Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Ωραία,καλό είναι αυτό,έκλεισες ραντεβού άρα προχωράμε.αυριο θα ξέρεις κ πως να το χειριστείς.κατι απλό είναι,να μην φοβάσαι όπως είπαν κ τα κορίτσια.:razz:

Ε αφού ήταν του Κωνσταντινίδη, καταλαβαινω..χαχα,πλάκα κάνω.ελα μην φρικαρεις.αν δεν το έφαγες βράδυ,δεν τρέχει κάτι,ειδικά για τα τυροπιτάκια που ανέφερες για το πρωί.καλα αποτελεσματα να έχεις κ υπομονή να την κρατήσεις μέσα σου την αηδία την γλυκόζη.στειλε μας τα νεα;-)

Αηδια ε; τέλεια!! Και ειναι κ 100γρ. Εννοείται θα σας πω τα νεα μου. Καλο βράδυ να έχουμε ολες!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marilou77 said:

Αηδια ε; τέλεια!! Και ειναι κ 100γρ. Εννοείται θα σας πω τα νεα μου. Καλο βράδυ να έχουμε ολες!!!!!

Να εχεις κατι μαζι κοριτσακι μου να φας μετα την εξεταση, πριν να φυγεις απο εκει. Ξεχασα να στο πω πριν!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Αηδια ε; τέλεια!! Και ειναι κ 100γρ. Εννοείται θα σας πω τα νεα μου. Καλο βράδυ να έχουμε ολες!!!!!

Σε κάποιες κοπέλες δεν φάνηκε τόσο χάλια,μην σε προκαταβάλω αρνητικά.να πάρεις να φας κάτι μαζί στο ακριβώς μετά.μπορει να ζαλιστεις.συστηνω τυροπιτουλα κ μιλκο.;-)

Just now, Υβόννη είπε:

Να εχεις κατι μαζι κοριτσακι μου να φας μετα την εξεταση, πριν να φυγεις απο εκει. Ξεχασα να στο πω πριν!

Εεεελα ρε συμπεθερα,τι στέλνω κι εγώ;;;αφού με προλαβαίνεις κ τα λες ολα:P

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Σε κάποιες κοπέλες δεν φάνηκε τόσο χάλια,μην σε προκαταβάλω αρνητικά.να πάρεις να φας κάτι μαζί στο ακριβώς μετά.μπορει να ζαλιστεις.συστηνω τυροπιτουλα κ μιλκο.;-)

Εεεελα ρε συμπεθερα,τι στέλνω κι εγώ;;;αφού με προλαβαίνεις κ τα λες ολα:P

Ναι αλλα δεν ανεφερα την τυροπιτα! Εγω κρακερακια και τυρι ειχα μαζι χαχαχαχα!! Ατιμη ξενιτια!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ναι αλλα δεν ανεφερα την τυροπιτα! Εγω κρακερακια και τυρι ειχα μαζι χαχαχαχα!! Ατιμη ξενιτια!

Αφού δεν είχες πίτουρο μαζί σου,πάλι καλά,χαχααχαχαχ!συμπεθερουλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια και πάλι!!Ήρθα να σας κάνω το uldate της σημερινής εξέτασης!Όλα είναι περίφημα ,η μπεμπουλα 731 γρ. και πολύ ζωηρουλα!!Κουνούσε τα χεράκια της,έπαιζε με το λώρο της και χασμουριοταν!!!Και φυσικά ήρθε και για μένα η σειρά να κάνω την καμπύλη ζαχάρου,στις 20 Αυγούστου!Μετά την εξέταση πήγαμε ξανά να δούμε για καροτσι και κούνια!Πόσες επιλογές και τιμές Θεέ μου!!!Σκέφτομαι να μην πάρω καποια τριλογία,παρά μόνο το καρότσι και το Πορτ-μπεμπε από το σετ και για καρεκλακι αυτοκίνητου να πάρω ένα που θα είναι για 0-36 μηνών!Ποια είναι η γνώμη σας;

  • Μου αρέσει 5

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο πιστευω πως όλα είναι καλά. Απλά ο εμβρυολογος έψαξε και το παραμικρό και έπρεπε να σου τα πει όλα χαρτί και καλαμάρι. Το θετικό είναι πως όλοι οι άλλοι γιατροί που είδατε είναι καθυσηχαστικοι. Εχε πίστη και την Τρίτη θα έχεις πολύ όμορφα νέα!!

@Papakι μεγάλη και ζωηρή η μπεμπουλα σας!! Τη χαρήκατε... Σχετικά με το καρότσι το ίδιο σκέφτομαι να κάνω κι εγώ. Για μα δούμε το έχουν να πουν και οι μανούλες του γκρουπ..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Αφού δεν είχες πίτουρο μαζί σου,πάλι καλά,χαχααχαχαχ!συμπεθερουλα μου!!!

Καλημέρα! Χαχαχαχαχαχαχα κι εγω το ίδιο θα έλεγα αλλα λεω αντε εσυ μπορει να αισθανεσαι οτι τα ξερεις τα κοριτσια, αυτα όμως κ μαζευτηκα, σας ευχαριστώ παντως κ τις 2 για τις πολυτιμες συμβουλες σας

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/8/2020 at 8:01 ΜΜ, Geo81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, καλώς μας ήρθες !!! Καταρχήν να σου πω συγχαρητήρια για την ανιδιοτέλεια σου κοπέλα μου και τη συμπόνια σου , συγχαρητήρια για τη ζωούλα που θα φέρεις στον κόσμο!!! Λυπάμαι παρά πολύ για τη μανούλα σου , ειλικρινά έκλαιγα καθόλη τη διάρκεια που διάβαζα το μήνυμα σου... ποσό δυνατή ψυχή είσαι! Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα και ο όμορφος μπέμπης σου με τη βοήθεια του θεού και της γιαγιάς του εκεί ψηλά θα έρθει σώος και στην ώρα του!!! Το σημαντικό είναι ότι είναι υγιής το πλασματάκι σου!!! Φιλάκια πολλά!!!

Κορίτσι μου εύχομαι μόνο καλά νέα από δω και πέρα! Και για το μπαμπάκα σου και το υπέροχο μωράκι σου!!!

Geo81 γλυκο μου κορίτσι σ'ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια, τι υπέροχο να σε σου μιλανε ετσι ανθρωποι που δε γνωριζεις κ να τους συγκινήσεις κιολας...... σου ειχα απαντήσει κ τοτε αλλα εβαλα το τικερακι μου κ εβαλε το μηνυμα σε αποκρυψη οπως κ στην Υβόννη, τωρα που ειμαι για τη καμπύλη στη μικροβιολογο βρηκα χρονο να γυρισω πίσω κ να σου ξανααπαντησω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Geo81 γλυκο μου κορίτσι σ'ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια, τι υπέροχο να σε σου μιλανε ετσι ανθρωποι που δε γνωριζεις κ να τους συγκινήσεις κιολας...... σου ειχα απαντήσει κ τοτε αλλα εβαλα το τικερακι μου κ εβαλε το μηνυμα σε αποκρυψη οπως κ στην Υβόννη, τωρα που ειμαι για τη καμπύλη στη μικροβιολογο βρηκα χρονο να γυρισω πίσω κ να σου ξανααπαντησω.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου με την εξέταση σου !!!! Όλα θα πάνε κάνε καλά!!!

7 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου γλυκά σας διαβάζω από προχθές αλλά δεν είχα το κουράγιο να σας γράψω!

Αρχικα σας υπερευχαριστω όλες για τα λόγια συμπαράστασης και που είστε δίπλα μου και ενδιαφέρεστε! Δεν έχω λογια να σας πω, μόνο ευγνωμοσύνη νιώθω!!!

Μιλάω με γιατρούς και ψάχνω αυτό που μας είπε ο εμβρυολόγος στη Β επιπέδου.. Πλέον νομίζω ότι μπορώ να δω και εγώ τον εγκέφαλο εμβρύων και να κάνω μετρήσεις, έχω γίνει expert! 

Λοιπόν έχουμε και λέμε.. Ακολουθεί σεντοναρα:

Στο μωράκι μας όλες οι μετρήσεις ήταν φυσιολογικές, η εξέταση κράτησε περίπου 3 ώρες (με κάποια διαλλειματα για σοκολάτες και περπάτημα ώστε να αλλάζει θέσεις ή μικρή). Ο συγκεκριμένος γιατρός είναι υπερβολικά λεπτομερείς και δεν του ξεφεύγει τίποτα.. 

Λοιπόν στον εγκέφαλο οι πλαγιες κοιλιες και όλα τα υπόλοιπα απολύτως φυσιολογικά, η μόνη παρατήρηση "ελαφρώς διευρυμένη η 3η κοιλία του εγκεφάλου". Αυτή η κοιλία κανονικά φαίνεται μέχρι τη 17η με 18η εβδομάδα και μετά κλείνει και δεν είναι ορατή. Σε εμάς φαινόταν ακόμα 4,5 χιλιοστά στην 24η εβδομάδα που πήγα.. 

Μας είπε λοιπόν ο γιατρός ότι αυτό κάποιες φορές είναι παραλλαγή του φυσιολογικού, άλλες απλά αργεί περισσότερο να κλείσει και πιο σπάνια μπορεί να είναι ανατομική ανωμαλία του εγκεφάλου ή κάποια άλλη ανωμαλία.. 

Μας είπε λοιπόν επανεξέταση την Τρίτη και αν έχει μείνει ιδια, ξανά επανεξέταση μέχρι να δούμε αν χρειάζεται μαγνητική και αν στο μεταξύ μεγαλώσει, τότε σίγουρα μαγνητική εγκεφάλου εμβρύου.. Αν έχει μικρύνει σημαίνει ότι την πετύχαμε στη φάση που κλείνει και απλά δεν είχε προλάβει μέχρι τώρα οπότε όλα καλά! Να σας πω ότι ο ίδιος μας είπε πως αν τη Β επιπέδου την έκανε κανενας άλλος πιθανότατα δεν θα το παρατηρούσε καν! 

Τώρα όσον αφορά το αμνιακο υγρο το βρήκε 7,2 (βαθύτερη λίμνη) και είπε ότι είναι αυξημένο και να δω το σάκχαρο. Κάνω 5 μετρήσεις τη μέρα από προχθές τρώγοντας ότι έτρωγα και το σάκχαρο είναι φυσιολογικό.. Μου είπε αν το αμνιακο παραμένει αυξημένο και στη συνέχεια και δεν είναι από το σάκχαρο θα το εξετάσουμε σε συνδιασμο με το πως πάει και η κοιλία και θα δούμε για αμνιοπαρακεντηση. Μόνο αν και τα δύο παραμένουν παθολογικά θα κάνουμε.. 

Από χθες έχω μιλήσει με τον γιατρο μου, με έναν άλλον πολύ καλό γυναικολόγο και με μια εμβρυολόγο. Όλοι πίνουν νερό στο όνομα του γιατρού που μου έκανε την εξέταση και μου είπαν ότι αφού αυτός είπε ότι η μόνη ένδειξη στον υπέρηχο είναι αυτή, τότε είναι σίγουρα μόνο αυτή και ότι είναι άψογος στις μετρήσεις του.

Σκεφτείτε η εμβρυολόγος μου είπε ότι αφού σε είδε αυτός μην ψαχτείς για 2η γνώμη δεν χρειάζεται. Είναι όλοι όμως καθησυχαστικοι ως προς το ότι αυτή η κοιλία θα κλείσει απλώς καθυστερημένα. Ειδικά ο 2ος γυναικολόγος είναι σίγουρος και μου είπε μην ασχολείσαι καν και μην ανησυχείς!

Ο εμβρυολόγος μου πάλι είναι από αυτούς που μιλάει λίγο και δεν θα πάρει την ευθύνη να σου πει αυτό το πολυπόθητο "μην ανησυχείτε" που κρεμεσαι από τα χείλη του να ακούσεις εκείνη την ώρα.. 

Όσον αφορά το αμνιακο, μου λένε όλοι (εκτός του εμβρυολόγου μου) ότι δεν είναι ιδιαίτερα αυξημένο για να το ψάξουμε και ότι δεν θα σχετίζεται το ένα με το άλλο.. Εσάς βρε κορίτσια πόσο ήταν το αμνιακο σας στη Β επιπέδου; Δεν καταλαβαίνω γιατί μου το είπε αυξημενο! 

Σε γενικές γραμμές προσπαθούμε να ηρεμήσουμε και να σταθούμε στα θετικά που έχουμε ακούσει..

Και να θέλουμε να ψάξουμε στο ίντερνετ πιστέψτε με δεν υπάρχει τίποτα! Όλοι μιλάνε για την κοιλιομεγαλια που έχει να κάνει με τις πλαγιες κοιλιες και κανείς δεν αναφέρεται σε αυτή τη ριμαδα την 3η.

Αυτά προς το παρόν από εμένα κοριτσακια μου, ελπίζουμε ότι θα πάνε όλα καλά και προσπαθούμε να μη χάνουμε την ψυχραιμία μας! Συγνώμη για το κατεβατό, ήθελα να σας κάνω πλήρη ενημέρωση!! 

Φραουλινο μπράβο στην επεξήγηση των ειδικών αλλά και σε σας κοπέλα μου , που φανηκατε ψύχραιμοι την κατάλληλη στιγμή !!! Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά!!!

Καλή σας μέρα κορίτσια μου !!! Ο Ταλιμπάν μου το βράδυ από τις 2:30 μέχρι τις 5:00 αποφάσισε να κάνει διαλλειμα στον ύπνο του... στις 8 έπρεπε να στείλω κάτι καταστάσεις για τη δουλειά ... :( σήμερα θα πιω δυο καφέδες.....

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Να εχεις κατι μαζι κοριτσακι μου να φας μετα την εξεταση, πριν να φυγεις απο εκει. Ξεχασα να στο πω πριν!

Κορίτσια το ηπια με ηπιε θα δείξει, οκ κατεβαινε, μου εκαψε λιγο το λαιμο τοσο γλυκό, νομιζω θα κανω καιρο να φαω κατι γλυκο..... στην αρχη λιγο ενιωσα καπως σαν να ζαλιστηκα, εμ κ η δικια μου μου εδωσε 100 γρ, 75 εμαθα δινουν, τεσπα τωρα καλυτερα. Παντως το δικο μου το παιδι άφαντο οσον αφορα τα γλυκα ουτε μισο κλωτσιδι δε μου δώσε το καμαρι μου. Το απόγευμα θα εχω κ τα αποτελέσματα. Φιλιά σε ολες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Κορίτσια το ηπια με ηπιε θα δείξει, οκ κατεβαινε, μου εκαψε λιγο το λαιμο τοσο γλυκό, νομιζω θα κανω καιρο να φαω κατι γλυκο..... στην αρχη λιγο ενιωσα καπως σαν να ζαλιστηκα, εμ κ η δικια μου μου εδωσε 100 γρ, 75 εμαθα δινουν, τεσπα τωρα καλυτερα. Παντως το δικο μου το παιδι άφαντο οσον αφορα τα γλυκα ουτε μισο κλωτσιδι δε μου δώσε το καμαρι μου. Το απόγευμα θα εχω κ τα αποτελέσματα. Φιλιά σε ολες!!!!

Μήπως κάνεις την τρίωρη ; Γι αυτό κ τα 100ml?


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Μήπως κάνεις την τρίωρη ; Γι αυτό κ τα 100ml?

3 φορες αιμα θα δωσω, εδωσα μια χωρις γλυκόζη, μετα απο μια ωρα αφου ηπια γλυκόζη κ τελευταία θα δωσω στις 10:30

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...