Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria said:

Πρόταση γάμου;;;;;χρόνια σας πολλά συμπεθέρα μου!!!:x λέγε λεπτομέρειες!!!

Αχ παναθεμα σας κ ήθελα να κάτσω να δουλέψω αλλά με παρασύρετε!αχαχααχχαχα

Λεγεεεεεεε

 

Πρόταση γάμου κι εσύ;; ή επέτειο γάμου εγώ ρε παιδιά δεν θυμάμαι την ημερομηνία πρότασης γάμου,είμαι ο,τι να ναι; θυμάμαι την ημερομηνία γάμου κ την ημερομηνία που τα φτιάξαμε σαν παιδιά κι εμείς!αχαχαχαχααχ

Συμπεθερουλα εμεις τα γιορταζουμε ολα! Επετειο που τα φτιαξαμε, επετειο πρωτης φορας σεξ, επετειο πρωτων διακοπων, επετειο γαμου!! Τωρα θα μπει επετειος εμβρυομεταφορας, θετικου τεστ, θετικης χοριακης, πρωτου υπερηχου, πρωτης χεσμενης πανας, πρωτου εμετου χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!

  • Χαχα 5

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Ελα μαζιιιιιιιιι ειμαστε!!! Πριν 8 χρονια δυο αντρες εδιναν μονοπετρα σχεδον την ιδια ημερομηνια σε δυο κουκλαρες που γνωριστηκαν μεσα σε ενα φορουμ αργοτερα!!!!!

Λοιπον, σας γραφω την προταση και feel free να γραψετε ολες τις δικες σας! Ετσι να ανεβαινει το κεφι στην ομαδα με αυτες τις αναμνησεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με τον αντρα μου γνωριστηκαμε 28/10/2000! Εγω τοτε 15, αυτος 18 και τα φτιαξαμε εκεινη τη μερα! Τη μερα του ΟΧΙ, εγω ειπα το ναι! Χιχιχιχι! Ειμαστε μαζι απο τοτε, με ενα χωρισμο ενος μηνα και 6 ημερων και ωρες δεν εχω μετρησει χαχαχα, οταν ημουν εγω 24. Ο αντρας μου να σας πω εδω ηταν ο κλασσικος τυπος αντρα στην αγοροπαρεα, που ενω λενε ολοι "ε ισως καποτε παντρευτω", αυτος ηταν κατα του γαμου (και παντρευτηκε πρωτος απο ολους χαχαχα)!!

Οταν εφυγα για μεταπτυχιακο στο Παρισι τον Αυγουστο του 2011 ειπαμε να μην χωρισουμε λογω αποστασης και να το προσπαθησουμε και βλεπουμε! 31/7/2012 λοιπον γυριζω εγω απο Παρισι και ερχεται να με παρει απο το αεροδρομιο και θα κοιμομουν σπιτι του (τωρα μου λειπει η μαμα και κλαψουριζω, τοτε πρωτα στον Αγγελο πηγαινα μετα στη μανα χαχα). Παμε σπιτι του λοιπον και ετσι οπως καθομασταν και λεγαμε τα νεα μας μου λεει "Ξερεις κατι, σκεφτομουν γιατι παντρευονται οι ανθρωποι". Ωχ λεω ξεκινησαμε παλι τα γνωστα με τους γαμους! Και συνεχιζει! "Πρεπει να παντρευονται για μενα οταν ειναι πανω απ'ολα φιλοι και περνανε καλα, οταν εχουν τη δυναμη να ξεπερνουν τα προβληματα τους μαζι και οχι να παραιτουνται, και οταν εχουν βεβαια εντονη σεξουαλικη επιθυμια ο ενας για τον αλλο". Ναι λεω εγω, συμφωνω. Μου λεει "Πιστευω οτι εμεις τα εχουμε ολα αυτα και θελω να γινεις γυναικα μου"! Και τσουπ να ενα δαχτυλιδι με τα λεφτα απο το επιδομα του ΟΑΕΔ (γλυκουλης μουυυυυυ), το οποιο δεν ειναι μονοπετρο, ειναι λευκοχρυσος και εχει μια καρδουλα πανω και ενα πολυ μικρο μπριγιαν. Και εγω, η ρομαντικη, η τρυφερη τί απανταω "Συγγνωμη, αυτο ειναι προταση γαμου; Για να παντρευτουμε" Χαχαχαχα! "Ναι" μου λεει και αρχιζει να κλαιει ο γλυκουληςςςςς! "Εισαι η οικογενεια μου ετσι και αλλιως, γιατι να μη γινει και επισημα";  The rest is history!

Και καπως ετσι, 1/9/2013 ντυθηκα κι εγω νυφουλα σε εναν λιγο εναλλακτικο γαμο (πρωινος, κατω απο την Ακροπολη, χωρις τραπεζι απλα με ενα pre wedding party με τους φιλους μας)!

Πω πωω.... Έλιωσα τώρα... Δεν έχω ούτε φατσουλες να βάλω ούτε τίποτα ποτάμια παντού.... 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Κορίτσια μου γλυκά σας γράφω από τον καναπέ μουε τα πόδια ψηλα και κάτω από το ερκοντισιον τι μέρα κι αυτή.... Τι ζέστη!! Λοιπόν θα σας πω την λεριπετειουλα μου σήμερα... εδώ και λίγες μέρες έχω παρά πολλά υγρα εκεί στο κουτί που λέει και η Ειρήνη μας! Το είπα στον γιατρό μου μου είπε πως να το παρακολουθήσω για να δούμε να είναι ουρά κολπικά υγρα η αμνιακο. Εγώ τα έκανα όλα αυτά που μου είπε αλλά κοριτσια ειλικρινα δεν καταλάβαινα. Με βάση την περιγραφή όλα οδηγουσαν στο ότι ήταν αμνιακο. Παρολαυτα επειδή είχα φορτώσει λίγοε την υπερβολή του γιατρού μου (που μου είπε να πάω να κάνω τεστ υψηλής ρήξης στο ΜΗΤΈΡΑ) να σας πω ότι πήγα σε έναν οικογενειακό φίλο γυναικολογό να μιλήσουμε για να χαλαρώσω λίγο από όλα αυτά τα απαγορεύεται κλπ του δικού μου. Παράλληλα περίμενα και την καλλιέργεια ούρων που είχε βγει ένα χαλί η πρώτη εξέταση. Ο δεύτερος γιατρός μου είπε με πολύ σεβασμό ότι προφανώς ο γιατρός μου επειδή με ξέρει τόσα χρόνια ίσως είναι λίγο υπερβολικός για όλα εκτός από το θέμα των υγρών. Μου είπε κι αυτός να πάω να το δω. Σήμερα το πρωί λοιπόν κι ενώ ήμουν μούσκεμα από υγρα πήγα κι έκανα το τεστ. Αρνητικό βγήκε όπως και η καλλιέργεια ούρων οπότε τώρα μετά απ όλα αυτά.... Απλά δέχομαι ότι θα την βγάλω με ποτάμια εκεί κάτω.... Χάχα έγραψα σεντοναρα αλλά ήθελα να σας πω ότι περίμενα στο σημείο των τοκετών και έκλαιγα καθολη την διάρκεια των εξετάσεων και της αναμονής. Γενναγανε κορίτσια αχ και ήταν πολύ συγκινητικό.Δεν γράφω αλλά το παράκανα. Αυτά τα νεα μου. Αα να σας πω επίσης ότι δεν άφησα τον εαυτό μου να αγχωθεί. Απλά πήγα και την έκανα και τέλος. (80 ευρώ ακατέβατα μέχρι και την συριγκα για το αίμα μου χρέωσαν 2 ευρώ) 

Αγαπημένη μου επειδή δεν θυμάμαι, βάζεις utrogestan? Αν ναι, να ξέρεις ότι η υγρασία στο κουτί μας προέρχεται κ από εκεί! Όπως κ να έχεις τώρα είσαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά αφού βγήκε αρνητικό. Δεν θα σχολιάσω τις τιμές που χρεώνουν! Εμείς πληρώσαμε έξτρα 100€ για το τεστ covid. 
Αχ πολύ συγκινητικό που έβλεπες τα γεννητούρια! Να είμαστε καλά κ να έρθει κ η σειρά μας όταν είναι η ώρα μας! 
Τωρα για τους γιατρούς δεν θα πω τίποτα. Τα έχουμε πει ξανά!

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Τέλος καλό όλα καλά κορίτσι μου!! Και εγώ έτσι αααπειρα υγρά υδαρη και διάφανα! Αφού καμιά φορά λέω θα φανεί και στο ρούχο και θα λένε ότι κατουρηθηκα!

Αλλά τι τεστ σου έκαναν; Εμένα ένα χαρτάκι έβαλαν στον κόλπο που δείχνει αν υπάρχει απώλεια αμνιακού.. Το άλλο που λες δεν το έχω ξανακούσει.. 

Μπράβο σου που δεν αγχωθηκες και όσο για τη συγκίνηση άστο! Κλάμα μωρού ακούω και κλαίω δεν ξέρω τι έχω πάθει.. 

Μία μπατονετα μου έβαλαν και μου έκαναν και μια crp για λοιμώξεις νομίζω είναι αυτό. Επειδή της είπα ότι αυτή η κατάσταση είναι πολλές μέρες. Ναι ούτε εγώ ξετ τι έχω πάθει έκλαιγα με τα πάντα εκεί μέσα...


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη said:

Ελα μαζιιιιιιιιι ειμαστε!!! Πριν 8 χρονια δυο αντρες εδιναν μονοπετρα σχεδον την ιδια ημερομηνια σε δυο κουκλαρες που γνωριστηκαν μεσα σε ενα φορουμ αργοτερα!!!!!

Λοιπον, σας γραφω την προταση και feel free να γραψετε ολες τις δικες σας! Ετσι να ανεβαινει το κεφι στην ομαδα με αυτες τις αναμνησεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με τον αντρα μου γνωριστηκαμε 28/10/2000! Εγω τοτε 15, αυτος 18 και τα φτιαξαμε εκεινη τη μερα! Τη μερα του ΟΧΙ, εγω ειπα το ναι! Χιχιχιχι! Ειμαστε μαζι απο τοτε, με ενα χωρισμο ενος μηνα και 6 ημερων και ωρες δεν εχω μετρησει χαχαχα, οταν ημουν εγω 24. Ο αντρας μου να σας πω εδω ηταν ο κλασσικος τυπος αντρα στην αγοροπαρεα, που ενω λενε ολοι "ε ισως καποτε παντρευτω", αυτος ηταν κατα του γαμου (και παντρευτηκε πρωτος απο ολους χαχαχα)!!

Οταν εφυγα για μεταπτυχιακο στο Παρισι τον Αυγουστο του 2011 ειπαμε να μην χωρισουμε λογω αποστασης και να το προσπαθησουμε και βλεπουμε! 31/7/2012 λοιπον γυριζω εγω απο Παρισι και ερχεται να με παρει απο το αεροδρομιο και θα κοιμομουν σπιτι του (τωρα μου λειπει η μαμα και κλαψουριζω, τοτε πρωτα στον Αγγελο πηγαινα μετα στη μανα χαχα). Παμε σπιτι του λοιπον και ετσι οπως καθομασταν και λεγαμε τα νεα μας μου λεει "Ξερεις κατι, σκεφτομουν γιατι παντρευονται οι ανθρωποι". Ωχ λεω ξεκινησαμε παλι τα γνωστα με τους γαμους! Και συνεχιζει! "Πρεπει να παντρευονται για μενα οταν ειναι πανω απ'ολα φιλοι και περνανε καλα, οταν εχουν τη δυναμη να ξεπερνουν τα προβληματα τους μαζι και οχι να παραιτουνται, και οταν εχουν βεβαια εντονη σεξουαλικη επιθυμια ο ενας για τον αλλο". Ναι λεω εγω, συμφωνω. Μου λεει "Πιστευω οτι εμεις τα εχουμε ολα αυτα και θελω να γινεις γυναικα μου"! Και τσουπ να ενα δαχτυλιδι με τα λεφτα απο το επιδομα του ΟΑΕΔ (γλυκουλης μουυυυυυ), το οποιο δεν ειναι μονοπετρο, ειναι λευκοχρυσος και εχει μια καρδουλα πανω και ενα πολυ μικρο μπριγιαν. Και εγω, η ρομαντικη, η τρυφερη τί απανταω "Συγγνωμη, αυτο ειναι προταση γαμου; Για να παντρευτουμε" Χαχαχαχα! "Ναι" μου λεει και αρχιζει να κλαιει ο γλυκουληςςςςς! "Εισαι η οικογενεια μου ετσι και αλλιως, γιατι να μη γινει και επισημα";  The rest is history!

Και καπως ετσι, 1/9/2013 ντυθηκα κι εγω νυφουλα σε εναν λιγο εναλλακτικο γαμο (πρωινος, κατω απο την Ακροπολη, χωρις τραπεζι απλα με ενα pre wedding party με τους φιλους μας)!

Με έκανες κ κλαίω!!!! 

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alkyoni είπε:

Αγαπημένη μου επειδή δεν θυμάμαι, βάζεις utrogestan? Αν ναι, να ξέρεις ότι η υγρασία στο κουτί μας προέρχεται κ από εκεί! Όπως κ να έχεις τώρα είσαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά αφού βγήκε αρνητικό. Δεν θα σχολιάσω τις τιμές που χρεώνουν! Εμείς πληρώσαμε έξτρα 100€ για το τεστ covid. 
Αχ πολύ συγκινητικό που έβλεπες τα γεννητούρια! Να είμαστε καλά κ να έρθει κ η σειρά μας όταν είναι η ώρα μας! 
Τωρα για τους γιατρούς δεν θα πω τίποτα. Τα έχουμε πει ξανά!

Χάχα ναι άσε...εβαλα τον άντρα μου να μου υποσχεθεί ότι αυτή τη φορά αφού μας το είπαν και οι δύο έπρεπε να το κάνουμε και ότι δεν πειράζει που χαλάσαμε 80 ευρώ και ότι δεν είμαι τρελή και ότι δεν τα βγάζω από το μυαλό μου. Για covid στο ΜΗΤΈΡΑ μου είπαν 150 ευρώ και είναι και υποχρεωτικό. Καλά μην πιάσουμε αυτό το θέμα.... Ειναι υποχρεωτικό για την μαμά αλλά όχι για τον μπαμπά-συνοδο αλλά όλοι μαζί θα είμαστε στα 3κλινα 6 άτομα αγκαλίτσα. Utrogestan όχι... Αλλά έχω μυκοπλασμα την άλλη βδομάδα θα πάρω αντιβίωση. Ίσως είναι αυτό.... Δνε ξέρω. 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ελα μαζιιιιιιιιι ειμαστε!!! Πριν 8 χρονια δυο αντρες εδιναν μονοπετρα σχεδον την ιδια ημερομηνια σε δυο κουκλαρες που γνωριστηκαν μεσα σε ενα φορουμ αργοτερα!!!!!

Λοιπον, σας γραφω την προταση και feel free να γραψετε ολες τις δικες σας! Ετσι να ανεβαινει το κεφι στην ομαδα με αυτες τις αναμνησεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με τον αντρα μου γνωριστηκαμε 28/10/2000! Εγω τοτε 15, αυτος 18 και τα φτιαξαμε εκεινη τη μερα! Τη μερα του ΟΧΙ, εγω ειπα το ναι! Χιχιχιχι! Ειμαστε μαζι απο τοτε, με ενα χωρισμο ενος μηνα και 6 ημερων και ωρες δεν εχω μετρησει χαχαχα, οταν ημουν εγω 24. Ο αντρας μου να σας πω εδω ηταν ο κλασσικος τυπος αντρα στην αγοροπαρεα, που ενω λενε ολοι "ε ισως καποτε παντρευτω", αυτος ηταν κατα του γαμου (και παντρευτηκε πρωτος απο ολους χαχαχα)!!

Οταν εφυγα για μεταπτυχιακο στο Παρισι τον Αυγουστο του 2011 ειπαμε να μην χωρισουμε λογω αποστασης και να το προσπαθησουμε και βλεπουμε! 31/7/2012 λοιπον γυριζω εγω απο Παρισι και ερχεται να με παρει απο το αεροδρομιο και θα κοιμομουν σπιτι του (τωρα μου λειπει η μαμα και κλαψουριζω, τοτε πρωτα στον Αγγελο πηγαινα μετα στη μανα χαχα). Παμε σπιτι του λοιπον και ετσι οπως καθομασταν και λεγαμε τα νεα μας μου λεει "Ξερεις κατι, σκεφτομουν γιατι παντρευονται οι ανθρωποι". Ωχ λεω ξεκινησαμε παλι τα γνωστα με τους γαμους! Και συνεχιζει! "Πρεπει να παντρευονται για μενα οταν ειναι πανω απ'ολα φιλοι και περνανε καλα, οταν εχουν τη δυναμη να ξεπερνουν τα προβληματα τους μαζι και οχι να παραιτουνται, και οταν εχουν βεβαια εντονη σεξουαλικη επιθυμια ο ενας για τον αλλο". Ναι λεω εγω, συμφωνω. Μου λεει "Πιστευω οτι εμεις τα εχουμε ολα αυτα και θελω να γινεις γυναικα μου"! Και τσουπ να ενα δαχτυλιδι με τα λεφτα απο το επιδομα του ΟΑΕΔ (γλυκουλης μουυυυυυ), το οποιο δεν ειναι μονοπετρο, ειναι λευκοχρυσος και εχει μια καρδουλα πανω και ενα πολυ μικρο μπριγιαν. Και εγω, η ρομαντικη, η τρυφερη τί απανταω "Συγγνωμη, αυτο ειναι προταση γαμου; Για να παντρευτουμε" Χαχαχαχα! "Ναι" μου λεει και αρχιζει να κλαιει ο γλυκουληςςςςς! "Εισαι η οικογενεια μου ετσι και αλλιως, γιατι να μη γινει και επισημα";  The rest is history!

Και καπως ετσι, 1/9/2013 ντυθηκα κι εγω νυφουλα σε εναν λιγο εναλλακτικο γαμο (πρωινος, κατω απο την Ακροπολη, χωρις τραπεζι απλα με ενα pre wedding party με τους φιλους μας)!

Ειρηνακι μου τι ωραία ιστορία και πόσο σε αγαπάει ο άντρας σου που κατέρριψε όλες του τις θεωρίες για χάρη σου και παντρεύτηκε τελικά!!

Ο γλυκούλης μπράβο του που είχε και δαχτυλίδι πάρα τις οικονομικές δυσκολίες τότε και που δεν πήγε απλά έτσι να το συζητήσει το θέμα του γάμου ξερά χωρίς ρομαντισμους όπως βλέπουμε πολύ συχνά στην εποχή μας να γίνεται!!

Όσο για τον εναλλακτικό γάμο μια χαρά όλα όσα είπες, στην πραγματικότητα δεν χρειάζονται περισσότερα για να είσαι ευτυχισμένος!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Χάχα ναι άσε...εβαλα τον άντρα μου να μου υποσχεθεί ότι αυτή τη φορά αφού μας το είπαν και οι δύο έπρεπε να το κάνουμε και ότι δεν πειράζει που χαλάσαμε 80 ευρώ και ότι δεν είμαι τρελή και ότι δεν τα βγάζω από το μυαλό μου. Για covid στο ΜΗΤΈΡΑ μου είπαν 150 ευρώ και είναι και υποχρεωτικό. Καλά μην πιάσουμε αυτό το θέμα.... Ειναι υποχρεωτικό για την μαμά αλλά όχι για τον μπαμπά-συνοδο αλλά όλοι μαζί θα είμαστε στα 3κλινα 6 άτομα αγκαλίτσα. Utrogestan όχι... Αλλά έχω μυκοπλασμα την άλλη βδομάδα θα πάρω αντιβίωση. Ίσως είναι αυτό.... Δνε ξέρω. 

Ναι οντως έχει πλάκα που έκανα εγώ κ ο άνδρας μου όχι. Αφού θα είναι μαζί μου όλη την ώρα!  Εκεί δεν τους νοιάζει; Τι να πεις!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Μία μπατονετα μου έβαλαν και μου έκαναν και μια crp για λοιμώξεις νομίζω είναι αυτό. Επειδή της είπα ότι αυτή η κατάσταση είναι πολλές μέρες. Ναι ούτε εγώ ξετ τι έχω πάθει έκλαιγα με τα πάντα εκεί μέσα...

Α ναι το ίδιο μας κάνανε! Crp δεν μου έκαναν αλλά είπε ο γιατρός ότι αφού αποκλείσαμε το αμνιακο είναι φυσιολογικά τα τόσα υγρά από τα οιστρογόνα.. Η μαία του από την άλλη  μου έλεγε ότι στην εγκυμοσύνη της νόμιζε κάθε τρεις λίγο ότι της έσπαγαν τα νερά.. Και είμαι και μαία μου λέει φαντάσου! 

Just now, Argyroula είπε:

Χάχα ναι άσε...εβαλα τον άντρα μου να μου υποσχεθεί ότι αυτή τη φορά αφού μας το είπαν και οι δύο έπρεπε να το κάνουμε και ότι δεν πειράζει που χαλάσαμε 80 ευρώ και ότι δεν είμαι τρελή και ότι δεν τα βγάζω από το μυαλό μου. Για covid στο ΜΗΤΈΡΑ μου είπαν 150 ευρώ και είναι και υποχρεωτικό. Καλά μην πιάσουμε αυτό το θέμα.... Ειναι υποχρεωτικό για την μαμά αλλά όχι για τον μπαμπά-συνοδο αλλά όλοι μαζί θα είμαστε στα 3κλινα 6 άτομα αγκαλίτσα. Utrogestan όχι... Αλλά έχω μυκοπλασμα την άλλη βδομάδα θα πάρω αντιβίωση. Ίσως είναι αυτό.... Δνε ξέρω. 

Εγω κορίτσια ούτε utrogestan παίρνω ούτε κάτι στην καλλιέργεια κολπικου είχα! Άτιμες ορμόνες κυκλοφορούμε σαν κατουρημενες..

Just now, Alkyoni είπε:

Ναι οντως έχει πλάκα που έκανα εγώ κ ο άνδρας μου όχι. Αφού θα είναι μαζί μου όλη την ώρα!  Εκεί δεν τους νοιάζει; Τι να πεις!!!

Ε σου λέει αν έχει ο άντρας σου έχεις και εσύ μη χαλάμε τεστ τσάμπα! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Α ναι το ίδιο μας κάνανε! Crp δεν μου έκαναν αλλά είπε ο γιατρός ότι αφού αποκλείσαμε το αμνιακο είναι φυσιολογικά τα τόσα υγρά από τα οιστρογόνα.. Η μαία του από την άλλη  μου έλεγε ότι στην εγκυμοσύνη της νόμιζε κάθε τρεις λίγο ότι της έσπαγαν τα νερά.. Και είμαι και μαία μου λέει φαντάσου! 

Ρε γαμωτο όλοι έτσι λένε... Κι εγώ δεν αγχώθηκα πιο πολύ το έκανα για να μην αγχωθω. Αλλά εκείνη την ώρα που τους τα περιέγραψα και των δύο γιατρών η μούρη δεν ήταν καθόλου ήρεμη. Τέλος πάντων τελικά θα τον γράψω τον αγαπημένο μου γιατρούλη και θα ξεκινήσω τις διακοπουλες μου από την άλλη βδομάδα... Θα πάω σε κοντινα μέρη βέβαια.... Αλλά θα πάω! Και μπάνιο θα κάνω! Τουλάχιστον για 10 μέρες ακόμα πριν την αντιβίωση. 

  • Μου αρέσει 5

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Argyroula είπε:

Ρε γαμωτο όλοι έτσι λένε... Κι εγώ δεν αγχώθηκα πιο πολύ το έκανα για να μην αγχωθω. Αλλά εκείνη την ώρα που τους τα περιέγραψα και των δύο γιατρών η μούρη δεν ήταν καθόλου ήρεμη. Τέλος πάντων τελικά θα τον γράψω τον αγαπημένο μου γιατρούλη και θα ξεκινήσω τις διακοπουλες μου από την άλλη βδομάδα... Θα πάω σε κοντινα μέρη βέβαια.... Αλλά θα πάω! Και μπάνιο θα κάνω! Τουλάχιστον για 10 μέρες ακόμα πριν την αντιβίωση. 

Καλά μωρέ και εμένα ο γιατρός μου που είναι γενικά πολύ χαλαρός όταν του το είπα στο τηλ μου είπε έλα αύριο πρωί στο μαιευτήριο να το δούμε που σημαίνει ότι δεν ήταν και απόλυτα ήρεμος! Βέβαια δεν παρέλειψε να μου πει και "μην ανησυχείς πάντως, δεν θα είναι κάτι απλά για να είσαι ήρεμη" Ο γλυκός μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula said:

Κορίτσια μου γλυκά σας γράφω από τον καναπέ μουε τα πόδια ψηλα και κάτω από το ερκοντισιον τι μέρα κι αυτή.... Τι ζέστη!! Λοιπόν θα σας πω την λεριπετειουλα μου σήμερα... εδώ και λίγες μέρες έχω παρά πολλά υγρα εκεί στο κουτί που λέει και η Ειρήνη μας! Το είπα στον γιατρό μου μου είπε πως να το παρακολουθήσω για να δούμε να είναι ουρά κολπικά υγρα η αμνιακο. Εγώ τα έκανα όλα αυτά που μου είπε αλλά κοριτσια ειλικρινα δεν καταλάβαινα. Με βάση την περιγραφή όλα οδηγουσαν στο ότι ήταν αμνιακο. Παρολαυτα επειδή είχα φορτώσει λίγοε την υπερβολή του γιατρού μου (που μου είπε να πάω να κάνω τεστ υψηλής ρήξης στο ΜΗΤΈΡΑ) να σας πω ότι πήγα σε έναν οικογενειακό φίλο γυναικολογό να μιλήσουμε για να χαλαρώσω λίγο από όλα αυτά τα απαγορεύεται κλπ του δικού μου. Παράλληλα περίμενα και την καλλιέργεια ούρων που είχε βγει ένα χαλί η πρώτη εξέταση. Ο δεύτερος γιατρός μου είπε με πολύ σεβασμό ότι προφανώς ο γιατρός μου επειδή με ξέρει τόσα χρόνια ίσως είναι λίγο υπερβολικός για όλα εκτός από το θέμα των υγρών. Μου είπε κι αυτός να πάω να το δω. Σήμερα το πρωί λοιπόν κι ενώ ήμουν μούσκεμα από υγρα πήγα κι έκανα το τεστ. Αρνητικό βγήκε όπως και η καλλιέργεια ούρων οπότε τώρα μετά απ όλα αυτά.... Απλά δέχομαι ότι θα την βγάλω με ποτάμια εκεί κάτω.... Χάχα έγραψα σεντοναρα αλλά ήθελα να σας πω ότι περίμενα στο σημείο των τοκετών και έκλαιγα καθολη την διάρκεια των εξετάσεων και της αναμονής. Γενναγανε κορίτσια αχ και ήταν πολύ συγκινητικό.Δεν γράφω αλλά το παράκανα. Αυτά τα νεα μου. Αα να σας πω επίσης ότι δεν άφησα τον εαυτό μου να αγχωθεί. Απλά πήγα και την έκανα και τέλος. (80 ευρώ ακατέβατα μέχρι και την συριγγα για το αίμα μου χρέωσαν 2 ευρώ) 

Αργυρουλα μου εισαι φοβερη!!!! Κυριως γιατι πας κοντρα στα αγχη σου και αυτο δεν ειναι καθολου ευκολο!!! Δοξα τω Θεω δεν ειναι αμνιακο υγρο. Νομιζω οτι ειναι γενικα φυσιολογικο να εχουμε υγρα κααι αναλογα την καθε γυναικα βεβαια μπορει να ειναι παρα πολλα. Εγω θα σου ελεγα να αποφυγεις σερβιετακια ειδικα με τοση ζεστη. Αλλαζε βρακι ολη την ωρα καλυτερα και πλυσιμο συχνα με νερακι σκετο. Ειχα διαβασει καπου οτι τα υγρα ειναι ακι ενας τροπος του οργανισμου να αυτοκαθαριζει το κουτι για να μην περνανε μικροβια στο μωρακι μας.

Just now, Φραουλίνο said:

Ειρηνακι μου τι ωραία ιστορία και πόσο σε αγαπάει ο άντρας σου που κατέρριψε όλες του τις θεωρίες για χάρη σου και παντρεύτηκε τελικά!!

Ο γλυκούλης μπράβο του που είχε και δαχτυλίδι πάρα τις οικονομικές δυσκολίες τότε και που δεν πήγε απλά έτσι να το συζητήσει το θέμα του γάμου ξερά χωρίς ρομαντισμους όπως βλέπουμε πολύ συχνά στην εποχή μας να γίνεται!!

Όσο για τον εναλλακτικό γάμο μια χαρά όλα όσα είπες, στην πραγματικότητα δεν χρειάζονται περισσότερα για να είσαι ευτυχισμένος!! :wub:

Να ειμαστε ολοι αγαπημενοι ευχομαι κοριτσια μας με τους αντρουληδες μας, μεχρι τα γεραματα μας! Και ολα τ'αλλα οπως λεει και η Αλκυονη μας @Alkyoni MAZI να τα βιωνουμε, και τα καλα και τα ασχημα! Μεχρι και τεστ για κορωνοιο να κανει ο ενας αντι για τον αλλο, τοση αυτοθυσια:razz: (ελεος εμ αυτο το θεμα, δεν σχολιαζω καν την παρανοια)

Ο εναλλακτικος γαμος μου κοστισει γκρινια λιγο της μαμας μου βεβαια χαχαχα που μου ελεγε "ελεος βρε παιδι μου χωρις τραπεζι, χωρις μια δεξιωση κατι, τί πραγματα ειναι αυτα, εμεις θα τα πληρωσουμε" αλλα καναμε αυτο που ειναι στο στυλ μας και ενταξει το αποδεχτηκε η δολια μανα οτι με αυτη την κορη την τρελη που εκανε πολλα θα αναθεωρησει χαχα!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Argyroula καλά έκανες κ είδες τι είναι τα υγρά,αφού δεν θα μπορούσες να ησυχάσεις.το άγχος είναι χειρότερο κ ας έχασες κάποια λεφτακια.τουλαχιστον τώρα θα είσαι ήσυχη κ εύχομαι να απολαύσεις τις διακοπές σου.απλα να σου πω,γιατί δεν θυμάμαι αν στο είχα αναφέρει(τα χω λίγο χαμένα αυτές τις μερες) εγώ έχω άπειρα υγρά,μούσκεμα το βρακί κ αφού έκανα κ καλλιέργεια κ ήταν αρνητική κ είδα ότι δεν ήταν κ ούρα,διαπίστωσα ότι είναι ιδρώτας!!ναι ναι κι όμως!με κλιματιστικό κ πάλι το βρακάκι (δες βράκα καλύτερα) να το στραγγιξεις θα μπορούσες!κ σκέψου ότι δεν ιδρωνα ποτε αλλά τωωωωρα,η κόρη θέλει να την βρέχω την φανέλα!χαχαχααχαχα

@Υβόννη τι τέλεια ιστοριαααααα!πεθαίνω για τέτοιες ιστορίες..κ να σου πω κάτι;!οι πιο απλές ιστορίες είναι κ οι καλύτερες για μένα.να είστε για πάντα μαζί με τον αντρουλη σου σου εύχομαι,ερωτευμένοι κ ευτυχισμένοι για πάντα!

Εμας η δικιά μας ιστορία πολύ mainstream.γνωριστηκαμε στο παμακ στην Θεσσαλονίκη ως φοιτητές,ερωτευτηκαμε,τα φτιάξαμε στις 21/10/2011 και παντρεύτηκαμε 21/10/2017 με έναν πολύ απλό γάμο αλλά όπως ακριβώς τον φανταζομασταν. Στις 21/08/2019 ήρθε ο γιοκας μας κ ο άντρας μου έχει βάλει στοίχημα ότι η κόρη θα καταφθάσει στις 21/10/2020!για να δούμε...

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου τι ωραιες ιστοριες...σας διαβασα λιγο γρηγορα ολες γιατι ειχα παει να δω την αδερφη μου που γυρισε απο διακοπες...

Λοιπον η δικη μου ιστορια...Σπουδαζα στην πρεβεζα κ εκανα παρεα με τον αδερφο του αντρα μου οποτε γνωριζομασταν 2-3 χρονια πριν το μοιραιο...οταν γυρισα Γιαννενα κανονισαμε εναν καφε τον Δεκεμβρη κ απο εκεινη τη μερα βγαιναμε καθημερινα κ ειχαμε καταληξει στο ποσο ταιριαζουμε αλλα κινηση καμια απο κανεναν ωσπου εφυγα παλι για εξεταστικη κ ηρθε μια μερα με πηρε κ εκλεισε ενα δωματιο κ εκει τα φτιαξαμε 8/2/14...στους 6 μηνες μειναμε μαζι ηταν μεγαλος ερωτας...στα 2 χρονια απο τοτε δουλευα κ μολις γυρισα απ τη δουλεια πηγα να παρω εσωρουχα για να κανω μπανιο κ εκει ειχε κρυψει το μονοπετρο...σοκ εγω αλλα προταση δεν μου εκανε...τελικα παντρευτηκαμε με πολιτικο 27/12/17 με σκοπο να κανουμε θρησκευτικο καποια στιγμη αλλα δεν το κοβω...ειπαμε να κανουμε ενα καλο γλεντι στη βαφτιση..

  • Μου αρέσει 5

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

@Argyroula καλά έκανες κ είδες τι είναι τα υγρά,αφού δεν θα μπορούσες να ησυχάσεις.το άγχος είναι χειρότερο κ ας έχασες κάποια λεφτακια.τουλαχιστον τώρα θα είσαι ήσυχη κ εύχομαι να απολαύσεις τις διακοπές σου.απλα να σου πω,γιατί δεν θυμάμαι αν στο είχα αναφέρει(τα χω λίγο χαμένα αυτές τις μερες) εγώ έχω άπειρα υγρά,μούσκεμα το βρακί κ αφού έκανα κ καλλιέργεια κ ήταν αρνητική κ είδα ότι δεν ήταν κ ούρα,διαπίστωσα ότι είναι ιδρώτας!!ναι ναι κι όμως!με κλιματιστικό κ πάλι το βρακάκι (δες βράκα καλύτερα) να το στραγγιξεις θα μπορούσες!κ σκέψου ότι δεν ιδρωνα ποτε αλλά τωωωωρα,η κόρη θέλει να την βρέχω την φανέλα!χαχαχααχαχα

@Υβόννη τι τέλεια ιστοριαααααα!πεθαίνω για τέτοιες ιστορίες..κ να σου πω κάτι;!οι πιο απλές ιστορίες είναι κ οι καλύτερες για μένα.να είστε για πάντα μαζί με τον αντρουλη σου σου εύχομαι,ερωτευμένοι κ ευτυχισμένοι για πάντα!

Εμας η δικιά μας ιστορία πολύ mainstream.γνωριστηκαμε στο παμακ στην Θεσσαλονίκη ως φοιτητές,ερωτευτηκαμε,τα φτιάξαμε στις 21/10/2011 και παντρεύτηκαμε 21/10/2017 με έναν πολύ απλό γάμο αλλά όπως ακριβώς τον φανταζομασταν. Στις 21/08/2019 ήρθε ο γιοκας μας κ ο άντρας μου έχει βάλει στοίχημα ότι η κόρη θα καταφθάσει στις 21/10/2020!για να δούμε...

Χαχχχαχαα.... Μα κι έμενα πιστεύω ότι είναι αυτό. Κι έχω τον γιατρό ο οποίος μ έχει βάλει 5 μέρες τώρα να κάθομαι με ερκοντισιον και το βρακι. Και όπως λες κι εσύ και πάλι μούσκεμα... Και ν αμήν ιδρώνω αλλού μόνο εκεί... Έλεος!!! 

  • Χαχα 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...