Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 48 minutes ago, Blue Velvet said:

      Κορίτσια βγηκε η χοριακη! 58 !! Είναι καλό το νούμερο λέτε?

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Depykal said:

Καλησπερα κοριτσια μου...καλη επιτυχια στις εξετασεις σας κ σε σενα @Alkyoni μου αυριο, ευχομαι να σας πανε ολα καλα...

Εγω να πω την αληθεια εχω αγχος σε καθε υπερηχο μεχρι να ακουσω την καρδουλα του, μετα μου περναει...τωρα εχω να κανω την τεταρτη εξετασεις αιματος κ ουρων κ με εχει πιασει τρελο αγχος για το τοξοπλασμα γιατι μια μερα δεν αντεξα κ εφαγα μια σαλατα ceasar απ εξω...το μαγαζι βεβαια το ξερω χρονια κ ειναι ολα πεντακαθαρα αλλα με εχει πιασει μεγαλη φοβια...

Κοριτσακι μου μωρε! Ενταξει ολα καλα θα ειναι!!! Ηξερες και το μαγαζι και ειναι πεντακαθαρα, μην ανησυχεις! Ολες κατι φαγαμε που μας ξεφυγε ολο αυτο τον καιρο, τι να γινει; Θα κανειε και τις εξετασεις και θα σου φυγει η εγνοια τωρα.

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Δεσποινακι μου καλοριζικα!!!!!!1 Αχ εισαι φοβερη, εγω δεν εχω ακομη τιποτα!!! Καλοφορετα ολα, με το καλο να τα φτιαξετε και να τα στησετε και συντομα να τα χαιρεται η πριγικπισσα σας! Εχεις απολυτο δικιο με το 15γουστο. Πρεπει να το εχουμε και αυτο στο νου μας.

@Gogo1994 τί νυφη ε; Με προικα, οχι αστεια! Βεβαια και ο γαμπρος μας εχει επιπλα και καροτσι, δε το συζητω! Τί ζευγαρακι ειναι αυτο!

Με το καλο τα μαθηματα!!!!!! Αχ τι καλα!!! Θα πατε με τον αντρουλη μαζι; Αν οχι θα του τα δειξεις μετα εσυ χιχιχιχ!

Αυτο με τη φαγουρα το εχω ξανακουσει...Δεν πειραζει, με τη δυση στα υπεροχα ηλιοβασιλεματα της Μυκονου!!!!

Ναι θα ειναι μαζι στα μαθηματα!!:Dτο ειχα σταμπαρει απο καιρο το συγκεκριμενο κ χτες βγηκε το προγραμμα τους για σεπ. 

  • Μου αρέσει 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! said:

Ναι θα ειναι μαζι στα μαθηματα!!:Dτο ειχα σταμπαρει απο καιρο το συγκεκριμενο κ χτες βγηκε το προγραμμα τους για σεπ. 

Τελειααααααα!!!!!! Εξπερ θα γινει ο αντρουλης σου! Θα αλλαζει πανες στο λεπτο! Θα περιμενουμε εννοειται λεπτομερειες οταν ερθει η ωρα!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...καλη επιτυχια στις εξετασεις σας κ σε σενα @Alkyoni μου αυριο, ευχομαι να σας πανε ολα καλα...

Εγω να πω την αληθεια εχω αγχος σε καθε υπερηχο μεχρι να ακουσω την καρδουλα του, μετα μου περναει...τωρα εχω να κανω την τεταρτη εξετασεις αιματος κ ουρων κ με εχει πιασει τρελο αγχος για το τοξοπλασμα γιατι μια μερα δεν αντεξα κ εφαγα μια σαλατα ceasar απ εξω...το μαγαζι βεβαια το ξερω χρονια κ ειναι ολα πεντακαθαρα αλλα με εχει πιασει μεγαλη φοβια...

Μην ανησυχεις κορίτσι μου! Θα σου πω τι μου είχε πει ο γιατρός μου που είχα αγχωθεί με τις διακοπές και τις χωριατικες σαλάτες.. 30 χρόνια τρως μου λέει σαλάτες απ έξω και medium κρέατα και δεν έχεις έρθει ποτέ σε επαφή με το τοξοπλασμα και θα γίνει τώρα;; Είναι σαν να μου λες ότι θα πας ταξίδι και θα πέσει το αεροπλάνο.. Δεν λέω να μην προσέχουμε αλλά μην τρελαινομαστε κιόλας! 

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα κοριτσια!σουπερ φραουλινο κ νωριτερα κ με τον ανδρα σου μαζι!!εγω σημερα εκλεισα σεμιναριο φροντιδας μωρου για τα μεσα σεπτεμβριου!!χαρηκα πολυ,που να παω κιολας χιχι!!εχει καλο καιρο κ οχι τοσο ζεστη εδω γιατι φυσαει αλλα μενω μεσα γιατι με πιανει φαγουρα με τον ηλιο.τα τελευταια χρονια το παθαινω αλλα φετος πολυ χειροτερα,προχτες υπεφερα με φαγουρα στα ποδια.οποτε βγαινω με την δυση τι να κανουμε :eek:

Ευακι μου ποιο σεμινάριο είναι αυτό; Αθήνα; Θέλουμε και εμείς με τον άντρα μου αλλά δεν ξέρω που να ψάξω!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Μην ανησυχεις κορίτσι μου! Θα σου πω τι μου είχε πει ο γιατρός μου που είχα αγχωθεί με τις διακοπές και τις χωριατικες σαλάτες.. 30 χρόνια τρως μου λέει σαλάτες απ έξω και medium κρέατα και δεν έχεις έρθει ποτέ σε επαφή με το τοξοπλασμα και θα γίνει τώρα;; Είναι σαν να μου λες ότι θα πας ταξίδι και θα πέσει το αεροπλάνο.. Δεν λέω να μην προσέχουμε αλλά μην τρελαινομαστε κιόλας! 

Ευακι μου ποιο σεμινάριο είναι αυτό; Αθήνα; Θέλουμε και εμείς με τον άντρα μου αλλά δεν ξέρω που να ψάξω!! 

All4baby λεγεται, εχει site. αν θες επισης στειλε μου με pm το mail σου να σου προωθησω αυτα που μου στειλανε,που εχει ολη την πληροφορηση.ναι Αθηνα

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gogo1994 said:

Αλκυόνη μου καλή επιτυχία θα ξεμπερδευεις θα κάνεις αυτό που πρέπει.εννοειται θα σε σκεφτόμαστε αύριο γλυκούλα μου.

Η δικιά μου η συμπεθέρα που είναι? Έχουμε να ετοιμάσουμε κ ένα γαμοοο χαχαχα @Despoina Mar κ οι δύο μπήκαμε 7ο έχουμε πολλές ετοιμασιεςςς άλλα συμφωνώ με τα κορίτσια να ραφτουμε κ εμείς αφού χάσουμε τα κιλά

Ευχαριστώ πολύ Γωγουλα μου! 
 

Just now, MumMaria said:

Ανά γεια σου ρε Αλκυόνη!!!θα λιαζομαστε κ λίγο βόλεϋ μετά κ στο τσακιρ κέφι κ μια βουτιά να δροσιστουμε;-)

Θα μείνεις μια μέρα μέσα αύριο; ή θα βγεις μετά από λίγο;

Μαρακι μου θα μείνω σίγουρα μια μέρα. Ισως κ δυο λόγω Κυριακής. Έτσι μας είπε σήμερα!

 

Just now, Despoina Mar said:

Γεια σας κορίτσια υπομονή με τη ζεστηηη εμείς μες τ σπίτι έχουμε 32 βαθμους και έξω 35 σίγουρα.. Εγώ σμρ τ πρωι πηγα μ τ μαμά μ κ πηρα τη προικα της μικρής.. Έκλεισα κ καρότσι κ μ έμεινε τ κρεβατάκι π θ παω με τ άντρα μ.. Απλά μ ειπαν οτι επειδή κλείνουν Γ 15 αυγ.  Κ άδειες τώρα να έχω τ νου μ γτ αν τ παραγγειλουν μπορεί ν τ παρω τέλη Οκτωβρίου.. Όποτε σας τ λέω Γ ν  έχετε κ εσεις τ νου σας λίγο.. Παρά πολυ ζέστη ουφφφφφ

Τι ωραία που ξεκινήσατε τις αγορές! Καλοριζικα τα πραγματάκια της μικρής σας!

Just now, Geo81 said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! @Alkyoni μου όλα θα πάνε τέλεια αύριο αλήθεια στο λέω !!!! Είμαστε μαζί σου!!!! Με το που μπορέσεις θα μας πεις τις λεπτομέρειες !!! Κάτσε και ξεκουράσου έχουμε το συμπεθεριοοοοοοο τις ετοιμασίες!!!! Να μου φιλήσεις τη νύφη μου ο Γιώργος τις στέλνει άπειρα φιλιά!!!

κοριτσια επιτέλους σήμερα 23 εβδομάδων και επιτέλους η β επιπέδου ... δυστυχώς πάλι 10:30 έχω ραντεβού ελπίζω να ξεμπέρδεψα γρήγορα όπως κ την άλλη φορά και φυσικά να είναι όλα καλά με την μικρή!!! Δεν σας κρύβω πως για μένα η β επιπέδου είναι πιο σημαντική( επειδή έχω κάνει λήψη τροφοβλαστη δεν μου έλεγε κ κάτι η αυχενική) ... είναι η Τρίτη φορά που θα την κάνω αυτήν την εξέταση & αγωνιώ να είναι καλά πρώτα απ όλα εκείνη και μετά το σώμα μου που την φιλοξενεί 

Επίσης η χειρότερη μέρα σήμερα για τους λογιστές τελευταία μέρα του μήνα σκασμενηηηη θα φύγω για διακοπές 

Αγαπημένη μου θα πάνε όλα καλά αύριο. Η Παναγίτσα κ η Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλαντου θα είναι δίπλα μου. Επίσης κ η συμπεθέρα σου θα βάλει τα δυνατά της κ θα κανει ότι πρέπει να κανει! Εννοείται κ θα σας στείλω μήνυμα μόλις συνέλθω!

Ολα θα πάνε καλά σήμερα! Κ με την μικρή κ με όλα τα υπόλοιπα! Γι αυτό άλλωστε σου έβαλε τέτοιο ραντεβού ο γιατρός! Τα σφηνάκια τέτοια ώρα πίνονται κάλε!!! 
Περιμένουμε με αγωνία να μας πεις τα νέα σας! 
Οσο για την δουλειά, κάνε υπομονή! Από αύριο ξεκινάνε οι διακοπουλες! 

Just now, Depykal said:

Καλησπερα κοριτσια μου...καλη επιτυχια στις εξετασεις σας κ σε σενα @Alkyoni μου αυριο, ευχομαι να σας πανε ολα καλα...

Εγω να πω την αληθεια εχω αγχος σε καθε υπερηχο μεχρι να ακουσω την καρδουλα του, μετα μου περναει...τωρα εχω να κανω την τεταρτη εξετασεις αιματος κ ουρων κ με εχει πιασει τρελο αγχος για το τοξοπλασμα γιατι μια μερα δεν αντεξα κ εφαγα μια σαλατα ceasar απ εξω...το μαγαζι βεβαια το ξερω χρονια κ ειναι ολα πεντακαθαρα αλλα με εχει πιασει μεγαλη φοβια...

Ευχαριστώ πολύ καλή μου!

Μην ανησυχείς για τις εξετάσεις! Θα είναι όλα μια χαρά! Τόσα χρονια τρώμε έξω σαλάτες κ δεν παθαίνουμε τίποτα , για μια φορά που έφαγες τώρα δεν θα έγινε κάτι. Μην φοβάσαι άδικα! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Δεσποινακι μου καλοριζικα!!!!!!1 Αχ εισαι φοβερη, εγω δεν εχω ακομη τιποτα!!! Καλοφορετα ολα, με το καλο να τα φτιαξετε και να τα στησετε και συντομα να τα χαιρεται η πριγικπισσα σας! Εχεις απολυτο δικιο με το 15γουστο. Πρεπει να το εχουμε και αυτο στο νου μας.

@Gogo1994 τί νυφη ε; Με προικα, οχι αστεια! Βεβαια και ο γαμπρος μας εχει επιπλα και καροτσι, δε το συζητω! Τί ζευγαρακι ειναι αυτο!

Με το καλο τα μαθηματα!!!!!! Αχ τι καλα!!! Θα πατε με τον αντρουλη μαζι; Αν οχι θα του τα δειξεις μετα εσυ χιχιχιχ!

Αυτο με τη φαγουρα το εχω ξανακουσει...Δεν πειραζει, με τη δυση στα υπεροχα ηλιοβασιλεματα της Μυκονου!!!!

Χαχα ευχαριστουμε!! Προίκα όχι αστεία αλλά και τι γαμπρό θ παρουμε Κρητικάρο!!! 

Just now, MumMaria είπε:

Τέλη Οκτώβρη;;;;τόσο αργά;

Ναιιι μ είπε αν δεν είναι διαθέσιμο κ γίνει παραγγελια θ είναι περιπου τότε εδώ:roll:

Just now, Gogo1994 είπε:

Ναι Μαρία μου και εδώ τα ίδια μας είπαν. @Despoina Marααα έχουμε κ προίκα τώρα χαχα να τα χαρείτε συμπεθερουλα .για πες σχεδιακιααα τελικά το inglesina πήρες?

Πήρα κ ουδέτερα χρώματα όχι μόνο ροζ χαχα καλά ο ήταν κ η μαμά μαζί γτ θ τ έπαιρνα όλα κοριτσίστικα.. Τελικά πηρα τ  inglesina aptica 3 σε 1 το είχε σε προσφορα στα ίδια χρήματα με το quatro.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γλυκια μου Φραουλινο χαρηκα τοσο πολυ που θα πας νωριτερα και που θα ειναι μαζι και ο μπαμπας σας!!!!! Αχ τί ωραια!!!!!!!!! Να σου εξομολογηθω κατι; Εγω καθε φορα που παω για υπερηχο εχω κατι σαν αγχος! Δεν ειναι ακριβως αγχος τυπου "αχ ανησυχω" ειναι πιο πολυ αυτο το αγχος που εχεις την πρωτη μερα σε μια νεα δουλεια, στα πρωτα ραντεβου με τον συντροφο σου, το αγχος λιγο πριν το γαμο! Δεν ξερω πώς να το περιγραψω! Νομιζω οτι παρολο που τον νιωθω να κινειται μεσα μου, μου λειπει να τον βλεπω!

Αχ κοριτσι μου ξερω απο Αγγλικο συστημα απο συναδελφο μου...Τελοσπαντων καθε χωρα τα δικα της αλλα κι εγω νομιζω αν δεν ενιωθα βολικα θα ελεγα να ερθουμε Ελλαδα. Να σου πω, το μονο που με χαλαει εδω ειναι οτι για το γιατρο δεν ειμαι η "Ειρηνη" αλλα η Frau Doktor ταδε (ναι εχουν και τιτλο τρομαρα τους). Δηλαδη ειναι καλη η γιατρος μου πολυ και ηρεμη και ολα, αλλα δεν εχουμε προσωπικη σχεση, δεν ξερω πώς να το εξηγησω. Οταν μου λεει οτι ολα ειναι οκ, δεν εξηγει και πολυ περισσοτερο. Εγω ξερεις θα ηθελα να αναλυσουμε λιγακι παραπανω χαχαχα! Αλλα οκ αλλο συστημα και αλλη νοοτροπια.

Γενικα ειναι πολυ οργανωμενοι σε πολλα εδω. Οταν ο αντρας μου νοσηλευτηκε αρον αρον με το διαβητη, μας ειχαν φερει στο νοσοκομειο και ελληνιδα μεταφραστρια παρολο που ολοι μιλουσαν αγγλικα και γενικως μας φερθηκαν πολυ καλα. Και με τη μαια οντως ειμαι πολυ χαρουμενη και ευχαριστημενη (υποσχομαι να σας στειλω αναλυτικα τις οδηγιες, απλα δουλευω και σας γραφω ταυτοχρονα αυτες τιε μερες χιχι)! Απλα λιγο μου λειπει η πιο προσωπικη επαφη! Λεπτομερεις βεβαια! Απλα το μεσογειακο μου αιμα λιγο αγανακτει με τοση τυπικουρια χιχιχ!

Μπραβο γλυκια μου, 23 βδομαδα!!!!! Με το καλο να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ευχομαι σημερα να ειανι ολα τοσο υπεροχα, που αν και ξενυχτισμενη με τον γιατρο που μας ελαχε, να ονειρευεσαι το βραδυ τη φατσουλα απο το κοριτσακι σου! Θα περιμενουμε τα νεα σου με ανυπομονησια! Η αγωνια πολυ ανθρωπινη κοριτσακι μου αλλα να δεις ολα θα ειναι υπεροχα!!!!

Αχ κουραγιο σημερα με τη δουλεια...Τελευταια μερα θα βγει λιγο απο τη μυτη αλλα μετα διακοπες!!!!!!!

Ειρήνη μου καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες για το άγχος.. Είναι κάτι σαν στρες και παράλληλα ανυπομονησία προσμονή! Ακριβώς αυτό νιώθω αλλά λιιιγο πιο πολύ προς το άγχος αυτή τη φορά γιατί νιώθω να τρυπώνουν κακές σκέψεις και τι θα κάνω αν κλπ γι'αυτό πιο πολύ το μοιράστηκα μαζί σας, με ενοχλεί που νιώθω έτσι! 

Ναι και εμένα δεν μου αρέσει να είναι ο γιατρός έτσι αν και εδώ υπάρχουν αυτοί.. Μόνο που τουλάχιστον έχεις την επιλογή λες δεν πάω σε αυτόν πάω στον άλλον ενώ εκεί φαντάζομαι είναι πιο στάνταρ τα πράγματα! Βέβαια μάλλον το σύστημα τους είναι τέτοιο εκεί και όχι η συγκεκριμένη γιατρος αλλά οκ! Όπως και να χει απέχει χιλιόμετρα από τα πρωτόγονα που ακούμε για άλλες χώρες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Ειρήνη μου καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες για το άγχος.. Είναι κάτι σαν στρες και παράλληλα ανυπομονησία προσμονή! Ακριβώς αυτό νιώθω αλλά λιιιγο πιο πολύ προς το άγχος αυτή τη φορά γιατί νιώθω να τρυπώνουν κακές σκέψεις και τι θα κάνω αν κλπ γι'αυτό πιο πολύ το μοιράστηκα μαζί σας, με ενοχλεί που νιώθω έτσι! 

Ναι και εμένα δεν μου αρέσει να είναι ο γιατρός έτσι αν και εδώ υπάρχουν αυτοί.. Μόνο που τουλάχιστον έχεις την επιλογή λες δεν πάω σε αυτόν πάω στον άλλον ενώ εκεί φαντάζομαι είναι πιο στάνταρ τα πράγματα! Βέβαια μάλλον το σύστημα τους είναι τέτοιο εκεί και όχι η συγκεκριμένη γιατρος αλλά οκ! Όπως και να χει απέχει χιλιόμετρα από τα πρωτόγονα που ακούμε για άλλες χώρες.. 

Φραουλινο μου μην κριτικαρεις τα συναισθηματα σου! Ειναι πολυ φυσιολογικο το αγχος ατη β'επιπεδου. Κι εγω ειχα, ειδικα οσο περιμενα να μπω. Αν ειχε κουμπι θα σου ελεγα να το πατησεις αλλα δεν εχει χιχι! Μια χαρα το διαχειριζεσαι και πολυ καλα κανεις και το μοιραζεσαι! Ειπαμε ειμαστε εδω για ολα! Ειναι σημαντικο που θα πας με.τον αντρουλη σου! Νομιζω ο ρολος του συζυγου στον υπερηχο ειναι και για να ηρεμει τη μανουλα! Λιγες μερες εμειναν και θα ηρεμησεις! Εχε πιστη στη ζουζουνα σου! Μια χαρα θα ειναι ολα! Ευτυχως θα πατε αμεσα να φευγει και αυτο!!!

Ναι η γιατρος ειναι πολυ γλυκια αλλα η πολιτικη τους ειναι ετσι πιο απομακρη! Ισα ισα της κανω και κανενα χιουμορακι καμια φορα και γελαει! Μεγαλο βημα για τη Γερμανιδα χαχαχα! Αλλα ειναι.πολυ ηρεμη και πολυ χαλαρη. Και ο αντρας μου μια φορα μονο που την ειδε τη συμπαθησε. 

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια τρέχω και δε φτάνω χαχα 3 μερες τώρα όλο βλέπω σε μαγαζιά κτλ..την πρώτη είχα το τρέξιμο στους γιατρούς βέβαια..έκλεισα κ εγω τα πράγματα του μωρού τα πρώτα καρότσι 3 σε 1 πολύμόρφίκή κουνια,ρηλαξ που είναι κ ηλεκτρική κουνια,σετ κουνιας,μπανακι αποστειρωτη κατι αλλά που βρήκα..η αδερφή μου όταν ήρθα μου είχε και δωράκι 2 φορμακια:xκαλή επιτυχία σε όσες έχουν γιατρό αυτές τις μέρες εύχομαι!!υπερβολική ζέστη τώρα ξαπλωσα.

  • Μου αρέσει 6

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Φραουλινο μου μην κριτικαρεις τα συναισθηματα σου! Ειναι πολυ φυσιολογικο το αγχος ατη β'επιπεδου. Κι εγω ειχα, ειδικα οσο περιμενα να μπω. Αν ειχε κουμπι θα σου ελεγα να το πατησεις αλλα δεν εχει χιχι! Μια χαρα το διαχειριζεσαι και πολυ καλα κανεις και το μοιραζεσαι! Ειπαμε ειμαστε εδω για ολα! Ειναι σημαντικο που θα πας με.τον αντρουλη σου! Νομιζω ο ρολος του συζυγου στον υπερηχο ειναι και για να ηρεμει τη μανουλα! Λιγες μερες εμειναν και θα ηρεμησεις! Εχε πιστη στη ζουζουνα σου! Μια χαρα θα ειναι ολα! Ευτυχως θα πατε αμεσα να φευγει και αυτο!!!

Ναι η γιατρος ειναι πολυ γλυκια αλλα η πολιτικη τους ειναι ετσι πιο απομακρη! Ισα ισα της κανω και κανενα χιουμορακι καμια φορα και γελαει! Μεγαλο βημα για τη Γερμανιδα χαχαχα! Αλλα ειναι.πολυ ηρεμη και πολυ χαλαρη. Και ο αντρας μου μια φορα μονο που την ειδε τη συμπαθησε. 

Ε εντάξει τότε.. Γερμανίδα είναι δεν περιμένουμε και αγκαλίτσες και φιλάκια ούτε να λέει το έμβρυο μωράκι.. :rolleyes: χάχαχα

Το άγχος είναι λογικό το ξέρω και η ανυπομονησία απλώς προσπαθώ να ηρεμω τον εαυτό μου συνέχεια λέγοντας μη σκέφτεσαι αρνητικά η αυχενική ήταν μια χαρά κλπ κλπ

Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι κάθε φορά που κάνουμε σχέδια ή μου λέει ο άντρας μου βρήκα αυτό και το άλλο για τη μπέμπα εγώ είμαι σε φάση.. Καλά κάτσε να περάσει και η Β επιπέδου και βλέπουμε.. Και εγώ πιέζομαι και εκείνον μωρέ τον προσγειωνω και τον στεναχωρω.. 

Αντε να την κάνουμε να φύγει και αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Ε εντάξει τότε.. Γερμανίδα είναι δεν περιμένουμε και αγκαλίτσες και φιλάκια ούτε να λέει το έμβρυο μωράκι.. :rolleyes: χάχαχα

Το άγχος είναι λογικό το ξέρω και η ανυπομονησία απλώς προσπαθώ να ηρεμω τον εαυτό μου συνέχεια λέγοντας μη σκέφτεσαι αρνητικά η αυχενική ήταν μια χαρά κλπ κλπ

Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι κάθε φορά που κάνουμε σχέδια ή μου λέει ο άντρας μου βρήκα αυτό και το άλλο για τη μπέμπα εγώ είμαι σε φάση.. Καλά κάτσε να περάσει και η Β επιπέδου και βλέπουμε.. Και εγώ πιέζομαι και εκείνον μωρέ τον προσγειωνω και τον στεναχωρω.. 

Αντε να την κάνουμε να φύγει και αυτό! 

Καλα μην ανησυχεις! 7 μηνων εδω ουτε ενα καλτσακι δεν εχω ακομη χαχαχα! Ολα θα γινουν κοριτσακι μου. Εχεις αγωνια μωρε ενταξει! Βαλε και τις ορμονες! Μην τις αγνοουμε! Στην εγκυμοσυνη εχουμε τις αγωνιες μας εχουμε και την ορμονη καγκελο απο πανω! Το σημαντικο ειναι οτι αναγνωριζεις το αγχος σου και οτι οσο μπορεις σταματας τα σεναρια στο κεφαλακι σου! Κοντος ψαλμος εξαλλου!  Εγω οποτε φοβαμαι και κανω σεναρια (οχι για το μωρο γενικως) λεω τη λεξη "θορυβος"!!! Ενας χαζος θορυβος στο κεφαλι μου που απλα κανει ενα βουητο! Αυτο να λες κι εσυ μεχρι την Τριτη! Θορυβος καθε αρνητικο σεναριο!!! Ενα χαζο βουητο!

Just now, Evitheodorou said:

καλησπέρα κορίτσια τρέχω και δε φτάνω χαχα 3 μερες τώρα όλο βλέπω σε μαγαζιά κτλ..την πρώτη είχα το τρέξιμο στους γιατρούς βέβαια..έκλεισα κ εγω τα πράγματα του μωρού τα πρώτα καρότσι 3 σε 1 πολύμόρφίκή κουνια,ρηλαξ που είναι κ ηλεκτρική κουνια,σετ κουνιας,μπανακι αποστειρωτη κατι αλλά που βρήκα..η αδερφή μου όταν ήρθα μου είχε και δωράκι 2 φορμακια:xκαλή επιτυχία σε όσες έχουν γιατρό αυτές τις μέρες εύχομαι!!υπερβολική ζέστη τώρα ξαπλωσα.

Αχ καλοριζικα!!!!!!!! Καλε εσυ τα πηρες ολα! Αστερι σε βρισκω!!!! Ποσο γλυκια η αδερφουλα σου!!!!! Με το καλο κοριτσακι μου να γεμισουν με παχουλα μπουτακια και μαγουλακια τα πραγματακια σας!!! 

Just now, Alkyoni said:

Ευχαριστώ πολύ Γωγουλα μου! 
 

Μαρακι μου θα μείνω σίγουρα μια μέρα. Ισως κ δυο λόγω Κυριακής. Έτσι μας είπε σήμερα!

 

Τι ωραία που ξεκινήσατε τις αγορές! Καλοριζικα τα πραγματάκια της μικρής σας!

Αγαπημένη μου θα πάνε όλα καλά αύριο. Η Παναγίτσα κ η Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλαντου θα είναι δίπλα μου. Επίσης κ η συμπεθέρα σου θα βάλει τα δυνατά της κ θα κανει ότι πρέπει να κανει! Εννοείται κ θα σας στείλω μήνυμα μόλις συνέλθω!

Ολα θα πάνε καλά σήμερα! Κ με την μικρή κ με όλα τα υπόλοιπα! Γι αυτό άλλωστε σου έβαλε τέτοιο ραντεβού ο γιατρός! Τα σφηνάκια τέτοια ώρα πίνονται κάλε!!! 
Περιμένουμε με αγωνία να μας πεις τα νέα σας! 
Οσο για την δουλειά, κάνε υπομονή! Από αύριο ξεκινάνε οι διακοπουλες! 

Ευχαριστώ πολύ καλή μου!

Μην ανησυχείς για τις εξετάσεις! Θα είναι όλα μια χαρά! Τόσα χρονια τρώμε έξω σαλάτες κ δεν παθαίνουμε τίποτα , για μια φορά που έφαγες τώρα δεν θα έγινε κάτι. Μην φοβάσαι άδικα! 

Θα ειναι και ο Αγιος Ραφαηλ μαζι σου!!! Εχω κανει προσευχουλα εγω και ο Ραφαηλακος μου μαζι με μενα ειμαι σιγουρη!!!! Να κατσεις οσο χρειαστει εκει και ευχομαι την επομενη φορα που θα νοσηλευτεις να ειναο για τη γεννα της κουκλιτσας σου, εκει στον ενατο μηνα!!!! Ευτυχως την αρραβωνιασες πριν τη δουν στο μαιευτηριο ποσο μοντελαρα ειναι και την προλαβει κανενας επιτηδειος!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο κ εγω ετσι νιωθω τις περισσοτερες φορες σαν κ σενα...κ τωρα που μου πηραν οι γονεις μου καποια πραγματα ωρες ωρες πιανω τον εαυτο μου να σκεφτεται 'κ τι θα γινει αν συμβει κατι;μηπως τα πηραμε πολυ νωρις;' κ πολλες τετοιες σκεψεις..ομως να σου πω κατι πρεπει κ μεις να το χαρουμε λιγο κ να πιστευουμε στο μωρακι μας...

Πριν εβλεπα ενα βιντεακι που γεννηθηκε ενα μωρακι στις 24 εβδομαδες κ εδειχνε ολη την πορεια του μεχρι που βγηκε απο το νοσοκομειο κ μπορει να ηταν κ λιγο στεναχορω αλλα οσο ναναι παιρνεις κ δυναμη απο κατι τετοια...

Μολις με πηραν κ απο το νοσοκομειο κ μου ακυρωσαν το ραντεβου με τον γιατρο 25 Αυγουστου κ μου το εβαλαν 1 Σεπτεμβρη...να ρωτησω ρε κοριτσια ο εμβρυολογος που θα κανω την β επιπεδου αν του πω να κοιταξει κ το αιματωμα θα μπορεσει να το δει κ να μου πει κατι γι αυτο η θα ασχοληθει μονο με το μωρο; γιατι ειναι πολυς ο καιρος μεχρι 1 Σεπτεμβρη.

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

@Φραουλίνο κ εγω ετσι νιωθω τις περισσοτερες φορες σαν κ σενα...κ τωρα που μου πηραν οι γονεις μου καποια πραγματα ωρες ωρες πιανω τον εαυτο μου να σκεφτεται 'κ τι θα γινει αν συμβει κατι;μηπως τα πηραμε πολυ νωρις;' κ πολλες τετοιες σκεψεις..ομως να σου πω κατι πρεπει κ μεις να το χαρουμε λιγο κ να πιστευουμε στο μωρακι μας...

Πριν εβλεπα ενα βιντεακι που γεννηθηκε ενα μωρακι στις 24 εβδομαδες κ εδειχνε ολη την πορεια του μεχρι που βγηκε απο το νοσοκομειο κ μπορει να ηταν κ λιγο στεναχορω αλλα οσο ναναι παιρνεις κ δυναμη απο κατι τετοια...

Μολις με πηραν κ απο το νοσοκομειο κ μου ακυρωσαν το ραντεβου με τον γιατρο 25 Αυγουστου κ μου το εβαλαν 1 Σεπτεμβρη...να ρωτησω ρε κοριτσια ο εμβρυολογος που θα κανω την β επιπεδου αν του πω να κοιταξει κ το αιματωμα θα μπορεσει να το δει κ να μου πει κατι γι αυτο η θα ασχοληθει μονο με το μωρο; γιατι ειναι πολυς ο καιρος μεχρι 1 Σεπτεμβρη.

Εννοείται κοπέλα μου θα μπορέσει να το δει κ μάλιστα πολύ πιο καθαρά.κι εγώ για τον πλακούντα όταν ήταν χαμηλά,εκτός από τον γυναικολόγο,τον έβλεπε κ ο εμβρυολογος.να του πεις να στο δει,να μην κάθεσαι να σκας:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

@Φραουλίνο κ εγω ετσι νιωθω τις περισσοτερες φορες σαν κ σενα...κ τωρα που μου πηραν οι γονεις μου καποια πραγματα ωρες ωρες πιανω τον εαυτο μου να σκεφτεται 'κ τι θα γινει αν συμβει κατι;μηπως τα πηραμε πολυ νωρις;' κ πολλες τετοιες σκεψεις..ομως να σου πω κατι πρεπει κ μεις να το χαρουμε λιγο κ να πιστευουμε στο μωρακι μας...

Πριν εβλεπα ενα βιντεακι που γεννηθηκε ενα μωρακι στις 24 εβδομαδες κ εδειχνε ολη την πορεια του μεχρι που βγηκε απο το νοσοκομειο κ μπορει να ηταν κ λιγο στεναχορω αλλα οσο ναναι παιρνεις κ δυναμη απο κατι τετοια...

Μολις με πηραν κ απο το νοσοκομειο κ μου ακυρωσαν το ραντεβου με τον γιατρο 25 Αυγουστου κ μου το εβαλαν 1 Σεπτεμβρη...να ρωτησω ρε κοριτσια ο εμβρυολογος που θα κανω την β επιπεδου αν του πω να κοιταξει κ το αιματωμα θα μπορεσει να το δει κ να μου πει κατι γι αυτο η θα ασχοληθει μονο με το μωρο; γιατι ειναι πολυς ο καιρος μεχρι 1 Σεπτεμβρη.

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια για τις απαντήσεις σας και τη συμπαράσταση!!  

@Υβόννη@Υβόννη μου ωραίο το κολπάκι με το "θόρυβος" σε ευχαριστώ! Προσπαθώ και εγώ να μπλοκάρω την αρνητική σκέψη πολλές φορές αλλά κάποιες άλλες αφηνομαι και τα σκέφτομαι! 

@Depykal έτσι ακριβώς είναι το συναίσθημα ναι, ένα φρένο στη χαρα και στα σχέδια μας αλλά νομίζω ότι αυτό που πρέπει να σκεφτόμαστε είναι πως ακόμα και αν κάτι πήγαινε στραβά το τελευταίο που θα μας ένοιαζε είναι αν κάναμε σχέδια ή όχι.. Δεν προετοιμαζουμε τον εαυτό μας με αυτό τον τρόπο ούτε δενομαστε λιγότερο με την ιδέα του μωρου! Αντιθέτως θα θυμόμαστε μια εγκυμοσύνη που αντί να είναι μέσα στη Χαρά και την προσμονή ήταν μέσα στο άγχος και τις αρνητικές σκέψεις.. 

Το ξέρω ότι πολλά μωράκια που γεννιούνται ακόμα και τόσο πρόωρα τα καταφέρνουν και επιβιώνουν και αυτό γενικά είναι πολύ ανακουφιστικο αλλά και πάλι είναι μια σκέψη που έχει μια ανησυχία μέσα και δεν θέλω να την κάνω.. Θέλω να πιστεύω ότι μόλις φύγει και η Β επιπέδου θα ηρεμήσω σε πολύ μεγάλο βαθμό αλλά θα δείξει κ αυτό γιατί το μυαλό όλο παιχνίδια παίζει μέχρι τελευταία στιγμή.. 

Όσο για το αιματωμα, εννοείται πως θα το δει, πες του το κιόλας! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...