Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, demifilol είπε:

Καλημερα κορίτσια !!!ναι Μαρίες μου @MumMaria ωραία δροσερή μέρα στην πόλη σήμερα ,,,,να παραμείνει έτσι !

Εγω απολαμβάνω την ημέρα μου κ σε λίγο τον καφέ μου από το τέλειο νοσοκομείο της πόλης (ιππ)!μπηκα χθες με συσπάσεις αλλα ολα καλα πανε !σιγα σιγά μειώνονται με την αγωγή !!!μαλλον ακόμα κρατιομαστε καλα κ Δ θα είμαι η πρώτη που θα κρατήσω μωράκι στα χέρια μ!Ισως όμως σε δυο εβδομάδες ,,,κανεις Δ ξέρει !!ενα είναι το σίγουρο ,ότι φτάνουμε στο τελος !!!

Κοπελα Μ ευχομαι να κρατηθεί έστω κ 2 βδομάδες αλλά κ παλι πιο μπροστά όλα θα είναι καλά!! Φιλακια

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Argyroula είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Μια ερώτηση! Ο γιατρός σας έγραψε την καμπύλη ζαχάρου? Γιατί ήμασταν στο μαιευτήριο κι εκεί δεν γράφει ποτέ μόνο στο γραφείο του αλλά δεν μου είπε  να παω να μου την γράψει και μου έκανε εντύπωση. Και κάνει 90 ευρω! 

Καλε ναι την εγραψε σιγα μη πληρωσεις 90€, να πας να σου την γραψει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου κ εμείς σήμερα πήραμε proderm ξεκαθαρίσαμε πάνω κάτω τι θα πάρουμε μαζί μας και αύριο βλέπω να ξεκινάμε πλύσιμο.Απιστευτο μου φαίνεται ότι είναι τόσο κοντά. Έχω μια απίστευτη εξάντληση κ υπνηλία όπως τους πρώτους μήνες.Ζοριζομαι να κάνω το οτιδήποτε το σκέφτομαι πολύ ώρα πρώτα και μετά και αν 

@demifilol Δημητρούλα μου μια χαρά θα τα πας έχεις κ αισιοδοξία είμαστε 34 η βδομάδα είναι πραγματικά μαξιλαράκι.Θα δυναμώσει κ άλλο το μωράκι σου 

Κορίτσια κ εγώ με τα ρούχα νιώθω περίεργα παίρνω φαρδύ φόρεμα είναι χάλια βάζω ζώνη γίνεται ωραίο αλλά κοντό.κολαν δε μπορώ να βάλω ακόμα.γενικα μια κατάσταση που δε βοηθάει κ πολύ τη ψυχολογία αλλά τέλος πάντων.Ας σκεφτούμε ότι έτσι κ αλλιώς κάποια θα χαθούν αμέσως μετά θα μπορούμε να κάνουμε ότι θέλουμε με διατροφή οπότε λίγη υπομονή μέχρι τη μεγάλη μέρα που θα αλλάξει τη ζωή μας κ μετά όλα τα άλλα.

  • Μου αρέσει 5

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Argyroula said:

Καλημέρα κορίτσια μου! Μια ερώτηση! Ο γιατρός σας έγραψε την καμπύλη ζαχάρου? Γιατί ήμασταν στο μαιευτήριο κι εκεί δεν γράφει ποτέ μόνο στο γραφείο του αλλά δεν μου είπε  να παω να μου την γράψει και μου έκανε εντύπωση. Και κάνει 90 ευρω! 

παρτον τηλ και αν δεν μπορεις να πας να σου κανει ηλεκτρονικη συνταγογραφιση!

  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

@demifilol κράτα γερά!! Όλα θα πάνε καλά, το παιδάκι σου πήρε τον απαραίτητο χρόνο! Το πολύ πολύ να βγει πιο... κομψό!

@Argyroula γράφεται κανονικά η καμπύλη ζαχάρου!!( 90€???? )

Καλά πλυντήρια σε όλες!!! Κι εμάς μύρισε το σπίτι μωρουδιλα , ήρθε και η συρταριερα και τη γέμισα! Και στη μέση του σαλονιού πλέον δεσπόζει το... Καρότσι! 

Τωρα μένει το Doppler τη Δευτέρα... 

Να περάσετε όλες ένα όμορφο δροσερό ΣΚ με αυτούς που αγαπάτε! Μακάρι να είχαμε όλες τις μαμάδες μας κοντά... (Δεν περίμενα ποτέ να το πω αυτό!) :wub:

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν ολες πλακωθηκατε στο σίδερο ε; μολις τελειωσα κι εγω με το δικο μου, πάντα καθιστή αλλα με κουρασε, κορίτσια συγκινήθηκα, σας ειπα πως η μαμα μου μου κρατησε καποια δικα μου, κουβερτες αγκαλιας, πλεκτες, μαξιλαροθηκες κ σελτεδακια, κ τωρα με το καλό θα τα χρησιμοποιήσει κ το δικό μου το μωρο, τρομερό ε; μιλαμε για vintage κομμάτια μεγαλης συναισθηματικής αξίας........τωρα παιρνω μια ανασα κ σε λιγο γεμιζω κ το δεύτερο συρτάρι, επιτελους!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !

Χάθηκα αλλά έχει ξεκινήσει μια κοπέλα να έρχεται να με βοηθάει λίγο με τη μικρη τώρα που άρχισα να βαραίνω και είμαστε σε φάση προσαρμογής.

Σήμερα έκανα ένα πρώτο ξεκαθάρισμα σε φορμάκια , πω πω πόσο μικρή ήταν η κόρη μου!

Επίσης τη Δευτέρα έχω doppler στις 30 εβδομάδες , θα το κάνω νωτίτερα λόγω ιστορικού!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

@Φραουλίνο είσαι στη σκέψη μου, ελπίζω να αισθάνεσαι καλύτερα.

@Argyroula μου φαίνονται πολλά τα 90 ευρώ, να ζητήσεις να στη γράψει!

Εύχομαι κορίτσια μου να περνάτε όλες καλά και ελπίζω να δροσίσει και εδώ αθήνα σύντομα γιατί σήμερα είχε τρελή κουφόβραση!

  • Μου αρέσει 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Μου την έγραψε μια χαρά!! Τα 90 είναι στο Μητέρα που είναι οι απόλυτοι κλέφτες! Αλλά εκεί θέλει να την κάνω ο γιατρός! Δεν την έχω πάρει στα χέρια μου ακόμα αλλά θεωρώ ότι θα πληρώσω την κλασική συμμετοχή. Σας στέλνω τα φιλιά μου!! Εμείς εδώ φτιάχνουμε το δωμάτιο (το οποίο δεν θα ξεχάσω θα ανεβασω κάπως αλλά δεν ξέρω πως για να βγει όλο) και κάνουμε μια γενική ανασύνταξη στο σπίτι για να είναι πιο πρακτικό. Τα ρούχα κορίτσια δεν θα σας πω ψέματα επειδή τα είχε η αδερφή μου τα έδωσε όλα στη μάνα μου να τα πλυνει και να τα σιδερωσει! Είμαι πολύ τυχερή!!! Σε άλλα δυσάρεστα νέα η γιαγιά μου χθες έπεσε και έσπασε τα πάντα και μπαίνει για χειρουργείο αύριο. Είναι 94 χρόνων και δεν ξέρουμε πως θα πάει το χειρουργείο ούτε πόσο θα αντέξει! Ξέρω ότι έχω δύο μεγάλες γιαγιάδες αλλά όταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα μια αναστάτωση την παθαίνεις!! 

@demifilol κορίτσι μου τα πάτε και θα τα πάτε και οι δυο σας υπέροχα!!

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Μου την έγραψε μια χαρά!! Τα 90 είναι στο Μητέρα που είναι οι απόλυτοι κλέφτες! Αλλά εκεί θέλει να την κάνω ο γιατρός! Δεν την έχω πάρει στα χέρια μου ακόμα αλλά θεωρώ ότι θα πληρώσω την κλασική συμμετοχή. Σας στέλνω τα φιλιά μου!! Εμείς εδώ φτιάχνουμε το δωμάτιο (το οποίο δεν θα ξεχάσω θα ανεβασω κάπως αλλά δεν ξέρω πως για να βγει όλο) και κάνουμε μια γενική ανασύνταξη στο σπίτι για να είναι πιο πρακτικό. Τα ρούχα κορίτσια δεν θα σας πω ψέματα επειδή τα είχε η αδερφή μου τα έδωσε όλα στη μάνα μου να τα πλυνει και να τα σιδερωσει! Είμαι πολύ τυχερή!!! Σε άλλα δυσάρεστα νέα η γιαγιά μου χθες έπεσε και έσπασε τα πάντα και μπαίνει για χειρουργείο αύριο. Είναι 94 χρόνων και δεν ξέρουμε πως θα πάει το χειρουργείο ούτε πόσο θα αντέξει! Ξέρω ότι έχω δύο μεγάλες γιαγιάδες αλλά όταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα μια αναστάτωση την παθαίνεις!! 

@demifilol κορίτσι μου τα πάτε και θα τα πάτε και οι δυο σας υπέροχα!!

Ευχομαι περαστικα στη γιαγιακα σου...μακαρι να πανε ολα καλα..

  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Μου την έγραψε μια χαρά!! Τα 90 είναι στο Μητέρα που είναι οι απόλυτοι κλέφτες! Αλλά εκεί θέλει να την κάνω ο γιατρός! Δεν την έχω πάρει στα χέρια μου ακόμα αλλά θεωρώ ότι θα πληρώσω την κλασική συμμετοχή. Σας στέλνω τα φιλιά μου!! Εμείς εδώ φτιάχνουμε το δωμάτιο (το οποίο δεν θα ξεχάσω θα ανεβασω κάπως αλλά δεν ξέρω πως για να βγει όλο) και κάνουμε μια γενική ανασύνταξη στο σπίτι για να είναι πιο πρακτικό. Τα ρούχα κορίτσια δεν θα σας πω ψέματα επειδή τα είχε η αδερφή μου τα έδωσε όλα στη μάνα μου να τα πλυνει και να τα σιδερωσει! Είμαι πολύ τυχερή!!! Σε άλλα δυσάρεστα νέα η γιαγιά μου χθες έπεσε και έσπασε τα πάντα και μπαίνει για χειρουργείο αύριο. Είναι 94 χρόνων και δεν ξέρουμε πως θα πάει το χειρουργείο ούτε πόσο θα αντέξει! Ξέρω ότι έχω δύο μεγάλες γιαγιάδες αλλά όταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα μια αναστάτωση την παθαίνεις!! 

@demifilol κορίτσι μου τα πάτε και θα τα πάτε και οι δυο σας υπέροχα!!

Περαστικα κ ευχομαι ολα να πανε καλα!!ειμαι αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρει Γτ έχει  άλλη κραση αυτή η γενιά!!

Just now, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !

Χάθηκα αλλά έχει ξεκινήσει μια κοπέλα να έρχεται να με βοηθάει λίγο με τη μικρη τώρα που άρχισα να βαραίνω και είμαστε σε φάση προσαρμογής.

Σήμερα έκανα ένα πρώτο ξεκαθάρισμα σε φορμάκια , πω πω πόσο μικρή ήταν η κόρη μου!

Επίσης τη Δευτέρα έχω doppler στις 30 εβδομάδες , θα το κάνω νωτίτερα λόγω ιστορικού!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

@Φραουλίνο είσαι στη σκέψη μου, ελπίζω να αισθάνεσαι καλύτερα.

@Argyroula μου φαίνονται πολλά τα 90 ευρώ, να ζητήσεις να στη γράψει!

Εύχομαι κορίτσια μου να περνάτε όλες καλά και ελπίζω να δροσίσει και εδώ αθήνα σύντομα γιατί σήμερα είχε τρελή κουφόβραση!

Ολα καλα θα σου πανε κ θα έχεις ένα τέλειο ντομπλερ κ ένα τελειομηνο μωράκι !!!ζησε τη διαδικασία της προετοιμασίας !!!

  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Μου την έγραψε μια χαρά!! Τα 90 είναι στο Μητέρα που είναι οι απόλυτοι κλέφτες! Αλλά εκεί θέλει να την κάνω ο γιατρός! Δεν την έχω πάρει στα χέρια μου ακόμα αλλά θεωρώ ότι θα πληρώσω την κλασική συμμετοχή. Σας στέλνω τα φιλιά μου!! Εμείς εδώ φτιάχνουμε το δωμάτιο (το οποίο δεν θα ξεχάσω θα ανεβασω κάπως αλλά δεν ξέρω πως για να βγει όλο) και κάνουμε μια γενική ανασύνταξη στο σπίτι για να είναι πιο πρακτικό. Τα ρούχα κορίτσια δεν θα σας πω ψέματα επειδή τα είχε η αδερφή μου τα έδωσε όλα στη μάνα μου να τα πλυνει και να τα σιδερωσει! Είμαι πολύ τυχερή!!! Σε άλλα δυσάρεστα νέα η γιαγιά μου χθες έπεσε και έσπασε τα πάντα και μπαίνει για χειρουργείο αύριο. Είναι 94 χρόνων και δεν ξέρουμε πως θα πάει το χειρουργείο ούτε πόσο θα αντέξει! Ξέρω ότι έχω δύο μεγάλες γιαγιάδες αλλά όταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα μια αναστάτωση την παθαίνεις!! 

@demifilol κορίτσι μου τα πάτε και θα τα πάτε και οι δυο σας υπέροχα!!

Κορίτσι μου, ωραια τα νέα για το δωμάτιο κ σίγουρα μια ευχάριστη ενασχόληση, περαστικά στη γιαγιακα, θα συμφωνησω με την Δέσποινα ειναι γερη κραση αυτη η γενιά, εύχομαι να πανε ολα καλα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου!!!!

Μπλεχτηκα με δουλειές τις τελευταίες μέρες και χάθηκα. Αδειάσαμε την αποθήκη κάτω κατεβάσαμε έπιπλα για να βάλουμε τα καινούργια του μικρού.. Πλύναμε ρούχα, ένας χαμός γενικά για να είναι όλα έτοιμα για τον μπέμπη γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να μας κάνει την έκπληξη!! Εμένα η αλήθεια είναι ότι δικός  μου ρόλος ήταν περισσότερο να επιβλέπω αλλά όσο να ναι χρειάστηκε κάποια πραγματάκια να τα κάνω κι εγώ! 


Την Πέμπτη κάναμε τελικά φωτογράφιση εγκυμοσύνης!! Ήταν μια υπέροχη εμπειρία και το ευχαριστηθήκαμε παρά πολύ! Με το που έχω φωτό θα προσπαθήσω να ανεβάσω να δείτε..

Επισης στο καθιερωμένο μας ραντεβού χθες με το γιατρό τα νέα μας ήταν καλά. Ο μπέμπης είναι 2.185γρ και 45εκ. Αδύνατος και ψηλός. Από την Τρίτη κόβουμε τα τοκολυτικα και σιγά σιγά και τα utrogestan θα κοπούν μου είπε. Βαδίζουμε πολύ καλά και μπορώ να χαλαρώσω. Ότι και να γίνει από δω και πέρα είμαστε σε καλή εβδομάδα και κοντεύουμε.  

@demifilol τώρα διάβασα ότι είσαι στο νοσοκομείο! Περιμένω νέα σου...

@Alexandra P. αν και αργά μετά από τόσες μέρες, καλωσήρθες κορίτσι μου!!!!Με το καλό ο μπέμπης σου!
@Argyroula περαστικά στη γιαγιά σου..

 

 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια μου!!!! Σ'αυτές που κανουν δουλειες, που πλένουν, που σιδερωνουν, σ'αυτές που τα χουν κανει ήδη, σ'αυτές που ακομα δεν ξεκινησαν τιποτα.

Ενα υπεροχο σκ να εχουμε ολες, δημιουργικό κ χαλαρωτικό!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε ολες...

Εμενα ηρθαν τα πραγματα που ειχαμε παραγγειλει η κουνια, το καροτσι κτλ αλλα θα τα παρω σπιτι τον Νοεμβριο..ανυπομονω...

 

  • Μου αρέσει 5

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...