Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου...λοιπον χτες κατα τις 2 παω τουαλετα κ στο σκουπισμα ειχα μια σταγονα  μικρη αιμα κοκκινο  ξανασκουπιζομαι μεγαλυτερη σταγονα ξανασκουπιζομαι μικροτερη...εκατσα μεχρι τις 4 ξυπνια να το παρακολουθω..εβγαλα αλλες 2 φορες πολυ μικρες σταγονες.ειχα κ λιγο πονο χαμηλα αλλα οχι κατι τραγικο. Απο τοτε δεν εχω ξαναδει...εστειλα στον γυναικολογο γιατι θελει να επικοινωνουμε με viber αλλα λογικα θα το δει απογευμα.Εννοειται πως αν δω περισσοτερο εχω φυγει για νοσοκομειο αλλα εχω τρομοκρατηθει...το ενα μετα το αλλο συμβαινουν


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nancy Zaf είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Σας διαβαζω καθε μερα αλλα χρονος μηδεν αφου δουλευω ακομα!! Ευτυχως απο αυριο αδειουλα! Ευχομαι καλη επιτυχια στις εξετασουλες σας και στους β επιπεδου και οτι υποψια υπαρχει να εξαφανιστει!

Εγω πηγα εμβρυοκαρδιολογο για υπερηχο και ευτυχως ολα καλα! 

Οσον αφορα την καμπυλη ζαχαρου μιας και την κανετε ολες σιγα σιγα την εκανα και τα αποτελεσματα δεν ηταν καλα. Νηστικη ηταν 86,6 ,μετα απο μια ωρα 152,10 και μετα απο 2 ωρες 149,20. Ο γιατρος μου ειπε οτι εχω παθολογικη καμπυλη ζαχαρου ,δηλαδη διαβητη κυησης, και με εχει βαλει σε αυστηρη διατροφη και αν δεν μπορουμε να το σωσουμε ετσι θα με στειλει σε ενδοκρικολογο για ενεσουλες μαλλον. Το καλο ειναι οτι το μωρακι μου δεν εχει επηρεαστει καθολου προς το παρον, απλα εχω αυξημενο αμνιακο υγρο! Εχω αντισταση στην ινσουλινη απο πριν την εγκυμοσυνη και οι ορμονες του πλακουντα χειροτερευουν το προβλημα. 

Με συγχωρειτε για το μεγαλο κειμενο!

 

Κοπέλα μου τέλεια τα νέα με την καρδούλα!κ διαβήτη κύησης να έχεις,με τέτοιες τιμές αν προσέχεις λίγο,δεν θα χρειαστείς ινσουλίνη,μην ανησυχείς.εγω με δεύτερη τιμή 200 και ,τρίτη τιμή 180 και ,έκανα διατροφή κ όλα πήγαν καλά,ούτε ενεσουλες,ούτε το μωρό επηρεάστηκε καθόλου.να μην φοβάσαι,απλά θα στερηθεις λίγο τα γλυκάκια,λευκά ψωμιά κ λευκά ζυμαρικά.γι αυτό μάλλον δεν σου είπε να απευθυνθείς κ σε ενδοκρινολόγο,γιατί η τη ήταν οριακή.:wink:

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...λοιπον χτες κατα τις 2 παω τουαλετα κ στο σκουπισμα ειχα μια σταγονα  μικρη αιμα κοκκινο  ξανασκουπιζομαι μεγαλυτερη σταγονα ξανασκουπιζομαι μικροτερη...εκατσα μεχρι τις 4 ξυπνια να το παρακολουθω..εβγαλα αλλες 2 φορες πολυ μικρες σταγονες.ειχα κ λιγο πονο χαμηλα αλλα οχι κατι τραγικο. Απο τοτε δεν εχω ξαναδει...εστειλα στον γυναικολογο γιατι θελει να επικοινωνουμε με viber αλλα λογικα θα το δει απογευμα.Εννοειται πως αν δω περισσοτερο εχω φυγει για νοσοκομειο αλλα εχω τρομοκρατηθει...το ενα μετα το αλλο συμβαινουν

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι.εισαι σίγουρη ότι το αίμα ήταν από μέσα από τον κόλπο;; Εγώ λέω άσε το viber κ ενόχλησε τον με τηλ!!!όχι ότι θα είναι κάτι σοβαρό,μπορεί να έσπασε κανένα αγγειακι,το πιο πιθανό,αλλά να σου πει την γνώμη του κ αυτός.ξαπλωσε μέχρι τότε κ να είσαι ήρεμη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου τέλεια τα νέα με την καρδούλα!κ διαβήτη κύησης να έχεις,με τέτοιες τιμές αν προσέχεις λίγο,δεν θα χρειαστείς ινσουλίνη,μην ανησυχείς.εγω με δεύτερη τιμή 200 και ,τρίτη τιμή 180 και ,έκανα διατροφή κ όλα πήγαν καλά,ούτε ενεσουλες,ούτε το μωρό επηρεάστηκε καθόλου.να μην φοβάσαι,απλά θα στερηθεις λίγο τα γλυκάκια,λευκά ψωμιά κ λευκά ζυμαρικά.γι αυτό μάλλον δεν σου είπε να απευθυνθείς κ σε ενδοκρινολόγο,γιατί η τη ήταν οριακή.:wink:

Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι.εισαι σίγουρη ότι το αίμα ήταν από μέσα από τον κόλπο;; Εγώ λέω άσε το viber κ ενόχλησε τον με τηλ!!!όχι ότι θα είναι κάτι σοβαρό,μπορεί να έσπασε κανένα αγγειακι,το πιο πιθανό,αλλά να σου πει την γνώμη του κ αυτός.ξαπλωσε μέχρι τότε κ να είσαι ήρεμη.

Ναι απο μεσα ηταν σιγουρα...εκανα εξωνυχιστικη ερευνα χτες βραδυ.. θα περιμενω λιγο ακομα γιατι εφημερευει κιολας σημερα το νοσοκομειο οποτε κ να τον παρω δεν νομιζω να βγαλω ακρη..εχω κ το ραντεβου με τον ενδοκρινολογο σημερα κ δεν ξερω τι να κανω μηπως επειδεινωσω την κατασταση...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...λοιπον χτες κατα τις 2 παω τουαλετα κ στο σκουπισμα ειχα μια σταγονα  μικρη αιμα κοκκινο  ξανασκουπιζομαι μεγαλυτερη σταγονα ξανασκουπιζομαι μικροτερη...εκατσα μεχρι τις 4 ξυπνια να το παρακολουθω..εβγαλα αλλες 2 φορες πολυ μικρες σταγονες.ειχα κ λιγο πονο χαμηλα αλλα οχι κατι τραγικο. Απο τοτε δεν εχω ξαναδει...εστειλα στον γυναικολογο γιατι θελει να επικοινωνουμε με viber αλλα λογικα θα το δει απογευμα.Εννοειται πως αν δω περισσοτερο εχω φυγει για νοσοκομειο αλλα εχω τρομοκρατηθει...το ενα μετα το αλλο συμβαινουν

Καλησπερα! Αρκετες φορες στην εγκυμοσυνη μου το έπαθα με μια σταγονίτσα στο σκουπισμα. Αν ήταν μόνο μια μπορεί να μην το έλεγα καν στο γιατρό..  Αν ήταν 2 3 το έλεγα έκανα υπέρηχο και βρήκαμε μια πολύ μικρή αποκολληση. Θελει ξεκούραση 2 3 μερες μέχρι να μη  ξαναβγαλεις αιμα και ίσως σου δώσει ultrogestun αν δεν παίρνεις. Τοση μικρή αιμοραγια δεν είναι κάτι ειδικα στο μήνα που είμαστε. Ενδεχομένως να σου πει να αναβάλλεις τον ενδοκρινολογο για σήμερα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rebecca85 είπε:

Καλησπερα! Αρκετες φορες στην εγκυμοσυνη μου το έπαθα με μια σταγονίτσα στο σκουπισμα. Αν ήταν μόνο μια μπορεί να μην το έλεγα καν στο γιατρό..  Αν ήταν 2 3 το έλεγα έκανα υπέρηχο και βρήκαμε μια πολύ μικρή αποκολληση. Θελει ξεκούραση 2 3 μερες μέχρι να μη  ξαναβγαλεις αιμα και ίσως σου δώσει ultrogestun αν δεν παίρνεις. Τοση μικρή αιμοραγια δεν είναι κάτι ειδικα στο μήνα που είμαστε. Ενδεχομένως να σου πει να αναβάλλεις τον ενδοκρινολογο για σήμερα..

Απο τις 4 το βραδυ δεν εχω ξαναβγαλει...οι σταγονες ηταν παρα πολυ μικρες σαν το κεφαλι μιας καρφιτσας εκτος απο μια που ηταν λιγο μεγαλυτερη..εγω εχω ηδη αιματωμα κ παιρνω ultrogestan κολπικα αλλα αιμα δεν ειχα...ειχα αρκετο καιρο καφε υγρα αλλα σταματησαν εδω κ περιπου ενα μηνα κ ο γιατρος μου ειπε να κινουμαι γενικα...

Βαζω γαντι για να τα βαλω κ τωρα που εβαλα το γαντι ηταν καθαρο αρα μαλλον δεν υπαρχει καποια αιμοραγια μεσα προς το παρον...

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Depykal είπε:

Απο τις 4 το βραδυ δεν εχω ξαναβγαλει...οι σταγονες ηταν παρα πολυ μικρες σαν το κεφαλι μιας καρφιτσας εκτος απο μια που ηταν λιγο μεγαλυτερη..εγω εχω ηδη αιματωμα κ παιρνω ultrogestan κολπικα αλλα αιμα δεν ειχα...ειχα αρκετο καιρο καφε υγρα αλλα σταματησαν εδω κ περιπου ενα μηνα κ ο γιατρος μου ειπε να κινουμαι γενικα...

Βαζω γαντι για να τα βαλω κ τωρα που εβαλα το γαντι ηταν καθαρο αρα μαλλον δεν υπαρχει καποια αιμοραγια μεσα προς το παρον...

Και μένα τόσο μικρές ήταν και μετά σταματούσαν...  τπτ δε θα είναι θα δεις θα στο πει και ο γιατρος. Απλά ίσως για 2 3 μερες να πρέπει να μείνεις σπίτι για σιγουριά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Απο τις 4 το βραδυ δεν εχω ξαναβγαλει...οι σταγονες ηταν παρα πολυ μικρες σαν το κεφαλι μιας καρφιτσας εκτος απο μια που ηταν λιγο μεγαλυτερη..εγω εχω ηδη αιματωμα κ παιρνω ultrogestan κολπικα αλλα αιμα δεν ειχα...ειχα αρκετο καιρο καφε υγρα αλλα σταματησαν εδω κ περιπου ενα μηνα κ ο γιατρος μου ειπε να κινουμαι γενικα...

Βαζω γαντι για να τα βαλω κ τωρα που εβαλα το γαντι ηταν καθαρο αρα μαλλον δεν υπαρχει καποια αιμοραγια μεσα προς το παρον...

Μίλα με τον γιατρό το απόγευμα όπως κ να χει κ αυτός θα σε καθοδηγήσει.μξπως να βάλεις τον ενδοκρινολόγο Δευτέρα καλύτερα;να έχεις κοπει στο ξύρισμα ή να είναι απο σεξ δεν παίζει;;είναι πολύ μικρή η ποσότητα που λες,σίγουρα δεν είναι να σε ανησυχεί αφού δεν ξανά είδες κιόλας αίμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Μίλα με τον γιατρό το απόγευμα όπως κ να χει κ αυτός θα σε καθοδηγήσει.μξπως να βάλεις τον ενδοκρινολόγο Δευτέρα καλύτερα;να έχεις κοπει στο ξύρισμα ή να είναι απο σεξ δεν παίζει;;είναι πολύ μικρή η ποσότητα που λες,σίγουρα δεν είναι να σε ανησυχεί αφού δεν ξανά είδες κιόλας αίμα.

Αχ αυτο το σεξ..απαγορευμενο απ την αρχη της εγκυμοσυνης...κ δεν ειχα ξυριστει αυτες τις μερες...θα περιμενω μεχρι το απογευμα κ αν δεν απαντησει θα τον παρω...κ ισως να παρω κ τον ενδοκρινολογο να το ακυρωσω για σημερα...

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal said:

Αχ αυτο το σεξ..απαγορευμενο απ την αρχη της εγκυμοσυνης...κ δεν ειχα ξυριστει αυτες τις μερες...θα περιμενω μεχρι το απογευμα κ αν δεν απαντησει θα τον παρω...κ ισως να παρω κ τον ενδοκρινολογο να το ακυρωσω για σημερα...

Κοριτσακι μου συμφωνω με οσα σου εγραψαν τα κοριτσια! Δεν ειναι σιγουρα κατι ανησυχητικο το πιστευω, αλλα κι εγω λεω να τον παρεις αν δε σε παρει. Δεν ειναι χαζη απορια αυτη που θα του κανεις. Εισαι πιο ηρεμη τωρα; Μη φοβασαι, ψυχραιμια θελει κοριτσακι μου σε κατι τετοια. Αν λες και μυτη καρφιτσας σκεψου ποσο λιγο ηταν.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακι μου συμφωνω με οσα σου εγραψαν τα κοριτσια! Δεν ειναι σιγουρα κατι ανησυχητικο το πιστευω, αλλα κι εγω λεω να τον παρεις αν δε σε παρει. Δεν ειναι χαζη απορια αυτη που θα του κανεις. Εισαι πιο ηρεμη τωρα; Μη φοβασαι, ψυχραιμια θελει κοριτσακι μου σε κατι τετοια. Αν λες και μυτη καρφιτσας σκεψου ποσο λιγο ηταν.

Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα αρκετα αλλα τωρα ειμαι  καλυτερα...

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Depykal said:

Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα αρκετα αλλα τωρα ειμαι  καλυτερα...

Ενταξει τρομαξες βρε κοριτσακι μου λογικο ειναι. Τωρα ευτυχως περασε. Ξαπλωσε λιγο τωρα και βαλε μουσικουλα να χαλαρωσεις γιατι εισαι και αυπνη.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ενταξει τρομαξες βρε κοριτσακι μου λογικο ειναι. Τωρα ευτυχως περασε. Ξαπλωσε λιγο τωρα και βαλε μουσικουλα να χαλαρωσεις γιατι εισαι και αυπνη.

Ναι ξαπλωσα λιγο τωρα γιατι ποναω λιγο αριστερα χαμηλα..θα στειλω τον αντρα μου τελικα στον ενδοκρινολογο να του πει πως εχει η κατασταση κ να δουμε τι θα κανουμε..


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Marilou77 @Υβόννη @MumMaria οντως μου ειπε οτι ειμαι οριακα στην τριτη μετρηση και οτι αυτο ειναι που δειχνει οτι εχω και προβλημα! Επρεπε να ειναι χαμηλοτερη η τριτη μετρηση. Δεν πειραζει 3 μηνακια μεινανε.. Αφου λεω οτι εγω μετα την εγκυμοσυνη θα παρω κιλα! Ολα αναποδα! Μου ειπε οτι δεν ειναι κατι σοβαρο αν παρω ινσουλινη εξαλλου πολλες κοπελες παιρνουν, αλλα αν μπορουμε να το ρυθμισουμε χωρις φαρμακα ειναι προτιμοτερο! 

@Depykal και η κουμπαρα μου απο τον 6ο και μετα ειχε σταγονες αιμα καφετι και ο γιατρος της ειχε πει οτι εχει τραχηλιτιδα λογω ορμονων.. μην ανησυχεις ολα καλα θα ειναι! Το πολυ πολυ να απολαυσεις περισσοτερη ξαπλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια να ξεκουραστείς μεχρι να μιλησεις με τον γιατρο σου κ να σε κατευθύνει καλυτερα για το τι πρεπει να κανεις. Παντως κι εγω πιστευω πως απο την ποσοτητα του αιματος (οσο το κεφαλι μιας καρφιτσας) δε θα ειναι κατι σοβαρο, δλδ για να ελαφρυνω το κλιμα αν είχες θεματακι με τα ματια κ δε φορουσες τα γυαλια σου δε θα το εβλεπες καν φανταζομαι.και οσο αφορα το σεξ να πω κι εγω πως το χω ξεχάσει, γιατι στην αρχη ειχα ινομυωμα που απορροφήθηκε στη πορεια κ τωρα εχω τον τράχηλο μινιον.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες κοριτσια μου..με κανετε να νιωθω καλυτερα...

Η αληθεια ειναι @Marilou77 οτι απ αυτα που εχω περασει απο την αρχη το χαρτι το κοιταω συνεχεια πολυ προσεκτικα...

@Nancy Zaf δεν θα αντεξω αλλη ξαπλα...ειμαι απ την αρχη μεχρι πριν 2 βδομαδες που πηγα στο γιατρο κ μου ειπε να σηκωνομαι να πηγαινω καμια βολτα...αλλα αν πρεπει θα γκρινιαξω λιγο αλλα θα κατσω...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...