Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Geo81 said:

Χαίρεται αγαπημένα μου κοριτσάκια!!! Εδώ χαμένη και εγώ στα σημεία των καιρών ... ντουλάπες ναι ω ναι... @MumMariaσυμπάσχω ... κάνω χώρο για την μικρή που έρχεται , για τα ρούχα του Γιώργου που θέλουν μάζεμα που θέλει καινούρια νούμερα... (τι είναι κ αυτό ποτέ θα σταματήσουν να μεγαλώνουν χιχιχιχιχι ) ακόμα μωρουδιακά δεν έχω κάνει... αλλά αύριο έρχεται η μέρα!!! 
καλο ντοπλερ σήμερα @alexandraP μαζί είμαστε σήμερα !!!! Όσο για τα σνακς ένα θα σας πω .... είναι το μόνο πράγμα που σκέφτηκα να βάλω μέσα Αχαχαχαχαχ και φυσικά δεν είναι υγιεινά!!!! Επίσης διάβασα το @MinakiG για το τσάι θηλασμού και έχω να σας προτείνω και ένα φυτικό σκεύασμα για αργότερα που με βοήθησε πολύ στο γιο μου τριγωνέλλα γλυκάνισος και μαραθοσπορος! 
@Υβόννη μου καλή άδεια κορίτσι μου!!! @Marilou77 υπομονή με τα συρτάρια κ την αναδιάταξη του χώρου θα το βρείτε σιγά σιγά κοπέλα μου !!!

Τέλεια τα ψώνια σας κορίτσι μου !! Ανέβηκε η διάθεση !!!

Πως λένε το σκεύασμα ; Κατά τα άλλα καλά είσαι;;;


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Γειά σας κοριτσαρες όμορφες!!!! Είμαι μανούλα Νοεμβρίου πρώτα ο Θεός στο 3ο μου παιδάκι! Είμαι παλιό μέλος αλλά δεν είχα μπει μέχρι τώρα γιατί είχα μια παλινδρομη και φοβόμουν ότι πάλι κάτι δεν θα πάει καλά... Τώρα λοιπόν νομίζω ότι είναι λίγες οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά οπότε αν με θέλετε θα τα λέμε μέχρι να ξεμπουκαρουν τα καμάρια μας και μετά! 

Καλωσηρθες κοπέλα μου να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό κ το τρίτο.Ολες εδώ με ανησυχίες.Εννοειται μαζί μας θα είσαι μέχρι το τέλος και μετά βεβαιααα εδώ ήδη αναλύουμε θηλασμους.εχουμε κ μετά να λέμε πολλά 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλωσηρθες κοπέλα μου να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό κ το τρίτο.Ολες εδώ με ανησυχίες.Εννοειται μαζί μας θα είσαι μέχρι το τέλος και μετά βεβαιααα εδώ ήδη αναλύουμε θηλασμους.εχουμε κ μετά να λέμε πολλά 

Τον αγάπησα τον θηλασμό κορίτσια! Στον πρώτο δεν τα κατάφερα να θηλασω γιατί έκανα προεκλαμψια και έπαιρνα φάρμακα και δεν μου το είχαν επιτρέψει αλλά στον 2ο γιο μου θήλασα μέχρι τους 7 μήνες που είχα την 3η εγκυμοσύνη που ήταν παλινδρομη τελικα και αποθήλασα! 

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Τον αγάπησα τον θηλασμό κορίτσια! Στον πρώτο δεν τα κατάφερα να θηλασω γιατί έκανα προεκλαμψια και έπαιρνα φάρμακα και δεν μου το είχαν επιτρέψει αλλά στον 2ο γιο μου θήλασα μέχρι τους 7 μήνες που είχα την 3η εγκυμοσύνη που ήταν παλινδρομη τελικα και αποθήλασα! 

Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες εγώ έχω ακούσει πολλά οπότε θα προσπαθήσω πολύ αλλά αν δε τα καταφέρω δε θα πιεστω άλλο ψυχολογικά.εχω πιεστεί αρκετά Μ στην εγκυμοσύνη χωρίς λόγο κιόλας οπότε περιμενω το μωρό μου να βρούμε ρυθμούς μαζί κ να ξαναβρώ τον εαυτό μου και για το αγόρακι  μου  και για μένα.τι Πητ έχεις κορίτσι μου?

  • Μου αρέσει 7

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς said:

Τον αγάπησα τον θηλασμό κορίτσια! Στον πρώτο δεν τα κατάφερα να θηλασω γιατί έκανα προεκλαμψια και έπαιρνα φάρμακα και δεν μου το είχαν επιτρέψει αλλά στον 2ο γιο μου θήλασα μέχρι τους 7 μήνες που είχα την 3η εγκυμοσύνη που ήταν παλινδρομη τελικα και αποθήλασα! 

Καλωσηρθες στο παρεακι μας κοριτσι μου!!! Να σου ζησουν τα παιδακια σου και με το καλο να ερθιε το τριτο!!! Μα ποση ευτυχια τρια παιδακια!!! Ευχομαι να πανε ολα οπως τα θες και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Δυο αγορακια εχεις λοιπον! Το νεο μελος ειναι αγορακι και αυτο; Γερα να ειναι και να τα καμαρωνετε!!!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μου...

@ΦαιηΚατς καλως ηρθες κοπελα μου,ευχομαι να σου πανε ολα καλα που σιγουρα θα πανε...

Επιτελους πηγα για ψωνια κ βρηκα ρουχα...στα h&m... πηρα κολαν,τζιν,φορμες,μπλουζες κ ενα φορεμα για πιο καλο...

Εντωμεταξυ μετα πηγα σουπερ μαρκετ..καθε φορα που παω μετα με ποναει η κοιλια...ενω αλλες φορες μπορει να εχω περπατησει περισσοτερο κ τιποτα...μαλλον δεν αρεσει στον μπεμπη το σουπερ...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MinakiG είπε:

Πως λένε το σκεύασμα ; Κατά τα άλλα καλά είσαι;;;

Δεν είναι κάποιο σκεύασμα !!! Τα αγοράζεις εσυ τα βότανα κ τα βράζεις!!! Απλά βγαίνει πιο φθηνά σε σύγκριση με τα φακελάκια τσαγιού που πουλάνε μεγάλες μαμαδοεταιριες!!!

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Γειά σας κοριτσαρες όμορφες!!!! Είμαι μανούλα Νοεμβρίου πρώτα ο Θεός στο 3ο μου παιδάκι! Είμαι παλιό μέλος αλλά δεν είχα μπει μέχρι τώρα γιατί είχα μια παλινδρομη και φοβόμουν ότι πάλι κάτι δεν θα πάει καλά... Τώρα λοιπόν νομίζω ότι είναι λίγες οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά οπότε αν με θέλετε θα τα λέμε μέχρι να ξεμπουκαρουν τα καμάρια μας και μετά! 

Καλωσήρθες κορίτσι μου να σου ζήσουν τα αγοράκια σου και με το καλό το νέο μπεμπέ!!!! Τι περιμένεις τωρα ξανά αγοράκι  η κοριτσάκι! Ποτέ έχει πητ με το καλό! 

  • Ευχαριστώ 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες εγώ έχω ακούσει πολλά οπότε θα προσπαθήσω πολύ αλλά αν δε τα καταφέρω δε θα πιεστω άλλο ψυχολογικά.εχω πιεστεί αρκετά Μ στην εγκυμοσύνη χωρίς λόγο κιόλας οπότε περιμενω το μωρό μου να βρούμε ρυθμούς μαζί κ να ξαναβρώ τον εαυτό μου και για το αγόρακι  μου  και για μένα.τι Πητ έχεις κορίτσι μου?

Η πρώτη βδομάδα είναι δύσκολη αλλά άμα έχεις υποστηρικτικο περιβάλλον όλα θα πάνε καλά! Εμένα με βοήθησε πολύ η μανούλα μου! ΠΗΤ ποτέ έχω; καλή ερώτηση, μακάρι να είχα απάντηση! Κανονικά έχω στις 5/12... Λόγω καισαρικής με είχαν πάει για 20 Νοεμβρίου, επειδή ο μπέμπης βγαίνει μια βδομάδα μεγαλύτερος στον υπέρηχο με πήγαν για 13 Νοεμβρίου και τώρα επειδή ο πλακουντας μου είναι επιπωματικος/επιχείλιος αρχές Νοεμβρίου και αν φτάσουμε! 

Just now, Υβόννη είπε:

Καλωσηρθες στο παρεακι μας κοριτσι μου!!! Να σου ζησουν τα παιδακια σου και με το καλο να ερθιε το τριτο!!! Μα ποση ευτυχια τρια παιδακια!!! Ευχομαι να πανε ολα οπως τα θες και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Δυο αγορακια εχεις λοιπον! Το νεο μελος ειναι αγορακι και αυτο; Γερα να ειναι και να τα καμαρωνετε!!!

Αγοράκι πάλι, ναι! Αγορομανα εγώ! Ουουοου από ευτυχία και φωνές άλλο τίποτα! 

Just now, Geo81 είπε:

Δεν είναι κάποιο σκεύασμα !!! Τα αγοράζεις εσυ τα βότανα κ τα βράζεις!!! Απλά βγαίνει πιο φθηνά σε σύγκριση με τα φακελάκια τσαγιού που πουλάνε μεγάλες μαμαδοεταιριες!!!

Καλωσήρθες κορίτσι μου να σου ζήσουν τα αγοράκια σου και με το καλό το νέο μπεμπέ!!!! Τι περιμένεις τωρα ξανά αγοράκι  η κοριτσάκι! Ποτέ έχει πητ με το καλό! 

Αγοράκι πάλι κορίτσι μου! ΠΗΤ έγραψα παραπάνω και είναι πολλά! Δες εκεί!!! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Η πρώτη βδομάδα είναι δύσκολη αλλά άμα έχεις υποστηρικτικο περιβάλλον όλα θα πάνε καλά! Εμένα με βοήθησε πολύ η μανούλα μου! ΠΗΤ ποτέ έχω; καλή ερώτηση, μακάρι να είχα απάντηση! Κανονικά έχω στις 5/12... Λόγω καισαρικής με είχαν πάει για 20 Νοεμβρίου, επειδή ο μπέμπης βγαίνει μια βδομάδα μεγαλύτερος στον υπέρηχο με πήγαν για 13 Νοεμβρίου και τώρα επειδή ο πλακουντας μου είναι επιπωματικος/επιχείλιος αρχές Νοεμβρίου και αν φτάσουμε! 

Να σ ζήσουν τα παιδακια σ και καλώς ήρθες κοπέλα Μ ευχομαι όλα να πανε καλα.. Να ξέρεις θαυμάζω πολυ τις γυναίκες π κάνουν πανω απο δυο παιδια κ όντας σε οικογένεια π ήμασταν 4 αδερφια:x

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Η πρώτη βδομάδα είναι δύσκολη αλλά άμα έχεις υποστηρικτικο περιβάλλον όλα θα πάνε καλά! Εμένα με βοήθησε πολύ η μανούλα μου! ΠΗΤ ποτέ έχω; καλή ερώτηση, μακάρι να είχα απάντηση! Κανονικά έχω στις 5/12... Λόγω καισαρικής με είχαν πάει για 20 Νοεμβρίου, επειδή ο μπέμπης βγαίνει μια βδομάδα μεγαλύτερος στον υπέρηχο με πήγαν για 13 Νοεμβρίου και τώρα επειδή ο πλακουντας μου είναι επιπωματικος/επιχείλιος αρχές Νοεμβρίου και αν φτάσουμε! 

Αγοράκι πάλι, ναι! Αγορομανα εγώ! Ουουοου από ευτυχία και φωνές άλλο τίποτα! 

Αγοράκι πάλι κορίτσι μου! ΠΗΤ έγραψα παραπάνω και είναι πολλά! Δες εκεί!!! 

Ααα μαζί πάμε εμείς με το καλοοο

  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Despoina Mar είπε:

Να σ ζήσουν τα παιδακια σ και καλώς ήρθες κοπέλα Μ ευχομαι όλα να πανε καλα.. Να ξέρεις θαυμάζω πολυ τις γυναίκες π κάνουν πανω απο δυο παιδια κ όντας σε οικογένεια π ήμασταν 4 αδερφια:x

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι! Αν ημουν μικρότερη και δεν τα είχα κάνει με καισαρική θα έκανα κι άλλο σίγουρα! 

Just now, Gogo1994 είπε:

Ααα μαζί πάμε εμείς με το καλοοο

Τι εννοεις μαζί;;;; 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι! Αν ημουν μικρότερη και δεν τα είχα κάνει με καισαρική θα έκανα κι άλλο σίγουρα! 

Τι εννοεις μαζί;;;; 

Και εγώ 5 /11

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι! Αν ημουν μικρότερη και δεν τα είχα κάνει με καισαρική θα έκανα κι άλλο σίγουρα! 

Τι εννοεις μαζί;;;; 

Καλώς ήρθες Φαίη μου!!!!επιτέλους κ μια τριτεκνη μανούλα!!! Με το καλό!να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!κ να χαίρεσαι κ τα άλλα δύο παιδάκια σου:x

Ο γιατρός σου ειπε ότι πλέον δεν ανεβαίνει ο πλακούντας σου;;είχα κι εγώ επιπωματικο που στην πορεία έγινε παραχειλιος κ τώρα δεν ενοχλεί καθόλου.γι αυτό σε ρωτάω.εγω είχα κ αιμορραγία κ ήμουν κ κλινήρης για ένα διάστημα.αυτος ήταν κ ο λόγος που σταμάτησα κ τον θηλασμό στον γιο μου αρκετά νωρίς αλλά ο γιατρός φοβόταν τις συσπάσεις κ το αίμα.

Είχα κ εγώ δύο παλινδρομες οπότε καταλαβαίνω τον φόβο σου,βέβαια τώρα είσαι σε εβδομάδα που δεν χρειάζεται ούτε ανησυχία ούτε τίποτα.μια χαρά θα μας πάνε ολα;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Και εγώ 5 /11

Για να δούμε πότε θα γεννησουμε όμως! 

Just now, MumMaria είπε:

Καλώς ήρθες Φαίη μου!!!!επιτέλους κ μια τριτεκνη μανούλα!!! Με το καλό!να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!κ να χαίρεσαι κ τα άλλα δύο παιδάκια σου:x

Ο γιατρός σου ειπε ότι πλέον δεν ανεβαίνει ο πλακούντας σου;;είχα κι εγώ επιπωματικο που στην πορεία έγινε παραχειλιος κ τώρα δεν ενοχλεί καθόλου.γι αυτό σε ρωτάω.εγω είχα κ αιμορραγία κ ήμουν κ κλινήρης για ένα διάστημα.αυτος ήταν κ ο λόγος που σταμάτησα κ τον θηλασμό στον γιο μου αρκετά νωρίς αλλά ο γιατρός φοβόταν τις συσπάσεις κ το αίμα.

Είχα κ εγώ δύο παλινδρομες οπότε καταλαβαίνω τον φόβο σου,βέβαια τώρα είσαι σε εβδομάδα που δεν χρειάζεται ούτε ανησυχία ούτε τίποτα.μια χαρά θα μας πάνε ολα;-)

Ελάχιστα ανεβαίνει πλέον ο πλακουντας αλλά σίγουρα θα ξέρω την Τετάρτη... Αιμορραγια δεν είχα καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά επειδή είναι 3η εγκυμοσύνη φοβούνται μήπως ξεκινήσει τοκετός νωρίτερα και δημιουργηθεί αιμορραγια και άλλα πολλά χειρότερα κούφια η ώρα που το ακούει. Θα δείξει... Εγω γενικά είμαι πολύ αισιόδοξη από κούνια και θεωρώ ότι όλα θα πάνε καλά. Εσύ έχεις ένα αγοράκι; τώρα τι έχεις; 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς said:

Η πρώτη βδομάδα είναι δύσκολη αλλά άμα έχεις υποστηρικτικο περιβάλλον όλα θα πάνε καλά! Εμένα με βοήθησε πολύ η μανούλα μου! ΠΗΤ ποτέ έχω; καλή ερώτηση, μακάρι να είχα απάντηση! Κανονικά έχω στις 5/12... Λόγω καισαρικής με είχαν πάει για 20 Νοεμβρίου, επειδή ο μπέμπης βγαίνει μια βδομάδα μεγαλύτερος στον υπέρηχο με πήγαν για 13 Νοεμβρίου και τώρα επειδή ο πλακουντας μου είναι επιπωματικος/επιχείλιος αρχές Νοεμβρίου και αν φτάσουμε! 

Αγοράκι πάλι, ναι! Αγορομανα εγώ! Ουουοου από ευτυχία και φωνές άλλο τίποτα! 

Αγοράκι πάλι κορίτσι μου! ΠΗΤ έγραψα παραπάνω και είναι πολλά! Δες εκεί!!! 

Με το καλο και το τριτο σου αντρακι κοριτσι μου!!!! Γεροι να ειστε με τον αντρα σου να τα καμαρωνετε να μεγαλωνουν!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...