Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τι ωραία δροσιά σήμερα στη Θεσσαλονίκη!!! Σχεδόν κρύωσα το πρωί.. Σήμερα λέω να κάνω μια εξόρμηση στα μαγαζιά με βρεφικά να δω για έπιπλα και και τα σχετικά. Θα κάνω και μια βιντεοκληση με τον άντρα μου να το ζήσουμε παρέα. 
Τελευταία σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο φωτογράφησης εγκυμοσύνης και νεογέννητου. Βλέπω φωτογραφίες στο pinterest και μου αρέσουν πολύ... Το έχει σκεφτεί ή κάνει  κάποια από εσάς; Έχουμε καμμια ιδέα από τιμές;;

@Depykal ξεκουράσου και επικοινώνησε με το γιατρό σου και τηλεφωνικά αν δεν απαντήσει σύντομα στο viber.. Δεν νομίζω να είναι κάτι βέβαια. Το είχα πάθει κι εγώ κοντά στην 20η βδομάδα και τελικά ήταν αγγειακι. 

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Depykal είπε:

Ναι απο μεσα ηταν σιγουρα...εκανα εξωνυχιστικη ερευνα χτες βραδυ.. θα περιμενω λιγο ακομα γιατι εφημερευει κιολας σημερα το νοσοκομειο οποτε κ να τον παρω δεν νομιζω να βγαλω ακρη..εχω κ το ραντεβου με τον ενδοκρινολογο σημερα κ δεν ξερω τι να κανω μηπως επειδεινωσω την κατασταση...

Κοπελα μ μην ανυσηχεις μπορεί να ήταν αγγειακη όπως είπε κ η Μαρία η να μετακινήθηκε ο πλακουντας προς τ πανω όπως έγινε σε κοπέλα πριν λίγες μέρες.. Θετικές σκεψεις κ να μας ενημερώσεις.. 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τον πηρα τηλεφωνο τελικα...Μου ειπε οτι τοσο λιγο αιμα ειναι προωρο να το σχολιασουμε αν ξαναδω να τον παρω...τωρα τι να πω δεν ξερω...θα περιμενω κ την τεταρτη που εχω τη β επιπεδου να δω τι θα μου πει κ ο εμβρυολογος κ ελπιζω να μην ξαναδω μεχρι τοτε..


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω με καμπυλη 80 / 151 / 146 μαλλον δεν ειναι καλη ε; αυτο ομως που με ανησυχησε η η TSH 4,72 , πηρα ενδοξρινολογο δεν απαντα θα ξαναπάρω και αν κ κοιμηθηκα το μεσημερι ξυπνησα με πονοκεφαλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Εμείς εχθές είδαμε τον μικρό (μετά βεβαιότητος - μετρήσανε και τα 3 "πόδια" μπαμπάς και γιατρός!!!)  Όλα καλά μεγαλώσαμε και πατήσαμε τα 833γρ !!!
Πότε έγινε παιδάκι μώρε;;;;!!!!!

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 3

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marilou77 said:

Να μαι κι εγω με καμπυλη 80 / 151 / 146 μαλλον δεν ειναι καλη ε; αυτο ομως που με ανησυχησε η η TSH 4,72 , πηρα ενδοξρινολογο δεν απαντα θα ξαναπάρω και αν κ κοιμηθηκα το μεσημερι ξυπνησα με πονοκεφαλο

Κοριτσακι μου μια χαρα μου φαινεται εμενα! Και μην ξεχναμε οτι πηρες 100μλ γλυκοζης εσυ! Η πρωτη και η δευτερη τιμη ειναι αρκετα κατω απο τα ορια και η τριτη πρεπει μεχρι 153 και εσυ εχεις 146. Θα σου πει τωρα. Θυροειδη ισως χρειαστει αλλη δοση στο χαπι, μην ανησυχεις!!

Just now, MinakiG said:

Καλησπέρα σε όλες. Εμείς εχθές είδαμε τον μικρό (μετά βεβαιότητος - μετρήσανε και τα 3 "πόδια" μπαμπάς και γιατρός!!!)  Όλα καλά μεγαλώσαμε και πατήσαμε τα 833γρ !!!
Πότε έγινε παιδάκι μώρε;;;;!!!!!

Να το και το αλλο το αντρακι με επιβεβαιωση χιχιχιχι!!!!

Just now, Depykal said:

Τον πηρα τηλεφωνο τελικα...Μου ειπε οτι τοσο λιγο αιμα ειναι προωρο να το σχολιασουμε αν ξαναδω να τον παρω...τωρα τι να πω δεν ξερω...θα περιμενω κ την τεταρτη που εχω τη β επιπεδου να δω τι θα μου πει κ ο εμβρυολογος κ ελπιζω να μην ξαναδω μεχρι τοτε..

Οκ κοριτσι μου, οποτε το αφηνεις για τωρα και ευχομαι να μην ξαναχρειαστει να το δεις! Να σου πω, παιζει να εκανες και λιγο εντονα το χαρτι στο σκουπισμα και να γδαρθηκες; Παντως αφου και ο γιατρος ειπε ετσι, χαλαρωσε. Με τον ενδοκρινολογο τί κανατε;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξανά καλησπερα κοριτσια μου, μιλησα τωρα με ενδοκρινολογο κ μου αυξησε το χαπι, ήρεμη ηταν, θα παρω κ Β12 βιταμινη γιατι ηταν χαμηλη κ την καμπυλη καλη μου την ειπε 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Να μαι κι εγω με καμπυλη 80 / 151 / 146 μαλλον δεν ειναι καλη ε; αυτο ομως που με ανησυχησε η η TSH 4,72 , πηρα ενδοξρινολογο δεν απαντα θα ξαναπάρω και αν κ κοιμηθηκα το μεσημερι ξυπνησα με πονοκεφαλο

Δεν ξερω για την καμπυλη να σου πω αλλα για το TSH εγω το ειχα 5.48 κ πηγε ο αντρας μουβστον ενδοκρινολογο σημερα...μου εδωσε ενα χαπι το Τ4 κ θα το παρακολουθουμε...γενικα τον καθησηχασε παρα πολυ οτι δεν επηρεαζει το μωρο ειδικα τωρα που εχει μεγαλωσει απλα δεν κανει να το αφησεις να φτασει στα υψη γιατι τοτε μπορει να επηρεασει το μωρο...επισης πρεπει να το δεις κ μετα την εγκυμοσυνη

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακι μου μια χαρα μου φαινεται εμενα! Και μην ξεχναμε οτι πηρες 100μλ γλυκοζης εσυ! Η πρωτη και η δευτερη τιμη ειναι αρκετα κατω απο τα ορια και η τριτη πρεπει μεχρι 153 και εσυ εχεις 146. Θα σου πει τωρα. Θυροειδη ισως χρειαστει αλλη δοση στο χαπι, μην ανησυχεις!!

Να το και το αλλο το αντρακι με επιβεβαιωση χιχιχιχι!!!!

Οκ κοριτσι μου, οποτε το αφηνεις για τωρα και ευχομαι να μην ξαναχρειαστει να το δεις! Να σου πω, παιζει να εκανες και λιγο εντονα το χαρτι στο σκουπισμα και να γδαρθηκες; Παντως αφου και ο γιατρος ειπε ετσι, χαλαρωσε. Με τον ενδοκρινολογο τί κανατε;

Οχι δεν νομιζω,χρησιμοποιω κ μαλακο χαρτι κ το κανω απαλα γιατι κ εγω φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια απο μονη μου κ αγχωνομαι τζαμπα...πηγε ο αντρας μου κ μου εδωσε ενα χαπι το Τ4 κ του ειπε να μην αγχωνομαστε καθολου για το μωρο...θα ξανακανω εξεταση μεσα Σεπτεμβρη για να δουμε κ γενικα ειπε να το δουμε κ 2 μηνες μετα που θα γεννησω

  • Μου αρέσει 4

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Δεν ξερω για την καμπυλη να σου πω αλλα για το TSH εγω το ειχα 5.48 κ πηγε ο αντρας μουβστον ενδοκρινολογο σημερα...μου εδωσε ενα χαπι το Τ4 κ θα το παρακολουθουμε...γενικα τον καθησηχασε παρα πολυ οτι δεν επηρεαζει το μωρο ειδικα τωρα που εχει μεγαλωσει απλα δεν κανει να το αφησεις να φτασει στα υψη γιατι τοτε μπορει να επηρεασει το μωρο...επισης πρεπει να το δεις κ μετα την εγκυμοσυνη

Οχι δεν νομιζω,χρησιμοποιω κ μαλακο χαρτι κ το κανω απαλα γιατι κ εγω φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια απο μονη μου κ αγχωνομαι τζαμπα...πηγε ο αντρας μου κ μου εδωσε ενα χαπι το Τ4 κ του ειπε να μην αγχωνομαστε καθολου για το μωρο...θα ξανακανω εξεταση μεσα Σεπτεμβρη για να δουμε κ γενικα ειπε να το δουμε κ 2 μηνες μετα που θα γεννησω

Κοριτσάκι μου το ιδιο καθησυχαστική ηταν κ σε μενα τωρα θα παίρνω Τ4 των 88 για 3 μερες κ αι Τ4 των 100 για 4 μερες μου αυξησε τις μερες στο 100αρι απο δυο σε τέσσερις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.Αυπνιες εγώ όπως βλέπετε...έφαγα έξω κ λίγο παραπάνω για βράδυ αλλά πεινούσα κ το θελα.κ μη φανταστείτε κοτόπουλο πάλι.κ ξαφνικά με πιάνει στομαχόπονος οριακά για εμετό πάω κ τουαλέτα λίγος πόνος πάλι στο έντερο κ μετά ενεργηθηκα αλλά κ διαρροια.

Νομίζω ότι πλέον ο στομαχόπονος γίνεται κ χειρότερος με τη κοιλιά όσο ανεβαίνει...ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ λίγο...

  • Λυπημένη/-ος 6

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου,καλέ τι ησυχία είναι αυτή από χθες;;!!καλό Σουκου να έχουμε!!

Εμείς ξυπνήσαμε,εγώ πουρνο πουρνο για να προλάβω να δουλέψω λιγο κ τώρα ακούμε μουσική κ χορεύουμε.περιμενουμε να σχολασει ο μπαμπάς να πάμε για βόλτα.εχει κ αρκετή δροσιά,τέλεια είναι.

Δευτέρα με Τετάρτη θα πάμε Καβάλα να δούμε τους δικούς μου κ να ξεκουραστούμε κ λίγο.η μαμά μου έχει τρελαθεί από την χαρά της.κ σιγά σιγά οργανώνουμε κ το πάρτυ του Βασίλη στις 21.:x ένας χρόνος κορίτσια μου!!νερό μου φαίνεται πέρασε!!

@Gogo1994 ταλαιπωρηθηκες κι εσύ βραδιατικο..!:cry:και να πω ότι έφαγες κ κάτι βαρύ..πλέον κορίτσια μου το βραδινό πρέπει να είναι αρκετά ελαφρύ για να μην μας ενοχλεί(το λέω να το ακούω κι εγώ που χλαπακιαζω) στον 7ο μπήκαμε πλάκα πλάκα! Εγώ χθες έκανα την βλακεία κ μετά την ωραία σαλατουλα μου ,έφαγα κ λίγα πατατάκια (ναι ναι τόσο γουρούνα είμαι) εεε μετά μέχρι τις 2 στριφογυρνουσα από τις καούρες!το μετάνιωσα!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! @Gogo1994 υπομονη κορίτσι μου, έτσι είναι το τρίτο τρίμηνο , προσπάθησε να τρως πιο ελαφριά το βράδυ :) 

@MumMaria αχ τι τέλεια!!!! ❤️ Τα πρώτα σας γενέθλια !!! Έφτασαν κιόλας γιουπι!!!! Τι τούρτα θα κάνετε έχεις σκεφτεί; 

και εμείς ξυπνήσαμε νωρίς και παίζουμε με τα τρένα μας και περιμένουμε το μπαμπά μας για να πάμε βόλτα μετά που έχει δροσούλα επιτέλους !!!

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα κορίτσιααα!!!  @Gogo1994 συμπεθερουλα κ εγώ ακριβώς τ ίδια πλεον τ βραδυνο μ κάθεται βαρυ αν φάω αργά και επίσης σαν να ξανά έρχονται οι αυπνιες μ τ βράδυ υπομονηηηη!!!! 

Εμείς εδώ έχουμε σμρ συννεφιά κ δροσιά να ηρεμήσουμε λίγο από τ ζέστη ουφ

@MumMaria  αχ τ ωραία Μαράκι μ καλά ν περασετε.. Γ τ γενέθλια ν φανταστώ οικογενειακά θ τ κάνετε ε?? Θα ετοιμασεις κάτι??? Τι όμορφες στιγμές!! 

@Geo81 καλά να περασετε κορίτσι μ κ εσεις!! 

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου, καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να ξεκουραστειτε οσο γινεται! Ακου τη λεξη δροσια και χαιρομαι!! Ελπιζω να κοιμαστε καλυτερα ολες σας! Εδω εχει ζεστη αλλα οχι οπως πριν μια βδομαδα που δεν μπορουσες να αναπνευσεις!! Σημερα εχουμε λιγη δουλεια, μετα λεμε να παμε ενα περπατημα και το βραδυ να δουμε μια σειρα αστυνομικη που ξεκινησαμε χτες και πορωθηκαμε!

@Gogo1994κοριτσι μου σε διαβασα καποια στιγμη που σηκωθηκα για κατουρημα και νομιζα ειδα το μνμ σου στον υπνο μου! Μην ανησυχεις, εγω ετσι ειμαι πολυ πριν παω 7 μηνων!!! Μολις φαω λιγο παραπανω, με πιανει το στομαχι μου, δεν μπορω να χωνεψω και καταληξει σε διαρροια σιγουρα...Απλα ειναι οντως αντιφατικο οτι απο τη μια πειναμε απο την αλλη χωρος μηδεν για φαγητο!

@MumMaria

Κοπηκε το μνμ!!! Συμπεθερουλα μου τα πρωτα του γενεθλια!!!!!!!! Μα τί καλα μωρε!!!! Οντως θελουμε λεπτομερεις για τουρτα και για ολα!!!! Οπως και να το οργανωσετε θα ειναι τελεια! Περαστικα και σε σενα με τις καουρες και σημερα πιτουρα κοριτσια ολες μας χαχα!

@Geo81μα εσεις ξεκινησατε πρωι πρωι το παιχνιδι!!!! Με το καλο να ερθει ο μπαμπακας σας να πατε βολτουλα!!!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου κοιμήθηκα τελικά βέβαια είχα αλλη μια διάρροια αλλά από στομάχι οκ.ρε κορίτσια κ εγώ έτρωγα πάντα ελαφρύ βραδινό.τωρα με έχει υποχρεώσει να τρώω κρέας κ το βράδυ.

@MumMariaΜα τι τελειααα.ο Βασιλάκης γίνεται 1 να τον χαίρεστε Μαρία μου μεγαλώνει ο μικρούλης σας.πωπω.τωρα πια τον ξέρουμε κ εμείς να του δωσειςςς μεγάλο φιλί από εμάς.ερχετε κ η τέταρτη να δεις τη μανούλα σου υπέροχα θα το περιμενεις πως κ πως.

@Despoina MarΣυμπεθερουλα τα ίδια κ εγώ κ οι αϋπνίες έχουν επανέλθει σπαστός ύπνος ξυπνάω κάθε τρεις κ λίγο δε βολευομαι κ τα όνειρα έχουν επανέλθει όπως το πρώτο τρίμηνο μόνο που τώρα δε τα θαμαμαι αλλιώς θα σας έλεγα πάλι υπερπαραγωγές.χαχα

@Geo81Καλη βολτιτσααα να έχετεε κορίτσι μου να περάσετε ομορφααα.τρενακιαα εεε.αχ βάζω τον εαυτό μου στη θέση σας.θελω κ εγώ τον Σταυρουλη μου εδώ να παίζουμε κ να του δαγκώνω πατουσακια.

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου, καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε! Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να ξεκουραστειτε οσο γινεται! Ακου τη λεξη δροσια και χαιρομαι!! Ελπιζω να κοιμαστε καλυτερα ολες σας! Εδω εχει ζεστη αλλα οχι οπως πριν μια βδομαδα που δεν μπορουσες να αναπνευσεις!! Σημερα εχουμε λιγη δουλεια, μετα λεμε να παμε ενα περπατημα και το βραδυ να δουμε μια σειρα αστυνομικη που ξεκινησαμε χτες και πορωθηκαμε!

@Gogo1994κοριτσι μου σε διαβασα καποια στιγμη που σηκωθηκα για κατουρημα και νομιζα ειδα το μνμ σου στον υπνο μου! Μην ανησυχεις, εγω ετσι ειμαι πολυ πριν παω 7 μηνων!!! Μολις φαω λιγο παραπανω, με πιανει το στομαχι μου, δεν μπορω να χωνεψω και καταληξει σε διαρροια σιγουρα...Απλα ειναι οντως αντιφατικο οτι απο τη μια πειναμε απο την αλλη χωρος μηδεν για φαγητο!

@MumMaria

Κοπηκε το μνμ!!! Συμπεθερουλα μου τα πρωτα του γενεθλια!!!!!!!! Μα τί καλα μωρε!!!! Οντως θελουμε λεπτομερεις για τουρτα και για ολα!!!! Οπως και να το οργανωσετε θα ειναι τελεια! Περαστικα και σε σενα με τις καουρες και σημερα πιτουρα κοριτσια ολες μας χαχα!

@Geo81μα εσεις ξεκινησατε πρωι πρωι το παιχνιδι!!!! Με το καλο να ερθει ο μπαμπακας σας να πατε βολτουλα!!!

 

Ειρηνακι εγώ πάλι στο λόγο μου το βράδυ σκεφτόμουν από μέσα μου θα αρχίσω τα πιτουρα της ειρήνης.αληθεια κ σκεφτομουν να βρω τροφές.χαχαχχα φαντάζεσαι να το έλεγα φωναχτά να άκουγε ο άντρας μου ότι θέλω να αρχίσω πιτουρα? Πουυυυ να καταλάβαινε τι εννοω

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...