Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Marilou77 είπε:

Καλημέρα! Χαχαχαχαχαχαχα κι εγω το ίδιο θα έλεγα αλλα λεω αντε εσυ μπορει να αισθανεσαι οτι τα ξερεις τα κοριτσια, αυτα όμως κ μαζευτηκα, σας ευχαριστώ παντως κ τις 2 για τις πολυτιμες συμβουλες σας

Αχαχαααχαχαχα!έπρεπε να το στείλεις!!η ειρήνη δεν παρεξηγεί,να ξες;-)

Just now, Marilou77 είπε:

Κορίτσια το ηπια με ηπιε θα δείξει, οκ κατεβαινε, μου εκαψε λιγο το λαιμο τοσο γλυκό, νομιζω θα κανω καιρο να φαω κατι γλυκο..... στην αρχη λιγο ενιωσα καπως σαν να ζαλιστηκα, εμ κ η δικια μου μου εδωσε 100 γρ, 75 εμαθα δινουν, τεσπα τωρα καλυτερα. Παντως το δικο μου το παιδι άφαντο οσον αφορα τα γλυκα ουτε μισο κλωτσιδι δε μου δώσε το καμαρι μου. Το απόγευμα θα εχω κ τα αποτελέσματα. Φιλιά σε ολες!!!!

Ωχ υπομονή!σε λίγο τελειώνεις!!!πήρες κάτι να φας;;γιατί 100 ρε παιδί μου;τεσπά.κουραγιοοοο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο γιο μου όταν είχα κάνει καμπύλη ζαχαρου μου είχε γράψει ο γιατρός την τρίωρη δλδ 4 φορές αίμα μια χωρίς γλυκόζη κ τις υπόλοιπες 3 ανα ώρα γι αυτό μου έδωσαν τα 100ml , συνήθως στη δίωρη δίνουν 75ml γλυκόζης 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου με την εξέταση σου !!!! Όλα θα πάνε κάνε καλά!!!

Φραουλινο μπράβο στην επεξήγηση των ειδικών αλλά και σε σας κοπέλα μου , που φανηκατε ψύχραιμοι την κατάλληλη στιγμή !!! Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά!!!

Καλή σας μέρα κορίτσια μου !!! Ο Ταλιμπάν μου το βράδυ από τις 2:30 μέχρι τις 5:00 αποφάσισε να κάνει διαλλειμα στον ύπνο του... στις 8 έπρεπε να στείλω κάτι καταστάσεις για τη δουλειά ... :( σήμερα θα πιω δυο καφέδες.....

Ε τον Γιωργάκη μας!!!γιατί έτσι το καμάρι σου;;!!κ είχε κ δροσιά χθες.. τουλάχιστον θεσνικη.καλα κουραγια σήμερα κ προσπάθησε να ξεκλεψεις λίγο χρόνο να κοιμηθείς το μεσημέρι.

6 ώρες πρίν, Papakι είπε:

Γεια σας κορίτσια και πάλι!!Ήρθα να σας κάνω το uldate της σημερινής εξέτασης!Όλα είναι περίφημα ,η μπεμπουλα 731 γρ. και πολύ ζωηρουλα!!Κουνούσε τα χεράκια της,έπαιζε με το λώρο της και χασμουριοταν!!!Και φυσικά ήρθε και για μένα η σειρά να κάνω την καμπύλη ζαχάρου,στις 20 Αυγούστου!Μετά την εξέταση πήγαμε ξανά να δούμε για καροτσι και κούνια!Πόσες επιλογές και τιμές Θεέ μου!!!Σκέφτομαι να μην πάρω καποια τριλογία,παρά μόνο το καρότσι και το Πορτ-μπεμπε από το σετ και για καρεκλακι αυτοκίνητου να πάρω ένα που θα είναι για 0-36 μηνών!Ποια είναι η γνώμη σας;

Τέλεια παπάκι μου!μεγαλώνει κ η μπουμπου σου μωρέ!!φαντάζομαι χαρά που την είδατε,πόσο μάλλον που μας λες οτι ηταν κ ζωηρή,θα την είδατε σε πολλές πόζες.

Καρότσι θα συμφωνήσω μαζί σου.πηρα το απλό,Πορτ μπεμπέ μου δώσανε.κ καθίσματακι μου πήρανε δώρο η αλήθεια ειναι,αλλά αν δεν μου παίρνανε θα έπαιρνα το 0-36 κι εγώ.τωρα αγοράσαμε το 9-36 γιατί σκέψου ο μικρός ούτε χρονισε κ δεν χωράει ήδη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Στο γιο μου όταν είχα κάνει καμπύλη ζαχαρου μου είχε γράψει ο γιατρός την τρίωρη δλδ 4 φορές αίμα μια χωρίς γλυκόζη κ τις υπόλοιπες 3 ανα ώρα γι αυτό μου έδωσαν τα 100ml , συνήθως στη δίωρη δίνουν 75ml γλυκόζης 

Το ρωτησα τώρα αυτο εδω κ μου ειπε πως παει με τα κιλα της εγκυου, βεβαια η κοπελα μου ειπε πως μια χαρα της φαινομαι για τα κιλα μου, μαλλον ομως της γιατρου μου οχι, με βρισκει μπαμπατσικη χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Το ρωτησα τώρα αυτο εδω κ μου ειπε πως παει με τα κιλα της εγκυου, βεβαια η κοπελα μου ειπε πως μια χαρα της φαινομαι για τα κιλα μου, μαλλον ομως της γιατρου μου οχι, με βρισκει μπαμπατσικη χαχα

Εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό με τα κιλά.:-? τεσπά,κάτι θα ξέρει παραπάνω ο γιατρός σου ας πουμε:P καλά αποτελέσματα κοπέλα μου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα αγαπημενες μου φιλεναδιτσες! Τί κανετε; Ελπιζω να κοιμηθηκατε καλυτερα απο μενα! Αχ κοριτσια μου τί.καουρα ηταν αυτη; Μιλαμε ενιωθα να καιγομαι!!!! Το στομαχι χαλια απο την αλλη, πρησμενο.φουλ! Εμ ηθελα χτες να φαω εξτρα υδατανθρακες οπως ειπε.η γιατρος! Ακουτε @MumMaria και @Marilou77? Με το πιτουρακι μου ποτε δεν ειχα τετοια θεματα! Χαχαχαχχαχ!!!!

@Marilou77αφου μας ξερεις, ξερεις τι τρελοκομεια ειμαστε! Και βλεπω κι εσυ σαν εμας!!! Χιουμορακι αβερτα να κανεις χωρις να το σκεφτεσαι!!! Το.εχουμε αναγκη και λιγο γελιο! Καλη επιτυχια με την καμπυλη! Ειδα 100μλ εκει αλλα περασε το δυσκολο.κομματι του να το πιεις. Τωρα λιγο αναμονη να πας σπιτακι .σου.

 

 

 

 

 

 

Just now, Geo81 said:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου με την εξέταση σου !!!! Όλα θα πάνε κάνε καλά!!!

Φραουλινο μπράβο στην επεξήγηση των ειδικών αλλά και σε σας κοπέλα μου , που φανηκατε ψύχραιμοι την κατάλληλη στιγμή !!! Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά!!!

Καλή σας μέρα κορίτσια μου !!! Ο Ταλιμπάν μου το βράδυ από τις 2:30 μέχρι τις 5:00 αποφάσισε να κάνει διαλλειμα στον ύπνο του... στις 8 έπρεπε να στείλω κάτι καταστάσεις για τη δουλειά ... :( σήμερα θα πιω δυο καφέδες.....

Καλημερα γλυκουλα μου! Αχ Γιωργακη μου καλε την ξυονησες τη μανουλα!!! Δεν εβλεπε τιποτα ονειρα τουλαχιστον το παιδι και ταραχτηκε απλα ξυπνησε ελπιζω! Ελπιζω κοριτσακι μου να μπορεσεις.λιγο.αργοτερα να κοιμηθεις λιγακι. Σηκωθηκε τωρα ο μικρουλης ή κοιμαται; Αντε να οατε διακοπουλες σε λιγο να αναλαβει η γιαγια χιχιχιχι!

Just now, Marilou77 said:

Το ρωτησα τώρα αυτο εδω κ μου ειπε πως παει με τα κιλα της εγκυου, βεβαια η κοπελα μου ειπε πως μια χαρα της φαινομαι για τα κιλα μου, μαλλον ομως της γιατρου μου οχι, με βρισκει μπαμπατσικη χαχα

Καλε τοτε εγω επρεπε να πιω 1 κιλο γλυκοζη! Χαχχχα! Νεος τροπος να οεις σε καποιον οτι παχυνε "ε αν εκανες εξεταση γλυκοζης θα ηθελες τα 100μλ" χαχαχαχα! Κομψοτατος τροπος και χωρις να εκτεθεις πολυ!

6 hours ago, Papakι said:

Γεια σας κορίτσια και πάλι!!Ήρθα να σας κάνω το uldate της σημερινής εξέτασης!Όλα είναι περίφημα ,η μπεμπουλα 731 γρ. και πολύ ζωηρουλα!!Κουνούσε τα χεράκια της,έπαιζε με το λώρο της και χασμουριοταν!!!Και φυσικά ήρθε και για μένα η σειρά να κάνω την καμπύλη ζαχάρου,στις 20 Αυγούστου!Μετά την εξέταση πήγαμε ξανά να δούμε για καροτσι και κούνια!Πόσες επιλογές και τιμές Θεέ μου!!!Σκέφτομαι να μην πάρω καποια τριλογία,παρά μόνο το καρότσι και το Πορτ-μπεμπε από το σετ και για καρεκλακι αυτοκίνητου να πάρω ένα που θα είναι για 0-36 μηνών!Ποια είναι η γνώμη σας;

Παπαιι μου τελεια τα νεα σου!!!!!! Υοεροχη η μικρουλα σου και αλλη μια τσαουσα στην παρεα μας!!!! Ευτυχως καμπυλη μετα το 15γουστο, να φας εκεινη τη μερα χιχιχιχι!!!! Καλες αγορες κοριτσακι μου! 

Just now, Marilou77 said:

Κορίτσια το ηπια με ηπιε θα δείξει, οκ κατεβαινε, μου εκαψε λιγο το λαιμο τοσο γλυκό, νομιζω θα κανω καιρο να φαω κατι γλυκο..... στην αρχη λιγο ενιωσα καπως σαν να ζαλιστηκα, εμ κ η δικια μου μου εδωσε 100 γρ, 75 εμαθα δινουν, τεσπα τωρα καλυτερα. Παντως το δικο μου το παιδι άφαντο οσον αφορα τα γλυκα ουτε μισο κλωτσιδι δε μου δώσε το καμαρι μου. Το απόγευμα θα εχω κ τα αποτελέσματα. Φιλιά σε ολες!!!!

Για δοκιμασε με.πιτουρο μηοως μοιαζει στη θεια Ειρηνη το αγορακι μας και δε θελει γλυκα!! Χεχεχεχε

  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου φιλεναδιτσες! Τί κανετε; Ελπιζω να κοιμηθηκατε καλυτερα απο μενα! Αχ κοριτσια μου τί.καουρα ηταν αυτη; Μιλαμε ενιωθα να καιγομαι!!!! Το στομαχι χαλια απο την αλλη, πρησμενο.φουλ! Εμ ηθελα χτες να φαω εξτρα υδατανθρακες οπως ειπε.η γιατρος! Ακουτε @MumMaria και @Marilou77? Με το πιτουρακι μου ποτε δεν ειχα τετοια θεματα! Χαχαχαχχαχ!!!!

@Marilou77αφου μας ξερεις, ξερεις τι τρελοκομεια ειμαστε! Και βλεπω κι εσυ σαν εμας!!! Χιουμορακι αβερτα να κανεις χωρις να το σκεφτεσαι!!! Το.εχουμε αναγκη και λιγο γελιο! Καλη επιτυχια με την καμπυλη! Ειδα 100μλ εκει αλλα περασε το δυσκολο.κομματι του να το πιεις. Τωρα λιγο αναμονη να πας σπιτακι .σου.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Καλημερα γλυκουλα μου! Αχ Γιωργακη μου καλε την ξυονησες τη μανουλα!!! Δεν εβλεπε τιποτα ονειρα τουλαχιστον το παιδι και ταραχτηκε απλα ξυπνησε ελπιζω! Ελπιζω κοριτσακι μου να μπορεσεις.λιγο.αργοτερα να κοιμηθεις λιγακι. Σηκωθηκε τωρα ο μικρουλης ή κοιμαται; Αντε να οατε διακοπουλες σε λιγο να αναλαβει η γιαγια χιχιχιχι!

Στην ανεμβρυικη κυηση, καουρες ειχα απο την αρχη, σ'αυτή εδω το μονο που ειχα ηταν δυσκοιλιότητα. Τωρα αρχισα να εχω καουρες κ θυμαμαι που λέγατε για φρυγανιες (με πιτουρο χωρις δεν ξερω χιχι) εγω τωρα την εχω καταβρει με τα κριτσινια, στο κομοδίνο μου περα απο το νερο κ τα χαπια μου τωρα εχω κ αυτου για να μη σηκωνομαι μεσα στη νυχτα. Επισης εχω παρατηρήσει πως οι καουρες μειώνονται οταν ξαπλώνω στην αριστερη πλευρά κ επιδεινώνονται οταν ξαπλωνω στη δεξια.

Just now, Marilou77 είπε:

Στην ανεμβρυικη κυηση, καουρες ειχα απο την αρχη, σ'αυτή εδω το μονο που ειχα ηταν δυσκοιλιότητα. Τωρα αρχισα να εχω καουρες κ θυμαμαι που λέγατε για φρυγανιες (με πιτουρο χωρις δεν ξερω χιχι) εγω τωρα την εχω καταβρει με τα κριτσινια, στο κομοδίνο μου περα απο το νερο κ τα χαπια μου τωρα εχω κ αυτου για να μη σηκωνομαι μεσα στη νυχτα. Επισης εχω παρατηρήσει πως οι καουρες μειώνονται οταν ξαπλώνω στην αριστερη πλευρά κ επιδεινώνονται οταν ξαπλωνω στη δεξια.

Καλημερα βρε Υβόννη μου, ξέχασα να σου πω

 

Just now, Marilou77 είπε:

Στην ανεμβρυικη κυηση, καουρες ειχα απο την αρχη, σ'αυτή εδω το μονο που ειχα ηταν δυσκοιλιότητα. Τωρα αρχισα να εχω καουρες κ θυμαμαι που λέγατε για φρυγανιες (με πιτουρο χωρις δεν ξερω χιχι) εγω τωρα την εχω καταβρει με τα κριτσινια, στο κομοδίνο μου περα απο το νερο κ τα χαπια μου τωρα εχω κ αυτου για να μη σηκωνομαι μεσα στη νυχτα. Επισης εχω παρατηρήσει πως οι καουρες μειώνονται οταν ξαπλώνω στην αριστερη πλευρά κ επιδεινώνονται οταν ξαπλωνω στη δεξια.

Καλημερα βρε Υβόννη μου, ξέχασα να σου πω

 

Αχ να σαι καλα βρε Υβόννη κάθομαι μονη μου κ γελάω, βρε λες; γιατι τωρα που υποχωρεί αρχιζω να το νιωθω, καλε ναρκωθηκε το παιδι με τοση γλυκόζη. Τωρα οσον αφορα τα κιλα ελεος πια ναι κ μενα μου αρεσαν οι εγκυουλες που ηταν σαν να ειχαν καταπιει μια μπαλα, κι εγω τετοια ηθελα να ειμαι αλλα ειμαι εγκυος κ ναι θα εχω κ καποια κιλα παραπάνω ειδικα τωρα με τη ξάπλα κ το μέσα. 

@Geo81 μηπως να του δινες του Γιώργου σου γλυκοζη; χιχι στο δικο μου παιδι παντως έπιασε χαχαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Στην ανεμβρυικη κυηση, καουρες ειχα απο την αρχη, σ'αυτή εδω το μονο που ειχα ηταν δυσκοιλιότητα. Τωρα αρχισα να εχω καουρες κ θυμαμαι που λέγατε για φρυγανιες (με πιτουρο χωρις δεν ξερω χιχι) εγω τωρα την εχω καταβρει με τα κριτσινια, στο κομοδίνο μου περα απο το νερο κ τα χαπια μου τωρα εχω κ αυτου για να μη σηκωνομαι μεσα στη νυχτα. Επισης εχω παρατηρήσει πως οι καουρες μειώνονται οταν ξαπλώνω στην αριστερη πλευρά κ επιδεινώνονται οταν ξαπλωνω στη δεξια.

Καλημερα βρε Υβόννη μου, ξέχασα να σου πω

 

Αχ να σαι καλα βρε Υβόννη κάθομαι μονη μου κ γελάω, βρε λες; γιατι τωρα που υποχωρεί αρχιζω να το νιωθω, καλε ναρκωθηκε το παιδι με τοση γλυκόζη. Τωρα οσον αφορα τα κιλα ελεος πια ναι κ μενα μου αρεσαν οι εγκυουλες που ηταν σαν να ειχαν καταπιει μια μπαλα, κι εγω τετοια ηθελα να ειμαι αλλα ειμαι εγκυος κ ναι θα εχω κ καποια κιλα παραπάνω ειδικα τωρα με τη ξάπλα κ το μέσα. 

@Geo81 μηπως να του δινες του Γιώργου σου γλυκοζη; χιχι στο δικο μου παιδι παντως έπιασε χαχαχαχαχα

Στα άνω των 1 έτους παιδιά ίσως κ πιο λίγο η γλυκόζη έχει το αντίστροφο αποτέλεσμα χιχιχιχιχι είναι που είναι ντουρασελ θα αποτρελαθωωωωβωω

  • Χαχα 4

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 said:

Στην ανεμβρυικη κυηση, καουρες ειχα απο την αρχη, σ'αυτή εδω το μονο που ειχα ηταν δυσκοιλιότητα. Τωρα αρχισα να εχω καουρες κ θυμαμαι που λέγατε για φρυγανιες (με πιτουρο χωρις δεν ξερω χιχι) εγω τωρα την εχω καταβρει με τα κριτσινια, στο κομοδίνο μου περα απο το νερο κ τα χαπια μου τωρα εχω κ αυτου για να μη σηκωνομαι μεσα στη νυχτα. Επισης εχω παρατηρήσει πως οι καουρες μειώνονται οταν ξαπλώνω στην αριστερη πλευρά κ επιδεινώνονται οταν ξαπλωνω στη δεξια.

Καλημερα βρε Υβόννη μου, ξέχασα να σου πω

 

Αχ να σαι καλα βρε Υβόννη κάθομαι μονη μου κ γελάω, βρε λες; γιατι τωρα που υποχωρεί αρχιζω να το νιωθω, καλε ναρκωθηκε το παιδι με τοση γλυκόζη. Τωρα οσον αφορα τα κιλα ελεος πια ναι κ μενα μου αρεσαν οι εγκυουλες που ηταν σαν να ειχαν καταπιει μια μπαλα, κι εγω τετοια ηθελα να ειμαι αλλα ειμαι εγκυος κ ναι θα εχω κ καποια κιλα παραπάνω ειδικα τωρα με τη ξάπλα κ το μέσα. 

@Geo81 μηπως να του δινες του Γιώργου σου γλυκοζη; χιχι στο δικο μου παιδι παντως έπιασε χαχαχαχαχα

Κι εγω γελαω τωρα που σε σκεφτομαι εκει να περιμενεις και να χασκογελας μονη σου! Θα λενε παει το κοριτσακι λαλησε με τοση γλυκοζη χαχαχα!!!

Δοκιμασα χτες πολλα για την καουρα, τίποτα! Και σημερα εχω λιγη αλλα καλυτερα! Λενε ειναι επειδη θα εχει μαλλια το μωρο! Ατιμη μπουκλα του Ραφαηλακου μου με τσακισες! Κι εσυ οποτε με μαλλουρα θα τον εχεις το μπεμπη! Να παρουμε βουρτσα παιδικη, θα μας χρειαστει!

Just now, Geo81 said:

Στα άνω των 1 έτους παιδιά ίσως κ πιο λίγο η γλυκόζη έχει το αντίστροφο αποτέλεσμα χιχιχιχιχι είναι που είναι ντουρασελ θα αποτρελαθωωωωβωω

Μια φιλη μου Γερμανιδα εδωσε λεει μια μερα κατι δημητριακα πρωινου με σοκολατα για πρωτη φορα κα τα μικρα χοροπηδουσαν μετα για ωρες χαχαχαχα!!!!!! Ε και σαν καλη μαμα που ειναι τα εφαγε μετα μονη της για να μην ξαναφανε! Αυτο θα πει να θυσιαζεσαι για το παιδι σου! Αξια θαυμασμου χαχαχα!

  • Χαχα 6

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Στα άνω των 1 έτους παιδιά ίσως κ πιο λίγο η γλυκόζη έχει το αντίστροφο αποτέλεσμα χιχιχιχιχι είναι που είναι ντουρασελ θα αποτρελαθωωωωβωω

Ε ρε ειδες τι σου είναι η εμπειρία χαχαχαχα, ουτε που μου πέρασε απο το μυαλο

Just now, Υβόννη είπε:

Κι εγω γελαω τωρα που σε σκεφτομαι εκει να περιμενεις και να χασκογελας μονη σου! Θα λενε παει το κοριτσακι λαλησε με τοση γλυκοζη χαχαχα!!!

Δοκιμασα χτες πολλα για την καουρα, τίποτα! Και σημερα εχω λιγη αλλα καλυτερα! Λενε ειναι επειδη θα εχει μαλλια το μωρο! Ατιμη μπουκλα του Ραφαηλακου μου με τσακισες! Κι εσυ οποτε με μαλλουρα θα τον εχεις το μπεμπη! Να παρουμε βουρτσα παιδικη, θα μας χρειαστει!

Μια φιλη μου Γερμανιδα εδωσε λεει μια μερα κατι δημητριακα πρωινου με σοκολατα για πρωτη φορα κα τα μικρα χοροπηδουσαν μετα για ωρες χαχαχαχα!!!!!! Ε και σαν καλη μαμα που ειναι τα εφαγε μετα μονη της για να μην ξαναφανε! Αυτο θα πει να θυσιαζεσαι για το παιδι σου! Αξια θαυμασμου χαχαχα!

Και συνεχιζω να γελαω κ στο σπιτι κ ο καλος μου με κοιταει περιεργα, τυπου καλα τι της δωσανε να πιει χαχαχα. Εγω καουρες εχω μονο το βραδυ αλλα και οι δυο γεννηθηκαμε με μπολικο μαλλι οποτε ναι περιμενω κι εγω τη μπουκλα. Αυτη η φιλη σου καρατσεκαρισμενο οτι ειναι Γερμανιδα; οχι, γιατι το για να μη το φαει το παιδι το τρωω εγω μου κανει για ελληνιδα, η γερμανίδα θα έλεγε οτι αυτο θα της χαλουσε τη σιλουετα, ξερεις πιο πειθαρχημενες κι ετσι, πες της να το ψαξει χιχιχι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marilou77 said:

Ε ρε ειδες τι σου είναι η εμπειρία χαχαχαχα, ουτε που μου πέρασε απο το μυαλο

Και συνεχιζω να γελαω κ στο σπιτι κ ο καλος μου με κοιταει περιεργα, τυπου καλα τι της δωσανε να πιει χαχαχα. Εγω καουρες εχω μονο το βραδυ αλλα και οι δυο γεννηθηκαμε με μπολικο μαλλι οποτε ναι περιμενω κι εγω τη μπουκλα. Αυτη η φιλη σου καρατσεκαρισμενο οτι ειναι Γερμανιδα; οχι, γιατι το για να μη το φαει το παιδι το τρωω εγω μου κανει για ελληνιδα, η γερμανίδα θα έλεγε οτι αυτο θα της χαλουσε τη σιλουετα, ξερεις πιο πειθαρχημενες κι ετσι, πες της να το ψαξει χιχιχι

ΧΑΧΑΧΑΧΑ ο καημενος ο αντρουλης! Εγω να ξερεις γελαω μοναχη μου γενικοτερα με διαφορα που σκεφτομαι και το παθαινω σε συγκοινωνιες συνηθως! Γι'αυτο λες να εχει παντα αδεια θεση διπλα μου; Χαχαχαχα!

Οχι ειναι Γερμανιδα τσεκαρισμενη!!! Ισως της ζητησω ενα DNA τεστ οταν την ξαναδω να σιγουρευτουμε, αλλα δεν εχει ζακετες για τα παιδια. Αρα δεν νομιζω να ειναι ελληνιδα!

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κι εγω γελαω τωρα που σε σκεφτομαι εκει να περιμενεις και να χασκογελας μονη σου! Θα λενε παει το κοριτσακι λαλησε με τοση γλυκοζη χαχαχα!!!

Δοκιμασα χτες πολλα για την καουρα, τίποτα! Και σημερα εχω λιγη αλλα καλυτερα! Λενε ειναι επειδη θα εχει μαλλια το μωρο! Ατιμη μπουκλα του Ραφαηλακου μου με τσακισες! Κι εσυ οποτε με μαλλουρα θα τον εχεις το μπεμπη! Να παρουμε βουρτσα παιδικη, θα μας χρειαστει!

Μια φιλη μου Γερμανιδα εδωσε λεει μια μερα κατι δημητριακα πρωινου με σοκολατα για πρωτη φορα κα τα μικρα χοροπηδουσαν μετα για ωρες χαχαχαχα!!!!!! Ε και σαν καλη μαμα που ειναι τα εφαγε μετα μονη της για να μην ξαναφανε! Αυτο θα πει να θυσιαζεσαι για το παιδι σου! Αξια θαυμασμου χαχαχα!

Ε ρε μια Μπούκλα ο Ραφαηλ!!!!! Και ο δικός σου @Marilou77 τον βλέπω με κοτσίδα να βγαίνει!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! Σας διαβαζω καθε μερα αλλα χρονος μηδεν αφου δουλευω ακομα!! Ευτυχως απο αυριο αδειουλα! Ευχομαι καλη επιτυχια στις εξετασουλες σας και στους β επιπεδου και οτι υποψια υπαρχει να εξαφανιστει!

Εγω πηγα εμβρυοκαρδιολογο για υπερηχο και ευτυχως ολα καλα! 

Οσον αφορα την καμπυλη ζαχαρου μιας και την κανετε ολες σιγα σιγα την εκανα και τα αποτελεσματα δεν ηταν καλα. Νηστικη ηταν 86,6 ,μετα απο μια ωρα 152,10 και μετα απο 2 ωρες 149,20. Ο γιατρος μου ειπε οτι εχω παθολογικη καμπυλη ζαχαρου ,δηλαδη διαβητη κυησης, και με εχει βαλει σε αυστηρη διατροφη και αν δεν μπορουμε να το σωσουμε ετσι θα με στειλει σε ενδοκρικολογο για ενεσουλες μαλλον. Το καλο ειναι οτι το μωρακι μου δεν εχει επηρεαστει καθολου προς το παρον, απλα εχω αυξημενο αμνιακο υγρο! Εχω αντισταση στην ινσουλινη απο πριν την εγκυμοσυνη και οι ορμονες του πλακουντα χειροτερευουν το προβλημα. 

Με συγχωρειτε για το μεγαλο κειμενο!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy Zaf είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Σας διαβαζω καθε μερα αλλα χρονος μηδεν αφου δουλευω ακομα!! Ευτυχως απο αυριο αδειουλα! Ευχομαι καλη επιτυχια στις εξετασουλες σας και στους β επιπεδου και οτι υποψια υπαρχει να εξαφανιστει!

Εγω πηγα εμβρυοκαρδιολογο για υπερηχο και ευτυχως ολα καλα! 

Οσον αφορα την καμπυλη ζαρου μιας και την κανετε ολες σιγα σιγα την εκανα και τα αποτελεσματα δεν ηταν καλα. Νηστικη ηταν 86,6 ,μετα απο μια ωρα 152,10 και μετα απο 2 ωρες 149,20. Ο γιατρος μου ειπε οτι εχω παθολογικη καμπυλη ζαχαρου ,δηλαδη διαβητη κυησης, και με εχει βαλει σε αυστηρη διατροφη και αν δεν μπορουμε να το σωσουμε ετσι θα με στειλει σε ενδοκρικολογο για ενεσουλες μαλλον. Το καλο ειναι οτι το μωρακι μου δεν εχει επηρεαστει καθολου προς το παρον, απλα εχω αυξημενο αμνιακο υγρο! Εχω αντισταση στην ινσουλινη απο πριν την εγκυμοσυνη και οι ορμονες του πλακουντα χειροτερευουν το προβλημα. 

Με συγχωρειτε για το μεγαλο κειμενο!

 

Κοριτσι μου καλησπέρα, εκανα κι εγω σήμερα κ περιμενω τα αποτελεσματα, με σκονακι απο τα κοριτσια σαν τιμες καλές ειναι 90 / 180 /153 εγω αν έπαιρνα, ακομη δε βγήκαν τα δικα μου, τα δικα σου νούμερα θα νόμιζα οτι ειμαι καλα, ας μου εξηγήσει καποια πως παει. Το θετικο ειναι οτι είναι προσωρινό, θα προσεχεις.κ θα εισαι κι εσυ μια εγκυουλα που καταπιε μπαλα, αδυνατη εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy Zaf said:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Σας διαβαζω καθε μερα αλλα χρονος μηδεν αφου δουλευω ακομα!! Ευτυχως απο αυριο αδειουλα! Ευχομαι καλη επιτυχια στις εξετασουλες σας και στους β επιπεδου και οτι υποψια υπαρχει να εξαφανιστει!

Εγω πηγα εμβρυοκαρδιολογο για υπερηχο και ευτυχως ολα καλα! 

Οσον αφορα την καμπυλη ζαχαρου μιας και την κανετε ολες σιγα σιγα την εκανα και τα αποτελεσματα δεν ηταν καλα. Νηστικη ηταν 86,6 ,μετα απο μια ωρα 152,10 και μετα απο 2 ωρες 149,20. Ο γιατρος μου ειπε οτι εχω παθολογικη καμπυλη ζαχαρου ,δηλαδη διαβητη κυησης, και με εχει βαλει σε αυστηρη διατροφη και αν δεν μπορουμε να το σωσουμε ετσι θα με στειλει σε ενδοκρικολογο για ενεσουλες μαλλον. Το καλο ειναι οτι το μωρακι μου δεν εχει επηρεαστει καθολου προς το παρον, απλα εχω αυξημενο αμνιακο υγρο! Εχω αντισταση στην ινσουλινη απο πριν την εγκυμοσυνη και οι ορμονες του πλακουντα χειροτερευουν το προβλημα. 

Με συγχωρειτε για το μεγαλο κειμενο!

 

Καλημερα κοριτσι μου και με το καλο αδειουλα!!!!!!! Τελεια νεα με την καρδουλα απο το μωρακι σου!

Βασικα κι εγω μεσα στα ορια τη βλεπω την καμπυλη σου (πρωτη τιμη θελουμε 60-91, δευτερη 60-179 και τριτη 60-152), η τριτη τιμη ειναι απλα λιγο οριακη αλλα κατι ξερει ο γιατρος πιστευω και το ειπε, ισως και σε συνδυασμο με το υγρο λεω εγω;  Μην αγχωνεσαι παντως καθολου! Κανε τη διατροφη σου και ολα θα πανε καλα!!! Σου εχει δωσει εκεινος διατροφη ή κανεις μονη σου κατι; Χαλαρα παντως γιατι το ζαχαρο γενικα θελει ηρεμια συν τοις αλλοις! Το μωρο μια χαρα ειναι εννοειται! Μη σκεφτεσαι "διαβητης" σκεψου οτι θελει λιγο προσοχη το ζαχαρο σου. Οτι θες απο ιδεες για συνταγες διαβητικων, να μου γραψεις και πμ! Με το συζυγο εχω γινει εξπερ χαχαχα!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...