Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα σε όλες!! @demifilol  πως είσαι κορίτσι Μ τ κάνεις??? 

Καλημέρα σας κορίτσια !!!!
στα ίδια είμαι με μικροσυσπασεις ,με παρακολουθούν !Ας ελπίσουμε να σταματήσουν κ εάν Δ σταματήσουν ,θα γεννησω !!ολα καλα με το μωρό πάντως !!

  • Μου αρέσει 5

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, demifilol είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια !!!!
στα ίδια είμαι με μικροσυσπασεις ,με παρακολουθούν !Ας ελπίσουμε να σταματήσουν κ εάν Δ σταματήσουν ,θα γεννησω !!ολα καλα με το μωρό πάντως !!

Καλε μη μας τα λες ετσι απότομα.....πω πω ευχομαι να συμβεί οτι ειναι καλυτερο για το μωρο κ για σενα, στο νοσοκομείο εισαι ακομα; η πήγες στο Γένεσις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Καλε μη μας τα λες ετσι απότομα.....πω πω ευχομαι να συμβεί οτι ειναι καλυτερο για το μωρο κ για σενα, στο νοσοκομείο εισαι ακομα; η πήγες στο Γένεσις

Χχαχαχαχχα τα λέω απότομα Γτ είναι κάτι φυσιολογικό κοπέλα μου !συγγνωμη εάν σας τάραξαν!στο ιπποκρατ είμαι ακόμα ,,για το μωρό ολα είναι καλα πλέον !!εχουμε κάνει κ τις ενεσουλες !!μια χαρά έτοιμη είναι η Μίκρη !!

  • Μου αρέσει 4

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Χχαχαχαχχα τα λέω απότομα Γτ είναι κάτι φυσιολογικό κοπέλα μου !συγγνωμη εάν σας τάραξαν!στο ιπποκρατ είμαι ακόμα ,,για το μωρό ολα είναι καλα πλέον !!εχουμε κάνει κ τις ενεσουλες !!μια χαρά έτοιμη είναι η Μίκρη !!

Το είχαμε στο μυαλό μας ότι η μικρή θα έρθει νωρίς αλλά μου ήρθε κι εμένα απότομο... Είμαστε κι εμείς σε αντίστοιχη φάση με τον τράχηλο όποτε καταλαβαίνεις.. Σημασία έχει ότι η μικρή είναι καλά και έτοιμη, κι αν εν τελεί επέλεξε να έρθει τώρα, καλώς να έρθει!! Σε έχω στο μυαλό μου να ξέρεις...

  • Μου αρέσει 3

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Μου την έγραψε μια χαρά!! Τα 90 είναι στο Μητέρα που είναι οι απόλυτοι κλέφτες! Αλλά εκεί θέλει να την κάνω ο γιατρός! Δεν την έχω πάρει στα χέρια μου ακόμα αλλά θεωρώ ότι θα πληρώσω την κλασική συμμετοχή. Σας στέλνω τα φιλιά μου!! Εμείς εδώ φτιάχνουμε το δωμάτιο (το οποίο δεν θα ξεχάσω θα ανεβασω κάπως αλλά δεν ξέρω πως για να βγει όλο) και κάνουμε μια γενική ανασύνταξη στο σπίτι για να είναι πιο πρακτικό. Τα ρούχα κορίτσια δεν θα σας πω ψέματα επειδή τα είχε η αδερφή μου τα έδωσε όλα στη μάνα μου να τα πλυνει και να τα σιδερωσει! Είμαι πολύ τυχερή!!! Σε άλλα δυσάρεστα νέα η γιαγιά μου χθες έπεσε και έσπασε τα πάντα και μπαίνει για χειρουργείο αύριο. Είναι 94 χρόνων και δεν ξέρουμε πως θα πάει το χειρουργείο ούτε πόσο θα αντέξει! Ξέρω ότι έχω δύο μεγάλες γιαγιάδες αλλά όταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα μια αναστάτωση την παθαίνεις!! 

@demifilol κορίτσι μου τα πάτε και θα τα πάτε και οι δυο σας υπέροχα!!

Περαστικά στην γιαγιά σου κοπέλα μου,όλα να πάνε καλά κ να μην ταλαιπωρηθεί πολύ η γυναίκα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eirini1988 είπε:

Το είχαμε στο μυαλό μας ότι η μικρή θα έρθει νωρίς αλλά μου ήρθε κι εμένα απότομο... Είμαστε κι εμείς σε αντίστοιχη φάση με τον τράχηλο όποτε καταλαβαίνεις.. Σημασία έχει ότι η μικρή είναι καλά και έτοιμη, κι αν εν τελεί επέλεξε να έρθει τώρα, καλώς να έρθει!! Σε έχω στο μυαλό μου να ξέρεις...

Συγγμωμη κοριτσακια μ Δ το ήθελα !ισα ισα το αντιθετο ήθελα να περάσω !κ πάλι συγγνώμη !

Απλως για να εξηγήσω λίγο ,,Αν κ Δ ήθελα να τα αναλύσω ,μαλλον έπρεπε !επειδή έχω το ράμμα είναι επικίνδυνες οι συσπασουλες Για να μην προκαλέςει το ράμμα ζημιά στον τράχηλο !εσεις που έχετε ένα μικρό θεματάκι με τον τράχηλο κ είστε κ σε καλες ενδομαδες Δ χρειάζεται ν ανησυχείτε για κάτι ,οι συσπάσεις οι προπαρασκευαστικές είναι φυσιολογικές !!οπως επίσης ,τα κορίτσια που Δ έχουν θέμα ,κάποια στιγμή θα κάνουν συσπασουλες για να φτάσουν (μετά από μήνα Ισως )να μαλακώσει ο τράχηλος Κ να γεννήσουν μετά πιο εύκολα !

Δ ήθελα ν επεκταθώ αλλα το εκανα καθαρά για καθησυχαστικούς λόγους !οτι απορία έχετε ν ρωτάτε τον γιατρό σας !

  • Μου αρέσει 5

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!!!

Μπλεχτηκα με δουλειές τις τελευταίες μέρες και χάθηκα. Αδειάσαμε την αποθήκη κάτω κατεβάσαμε έπιπλα για να βάλουμε τα καινούργια του μικρού.. Πλύναμε ρούχα, ένας χαμός γενικά για να είναι όλα έτοιμα για τον μπέμπη γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να μας κάνει την έκπληξη!! Εμένα η αλήθεια είναι ότι δικός  μου ρόλος ήταν περισσότερο να επιβλέπω αλλά όσο να ναι χρειάστηκε κάποια πραγματάκια να τα κάνω κι εγώ! 


Την Πέμπτη κάναμε τελικά φωτογράφιση εγκυμοσύνης!! Ήταν μια υπέροχη εμπειρία και το ευχαριστηθήκαμε παρά πολύ! Με το που έχω φωτό θα προσπαθήσω να ανεβάσω να δείτε..

Επισης στο καθιερωμένο μας ραντεβού χθες με το γιατρό τα νέα μας ήταν καλά. Ο μπέμπης είναι 2.185γρ και 45εκ. Αδύνατος και ψηλός. Από την Τρίτη κόβουμε τα τοκολυτικα και σιγά σιγά και τα utrogestan θα κοπούν μου είπε. Βαδίζουμε πολύ καλά και μπορώ να χαλαρώσω. Ότι και να γίνει από δω και πέρα είμαστε σε καλή εβδομάδα και κοντεύουμε.  

@demifilol τώρα διάβασα ότι είσαι στο νοσοκομείο! Περιμένω νέα σου...

@Alexandra P. αν και αργά μετά από τόσες μέρες, καλωσήρθες κορίτσι μου!!!!Με το καλό ο μπέμπης σου!
@Argyroula περαστικά στη γιαγιά σου..

 

 

Μπράβο στον μικρό σας!!!ψηλός κ αδύνατος,μοντέλο κ αυτός!!

Τι φωτό;;;τι ωραία ιδέα..πες καμία λεπτομερεια;-)

Just now, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε ολες...

Εμενα ηρθαν τα πραγματα που ειχαμε παραγγειλει η κουνια, το καροτσι κτλ αλλα θα τα παρω σπιτι τον Νοεμβριο..ανυπομονω...

 

Με γεια σας κοπέλα μου,Νοέμβριο καλύτερα να μην πιάνουν κ χωρο;-)

Just now, demifilol είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια !!!!
στα ίδια είμαι με μικροσυσπασεις ,με παρακολουθούν !Ας ελπίσουμε να σταματήσουν κ εάν Δ σταματήσουν ,θα γεννησω !!ολα καλα με το μωρό πάντως !!

Δήμητρα μαζί πάμεε τις εβδομάδες,μαζί θα γεννησουμε,να με περιμενεις:P όλα καλά θα πανε:x

Just now, Eirini1988 είπε:

Το είχαμε στο μυαλό μας ότι η μικρή θα έρθει νωρίς αλλά μου ήρθε κι εμένα απότομο... Είμαστε κι εμείς σε αντίστοιχη φάση με τον τράχηλο όποτε καταλαβαίνεις.. Σημασία έχει ότι η μικρή είναι καλά και έτοιμη, κι αν εν τελεί επέλεξε να έρθει τώρα, καλώς να έρθει!! Σε έχω στο μυαλό μου να ξέρεις...

Κορίτσια κι εμένα που μέσα σε δύο βδομάδες έπεσε στο μισο το μήκος του τραχήλου,ο γιατρός μου ήταν καθησυχαστικος.μουνειπε στις περισσότερες κοπέλες ο γιατρός δεν μετράει καν τον τράχηλο μετά τις 30 εβδομάδες.βλεπει απλά να είναι κλειστός.τελος μου είπε ότι κ τώρα κάτι να συμβεί (τότε ήμουν 32 ακριβώς ) όλα θα είναι καλά με το μωρό.κ χωρίς να έχω κάνει ενεσουλες ή κάτι άλλο.σχεδον φτάσαμε κορίτσια μου:x

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια κ καλο Σουκου να έχουμε!!!!χθες έλιωσα στον ύπνο,έχει δροσίσει για τα καλά κ το απολαμβάνω.σημερα τα έπαιξε για κάποιες ώρες το κινητό μου κ δεν είχα ίντερνετ κ έτσι δεν μπόρεσα να σας πω τις καλημέρες μου8) κλασικά εμείς βγήκαμε την βόλτα μας με τον μικρό,σχόλασε νωρίτερα ο άντρας μου κ τώρα ετοιμαζόμαστε για τον μεσεριανο μας ύπνο!!έχω αγωνία την Παρασκευή που μας έρχεται να δω αν παραμένει στα ίδια ο τράχηλος ή χρειάζεται λίγο περισσότερη προσοχή αλλά οκ.

Να σας ρωτήσω κ κάτι άλλο..στον ένατο ποτέ λέμε ότι μπαίνουμε;;35+1 όταν διανύουμε δηλαδή την 36η ή 36+1 όταν διανύουμε την 37η ;;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Μπράβο στον μικρό σας!!!ψηλός κ αδύνατος,μοντέλο κ αυτός!!

Τι φωτό;;;τι ωραία ιδέα..πες καμία λεπτομερεια;-)

Με γεια σας κοπέλα μου,Νοέμβριο καλύτερα να μην πιάνουν κ χωρο;-)

Δήμητρα μαζί πάμεε τις εβδομάδες,μαζί θα γεννησουμε,να με περιμενεις:P όλα καλά θα πανε:x

Κορίτσια κι εμένα που μέσα σε δύο βδομάδες έπεσε στο μισο το μήκος του τραχήλου,ο γιατρός μου ήταν καθησυχαστικος.μουνειπε στις περισσότερες κοπέλες ο γιατρός δεν μετράει καν τον τράχηλο μετά τις 30 εβδομάδες.βλεπει απλά να είναι κλειστός.τελος μου είπε ότι κ τώρα κάτι να συμβεί (τότε ήμουν 32 ακριβώς ) όλα θα είναι καλά με το μωρό.κ χωρίς να έχω κάνει ενεσουλες ή κάτι άλλο.σχεδον φτάσαμε κορίτσια μου:x

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια κ καλο Σουκου να έχουμε!!!!χθες έλιωσα στον ύπνο,έχει δροσίσει για τα καλά κ το απολαμβάνω.σημερα τα έπαιξε για κάποιες ώρες το κινητό μου κ δεν είχα ίντερνετ κ έτσι δεν μπόρεσα να σας πω τις καλημέρες μου8) κλασικά εμείς βγήκαμε την βόλτα μας με τον μικρό,σχόλασε νωρίτερα ο άντρας μου κ τώρα ετοιμαζόμαστε για τον μεσεριανο μας ύπνο!!έχω αγωνία την Παρασκευή που μας έρχεται να δω αν παραμένει στα ίδια ο τράχηλος ή χρειάζεται λίγο περισσότερη προσοχή αλλά οκ.

Να σας ρωτήσω κ κάτι άλλο..στον ένατο ποτέ λέμε ότι μπαίνουμε;;35+1 όταν διανύουμε δηλαδή την 36η ή 36+1 όταν διανύουμε την 37η ;;

Σύμφωνα με τα σκονακια μου 35+1 μπαινεις 9ο!!!! Καλη ξεκούραση κ μην αγχώνεσαι για τον τραχηλο, εδω έπαψα να αγχωνομαι εγω γιαυτο το λεω

Just now, demifilol είπε:

Συγγμωμη κοριτσακια μ Δ το ήθελα !ισα ισα το αντιθετο ήθελα να περάσω !κ πάλι συγγνώμη !

Απλως για να εξηγήσω λίγο ,,Αν κ Δ ήθελα να τα αναλύσω ,μαλλον έπρεπε !επειδή έχω το ράμμα είναι επικίνδυνες οι συσπασουλες Για να μην προκαλέςει το ράμμα ζημιά στον τράχηλο !εσεις που έχετε ένα μικρό θεματάκι με τον τράχηλο κ είστε κ σε καλες ενδομαδες Δ χρειάζεται ν ανησυχείτε για κάτι ,οι συσπάσεις οι προπαρασκευαστικές είναι φυσιολογικές !!οπως επίσης ,τα κορίτσια που Δ έχουν θέμα ,κάποια στιγμή θα κάνουν συσπασουλες για να φτάσουν (μετά από μήνα Ισως )να μαλακώσει ο τράχηλος Κ να γεννήσουν μετά πιο εύκολα !

Δ ήθελα ν επεκταθώ αλλα το εκανα καθαρά για καθησυχαστικούς λόγους !οτι απορία έχετε ν ρωτάτε τον γιατρό σας !

Εγω Δήμητρα μου δεν αγχωθηκα σχετικα με τραχηλο κ τετοια, θα αγχωνομουν κ τη 40η να εκλεινες απο το θεμα γέννας, οτι τελος τα ψεματα γενναμε!!!!! Εγω θα κλεισω ντοπλερ την παρασκευη που θα ειμαι 32+1 κ θα μαθω κ για τραχηλο....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

 

επιτελους δρόσισε κ στην Αθήνα!το ευχαριστήθηκα!!σημερα πήραμε το καθισματάκι για το αυτοκίνητο..πρέπει να ετοιμάσω κ το βαλιτσάκι για το μαιευτήριο αλλά όλο το αναβάλλω..

περιμενω να δω τι θα μου πει κ ο γιατρός αν δλδ θα κάνουμε ντοπλερ η όχι..δεν έχω καταλάβει..εσάς αυτό σας το κάνει ο γυναικολόγος ή πήγατε σε εμβρυολογο;;;έχω κάπως μπερδευτεί ομολογώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

 

επιτελους δρόσισε κ στην Αθήνα!το ευχαριστήθηκα!!σημερα πήραμε το καθισματάκι για το αυτοκίνητο..πρέπει να ετοιμάσω κ το βαλιτσάκι για το μαιευτήριο αλλά όλο το αναβάλλω..

περιμενω να δω τι θα μου πει κ ο γιατρός αν δλδ θα κάνουμε ντοπλερ η όχι..δεν έχω καταλάβει..εσάς αυτό σας το κάνει ο γυναικολόγος ή πήγατε σε εμβρυολογο;;;έχω κάπως μπερδευτεί ομολογώ..

Σουσαμακι στον εμβρυολογο το κανουνε, εγω τουλαχιστον εκει θα το κάνω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

 

επιτελους δρόσισε κ στην Αθήνα!το ευχαριστήθηκα!!σημερα πήραμε το καθισματάκι για το αυτοκίνητο..πρέπει να ετοιμάσω κ το βαλιτσάκι για το μαιευτήριο αλλά όλο το αναβάλλω..

περιμενω να δω τι θα μου πει κ ο γιατρός αν δλδ θα κάνουμε ντοπλερ η όχι..δεν έχω καταλάβει..εσάς αυτό σας το κάνει ο γυναικολόγος ή πήγατε σε εμβρυολογο;;;έχω κάπως μπερδευτεί ομολογώ..

Σουσαμακι μου καλησπέρα.το ντοπλερ δεν είναι υποχρεωτικό,δηλαδή ξέρω κοπέλες που δεν το κανανε.δεν είναι σαν την αυχενική κ την β επιπέδου.εγω το έκανα στον γιο μου κ θα το κάνω κ στην μικρή(λίγο πιο αργά στις 34+2 ,γιατί με είχε δει νωρίτερα για το νεφρό της μπεμπας) .ο εμβρυολογος σου κάνει κανονικά ντοπλερ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, demifilol είπε:

Συγγμωμη κοριτσακια μ Δ το ήθελα !ισα ισα το αντιθετο ήθελα να περάσω !κ πάλι συγγνώμη !

Απλως για να εξηγήσω λίγο ,,Αν κ Δ ήθελα να τα αναλύσω ,μαλλον έπρεπε !επειδή έχω το ράμμα είναι επικίνδυνες οι συσπασουλες Για να μην προκαλέςει το ράμμα ζημιά στον τράχηλο !εσεις που έχετε ένα μικρό θεματάκι με τον τράχηλο κ είστε κ σε καλες ενδομαδες Δ χρειάζεται ν ανησυχείτε για κάτι ,οι συσπάσεις οι προπαρασκευαστικές είναι φυσιολογικές !!οπως επίσης ,τα κορίτσια που Δ έχουν θέμα ,κάποια στιγμή θα κάνουν συσπασουλες για να φτάσουν (μετά από μήνα Ισως )να μαλακώσει ο τράχηλος Κ να γεννήσουν μετά πιο εύκολα !

Δ ήθελα ν επεκταθώ αλλα το εκανα καθαρά για καθησυχαστικούς λόγους !οτι απορία έχετε ν ρωτάτε τον γιατρό σας !

Απλά κορίτσι μου ήρθε απότομο το ότι μάλλον γεννάς γι αυτό.. Παρότι πλησιάζουμε νομίζω ακόμα δεν το συνειδητοποίησα ότι έρχεται η ώρα. Μη ζητάς συγνώμη. Εδώ είμαστε και περιμένουμε τα νέα σου ανυπόμονα...

3 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Μπράβο στον μικρό σας!!!ψηλός κ αδύνατος,μοντέλο κ αυτός!!

Τι φωτό;;;τι ωραία ιδέα..πες καμία λεπτομερεια;-)

Με γεια σας κοπέλα μου,Νοέμβριο καλύτερα να μην πιάνουν κ χωρο;-)

Δήμητρα μαζί πάμεε τις εβδομάδες,μαζί θα γεννησουμε,να με περιμενεις:P όλα καλά θα πανε:x

Κορίτσια κι εμένα που μέσα σε δύο βδομάδες έπεσε στο μισο το μήκος του τραχήλου,ο γιατρός μου ήταν καθησυχαστικος.μουνειπε στις περισσότερες κοπέλες ο γιατρός δεν μετράει καν τον τράχηλο μετά τις 30 εβδομάδες.βλεπει απλά να είναι κλειστός.τελος μου είπε ότι κ τώρα κάτι να συμβεί (τότε ήμουν 32 ακριβώς ) όλα θα είναι καλά με το μωρό.κ χωρίς να έχω κάνει ενεσουλες ή κάτι άλλο.σχεδον φτάσαμε κορίτσια μου:x

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια κ καλο Σουκου να έχουμε!!!!χθες έλιωσα στον ύπνο,έχει δροσίσει για τα καλά κ το απολαμβάνω.σημερα τα έπαιξε για κάποιες ώρες το κινητό μου κ δεν είχα ίντερνετ κ έτσι δεν μπόρεσα να σας πω τις καλημέρες μου8) κλασικά εμείς βγήκαμε την βόλτα μας με τον μικρό,σχόλασε νωρίτερα ο άντρας μου κ τώρα ετοιμαζόμαστε για τον μεσεριανο μας ύπνο!!έχω αγωνία την Παρασκευή που μας έρχεται να δω αν παραμένει στα ίδια ο τράχηλος ή χρειάζεται λίγο περισσότερη προσοχή αλλά οκ.

Να σας ρωτήσω κ κάτι άλλο..στον ένατο ποτέ λέμε ότι μπαίνουμε;;35+1 όταν διανύουμε δηλαδή την 36η ή 36+1 όταν διανύουμε την 37η ;;

Μιλησαμε με το φωτογράφο που μας έκανε το γάμο και θα μας κάνει και τη βάπτιση, μας έκανε καλή τιμή και κλείσαμε φωτογράφιση στο στούντιο. Φορέσαμε ρούχα σε ανοιχτούς τόνους και πόζαραμε σε διάφορες στάσεις. Σε κάποιες βγάλαμε και την κοιλιτσα να φαίνεται. Πολλές πόζες έμοιαζαν μ αυτές του Pinterest... Ήταν πολύ όμορφα... Περιμένω τώρα αρχεία μες στη βδομάδα.

Just now, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

 

επιτελους δρόσισε κ στην Αθήνα!το ευχαριστήθηκα!!σημερα πήραμε το καθισματάκι για το αυτοκίνητο..πρέπει να ετοιμάσω κ το βαλιτσάκι για το μαιευτήριο αλλά όλο το αναβάλλω..

περιμενω να δω τι θα μου πει κ ο γιατρός αν δλδ θα κάνουμε ντοπλερ η όχι..δεν έχω καταλάβει..εσάς αυτό σας το κάνει ο γυναικολόγος ή πήγατε σε εμβρυολογο;;;έχω κάπως μπερδευτεί ομολογώ..

Εγώ απ ότι φαίνεται δεν θα κάνω ντόπλερ. Ο γιατρός μου δεν το θεωρεί απαραίτητο στην περίπτωση μου. Τσεκάρει ούτως ή άλλως και ο ίδιος κάθε φορά την τροφοδοσία του μωρού. Την επόμενη φορά που θα πάω στην 36η βδομάδα είπε θα κάνουμε καρδιοτοκογραφημα.. Ξέρω σίγουρα πάντως ότι το κανείς σε εμβρυολόγο. 

  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Απλά κορίτσι μου ήρθε απότομο το ότι μάλλον γεννάς γι αυτό.. Παρότι πλησιάζουμε νομίζω ακόμα δεν το συνειδητοποίησα ότι έρχεται η ώρα. Μη ζητάς συγνώμη. Εδώ είμαστε και περιμένουμε τα νέα σου ανυπόμονα...

Μιλησαμε με το φωτογράφο που μας έκανε το γάμο και θα μας κάνει και τη βάπτιση, μας έκανε καλή τιμή και κλείσαμε φωτογράφιση στο στούντιο. Φορέσαμε ρούχα σε ανοιχτούς τόνους και πόζαραμε σε διάφορες στάσεις. Σε κάποιες βγάλαμε και την κοιλιτσα να φαίνεται. Πολλές πόζες έμοιαζαν μ αυτές του Pinterest... Ήταν πολύ όμορφα... Περιμένω τώρα αρχεία μες στη βδομάδα.

Εγώ απ ότι φαίνεται δεν θα κάνω ντόπλερ. Ο γιατρός μου δεν το θεωρεί απαραίτητο στην περίπτωση μου. Τσεκάρει ούτως ή άλλως και ο ίδιος κάθε φορά την τροφοδοσία του μωρού. Την επόμενη φορά που θα πάω στην 36η βδομάδα είπε θα κάνουμε καρδιοτοκογραφημα.. Ξέρω σίγουρα πάντως ότι το κανείς σε εμβρυολόγο. 

Α πολύ ωραία η φωτογράφιση ,καλά κάνετε,θα σας μείνει.;-)

Η Δήμητρα δεν γεννάει καλέ ακόμα.απλα της κάνανε εισαγωγή προληπτικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Απλά κορίτσι μου ήρθε απότομο το ότι μάλλον γεννάς γι αυτό.. Παρότι πλησιάζουμε νομίζω ακόμα δεν το συνειδητοποίησα ότι έρχεται η ώρα. Μη ζητάς συγνώμη. Εδώ είμαστε και περιμένουμε τα νέα σου ανυπόμονα...

Μιλησαμε με το φωτογράφο που μας έκανε το γάμο και θα μας κάνει και τη βάπτιση, μας έκανε καλή τιμή και κλείσαμε φωτογράφιση στο στούντιο. Φορέσαμε ρούχα σε ανοιχτούς τόνους και πόζαραμε σε διάφορες στάσεις. Σε κάποιες βγάλαμε και την κοιλιτσα να φαίνεται. Πολλές πόζες έμοιαζαν μ αυτές του Pinterest... Ήταν πολύ όμορφα... Περιμένω τώρα αρχεία μες στη βδομάδα.

Εγώ απ ότι φαίνεται δεν θα κάνω ντόπλερ. Ο γιατρός μου δεν το θεωρεί απαραίτητο στην περίπτωση μου. Τσεκάρει ούτως ή άλλως και ο ίδιος κάθε φορά την τροφοδοσία του μωρού. Την επόμενη φορά που θα πάω στην 36η βδομάδα είπε θα κάνουμε καρδιοτοκογραφημα.. Ξέρω σίγουρα πάντως ότι το κανείς σε εμβρυολόγο. 

Δεν γεννάω ακόμα !!!μπηκα νοσοκομείο για ν σταματήσουμε τις συσπάσεις !
δεν είναι υποχρεωτικό το ντομπλερ ,εχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου !

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , MumMaria είπε:

Α πολύ ωραία η φωτογράφιση ,καλά κάνετε,θα σας μείνει.;-)

Η Δήμητρα δεν γεννάει καλέ ακόμα.απλα της κάνανε εισαγωγή προληπτικά.

 

πρίν από 26 λεπτά , demifilol είπε:

Δεν γεννάω ακόμα !!!μπηκα νοσοκομείο για ν σταματήσουμε τις συσπάσεις !
δεν είναι υποχρεωτικό το ντομπλερ ,εχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου !


Κάλε ναι κατάλαβα... Επειδή υπάρχει η πιθανότητα θέλησα να μάθω περισσότερα. Απλά είναι η φάση τώρα που σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε μια μια να υποδεχόμαστε τα μωράκια μας και μου φαντάζει απίστευτο!! Απ τη μια νιώθω έτοιμη κι απ την άλλη μου φαίνεται τόσο μακρινό. Είναι ιδιαίτερα τα συναισθήματα μου γενικά... Συγνώμη εάν λόγω αυτού φάνηκα αγχώδης, δεν ήταν σκοπός μου. Δεν βοηθάει και πολύ ο γραπτός λόγος.. Καληνύχτα κορίτσια μου!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 4

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...