Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Depykal είπε:

@Φραουλίνο κ εγω ετσι νιωθω τις περισσοτερες φορες σαν κ σενα...κ τωρα που μου πηραν οι γονεις μου καποια πραγματα ωρες ωρες πιανω τον εαυτο μου να σκεφτεται 'κ τι θα γινει αν συμβει κατι;μηπως τα πηραμε πολυ νωρις;' κ πολλες τετοιες σκεψεις..ομως να σου πω κατι πρεπει κ μεις να το χαρουμε λιγο κ να πιστευουμε στο μωρακι μας...

Πριν εβλεπα ενα βιντεακι που γεννηθηκε ενα μωρακι στις 24 εβδομαδες κ εδειχνε ολη την πορεια του μεχρι που βγηκε απο το νοσοκομειο κ μπορει να ηταν κ λιγο στεναχορω αλλα οσο ναναι παιρνεις κ δυναμη απο κατι τετοια...

Μολις με πηραν κ απο το νοσοκομειο κ μου ακυρωσαν το ραντεβου με τον γιατρο 25 Αυγουστου κ μου το εβαλαν 1 Σεπτεμβρη...να ρωτησω ρε κοριτσια ο εμβρυολογος που θα κανω την β επιπεδου αν του πω να κοιταξει κ το αιματωμα θα μπορεσει να το δει κ να μου πει κατι γι αυτο η θα ασχοληθει μονο με το μωρο; γιατι ειναι πολυς ο καιρος μεχρι 1 Σεπτεμβρη.

Ότι είπες ακριβώς κορίτσι μου είναι κ οι δικές μου σκέψεις.κ υπάρχουν μερες που δε μπορώ να χαρώ τα ψώνια τόσο όσο θα έπρεπε.Αγχωτικες σκέψεις συνεχώς.Αλλες παλι είμαι ενθουσιασμένη κ θέλω να πάρω κ ρουχαλαακια.εντελως χάλια οι ορμόνες μου.

Το αιμάτωμα εννοείται πιο καθαρά το βλέπει ο εμβρυολογος

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη said:

Καλα μην ανησυχεις! 7 μηνων εδω ουτε ενα καλτσακι δεν εχω ακομη χαχαχα! Ολα θα γινουν κοριτσακι μου. Εχεις αγωνια μωρε ενταξει! Βαλε και τις ορμονες! Μην τις αγνοουμε! Στην εγκυμοσυνη εχουμε τις αγωνιες μας εχουμε και την ορμονη καγκελο απο πανω! Το σημαντικο ειναι οτι αναγνωριζεις το αγχος σου και οτι οσο μπορεις σταματας τα σεναρια στο κεφαλακι σου! Κοντος ψαλμος εξαλλου!  Εγω οποτε φοβαμαι και κανω σεναρια (οχι για το μωρο γενικως) λεω τη λεξη "θορυβος"!!! Ενας χαζος θορυβος στο κεφαλι μου που απλα κανει ενα βουητο! Αυτο να λες κι εσυ μεχρι την Τριτη! Θορυβος καθε αρνητικο σεναριο!!! Ενα χαζο βουητο!

Αχ καλοριζικα!!!!!!!! Καλε εσυ τα πηρες ολα! Αστερι σε βρισκω!!!! Ποσο γλυκια η αδερφουλα σου!!!!! Με το καλο κοριτσακι μου να γεμισουν με παχουλα μπουτακια και μαγουλακια τα πραγματακια σας!!! 

Θα ειναι και ο Αγιος Ραφαηλ μαζι σου!!! Εχω κανει προσευχουλα εγω και ο Ραφαηλακος μου μαζι με μενα ειμαι σιγουρη!!!! Να κατσεις οσο χρειαστει εκει και ευχομαι την επομενη φορα που θα νοσηλευτεις να ειναο για τη γεννα της κουκλιτσας σου, εκει στον ενατο μηνα!!!! Ευτυχως την αρραβωνιασες πριν τη δουν στο μαιευτηριο ποσο μοντελαρα ειναι και την προλαβει κανενας επιτηδειος!!!

Καλή μου Ειρηνη! Πρώτα ο Θεός μόλις συναντηθούμε εδώ θα πάμε στην εκκλησία του Αγίου Ραφαηλ που είναι λίγο έξω από τα Χανια. Θα προσευχηθούμε κ θα ευχαριστήσουμε τον Άγιο που ήταν κοντά μας! 
Αυριο θα πάω να κάνω ένα δοκιμαστικό τεστ για να δω ότι όλα λειτουργούν όπως πρέπει κ γιατροί κ νοσοκόμες ακολουθούν όλα τα πρωτόκολλα. 
Η επόμενη θα είναι τέλος Νοεμβριου στα γεννητούρια! 
Κορες να σας πω ότι όταν βρεθουμε μπορείτε να με αγκαλιάσετε κ να με φιλήσετε άφοβα. Τεστ covid αρνητικό ;-) 

Just now, Depykal said:

@Φραουλίνο κ εγω ετσι νιωθω τις περισσοτερες φορες σαν κ σενα...κ τωρα που μου πηραν οι γονεις μου καποια πραγματα ωρες ωρες πιανω τον εαυτο μου να σκεφτεται 'κ τι θα γινει αν συμβει κατι;μηπως τα πηραμε πολυ νωρις;' κ πολλες τετοιες σκεψεις..ομως να σου πω κατι πρεπει κ μεις να το χαρουμε λιγο κ να πιστευουμε στο μωρακι μας...

Πριν εβλεπα ενα βιντεακι που γεννηθηκε ενα μωρακι στις 24 εβδομαδες κ εδειχνε ολη την πορεια του μεχρι που βγηκε απο το νοσοκομειο κ μπορει να ηταν κ λιγο στεναχορω αλλα οσο ναναι παιρνεις κ δυναμη απο κατι τετοια...

Μολις με πηραν κ απο το νοσοκομειο κ μου ακυρωσαν το ραντεβου με τον γιατρο 25 Αυγουστου κ μου το εβαλαν 1 Σεπτεμβρη...να ρωτησω ρε κοριτσια ο εμβρυολογος που θα κανω την β επιπεδου αν του πω να κοιταξει κ το αιματωμα θα μπορεσει να το δει κ να μου πει κατι γι αυτο η θα ασχοληθει μονο με το μωρο; γιατι ειναι πολυς ο καιρος μεχρι 1 Σεπτεμβρη.

Εννοείται κορίτσι μου! Εκτός από το μωρό βλέπουν κ όλα τα υπόλοιπα!  Θα δεις που κ αυτό το προβληματάκι δεν θα υφίσταται πια ❤️

  • Μου αρέσει 5

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου εγω ξερετε τι βλεπω; Οτι αγχωνομαστε χωρις λογο πολυ περισσοτερο παρα οταν υπαρχει λογος...

Και το εχω δει με τα ματια μου σε αυτη την ομαδα, οτι σε οσα κοριτσια μας ετυχε ενα συννεφακι καπου στη διαδρομη, ξαφνικα βρεθηκε και η δυναμη και η θετικη διαθεση και ολα. Εχουμε κοριτσια που οντως εδωσαν-δινουν ενα μικρο ή πιο μεγαλο αγωνα και εκει βλεπω ποσο δυναμη εχουμε μεσα μας.

Οποτε λεω, αν δεν εχουμε λογο μη σκεφτομαστε αρνητικα. Γιατι αν χτυπα ξυλο κατι δεν παει οπως το θελουμε, τελικα τελειως αλλιως το αντιμετωπιζουμε απ'οσο νομιζαμε. 

Απειρα φιλια και παλι στα κοριτσια μας που παλευουν λιιιιγο περισσοτερο!! Η ομαδαρα εδω ειναι γουρικη και ολα θα πανε καλα!! Σε ολες μας!

  • Μου αρέσει 10

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη said:

Κοριτσακια μου εγω ξερετε τι βλεπω; Οτι αγχωνομαστε χωρις λογο πολυ περισσοτερο παρα οταν υπαρχει λογος...

Και το εχω δει με τα ματια μου σε αυτη την ομαδα, οτι σε οσα κοριτσια μας ετυχε ενα συννεφακι καπου στη διαδρομη, ξαφνικα βρεθηκε και η δυναμη και η θετικη διαθεση και ολα. Εχουμε κοριτσια που οντως εδωσαν-δινουν ενα μικρο ή πιο μεγαλο αγωνα και εκει βλεπω ποσο δυναμη εχουμε μεσα μας.

Οποτε λεω, αν δεν εχουμε λογο μη σκεφτομαστε αρνητικα. Γιατι αν χτυπα ξυλο κατι δεν παει οπως το θελουμε, τελικα τελειως αλλιως το αντιμετωπιζουμε απ'οσο νομιζαμε. 

Απειρα φιλια και παλι στα κοριτσια μας που παλευουν λιιιιγο περισσοτερο!! Η ομαδαρα εδω ειναι γουρικη και ολα θα πανε καλα!! Σε ολες μας!

Τα είπες όλα!!!!

We are bigger than what is making us anxious! ❤️

  • Μου αρέσει 4

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni said:

Τα είπες όλα!!!!

We are bigger than what is making us anxious! ❤️

Πολυ σωστα γλυκουλα μου!!!

Just now, Alkyoni said:

Καλή μου Ειρηνη! Πρώτα ο Θεός μόλις συναντηθούμε εδώ θα πάμε στην εκκλησία του Αγίου Ραφαηλ που είναι λίγο έξω από τα Χανια. Θα προσευχηθούμε κ θα ευχαριστήσουμε τον Άγιο που ήταν κοντά μας! 
Αυριο θα πάω να κάνω ένα δοκιμαστικό τεστ για να δω ότι όλα λειτουργούν όπως πρέπει κ γιατροί κ νοσοκόμες ακολουθούν όλα τα πρωτόκολλα. 
Η επόμενη θα είναι τέλος Νοεμβριου στα γεννητούρια! 
Κορες να σας πω ότι όταν βρεθουμε μπορείτε να με αγκαλιάσετε κ να με φιλήσετε άφοβα. Τεστ covid αρνητικό ;-) 

Εννοείται κορίτσι μου! Εκτός από το μωρό βλέπουν κ όλα τα υπόλοιπα!  Θα δεις που κ αυτό το προβληματάκι δεν θα υφίσταται πια ❤️

Τωρα διαβασα αυτο το ποστ! Αλκυονη μου σε βρισκω πολυ γερμανιδα με το δοκιμαστικο!!! Ετσι μπραβο, να δουμε οτι ολα λειτουργουν πρωτα και τηρουνται τα πρωτοκολλα! Χιχιχι!!

Απειρες αγκαλιες και φιλακια, ειδικα τωρα που εχεις και το τεστ το αρνητικο!!!! Οχι οτι θα μας σταματουσε εμας! Εδω μειναμε χωρις καλαμαρακια τοσους μηνες καλε! Μετα απο αυτο, τιποτα δεν μας πτοει!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου εγω ξερετε τι βλεπω; Οτι αγχωνομαστε χωρις λογο πολυ περισσοτερο παρα οταν υπαρχει λογος...

Και το εχω δει με τα ματια μου σε αυτη την ομαδα, οτι σε οσα κοριτσια μας ετυχε ενα συννεφακι καπου στη διαδρομη, ξαφνικα βρεθηκε και η δυναμη και η θετικη διαθεση και ολα. Εχουμε κοριτσια που οντως εδωσαν-δινουν ενα μικρο ή πιο μεγαλο αγωνα και εκει βλεπω ποσο δυναμη εχουμε μεσα μας.

Οποτε λεω, αν δεν εχουμε λογο μη σκεφτομαστε αρνητικα. Γιατι αν χτυπα ξυλο κατι δεν παει οπως το θελουμε, τελικα τελειως αλλιως το αντιμετωπιζουμε απ'οσο νομιζαμε. 

Απειρα φιλια και παλι στα κοριτσια μας που παλευουν λιιιιγο περισσοτερο!! Η ομαδαρα εδω ειναι γουρικη και ολα θα πανε καλα!! Σε ολες μας!

Ποοοοοοοοσοοοοοοο συμφωνώ κοπέλα μου!!!!!!

Just now, Alkyoni είπε:

Καλή μου Ειρηνη! Πρώτα ο Θεός μόλις συναντηθούμε εδώ θα πάμε στην εκκλησία του Αγίου Ραφαηλ που είναι λίγο έξω από τα Χανια. Θα προσευχηθούμε κ θα ευχαριστήσουμε τον Άγιο που ήταν κοντά μας! 
Αυριο θα πάω να κάνω ένα δοκιμαστικό τεστ για να δω ότι όλα λειτουργούν όπως πρέπει κ γιατροί κ νοσοκόμες ακολουθούν όλα τα πρωτόκολλα. 
Η επόμενη θα είναι τέλος Νοεμβριου στα γεννητούρια! 
Κορες να σας πω ότι όταν βρεθουμε μπορείτε να με αγκαλιάσετε κ να με φιλήσετε άφοβα. Τεστ covid αρνητικό ;-) 

Εννοείται κορίτσι μου! Εκτός από το μωρό βλέπουν κ όλα τα υπόλοιπα!  Θα δεις που κ αυτό το προβληματάκι δεν θα υφίσταται πια ❤️

Covid freeeee λοιπόν :wub:

  • Μου αρέσει 4

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου εγω ξερετε τι βλεπω; Οτι αγχωνομαστε χωρις λογο πολυ περισσοτερο παρα οταν υπαρχει λογος...

Και το εχω δει με τα ματια μου σε αυτη την ομαδα, οτι σε οσα κοριτσια μας ετυχε ενα συννεφακι καπου στη διαδρομη, ξαφνικα βρεθηκε και η δυναμη και η θετικη διαθεση και ολα. Εχουμε κοριτσια που οντως εδωσαν-δινουν ενα μικρο ή πιο μεγαλο αγωνα και εκει βλεπω ποσο δυναμη εχουμε μεσα μας.

Οποτε λεω, αν δεν εχουμε λογο μη σκεφτομαστε αρνητικα. Γιατι αν χτυπα ξυλο κατι δεν παει οπως το θελουμε, τελικα τελειως αλλιως το αντιμετωπιζουμε απ'οσο νομιζαμε. 

Απειρα φιλια και παλι στα κοριτσια μας που παλευουν λιιιιγο περισσοτερο!! Η ομαδαρα εδω ειναι γουρικη και ολα θα πανε καλα!! Σε ολες μας!

Όπως τα λες ακριβώς είναι Ειρηνακι μας!

Νομίζω ότι αυτό που συμβαίνει είναι πως όταν όλα πάνε καλά από την αρχή και δεν έχουμε έρθει αντιμέτωποι με το άγχος για μια πραγματική αναποδιά λέμε : "Δεν μπορεί όλα να πηγαίνουν τέλεια κάτι θα συμβεί" ενώ όταν κάτι γίνεται όντως βρίσκουμε το θάρρος και την αισιοδοξία από ένστικτο με σκοπό να το αντέξουμε και να το αντιμετωπίσουμε, λες όλα καλά θα πάνε και αρχίζεις και βλέπεις αλλιώς τα πράγματα..Μετά δε, αν αυτό περάσει ήμαστε πλέον πολύ πιο σίγουροι ότι όλα θα πάνε μια χαρά σε σχέση με το πως νιωθαμε πριν συμβεί.. 

Είναι στη φύση μας αυτό και δύσκολα κάποιος μεγαλώνει μαθαίνοντας πως ναι, όλα μπορούν να πηγαίνουν μόνο καλά, χωρίς προβληματα και αν κάτι συμβεί είναι το απρόοπτο και όχι το πιο πιθανό.. Και όχι μετά την ηρεμία δεν ακολουθεί σονι και καλά καταιγίδα, ούτε το γέλιο φέρνει λύπη.. Είναι η ενοχή με την οποία λειτουργούμε ασυνείδητα και έτσι έχουμε μάθει να κάνουμε!

Κατι μου λέει ότι τα έχουμε ξανασυζητησει αυτά και πριν λίγο καιρό αλλά πάντα είναι επίκαιρα! :)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Όπως τα λες ακριβώς είναι Ειρηνακι μας!

Νομίζω ότι αυτό που συμβαίνει είναι πως όταν όλα πάνε καλά από την αρχή και δεν έχουμε έρθει αντιμέτωποι με το άγχος για μια πραγματική αναποδιά λέμε : "Δεν μπορεί όλα να πηγαίνουν τέλεια κάτι θα συμβεί" ενώ όταν κάτι γίνεται όντως βρίσκουμε το θάρρος και την αισιοδοξία από ένστικτο με σκοπό να το αντέξουμε και να το αντιμετωπίσουμε, λες όλα καλά θα πάνε και αρχίζεις και βλέπεις αλλιώς τα πράγματα..Μετά δε, αν αυτό περάσει ήμαστε πλέον πολύ πιο σίγουροι ότι όλα θα πάνε μια χαρά σε σχέση με το πως νιωθαμε πριν συμβεί.. 

Είναι στη φύση μας αυτό και δύσκολα κάποιος μεγαλώνει μαθαίνοντας πως ναι, όλα μπορούν να πηγαίνουν μόνο καλά, χωρίς προβληματα και αν κάτι συμβεί είναι το απρόοπτο και όχι το πιο πιθανό.. Και όχι μετά την ηρεμία δεν ακολουθεί σονι και καλά καταιγίδα, ούτε το γέλιο φέρνει λύπη.. Είναι η ενοχή με την οποία λειτουργούμε ασυνείδητα και έτσι έχουμε μάθει να κάνουμε!

Κατι μου λέει ότι τα έχουμε ξανασυζητησει αυτά και πριν λίγο καιρό αλλά πάντα είναι επίκαιρα! :)

Εχε χαρη που ταυτοχρονα δουλευω, αλλιως θα ανελυα παλι με μια σεντοναρα το θεμα χαχαχα!! Πού να μην δουλευα ετσι; Θα σας ειχα τρελανειιιιιιιιι!!! Ελπιζω να εισαι λιγο καλυτερα τωρα που τα ειπαμε εδω ολες μαζι! Και που να ερθουν τα μωρα τι αγχος ερχεται! Τρωει, πινει, ποσες φορες χεζει, να του βαλω ζακετα; Ε ρε γλεντια χαχαχαχα!!!

Θυμαμαι οταν μου εκανε προταση γαμου ο αντρας μου (σαν σημερα ηταν πριν 8 χρονια) ! Ημασταν χωρις λεφτα καθολου, εκεινος προσφατα απολυμενος εγω φοιτητρια στο μεταπτυχιακο, μεναμε σε αλλες χωρες! Λεω καλα πώς θα γινει να δουλεψει το οτιδηποτε; Δεν ξερω, εχει η ζωη ενα μαγικο τροπο και εμεις ενα ενστικτο επιβιωσης, και καπως βρισκεται παντα ενας δρομος να πανε τελικα καλα τα πραγματα! Απλα κολλαμε στο δρομο εμεις και οχι στο στοχο! Θελουμε να πανε ολα καλα μεν αλλα και ετσι οπως το εχουμε στο μυαλο μας!

ΥΓ Ευτυχως που ειπα οτι δε θα εγραφα σεντονι!

  • Μου αρέσει 8

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Εχε χαρη που ταυτοχρονα δουλευω, αλλιως θα ανελυα παλι με μια σεντοναρα το θεμα χαχαχα!! Πού να μην δουλευα ετσι; Θα σας ειχα τρελανειιιιιιιιι!!! Ελπιζω να εισαι λιγο καλυτερα τωρα που τα ειπαμε εδω ολες μαζι! Και που να ερθουν τα μωρα τι αγχος ερχεται! Τρωει, πινει, ποσες φορες χεζει, να του βαλω ζακετα; Ε ρε γλεντια χαχαχαχα!!!

Θυμαμαι οταν μου εκανε προταση γαμου ο αντρας μου (σαν σημερα ηταν πριν 8 χρονια) ! Ημασταν χωρις λεφτα καθολου, εκεινος προσφατα απολυμενος εγω φοιτητρια στο μεταπτυχιακο, μεναμε σε αλλες χωρες! Λεω καλα πώς θα γινει να δουλεψει το οτιδηποτε; Δεν ξερω, εχει η ζωη ενα μαγικο τροπο και εμεις ενα ενστικτο επιβιωσης, και καπως βρισκεται παντα ενας δρομος να πανε τελικα καλα τα πραγματα! Απλα κολλαμε στο δρομο εμεις και οχι στο στοχο! Θελουμε να πανε ολα καλα μεν αλλα και ετσι οπως το εχουμε στο μυαλο μας!

ΥΓ Ευτυχως που ειπα οτι δε θα εγραφα σεντονι!

Ναι κορίτσια μου είμαι πολύ καλύτερα που τα είπα και τα συζητήσαμε!! Δεν γνωριζόμαστε αλλά νιώθω σαν να σας ξέρω και είναι φανταστική η ομάδουλα μας! Και γουρλίδικη βέβαια!! Άσε όταν έρθει το μωρό εκεί ξεκινάει το κανονικό πανηγύρι! 

Έτσι είναι όπως τα καταφέρατε με τον αντρουλη σου τότε έτσι τα καταφέρνουμε και θα τα καταφέρνουμε πάντα όσες δυσκολίες και αν υπάρχουν και όσο άγχος και αν έχει η διαδικασία μέχρι το στόχο! :x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη said:

Εχε χαρη που ταυτοχρονα δουλευω, αλλιως θα ανελυα παλι με μια σεντοναρα το θεμα χαχαχα!! Πού να μην δουλευα ετσι; Θα σας ειχα τρελανειιιιιιιιι!!! Ελπιζω να εισαι λιγο καλυτερα τωρα που τα ειπαμε εδω ολες μαζι! Και που να ερθουν τα μωρα τι αγχος ερχεται! Τρωει, πινει, ποσες φορες χεζει, να του βαλω ζακετα; Ε ρε γλεντια χαχαχαχα!!!

Θυμαμαι οταν μου εκανε προταση γαμου ο αντρας μου (σαν σημερα ηταν πριν 8 χρονια) ! Ημασταν χωρις λεφτα καθολου, εκεινος προσφατα απολυμενος εγω φοιτητρια στο μεταπτυχιακο, μεναμε σε αλλες χωρες! Λεω καλα πώς θα γινει να δουλεψει το οτιδηποτε; Δεν ξερω, εχει η ζωη ενα μαγικο τροπο και εμεις ενα ενστικτο επιβιωσης, και καπως βρισκεται παντα ενας δρομος να πανε τελικα καλα τα πραγματα! Απλα κολλαμε στο δρομο εμεις και οχι στο στοχο! Θελουμε να πανε ολα καλα μεν αλλα και ετσι οπως το εχουμε στο μυαλο μας!

ΥΓ Ευτυχως που ειπα οτι δε θα εγραφα σεντονι!

Ο καλός σου ήξερε ότι θα προσπεράσετε όλα τα εμπόδια κ ότι μπορείτε να καταφέρετε τα πάντα ΜΑΖΙ. Αυτή η μικρή μικρή λεξούλα σημαίνει πολλά για εμένα. Ο άνδρας μου εκτός από σύντροφος ζωής είναι κ ο καλύτερος μου φίλος. Μαζί λοιπόν λύσαμε τα έως τώρα εμπόδια κ μαζί θα λύσουμε κ αυτά που πιθανόν έρθουν στο μέλλον!

Ας αφήσουμε όμως αυτά κ ας μείνουμε στην πρόταση γάμου. Εδώ θελουμε περισσότερη ανάλυση! Να χαμογελάσουμε κ να συγκινηθούμε ταυτόχρονα! 

  • Μου αρέσει 4

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Εχε χαρη που ταυτοχρονα δουλευω, αλλιως θα ανελυα παλι με μια σεντοναρα το θεμα χαχαχα!! Πού να μην δουλευα ετσι; Θα σας ειχα τρελανειιιιιιιιι!!! Ελπιζω να εισαι λιγο καλυτερα τωρα που τα ειπαμε εδω ολες μαζι! Και που να ερθουν τα μωρα τι αγχος ερχεται! Τρωει, πινει, ποσες φορες χεζει, να του βαλω ζακετα; Ε ρε γλεντια χαχαχαχα!!!

Θυμαμαι οταν μου εκανε προταση γαμου ο αντρας μου (σαν σημερα ηταν πριν 8 χρονια) ! Ημασταν χωρις λεφτα καθολου, εκεινος προσφατα απολυμενος εγω φοιτητρια στο μεταπτυχιακο, μεναμε σε αλλες χωρες! Λεω καλα πώς θα γινει να δουλεψει το οτιδηποτε; Δεν ξερω, εχει η ζωη ενα μαγικο τροπο και εμεις ενα ενστικτο επιβιωσης, και καπως βρισκεται παντα ενας δρομος να πανε τελικα καλα τα πραγματα! Απλα κολλαμε στο δρομο εμεις και οχι στο στοχο! Θελουμε να πανε ολα καλα μεν αλλα και ετσι οπως το εχουμε στο μυαλο μας!

ΥΓ Ευτυχως που ειπα οτι δε θα εγραφα σεντονι!

Έχετε επέτειο πρότασης γάμου;;;;; Τι καλά!!!! Εμείς 1/8  σαν αύριο 8 χρόνια πριν!!!

@Alkyoni το ίδιο σκεφτήκαμε συμπεθέρα!!!! Θέλω να ακούσω στορι πρότασης :) 

  • Μου αρέσει 3

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Εχε χαρη που ταυτοχρονα δουλευω, αλλιως θα ανελυα παλι με μια σεντοναρα το θεμα χαχαχα!! Πού να μην δουλευα ετσι; Θα σας ειχα τρελανειιιιιιιιι!!! Ελπιζω να εισαι λιγο καλυτερα τωρα που τα ειπαμε εδω ολες μαζι! Και που να ερθουν τα μωρα τι αγχος ερχεται! Τρωει, πινει, ποσες φορες χεζει, να του βαλω ζακετα; Ε ρε γλεντια χαχαχαχα!!!

Θυμαμαι οταν μου εκανε προταση γαμου ο αντρας μου (σαν σημερα ηταν πριν 8 χρονια) ! Ημασταν χωρις λεφτα καθολου, εκεινος προσφατα απολυμενος εγω φοιτητρια στο μεταπτυχιακο, μεναμε σε αλλες χωρες! Λεω καλα πώς θα γινει να δουλεψει το οτιδηποτε; Δεν ξερω, εχει η ζωη ενα μαγικο τροπο και εμεις ενα ενστικτο επιβιωσης, και καπως βρισκεται παντα ενας δρομος να πανε τελικα καλα τα πραγματα! Απλα κολλαμε στο δρομο εμεις και οχι στο στοχο! Θελουμε να πανε ολα καλα μεν αλλα και ετσι οπως το εχουμε στο μυαλο μας!

ΥΓ Ευτυχως που ειπα οτι δε θα εγραφα σεντονι!

Πρόταση γάμου;;;;;χρόνια σας πολλά συμπεθέρα μου!!!:x λέγε λεπτομέρειες!!!

Αχ παναθεμα σας κ ήθελα να κάτσω να δουλέψω αλλά με παρασύρετε!αχαχααχχαχα

Λεγεεεεεεε

 

Just now, Geo81 είπε:

Έχετε επέτειο πρότασης γάμου;;;;; Τι καλά!!!! Εμείς 1/8  σαν αύριο 8 χρόνια πριν!!!

@Alkyoni το ίδιο σκεφτήκαμε συμπεθέρα!!!! Θέλω να ακούσω στορι πρότασης :) 

Πρόταση γάμου κι εσύ;; ή επέτειο γάμου εγώ ρε παιδιά δεν θυμάμαι την ημερομηνία πρότασης γάμου,είμαι ο,τι να ναι; θυμάμαι την ημερομηνία γάμου κ την ημερομηνία που τα φτιάξαμε σαν παιδιά κι εμείς!αχαχαχαχααχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά σας γράφω από τον καναπέ μουε τα πόδια ψηλα και κάτω από το ερκοντισιον τι μέρα κι αυτή.... Τι ζέστη!! Λοιπόν θα σας πω την λεριπετειουλα μου σήμερα... εδώ και λίγες μέρες έχω παρά πολλά υγρα εκεί στο κουτί που λέει και η Ειρήνη μας! Το είπα στον γιατρό μου μου είπε πως να το παρακολουθήσω για να δούμε να είναι ουρά κολπικά υγρα η αμνιακο. Εγώ τα έκανα όλα αυτά που μου είπε αλλά κοριτσια ειλικρινα δεν καταλάβαινα. Με βάση την περιγραφή όλα οδηγουσαν στο ότι ήταν αμνιακο. Παρολαυτα επειδή είχα φορτώσει λίγοε την υπερβολή του γιατρού μου (που μου είπε να πάω να κάνω τεστ υψηλής ρήξης στο ΜΗΤΈΡΑ) να σας πω ότι πήγα σε έναν οικογενειακό φίλο γυναικολογό να μιλήσουμε για να χαλαρώσω λίγο από όλα αυτά τα απαγορεύεται κλπ του δικού μου. Παράλληλα περίμενα και την καλλιέργεια ούρων που είχε βγει ένα χαλί η πρώτη εξέταση. Ο δεύτερος γιατρός μου είπε με πολύ σεβασμό ότι προφανώς ο γιατρός μου επειδή με ξέρει τόσα χρόνια ίσως είναι λίγο υπερβολικός για όλα εκτός από το θέμα των υγρών. Μου είπε κι αυτός να πάω να το δω. Σήμερα το πρωί λοιπόν κι ενώ ήμουν μούσκεμα από υγρα πήγα κι έκανα το τεστ. Αρνητικό βγήκε όπως και η καλλιέργεια ούρων οπότε τώρα μετά απ όλα αυτά.... Απλά δέχομαι ότι θα την βγάλω με ποτάμια εκεί κάτω.... Χάχα έγραψα σεντοναρα αλλά ήθελα να σας πω ότι περίμενα στο σημείο των τοκετών και έκλαιγα καθολη την διάρκεια των εξετάσεων και της αναμονής. Γενναγανε κορίτσια αχ και ήταν πολύ συγκινητικό.Δεν γράφω αλλά το παράκανα. Αυτά τα νεα μου. Αα να σας πω επίσης ότι δεν άφησα τον εαυτό μου να αγχωθεί. Απλά πήγα και την έκανα και τέλος. (80 ευρώ ακατέβατα μέχρι και την συριγγα για το αίμα μου χρέωσαν 2 ευρώ) 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Έχετε επέτειο πρότασης γάμου;;;;; Τι καλά!!!! Εμείς 1/8  σαν αύριο 8 χρόνια πριν!!!

@Alkyoni το ίδιο σκεφτήκαμε συμπεθέρα!!!! Θέλω να ακούσω στορι πρότασης :) 

Ελα μαζιιιιιιιιι ειμαστε!!! Πριν 8 χρονια δυο αντρες εδιναν μονοπετρα σχεδον την ιδια ημερομηνια σε δυο κουκλαρες που γνωριστηκαν μεσα σε ενα φορουμ αργοτερα!!!!!

Λοιπον, σας γραφω την προταση και feel free να γραψετε ολες τις δικες σας! Ετσι να ανεβαινει το κεφι στην ομαδα με αυτες τις αναμνησεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με τον αντρα μου γνωριστηκαμε 28/10/2000! Εγω τοτε 15, αυτος 18 και τα φτιαξαμε εκεινη τη μερα! Τη μερα του ΟΧΙ, εγω ειπα το ναι! Χιχιχιχι! Ειμαστε μαζι απο τοτε, με ενα χωρισμο ενος μηνα και 6 ημερων και ωρες δεν εχω μετρησει χαχαχα, οταν ημουν εγω 24. Ο αντρας μου να σας πω εδω ηταν ο κλασσικος τυπος αντρα στην αγοροπαρεα, που ενω λενε ολοι "ε ισως καποτε παντρευτω", αυτος ηταν κατα του γαμου (και παντρευτηκε πρωτος απο ολους χαχαχα)!!

Οταν εφυγα για μεταπτυχιακο στο Παρισι τον Αυγουστο του 2011 ειπαμε να μην χωρισουμε λογω αποστασης και να το προσπαθησουμε και βλεπουμε! 31/7/2012 λοιπον γυριζω εγω απο Παρισι και ερχεται να με παρει απο το αεροδρομιο και θα κοιμομουν σπιτι του (τωρα μου λειπει η μαμα και κλαψουριζω, τοτε πρωτα στον Αγγελο πηγαινα μετα στη μανα χαχα). Παμε σπιτι του λοιπον και ετσι οπως καθομασταν και λεγαμε τα νεα μας μου λεει "Ξερεις κατι, σκεφτομουν γιατι παντρευονται οι ανθρωποι". Ωχ λεω ξεκινησαμε παλι τα γνωστα με τους γαμους! Και συνεχιζει! "Πρεπει να παντρευονται για μενα οταν ειναι πανω απ'ολα φιλοι και περνανε καλα, οταν εχουν τη δυναμη να ξεπερνουν τα προβληματα τους μαζι και οχι να παραιτουνται, και οταν εχουν βεβαια εντονη σεξουαλικη επιθυμια ο ενας για τον αλλο". Ναι λεω εγω, συμφωνω. Μου λεει "Πιστευω οτι εμεις τα εχουμε ολα αυτα και θελω να γινεις γυναικα μου"! Και τσουπ να ενα δαχτυλιδι με τα λεφτα απο το επιδομα του ΟΑΕΔ (γλυκουλης μουυυυυυ), το οποιο δεν ειναι μονοπετρο, ειναι λευκοχρυσος και εχει μια καρδουλα πανω και ενα πολυ μικρο μπριγιαν. Και εγω, η ρομαντικη, η τρυφερη τί απανταω "Συγγνωμη, αυτο ειναι προταση γαμου; Για να παντρευτουμε" Χαχαχαχα! "Ναι" μου λεει και αρχιζει να κλαιει ο γλυκουληςςςςς! "Εισαι η οικογενεια μου ετσι και αλλιως, γιατι να μη γινει και επισημα";  The rest is history!

Και καπως ετσι, 1/9/2013 ντυθηκα κι εγω νυφουλα σε εναν λιγο εναλλακτικο γαμο (πρωινος, κατω απο την Ακροπολη, χωρις τραπεζι απλα με ενα pre wedding party με τους φιλους μας)!

  • Μου αρέσει 7

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσια μου γλυκά σας γράφω από τον καναπέ μουε τα πόδια ψηλα και κάτω από το ερκοντισιον τι μέρα κι αυτή.... Τι ζέστη!! Λοιπόν θα σας πω την λεριπετειουλα μου σήμερα... εδώ και λίγες μέρες έχω παρά πολλά υγρα εκεί στο κουτί που λέει και η Ειρήνη μας! Το είπα στον γιατρό μου μου είπε πως να το παρακολουθήσω για να δούμε να είναι ουρά κολπικά υγρα η αμνιακο. Εγώ τα έκανα όλα αυτά που μου είπε αλλά κοριτσια ειλικρινα δεν καταλάβαινα. Με βάση την περιγραφή όλα οδηγουσαν στο ότι ήταν αμνιακο. Παρολαυτα επειδή είχα φορτώσει λίγοε την υπερβολή του γιατρού μου (που μου είπε να πάω να κάνω τεστ υψηλής ρήξης στο ΜΗΤΈΡΑ) να σας πω ότι πήγα σε έναν οικογενειακό φίλο γυναικολογό να μιλήσουμε για να χαλαρώσω λίγο από όλα αυτά τα απαγορεύεται κλπ του δικού μου. Παράλληλα περίμενα και την καλλιέργεια ούρων που είχε βγει ένα χαλί η πρώτη εξέταση. Ο δεύτερος γιατρός μου είπε με πολύ σεβασμό ότι προφανώς ο γιατρός μου επειδή με ξέρει τόσα χρόνια ίσως είναι λίγο υπερβολικός για όλα εκτός από το θέμα των υγρών. Μου είπε κι αυτός να πάω να το δω. Σήμερα το πρωί λοιπόν κι ενώ ήμουν μούσκεμα από υγρα πήγα κι έκανα το τεστ. Αρνητικό βγήκε όπως και η καλλιέργεια ούρων οπότε τώρα μετά απ όλα αυτά.... Απλά δέχομαι ότι θα την βγάλω με ποτάμια εκεί κάτω.... Χάχα έγραψα σεντοναρα αλλά ήθελα να σας πω ότι περίμενα στο σημείο των τοκετών και έκλαιγα καθολη την διάρκεια των εξετάσεων και της αναμονής. Γενναγανε κορίτσια αχ και ήταν πολύ συγκινητικό.Δεν γράφω αλλά το παράκανα. Αυτά τα νεα μου. Αα να σας πω επίσης ότι δεν άφησα τον εαυτό μου να αγχωθεί. Απλά πήγα και την έκανα και τέλος. (80 ευρώ ακατέβατα μέχρι και την συριγκα για το αίμα μου χρέωσαν 2 ευρώ) 

Τέλος καλό όλα καλά κορίτσι μου!! Και εγώ έτσι αααπειρα υγρά υδαρη και διάφανα! Αφού καμιά φορά λέω θα φανεί και στο ρούχο και θα λένε ότι κατουρηθηκα!

Αλλά τι τεστ σου έκαναν; Εμένα ένα χαρτάκι έβαλαν στον κόλπο που δείχνει αν υπάρχει απώλεια αμνιακού.. Το άλλο που λες δεν το έχω ξανακούσει.. 

Μπράβο σου που δεν αγχωθηκες και όσο για τη συγκίνηση άστο! Κλάμα μωρού ακούω και κλαίω δεν ξέρω τι έχω πάθει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...