας ρωτήσω, έχει τύχει σε καμία μετά από ενδοκολπικο υπέρηχο τώρα στην εγκυμοσύνη να νιώθει τσιμπήματα στην κοιλιά; Μετά τον υπέρηχο που ακούσαμε καρδούλα γύρισα στο σπίτι και ένιωθα πονάκια σχετικά έντονα στην κοιλιά και σε συγκεκριμένο σημείο και φοβήθηκα λίγο.. Στον 1ο υπέρηχο που ήταν μόνο για επιβεβαίωση κύησης κλπ δεν είχα μετά κάτι τέτοιο.. 

Αυτα από μένα προς το παρον, εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα και να είμαστε εδώ να λέμε μόνο ευχάριστα από εδώ και πέρα!!

Καλώς ήρθες φραουλινο!(τι ωραίο όνομα καλέ) 

Αφού ο γιατρός σου σου είπε σεξακι κ ασκησουλες ,μια χαρά,μην το ψάχνεις..εμένα μου είχε πει το πρώτο τρίμηνο όχι σεξ κ έντονη άσκηση κ όταν τον ρώτησα γιατί,μου είπε μέχρι να δέσει καλά το σπόρο αλλά απ' ότι κατάλαβα το έχει σαν γραμμή αυτό,όπως κ κάποιοι άλλοι που δίνουνε προγεστερόνη ούτως ή άλλως.

Μηπως σε πίεσε λίγο παραπάνω ο γιατρός με το ματσουκι κ πονούσες..αλλά αφού δεν συνεχίστηκε ο πόνος μια χαρά..;-)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Γειά σας κορίτσια και από μένα!! 

Διαβάζω μέρες αυτά που γράφετε και είπα να συμμετέχω και εγώ στην παρέα σας! 

Ειμαι 7 εβδομάδων στο πρώτο μου και ακούσαμε καρδούλα πριν λίγες μέρες (6w4d). 

Είμαι 30 χρονών και μέχρι τώρα όλα καλά! Από συμπτώματα όλα σχετικά ήπια, πιο πολύ ναυτία αφού ξυπνήσω και μέχρι να φάω, πονοκεφάλους και αξεπέραστη κούραση από το απόγευμα και μετά. Πονοκεφάλους έχει καμία από εσάς; Με πιάνουν κάθε βράδυ. 

Από φαγητά μου έχει πει ο γιατρός όχι μόνο για τόνο, σκουμπρι, σολωμό και καλά ψημένο κρέας και πολύ καλά πλυμένα λαχανικά γιατί δεν έχω καθόλου αντισώματα στο τοξοπλασμα. Εγώ αποφεύγω τελείως τα ωμά και τρώω μόνο όσα βράζονται (σπαράγγια, μπρόκολο, κουνουπίδι κλπ). Επίσης αποφεύγω ωμά αλλαντικά τύπου προσουτο και ζαμπόν. 

Σχετικά με γυμναστική μετά τον 1ο υπέρηχο που ήταν όλα καλά μου είπε να κάνω κανονικά ότι έκανα οπότε συνεχίζω τη γυμναστική μου κανονικά απλώς αποφεύγω έντονους κραδασμούς κατα τα άλλα κάνω κανονικά ασκήσεις, ελεύθερα βάρη και προσέχω να μην ανεβάζω πολλούς παλμούς δηλαδή να μην κάνω καθόλου αερόβιο. Το ίδιο μου είπε και για το σεξ οπότε κάνουμε κανονικα απλά χωρίς πολύ ένταση.

Κάπου διάβασα σε προηγούμενα post από κάποιες κοπέλες που ο γιατρός τους είπε μόνο χαλαρό περπάτημα και όχι επαφές για όλο το 1ο τρίμηνο και μου έκανε εντύπωση γιατί εμένα μου είπε ότι αυτό το συστήνουν μόνο αν υπάρχει λίγο αίμα στην αρχή ή αν είναι η εγκυμοσυνη από εξωσωματική. Μήπως ο δικός μου πάρα είναι χαλαρός..; :rolleyes:

Επισης ήθελα να σας ρωτήσω, έχει τύχει σε καμία μετά από ενδοκολπικο υπέρηχο τώρα στην εγκυμοσύνη να νιώθει τσιμπήματα στην κοιλιά; Μετά τον υπέρηχο που ακούσαμε καρδούλα γύρισα στο σπίτι και ένιωθα πονάκια σχετικά έντονα στην κοιλιά και σε συγκεκριμένο σημείο και φοβήθηκα λίγο.. Στον 1ο υπέρηχο που ήταν μόνο για επιβεβαίωση κύησης κλπ δεν είχα μετά κάτι τέτοιο.. 

Αυτα από μένα προς το παρον, εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα και να είμαστε εδώ να λέμε μόνο ευχάριστα από εδώ και πέρα!!

Καλώς ήρθες φραουλίνο!!

Και στους 2 ενδοκολπικούς υπερήχους που έκανα ως τώρα, ένιωθα αργότερα κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά στη κοιλιά. Υπέθεσα βέβαια πως θα είναι λόγω της εξέτασης, καθώς οι ενοχλήσεις κράτησαν μόνο για λίγες ώρες μετά την ίδια μέρα. Παρόμοιες βέβαια ενοχλήσεις είχα και μετά από κάθε test-pap. Δεν νομίζω πως χρειάζεται να ανησυχείς, εκτός και αν επιμείνουν.

  • Μου αρέσει 1

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Καλώς ήρθες φραουλινο!(τι ωραίο όνομα καλέ) 

Αφού ο γιατρός σου σου είπε σεξακι κ ασκησουλες ,μια χαρά,μην το ψάχνεις..εμένα μου είχε πει το πρώτο τρίμηνο όχι σεξ κ έντονη άσκηση κ όταν τον ρώτησα γιατί,μου είπε μέχρι να δέσει καλά το σπόρο αλλά απ' ότι κατάλαβα το έχει σαν γραμμή αυτό,όπως κ κάποιοι άλλοι που δίνουνε προγεστερόνη ούτως ή άλλως.

Μηπως σε πίεσε λίγο παραπάνω ο γιατρός με το ματσουκι κ πονούσες..αλλά αφού δεν συνεχίστηκε ο πόνος μια χαρά..;-)

Εμένα απόψε  με πιάνουν που και που πονακια αριστερά δεξιά αριστερά κυρίως όμως.μαλλον σπρώχνει τη μήτρα να κάνει χώρο το μικρακι μου.μου είχε πει η γιατρός ότι είναι φυσιολογικοί δεξιά αριστερά οι πόνοι.

Κορίτσια έχω ένα θέμα.30 Απριλίου που έχω την αυχενική είναι 7 η ώρα το απογευμα.εγω ν πάω το πρωί για τη Papp a αλλά μετά πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο να τους δώσω τα αποτελέσματα από την αυχενική και την επόμενη είναι πρωτομαγιά δε θα δουλεύουν λογικά ε; 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , MumMaria είπε:

Καλώς ήρθες φραουλινο!(τι ωραίο όνομα καλέ) 

Αφού ο γιατρός σου σου είπε σεξακι κ ασκησουλες ,μια χαρά,μην το ψάχνεις..εμένα μου είχε πει το πρώτο τρίμηνο όχι σεξ κ έντονη άσκηση κ όταν τον ρώτησα γιατί,μου είπε μέχρι να δέσει καλά το σπόρο αλλά απ' ότι κατάλαβα το έχει σαν γραμμή αυτό,όπως κ κάποιοι άλλοι που δίνουνε προγεστερόνη ούτως ή άλλως.

Μηπως σε πίεσε λίγο παραπάνω ο γιατρός με το ματσουκι κ πονούσες..αλλά αφού δεν συνεχίστηκε ο πόνος μια χαρά..;-)

Ναι έχεις δίκιο, ο κάθε γιατρός έχει άλλη άποψη σε αυτά τα θέματα! 

Χάχαχα γελάω με το ματσουκι αλλά ναι η αλήθεια είναι ότι όπως πήγαινε να εστιάσει για να ακούσουμε την καρδούλα πίεζε λίγο..και εμεις εντομεταξυ λέγαμε γιατρέ μπορούμε να την ξανακούσουμε λίγο..; χάχαχα είχαμε τρελαθεί από τη χαρά μας!!! :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

κορίτσια λέτε το ένα σουβλακι που θα φάω να προκαλέσω τίποτα κακό?

Χαχα γιατί καλε;;;να το φας..Εγώ είμαι χάλια από τις αναγούλες όλη μέρα κ δεν μπορώ ν φάω τπτ..φάε ένα ακόμα κ γ εμένα χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω εδώ πολλά άρθρα με φαγητά κτλ και εχω μπερδευτεί μια στο τόσο δεν νομίζω να βλάψει..τρώω καθε μερα μαγειρευτο ψητό ή βράστο αλλά τώρα ήθελα ένα σουβλακι ελπίζω να είναι οκ..

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, VDPap είπε:

Καλώς ήρθες φραουλίνο!!

Και στους 2 ενδοκολπικούς υπερήχους που έκανα ως τώρα, ένιωθα αργότερα κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά στη κοιλιά. Υπέθεσα βέβαια πως θα είναι λόγω της εξέτασης, καθώς οι ενοχλήσεις κράτησαν μόνο για λίγες ώρες μετά την ίδια μέρα. Παρόμοιες βέβαια ενοχλήσεις είχα και μετά από κάθε test-pap. Δεν νομίζω πως χρειάζεται να ανησυχείς, εκτός και αν επιμείνουν.

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις!! 

Ναι η αλήθεια ειναι ότι και εμένα μου θύμιζε τα πονακια που έχω μετά τα τεστ ΠΑΠ απλώς τώρα ήταν λίγο πιο ψηλά στην κοιλιά! 

Μετά από λίγες ώρες και εμένα πέρασαν οπότε μάλλον δεν χρειάζεται να το σκέφτομαι.. 

Ισως να με αγχωσε λίγο ο γιατρός που μου είπε ότι δεν κάνει να το στρέφει για πολύ ώρα στην καρδιά του μωρού τώρα που είναι νωρίς και εγώ το συνδύασα με τους πόνους μετά και φοβήθηκα μην κάναμε κανένα κακό.. Τρελή :-P

Just now, Evitheodorou είπε:

διαβάζω εδώ πολλά άρθρα με φαγητά κτλ και εχω μπερδευτεί μια στο τόσο δεν νομίζω να βλάψει..τρώω καθε μερα μαγειρευτο ψητό ή βράστο αλλά τώρα ήθελα ένα σουβλακι ελπίζω να είναι οκ..

Εμένα για σουβλάκι μου είπε άφοβα! Και του λέω με γύρο γιατρέ;; Και μου λέει με ότι θες αρκεί να μην έχει καμία σως με ωμό αυγό και να λες καλά ψημένο το κρέας λόγω εγκυμοσύνης.. 

Καλή όρεξη!! :-D

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

κορίτσια λέτε το ένα σουβλακι που θα φάω να προκαλέσω τίποτα κακό?

Οοοοχι το έκανα κ εγώ τη προηγούμενη βδομάδα σιγά για μια φορά.απλα μη βάλεις λαχανικά απ' έξω πχ μαρούλι και πες τους να το ψήσουν καλά.και ευχαριστησου το

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..30 χρόνων είναι εγώ και είμαι με τον άντρα μου 6 χρόνια!Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι...χρησιμοποιώ από πριν την εμβρυομεταφορα μια ενδοσκοπική κρέμα (vasclor),τις τελευταίες μέρες διαπίστωσα ότι ζοριζομαι να βάλω κρέμα,το ανέφερα στο γιατρό μου κ Μ είπε ότι είναι λογικό γτ έχω στον κόλπο μου υπόλειμματα της και να κάνω πλύσεις με χαμομήλι.Αγορασα ,λοιπόν,το χαμομηλι αλλά δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει!Το έχει χρησιμοποιήσει καμία από σας να μου πει την εμπειρία της;


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

κορίτσια λέτε το ένα σουβλακι που θα φάω να προκαλέσω τίποτα κακό?

Έχώ φάέί κ σόύβλάκί κ μπέργκέρ  ....όλά κάλά ....σήμέρά έφάγά λόύκάνίκό κ μπρίζόλά κάί μέ πέίράξάν .....δέν ξέρέίς πότέ θά σέ πέίράξέί κάτί ...κάλά ψήμένά νά νάί  ..άύτό σέ νόίάζέί.....σόρρύ γίά τόύς τόνόύσκόλλάέί τό κίν μέρίκές φόρές

  • Μου αρέσει 2

oXECp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...