Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...τι κανετε;;; να ρωτησω...οταν φτερνιζεστε σας ποναει η κοιλια;

Νομίζω ότι με σφάζουν χαμηλά στην κοιλιά ... και με έχει πιάσει κ μια αλλεργική εγκυμονορινιτιδα... πφφφφ φταρνίζομαι 15 φορές την ωρα

Just now, Argyroula είπε:

Ω ναι!!! Όταν είμαι ξαπλωμένη και χαλαρή με πιάνει σφαχτης (τόσες μέρες το λέω κραμπα αλλά. Αποφάσισα να το λέω έτσι τώρα :P) 

Ναι καλέ δεν το είχα καταφέρει όταν πρωτομπηκα και τώρα λέω δεν γίνεται θέλω να το βλέπω.! :) Πάω στον γιατρό σε μια ωρίτσα αχχ!!! 

Με το καλό το ραντεβού στον γιατρουλη σας και να δείτε το μπεμπέ σας!!!!

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενα μου κοριτσακια!! Σας διαβασα ολες χτες αλλα δουλευα φουλ (Τελευταιες μερες πριν την αδεια και επεσαν ολα μαζι)! Ευχομαι να εχετε μια ομορφη μερα ολες σας!

@Alexandra P.καλωσηρθες γλυκια μου στην ομαδα μας!!! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυοσυνη και με το καλο να παρεις το αντρακι σου αγκαλια. Μην αγχωνεσαι με το μεγεθος του καθολου!! Θα πανε ολα μια χαρουλα ειμαι σιγουρη! Αγορες εχεις ξεκινησει; Εδω θα ειμαστε απο δω και περα και θα τα λεμε κοριτσακι μου!!

@fairy-maryπολυ ομορφα τα νεακια σου!!!! Ελπιζω να σου εφυγε το αγχος!!!! Τωρα καλες ετοιμασιες! Βασικα καλα ξεκαθαρισματα στα ηδη ροζ ρουχαλακια σας απο τη "μεγαλη" σας!!! Ελπιζω κοριτσι μου απο δω και περα να απολαυσεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη!

@ΕΥΑ!πωπωπω ενας μπεμπαρος!!!!! Μπραβο κοριτσι μου που ολα πηγαν καλα!!!!

@Gogo1994Γωγουλα μου ακου η ντοματα! Τουλαχιστον το βρηκατε οποτε ολα καλα τωρα!! Αυτα τα πονακια παιζει να ειναι το μωρο που πλεον δεν εχει χωρο και σε πιεζει. Παρατηρησε τα λιγο ακομη, αλλα νομιζω πλεον προσπαθει να βολευτει ο μικρουλης σου!

@Argyroulaπολυ ομορφο το τικερακι σου!!!!!

Ειρήνη μουυυυ σταματα τη δουλειά !!!!! 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Υβόννη σε ευχαριστώ πολύ πολύ κι ανταποδίδω τις ευχές! Με το καλό να φτάσεις ως το τέλος! 

@Argyroula περιμένουμε νέα από το γιατρό. Επίσης , μοιράσου τις πληροφορίες για το μαιευτήριο κι εννοείται θα κάνω το ίδιο όταν έχω νεότερα. :rolleyes:

Επίσης, θέλω να μοιραστώ με όλες σας ότι με τις αγορές νομίζω ότι έχω ξεφύγει.... 

Σήμερα θα πάμε να μας δείξουν λίγο πώς δουλεύει το σούπερ καρότσι που παραγγείλαμε και να διαλέξουμε μάρσιπο. Αύριο παραλαμβάνω τα έπιπλα (κούνια, συρταριερα) κι ανυπομονώ να τα γεμίσω με όλη τη γκαρνταρόμπα του μικρού Βούδα  που έχω ηδη πλύνει και σιδερωσει . Εν τω μεταξύ, εγώ μέχρι τώρα το σίδερο το είχα στο πατάρι.... τόσο συχνά το χρησιμοποιούσα!! Δεν με αναγνωρίζω τώρα τελευταία.

Έχει δει η δοκιμάσει καμία σας κάποιο ρηλαξ ή μπανάκι? Είμαι σε αναζήτηση....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Argyroula είπε:

Ω ναι!!! Όταν είμαι ξαπλωμένη και χαλαρή με πιάνει σφαχτης (τόσες μέρες το λέω κραμπα αλλά. Αποφάσισα να το λέω έτσι τώρα :P) 

Ναι καλέ δεν το είχα καταφέρει όταν πρωτομπηκα και τώρα λέω δεν γίνεται θέλω να το βλέπω.! :) Πάω στον γιατρό σε μια ωρίτσα αχχ!!! 

Καλή επιτυχία γλυκιά μου,να το δείτε το μπεμπακι να το χαρείτε!!!!:x

Just now, Alexandra P. είπε:

@Υβόννη σε ευχαριστώ πολύ πολύ κι ανταποδίδω τις ευχές! Με το καλό να φτάσεις ως το τέλος! 

@Argyroula περιμένουμε νέα από το γιατρό. Επίσης , μοιράσου τις πληροφορίες για το μαιευτήριο κι εννοείται θα κάνω το ίδιο όταν έχω νεότερα. :rolleyes:

Επίσης, θέλω να μοιραστώ με όλες σας ότι με τις αγορές νομίζω ότι έχω ξεφύγει.... 

Σήμερα θα πάμε να μας δείξουν λίγο πώς δουλεύει το σούπερ καρότσι που παραγγείλαμε και να διαλέξουμε μάρσιπο. Αύριο παραλαμβάνω τα έπιπλα (κούνια, συρταριερα) κι ανυπομονώ να τα γεμίσω με όλη τη γκαρνταρόμπα του μικρού Βούδα  που έχω ηδη πλύνει και σιδερωσει . Εν τω μεταξύ, εγώ μέχρι τώρα το σίδερο το είχα στο πατάρι.... τόσο συχνά το χρησιμοποιούσα!! Δεν με αναγνωρίζω τώρα τελευταία.

Έχει δει η δοκιμάσει καμία σας κάποιο ρηλαξ ή μπανάκι? Είμαι σε αναζήτηση....

 

Καλά κάνεις κ ψωνίζεις σιγά σιγά,να μην τα αφήνουμε όλα τελευταία στιγμή,κι εγώ αυτής της άποψης είμαι.οσον αφορά το σίδερο,μια από τα ίδια...πριν τον μικρό δεν σιδερωνα ποτέ!!!!με το που έγινε 6 μηνών το σήκωσα πάλι κ τώρα που ετοιμάζω για την μικρή,ξανά μανα σίδερο.σε αυτήν όμως μάλλον το κόβω να αντέχω μέχρι το 3 μηνο.

Μπανιέρα εχω ένα απλό της disney με τον Winnie,είναι αρκετά μακρόστενο κ ευρύχωρο κ ακόμα κ τώρα εκεί κάνουμε μπανάκι.tip : πριν πάρεις να ξέρεις διαστάσεις από ντουσιερα/μπανιέρα που έχεις.εμενα το πρώτο δεν χωρούσε κ το πήγα στην μαμά μου Καβάλα για όταν πάμε εκεί.

Ριλαξ έχω ένα που μπαίνει πρίζα,αρκετά ακριβουτσικο αλλά τα έβγαλε τα λεφτά του μιας που ο μικρός τρελαίνοταν,χαζολογουσε εκεί,κοιμοταν.αθανατο,ευελπιστώ να το χρησιμοποιήσω κ στην μικρή.ειανι από νεογέννητο μέχρι αρκετά κιλά,ανατομικό,με μελωδίες διάφορες,κούνημα με ταχύτητες,πολυεργαλειο . Babymoov λέγεται.τσεκαρε το αν δεν βαριεσαι;-)

Κοριτσάκια μου εγώ σήμερα κ αύριο θα κατέβω απόγευμα στο γραφείο.απο την μια θα μου λείψει ο μικρός από την άλλη προτιμάω να δουλεύω έτσι από ιντερνετικά.κουραζομαι περισσότερο μπροστά από μια οθόνη υπολογιστή.ασε που θέλουμε με τον άντρα μου να περνάει αρκετές ώρες με την γιαγιά ο μικρός για πρόβα τζενεραλε το 3ημερο του μαιευτηρίου.καλα τα πάει ως τώρα,η μαμά μου ούτως ή άλλως το μη κ το όχι δεν το έχει στο λεξιλόγιο της,οπότε κ αυτός παραχαιδευεται.θα κάτσει μέχρι Παρασκευή κ μετά ξανά σε δύο εβδομάδες.τοτε θα έρθει κ θα κάνουμε κ γενική στο σπίτι να τα βρει η μπέμπα όλα πεντακάθαρα;-)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλή επιτυχία γλυκιά μου,να το δείτε το μπεμπακι να το χαρείτε!!!!:x

Καλά κάνεις κ ψωνίζεις σιγά σιγά,να μην τα αφήνουμε όλα τελευταία στιγμή,κι εγώ αυτής της άποψης είμαι.οσον αφορά το σίδερο,μια από τα ίδια...πριν τον μικρό δεν σιδερωνα ποτέ!!!!με το που έγινε 6 μηνών το σήκωσα πάλι κ τώρα που ετοιμάζω για την μικρή,ξανά μανα σίδερο.σε αυτήν όμως μάλλον το κόβω να αντέχω μέχρι το 3 μηνο.

Μπανιέρα εχω ένα απλό της disney με τον Winnie,είναι αρκετά μακρόστενο κ ευρύχωρο κ ακόμα κ τώρα εκεί κάνουμε μπανάκι.tip : πριν πάρεις να ξέρεις διαστάσεις από ντουσιερα/μπανιέρα που έχεις.εμενα το πρώτο δεν χωρούσε κ το πήγα στην μαμά μου Καβάλα για όταν πάμε εκεί.

Ριλαξ έχω ένα που μπαίνει πρίζα,αρκετά ακριβουτσικο αλλά τα έβγαλε τα λεφτά του μιας που ο μικρός τρελαίνοταν,χαζολογουσε εκεί,κοιμοταν.αθανατο,ευελπιστώ να το χρησιμοποιήσω κ στην μικρή.ειανι από νεογέννητο μέχρι αρκετά κιλά,ανατομικό,με μελωδίες διάφορες,κούνημα με ταχύτητες,πολυεργαλειο . Babymoov λέγεται.τσεκαρε το αν δεν βαριεσαι;-)

Κοριτσάκια μου εγώ σήμερα κ αύριο θα κατέβω απόγευμα στο γραφείο.απο την μια θα μου λείψει ο μικρός από την άλλη προτιμάω να δουλεύω έτσι από ιντερνετικά.κουραζομαι περισσότερο μπροστά από μια οθόνη υπολογιστή.ασε που θέλουμε με τον άντρα μου να περνάει αρκετές ώρες με την γιαγιά ο μικρός για πρόβα τζενεραλε το 3ημερο του μαιευτηρίου.καλα τα πάει ως τώρα,η μαμά μου ούτως ή άλλως το μη κ το όχι δεν το έχει στο λεξιλόγιο της,οπότε κ αυτός παραδίδεται.θα κάτσει μέχρι Παρασκευή κ μετά ξανά σε δύο εβδομάδες.τοτε θα έρθει κ θα κάνουμε κ γενική στο σπίτι να τα βρει η μπέμπα όλα πεντακάθαρα;-)

@MumMaria σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Θα τσεκαρω ο,τι μου είπες. 

Εσας τις ήδη μανουλες σας θαυμάζω!! Πώς τα καταφέρνετε όλα? ! ειδικά από συναισθηματικης άποψης. Μπράβο!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

@MumMaria σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Θα τσεκαρω ο,τι μου είπες. 

Εσας τις ήδη μανουλες σας θαυμάζω!! Πώς τα καταφέρνετε όλα? ! ειδικά από συναισθηματικης άποψης. Μπράβο!!! 

Προσαρμόζεσαι κοπέλα μου.σου εύχομαι συντομα να το ζήσεις κ με ένα κ με δύο κ με όσα παιδάκια θέλεις εσύ..;-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου ομορφα γεια σας!!!!! Εμπαινα  που κ που κ σας διαβαζα τα νεα σας, ολα τέλεια βλεπω κ καλως ηρθες Αλεξάνδρα μας, η πιο μεγαλη εδω μεσα εγω 42!!!!

Κορίτσια μου εχει αδεια ο Χρήστος κ ειπαμε να κάνουμε κάποιες δουλιτσες μετα ημουν τοσο κουρασμενη που δεν ειχα κουράγιο......

Γωγώ τα σπορια απο την ντοματα ευθυνονται για την ανεβασμενη τιμη σε ουρικο, οπως κ τα τηγανιτά.

Ναι οντως βαρυναμε κι εγω εχω κουραστει.........

Μαρακι καλως δεχτηκες τη μανούλα, σίγουρα θα σε ξεκουρασει!!!!!

Υβόννη, υπομονή σε λιγο αδειουλα να χαλαρώσεις κι εσυ!!!!

Αντα σκατουλες μου λειψατε....!!!!:x

On 11/9/2020 at 4:51 ΜΜ, Nina13 είπε:

Μακαρι να μουν κοντά να σε βοηθούσα. Με έχει πιασει μανία σήμερα και έχω κάνει γενική όλο το σπίτι για να βόλταρε ελευθερα το ΣΚ και να ασχοληθώ με τον γιόκα Μ... Και τον συζυγο φυσικά.. 

Να τους μαγειρέψω κάτι ωραίο, όπως κάθε μέρα χαχαχα

Πάντως εγώ το σίδερο το έκανα όλο σε μια μέρα.. Καθιστή βέβαια, μα το έκανα γιατί δεν μπορουσα να αγχώνομαι.. 

Όλα θα γίνουν.. Καντα σιγά σιγά και με την ηρεμία σου.. Μη ζορίζεσαι.. 

Αν ημουν κοντά θα σου κανα και κεφτεδακια βρε αδερφέ. Να πιουμε και μια μπυρα ανευ

Ααααα μπυρα ανευ πινω στο κυριακατικο τραπεζι, ε μη το ξεφτιλισω κιολας με το αλκοολ χαχαχαχαχα, κ μονο που το είπες ειναι σαν να με βοηθησες κιολας σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα! έχω πολυ καιρό να σας γράψω, νομίζω πανω απο 20 μέρες, αλλά μπαίνω στα κλεφτά καθε πρωι πριν την δουλεια να σας διαβάσω. ετοιμαζόμαστε βλέπω ολες σιγα σιγα και εμείς εχουμε πάρει τα βασικά αλλά μας λείπουν πολλά ακομα! σε ενα μηνα που σταματάω απο την δουλεια επιτέλους θα οργανωθώ! με βοήθησε πολύ η λίστα της @MumMaria για το φαρμακείο της μικρής, υπέροχη! δεν ήξερα αλήθεια τι ακριβώς χρειαζόταν. Κορίτσια δεν ξερω για σας αλλά εμενα έχει λιγες μέρες η μικρή που με εχει ταράξει, λες και κάνει ολόκληρες τουμπες μεσα στη κοιλιά μου! όλα ειναι τοσο εντονα και δυνατά που τρομάζω ώρες ώρες, ειναι φυσιολογικό; πονάκια έχω και στα πλαγια και χαμηλά αλλά ελάχιστα ςως καθόλου. Επίσης όσες γεννήσετε Θεσσαλονική θα χρειαστούμε αν γνωρίζετε κάποιο update για τα μετρα που θα πάρει η κλινική σας, πχ εμαθα για Γενεσις ο συνοδός δεν επιτρέπεται καθόλου! μονο στο μονοκλινο και μετα απο τεστ. δεν θα αντέξω να μαι μόνη, θέλω και rooming in με την μπέμπα να συνηθίζω και προτιμώ να έχω τον αντρουλη για βοήθεια.

κορίτσια βάλτε άλλη μια ακαμάτρα στην παρέα και εγω δεν σιδερώνω ποτε!! μου έχουν πάρει και συστημα σιδερώματος δώρο, τρομάρα μου! απο τοτε που έμεινα εγκυος ευτυχώς η πεθερά μου δεν με αφήνει ουτε κατα διανοια να σιδερωσω(που να ήξερε οτι δεν το κανω χιχι) και της τα πηγαίνουμε και μας τα σιδερώνει εκεινη! όσα καινούργια αγόρασα της μπέμπας τα έδωσα πακέτο στη μαμά μου με αρκάδι σαπουνάκι να μου τα πλύνει.. εε μετα της μπεμπας θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα σιδερώνω! :P

  • Μου αρέσει 6

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσιαααα!!!τι κάνετε;

αλεξανδρα μου καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!με το καλό κ με έναν πόνο..!!

ηρθε η μανούλα μου σήμερα να μας δει, θα καθίσει κ κάποιες μέρες κ έχω χαρά!!οταν βλέπω τη μαμά μου ,νιώθω λες κ μειώνονται οι ευθύνες μου,με βλέπω ξανά σαν παιδί..(τι πρόβλημα να είναι αυτό τώρα ένας θεός ξερει)

κατα τα αλλά αν κ νωρίς είμαστε σχεδόν έτοιμοι..την Παρασκευή ή το Σάββατο θα πάμε να πάρουμε καθισματάκι αυτοκινητου(επιλογή του άντρα μου)..

κ γω νιώθω ότι έχω βαρύνει κ κάποιες στιγμές κυρίως τα βραδια νομίζω ότι θα σκάσει η κοιλιά μου,ειδικα στα πλαγια είναι τσιιιτα!!περπαταω κ σαν πάπια !!!

  • Μου αρέσει 8
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki_88 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα! έχω πολυ καιρό να σας γράψω, νομίζω πανω απο 20 μέρες, αλλά μπαίνω στα κλεφτά καθε πρωι πριν την δουλεια να σας διαβάσω. ετοιμαζόμαστε βλέπω ολες σιγα σιγα και εμείς εχουμε πάρει τα βασικά αλλά μας λείπουν πολλά ακομα! σε ενα μηνα που σταματάω απο την δουλεια επιτέλους θα οργανωθώ! με βοήθησε πολύ η λίστα της @MumMaria για το φαρμακείο της μικρής, υπέροχη! δεν ήξερα αλήθεια τι ακριβώς χρειαζόταν. Κορίτσια δεν ξερω για σας αλλά εμενα έχει λιγες μέρες η μικρή που με εχει ταράξει, λες και κάνει ολόκληρες τουμπες μεσα στη κοιλιά μου! όλα ειναι τοσο εντονα και δυνατά που τρομάζω ώρες ώρες, ειναι φυσιολογικό; πονάκια έχω και στα πλαγια και χαμηλά αλλά ελάχιστα ςως καθόλου. Επίσης όσες γεννήσετε Θεσσαλονική θα χρειαστούμε αν γνωρίζετε κάποιο update για τα μετρα που θα πάρει η κλινική σας, πχ εμαθα για Γενεσις ο συνοδός δεν επιτρέπεται καθόλου! μονο στο μονοκλινο και μετα απο τεστ. δεν θα αντέξω να μαι μόνη, θέλω και rooming in με την μπέμπα να συνηθίζω και προτιμώ να έχω τον αντρουλη για βοήθεια.

κορίτσια βάλτε άλλη μια ακαμάτρα στην παρέα και εγω δεν σιδερώνω ποτε!! μου έχουν πάρει και συστημα σιδερώματος δώρο, τρομάρα μου! απο τοτε που έμεινα εγκυος ευτυχώς η πεθερά μου δεν με αφήνει ουτε κατα διανοια να σιδερωσω(που να ήξερε οτι δεν το κανω χιχι) και της τα πηγαίνουμε και μας τα σιδερώνει εκεινη! όσα καινούργια αγόρασα της μπέμπας τα έδωσα πακέτο στη μαμά μου με αρκάδι σαπουνάκι να μου τα πλύνει.. εε μετα της μπεμπας θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα σιδερώνω! :P

Τι ειπες τωρα κοριτσι μου αλήθεια δλδ τι δεν μπορει να δει ο πατέρας το παιδι του; στο επισκεπτηριο; θα τρελαθώ!!!!! Κ πιο πολυ ο Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γειά σας! Μιας και μόλις χθες βράδυ βγήκαμε από το μαιευτήριο, δυστυχώς με πολύ πόνο αντί για χαρά αλλά αυτά τα ξέρετε ήδη, είπα να σας πω τι έγινε με μας σχετικά με τα μέτρα για να ξέρετε. Εγώ ήμουν στο Λητώ όπου θεωρείτε από τα πιο αυστηρά αυτή τη στιγμή, δεν αφήνουν κανέναν εκτός από την έγκυο ούτε να περάσει την πόρτα του κτιρίου για κανένα λόγο (εκτός από γέννα). Λοιπόν σε περίπτωση εισαγωγής για τοκετό πρέπει να έχει γίνει και από τους δύο τεστ covid μέσα στις τελευταίες 48 ώρες και ο μπαμπάς μπαινει κανονικότατα παντού. Εμείς κάναμε covid το Σάββατο για να μπούμε Δευτέρα πρωί. 

Ο άντρας μου ήταν δίπλα μου σε κάθε στάδιο. Με έπιασαν οι πονοι τη Δευτέρα γύρω στις 11 το πρωί και γέννησα την Τρίτη μετά από 24 ώρες. Το βράδυ μάλιστα επειδή μπήκαν στην αίθουσα τοκετού που με είχαν και είδαν τον άντρα μου ξαπλωμένο πάνω σε μια μπανιέρα που έχουν στο δωμάτιο για τοκετό στο νερό και τον λυπήθηκαν (αφού δεν έφευγε με τίποτα να πάει στο δωμάτιο που είχαμε πάνω να ξεκουραστεί γιατι δεν ήθελε να με αφήσει) του έδωσαν διπλανή αίθουσα τοκετού που δεν υπήρχε έγκυος για να κοιμηθεί στο κρεβάτι και να είναι παράλληλα κοντά μου. Γενικά ήταν παντού καλοδεχουμενοι οι μπαμπάδες αλλά δεν μπορούσαν να βγουν από την πόρτα του κτιρίου ούτε να πάνε μέχρι το περίπτερο. Αυτό ισχύει για όσες μέρες μείνει το ζευγάρι μέσα. Αυτά ισχύουν στο Λητώ, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση σε άλλα μαιευτήρια αλλά δεν νομίζω γιατι τα φεκ που βγαίνουν νομίζω είναι τα ίδια γενικά. 

Ότι άλλο θέλετε για μέτρα, συνθήκες διαδικασίες κλπ με ρωτάτε καθώς τα έχω όλα πολύ φρέσκα, μη διστάσετε.. σας φιλώ και σας σκέφτομαι! 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο said:

Κορίτσια μου γειά σας! Μιας και μόλις χθες βράδυ βγήκαμε από το μαιευτήριο, δυστυχώς με πολύ πόνο αντί για χαρά αλλά αυτά τα ξέρετε ήδη, είπα να σας πω τι έγινε με μας σχετικά με τα μέτρα για να ξέρετε. Εγώ ήμουν στο Λητώ όπου θεωρείτε από τα πιο αυστηρά αυτή τη στιγμή, δεν αφήνουν κανέναν εκτός από την έγκυο ούτε να περάσει την πόρτα του κτιρίου για κανένα λόγο (εκτός από γέννα). Λοιπόν σε περίπτωση εισαγωγής για τοκετό πρέπει να έχει γίνει και από τους δύο τεστ covid μέσα στις τελευταίες 48 ώρες και ο μπαμπάς μπαινει κανονικότατα παντού. Εμείς κάναμε covid το Σάββατο για να μπούμε Δευτέρα πρωί. 

Ο άντρας μου ήταν δίπλα μου σε κάθε στάδιο. Με έπιασαν οι πονοι τη Δευτέρα γύρω στις 11 το πρωί και γέννησα την Τρίτη μετά από 24 ώρες. Το βράδυ μάλιστα επειδή μπήκαν στην αίθουσα τοκετού που με είχαν και είδαν τον άντρα μου ξαπλωμένο πάνω σε μια μπανιέρα που έχουν στο δωμάτιο για τοκετό στο νερό και τον λυπήθηκαν (αφού δεν έφευγε με τίποτα να πάει στο δωμάτιο που είχαμε πάνω να ξεκουραστεί γιατι δεν ήθελε να με αφήσει) του έδωσαν διπλανή αίθουσα τοκετού που δεν υπήρχε έγκυος για να κοιμηθεί στο κρεβάτι και να είναι παράλληλα κοντά μου. Γενικά ήταν παντού καλοδεχουμενοι οι μπαμπάδες αλλά δεν μπορούσαν να βγουν από την πόρτα του κτιρίου ούτε να πάνε μέχρι το περίπτερο. Αυτό ισχύει για όσες μέρες μείνει το ζευγάρι μέσα. Αυτά ισχύουν στο Λητώ, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση σε άλλα μαιευτήρια αλλά δεν νομίζω γιατι τα φεκ που βγαίνουν νομίζω είναι τα ίδια γενικά. 

Ότι άλλο θέλετε για μέτρα, συνθήκες διαδικασίες κλπ με ρωτάτε καθώς τα έχω όλα πολύ φρέσκα, μη διστάσετε.. σας φιλώ και σας σκέφτομαι! 

Φραουλινο μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πριν πω το οτιδηποτε ενα θα πω...Νιωθω δεος αυτη τη στιγμη! Ειναι δυνατον ενας ανθρωπος μεσα σε ολο αυτο που εζησε να σκεφτει να μπει να γραψει σε εμας για τα μετρα στα μαιευτηρια; Ειναι δυνατον κοριτσι μου να υπαρχει ανθρωπος με τοσο μεγαλη ψυχη; Προσωπικα δεν εχω λογικα γενικοτερα, εισαι ενας ανθρωπος τοσο μοναδικος...Χαιρομαι που σε γνωριζω και νιωθω τυχερη...Ευχομαι ο Θεος να απαλυνει γρηγορα την ψυχουλα σας και το μεγαλειο που εχεις μεσα σου κοριτσι μου να το ανταμοιψει συντομα. Καλη αναρρωση Φραουλινο μας και να εισαι σιδερενια και συντομα η ψυχουλα σου να εχει γαληνη, και εσενα και του αντρα σου. Ειμαστε εδω για εσενα και θα ειμαστε ολες εδω και οταν θα σηκωθειτε ξανα!

  • Μου αρέσει 6

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου γειά σας! Μιας και μόλις χθες βράδυ βγήκαμε από το μαιευτήριο, δυστυχώς με πολύ πόνο αντί για χαρά αλλά αυτά τα ξέρετε ήδη, είπα να σας πω τι έγινε με μας σχετικά με τα μέτρα για να ξέρετε. Εγώ ήμουν στο Λητώ όπου θεωρείτε από τα πιο αυστηρά αυτή τη στιγμή, δεν αφήνουν κανέναν εκτός από την έγκυο ούτε να περάσει την πόρτα του κτιρίου για κανένα λόγο (εκτός από γέννα). Λοιπόν σε περίπτωση εισαγωγής για τοκετό πρέπει να έχει γίνει και από τους δύο τεστ covid μέσα στις τελευταίες 48 ώρες και ο μπαμπάς μπαινει κανονικότατα παντού. Εμείς κάναμε covid το Σάββατο για να μπούμε Δευτέρα πρωί. 

Ο άντρας μου ήταν δίπλα μου σε κάθε στάδιο. Με έπιασαν οι πονοι τη Δευτέρα γύρω στις 11 το πρωί και γέννησα την Τρίτη μετά από 24 ώρες. Το βράδυ μάλιστα επειδή μπήκαν στην αίθουσα τοκετού που με είχαν και είδαν τον άντρα μου ξαπλωμένο πάνω σε μια μπανιέρα που έχουν στο δωμάτιο για τοκετό στο νερό και τον λυπήθηκαν (αφού δεν έφευγε με τίποτα να πάει στο δωμάτιο που είχαμε πάνω να ξεκουραστεί γιατι δεν ήθελε να με αφήσει) του έδωσαν διπλανή αίθουσα τοκετού που δεν υπήρχε έγκυος για να κοιμηθεί στο κρεβάτι και να είναι παράλληλα κοντά μου. Γενικά ήταν παντού καλοδεχουμενοι οι μπαμπάδες αλλά δεν μπορούσαν να βγουν από την πόρτα του κτιρίου ούτε να πάνε μέχρι το περίπτερο. Αυτό ισχύει για όσες μέρες μείνει το ζευγάρι μέσα. Αυτά ισχύουν στο Λητώ, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφοροποίηση σε άλλα μαιευτήρια αλλά δεν νομίζω γιατι τα φεκ που βγαίνουν νομίζω είναι τα ίδια γενικά. 

Ότι άλλο θέλετε για μέτρα, συνθήκες διαδικασίες κλπ με ρωτάτε καθώς τα έχω όλα πολύ φρέσκα, μη διστάσετε.. σας φιλώ και σας σκέφτομαι! 

Κοριτσι Μ απλά σε θαυμάζω.. Θέλω ν παρεις μόνο δυναμη από όλα αυτό π περνας κ είμαι σίγουρη ο Θεός θα στο ανταποδώσει.. Πάνω στο πονο σ σκέφτεσαι εμάς.. Μια σφιχτή αγκαλιτσα σ στέλνω :x

  • Μου αρέσει 6

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Ολα καλά με τον μπεμπακο! Δεν είδα τίποτα μόνο ένα ποδαράκι!!Πάλι γυρισμένος! Είναι 1760 γραμμάρια και μου είπε ότι είναι λίγο πιο κάτω από τον μεσο όρο αλλά δεν ασχολούμαστε καν. Απλά τυπικά μου το εξήγησε γιατί το ανέφερε ο έμβρυολόγος. Κάτι για θέσεις! Ότι είναι στην 36η. Το ζάχαρο βέβαια κορίτσια μου ενώ εμένα μου φαίνεται φυσιολογικό (123 μετά από 2 ώρες από το πληρες γεύμα που σας έχω πει) ο γιατρός το βρήκε λίγο τσιμπημενο (το ήθελε μέχρι 120) οπότε μου έβαλε να κάνω καμπύλη τρίωρη με 4 μετρήσεις. Αχχχ θα πεθάνω κορίτσια... Θα κάτσω 3 ώρες νηστικη μετά την γλυκόζη. 100 γραμμάρια θα πιω. Έχει κάνει καμία άλλη 3ωρη με 100 γρ.? Αχ αυτός ο γιατρός πια! Τέλος πάντων θα το κάνω κι αυτό να τελειώνουμε! Δεν έχω και ιδιαίτερο άγχος ότι θα βγει ανεβασμένο γιατί μετριέμαι.απλα μου είπαν ότι τα 100 γρ δεν είναι για τα κιλά μου. Γι αυτό αναρωτιέμαι αν το χει κάνει καμία άλλη έτσι! Δεν συζήτησαμε καθολου για μέτρα μου είπε θα τα πούμε σε έναν μήνα περίπου γιατί αλλάζουν συνέχεια! 

@Φραουλίνο μου κορίτσι μου γλυκό! Σ ευχαριστούμε πάρα πολύ! Πραγματικά σε θαυμάζω!Σας θαυμάζω! Δεν έχω λόγια για την δύναμη σας!! Σου στέλνω όλη μου την αγάπη και την σκέψη! 

  • Μου αρέσει 4

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, θα σας πω τον πόνο μου για να ηρεμήσω. Πήγα σήμερα σε έναν άλλο γιατρό του ΕΟΠΥΥ προκειμένου να μου επιβεβαιώσει την ΠΗΤ για να βγω σε άδεια κύησης. Μου έκανε και υπέρηχο για να δούμε και να ακούσουμε λίγο το μπέμπη... το αποτέλεσμα ήταν να με συμβουλέψει να κάνω καισαρική, νωρίτερα από την 40η εβδομάδα για να γυρίσω σπίτι κι εγώ και το μωρό γεροί αφού λέει είναι τόσο μεγαλόσωμο που θα κινδυνευσουμε και οι δύο... Ο γιατρός μου διαφωνεί γενικά και θεωρεί ότι η φύση ξέρει καλύτερα . Τέλος πάντων , ο σημερινός μου προκάλεσε έναν πανικό γιατί ήταν πολυυυυ περιγραφικός. Δεν θα επεκταθω για να μη σας τρομάξω κι εσάς αλλά πραγματικά ήταν το τελευταίο που ήθελα να ακούσω αυτή τη στιγμή. Να σημειώσω ότι είμαι 31εβδ+2ημ και το μωρό ήδη 2,5κιλα..... Άντε να κοιμηθώ εγώ απόψε! είμαι που είμαι νυχτοπουλι, θα δω και ανατολή αυτή τη φορά. 

 @Φραουλίνο από τα λίγα που ξέρω για σένα παρακολουθώντας την ομάδα σας, θέλω να σου πω ότι πόνεσε η καρδιά μου με την περίπτωση σου. Όμως πιστεύω πραγματικά ότι η καλοσύνη σου θα ανταμειφθεί στο τέλος κι ελπίζω απλά να γίνει όσο πιο σύντομα γίνεται. Καλή δύναμη και σε ευχαριστούμε που βρήκες το κουράγιο να μοιραστείς μαζί μας όλα αυτά. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra P. είπε:

Ρε παιδια, θα σας πω τον πόνο μου για να ηρεμήσω. Πήγα σήμερα σε έναν άλλο γιατρό του ΕΟΠΥΥ προκειμένου να μου επιβεβαιώσει την ΠΗΤ για να βγω σε άδεια κύησης. Μου έκανε και υπέρηχο για να δούμε και να ακούσουμε λίγο το μπέμπη... το αποτέλεσμα ήταν να με συμβουλέψει να κάνω καισαρική, νωρίτερα από την 40η εβδομάδα για να γυρίσω σπίτι κι εγώ και το μωρό γεροί αφού λέει είναι τόσο μεγαλόσωμο που θα κινδυνευσουμε και οι δύο... Ο γιατρός μου διαφωνεί γενικά και θεωρεί ότι η φύση ξέρει καλύτερα . Τέλος πάντων , ο σημερινός μου προκάλεσε έναν πανικό γιατί ήταν πολυυυυ περιγραφικός. Δεν θα επεκταθω για να μη σας τρομάξω κι εσάς αλλά πραγματικά ήταν το τελευταίο που ήθελα να ακούσω αυτή τη στιγμή. Να σημειώσω ότι είμαι 31εβδ+2ημ και το μωρό ήδη 2,5κιλα..... Άντε να κοιμηθώ εγώ απόψε! είμαι που είμαι νυχτοπουλι, θα δω και ανατολή αυτή τη φορά. 

 @Φραουλίνο από τα λίγα που ξέρω για σένα παρακολουθώντας την ομάδα σας, θέλω να σου πω ότι πόνεσε η καρδιά μου με την περίπτωση σου. Όμως πιστεύω πραγματικά ότι η καλοσύνη σου θα ανταμειφθεί στο τέλος κι ελπίζω απλά να γίνει όσο πιο σύντομα γίνεται. Καλή δύναμη και σε ευχαριστούμε που βρήκες το κουράγιο να μοιραστείς μαζί μας όλα αυτά. 

 

Αχ κοριτσι μου αυτο ειναι διλλημα μεγαλο...εγω ξερω απ τον αντρα μου οτι γεννηθηκε φυσιολογικα 4300 κ ο αδερφος του 4700...δεν ξερω τι θα εκανα εγω πραγματικα στη θεση σου αλλα σιγουρα θα συζηταγα με τον γιατρο μου αν του εχει ξανατυχει τετοια περιπτωση κ αν ολα ηταν καλα...μην σου πω θα επερνα κ μια τριτη γνωμη..

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...