Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      εχεις παιδακι;

      ηταν οι μοναδικες εγκυμοσυνες σου;καιρος προσπαθειων;

      κ η αλλη ετσι τοσο νωρις ηταν;ειχες κανει υπερηχο;

      ενδοκρινολογο μπορεις να πας,κ αιματολογο-ανοσολογο

      κ καποιες βασικες εξετασεις ο συζυγος

      για βιοχημικη μπορει να ειναι κ θεμα προγεστερονης μηπως ειχες ελεγξει;η στη μητρα αλλα πιστευω θα σου ειχε πει κτ ο γιατρος

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κορίτσια μου!!!Τι ζέστη εδώ στην Αθήνα!!!Αχ,κορίτσια μου...πόσες αγωνίες..και πόσα άγχη τραβάμε μέχρι να κρατήσουμε τα μωρακια μας στην αγκαλιά μας!!Όσα κοριτσια στεναχωρηθηκατε αυτές τις μέρες κάντε υπομονή σας παρακαλώ και προσευχή στο Θεό!!Εκείνος ξέρει!!!

Όσο για το θυρεοειδή δεν είναι κάτι σοβαρό αρκεί να αντιμετωπιστεί άμεσα!Είχα κι εγώ αυξημένη tsh στην εγκυμοσύνη,παίρνω ένα χαπακι, κάνω εξετάσεις και πηγαίνω ανά τακτά χρονικά διαστήματα στην ενδοκρινολόγο.Στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι κάτω από 2,5!Με το χαπακι όλα ρυθμίζονται!

Σε δύο ώρες έχουμε ραντεβού να δούμε τη μπουμπού μας!Ετοιμάζομαι πως και πως..έκανα και μάσκα προσώπου!!!Θα σας στείλω μετά για τα νέα!

  • Μου αρέσει 6

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!!!! Ευχομαι να ειστε ολες καλα, να ξυπνησατε αισιοδοξα και να χαμογελατε!!!

Βροχη χτες Θεσσαλονικη και Γιαννενα ακουω! Ελπιζω να επεσε η θερμοκρασια λιγο κοριτσακια μου!

 

Καλημερα κοριτσακι μου! Σου εγραψα χτες να σχολιασω το ομορφο τικερακι σου αλλα δεν εμφανιστηκε ποτε η απαντηση μου... να υον χαιρεστε το μπαμπα!!!! Και να μαθει τιε τεχνες και στον εγγονο!!!

Καλημερα στο.ομορφο μας κοριτσι!!! Κλωτσιες στην κυστη εδω, πιανουν; Χαχαχχα! Μετρατε αντιστροφα εκει για διακοπες ελπιζω!!!!

Καλημερα συμπεθερουλα μου!!!! Λοιπον τελικα το πρωι το αξημερωτο ειναι πολυ παραγωγικο και σε μενα! Ξυπναμε που ξυπναμε για κατουρημα (εγω δηλαδη) ε ας το εκμεταλλευτουμε! Ο κουνιαδος μου το καλυτερο παιδι, μακαρι να κοιμουνται ετσι ολα μας τα μωρακια του χρονου!!!!!!!

Απειρα φιλακια για να εχεις μια υπεροχη μερα!!! 28 βδομαδα σημερα βλεπω:grin:

Ydga.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!!!! Ευχομαι να ειστε ολες καλα, να ξυπνησατε αισιοδοξα και να χαμογελατε!!!

Βροχη χτες Θεσσαλονικη και Γιαννενα ακουω! Ελπιζω να επεσε η θερμοκρασια λιγο κοριτσακια μου!

 

Καλημερα κοριτσακι μου! Σου εγραψα χτες να σχολιασω το ομορφο τικερακι σου αλλα δεν εμφανιστηκε ποτε η απαντηση μου... να υον χαιρεστε το μπαμπα!!!! Και να μαθει τιε τεχνες και στον εγγονο!!!

Καλημερα στο.ομορφο μας κοριτσι!!! Κλωτσιες στην κυστη εδω, πιανουν; Χαχαχχα! Μετρατε αντιστροφα εκει για διακοπες ελπιζω!!!!

Καλημερα συμπεθερουλα μου!!!! Λοιπον τελικα το πρωι το αξημερωτο ειναι πολυ παραγωγικο και σε μενα! Ξυπναμε που ξυπναμε για κατουρημα (εγω δηλαδη) ε ας το εκμεταλλευτουμε! Ο κουνιαδος μου το καλυτερο παιδι, μακαρι να κοιμουνται ετσι ολα μας τα μωρακια του χρονου!!!!!!!

Απειρα φιλακια για να εχεις μια υπεροχη μερα!!! 28 βδομαδα σημερα βλεπω:grin:

Επιτέλους να δροσίσει λιγο, να κ τωρα ψιλοβρεχει. Κοιτα με το τικερακι εχω ενα θεμα πρεπει καθε φορα ν το βαζω εγω γιατι απο μονο του δεν.....δεν μας κανει την τιμη. Καλα ναι εννοείτε πως θα μαθει τα παντα στον εγγονό, και πως απο μοναχοπαίδι που ειμαι θα περάσω σε δευτερη.....τριτη μοίρα και βάλε, αλλα its ok.

Υβόννη σου έστειλα ξανα το ιδιο μήνυμα, απλα προσθεσα το τικερακι μου κ μου εγραφε οτι βρίσκεται σε αποκρυψη, γιαυτο το ξανα εστειλα χωρις τικερακι αυτη τη φορα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki said:

ευχαριστω πολύ... θα επικοινωνήσω με τον γιατρό γιατί η δεύτερη τιμή είναι 182 κ κάπως αγχωθηκα

Σουσαμακι μου μην αγχωνεσαι, ισως επαναλαβεις να δει αν ηταν τυχαια η δευτερη τιμη. Ηρεμια και ακομη και να θελει λιιιγη προσοχη, εισαι ηδη σε διατροφη οποτε θα σου την προσαρμοσουν απλα!

Just now, Papakι said:

Καλησπερα κορίτσια μου!!!Τι ζέστη εδώ στην Αθήνα!!!Αχ,κορίτσια μου...πόσες αγωνίες..και πόσα άγχη τραβάμε μέχρι να κρατήσουμε τα μωρακια μας στην αγκαλιά μας!!Όσα κοριτσια στεναχωρηθηκατε αυτές τις μέρες κάντε υπομονή σας παρακαλώ και προσευχή στο Θεό!!Εκείνος ξέρει!!!

Όσο για το θυρεοειδή δεν είναι κάτι σοβαρό αρκεί να αντιμετωπιστεί άμεσα!Είχα κι εγώ αυξημένη tsh στην εγκυμοσύνη,παίρνω ένα χαπακι, κάνω εξετάσεις και πηγαίνω ανά τακτά χρονικά διαστήματα στην ενδοκρινολόγο.Στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι κάτω από 2,5!Με το χαπακι όλα ρυθμίζονται!

Σε δύο ώρες έχουμε ραντεβού να δούμε τη μπουμπού μας!Ετοιμάζομαι πως και πως..έκανα και μάσκα προσώπου!!!Θα σας στείλω μετά για τα νέα!

Με το καλο παπακι μου να δεις το κοριτσακι σου! Ε φυσικα θελει μαι μασκα προσωπου, να της δωσεις και το καλο παραδειγμα! Χιχιχιχχιχιι

Just now, Marilou77 said:

Επιτέλους να δροσίσει λιγο, να κ τωρα ψιλοβρεχει. Κοιτα με το τικερακι εχω ενα θεμα πρεπει καθε φορα ν το βαζω εγω γιατι απο μονο του δεν.....δεν μας κανει την τιμη. Καλα ναι εννοείτε πως θα μαθει τα παντα στον εγγονό, και πως απο μοναχοπαίδι που ειμαι θα περάσω σε δευτερη.....τριτη μοίρα και βάλε, αλλα its ok.

Υβόννη σου έστειλα ξανα το ιδιο μήνυμα, απλα προσθεσα το τικερακι μου κ μου εγραφε οτι βρίσκεται σε αποκρυψη, γιαυτο το ξανα εστειλα χωρις τικερακι αυτη τη φορα

Αχ αυτο το τικερακι κανει τη ζημια! Κι εγω χτες σου απαντησα και το ειχε σε αποκρυψη και το ειδα το πρωι! Παντως ειναι πολυ ομορφο τικερακι!!!

Ολες τωρα θα περασουμε σε αλλη μοιρα!!! Το εγγονακι θα κλεψει σε ολους την καρδια!! Γερος να ειναι ο μπαμπακας σου και να μαστορευει με τον εγγονο του κοριτσακι μου!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Επιβεβαίωσα χθες με την εμβρυοκαρδιολόγο το εύρημα της Β επιπέδου η οποία όμως με επιβεβαίωσε πως είναι μόνο μια ανατομική παραλλαγή μιας αρτηρίας και τίποτα περισσότερο από αυτό.

Όμως όπως σας είπα συνδέεται με κάποια σύνδρομα, έτσι θα προχωρήσω σε αμνιοπαρακέντηση την άλλη εβδομάδα, θα είμαι 24 εβδομάδων.

Ελπίζω τα βάσανα μου να τελειώσουν εκεί..

 

 

  • Μου αρέσει 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...πηγε ο αντρας μου πριν λιγο να παρει τις εξετασεις μου...ολες μια χαρα εκτος απο την θυρεοτροπο ορμονη-TSH που ειναι 5.49 ενω τα ορια ειναι 0.35-4.45..μου ειπε να το αναφερω στον γυναικολογο...ραντεβου εχω 1/9 οποτε του της εστειλα με viber οπως μου ειχε πει αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομα...ξερει καποια γι αυτο;;; γιατι στο ιντερνετ διαβασα πολλα κ δεν μου αρεσαν (προεκλαμψια,προωρος τοκετος,θανατος εμβρυου)...

Καλησπέρα :) οπως σου είπαν και τα κορίτσια παραπάνω δεν χρειάζεται άγχος :) εγω έχω κάνει αφαίρεση θυροειδή και παίρνω χρόνια χάπι. Είχα μεγάλο άγχος με την εγκυμοσύνη αλλά με την βοήθεια του ενδοκρινολόγου όλα καλά :) γίνεται ρύθμιση. Θα μιλήσεις με τον γιατρό σου και όλα καλα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary said:

Καλησπέρα κορίτσια!

Επιβεβαίωσα χθες με την εμβρυοκαρδιολόγο το εύρημα της Β επιπέδου η οποία όμως με επιβεβαίωσε πως είναι μόνο μια ανατομική παραλλαγή μιας αρτηρίας και τίποτα περισσότερο από αυτό.

Όμως όπως σας είπα συνδέεται με κάποια σύνδρομα, έτσι θα προχωρήσω σε αμνιοπαρακέντηση την άλλη εβδομάδα, θα είμαι 24 εβδομάδων.

Ελπίζω τα βάσανα μου να τελειώσουν εκεί..

 

 

Κοριτσι μου ευχαριστα τα νεα απο την καρδιολογο!!! Καλη επιτυχια στην αμνιο τωρα, θα ειναι.ολα.καλα!!! Βρες απλα καποιον πολυ καλο.γιατρο και εμπειρο να την κανει και ειμαι σιγουρη θα πανε ολα καλα. Αντε να φυγει και αυτο!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου ευχαριστα τα νεα απο την καρδιολογο!!! Καλη επιτυχια στην αμνιο τωρα, θα ειναι.ολα.καλα!!! Βρες απλα καποιον πολυ καλο.γιατρο και εμπειρο να την κανει και ειμαι σιγουρη θα πανε ολα καλα. Αντε να φυγει και αυτο!!!

Με παρέπεμψε η γιατρός μου σε κάποια έμπειρη  και καλή, ευτυχώς που βρέθηκε και αυτή γιατί λόγω αυγούστου όλοι ήταν διακοπές.

Μακάρι κορίτσια όλα να πάνε καλά.

 

  • Μου αρέσει 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Επιβεβαίωσα χθες με την εμβρυοκαρδιολόγο το εύρημα της Β επιπέδου η οποία όμως με επιβεβαίωσε πως είναι μόνο μια ανατομική παραλλαγή μιας αρτηρίας και τίποτα περισσότερο από αυτό.

Όμως όπως σας είπα συνδέεται με κάποια σύνδρομα, έτσι θα προχωρήσω σε αμνιοπαρακέντηση την άλλη εβδομάδα, θα είμαι 24 εβδομάδων.

Ελπίζω τα βάσανα μου να τελειώσουν εκεί..

 

 

Εύχομαι πραγματικά να εχεις τα καλύτερα αποτελέσματα, κατι μου λεει πως θα τα χεις, και απο δω κ μπρος να εχεις μια ανέμελη κ τέλεια εγκυμοσύνη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, fairy-mary είπε:

Με παρέπεμψε η γιατρός μου σε κάποια έμπειρη  και καλή, ευτυχώς που βρέθηκε και αυτή γιατί λόγω αυγούστου όλοι ήταν διακοπές.

Μακάρι κορίτσια όλα να πάνε καλά.

 

Χαιρομαι για τα καλα νέα !!να κανεις κ την αμνιο κ μετά να ηρεμήσεις περισσότερο !!!


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Με παρέπεμψε η γιατρός μου σε κάποια έμπειρη  και καλή, ευτυχώς που βρέθηκε και αυτή γιατί λόγω αυγούστου όλοι ήταν διακοπές.

Μακάρι κορίτσια όλα να πάνε καλά.

 

Κορίτσι μου είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι καλά! Θα επιβεβαιωθείς τώρα και 100%!!! 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary said:

Με παρέπεμψε η γιατρός μου σε κάποια έμπειρη  και καλή, ευτυχώς που βρέθηκε και αυτή γιατί λόγω αυγούστου όλοι ήταν διακοπές.

Μακάρι κορίτσια όλα να πάνε καλά.

 

Τι καλα.που ηξερε η γιατρος σου καλη και εμπειρη!!!! Μην ανησυχεις κοριτσακι μου ολα θα πανε καλα!!!! Να φυγει και αυτο απο τη μεση και θα ηρεμησεις μετα. Εσυ οσο.μπορεις θετικες σκεψεις και ηρεμια! 


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπημένες μου κ από εμένα.Ειδα για το θυροειδή που λέγατε.ναι κορίτσια μου κ εγώ δεν είχα αλλά μόλις πήγε 3 κ κάτι αρχίζαμε να το ρυθμίζουμε με χάπι κ μια χαρά απλά μια συνήθεια καθημερινή συν όλα τα άλλα χαπακια.

@fairy-maryγλυκια μου καλό που θα τη κάνεις σύντομα να περάσεις όμορφα την υπόλοιπη εγκυμοσύνη σου.

Κορίτσια εγώ ζοριστηκα πάρα πολύ με τη ζέστη σήμερα ένιωσα αδιαθεσία αλλά τώρα είμαι οκ.Μικρα πονακια έχω αριστερά μάλλον είναι στριμογμενος γιατί από εκεί κουνάει.αλλα κορίτσια κουνάει ηπια σημερα.λετε να τον κούρασα?


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Γεια σας αγαπημένες μου κ από εμένα.Ειδα για το θυροειδή που λέγατε.ναι κορίτσια μου κ εγώ δεν είχα αλλά μόλις πήγε 3 κ κάτι αρχίζαμε να το ρυθμίζουμε με χάπι κ μια χαρά απλά μια συνήθεια καθημερινή συν όλα τα άλλα χαπακια.

@fairy-maryγλυκια μου καλό που θα τη κάνεις σύντομα να περάσεις όμορφα την υπόλοιπη εγκυμοσύνη σου.

Κορίτσια εγώ ζοριστηκα πάρα πολύ με τη ζέστη σήμερα ένιωσα αδιαθεσία αλλά τώρα είμαι οκ.Μικρα πονακια έχω αριστερά μάλλον είναι στριμογμενος γιατί από εκεί κουνάει.αλλα κορίτσια κουνάει ηπια σημερα.λετε να τον κούρασα?

Γωγουλα μου πως να τον κούρασες αγάπη μου;;; :tongue: νυστάζει τεντώνεται νωχελικά απολαμβάνει το νεράκι του κολυμπάει όσο μπορεί... !!! Εσυ να ξεκουράζεσαι πρέπει!!! Ο μπέμπης δεν μπορεί όλη την ώρα να είναι τσίτα !!! Χαλαρώνει τώρα!!!

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...