Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσιαααα!!!τι κάνετε;

αλεξανδρα μου καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!με το καλό κ με έναν πόνο..!!

ηρθε η μανούλα μου σήμερα να μας δει, θα καθίσει κ κάποιες μέρες κ έχω χαρά!!οταν βλέπω τη μαμά μου ,νιώθω λες κ μειώνονται οι ευθύνες μου,με βλέπω ξανά σαν παιδί..(τι πρόβλημα να είναι αυτό τώρα ένας θεός ξερει)

κατα τα αλλά αν κ νωρίς είμαστε σχεδόν έτοιμοι..την Παρασκευή ή το Σάββατο θα πάμε να πάρουμε καθισματάκι αυτοκινητου(επιλογή του άντρα μου)..

κ γω νιώθω ότι έχω βαρύνει κ κάποιες στιγμές κυρίως τα βραδια νομίζω ότι θα σκάσει η κοιλιά μου,ειδικα στα πλαγια είναι τσιιιτα!!περπαταω κ σαν πάπια !!!

Με γεια τα πραγματάκια σας !!!το ίδιο νιώθω κ εγώ με τη μανούλα!!σαν μωρά κάνουμε κ εμεις !!χαχαχαχ καλη συνεχεια στα ψώνια σας !!!

10 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Ολα καλά με τον μπεμπακο! Δεν είδα τίποτα μόνο ένα ποδαράκι!!Πάλι γυρισμένος! Είναι 1760 γραμμάρια και μου είπε ότι είναι λίγο πιο κάτω από τον μεσο όρο αλλά δεν ασχολούμαστε καν. Απλά τυπικά μου το εξήγησε γιατί το ανέφερε ο έμβρυολόγος. Κάτι για θέσεις! Ότι είναι στην 36η. Το ζάχαρο βέβαια κορίτσια μου ενώ εμένα μου φαίνεται φυσιολογικό (123 μετά από 2 ώρες από το πληρες γεύμα που σας έχω πει) ο γιατρός το βρήκε λίγο τσιμπημενο (το ήθελε μέχρι 120) οπότε μου έβαλε να κάνω καμπύλη τρίωρη με 4 μετρήσεις. Αχχχ θα πεθάνω κορίτσια... Θα κάτσω 3 ώρες νηστικη μετά την γλυκόζη. 100 γραμμάρια θα πιω. Έχει κάνει καμία άλλη 3ωρη με 100 γρ.? Αχ αυτός ο γιατρός πια! Τέλος πάντων θα το κάνω κι αυτό να τελειώνουμε! Δεν έχω και ιδιαίτερο άγχος ότι θα βγει ανεβασμένο γιατί μετριέμαι.απλα μου είπαν ότι τα 100 γρ δεν είναι για τα κιλά μου. Γι αυτό αναρωτιέμαι αν το χει κάνει καμία άλλη έτσι! Δεν συζήτησαμε καθολου για μέτρα μου είπε θα τα πούμε σε έναν μήνα περίπου γιατί αλλάζουν συνέχεια! 

@Φραουλίνο μου κορίτσι μου γλυκό! Σ ευχαριστούμε πάρα πολύ! Πραγματικά σε θαυμάζω!Σας θαυμάζω! Δεν έχω λόγια για την δύναμη σας!! Σου στέλνω όλη μου την αγάπη και την σκέψη! 

Αφου οι μετρήσεις του είναι όλες καλες ,Δ πειράζει που δεν τον βλέπετε !!οσο για το ζάχαρο μαλλον θέλει ν είναι σίγουρος ο γιατρός ,καντο για να έχεις κ εσυ το κεφάλι σου ήσυχο !!Καλα αποτελέσματα !!

7 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Σήμερα κάναμε και μεις ψώνια!! Ρουχαλάκια, μπιμπερό, πιπίλες, αποστειρωτή, ζυγαριά και άλλα πολλά που θα σας τα έγραφα με χαρά αλλά μάλλον θα σας κουράσω.... 
Εμείς έχουμε ντόπλερ στον γιατρό μας στις 23/11 και δεν λένε να περάσουν οι μέρες.... Από αύριο ξεκινάω πλυντήρια και σιδερώματα αλλά πραγματικά ανυπομονώ !!!

@Φραουλίνο Δεν σου έχω γράψει γιατί δεν ξέρω τι να σου γράψω... Μόνο σεβασμό αισθάνομαι για σένα και ταπεινά σου εύχομαι να σαι καλά.... 

 

Με γεια σας!!!εισαι κ εσυ έτοιμη δλδ !!!καλο σιδέρωμα με τα ρουχαλάκια σας τα όμορφα κ καλα αποτελέσματα στο ντομπλερ !!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά.. Μόλις γυρισα κ από τ νοσοκομείο όλα καλά, εκανα  τ πρώτο καρδιοτοκογραφημα κ ξανά σε 2 βδομάδες και εκεί!! 

  • Μου αρέσει 8

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη @demifilol @Geo81 @Depykal @Evitheodorou  σας ευχαριστώ πολύ απο καρδιάς κοριτσάκια μου καλα, και αν ξέχασα κάποια που μου ευχήθηκε συγνώμη! με το καλό ολες να χουμε στην αγκαλιά μας γερά και δυνατα μωράκια! ολα να πάνε τέλεια για ολες μας! <3

  • Μου αρέσει 4

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δέσποινα και Γωγώ είμαστε 33η εβδομάδα μας έμειναν 49 μέρες για τον τοκετό για να δούμε θα φτάσουμε η θα πάμε κ λίγο νωρίτερα..ακριβώς τις ιδιες μέρες..εύχομαι όλα καλά να πάνε για όλες μας φυσικά κορίτσια..να δούμε κ ποια απ τις 3 θα παει πρώτη :x

  • Μου αρέσει 3

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

Δέσποινα και Γωγώ είμαστε 33η εβδομάδα μας έμειναν 49 μέρες για τον τοκετό για να δούμε θα φτάσουμε η θα πάμε κ λίγο νωρίτερα..ακριβώς τις ιδιες μέρες..εύχομαι όλα καλά να πάνε για όλες μας φυσικά κορίτσια..να δούμε κ ποια απ τις 3 θα παει πρώτη :x

Έτσι ακριβώς ευακι μου.Ειμαστε πολύ κοντά ναι...Το σκέφτομαι τις τελευταίες μέρες πολλές σκέψεις με αγχώνουν πλησιάζοντας κι άλλες τόσες με κάνουν να ανυπομωνω 

Εύχομαι να έχουμε όλες μια όμορφη εμπειρία


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Έτσι ακριβώς ευακι μου.Ειμαστε πολύ κοντά ναι...Το σκέφτομαι τις τελευταίες μέρες πολλές σκέψεις με αγχώνουν πλησιάζοντας κι άλλες τόσες με κάνουν να ανυπομωνω 

Εύχομαι να έχουμε όλες μια όμορφη εμπειρία

και εγώ τα ίδια και ανχωνομάι κ ανυπομονώ..από σκέψεις άλλο τίποτα κάποιες είναι δικιολογημενες δεν γνωρίζουμε κ είναι κάτι πρωτόγνωρο για να δούμε πως θα τα πάμε..ανχωνομάι κ στο μαιευτήριο τι θα γίνει ανχωνομάι κ πώς θα είναι άμα σπάσουν τα νερά χίλια δύο..


i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Sofaki_88 είπε:

@Υβόννη @demifilol @Geo81 @Depykal @Evitheodorou  σας ευχαριστώ πολύ απο καρδιάς κοριτσάκια μου καλα, και αν ξέχασα κάποια που μου ευχήθηκε συγνώμη! με το καλό ολες να χουμε στην αγκαλιά μας γερά και δυνατα μωράκια! ολα να πάνε τέλεια για ολες μας! <3

Κοριτσι Μ χρόνια σ πολλα με υγεια και με έναν πονο!! 

Just now, Evitheodorou είπε:

Δέσποινα και Γωγώ είμαστε 33η εβδομάδα μας έμειναν 49 μέρες για τον τοκετό για να δούμε θα φτάσουμε η θα πάμε κ λίγο νωρίτερα..ακριβώς τις ιδιες μέρες..εύχομαι όλα καλά να πάνε για όλες μας φυσικά κορίτσια..να δούμε κ ποια απ τις 3 θα παει πρώτη :x

Χαχα πραγματικα εμένα κάτι Μ λέει ότι θ τ περασω  την πητ:P

Just now, Evitheodorou είπε:

και εγώ τα ίδια και ανχωνομάι κ ανυπομονώ..από σκέψεις άλλο τίποτα κάποιες είναι δικιολογημενες δεν γνωρίζουμε κ είναι κάτι πρωτόγνωρο για να δούμε πως θα τα πάμε..ανχωνομάι κ στο μαιευτήριο τι θα γίνει ανχωνομάι κ πώς θα είναι άμα σπάσουν τα νερά χίλια δύο..

Εγω κορίτσια Μ δεν σκέφτομαι τπτ.. Απλώς θα ήθελα ν γίνει φυσικά δλδ ν Μ σπάσουν τ νερά η ν Μ πιασουν πονοι πρωτα!! Όλα θ πανε καλα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!τι κάνετε;εδώ έχει συννεφιά κ λίγο δρόσισε επιτέλους.καναμε κάτι δουλειές τελευταίες από το πρωί με την μαμά μου πριν φύγει κ σε λίγο θα πάμε για καφέ με τον μικρό.σημερσ φεύγει...καλά ήταν,αλλά λίγο μου φανηκε:-?:-(

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!τι κάνετε;εδώ έχει συννεφιά κ λίγο δρόσισε επιτέλους.καναμε κάτι δουλειές τελευταίες από το πρωί με την μαμά μου πριν φύγει κ σε λίγο θα πάμε για καφέ με τον μικρό.σημερσ φεύγει...καλά ήταν,αλλά λίγο μου φανηκε:-?:-(

Καλημέρα Μαράκι!! Ναι όντως σήμερα εχει υπεροχη δροσερη μερα, την απολαμβανω κι εγω μαζί με το καφεδακι μου κ τον Χρήστο στο μπαλκονι! Τι να κανουμε κοριτσι μου τα ωραια κρατανε λιγο, αλλα θα ξαναρθει ετσι δεν ειναι οποτε κανε λιγη υπομονη κ να απολαύσεις τον καφε σου με τον Βασιλάκη σου!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Καλημέρα Μαράκι!! Ναι όντως σήμερα εχει υπεροχη δροσερη μερα, την απολαμβανω κι εγω μαζί με το καφεδακι μου κ τον Χρήστο στο μπαλκονι! Τι να κανουμε κοριτσι μου τα ωραια κρατανε λιγο, αλλα θα ξαναρθει ετσι δεν ειναι οποτε κανε λιγη υπομονη κ να απολαύσεις τον καφε σου με τον Βασιλάκη σου!!!

Κι εσύ με τον αντρουλη σου κ σε λίγο καιρό κ με τον άλλον άντρα της ζωής σου:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφες μανούλες !!!!
 

@Marilou77 Απολαύστε το καφέ οι δυο σας τώρα γιατί σας έρχεται το αστεράκι σας!!!!

@MumMariaκοριτσάκι μου τι ωραία μαζί με την μανούλα!!! Με το καλό να την ξανά έχεις κοντά σου!!!

Οι υπόλοιπες μανούλες πως είστε; Ετοιμάζετε πράγματα πυρετωδώς;;;;

  • Μου αρέσει 3

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Καλημέρα Μαράκι!! Ναι όντως σήμερα εχει υπεροχη δροσερη μερα, την απολαμβανω κι εγω μαζί με το καφεδακι μου κ τον Χρήστο στο μπαλκονι! Τι να κανουμε κοριτσι μου τα ωραια κρατανε λιγο, αλλα θα ξαναρθει ετσι δεν ειναι οποτε κανε λιγη υπομονη κ να απολαύσεις τον καφε σου με τον Βασιλάκη σου!!!

Καλημερα κορίτσια !!!ναι Μαρίες μου @MumMaria ωραία δροσερή μέρα στην πόλη σήμερα ,,,,να παραμείνει έτσι !

Εγω απολαμβάνω την ημέρα μου κ σε λίγο τον καφέ μου από το τέλειο νοσοκομείο της πόλης (ιππ)!μπηκα χθες με συσπάσεις αλλα ολα καλα πανε !σιγα σιγά μειώνονται με την αγωγή !!!μαλλον ακόμα κρατιομαστε καλα κ Δ θα είμαι η πρώτη που θα κρατήσω μωράκι στα χέρια μ!Ισως όμως σε δυο εβδομάδες ,,,κανεις Δ ξέρει !!ενα είναι το σίγουρο ,ότι φτάνουμε στο τελος !!!

  • Μου αρέσει 8

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Καλημερα κορίτσια !!!ναι Μαρίες μου @MumMaria ωραία δροσερή μέρα στην πόλη σήμερα ,,,,να παραμείνει έτσι !

Εγω απολαμβάνω την ημέρα μου κ σε λίγο τον καφέ μου από το τέλειο νοσοκομείο της πόλης (ιππ)!μπηκα χθες με συσπάσεις αλλα ολα καλα πανε !σιγα σιγά μειώνονται με την αγωγή !!!μαλλον ακόμα κρατιομαστε καλα κ Δ θα είμαι η πρώτη που θα κρατήσω μωράκι στα χέρια μ!Ισως όμως σε δυο εβδομάδες ,,,κανεις Δ ξέρει !!ενα είναι το σίγουρο ,ότι φτάνουμε στο τελος !!!

καλημέρα τι έγινε τι έπαθες??τώρα όλα καλά?τι σου είπαν?καλημέρα σε όλες κορίτσια κιόλας καλή παρασκευή!!

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...