Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!! Σήμερα κάναμε και μεις ψώνια!! Ρουχαλάκια, μπιμπερό, πιπίλες, αποστειρωτή, ζυγαριά και άλλα πολλά που θα σας τα έγραφα με χαρά αλλά μάλλον θα σας κουράσω.... 
Εμείς έχουμε ντόπλερ στον γιατρό μας στις 23/11 και δεν λένε να περάσουν οι μέρες.... Από αύριο ξεκινάω πλυντήρια και σιδερώματα αλλά πραγματικά ανυπομονώ !!!

@Φραουλίνο Δεν σου έχω γράψει γιατί δεν ξέρω τι να σου γράψω... Μόνο σεβασμό αισθάνομαι για σένα και ταπεινά σου εύχομαι να σαι καλά.... 

 

  • Μου αρέσει 4

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Depykal είπε:

Αχ κοριτσι μου αυτο ειναι διλλημα μεγαλο...εγω ξερω απ τον αντρα μου οτι γεννηθηκε φυσιολογικα 4300 κ ο αδερφος του 4700...δεν ξερω τι θα εκανα εγω πραγματικα στη θεση σου αλλα σιγουρα θα συζηταγα με τον γιατρο μου αν του εχει ξανατυχει τετοια περιπτωση κ αν ολα ηταν καλα...μην σου πω θα επερνα κ μια τριτη γνωμη..

Ο γιατρός μου έχει εκφράσει ξεκάθαρα τη γνώμη του και θεωρεί ότι έχω το σωματότυπο για να πάω φυσιολογικά δεδομένου ότι είμαι ψηλή. Αλλά είναι ήδη δύο οι γιατροί που προτείνουν είτε καισαρική είτε πρόκληση νωρίτερα ώστε να μη μεγαλώσει κι άλλο το μωρό... Τη Δευτέρα έχω Doppler, θα ρωτήσω και τον εμβρυολογο να δω τι πιστεύει. Αλλά πραγματικά νιώθω πολύ αναστατωμένη. Όταν καταφέρνω να σκεφτώ ψυχραιμα λέω στον εαυτό μου οτι μέχρι τη στιγμή του τοκετού μπορεί να αλλάξουν πολλά δεδομένα κι ότι πρέπει να αφήσω το χρόνο να δείξει. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου @Depykal

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Marilou77 είπε:

Κορίτσια μου ομορφα γεια σας!!!!! Εμπαινα  που κ που κ σας διαβαζα τα νεα σας, ολα τέλεια βλεπω κ καλως ηρθες Αλεξάνδρα μας, η πιο μεγαλη εδω μεσα εγω 42!!!!

Κορίτσια μου εχει αδεια ο Χρήστος κ ειπαμε να κάνουμε κάποιες δουλιτσες μετα ημουν τοσο κουρασμενη που δεν ειχα κουράγιο......

Γωγώ τα σπορια απο την ντοματα ευθυνονται για την ανεβασμενη τιμη σε ουρικο, οπως κ τα τηγανιτά.

Ναι οντως βαρυναμε κι εγω εχω κουραστει.........

Μαρακι καλως δεχτηκες τη μανούλα, σίγουρα θα σε ξεκουρασει!!!!!

Υβόννη, υπομονή σε λιγο αδειουλα να χαλαρώσεις κι εσυ!!!!

Αντα σκατουλες μου λειψατε....!!!!:x

Ααααα μπυρα ανευ πινω στο κυριακατικο τραπεζι, ε μη το ξεφτιλισω κιολας με το αλκοολ χαχαχαχαχα, κ μονο που το είπες ειναι σαν να με βοηθησες κιολας σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!

Κι εμάς μας έλειψες!!!!!:x

11 ώρες πρίν, Sofaki_88 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα! έχω πολυ καιρό να σας γράψω, νομίζω πανω απο 20 μέρες, αλλά μπαίνω στα κλεφτά καθε πρωι πριν την δουλεια να σας διαβάσω. ετοιμαζόμαστε βλέπω ολες σιγα σιγα και εμείς εχουμε πάρει τα βασικά αλλά μας λείπουν πολλά ακομα! σε ενα μηνα που σταματάω απο την δουλεια επιτέλους θα οργανωθώ! με βοήθησε πολύ η λίστα της @MumMaria για το φαρμακείο της μικρής, υπέροχη! δεν ήξερα αλήθεια τι ακριβώς χρειαζόταν. Κορίτσια δεν ξερω για σας αλλά εμενα έχει λιγες μέρες η μικρή που με εχει ταράξει, λες και κάνει ολόκληρες τουμπες μεσα στη κοιλιά μου! όλα ειναι τοσο εντονα και δυνατά που τρομάζω ώρες ώρες, ειναι φυσιολογικό; πονάκια έχω και στα πλαγια και χαμηλά αλλά ελάχιστα ςως καθόλου. Επίσης όσες γεννήσετε Θεσσαλονική θα χρειαστούμε αν γνωρίζετε κάποιο update για τα μετρα που θα πάρει η κλινική σας, πχ εμαθα για Γενεσις ο συνοδός δεν επιτρέπεται καθόλου! μονο στο μονοκλινο και μετα απο τεστ. δεν θα αντέξω να μαι μόνη, θέλω και rooming in με την μπέμπα να συνηθίζω και προτιμώ να έχω τον αντρουλη για βοήθεια.

κορίτσια βάλτε άλλη μια ακαμάτρα στην παρέα και εγω δεν σιδερώνω ποτε!! μου έχουν πάρει και συστημα σιδερώματος δώρο, τρομάρα μου! απο τοτε που έμεινα εγκυος ευτυχώς η πεθερά μου δεν με αφήνει ουτε κατα διανοια να σιδερωσω(που να ήξερε οτι δεν το κανω χιχι) και της τα πηγαίνουμε και μας τα σιδερώνει εκεινη! όσα καινούργια αγόρασα της μπέμπας τα έδωσα πακέτο στη μαμά μου με αρκάδι σαπουνάκι να μου τα πλύνει.. εε μετα της μπεμπας θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα σιδερώνω! :P

Σοφάκι τι κάνεις κοπέλα μου;;;κι εμένα η μικρή μου δίνει κάτι δυνατές που τρομάζω ώρες ώρες,αλλά όλα είναι φυσιολογικά!απλά μάλλον τα παιδάκια μας θα είναι ζωηρα;-)

11 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσιαααα!!!τι κάνετε;

αλεξανδρα μου καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!με το καλό κ με έναν πόνο..!!

ηρθε η μανούλα μου σήμερα να μας δει, θα καθίσει κ κάποιες μέρες κ έχω χαρά!!οταν βλέπω τη μαμά μου ,νιώθω λες κ μειώνονται οι ευθύνες μου,με βλέπω ξανά σαν παιδί..(τι πρόβλημα να είναι αυτό τώρα ένας θεός ξερει)

κατα τα αλλά αν κ νωρίς είμαστε σχεδόν έτοιμοι..την Παρασκευή ή το Σάββατο θα πάμε να πάρουμε καθισματάκι αυτοκινητου(επιλογή του άντρα μου)..

κ γω νιώθω ότι έχω βαρύνει κ κάποιες στιγμές κυρίως τα βραδια νομίζω ότι θα σκάσει η κοιλιά μου,ειδικα στα πλαγια είναι τσιιιτα!!περπαταω κ σαν πάπια !!!

Καλώς την δέχτηκες κι εσύ την μανούλα σου ,γλυκιά μου!σε καταλαβαίνω,κι εγώ τώρα που την έχω εδώ είμαι ακόμα πιο ήρεμη κ χαλαρή.

9 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου γειά σας! Μιας και μόλις χθες βράδυ βγήκαμε από το μαιευτήριο, δυστυχώς με πολύ πόνο αντί για χαρά αλλά αυτά τα ξέρετε ήδη, είπα να σας πω τι έγινε με μας σχετικά με τα μέτρα για να ξέρετε. Εγώ ήμουν στο Λητώ όπου θεωρείτε από τα πιο αυστηρά αυτή τη στιγμή, δεν αφήνουν κανέναν εκτός από την έγκυο ούτε να περάσει την πόρτα του κτιρίου για κανένα λόγο (εκτός από γέννα). Λοιπόν σε περίπτωση εισαγωγής για τοκετό πρέπει να έχει γίνει και από τους δύο τεστ covid μέσα στις τελευταίες 48 ώρες και ο μπαμπάς μπαινει κανονικότατα παντού. Εμείς κάναμε covid το Σάββατο για να μπούμε Δευτέρα πρωί. 

Ο άντρας μου ήταν δίπλα μου σε κάθε στάδιο. Με έπιασαν οι πονοι τη Δευτέρα γύρω στις 11 το πρωί και γέννησα την Τρίτη μετά από 24 ώρες. Το βράδυ μάλιστα επειδή μπήκαν στην αίθουσα τοκετού που με είχαν και είδαν τον άντρα μου ξαπλωμένο πάνω σε μια μπανιέρα που έχουν στο δωμάτιο για τοκετό στο νερό και τον λυπήθηκαν (αφού δεν έφευγε με τίποτα να πάει στο δωμάτιο που είχαμε πάνω να ξεκουραστεί γιατι δεν ήθελε να με αφήσει) του έδωσαν διπλανή αίθουσα τοκετού που δεν υπήρχε έγκυος για να κοιμηθεί στο κρεβάτι και να είναι παράλληλα κοντά μου. Γενικά ήταν παντού καλοδεχουμενοι οι μπαμπάδες αλλά δεν μπορούσαν να βγουν από την πόρτα του κτιρίου ούτε να πάνε μέχρι το περίπτερο. Αυτό ισχύει για όσες μέρες μείνει το ζευγάρι μέσα. Αυτά ισχύουν στο Λητώ, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση σε άλλα μαιευτήρια αλλά δεν νομίζω γιατι τα φεκ που βγαίνουν νομίζω είναι τα ίδια γενικά. 

Ότι άλλο θέλετε για μέτρα, συνθήκες διαδικασίες κλπ με ρωτάτε καθώς τα έχω όλα πολύ φρέσκα, μη διστάσετε.. σας φιλώ και σας σκέφτομαι! 

Κορίτσι μου γλυκό,δεν έχω λόγια..μέσα σε όλο αυτό,να στέλνεις κ να μας κρατάς ενήμερη για την κατάσταση στα μαιευτήρια.απλα υποκλίνομαι.εχεις απίστευτη δυναμη ψυχής εύχομαι σύντομα να είναι ένα κακό όνειρο αυτό που θα το αφήσετε πίσω σας κ όποτε εσείς νιώθετε έτοιμοι να έχετε στην αγκαλιά σας ένα γερό παιδάκι.κ πόσο τυχερό θα είναι ,να έχεις γονείς σαν κι εσάς.σε φιλώ κ σε σκέφτομαι.

7 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Ολα καλά με τον μπεμπακο! Δεν είδα τίποτα μόνο ένα ποδαράκι!!Πάλι γυρισμένος! Είναι 1760 γραμμάρια και μου είπε ότι είναι λίγο πιο κάτω από τον μεσο όρο αλλά δεν ασχολούμαστε καν. Απλά τυπικά μου το εξήγησε γιατί το ανέφερε ο έμβρυολόγος. Κάτι για θέσεις! Ότι είναι στην 36η. Το ζάχαρο βέβαια κορίτσια μου ενώ εμένα μου φαίνεται φυσιολογικό (123 μετά από 2 ώρες από το πληρες γεύμα που σας έχω πει) ο γιατρός το βρήκε λίγο τσιμπημενο (το ήθελε μέχρι 120) οπότε μου έβαλε να κάνω καμπύλη τρίωρη με 4 μετρήσεις. Αχχχ θα πεθάνω κορίτσια... Θα κάτσω 3 ώρες νηστικη μετά την γλυκόζη. 100 γραμμάρια θα πιω. Έχει κάνει καμία άλλη 3ωρη με 100 γρ.? Αχ αυτός ο γιατρός πια! Τέλος πάντων θα το κάνω κι αυτό να τελειώνουμε! Δεν έχω και ιδιαίτερο άγχος ότι θα βγει ανεβασμένο γιατί μετριέμαι.απλα μου είπαν ότι τα 100 γρ δεν είναι για τα κιλά μου. Γι αυτό αναρωτιέμαι αν το χει κάνει καμία άλλη έτσι! Δεν συζήτησαμε καθολου για μέτρα μου είπε θα τα πούμε σε έναν μήνα περίπου γιατί αλλάζουν συνέχεια! 

@Φραουλίνο μου κορίτσι μου γλυκό! Σ ευχαριστούμε πάρα πολύ! Πραγματικά σε θαυμάζω!Σας θαυμάζω! Δεν έχω λόγια για την δύναμη σας!! Σου στέλνω όλη μου την αγάπη και την σκέψη! 

Μια χαρά το μωράκι σου αργυρουλα μου.κ η θέση του στην καμπύλη ,σούπερ!δεν χρειάζεται όλα τα μωράκια να είναι πάνω από την 50η θέση.το θέμα είναι να είναι υγιή κ να μεγαλώνουν ως πρέπει. Τώρα για την τρίωρη καμπύλη δυστυχως δεν ξέρω να σου πω.απλα υπομονή για αν το δείτε κ αυτό.:???:

4 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Σήμερα κάναμε και μεις ψώνια!! Ρουχαλάκια, μπιμπερό, πιπίλες, αποστειρωτή, ζυγαριά και άλλα πολλά που θα σας τα έγραφα με χαρά αλλά μάλλον θα σας κουράσω.... 
Εμείς έχουμε ντόπλερ στον γιατρό μας στις 23/11 και δεν λένε να περάσουν οι μέρες.... Από αύριο ξεκινάω πλυντήρια και σιδερώματα αλλά πραγματικά ανυπομονώ !!!

@Φραουλίνο Δεν σου έχω γράψει γιατί δεν ξέρω τι να σου γράψω... Μόνο σεβασμό αισθάνομαι για σένα και ταπεινά σου εύχομαι να σαι καλά.... 

 

Με γεια σας όλα τα ψώνια!!!τώρα καλά κουραγια με τα πλυντήρια κ ειδικά το σίδερο:evil: θα βλέπεις όμως τα ζιπουνακια κ θα χαίρεσαι τόοοοσο πολύ;-)

3 ώρες πρίν, Alexandra P. είπε:

Ο γιατρός μου έχει εκφράσει ξεκάθαρα τη γνώμη του και θεωρεί ότι έχω το σωματότυπο για να πάω φυσιολογικά δεδομένου ότι είμαι ψηλή. Αλλά είναι ήδη δύο οι γιατροί που προτείνουν είτε καισαρική είτε πρόκληση νωρίτερα ώστε να μη μεγαλώσει κι άλλο το μωρό... Τη Δευτέρα έχω Doppler, θα ρωτήσω και τον εμβρυολογο να δω τι πιστεύει. Αλλά πραγματικά νιώθω πολύ αναστατωμένη. Όταν καταφέρνω να σκεφτώ ψυχραιμα λέω στον εαυτό μου οτι μέχρι τη στιγμή του τοκετού μπορεί να αλλάξουν πολλά δεδομένα κι ότι πρέπει να αφήσω το χρόνο να δείξει. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου @Depykal

Κοπέλα μου καλη,θα σου πω εγώ την γνωμη μου..εγώ σε αυτήν την εγκυμοσύνη στην 32η ακριβώς η μπέμπα(που λένε ότι τα κορίτσια είναι κ λίγο πιο μικρά) έβγαινε 2.400. άρα μιλάμε για ένα μωρό αν πάρω όλες τις εβδομάδες(που αυτό δεν το ξέρουμε ακόμα) θα γεννηθεί πάνω από 4 κιλα θεωρητικά.ο γιος μου στις 38+5 με πρόκληση λόγω διαβήτη κύησης ελεγχόμενο όμως(δηλαδή δεν είχε επηρεάσει καθόλου το βάρος του εμβρύου) βγήκε 4 κιλα.αρα στις 40η θα μου εβγαινει κοντά στα 4.500. ο γιατρός μου είπε ότι φαίνεται χωρίς να υπάρχει προφανώς κάποια παθολογία ότι βγάζω μεγάλα μωρά.το οποίο εννοείται δεν είναι κακό.ξ φύση ξέρει.εγω είμαι 1.72 μεν αλλά στα κιλά σαμιαμιδι κ με μια λεκάνη στενή στενή.μια χαρά γέννησα φυσιολογικά τον γιο μου,ήταν μια ανεπανάληπτη εμπειρία,ούτε το παιδί ζοριστηκε (ούτως ή άλλως παρακολουθείται) ούτε εγώ.την επόμενη μέρα πετούσα κ στις 40 μέρες που πήγα στον γιατρό να με τσεκαρει από κάτω,ήμουν σαν καινούρια,χαχαχα!στα λέω όλα αυτα,μήπως σε απασχολεί κ αυτό το κομμάτι.δεν χρειάζεται να αναστατώνεσαι κ να προκαταβαλεσαι,ούτε να συζητάς για καισαρικές κ πρόκληση από τώρα.ειναι νωρίς.το παρακολουθείτε ούτως ή άλλως κ βλέπεις.μπορει τις τελευταίες βδομάδες να ρίξει ρυθμούς το μωράκι ή να γεννηθεί μόνο του σε μικρότερη εβδομάδα.πολλα 'μπορει'.μην χαλάς όμως την ζαχαρένια σου.αν ο γιατρός σου λέει ότι μπορείς κ τον εμπιστεύεσαι να τον ακούσεις.παρε κ την γνωμη του εμβρυολογου αλλά για μένα κ το να παίρνεις πολλές απόψεις,πιο πιθανό είναι να μπερδευτείς.στο ξαναλέω,η φύση ξέρει κ κάνει καλά την δουλειά της.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου!! Ευχομαι να εχετς ολες μια ομορφη μερα!! 

@Sofaki_88 χρονια πολλα κοριτσι μου!!!! Να χαιρεσαι το ονοματακι σου και του χρονου να γιορταζεις μς το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!! Δε θυμαμαι αν εχουμε αλλη εορταζουσα στο παρεακι μας!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Sousamaki said:

Καλησπέρα κοριτσιαααα!!!τι κάνετε;

αλεξανδρα μου καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!με το καλό κ με έναν πόνο..!!

ηρθε η μανούλα μου σήμερα να μας δει, θα καθίσει κ κάποιες μέρες κ έχω χαρά!!οταν βλέπω τη μαμά μου ,νιώθω λες κ μειώνονται οι ευθύνες μου,με βλέπω ξανά σαν παιδί..(τι πρόβλημα να είναι αυτό τώρα ένας θεός ξερει)

κατα τα αλλά αν κ νωρίς είμαστε σχεδόν έτοιμοι..την Παρασκευή ή το Σάββατο θα πάμε να πάρουμε καθισματάκι αυτοκινητου(επιλογή του άντρα μου)..

κ γω νιώθω ότι έχω βαρύνει κ κάποιες στιγμές κυρίως τα βραδια νομίζω ότι θα σκάσει η κοιλιά μου,ειδικα στα πλαγια είναι τσιιιτα!!περπαταω κ σαν πάπια !!!

Καλημερα κοριτσακι μας!!! Αχ τικαλα που εκναι εκει η μανουλα, ποσο ομορφο ειναι αυτο που λες! Απο τη μια θα γινουμε μαμαδες και απο τηβ αλλη η δικη μας μαμα μας θυμιζει οτι φια εκεινη θα ειμαστε παντα παιδια!!!!

Καλοριζικα τα πραγματακια σας!!!! 


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@MumMaria σε ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά μου έδωσες κουράγιο και λόγω της εμπειρίας σου μετράει πολύ η γνώμη σου. Έχω σκοπό να ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού μου και φυσικά να δώσω όλο το χρόνο που χρειάζεται πριν αποφασίσω τι θα κάνω (αν περνά από το χέρι μου βέβαια). Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν ζήτησα τη γνώμη κανενός γιατρού μέχρι στιγμής , όλοι εκφράστηκαν μόνοι τους. Χρειάστηκε να με δουν πολλοί λόγω του ότι ήμουν εκτός βάσης όλο το καλοκαίρι. Εύχομαι ολόψυχα να πάνε οι εγκυμοσύνες όλων μας υπέροχα και οι τοκετοί ακόμα καλύτερα για να μεγαλώσουμε τις οικογένειες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Argyroula said:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Ολα καλά με τον μπεμπακο! Δεν είδα τίποτα μόνο ένα ποδαράκι!!Πάλι γυρισμένος! Είναι 1760 γραμμάρια και μου είπε ότι είναι λίγο πιο κάτω από τον μεσο όρο αλλά δεν ασχολούμαστε καν. Απλά τυπικά μου το εξήγησε γιατί το ανέφερε ο έμβρυολόγος. Κάτι για θέσεις! Ότι είναι στην 36η. Το ζάχαρο βέβαια κορίτσια μου ενώ εμένα μου φαίνεται φυσιολογικό (123 μετά από 2 ώρες από το πληρες γεύμα που σας έχω πει) ο γιατρός το βρήκε λίγο τσιμπημενο (το ήθελε μέχρι 120) οπότε μου έβαλε να κάνω καμπύλη τρίωρη με 4 μετρήσεις. Αχχχ θα πεθάνω κορίτσια... Θα κάτσω 3 ώρες νηστικη μετά την γλυκόζη. 100 γραμμάρια θα πιω. Έχει κάνει καμία άλλη 3ωρη με 100 γρ.? Αχ αυτός ο γιατρός πια! Τέλος πάντων θα το κάνω κι αυτό να τελειώνουμε! Δεν έχω και ιδιαίτερο άγχος ότι θα βγει ανεβασμένο γιατί μετριέμαι.απλα μου είπαν ότι τα 100 γρ δεν είναι για τα κιλά μου. Γι αυτό αναρωτιέμαι αν το χει κάνει καμία άλλη έτσι! Δεν συζήτησαμε καθολου για μέτρα μου είπε θα τα πούμε σε έναν μήνα περίπου γιατί αλλάζουν συνέχεια! 

@Φραουλίνο μου κορίτσι μου γλυκό! Σ ευχαριστούμε πάρα πολύ! Πραγματικά σε θαυμάζω!Σας θαυμάζω! Δεν έχω λόγια για την δύναμη σας!! Σου στέλνω όλη μου την αγάπη και την σκέψη! 

Αργυρουλα μου αυτι το μωρο μιλαμε μια δειχνει πλατη, μια ποδι, μια γλουτο! Προσωπο ποτε! Εγω πιστευω δε χωνευει το γιατρο χιχιχιχι!!! Μια χαρουλα ειναι το μωρακι μας!!! Μεγαλωνει και μια χαρα τα κιλακια του!!!!! Καλη επιτυχια τωρα ατην καμπυλη...Δεν ξερω για την ποσοτητα κτλ αλλα κανε οτι σου λενε και χωρις αγχος γιατι δυστυχως η ψυχολογια επηρεαζει το ζαχαρο. Ολα θα ειναι μια χαρουλα!!!!

Just now, Alexandra P. said:

@MumMaria σε ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά μου έδωσες κουράγιο και λόγω της εμπειρίας σου μετράει πολύ η γνώμη σου. Έχω σκοπό να ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού μου και φυσικά να δώσω όλο το χρόνο που χρειάζεται πριν αποφασίσω τι θα κάνω (αν περνά από το χέρι μου βέβαια). Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν ζήτησα τη γνώμη κανενός γιατρού μέχρι στιγμής , όλοι εκφράστηκαν μόνοι τους. Χρειάστηκε να με δουν πολλοί λόγω του ότι ήμουν εκτός βάσης όλο το καλοκαίρι. Εύχομαι ολόψυχα να πάνε οι εγκυμοσύνες όλων μας υπέροχα και οι τοκετοί ακόμα καλύτερα για να μεγαλώσουμε τις οικογένειες μας!

Καλημερα κοριτσι μου καλο. Πολλα κοριτσια στο παρεακι αυτο γεννησαν μεγαλα μωρακια!! Ειδα σου απαντησε ηδη το Μαρακι μας! Εγω απλα σου λεω μια εμπειρια απο το εξωτερικο. Εδω μια πολυ μικροσωμη φιλη μου γεννησε μωρακι 4750 παρσκαλω φυσιολογικα!! Αυτο που μπορεις να κανεις αν θες ειναι να ξεκινησεις να προετοιμαζεις λιγο ρο σωμα σου! Και αυτο για να νιωσεις κι εσυ αυτοπεποιθηση! Ασκησουλες κεγκελ και μασαζακι στο περινεο μου εχουν πει εμενα. Εφοσον ο γιατρος σου υποστηριζει τον φυσιολογικο τοκετο, αν τον ρωρησεις θα σου πει περισσοτερα!  Το σημαντικο ειναι να νιωθεις εσυ ανετα και οτι αποφαση και να παρεις να ειναι δικη σου και οχι απο το φοβο! Θα πανε ολα υπεροχα ειμαι σιγουρη!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!! Ευχομαι να εχετς ολες μια ομορφη μερα!! 

@Sofaki_88 χρονια πολλα κοριτσι μου!!!! Να χαιρεσαι το ονοματακι σου και του χρονου να γιορταζεις μς το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!! Δε θυμαμαι αν εχουμε αλλη εορταζουσα στο παρεακι μας!!

Σοφακι Χρόνια Πολλά!! Του χρονου θα γιορταζεις με το μωρακι σου!!!

@Φραουλίνο, σ'ευχαριστούμε που μας σκέφτεσαι κ μας δινεις χρησιμες πληροφορίες κ μας εχεις στο νου σου γενικα, να ξερεις κι εμεις σε σκεφτομαστε κοριτσι μου. Ευχομαι ο Θεός να σου χαρίσει συντομα ενα γερο μωράκι κ η ελπιδα, η χαρα κ το χαμογελο να μπουν ξανα στη ζωη σας. Σου στελνω την αγαπη μου κ μια σφιχτή αγκαλια!!!!!

Κορίτσια μου καλημερα, ειχα κι εγω χθες γιατρο βραδινο τελευταία στιγμη το κανονισα, ηταν να με δει μεσα στην εβδομαδα κ με τις δουλειες ξεχασα να παρω να κλεισω ραντεβού κ χθες που πηρα μου ειπε να παω βραδυ. Λοιπον ειμαστε 2086γρ παρακαλω, θεση δε θελουμε να παρουμε γιατι ετσι βολευτηκαμε τωρα, την ωρα που τον βλεπαμε μασουλουσε τα δαχτυλα του. Τραχηλο δε μου μετρησε αφου απο βδομαδα παω για ντοπλερ, μου ειπε πως τα πήγαμε πολυ καλα κ πως κατα 99% θα γεννήσω καισαρική, οποτε σωστα επραξα κ πηρα νυχτικες χιχιχι. Ερώτηση προς μανουλες οταν κανεις καισαρική εχεις παλι αιμα απο κατω; δλδ σερβιετες λοχείας θα χρειαστω η τσουκ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Alexandra P. είπε:

Ρε παιδια, θα σας πω τον πόνο μου για να ηρεμήσω. Πήγα σήμερα σε έναν άλλο γιατρό του ΕΟΠΥΥ προκειμένου να μου επιβεβαιώσει την ΠΗΤ για να βγω σε άδεια κύησης. Μου έκανε και υπέρηχο για να δούμε και να ακούσουμε λίγο το μπέμπη... το αποτέλεσμα ήταν να με συμβουλέψει να κάνω καισαρική, νωρίτερα από την 40η εβδομάδα για να γυρίσω σπίτι κι εγώ και το μωρό γεροί αφού λέει είναι τόσο μεγαλόσωμο που θα κινδυνευσουμε και οι δύο... Ο γιατρός μου διαφωνεί γενικά και θεωρεί ότι η φύση ξέρει καλύτερα . Τέλος πάντων , ο σημερινός μου προκάλεσε έναν πανικό γιατί ήταν πολυυυυ περιγραφικός. Δεν θα επεκταθω για να μη σας τρομάξω κι εσάς αλλά πραγματικά ήταν το τελευταίο που ήθελα να ακούσω αυτή τη στιγμή. Να σημειώσω ότι είμαι 31εβδ+2ημ και το μωρό ήδη 2,5κιλα..... Άντε να κοιμηθώ εγώ απόψε! είμαι που είμαι νυχτοπουλι, θα δω και ανατολή αυτή τη φορά. 

 @Φραουλίνο από τα λίγα που ξέρω για σένα παρακολουθώντας την ομάδα σας, θέλω να σου πω ότι πόνεσε η καρδιά μου με την περίπτωση σου. Όμως πιστεύω πραγματικά ότι η καλοσύνη σου θα ανταμειφθεί στο τέλος κι ελπίζω απλά να γίνει όσο πιο σύντομα γίνεται. Καλή δύναμη και σε ευχαριστούμε που βρήκες το κουράγιο να μοιραστείς μαζί μας όλα αυτά. 

 

Καλημέρα κορίτσι μου διαβάζω την αγωνία σου στα μηνύματα σου, θα σου πρότεινα να έχεις ως σημείο αναφοράς το γιατρό κ τον εμβρυολογο σου μόνο οσον αφορά τις μετρήσεις του μωρού, κυρίως γιατί στον εοπυ τα μηχανήματα είναι κάπως πιο παλιά , και επίσης δεν έχουν το πλήρη ιστορικό σου! Επίσης να ξέρεις πως ο υπέρηχος έχει αποκλίσεις ! Επιπλέον ο γιατρός σου θα πρέπει να σεβαστεί τους φόβους κ τις ανησυχίες σου! Να συζητήσετε μαζί για το πλάνο γέννησης που εσυ αισθάνεσαι άνετα! Νομίζω ότι περισσότερο εσένα σε έχει πιάσει μια φοβία για το φυσιολογικό τοκετό ενός μεγάλου μωρού (που μεταξύ μας είναι απολύτως λογικό) παρά το ότι δεν θα τα καταφέρεις να βγάλεις εις πέρας τη γεννα του μικρού σου Βούδα :) όπως σου είπαν κ τα κορίτσια εδώ πολλά παιδάκια έχουν γεννηθεί φυσιολογικά άνω των 4 κιλών και δεν διατρέχεται κίνδυνος! Μετά το ντοπλερ είναι ο ενδεδειγμένος χρόνος για να συζητήσετε τα της γεννάς! 

Just now, Marilou77 είπε:

Σοφακι Χρόνια Πολλά!! Του χρονου θα γιορταζεις με το μωρακι σου!!!

@Φραουλίνο, σ'ευχαριστούμε που μας σκέφτεσαι κ μας δινεις χρησιμες πληροφορίες κ μας εχεις στο νου σου γενικα, να ξερεις κι εμεις σε σκεφτομαστε κοριτσι μου. Ευχομαι ο Θεός να σου χαρίσει συντομα ενα γερο μωράκι κ η ελπιδα, η χαρα κ το χαμογελο να μπουν ξανα στη ζωη σας. Σου στελνω την αγαπη μου κ μια σφιχτή αγκαλια!!!!!

Κορίτσια μου καλημερα, ειχα κι εγω χθες γιατρο βραδινο τελευταία στιγμη το κανονισα, ηταν να με δει μεσα στην εβδομαδα κ με τις δουλειες ξεχασα να παρω να κλεισω ραντεβού κ χθες που πηρα μου ειπε να παω βραδυ. Λοιπον ειμαστε 2086γρ παρακαλω, θεση δε θελουμε να παρουμε γιατι ετσι βολευτηκαμε τωρα, την ωρα που τον βλεπαμε μασουλουσε τα δαχτυλα του. Τραχηλο δε μου μετρησε αφου απο βδομαδα παω για ντοπλερ, μου ειπε πως τα πήγαμε πολυ καλα κ πως κατα 99% θα γεννήσω καισαρική, οποτε σωστα επραξα κ πηρα νυχτικες χιχιχι. Ερώτηση προς μανουλες οταν κανεις καισαρική εχεις παλι αιμα απο κατω; δλδ σερβιετες λοχείας θα χρειαστω η τσουκ;

Μαριλου μου υπέροχα νέα κορίτσι μου με το αντράκι σου και εσυ!!! Πιπιλουσε δαχτυλάκι μωρεεεε! Όλα πάνε τέλεια!!! Με το καλό το ντοπλερ τώρα!!! 
οσο για τα λόχεια νομίζω πως τα έχεις ούτως η άλλως ... είτε καισαρικη είτε φυσιολογικά .. 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου γειά σας! Μιας και μόλις χθες βράδυ βγήκαμε από το μαιευτήριο, δυστυχώς με πολύ πόνο αντί για χαρά αλλά αυτά τα ξέρετε ήδη, είπα να σας πω τι έγινε με μας σχετικά με τα μέτρα για να ξέρετε. Εγώ ήμουν στο Λητώ όπου θεωρείτε από τα πιο αυστηρά αυτή τη στιγμή, δεν αφήνουν κανέναν εκτός από την έγκυο ούτε να περάσει την πόρτα του κτιρίου για κανένα λόγο (εκτός από γέννα). Λοιπόν σε περίπτωση εισαγωγής για τοκετό πρέπει να έχει γίνει και από τους δύο τεστ covid μέσα στις τελευταίες 48 ώρες και ο μπαμπάς μπαινει κανονικότατα παντού. Εμείς κάναμε covid το Σάββατο για να μπούμε Δευτέρα πρωί. 

Ο άντρας μου ήταν δίπλα μου σε κάθε στάδιο. Με έπιασαν οι πονοι τη Δευτέρα γύρω στις 11 το πρωί και γέννησα την Τρίτη μετά από 24 ώρες. Το βράδυ μάλιστα επειδή μπήκαν στην αίθουσα τοκετού που με είχαν και είδαν τον άντρα μου ξαπλωμένο πάνω σε μια μπανιέρα που έχουν στο δωμάτιο για τοκετό στο νερό και τον λυπήθηκαν (αφού δεν έφευγε με τίποτα να πάει στο δωμάτιο που είχαμε πάνω να ξεκουραστεί γιατι δεν ήθελε να με αφήσει) του έδωσαν διπλανή αίθουσα τοκετού που δεν υπήρχε έγκυος για να κοιμηθεί στο κρεβάτι και να είναι παράλληλα κοντά μου. Γενικά ήταν παντού καλοδεχουμενοι οι μπαμπάδες αλλά δεν μπορούσαν να βγουν από την πόρτα του κτιρίου ούτε να πάνε μέχρι το περίπτερο. Αυτό ισχύει για όσες μέρες μείνει το ζευγάρι μέσα. Αυτά ισχύουν στο Λητώ, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση σε άλλα μαιευτήρια αλλά δεν νομίζω γιατι τα φεκ που βγαίνουν νομίζω είναι τα ίδια γενικά. 

Ότι άλλο θέλετε για μέτρα, συνθήκες διαδικασίες κλπ με ρωτάτε καθώς τα έχω όλα πολύ φρέσκα, μη διστάσετε.. σας φιλώ και σας σκέφτομαι! 

Κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστουμε που μας σκέφτεσαι !!!εισαι ψυχούλα και ο θεουλης θα το εκτιμήσει δεόντως και θα σας ανταμείψει πολύ σύντομα!!σου ευχομαι μέσα από την ψυχή μου να σου πανε ολα καλα!!!


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Sofaki_88 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα! έχω πολυ καιρό να σας γράψω, νομίζω πανω απο 20 μέρες, αλλά μπαίνω στα κλεφτά καθε πρωι πριν την δουλεια να σας διαβάσω. ετοιμαζόμαστε βλέπω ολες σιγα σιγα και εμείς εχουμε πάρει τα βασικά αλλά μας λείπουν πολλά ακομα! σε ενα μηνα που σταματάω απο την δουλεια επιτέλους θα οργανωθώ! με βοήθησε πολύ η λίστα της @MumMaria για το φαρμακείο της μικρής, υπέροχη! δεν ήξερα αλήθεια τι ακριβώς χρειαζόταν. Κορίτσια δεν ξερω για σας αλλά εμενα έχει λιγες μέρες η μικρή που με εχει ταράξει, λες και κάνει ολόκληρες τουμπες μεσα στη κοιλιά μου! όλα ειναι τοσο εντονα και δυνατά που τρομάζω ώρες ώρες, ειναι φυσιολογικό; πονάκια έχω και στα πλαγια και χαμηλά αλλά ελάχιστα ςως καθόλου. Επίσης όσες γεννήσετε Θεσσαλονική θα χρειαστούμε αν γνωρίζετε κάποιο update για τα μετρα που θα πάρει η κλινική σας, πχ εμαθα για Γενεσις ο συνοδός δεν επιτρέπεται καθόλου! μονο στο μονοκλινο και μετα απο τεστ. δεν θα αντέξω να μαι μόνη, θέλω και rooming in με την μπέμπα να συνηθίζω και προτιμώ να έχω τον αντρουλη για βοήθεια.

κορίτσια βάλτε άλλη μια ακαμάτρα στην παρέα και εγω δεν σιδερώνω ποτε!! μου έχουν πάρει και συστημα σιδερώματος δώρο, τρομάρα μου! απο τοτε που έμεινα εγκυος ευτυχώς η πεθερά μου δεν με αφήνει ουτε κατα διανοια να σιδερωσω(που να ήξερε οτι δεν το κανω χιχι) και της τα πηγαίνουμε και μας τα σιδερώνει εκεινη! όσα καινούργια αγόρασα της μπέμπας τα έδωσα πακέτο στη μαμά μου με αρκάδι σαπουνάκι να μου τα πλύνει.. εε μετα της μπεμπας θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα σιδερώνω! :P

Πολύχρονη κορίτσι μου γλυκο !!! Με το καλό οι ετοιμασίες της μπεμπουλας!!!! Του χρόνου αγκαλιτσα μαζί στη γιορτή!!! Ότι επιθυμείς !!!

15 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσιαααα!!!τι κάνετε;

αλεξανδρα μου καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!με το καλό κ με έναν πόνο..!!

ηρθε η μανούλα μου σήμερα να μας δει, θα καθίσει κ κάποιες μέρες κ έχω χαρά!!οταν βλέπω τη μαμά μου ,νιώθω λες κ μειώνονται οι ευθύνες μου,με βλέπω ξανά σαν παιδί..(τι πρόβλημα να είναι αυτό τώρα ένας θεός ξερει)

κατα τα αλλά αν κ νωρίς είμαστε σχεδόν έτοιμοι..την Παρασκευή ή το Σάββατο θα πάμε να πάρουμε καθισματάκι αυτοκινητου(επιλογή του άντρα μου)..

κ γω νιώθω ότι έχω βαρύνει κ κάποιες στιγμές κυρίως τα βραδια νομίζω ότι θα σκάσει η κοιλιά μου,ειδικα στα πλαγια είναι τσιιιτα!!περπαταω κ σαν πάπια !!!

Τι ωραία τα έχετε έτοιμα όλα!!!!!! Υπομονή με το βάρος λίγο έμεινε!!!!! Ωραία είναι που περπατάς σαν πάπια!!! Το λατρεύω αυτό το βάδισμα!!! Χιχιχιχιχιχπ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Σοφακι Χρόνια Πολλά!! Του χρονου θα γιορταζεις με το μωρακι σου!!!

@Φραουλίνο, σ'ευχαριστούμε που μας σκέφτεσαι κ μας δινεις χρησιμες πληροφορίες κ μας εχεις στο νου σου γενικα, να ξερεις κι εμεις σε σκεφτομαστε κοριτσι μου. Ευχομαι ο Θεός να σου χαρίσει συντομα ενα γερο μωράκι κ η ελπιδα, η χαρα κ το χαμογελο να μπουν ξανα στη ζωη σας. Σου στελνω την αγαπη μου κ μια σφιχτή αγκαλια!!!!!

Κορίτσια μου καλημερα, ειχα κι εγω χθες γιατρο βραδινο τελευταία στιγμη το κανονισα, ηταν να με δει μεσα στην εβδομαδα κ με τις δουλειες ξεχασα να παρω να κλεισω ραντεβού κ χθες που πηρα μου ειπε να παω βραδυ. Λοιπον ειμαστε 2086γρ παρακαλω, θεση δε θελουμε να παρουμε γιατι ετσι βολευτηκαμε τωρα, την ωρα που τον βλεπαμε μασουλουσε τα δαχτυλα του. Τραχηλο δε μου μετρησε αφου απο βδομαδα παω για ντοπλερ, μου ειπε πως τα πήγαμε πολυ καλα κ πως κατα 99% θα γεννήσω καισαρική, οποτε σωστα επραξα κ πηρα νυχτικες χιχιχι. Ερώτηση προς μανουλες οταν κανεις καισαρική εχεις παλι αιμα απο κατω; δλδ σερβιετες λοχείας θα χρειαστω η τσουκ;

Πολύ καλα τα νέα σου κοπελα μ!καλο ντομπλερ ν έχεις !!!εαν κρίνω από εμένα (φτ)κ απο την αδερφη μου (κ.τ)εγώ είχα περισσότερο αίμα !αλλα σίγουρα θα έχεις αίμα από κάτω !

7 ώρες πρίν, Alexandra P. είπε:

Ο γιατρός μου έχει εκφράσει ξεκάθαρα τη γνώμη του και θεωρεί ότι έχω το σωματότυπο για να πάω φυσιολογικά δεδομένου ότι είμαι ψηλή. Αλλά είναι ήδη δύο οι γιατροί που προτείνουν είτε καισαρική είτε πρόκληση νωρίτερα ώστε να μη μεγαλώσει κι άλλο το μωρό... Τη Δευτέρα έχω Doppler, θα ρωτήσω και τον εμβρυολογο να δω τι πιστεύει. Αλλά πραγματικά νιώθω πολύ αναστατωμένη. Όταν καταφέρνω να σκεφτώ ψυχραιμα λέω στον εαυτό μου οτι μέχρι τη στιγμή του τοκετού μπορεί να αλλάξουν πολλά δεδομένα κι ότι πρέπει να αφήσω το χρόνο να δείξει. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου @Depykal

Οι δυο φίλες μ γέννησαν φυσιολογικά 4500 κ 4300 κ Δ είχαν κανένα πρόβλημα !συζητησε το καλύτερα με τον γιατρό σου !ρωτησε κ τον εμβρυολογο σ και θα αποφασίσεις !

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου γειά σας! Μιας και μόλις χθες βράδυ βγήκαμε από το μαιευτήριο, δυστυχώς με πολύ πόνο αντί για χαρά αλλά αυτά τα ξέρετε ήδη, είπα να σας πω τι έγινε με μας σχετικά με τα μέτρα για να ξέρετε. Εγώ ήμουν στο Λητώ όπου θεωρείτε από τα πιο αυστηρά αυτή τη στιγμή, δεν αφήνουν κανέναν εκτός από την έγκυο ούτε να περάσει την πόρτα του κτιρίου για κανένα λόγο (εκτός από γέννα). Λοιπόν σε περίπτωση εισαγωγής για τοκετό πρέπει να έχει γίνει και από τους δύο τεστ covid μέσα στις τελευταίες 48 ώρες και ο μπαμπάς μπαινει κανονικότατα παντού. Εμείς κάναμε covid το Σάββατο για να μπούμε Δευτέρα πρωί. 

Ο άντρας μου ήταν δίπλα μου σε κάθε στάδιο. Με έπιασαν οι πονοι τη Δευτέρα γύρω στις 11 το πρωί και γέννησα την Τρίτη μετά από 24 ώρες. Το βράδυ μάλιστα επειδή μπήκαν στην αίθουσα τοκετού που με είχαν και είδαν τον άντρα μου ξαπλωμένο πάνω σε μια μπανιέρα που έχουν στο δωμάτιο για τοκετό στο νερό και τον λυπήθηκαν (αφού δεν έφευγε με τίποτα να πάει στο δωμάτιο που είχαμε πάνω να ξεκουραστεί γιατι δεν ήθελε να με αφήσει) του έδωσαν διπλανή αίθουσα τοκετού που δεν υπήρχε έγκυος για να κοιμηθεί στο κρεβάτι και να είναι παράλληλα κοντά μου. Γενικά ήταν παντού καλοδεχουμενοι οι μπαμπάδες αλλά δεν μπορούσαν να βγουν από την πόρτα του κτιρίου ούτε να πάνε μέχρι το περίπτερο. Αυτό ισχύει για όσες μέρες μείνει το ζευγάρι μέσα. Αυτά ισχύουν στο Λητώ, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση σε άλλα μαιευτήρια αλλά δεν νομίζω γιατι τα φεκ που βγαίνουν νομίζω είναι τα ίδια γενικά. 

Ότι άλλο θέλετε για μέτρα, συνθήκες διαδικασίες κλπ με ρωτάτε καθώς τα έχω όλα πολύ φρέσκα, μη διστάσετε.. σας φιλώ και σας σκέφτομαι! 

Κοριτσάκι μου σιδερένια πρώτα από όλα! Έχω τόσο σεβασμό στο πρόσωπο σου κ ας μην σε ξέρω, σε νιώθω τόσο κοντά μου!!! Σε θαυμάζω απίστευτα για όλη σου την δύναμη !!!! Είσαι ένας ξεχωριστός άνθρωπος!!! Είμαι ευγνώμων που σε γνώρισα!!! Το κοριτσάκι σου θα είναι υπερήφανο για την μαμάκα του όπως όλες μας εδώ!!! 

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Sofaki_88 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα! έχω πολυ καιρό να σας γράψω, νομίζω πανω απο 20 μέρες, αλλά μπαίνω στα κλεφτά καθε πρωι πριν την δουλεια να σας διαβάσω. ετοιμαζόμαστε βλέπω ολες σιγα σιγα και εμείς εχουμε πάρει τα βασικά αλλά μας λείπουν πολλά ακομα! σε ενα μηνα που σταματάω απο την δουλεια επιτέλους θα οργανωθώ! με βοήθησε πολύ η λίστα της @MumMaria για το φαρμακείο της μικρής, υπέροχη! δεν ήξερα αλήθεια τι ακριβώς χρειαζόταν. Κορίτσια δεν ξερω για σας αλλά εμενα έχει λιγες μέρες η μικρή που με εχει ταράξει, λες και κάνει ολόκληρες τουμπες μεσα στη κοιλιά μου! όλα ειναι τοσο εντονα και δυνατά που τρομάζω ώρες ώρες, ειναι φυσιολογικό; πονάκια έχω και στα πλαγια και χαμηλά αλλά ελάχιστα ςως καθόλου. Επίσης όσες γεννήσετε Θεσσαλονική θα χρειαστούμε αν γνωρίζετε κάποιο update για τα μετρα που θα πάρει η κλινική σας, πχ εμαθα για Γενεσις ο συνοδός δεν επιτρέπεται καθόλου! μονο στο μονοκλινο και μετα απο τεστ. δεν θα αντέξω να μαι μόνη, θέλω και rooming in με την μπέμπα να συνηθίζω και προτιμώ να έχω τον αντρουλη για βοήθεια.

κορίτσια βάλτε άλλη μια ακαμάτρα στην παρέα και εγω δεν σιδερώνω ποτε!! μου έχουν πάρει και συστημα σιδερώματος δώρο, τρομάρα μου! απο τοτε που έμεινα εγκυος ευτυχώς η πεθερά μου δεν με αφήνει ουτε κατα διανοια να σιδερωσω(που να ήξερε οτι δεν το κανω χιχι) και της τα πηγαίνουμε και μας τα σιδερώνει εκεινη! όσα καινούργια αγόρασα της μπέμπας τα έδωσα πακέτο στη μαμά μου με αρκάδι σαπουνάκι να μου τα πλύνει.. εε μετα της μπεμπας θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα σιδερώνω! :P

Χρόνια σου πολλά !με το καλό να σου πανε ολα κ του χρόνου μαζί με την μικρή σ αγκαλίτσα !!

Υγ πονεμένο θέμα το γενεσις ,ελπιζω ν αλλάξουν τα μέτρα !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

@Geo81 @Υβόννη σας ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση και την αισιοδοξία σας! :wub:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...